De man die niet Chief Whip rookt heeft ze vast en zeker nog* 'niet geprobeerd i Voordeelig stoken Hoest NU IS HET TIJD Een mooi Portret Bij Ruwe Schrale Huid PUROL VIRGINIA CIGARETTES AGENDA. AMSTERDAMSGHE ANTHRAClEUP- van Handen en Gelaat en steken in de zijde Akker's Abdijsiroop BUITENLAND. m LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. NIEUWE RIJN No. 46 Fa M. BONGENAAR Zaterdag. Stadsznal: Henri ter Hall's revue 1926. 8 nur. Zomemorg: Tooneeluitvoering „Oefening baart Kunst". 8 uur. Zondag. Jeruël (Groenesteeg)Samenkomsten te halfnegen voorin. eD halfzeven nam. Jeruël (Middelstegracht 3)Samenkom, aten te 10 uur voorm. en nam. halfzeven. Stadszaal: Henri ter Hali's revue 1926. 8 uur. Stadsevangelisatie (Morsdhweg 69): Sa menkomst te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Novem ber tr>t en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 623. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren: Hovens Greve, Kora, Mulder, Janssens en Wcebers. i i j Te Oegstgeest wordt dei» dienst waargenomen cuor dr. Timmermans» tel. 390. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegstgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 RECLAME. kunt Gij alleen met prima brandstof. Het beste is ook hier het goedkoopst. Prima Anthraciet. Verzegelde zakken. 1889 III Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Van Herksen. Chr. Ger Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur. leesdienst. Donderdagavond 7 uur, ds. Joh. Jansen. KATWIJK AAN ZEE. Gerei. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam., 6 uur, ds. T. L. Kroes, uit Ruinerwold. KATWIJK-AAN-DEN-RUN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meyering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halttien en nam. hallzeven, ds. Israël. Gerei. Kerk: Voorm. halllien (H. A.), en nam. hallzeven, ds. Ifaspers. LEIDERDORP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur (Bed. H.D.), en nam. hallzeven, ds. Mondt Geref. Kerk: Voorm., halltien, en nam. hallzeven, ds. F. II. Woudstra. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de wet- eerw. heer v. d. Linden, uit Oegstgeest; nam. 5 uur. ds. Nicolai, uit Voorhout. Gerei. Kerk: Voorm. halltien en nam. 4 uur, dr Th. Ruys Jr. Chr Gerei. Kerk: Voorm. halllien en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Gemeente: Voorm. halltien en nam. 4 uur, ds. H. A. Minderman. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. Van Haaften. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. vijl uur, ds. Steyling, em. pred. te Amersfoort NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Sluis, em. pred. te Driebergen. NOORDW1JKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. (H.D.l, ds. P. Hofstede. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gemeente: Voorm .10 uur en nam. 5 uur, telkens in „Irene", ds. ,T. J. Jansen Schoonhoven. OUDE-WETER1NG. Remon. Gemeente: Voorm., 10 uur, dr. Sax. SASSENHE1M. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds Krijkamp. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. vijf uur, ds. Bolwijn, em. pred te Zeist. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, prof. dr. Flooy, uit Leiden en nam. halfzeven, ds. Hermanides. RECLAME. Doos30-60'90ct. 3741 VOORSCHOTEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 nur, en nam., 5 nnr, ds. H. P. Fortgeos. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. T. G. H. Nicolai. WADDINXVEEN. Nod.-Herv. Kerk: Voorm., halftien en n.m. 6 uur, ds. H. A_ de Geus. Geref Kerk: Voorm, halftien, en »""n halfzes, ds. W. Veder. - WOÜBRUGGE. r Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam- (halfzeven, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de weleerw. heer Bos, cand. te Leiderdorp, ZOETERWOUDE. r~r" Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. H. Mulder. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. De Bruin, uit Alphen, en nam halfzeven, preeklezen. Rem. Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur, ds. Cramer. Geref. Kerk: Voorm halftien, preeklezen, en nam. halfzeven, ds. Wissink. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te VlaaTdingen, A. Luteyn, te Muiden; te Sexbierum, J. Nauta te Katwijk a. Zee. Geref. Kerken. Beroepen: te Nieuwlande, F. Stomp, cand. te Ruinerswolde; te Haarlemmermeer-Slo- terweg, F. H. van Loon te Smilde. Bedankt: voor Middelburg, Y. v. d. Zee te Amsterdam-West; voor Dronrijp, H. Smit, cand. te Nieuw-Weerdinge. Ev. Luthersche Kerk. Beroepen: te Veendam-Wildervank (toe- zeging), M. C. W. Wegeling te Boertange. RECLAME. zij" 't gevolg van een ver waarloosde verkoudheid en waarschuwen U voor het naderend gevaar van horst- aandoening. Gebruik daar om nog vandaag de beproefde 3719 DE ALGEMEENE TOESTAND. Politieke besprekingen. Tal van politieke besprekingen vallen te vermelden. Opnieuw had Briand een on derhoud met den Duitschen gezant Von Hoesch, waarna hij besprekingen voerde met zijn Belgischen collega Vandervelde. Zij waren het natuurlijk eens! Uit Moskou wordt aan het „Berliner Tageblatt" geseind, dat het initiatief tot de ontmoeting van Tjitsjerin met zijn Turü- schen collega Roesjdi bei te Odessa van Turksche zijde is uitgegaan. Den 9den No vember 's ochtends ontving men te Mos kou een telegram van Roesjdi. Tjitsjerin vertrok nog denzelfden dag, na eerst de gezanten van Italië en Frankrijk te heb ben ontvangen. Over de beteekenis van de ontmoeting meldt de correspondent van het blad nog, dat het toetreden van Turkije tot den Volkenbond, of liever de druk die op Tur kije wordt uitgeoelend om het daartoe te bewegen, wel de hoofdzaak zal zijn- Het staat vast, dat Rusland dit ongaar ne zou zien. Turkije zou er eveneens wei nig voor voelen zich te onderwerpen aan de voorwaarden, die aan het toetreden tot den Volkenbond verbonden zijn. Tur kije wil nu te Odessa vernemen in hoeverre het op de sovjet Unie kan steunen in ge val het zich met bij den Volkenbond aan sluit. Te Moskou wordt voorts beweerd, dat Duitschland Turkije deD raad heeft gege ven zich bij den Volkenbond aan te slui ten. In hoeverre dit juist is is niet bekend. DUITSCHLAND. De regeering gered Hooger beroep. In de sociaal-politieke commissie van den Rijksdag is het wetsontwerp tot ondersteu ning der werkloozen met de stemmen der regeeringspartijen en der sociaal-democraten tegen die der Duitsch-nalionalen. völkisehen en communisten thans aangenomen. In het laatste veemmoord-proces te Lands berg is het O. M. in hooger beroep gegaan. Ernstig schijnt de Pruisische re veering te overwegen een disciplinair onderzoek *n te stellen naar het optreden van den president der rechtbank dr. Wessling in deze affaire. FRANKRIJK. Het parlement weer bijeen Hel parlement is weer geopend. In de Kamer verklaarde Poincaré, dat het nood zak el jjk is, ten einde het werk van het openbaar welzjjn te voleindigen, alle andere zaken links te laten liggen, om de be groot! ng te bespreken. De kwestie van vertrouwen stellend, vroeg de regeering verdaging der interpellaties tot na de af handeling van de begrooting. Met 365207 stemmen werd aldus be sloten. I RECLAME. 2 ARDATH LONDON De socialisten hebben besloten zich op krachtige wijze in het financieel debat te mengen om kritiek uit te oefenen op de regeeringspolitiek en zullen zjj een alge meen debat uitlokken over de buitenland se hc- politiek. In den Senaat kreeg de regeering even eens haar zin. Alle interpellaties werden uitgesteld. Het bericht over de uitzetting van gene raal Riccioti Garibaldi is minstens voorbarig. 1 Waarschijnlijk komt het zelfs niet zoo ver. ENGELAND. Nog geen beslissing in het mijnconilict De electrici- teitswet aangenomen De Rijksconferentie. De bijeenkomst van het congres van af gevaardigden heeft gisteren tot één uur geduurd en is na een korte onderbreking hervat tot ongeveer 5 uur. Cook en het overige mijnwerkersbestuur hebben de regeeringsvoorstellen zonder op- of aanmerking ter kemiis van het congres gebracht, dat onmiddellijk met de bespre kingen punt voor punt begonnen is; 's mid dags bleek, dat omtrent de strekking van sommige punten nog onduidelijkheid heersch- te, weshalve een deputatie uit het congres zich tot Lane Fox heeft begeven om op heldering te vragen. De grondtoon van de besprekingen was /an verzoenenden aard, maar de discussies- waren vaak tamelijk verward en toen het congres tot vanochtend tien uur uiteenging was er nog geen enkel besluit genomen. Lenige afgevaardigden, die na de sluiting door journalisten onder vraagd werden, zeiden, dat ze nog geen idee hadden waarop de beslissing zou uit- loopen. Het bestuur van de vereeniging van eige naars heeft zich gehaast bekend te maken, dat de regeeringsvoorwaarden, waarop het werk hervat zou worden, zooals die in ons Blad gepubliceerd zjjn, niet zijn op gesteld na aanneming door en in overleg met de eigenaars. Van regeermgswege is dit toegegeven mét een verwijzing naar het nuchtere feit, dat zulks ook niet be weerd is en nergens in de voorwaarden staat. De officieel© verklaring der regeering dienaangaande luidt als volgt: „Teineinde elk mogelijk misverstand te voorkomen, acht de regeering het gewenscht duidelijk te maken, dat de voorwaarden voor de regeling, welke aan het mjjnwer- kersverbond voorgesteld zijn, al zijn zij aan den voorzitter van de eigenaars-vereeni- ging terzeifdertijd meegedeeld, als aan het verbond, geen overeenkomst met de mijn eigenaars voorstellen. Als de mijnwerkers zo echter aanvaarden en uitvoeren, zaï de regeering zelfstandig overgaan tot de wetgeving in de voorstellen genoemd." Men zegt, dat sir William Plender, be- eedigd accountant, voorzitter zal worden van het voorgestelde tribunaal. Hij is bij zonder goed thuis in de mijnindustrie, daar hij reeds eerder soort gelijke functies be kleed heeft. Men verwacht, dat, als de voor waarden aangenomen worden, zijn naam voor beide partijen aannemelijk zijn zal. De toeneming van het aantal werkwilli gen heeft gisteren weer het normale ge middelde der laatste weken bedragen, n.l. ruim 8000, waardoor het totaal is gestegen tot 328,711. Het verbond van Britsche industrieën heeft gisteren een dringenden oproep tot haar leden gericht om, met het oog op het spoedig te verwachten einde van de staking, te zorgen dat de prijs van de steenkool niet nog bui ten sponger wordt, dan hij reeds is, en vooral niet te beproeven voorraden vood langer dan één tot twee weken tegelijk in te slaan. Het Lagerhuis heeft met 201 stemmen te gen 70 in derde lezing het electriciteitsont- werp aangenomen, dat alle particuliere en gemeentelijke ölectriciteitsondernemingen onder het centrale gezag stelt. De rijksconferentie is mi reeds bijna drie weken bijeen en het schijnt dat haar werk zaamheden tegen 25 dezer afgeloopen zul len zijn. Alle zittingen zijn geheim geweest en vóór de resultaten dezer vergaderingen, in den loop der eerstkomende paar weken, gepubliceerd worden, zal het onmogelijk zijn zich een volledig denkbeeld te vormen van de beteekenis der conferentie. Het kan ech ter gezegd worden dat de eerste-ministers der overzeesche gewesten tevreden zijn oyer de vorderingen. ZUID-SLA VIE. Heftige ontstemming tegen Italië. Uit Belgrado wordt gemald, dat te Rome de afgevaardigde Wiifan, leider van de Slo- veensche minderheid in het Italir.ansche parlement, in hechtenis is genomen. Wii fan is advocaat te Triest. De reden van deze arrestatie is onbekend. Het feit zelf zou te Belgrado groote verontwaardiging hebben gewekt. Oud-minister Korosetsj, leider der Sloveensche volkspartij, heeft verklaard, dat de arrestatie opnieuw het bewijs is van de houding der fascisten tegenover de Sloveen sche minderheid in Italië. In de Skoeptsjina zal een interpellatie worden gehouden. Raditsj, die te Belgrado is aangekomen, verklaarde: Indien het juist is, dat Wilfan in hechtenis genomen is, zou ik, als ik mi nister was, terstond generaal Bordero, Ita- liaansch gezant te Belgrado, gevangen doen nemen. Wanneer Mussolini de onschend baarheid van afgevaardigden niet eerbie digt, moeten wij de onschendbaarheid van van zijn gezant niet eerbiedigen. Bordero staat bekend als intiem vriend van Mus solini. STADSNIEUWS. Hedenmiddag omstreeks 1 uur ge raakte nabij de Nieuwe Vaart en het Rijn en Schiekanaal een personen-auto, be stuurd door en in eigendom toebehoorende aan den heer K. alhier, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in brand. De vlammen richtten aan de carrosserie heel wat schade aan, alvorens de motor- epuit ter plaatse verscheen die daarna met één straal uit de tank het vuur spoedig meester was. Door personeel van de garage van den heer Van Ulden werd de wagen wegge sleept. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Naar w ijvernemen is de dader van een overval in het hulppostkantoor te Drunen hedenmorgen te halfnegen te Gorinchem gearresteerd. De dader, de 21-jarige J. van Meerendonk uit Tilburg, was gisteravond te gen acht uur met een revolver in de hand en z'n gelaat bedekt met een rooden zakdoek het hulppostkantoor te Drunen binnenge drongen. Het gelukte hem daar een bedrag van ruim f 100 te stelen. Uit het nog gisteravond ingesteld onder zoek was komen vast te staan dat de dader zich met de fiets van den hulpbesteller had verwijderd in de richting Heusden. Daar bleek dat hij een auto had gehuurd, waarmede hij zich naar Woudrichem had laten brengen. Daar liet hij zich overzetten naar Gorinchem. En gisteravond tegen 12 u. arriveerde hij in hotel ,,De Beurs" aldaar waar hij voor den nacht zijn iintrek nam. Van Meerendonk die vroeger bij de Ma rine is geweest was daar goed bekend. Hij schijnt zich zeer veilig te hebben gevoeld, want toen de wachtmeester van de mare chaussee uit Woudrichem en een recher cheur van politie uit Gorinchem zich heden morgen te halfnegen aan het hotel vervoeg den, lag van Meerendonk nog rustig te sla pen. Hij werd van zijn bed gelicht en gevan gen genomen. Het bleek dat hij nog meer op zijn kerfstok had. In het politieblad stond hij o.m. gesignaleerd wegens diefstal met ge weldpleging, gepleegd te Tilburg. Bij zijn arrestatie werd de revolver op hem gevonden. Ook bezat hij nog 12 scherpe pa tronen Het geld, bestaande uit guldens en gou den tientjes, was nog in zijn bezit. Omtrent den overval in het hulppost- kantoor wordt nog gemeld: Omstreeks acht uur gisternamiddag werd op de deur van het hulppostkanloor geklopt. De bode Luipen deed de deur open en zag toen den loop van een revolver op zich ge richt. Hij schrok zoo hevig dat hij onmid dellijk de vlucht nam gevolgd door den man die hem bedreigde. Op het kantoor waren aanwezig de kantoorhouder A. Brok en de postbode W. Verhagen. Ook deze lieden werden door den indrin ger met den revo'ver bedreigd. De man gelastte den heer Brok den aan wezigen geldtrommel open te maken en hem daaruit al het geld te geven. De heer Brok voldeed daaraan waarop de indringer zich met f 150 uit de voeten maakte. Buiten sprong hij op het rijwiel van den postbode Luipen. NOORDWIJK. Gemeenteraad De bestemming van den gashouder Geen schadevergoe ding aan de N.V. Nationale Beton bouw Een subsidie-kwestie De logeergastenbelasting Dit jaar wordt geen beslissing geno men Onjuist optreden dei brandweer. Afwezig dr. Van Nes, wegens ongesteld heid. Voorzitter jhr. Van Panhuys, burgemees ter. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen 9tukken. Ingekomen was het verslag der Ambachts teekenschool over den cursus 19251926 dat voor kennisgeving werd aangenomen. Een missive van Gedeputeerde Staten houdende het verzoek om terzake het raads besluit tot den bouw van tien woningen aan de Zandvoortsche Straat alsnog aan ge noemd college over te leggen een besluit ex art. 36 c der woningwet, benevens het ad vies van de Gezondheidscommissie. Alhoewel volgens B. en VV. de vraag is of art. 36 c der woningwet in dezen van toepassing is gaven zij niettemin in overwe ging aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen waarmede de raad zich vereenigde. Hierna besloot de raad, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek, tot inbetrekking van het raadsbesluit van 17 Dec. 1925, voor zoover het betrekking heeft op den verkoop van grond aan de N.Z.H.T.M. en om aan te koopen een aantal perceelen ten behoeven van de reconstructie van den Heereweg, voor een bedrag van ongeveer f 3700 en eenige perceelen van de H.T.M. voor f 91875. Voor de benoeming van een Commissaris voor de Spaarbank voor Noordwijk en Om streken was door Commissarissen in de va cature J. van Konijnenburg Gz. de volgende voordracht ingezonden: Johan van Konij nenburg Jr., J. Kloos en L. Zijp, met welke voordracht B. en W. zich konden vereeni gen en voorstelden daaruit een keuze te doen Benoemd werd de heer Van Konijnen burg met 11 stemmen. Voorstel tot bescherming van den houder. Naar aanleiding van dit voorstel merkten B. en W. op dat de jaarproductie der g briek van teer thans tot 150.000 Liter en van ammoniacwater tot 300.000 Liter geslegen, en dat de bestaande in 1901 ge maakte teer en ammoniacwater bergruimte dringend vergrooting behoeft. De bergruimte van deze bestaande putten bedraagt slechts 14000 Liter d.i. een bergruimte voor de ge middelde productie van 12 dagen. Zij stellen nu voor de kuip van den klein sten gashouder in te richten voor berging van teer en ammoniacwater. Het inrichten van den houder voor teer en ammoniacreservoir zal dus bestaan i& het sloopen van de klok en het geleidings vakwerk en het maken van een houten be kapping over de kuip. Aannemende, dat de sloopers eigenaars worden van de gesloopte materialen, zullen de kosten dezer werkzaamheden vermoede lijk een bedrag vragen van ongeveer f 1500 Naar aanleiding van een en ander vroe gen zij den raad het benoodigde crediet toe te slaan. Na eenige besprekingen wordt daarlof zonder hoofdelijke stemming besloten. Alsnu kwam aan de orde een nader adrf van de aanneemster van de restauratie van den toren der N.V. Nationale Bet°n bouw inzake vergoeding voor geleden ver liezen. RECLAME. voor Sint Nicolaas te laten maken P. SLEGTENHORST 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2