W. BROUWER, Horloger, B&DZEEP Spierpijn en Stramheid Kloosterbalsem GEMENGD NIEUWS. WETENSCHAPPEN. ivacti UIT DE RIJNSTREEK. KOOPT UW St. NIGOLAAS-GESCHENKEN Haarlemmerstraat 23, Tel. 2076 Grootste Keuze UIT DE OMSTREKEN. broken. Sedert gisteravond waren op vier plaatsen te Weltevreden gewapende ben den vergaderd, die de politio molcstcerdnn. De vergaderingen werden uiteengejaagd en verschillende personen zijn gearresteerd Een politieagent ie gedood, twee wer den gewond. Een aanval op de politiekazerne te Ten- gerang door een 60-taJ in het wit gekleede personen werd afgeslagen. Er zijn geen gewonden. Uit West-Bantam wordt bericht: Bij het plaatsje Menes is do Wedana vermoord. In de benedenstad Batavia is het tele foonkantoor hedennacht door een 30-tal communisten bezet, nadat hun aanval op do gevangenis afgeslagen was. Zij kregen hierbij vier gewonden, waarna zij zich in bet telefoonkantoor terugtrokken. Nadat eenige salvo's gelost waren,* werden velen gearresteerd. Hierbij vielen dooden noch gewonden. Uit Bandoeng wordt geseind: Bij Nagrek is de spoorlijn op vier pun ten opgebroken en werden de telegraafdra den doorgesneden. Communisten beletten den eersten trein uit Menes te vertrekken. De toestand is thans volmaakt rustig. Honderden lieden voorzien van vuurwa penen en electrische lantarens, drongen de woning van den wedana binnen. Zij ver moordden hem en twee andere inlanders. Een kind werd zwaar gewond. Zijn vrouw kreeg een schot in de buik. Do assistent- wedana van Tjanmg is vermoord, evenals eenige polit-ie-agenten. De wedana van Laboean kreeg een schot wond, maar wist te ontvluchten. Te Menes, Serang en Pandeglang is een sterke politiemacht aanwezig. De bewoners van Pandeglang zijn vannacht naar de politiekazerne aldaar gevluhhfc. De opzichter van de Staatsspoorwegen te Menes, Benjamins, is vermoord. Te Serang en Menes is thans alles rustig. In den Volksraad heeft mrr. Krieke ver zekerd, dat voor ernstige bezorgdheid geen reden is. RECLAME. verdrijft de pijn 3720 ONDER EEN HOOP BALKEN GERAAKT. In do Laveodelstraat te Den Haag rijn gistermiddag eenige kinderen b^j het spelen onder een hoop balken geraakt Een jongetje, de 8-jarige R. B., uit die straat, werd daarbjj zoo ernstig getroffen, dat schedelbreuk moest worden geconsta teerd. De 10-jarige Corrie V, eveneens in die straat wonende, brak haar rechter arm. Beide kinderen zgn naar het zieken huis aan deo Zuid wal gebracht en daar tor verpleging opgenomen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Gisternacht is op den Delftweg te Rijs wijk een ernstig ongeluk gebeurd. Uit de laatste tram van Delft, die tot de remise op den Delftweg rijdt, waren juist de pas sagiers gestapt, toen uit de richting Den Haag een tram naderde, en uit de richting Delft een auto in voile vaart kwam aan raden. De chauffeur van de auto, de heer J. V., werd volgens zijn zeggen verblind door de lichten der tram, met het gevolg, dat hij in het groepje menschen reed, dat zich op den weg bevond. Mevrouw Bax, wonende aan de Prins Hendriklaan te Rijs wijk, werd op den grond geworpen en bleef bewu6telooe liggen. Een onder de aanwe zigen rich bevindende dokter uit Vlaar dingen verleende haar de eerste hulp. Met een gecompliceerde beenfractuur en een ernstige hersenschudding is zij naar het R.-K. ziekenhuis in Den Haag overge bracht. „HAPPER" NEERGEVALLEN. Twee arbeiders gedood. Gistermorgen is op het werk voor den nieuwen bouw van de schutsluizen te IJmui- den een z.g. happer van den betontoren, waarin zich twee arbeiders bevonden neer gevallen. De beide arbeiders, de 22-jarige A., en de 19-jarige L., zijn gedood. Hun lijken wa-ren deerlijk verminkt. Het on geluk is vermoedelijk ontstaan door een breuk in den kabel, waarmee de happer omhoog werd gevoerd. VERDRONKEN. Gisternacht is de 21-jarige kok Th. J. I.eyrolas, toen hij zich te Vlaardingen aan boord van het Britsche stoomschip „Enid Mary" wilde begeven, te water gevallen en verdronken. VERDUISTERING VAN DIAMANT. Ten nadeele van een Amsterdamschen diamanthandelaar is een partij diamant ter waarde van c.a. f 12 000 verduisterd. Ze was ten verkoop aan een commissionair in diamant te Antwerpen meegegeven, maar de bezitter van de partij heeft na de af gifte niets meer van den commissionair vernomen. BRANDEN. Het boerenhuis van J. Ellen te Eesveen- echeweg bij Steenwijk ie geheel afgebrand. Inboedel, hooi en koreD gingen verloren; het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is on- bekends 101-JARIGE OVERLEDEN. In den ouderdom van 101 jaren is te Utrecht overleden de wed. J. VosHilde- brand. Zij was de oudste inwoonster dier stad. OVERLEDEN. Dezer dagen meldden wg, dat de schippersvrouw Nyborg, te Winneweer, tus- schen schip en oever geraakte, doordat zjj door den harden wind van het schip in het Eemskanaal werd geworpen. Thans is zg aan de gevolgen van dien val overleden. DOODELUKE VAL. Gistermorgen viel de opperman S. van Eaalen van een stelling van een. in ver bouwing zijnd pand, te Bergen op Zoom. De man bekwam schedelbreuk en inwendige kneuzingen. Nadat medische en geestelijke hulp was verleend, werd hij naar het gast huis vervoerd, alwaar hij gisteravond aan de gevolgen is overleden. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co/s Bureaux van den Handel zgn over de af- geloopen week, eindigende 11 November, in Nederland uitgesproken 83 faillissemen ten tegenover 63 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 November 1926 3282 faillissementen, tegenover 3573 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. „"Wel Piet, en hoe maak je het op school?" „O, prachtig! Ik heb de mooiste plaats in de klas." „Dat doet me plezier. Ben je nummer één?" „Nee, nummer laatst, vlak bij de cen tral e verwarming NOBELPRIJZEN. De Nobelprijs voor natuurkunde 1925 is toegekend aan de hoogleeraren James Franck en Paul Hertz te Göttingen, die van 1926 aan den Franschman Perrin. De No belprijs voor scheikunde van 1926 is aan professor Svedberg te Upsala toegekend. RECLAME. GROOT STEK (DOBBELMAN) OP VERTOOM VAM DEZEN HON AL.LÈÈN ZATERDAG. ALPHEN. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. Gesman en tot notabelen de heeren M. v. d. Akker en A. v. d. Linden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v? H. R. Abeen en B. Elskamp. Maria Gerarda, d. v. P. Bunnik en J. E. v. Velzen. Wilhel- mina Anthonia, d. v. A. J. Wolswgk en C. P. J. Muussers. Cornelia Adriana, d. v. J. P. v. d. Zwaan en E. v. Hanswgk. Getrouwd: H. Fase, 26 j. en C. M. Ver laan, 26 j. Gevestigd: H. B. Dirkse, zonder beroep, van Utrecht. J. Knopper, zonder beroep, van Alphen a. d. Rgn- M. Lugtenburg en gezin, Winkelchef, van Vlaardingen. J. Vogelaar, schilder, van Linschoten. A. Houtman en gezin, Zakkenhandelaar, van Alphen a. d. Rjjn. Vertrokken: A. v. d. Panne, zonder be roep, naar Reeuwjjk. W. Poot en gezin, Winkelchef, naar Amsterdam. 13. Boers, pakhuisknecht, naar Wjjhe. W. Houtman, zonder beroep, naar Ree-u wgk. C. 11. v. d. Brink, arbeider, naar Reeuwgk. J. P. Griffioen, zon'er beroep, naar Am sterdam. G. Schmidt, dienstbode, naar Dortmund (Duitschland). J. Oosterkerk, zonder beroep, naar Amsterdam. A. G. Roen, apotheker, naar Renkum. Feestavond Middenstandsvereeniging. Donderdagavond was door de Midden standsvereeniging een gezellige avond be legd in hotel van Haeften. waar voor de le den en hun dames o.a. de vroegere Rijks- Middenslandsadviseur de heer Kropveld zou spreken, 's Middags kwam echter bericht van dezen heer dat hij door ziekte verhin derd was te komen. Gelukkig kon nog een vervanger gevonden worden in den heer II. A. van Dam, alhier. Ongeveer een 60-tal dames en heeren wa ren aanwezig, toen de voorzitter de vergade ring opende. In het begin der vergaderiug gaf de heer van Dam een onderhoudenden leerrijke causerie over het recht van den winkelier. In het verdere verloop der verga dering trad de heer Siebesma, uit Rijswijk, die een groot aantal, zoowel kleinere als grootere voordrachten op bijzonder mooie wijze declameerde Alle aanwezigen waren vol lof over de prestaties van dezen heer. Ter afwisseling der agenda werd gespeeld door een kwartet van de plaatselijke Man dolineclub. bestaande uit mej. Korver en de heeren F. W. van Staalduinen, D. Cremer en J. Bekker. Aan deze medewerkers werd als bewijs van dankbaarheid voor het fijne spel een lint uitgereikt. In zijn slotwoord zegde de voorzitter toe, dat zoo mogelijk meerdere vergaderingen als deze zullen wor den gehouden. Het succes van deze lokt wel uit om op dien weg voort te gaan. Het nut tige kan dan door het aangename worden bevorderd. In de jaarvergadering der Coöp. Ver- bruiksvereeniging De Hoop, werden de af tredende bestuursleden de heeren Linscho ten en H. Kooistra herkozen. Tot commissa ris werd gekozen de heer C. de Groot. Niet tegenstaande de grootere onkosten door be trekking van een grooter gebouw waren de uitkomsten van het bedrijf bevredigend. Er was een omzet gemaakt van f 63.382.25. Een bedrag van ruim f 2000 werd afgeschre ven, een bedrag van 30 pet. der gemaakte winst bij de reserve gevoegd en tenslotte kon nog 2 pet. dividend worden uitgekeerd. Ook van de nieuwe afdeeling „Bakkerij" kon 3 pet. dividend worden uitgekeerd. Twee obli gaties groot f 50 en f 100 werden uitgeloot. Men deelt ons mede dat dezer dagen een vergadering is gehouden van voorstan ders van Chr. Bewaarsehoolonderwijs, vaar een commissie is opgericht, die zal tracht?n een Chr. Bewaarschool hier ter plaatse te stichten. Geslaagd is voor het candidaatexam ?n Veeartsenijkunde le gedeelte de heer H. Vis, alhier. BOSKOOP. De verzwaring der Gouwe-dijken. Een belangrijk werk, waarover in geen enkel blad voorzoover schrijver dezes be kend, tot nog toe is geschreven wordt door den Provincialen Waterstaat ten uitvoer ge bracht. Dit moet vermoedelijk hieraan ge weten worden dat dit werk bij gedeelten wordt uitgevoerd, al naar de begrootings- posten van .de provincie Zuid-Holland, die het ééne jaar ruimer zijn geraamd en goed gekeurd dan het andere jaar. We hebben de verzwaring van de Gouwe- dijken op het oog; een versterking, die zich uitstrekt van Gouda tot Gouwsluis. De Gouwedijken, voor het grootste ge deelte liggende binnen het Hoogheemraad schap Rijnland (slechts een klein gedeelte vormt de grensscheiding van het Hoogheem raadschap Schieland), zijn in beheer en on derhoud bij den Provincialen Waterstaat. Waar het verschil in waterstand van het Gouwe peil, vergeleken bij het peil van som mige polders 1.25 M.1.50 M. bedraagt en het verkeer van schepen, booten en motor schepen op de Gouwe zeer belangrijk is vor dert het onderhoud jaarlijks meer dan f 70.000 van de provincie. Voor buitengewone verbeteringen moeten extra sommen worden uitgetrokken. De Gouwedijken nu waren tot nu toe en zijn ten deele nog slechts dijkjes van 23 M. met of zonder aangebrachte kade. Dit is dan de breedte tusschen de binnen- en builen kruinlijn. De dijkvoet is plm. 56 M. waarbij niet gerekend is de teen van den dijk. Het spreekt van zelf dat de breedle niet overal gelijk is: ringvaarten of aan grenzende landeigendommen versmallen of verbroeden den dijk op sommige plaatsen. Door het toenemend verkeer vooral van zware motorschepen, wier motorslagen zeils de huizen langs de Gouwe doen trillen, werd verzwaring van de dijken gebiedende eisch. Wilde men voorkomen dat de dijk van zijn voet zou afschuiven dan moest zware klei aan de binnenzijde worden bijgestort, zeifs moest met puin de teen van den dijk wor den bezwaard. Toen eenmaal de vaartverbetering van Rotterdam naar Amsterdam via de Gouwe beklonken was met nieuwe sluizen te Gouda en Gouwsluis kon worden aangenomen dat de dijken te zwak zouden blijken voor het grootere verkeer met zijn aken van veel grooter capaciteit en sleepboolen met ma chines voorzien van grooter aantal P.K. Het is sinds die beslissing dat de provincie Zuid-Holland begonnen is (en wel van Gouda af aan den Oostelijken Gouwedijk) perceelen land en water te onteigenen om den dijk te brengen op een breedte van pirn. 16 M. De onteigening op zich zelf is reeds een arbeid waar dikwijls maanden mee ge moeid zijn. Vaak wordt overeenstemming verkregen bij minnelijke schikking. De som, voor overname door deskundigen geschat, wordt zelfs zonder nolaneele acte uitge keerd; opstand voor geschatte waarde over genomen; toegangen tot de eigendommen in den regel vernieuwd. Wanneer echter tot onteigening moet wor den overgegaan dan levert het vaak groote bezwaren op en moet het reeds ondernomen werk worden stopgezet, althans tijdelijk ter plaatse gestaakt. Is eindelijk de overdracht geregeld, dan begint pas het groote werk. Daar in de meeste gevallen een ringsloot van een polder aan de binnenzijde van den dijk ligt, wordt eerst de ringsloot omgelegd; vervolgens, onverschillig of er water is dan wel land een dicht netwerk van teenen wiepen gelegd. Voor het leggen dezer wie pen en het maken er van is ai heel wat volk noodig. Om te zorgen dat dit netwerk stevig vast komt te liggen wordt het bezwaard met groote stukken puin, waarop zand wordt ge stort. Op vele plaatsen wordt tot 2 M. zand gestort over een breedle van pl.m. 10 M. Daarop wordt dan een laag klei aange bracht. Op het gedeelte waaraan thans ge werkt wordt, is het een doorloopend aan voeren van zand en klei en materialen, wat een buitengewone drukte geeft. Het is dan ook niet vreemd dat het werk veel kijkers trekt uit het naburige Randenburg (ge meente Reeuwijk) tusschen Waddingsveen en Boskoop. Tegelijkertijd wordt over de ge- heele lengte de bazaltlaag aan de buiten zijde van den dijk vernieuwd of opgehaald, soms ook van nieuwe fundeering voorzien. De verzwaring van den Westelijken Gou wedijk tusschen Waddingsveen en Boskoop heeft reeds een 5-tal jaren geleden haar be slag gekregen, toen in navolging van Bos koop ook Waddingsveen de kade langs dien dijk wilde verbroeden. Hier viel dus het ge meentelijk Waddingsveensch belang met dat van de provincie samen. Deze weg is op 't oogenblik geschikt voor automobiel- verkeer en verkort den weg tusschen de twee genoemde gemeenten. RECLAME. BIJ 8772 Het ligt in de bedoeling ook den Ooste lijken Gouwedijk als verkeersweg dienst te laten doen. Voor het volgend jaar staat de aankoop of de onteigening van de perceelen tus schen H. M. paal 87 en Boskoop op ;t program. Reeds nu wordt onderhandeld met den VereenigdeD Polder en diverse eige naren over den loop van de ringvaart en regeling van erfdienstbaarheden, servitu ten, erfelijke en lijdende rechten. Het is niet te beschrijven met welke moeilijkhe den de opzichters van den Provincialen Waterstaat te kampen hebben voor dat de verzwaring van den dijk tot aan Gouw- sluis haar beslag zal hebben verkregen: we noemen slechts de Voorkade, die op dit oogenblik reeds gevaar oplevert, omdat de dijk plm. 1.50 M. boven de straat uit ligt en die vermoedelijk op draconische wijze onder handen genomen zal worden. De groote haast, die nu betracht wordt, staat in verband met de plannen om in 1930 klaar te zijn wanneer de bruggenbouw in Boskoop en de verwijding teWaddinxveen onder handen genomen moeten worden met wat voor Boskoop betreft de afbraak van halve straten. Het geheele werk, als hier beschreven is voor den belangstellende buitengewoon interressant en een kijkje ten volle waard. Als gevonden voorwerpen zijn gedepo neerd: gouden speld, huissleutel, hand schoen, eenige kinderportemonnaies met eenig geld. Inlichtingen bij de politie. Tegen eenige jongens, alhier, is pro ces-verbaal opgemaakt, wegens verregaande straatschenderij. HAZERSWOUDE. Anti-rev. Kiesvereeniging. Donderdagavond kwam de Ant. Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" in het lokaal achter de Geref. Kerk in vergade ring bijeen. De voorzitter, de heer D. de Bruijn, opende de flink bezochte vergadering op gebruike lijke wijze en sprak een kort openingswoord. Na het lezen der notulen door den secretaris den heer B. Offringa, welke onveranderd werden vastgesteld, werd de groslijst samen gesteld voor de verkiezing voor de Prov. Stalen. Op deze lijst werden geplaatst, de heeren: J. II Rutgers, te 's-Gravenhage; C. van Muiswinkel, te Zwammerdam; mr.~C. S. van Dobben de Bruyn te Bodegraven; J. J. Talsma te Woerden; G. M. Herngreen te Alphen a. d. Rijn; A. Verheul te Benthui zen; D. de Bruyn I.Tzn., te Hazerswoude; P. van Nes Czn. te Bodegraven. Het programma voor den a.s. winter werd daarna vastgesteld, waarbij werd goedge keurd dat één keer per maand een vergade ring zal worden gehouden., terwijl dan in het a.s. voorjaar een spreker zal worden uitge- noodigd om voor de vereeniging op le tre den. Daarna gaf de heer W. J. G. Lettink een inleiding op „Het Fascisme" waarop een aangename gedachten wisseling volgde. Nadat de voorzitter den inleider voor de behandeling van zijn onderwerp had be dankt, en de vergadering voor de trouwe op komst, sloot de heer Lettink het samenzijn met dankgebed. De heer N. van den Bosch Sr. heeft al3 ouderling der Ned. Herv. gemeente bedankt. Bij de gehouden verkiezing van zes ge machtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk, werden 159 stemmen uitgebracht. Daarvan verkregen de heeren G. A. van Dam 157Jac. Groen Czn. 128; J. D. de Kort 156; G. W. Oppelaar 139; G. Patijn 138 en H. Verheul 155 stemmen, alle Candi da ten gesteld door de Ned. Herv. Kiesver eeniging „Evangelie en Belijdenis". De Ned. Herv. Kiesvereeniging „Ca'lvijn" had in haar laatst gehouden vergadering be sloten zich dit jaar buiten de verkiezings actie te houden, en niet aan deze stemming deel te nemen. Een vaartuig geladen met boomen en planten van den heer Pannebakker alhhr, is in de sluis aan den Rielveldschen molen gezonken. Het bietenvervoer ondervond daarvan nogal stagnatie. De aannemer W. J. Dekker alhier heeft het vaartuig gelicht. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van Joh. Vitlers en M .van Harskamp. LEIDERDORP. Tot kerkvoogd der Ned.-Herv. Gem. is benoemd de heer M. P. Splinter, tot leden van het kiescollege de heeren P. de Bruin, T. Rijnsburger, K. van Heusden en J. van Muiden. ROELOFARENDSVEEN. Intocht pastoor J. G. Onel. Vrijdagmorgen te half twaalf is de nieuw benoemde pastoor dezer Parochie op plech tige wijze de parochie binnengehaald. Aan het begin der parochie, dit is bij de brug over de ringvaart te Nieuwe-Wetering werd hij verwelkomd door de beide kapelaans, het kerkbestuur en he! gemeentebestuur. Na de kennismaking trok oe stoet naar Roclof- arendsveen, alwaar aan het be' ji van het dorp het muziekkorps „Liefde voor Harmo nie" stond opgesteld welk korps zich ver volgens aan het hoofd van den stoet plaatste. Van bijna alle huizen wapperde de vader- landsche driekleur, terwijl zeer vele inwft. ners zich langs den weg hadden opgesteij ten einde den nieuwen Herder blijken van hun sympathie te geven. Nadat de stoet het geheele dorp was door getrokken en weer bij de pastorie was aan gekomen, werden den pastoor eenige prach tige bouquetten aangeboden, terwijl ooi eenige welkomstliederen door de in den tuin opgestelde schoolkinderen werden gezongen. Hierna richtte kapelaan Ulleman het wel komstwoord tot den pastoor. Na de kapelaan sprak nog de burgemeester als hoofd der bur gerlijke gemeente. Pastoor Onel dankle ver volgens voor de vorstelijke ontvangst, dii hem bereid was, een ontvangst zooals hi zich moeilijk had kunnen indenken. Hi dankte allen voor hun sympathiebetuigingen en sprak de hoop uit, dat zijn werk in Roe- lofarendsveen steeds vruchtbaar zou mogen zijn. WADDINGSVEEN. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde de Vereeniging van Zie- kenhuisverpleging. Aanwezig waren, behalve het bestuur, da beide plaatselijke doktoren en een 80-tal zg. wijkpennjngmeesters. De voorzitter memo reerde het zegenrijke werk, nu reeds 4 jaar lang door deze nuttige vereeniging verricht In het afgeloopen boekjaar werden niet min der dan 83 patiënten op kosten van de ver eeniging in verschillende ziekenhuizen ver pleegd. Men behoeft nu bij geen burgerlijk of ker kelijk armbestuur meer aan te kloppen, ailes loopt vlug van stapel en een ziekenauto is zelfs zoo noodig voor de patiënten gra tis beschikbaar. Het ledental bedraagt ruim 5000; vrijwel iedereen is lid. De ontvangsten bedroegen ruim f 6000 en de uitgaven onge veer een zelfde bedrag. De contributie werd weer bepaald op f 1 per persoon per jaar. Waar al het werk gratis en belangloos ge schiedt en geen cent onkosten gemaakt wor den, dankte de voorzitter alle aanwezigen nog eens hartelijk voor wat zij in 1926 voor de vereeniging hadden verricht en spoor le krachtig aan op den ingeslagen weg le blij ven voortgaan. De heer van Nielen, auto-verhuurder, ver laagde staande de vergadering weer zijn la rief voor het ziekenvervoer, waarvoor vergadering hem door applaus haar dank bracht. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Piqfpr Adriaan Konijn, j.m. 26 jaar, alhier en Neeltje Knoop, jd. 20 jaar te Gouda Johannes Straver, j.m. 28 jaar, alhier, en Anna Geertruida Maria Mollers jd. 23 jaar, te Leimuiden. Door den keurmeester D. uit Alph»=n werd gisteren alhier bij den veehouder R. een geval van frauduleuze slachting ont dekt. Een koe van genoemden veehouder was 1-4 dagen geleden uit nood geslacht en niet aangegeven. Het slachten was in een schuur onder deze gemeente geschied door de kooplieden M. B. en A. W. II.. beiden i' hier. Nadat de rijksambtenaar, wien eerst bij genoemden veehouder toegang was ge weigerd, de hulp der politie had ingeroepen werd het vleesch in beslag genomen en van een en ander proces-verbaal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. van L. D. Schellin gerhout en B. Magchielse. Marijtje Johan na, d. van A. Keizer en G. M. Baars. Gornelis, z. van J. de Vries en G. Kniep. -~ Gijsberlha Catrina, d. v. G. Pannekoek en A. Smit. Johanna Hendrika, d. van I) J- G Slootweg en A. K. Hoogvliet. Wilhel mina, d. van P. Kulk en A. Millenaar. j* Matje Gatharina, d. van M. J. van de Velde en J. Eekhoff. Pietje d. van P. Zaal en D. Wolf. Leendert Cornelis. z. van J- van der Graaf en C. N. Klaassen. Pelro- nella Maria, d. van N. Stokman en P. Calve- lage. Dirk, z. van G. Heenk en T. Heenk Johannes Wilhelmus, z. van M. Jansen en J. van de Leur. Piet, z. van A. de Vo gel en J. de Vreugd. Ondertrouwd: J. Doets 30 j. en A. Sprangers 30 j. Gehuwd: H. J. VooTderhake 28 j. en b Brouwer 25 j. N. Weijers 25 j. en C. Ha' méteman 25 j. N. J. van Benten 32 j-en W. C. Blokker 25 j. A. N. B Wolffenbul- tel 26 j. en H. J. M. van Rooijen 25 j. Franzen wedr. 60 j. en L. Onkenhout weds- 59 jaar. Overleden: Fennigje Gruppen 50 huwd met M. C. Vissers. Theodorus El lens 71 j., ongehuwd. Hermanus Engel- bertus Reinpe 72 j.. gehuwd met W de Moor. Aarnout Cornelisse 29 j., ongehuwde Z0°D van G. J. Cornelisse. overl. en J. Daim. Levenloos geboren kind van het vrouwe lijk geslacht van G. C. Gaase en T. Louttf* Gistermiddag te 4 uur is in Beurs" te Hoofddorp de bazaar geopep0, welke georganiseerd is ten bate van he Witte Kruis. De voorzitter der afdeeling. J. H Nanninga, hield een rede. Er *aJ 's avonds reeds veel belangstelling. 2—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6