UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. VARIA. als correspondent der Spaarbank werkzaam is, doch voorstelt een vasten correspondent te benoemen. Op voorstel van den heeT Mo quette blijft zul^s echter voorloopig achter wege. Hij vestigt de aandacht op een spaar bank op kleinere schaal te Nieuwkoop en wil gaarne daaromtrent berichten inwin nen. Dit nieuwe bewijs van zijn belangstel ling om het goede te bevorderen wordt met genoegen vernomen en hij wordt verzocht in een volgende bijeenkomst nader een be paald verslag over de inrichting uit te brengen, hetgeen welwillend wordt aange nomen. Uit de notulen van 13 Februari 1851 blijkt, dat de heer Moquette rapport uitbrengt over de spaarbank of spaarkas te Nieuw koop en voorstelt dat een commissie be noemd wordt om na te gaan in hoeverre het mogelijk zij, dergelijke spaarkas in den kring van het Departement op te richten. Een commissie wordt benoemd bestaande uit de heeren Moquette, Van Beusekom, J. van der Breggen, W. van der Breggen. L. Baas, Roeloffs, Gunning en T. Los. Op 12 Juni 1851 wordt door die commissie gerap porteerd, dat er groote zwarigheden bestaan om een spaarbank op te richten, waarom de commissie voorstelt aan deze zaak geen verder gevolg te geven. De vergadering deelt in het gevoelen dier commissie, waarom wordt besloten dat de commissie voor de spaarbank acht of veertien dagen voor de eerste wintervergadering nog een bijeen komst zal houden, ter beraming van mid delen om de zwarigheden te overwinnen en zij in de eerste wintervergadering nader rapport zal uitbrengen. In de vergadering van 6 Nov. 1851 rap porteert de commissie, dat zij tot een resul taat is gekomen, hoewel bij een der leden nog altijd zwarigheid bestaat bij eventueele daling der effecten. Een concept-reglement is door haar ontworpen en zal den leden van het Departement worden medegedeeld. De vergadering besluit het concept aan te hooren ten einde vervolgens over de vesti ging te raadplegen. Met de lezing hiervan wordt nu een aanvang gemaakt en deze ge bracht tot art. 5, zullende het overige zoo mogelijk in de vergadering van December, welke een halfuur vroeger is bepaald, wor den ten einde gebracht." De voorzitter brengt namens de vergade ring den heer Moquette hartelijk dank voor de vele werkzaamheden, welke hij inzonder heid zich in deze belangrijke zaak getroost heeft. In de vergadering van 4 Dec. 1851 wordt het reglement vastgesteld. In de vergadering van 8 Januari 1852 wordt aan de orde ge steld de beslissing omtrent de vestiging eener spaarkas. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Als boekhouder- penningmeester wordt gekozen de heer J. van der Breggen Tz., die het Departement verplicht door die betrekking provisioneel op zich te nemen. Ook wordt bepaald voor Nieuwe-Wetering een commissaris te be noemen. Voor Oude-Wetering wordt be noemd de heer Gunning en voor Leimuiden de heer Bokhoven. Voor Rijnzaterwoude wordt bij eerste stemming gekozen de heer C. van Mourik, die echter verzoekt van de betrekking van commissaris te worden ver schoond uit hoofde van veelvuldige werk zaamheden. Voor Rijnzaterwoude wordt ge kozen de heer W. van der Breggen. In de vergadering van 17 Febr. 1853 wordt tot algemeen boekhouder en penning meester gekozen de heer J. de Rijk als boek houder en de heer J. van der Breggen als penningmeester. Op 1 Januari 1853 waren er 38 deelheb bers in de spaarbank, in 1854 61, in 1861 127 en was er een tegoed van f 12.044,50 De belegging was toen in Russische en Oosten- rijksche effecten en in Nederlandsche effec ten. In 1869 werd de rente van 3 op 4 pCt gebracht, en het gevolg daarvan was. dat 27 nieuwe boekjes werden afgegeven. Het tegoed bedroeg toen f 26.086.49 Het reser vefonds bedroeg f2520,91 In den loop der jaren werd door het bestuur vergeefs ge tracht de handwerkers, arbeiders en dienst bodenstand tot deelneming te bewegen. Toen werd de medewerking der notarissen inge-, roepen voor hypotheken enz. om minder geld in effecten te beleggen. Op 1 Januari 1877 werd het 25ste jaar verslag uitgebracht Men stelde toen een groot vertrouwen in die bank. Het groote vertrouwen bleek wel uit de deelneming uit plaatsen, die zelf groote spaarbanken bezitten ,,Het wicht, den 8sten Januari 1852 met zooveel zuchten en na zooveel weeën in het leven geroepen, mocht zich.als Klaasje Zevenster onder de leiding van zijn 6 pleegvaders recht voorspoedig ontwikkelen Het kind groeide op tot een knaap, de knaap tot jongeling, de jongeling lot man, die thans op 25-jarigen leeftijd in al zijn kracht voor u staat." 't Kapitaal bedroeg f 910.000, waaronder j f7000 reservefonds. Uitgegeven waren 682 boekjes. Op 1 Januari 1926 was het tegoed der in leggers f752 761.41, de reserve f 129 145.06 en de reserve voor koersverschillen f894.697,30. Ook werden wijzigingen in het reglement gebracht, o.a het nazien der boe ken door een accountant De rente gaat in op den eersten vaD de volgende maand, dus niet meer de eerste van elk kwartaal en in voering had plaats van spaarbusjes voor de jeugd Na deze korte inleiding wil spreker nog zeggen, dat niet alleen dit gebouw voor da spaarbank bestemd is, maar ook voor de uitvoering van alle werkzaamheden van het Departement, voor het bestuur van het Ziekenfonds het geven van cursussen en het doen houden van lezingen. Nadat de voorzitter den eersten steen had ingemetseld en 3-maal 3 hamerslagen had gegeven, werd door hem het navolgende Hu- gesproken Moge hier aangekweekt worden de wijs heid. de zedelijke kracht, de schoonheid Moge op dit gebouw rusten heil, zegen en voorspoed En hiermede verklaarde de spreker lat de plechtigheid was geëindigd. De heer Kroon, voorzitter van de afd-e ing Rijnzaterwoude. sprak ook nog een kort woord gemeente, dankte den voorzitter voor zijn welkomstgroet. Spreker was er trots op, dat het gebouw alhier gesticht werd en niet, zooals eerst de plannen waren in een an dere gemeente. De leden kunnen op hun eigen gebouw trot9 zijn Spreker hoopte dan ook dat het bestuurslid, de heer Van der Breggen, nog vele jaren in het bestuur zit ting zal blijven houden. De familie Van der Breggen wordt al vanaf 1851 genoemd. Spreker weet, dat de heer Van der Breggen steeds een warm strijder was voor een eigen Nutsgebouw En thans kan hij het voo zijn oogen zien verrijzen. Spreker wenscht heil, zegen en voorspoed op de stichting van het gebouw. Daarna was de plechtigheid afgeloopen. AALSMEER. Dijkversterking. De dijk, welke den Stommeer- en den Hornmeerpolder tegen het water van den Westpias moet beschermen, heeft met den hevigen wind van de laatste dagen reeds een voorproef gehad, hoe of hij zich zal houden in het barre jaargetijde. Hij is in den afgeloopen zomer grondig hersteld niet al leen, doch aan zijn voet is menig scheeps lading puin gestort, waarop de golven hun kracht verliezen. Het wilgenhout heeft men voor de her stelling over een gedeelte moeten opruimen, wat wel jammer is, daar het water over dat deel op den dijk stuift, wat voor de stevig heid niet zoo bevorderlijk kan zijn. Toch kan geconstateerd worden, dat de dijk in een soliden toestand verkeert, wat bij slormweer in deze streek een heele geruststelling kan genoemd worden. HAARLEMMERMEER. De raadsvacatnre. In de vacature van wijlen den heer W. Biesheuvel, werd tot lid van den ge meenteraad van Haarlemmermeer benoemd verklaard de heer Johan Potman, die echter deze benoeming niet heeft aangenomen. Daarna kwam volgens de lijst van chris- telijk-historische candidaten in aanmerking de heer Gerben Bakker, timmerman en aan nemer, wonende te Vijfhuizen, die door den voorzitter van het hoofdstembureau werd benoemd en zich bereid heeft verklaard den opengevallen zetel te aanvaarden. HILLEGGM. De R. K. Dragersvereeniging hield 'haar 44ste jaarvergadering. In het afgesloten boekjaar werden 23 doo- den naar hun laatste rustplaats door de vereeniging gevoerd waaronder een eere lid der vereeniging. De penningmeester sloot met een saldo van f 220.41. Besloten werd een gezelligen avond te houden. De heer Ph. J. Salman, aftr. be stuurslid werd bij acclamatie herkozen. De heer KlAver, die wegens gezondheidsredenen niet langer werkend lid kon blijven, werd tot eerelid benoemd. Hetzelfde geschiedde met den heer P. Lommerse voorheen woneu- de in de Mariastraat en om dezelfde reden. In zijn plaats trad een zijner zoons als lid toe. KATWIJK-AAN-DEN-RUN. De tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen", onderafdeeling van den R. K. Volks bond gaf gisteravond ter gelegenheid van het Patroonsfeest St. Willibrord een uitvoe ring in de zaal Fennes. Opgevoerd werd al lereerst ,,De Hellas" tooneelspel in drie be drijven. De rollen waren in goede handen en het stuk liep vlot Goede krachten kwa men er in voor. Het publiek volgde met aan dacht het mooie spel en een daverend ap plaus bewee9 dat men voldaan wa9. Na de pauze het blijspel in *en bedrijf „Knoopen in den zakdoek" Dit als slotnummer bood gelegenheid om na het ernstige tooneelspel, weer eens te lachen En dat heeft men. In aanmerking genomen, dat voor dit blijspel ook nog leden meewerkten die voor het eerst op „de planken" kwamen kon men ook hierover tevreden zijn. De zaal had voller kunnen, neen moeten zijn. Zelfs de leden van den Volksbond hadden te weinig be langstelling aan den dag gelegd voor hunne tooneelvereeniging. We zullen hopen een volgende maal meer. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan de haringafslag kwamen gisteren in afslag 210 kantjes volle haring, Engel- sche wal vangst f 20.20f 19.70; 46 kantjes idem f 18.65; 11 kantjes idem wrak f 17.10; 2 kantjes ijl© haring f 19.45; 10 kantjes steuDharing, Engelsche wal vangst, f 16.90; 63 kantjes idem f 15.80, en 16 kantjes steurharing droog f 12.60. Alle piqjzen per kantje. Van de Imringloggers, waarvan de vangsten naar Katwnk worden verscheept, kwamen in de haringhaven te IJ muidein bin nen de KW 22 met 301 kantjes volJe en 58 kantjes steurharing; en KW 66 met 249 kantjes steur- en 6 kantjes volle haring. De 83-jarige weduwe Driebergen Noorduin had gisteravond bet ongeluk, toen zij door een duizeling werd overvallen, een been te breken, waardoor de vrouw veel pijn leed. In den nacht is zij ter behan deling naar het Gemeentelijk Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond vergaderde in de Gemeen tezaal de Chr. Oranje-Vereeniging „Oranje Getrouw". De Vergadering was openbaar en er was veel bezoek De voorzitter ds. Voorsteegh liet bij den aanvang zingen: Ps. 68 10 en 16 waarna hij voorging in gebed Daarna las hij Psalm 85 voor en hield naar aanleiding daarvan een korte beschouwing. Vervolgens riep hij alle aanwezigen een „hartelijk welkomI" toe waarna hij in korte trekken aantoonde hoe wij. voor de erkenning van Gods daden in de regeering van Oranje te danken en te bidden hebben Verder bracht spr dank aan de leidsters der meisjesvereeniging, en aan 301X1 de leidsters der meisjesvereemgmg, en aan De hoer Bakhuizen, burgemeester dezer j de meisjes voor hun welwillendheid om de- I zen avond door hun zang op te luisteren en dadelijk de proef op de 9om willende zetten, verzocht hij hen een „proef van bekwaam heid" af te leggen. Hieraan werd voldaan «n een dankbaar applaus was de belooning. Toen kreeg de heer C. van Tongeren als secretaris het woord tot voorlezen der no tulen. Deze werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna kwam de heer den Haan aan het woord om verslag uit te brengen als afge vaardigde naar de vergadering van den „Bond van Chr. Oranje Vereen, in Neder land" gehouden op 15 Juli 1926 in het „Hof van Holland" te Hilversum. Een daverend applaus was het loon voor deze vaak humoristische mededeelingen. Toen ving de voorzitter aan met de voor lezing van het Nationaal Zangspel „Je maintiendrai" van den Kapt der Inf.. den heer Kaptein. Dit zangspel geeft in groote trekken vanaf Juliana van Stolberg tot op heden weer wat Nederland en Oranje heb ben doorworsteld en hoe het God was die Nederland en Oranje steeds ter hulpe is ge weest. De groote stilte en diepe aandacht ge tuigden dat het gesprokene werd verstaan en begrepen. Toen ds. Voorsteegh geëindigd had, dans te de heer Den Dikken voor deze schoone voordracht, waarop nogmaals een wann ap plaus volgde. Daarna- deed de voorzitter mededeeling, dat op 10 Dec. a.s. in de zaal voor Prot. Bel. voor de Vereen, zal optreden mevrouw Schokking, van Leiden, dat nog een jaar vergadering gehouden zou worden en nog 3 andere, zoodat dezen winter veel te genie ten valt. Eindelijk zegde hij allen dank voor dit genoeglijk samenzijn, tevens bedankte spr. de leidsters van de meisjesvereen., de meis jes zelf en mej. v. Leeuwen Voor haar keu rig orgelspel. Ten slotte liet hij zingen den Avondzang (Gez. 180 1), waarna de heer Den Dikken dezen welgeslaagden avond op de gebruikelijke wijze slootl Ten slotte rest ons nog mede te deelen, dat gedurende den avond de meisjesvereen. ten gehoore brachten resp. No. 631, 245, 642. 101 en 81 van den bekenden Chr. zang bundel. Een zekere O. werd gisteravond door een agent van politie aangeroepen om af te stappen, wijl hij zonder licht reed op den Siuisweg. Later op den hoek der Badstraat werd hij door een anderen agent aange maand om af te stappen, waaraan hij toen ook niet voldoen wilde. Deze noodzaakte hem daartoe, doch het grof optreden van den aangehoudene noodzaakte den agent streng op te treden en hem geboeid naar 't bureau over te brengen. NOORDWIJK-BINNEN. De zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opgebracht ruim f206. OEGSTGEEST. Herkozen zjjn tot ledem van het college van notabelen der Ned.-Herv. Ge meente de heeren L. Schouten, B. J. v. d. Meene, G. Kamsteeg en P. v. Santen. Tot leden van het Kiescollege zgn her kozen de heeren B. van Donkelaar en H. Vroom. In de vacature Van Zoelen ia in dit college gekozen de heer A. Kop. In verband met werkzaamheden in „het Groene Kerkje" worden alle kerk diensten der Ned.-Herv. Gemeente in de maand November in „Irene" gehouden. In verband met het bericht in ons Blad van Maandagavond, inzake het a.& vertrek van Zuster Cl. Liera, kan worden gemeld, dat de zuster niet naar Rotterdam, doch naar Utrecht vertrekt. Gelijkertijd ver trekt ook uit onze gemeente Zuster Vis, die steeds gereed stond bij tijden van ver hindering of ziekte de taak van Zuster Liera te vervullen. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd mr. J. A. IJsebaert, adm.-ambtenaar bij het binnenl. bestuur. RUNSBURG. De heer Ph, P. de Konink, alhier, slaagde in Den Haag voor het machinisten diploma. SASSENHEIM. Namens den heer H. Weijers alhier is door het bouwkundig bureau „Verhoog", architecten Lohmann en Ponsen, de bouw van een landhuis aan den Rijksstraatweg opgedragen aan den heer H. Bakker Pzn., aannemér te Voorhout. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad der gemeente komt Vrijdag 19 November des avonds 7 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Ontslag verzoek van H. Diemei als concierge, met voorstel van B. en W. tot benoeming van mej. M. G. Diemei geb. van der Meer als zoodanig; 4. Voorstel tot vast stelling eener nieuwe verordening tot ver deeling der gemeente in stemdistricten; 5. Verzoek geitenfokvereeniging om subsidie met voorstel van B. en W.-. 6. Voorstel tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met de centrale Raffeisenbank te Utrecht; 7. Voorstel inzake ondershandsche aanbeste ding bouw betonbrug (Bultbrug) Teylinger laan; 8 Ontwerp-besluit aankoop grond van Gebrs. de Ridder voor verbreeding Teylin- gerlaan; 9. Voorstel om aan dr. J. Prakke te Delft op te* dragen de leiding van de we- genreconslructie. 10. Voorstel inzake het ondershands aanbesteden der grondwerken 's Gravendamsche weg en Teylingerlaan; 11. Belasting-reclame; 12 Voorstel in zake doortrekking gasleiding Teylingerlaan. VOORSCHOTEN. Uitvoering van het Si Franciscus-Oratorium Nadat de Franciscus-feesten in de R.-K. kerk zijn gevierd eD eenige avonden de Franciscusfilm is vertoond, waarbij een pater van de Franciscaner orde de noodige toelichting verschafte had gisteravond in het R.-K. vereenigingsgebouw de eerste uitvoering plaats van het St. Franciscus- Oratorium, tekst van P. Gilbertus Lohuis O. T. M., muziek van Willem van Kalmt- hout. Deze uitvoering had plaats met mede werking van de St. Laurens Harmonie, di recteur de heer Jac. Kroon, uit Leiden, en een drietal leden van de tooneelvereeni ging St. Genesiue. Nadat St. Laurens een nummer had ge speeld, opende pastoor P. Meyer dezen feestavond met een woord van welkom tot alle aanwezigen, waarna hij een korte be schouwing gaf over St. Franciscus, die niet slechts door de Roomsch-Katholieken, maar ook door met-katholieken wordt ge huldigd. Hierna opende St. Laurens het feest met de uitvoering van „het jubellied", muziek van Alphons Vranken, woorden van P. fr. Gilbertus Lohuis, O.T.M., dat door de aanwezigen werd meegezongen. Het oratorium werd uitgevoerd onder leiding van den heer M. Lakeman, met medewerking van mej. M. van Geest (piano) en den heer J. A. Mens (orgel). Het koor telde 62 leden. De tenor-solo's werden vertolkt door den heer F. van Vliet en de bariton-solo's door den heer J. van Haasteren, terwijl de de clamaties waren opgedragen aan de da mes O. Hoogeveen en A. de Hosson. Het werk werd goed uitgevoerd, niet tegenstaande de hooge'eischen die aan de solisten worden gesteld. Tot slot voerde een drietal leden van St. Genesius een episode uit het leven van St. Franciscus uit, n.l, de strijd tusschen Vader en Zoon. Pastoor P. Meyer sprak, voor het huis waarts gaan, een woord van dank tot allen, voor den genotvolle®. avond de aanwezigen bereid. De opbrengst va® de gehouden ten toonstelling en loterij in het R.-K. Veree nigingsgebouw ten bate van de St. Elisa- bethvereeniging bedraagt netto f 800. Bij de politie werd door mej. wed. de B aangifte gedaan van vermissing van een, zoo goed als nieuwe ijzeren wit ge verfde roeiboot met blauwe banden en blauwen koepel. In de boot bevinden zich bruine banken met lade en roeispanen. De vereeniging van postduivenhouders „De Zwaluw" is wegens gebrek aan leden ontbonden. NIEUWE UITGAVEN. „ZONDER TROPEN, GEEN EUROPA". „Zonder Tropen geen Europa" is het achtste geïllustreerde werk, dat de heer Tillema heeft uitgegeven, geheel op eigen kosten laten drukken, en gratis aangebo den aan Koningin, Regeering, Volksver tegenwoordiging, ,Pers, Koloniale ambte naren en voorts aan hen, van wie hij hulp en medewerking verwacht bij zijn strijd voor het welzijn der millioenen-bevolking van het groote Indonesië, welks bevorde ring hij zioh tot levenstaak heeft gesteld. Dit boek en zijn voorgangers („Krorno- blanda" e.a.) zijn producten van zijn ruim 20-jarige onafgebroken studie, begonnen door onderzoek in zijn vroegere woon plaats Semarang, bier te lande voortgezet door een manutieuse enquêtte naar de toestanden m geheel lndië en m 1924 ge volgd door een vermoeiende en niet onge vaarlijke reis van een jaar door de z.g. Buitengewesten. Wie zijn boeiend reisver haal leest, moet eerbied krijgen voor de energie en de taaie volharding van dezen „particulier". (Over afstanden gesproken heeft „men" er hier te lande eenig besef van, dat bijv. de nieuwe autoweg over Flores, een der „kleine" Soenda-eilanden, 625 K.M. lang is, d.w.z. ongeveer de afstand Gronmgen ParijsHij heelt deze groote, dééls on bekende wereld niet bekeken door den bril van den toerist, ambtenaar, handels man of explorateur, maar door dien van den naar wegen tot verbetering zoekenden nygienist publicise. Tillema bezocht den Batakker en den Savoenees, den Papoea en den Toradja, kiekte hen in hun dagelijksch doen en laten en laat dat alles zien in zijn boek. Maar hij deed méér. Hij verzamelde statistische gegevens omtrent het bevolkingsvraagstuk bij de stammen, die Midden-Celebes be wonen, gegevens di>e nooit eerder geopen baard werden. Deze en tallooze andere merkwaardige bijzonderheden vindt men in dit wondere „reisverhaak" Hij wijst den Europeaan op het groote belang, dat deze heeft bij den gezondheids toestand van den man die hem rubber en thee, koffie en cacao levert, producten, zonder welke (de titel van het boek doelt hier al terstond op) de moderne samenle ving niet bestaanbaar is. Hij wijst den Nederland op zijn plicht tegenover zijn tropischen landgenoot, op de ethische, de menschelijke zijde van het koloniale vraag stuk. Het onderwerp is een zaak van nationaal belang en daarom de belangstelling van regeerders, volksvertegenwoordigers en van het groote publiek alleszins waard. Deze noeste, menschlievende arbeid en ernstige studie van ruim 20 jaren ver dient ieders warme waardeering. De uitvoering is, als alle vorige werken van Tillema, schitterend Tal van platen zijn wederom opgenomen. KERSTNUMMER HAAGSCHE POST. „De Haagsche Post" is er evenals vorige jaren weer vroeg bij met haar Kerstnum mer. doch dit verschijnen, zoo ongeveer an derhalve maand vóór den juisten datum, zal natuurlijk aan de belangstelling van het publiek geen afbreuk doen. Het H. P.- Kerstnummer blijft steeds een uitgave die de aandacht ruimschoots verdient, dank zij z'n keurige uitvoering, fraaie platen en in teressanten inhoud. Of dit nummer beter dan het vorige? Wij weten het niet; de t» gelijking wordt zoo langzamerhand i zeer. zeer moeilijk. Vermeld zij slechts dij het lijvige werk behalve een geïllustreerd? kalender. In vier bijlagen, tal van mec» platen bevat, waarvan wij noemen: Brief; Stijve Bries; In de Hall; De def*;;? straat, en: Bij Kaarslicht De tekst besti voornamelijk uit een uitvoerige beschot wing over „De Riviera" door G van zen. waarbij A. D. Messager vele kleurig aquarellen heeft geschilderd. Daarnevens vinden wij tenslotte verhalen van: Jeanc? Reyneke van Stuwe. Norman Davey en D» rothee Buys, en een artikel over silhouette van Cornelis Veth. N.V. VER. ROTTERDAMSCH-HOPSTAD. TOONEEL. Zondag 21 November geeft dit gezelschi- hier een populaire voorstelling van ,D? Spooktrein", het bekende sensatie-hH^ van Arnold Ridley. In deze vertooning tk den op de dames: Lily Bouwmeester. Don Haus. Jo FeitenSteenbergen, Kitty Posth mus, en de heeren: Louis Gimberg. Th?: Frenkel Jr.. Hermann Schwab. Ed Palmen Louis van Gasteren, C. Dommelshuizen. Steenbergen Jr. Regie: Hermann Schwal DANSAVOND LA ARGENTINA. Hetzelfde programma van Amsterdam Den Haag. Utrecht. Arnhem, enz waar vei succes werd verworven, zal ook te Leide worden uitgevoerd Hierop komen o m vcc L'Andalouse sentimpntale van Turirri Danse du Feu van Da Falla, Cordoba u I. Albeniz, Boléro van Iradier en dan?? van Granados. Valverde, enz. Pianosoli n Albéniz, Infante, e. a. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN E BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terugontvangen over de 2de helft van maand October 1926. BRIEVEN BINNENLAND. Mej. F. Beusmann, Den Haag Fi Boerhoom, Leiden Mej. Bolkestein. De Haag Mad. Bosch, Rijswijk Mad Coehelberghs, Arnhem I. enJ. Dam Am sterdam F. J. Groeneveld, Nijmegen II. Hart. Wolmaatschapp. Mevr He: mans, Wassenaar C. Misset. Doetinche: A. Ripson, Breda Mevr. W. C. Wal lenberg, Bussum. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mevr. Bollerman, Rotterdam G. Boor Zaandam M Gravendijk. Den Haag - Wed. J. Jun, Amsterdam Mej. S. Keizei Katwijk/Zee Fa. Pessens, Geldrop - Mej. R., Rotterdam. BRIEVEN BUITENLAND. H. P. G. de Cler. Cambridge. BRIEFKAARTEN. BUITENLAND. S. H. Bosschail, Pari9 Mad. Lek, Par A. Vogel, Senevelderstr. Drie briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn ook begrepen stuif', welke niet of onvoldoende gefrankeerd zija OVERSTAPPEN VAN HUWELIJKSBOOM In middel-Amerika is er een stad, leeft van het vreemdelingenverkeer. Dot van het verkeer van een zeer bijzonder soö vreemdelingen: van de menschen, die en in het huwelijksbootje willen stappa Speciaal de menschen, die haast hebben dit overstappen, vinden in die stad, Mand! de hoofdstad van Yucatan, een paradijs. Ofschoon de staat Yucatan tot Mexh hoort, heeft hij toch klaarblijkelijk een V- kere zelfstandigheid, die zich ook uit m gemakkelijke wijze, waarop de banden d' huwelijks daar los gemaakt worden. Het is er goedkoop, het gaat er gauw men vraagt er niet naar redenen. Als ffif: er maar even inderdaad of quasi „f' woond" heeft en men verklaart duideli den wensch om te scheiden, dan volgt ei scheiding m korten tijd vanzelf. Groot ïsdü ook het aantal liefhebbers, groot het a*3 tal advocaten en zaakwaarnemers, dat dei scheidingscandidaten omzwermt En zij geneeren zich niet. Alle hotels W vol jonge vrouwen en mannen, die animo komen overstappen en die dikwijl al de compagnon voor de volgende medebrengen. En men kan op alle hoeW van straten en in de vestibules van de tels de advocaten en de bedienden van vocaten tegen het lijf loopen, die u de clamekaarten van advocatenkantoren ar de neus duwen: internationale adv< ten, specialiteiten in de scheidingswi van Yucatan gemakkelijke voorwaar voor bewoners van Mexico en New York Losse nummers van ons Blad behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Breestraat i5*| Firma A. HILLEN. Stationswee I. T. RITSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoojrew.' I Firma A. T- H. WITTENBURg| Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij rOH. HOGERVORST. Haarl.str."' en des Zaterdags bij A. GERRITSEN Alphen a. fl 3-3 f

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10