KERK- EN SCKOQLNIEt'WS. RADIO-PROGRAMMA. RADIG-NIEUWS. SPORT. kfr»Den over den prijs der vacantiekaarteo. Jeze is zoo hoog, dat eerst bjj een vervoer >\er 19u KM. het gebruik der vacantie- kaarter voordeel geeft. Aangedrongen werd op een belangrijke verlaging van het 3e klasse tarief, waar voor bij de jongste tariefwijz;ging de ver leging het geringst is geweest. Ook moe ten, naar de meening van eecrge leden de prijzen der abonnementen worden verlaagd. Verscheidene leden verklaarden dat de ongelukken bij Leiden en Delft een gevoel van ongerustheid over de onveiligheid heb ben doen ontstaan Door sommige leden werd de vraag gesteld of de keuze van het materiaal voor het ballaslbed wel met vol doende kennis geschiedt, waarbij men de landacht vestigde op de publicaties daar over van prof. van der Kloes. Algemeen drong men er op aan. dat de minister zal toezien, dat naar de oorzaken van de laatste spoorwegongelukken een zoo scherp en volledig mogelijk onderzoek zal worden gedaan en dat alle mogelijke maat regelen zullen worden genomen ter voorko ming van nieuwe ongevallen, ook al zouden die maatregelen met groote kosten gepaard gaan. Op maatregelen teT bespreking van het aantal ongelukken op de onbewaakte spoor wegen drongen verscheidene leden aan. Men meende dat met de opheffing te ver is gegaan. Andere leden vroegen of de minister de veiligheid op de overwegen nog eens aan een ernstig onderzoek wil onderwerpen. Tn Amerika zijn ook veel onbewaakte overwe gen, maar de locomotieven zijn daar van veel betere lichten voorzien. Eenige leden vroegen nadere inlichtingen omtrent het gebeurde bij den overweg te Kelhel. Eenige leden verzochten den minister een onderzoek in te stellen naar het vraagstuk van het vervangen van de locaal treinen door electrisch vervoer met geregelden dienst, bijv. van om het uur. Andere leden wezen op de slechte ervaring, die met de electri- sche treinen op het baanvak Rotterdam Den HaagSchevei^ingen wordt opgedaan. Met genoegen hadden verscheidene leden vernomen, dat de directie der Ned. Spoor wegen ertoe is overgegaan een autobusbe drijf in het leven te roepen. Zij zagpn hierin een poging om het verkeer over de spoor wegen te doen toenemen, doch betreurden, dat dit eerst thans is geschied, ofschoon er in de Kamer reeds jaren geleden op aan gedrongen werd. Thans zal dit bedrijf in veel streken neerkomen op een concurrentie met bestaande aufobusonderneminven, het geen aTi een go<^ pp veilig ver- keer niet bevorderlijk werd g-eocht. Sommi?p leden drongen aan op verbete ring van het Station H. TJ. S. M. te 's-Gra- venhage. Aangedrongen werd op verplaat sing van het stafion Heerensingel te Leiden naar het hoofdstation aldaar. Men vestigde de aandacht op den onvol doenden staaf waarin zich de toiletgelegen- heden in de treinen bevinden en op de som wijlen groote onreinheid daarvan en vroeg, waarom niet tot hpt mechanisch reinigen van de treinen wordt overgegaan. Verscheidene leden merkten op. dat de gepubliceerde cijfers over de ongevallen in de mijnen niet juist zijn geweest en dat niet alle ongevallen zijn aangegeven Gevraagd werd wat de minister in deze voornemens is Ie doen. Sommige leden betoogden, dat de toepas sing van de arbeidsvoorwaarden te wen- schen overlaat Deze leden achtten de in stelling van eon enquête-commissie ge- wenscht. RECLAME. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergschenhoek, L. G. Bruyn. te Oen6. Aangenomen Naar Heemstede (als hulppred J. de Wit, cand. te Noord wij kerhout Naar Gasselte, E. B. Meyer, te Morra. Bedankt: Voor Nieuw-Loosdrecht, W. M. A. Kalkman, te Werkendam. GEREF KERKEN. Tweetal: Te Ede: G. J. Goede, te Voorthuizen en W Seinen te Opperdoes Beroepen: Te Nieuwerkerk a. d IJssel, J H. Meuleman, te Hoogersmilde. Bedankt' Voor Barendrecht, J. v.d. Zee, te Amsterdam West Voor Hilversum G. B. Wurth te Oost- en West-Souburg. CHR. GEREF. KERK. Tweetal. Ie Delft: S. v d. Molen te Zierikzee en J. D. Barfch, te Alphen a. d- Rijn. Bedankt Voor Maassluis, N. Bijde- raast, te Rotterdam. RECLAME. Als Uw Kind Hoest geeft het dan overwijld de genezende Miinhardt's Thiimsiroop Hoeststillend, slijmoplossend, verzachtend Bij Apothekers en Drogisten Flacon 75 ct Naam Mijnhardt op verpakking Let hierop 3517 VECHTPARTIJ. De 62-jarige J. v. Z., die verblijf houdt in een logement aan de Eerste Schan^straat te Rotterdam, maakte Zaterdagavond in de bij het logement behoorende verloflokaliteit aanmerking op de kwaliteit van het eten, waarbij hij zich nogal opwond. De 18-jarige P B en de 23-jarige S. W.. die in het lokaal zaten, maanden v Z tot kalmte aan Dit had evenwel een verkeerde uitwerking, v. Z. werd nog driftiger, greep zijn mes en brachtb eiden een paar steekwonden toe. Van B zijn eenige pezen van de vingers aan de rechterhand doorgesneden Van W is de neus vrijwel geheel afgesneden-, zij zijn in het ziekenhuis behandeld. T. v. Z. is aangehouden en opgesloten. DE MOORD TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche politie schijnt nog niet te weten wie den 22-jarigen havenarbeider R. Reingoud bij zijn woning de Aster- straat heeft neergeschoten. Verscheidene ge tuigenverklaringen komen echter binnen, die de politie goede hoop op slagen geven. Zoo heeft een padvinder den verdachte in een zijstraat van de Asterstraat ontmoet. De padvinder heeft aan de politie een signa lement van den man opgegpven, welk signa lement nauwkeurig overeenkomt met het signalement, dat de juffrouw, die van vrij dichtbij getuige van het drama is geweest, opgeeft. Ook deze padvinder heeft verklaard dat de man kalm voortwandelde. I Tijdens de schietpartij heeft in de Aster- straat nog een man geloopcn, die tamelijk I onder den invloed van sterkedrank ver- I keerde Deze riep. toen hij de schoten hoorde en Reingoud op den grond zag val len: „Ben je belhet is maar flauwe kul. Het is maar een bleekpoeiertje". daar- I mee bedoelende, dat het geen echte revolver was. waarmee werd geschoten, maar een reclame-pistooltje, dat wel bij pakjes bleek- poeder cadeau wordt gegeven. Deze uitroep is waarschijnlijk mede een van de oorzaken geweest, dat de dader zoo gemakkelijk is I kunnen ontkomen. Doordat het, op het oogenblik dat gescho ten werd. al schemerachtig was. luidden de vorklaringen van de meeste ooggetuigen te weten, de vrouwen, die uit het raam van haar woningen, den moord hebben gezien vrij verschillend. De politie is er van overtuigd, dat de moord uit wraak is gepleegd. Een spoor meende men te ontdekken, toen in den Schiedamschen Singel een pak kleeren werd gevonden, zoodat aan zelf moord van den dader werd gedacht. Men heeft den eigenaar diei kleeren echter ge vonden, maar deze is niet herkend als cfe dader. EEN OUDE ZAAK. Op het laatst van 1921 heeft de boekhou der van een firma uit de St. Nicolaasstraat te Amsterdam ontslag uit zijn betrekking gevraagd onder voorgeven, tot vice-consul der Nederlanden te Bombay te zijn benoemd Nadat de man was vertrokken, is gebleken, dat hij door knoeierijen in de boekhouding zijn firma voor ruim f 1400 had benadeeld. De zaak werd in 1922 bij de politie aan gegeven, de betrokkene in het Algemeen Po litieblad gesignaleerd, doch het bleek niet mogelijk zijn verblijfplaats te ontdekken. De vorige week dook, hij. naar het Hbl. meldt, plotseling te Hamburg op, legde een bezoek af op hel bureau van onzen consul - generaal aldaar en verzocht dezen om een paspoort, teneinde naar Nederland te kun nen vertrekken De consul-generaal gaf den man een verklaring mede, waardoor het hem mogelijk was de Nederlandsche grens te overschrijden. Toen de man was vertrokken, bladerde de consul generaal, wien het vreemd voor kwam, dat de betrokkene niet was voorzien van een Noderlandsch paspoort, het Alge meen Politieblad door en daar zag hij den gewezen boekhouder gesignaleerd Hij heeft onmiddellijk de politie te Amsterdam ge waarschuwd. met het gevolg, dat de betrok kene ten huize van zijn ouders in de He- monvlaan h gearresteerd. Wanneer de verdachte drie maanden lan ger was weggebleven, zou het delict zijn verjaard. AUTOBUS-ONGELUK. Gistermorgen is nabij Winkel een auto bus van den West Frieschen dijk gereden in een vrij scherpe bocht waar de weg rond en glad was In den autobus bevonden zich 17 personen, van wie de meest? werkzaam zijn bij de Zuiderzeewerken Een hunner is zwaar gewond Vermoedelijk is zijn rugge- graat gebroken Per ziekenauto is hij naar het hospitaal te Helder gebracht Van de andere zestien zijn eenige door glasscherven gewond. Ook zij zijn naar Helder gebracht. AUTO TE WATER GEREDEN. Zondagnacht is de heer K Slot. uit Broek op Langedijk met zijn auto in de breede vaart langs den Twijzerweg tusschen St. Pancras en Broek op Langendijk gereden en verdronken. Eerst gistermorgen vond men den wagen in het water liggen. AAN TWEE KANTEN LEKKER. Dezer dagen is een slager te Enschedé de dupe geworden van een vermakelijke advertentiefout Een jubileerende vereeni- ging had een feestavond georganiseerd, waarvoor programma's zouden worden ge drukt De kosten moesten natuurlijk wor den gedekt door advertentie's en ook een slager werd bereid gevondeD om te an nonceeren. Het moet een opvallende an nonce worden, waarin des slagers prima kookworst werd aangeprezen en om het effect te verhoogen moest in de vier hoe ken het woord lekker" worden geplaatst. Dit bleek echter om teohnische redenen niet goed mogelijk en de drukker stelde daarvan den slager telefonisch id kennis. Deze gaf daarom opdracht ,,dan maar aan twee kanten „lekker" te plaatsen en dat de collega van wijlen Lauren* Coster rich prompt van deze opdracht kweet, blijkt uit de annonce, die als volgt in het feest programma verscheen „Aan twee kanten lekker I Neemt proef met mijn prima kookworst." Volgde de naam van den slager, wiens telefoon aanhoudend in werking werd ge steld door leden van de jubileerende ver- eemging, die met belangstelling informeer den uit welke bestanddeelen die worst in het midden dan wel bestond 1 („Vad.") BRANDEN. Te Leur bij Wychen is afgebrand de boer derij van H. Verzekering dekt de öchade. Te Pannerden is afgebrand de boerderij van de wed. W Verzekering dekt de schade. Er is veel vee in de vlammen omgekomen Ook een groote oogstvoorraad werd door het vuur vernield. Te Kruisland is de 9chuur van den land bouwer B aan de Roode Brug afgebrand. Een paard kwam in de vlammen om. Het woonhuis bleef gespaard. AANRANDING IN DEN TREIN. Zondagmiddag werd in den trein tusschen Arnhem en Velp een dame op minder eer bare wijze lastig gevallen door een mede reiziger die alleen met haar in 'n coupé niet- rooken zat. De dame ontvluchtte te Velp de coupé met achterlating van een t&sch* en deed aangifte aan den conducteur, die in Dieren de politie te Zutphen telefonisch waarschuwde, waar het heerschap» aan het station door een tweetal agenten werd op gewacht. De dader beweerde in een hotel te Deven ter als tijdelijk kellner werkzaam te zijn. HOOG WATER. Sedert Zaterdagavond 5 uur is de Maas te Grave 40 c.M gevallen. In verband daar mee is de dijkwacht voor den polder Mars en Wyth opgeheven. De Regge heeft de landerijen wijd en zijd overstroomd. Te Rijssen en le Wierden staan honderden hectaren blank, eveneens bij 1 Almelo, Zendum en Hengelo. Tal van wegen zijn ondergeloopen. „DAG VADER, DAG MOEDER." Buitengewoon hartelijk heeft New-York de bemanning van den kruiser „Sumatra" verweLkomd Een aajdig tafereeltje, dat de plechtige gezichten bij de offioieele ontvangst wel even uit de plooi gebracht zal hebben, wordt door de „Tel." ver haald. De „Sumatra" lag nog maar juist vast- gemeerd. Op het dek stonden de état-ma- jor en de geheele bemanning correct in de houding, wachtend op de dingen die ge schieden zouden. Op den wal bevond zich een groep autoriteiten en officieele perso nen, die het schip zouden verwelkomen. Eenigszins verwonderd keken allen naar een niet ver van deze groep staanden man en een vrouw, beiden uitbundig wuivend in de richting van de „Sumatra". Niemand begreep eerst iets van dit enthousiasme. Plotseling rent een matroos, alle discipline ten spijt, naar de reeling en roept luid „vader, moeder 1" Een oogenblik zijn de aanwezigen 'een en al verbazing, maar spoedig is de situatie duidelijk. Eén van de Hollandsche Jantjes ontmoet voor het eerst na langen tijd weer zijn ouders, zes tien jaar geledeD waren de oude lieden naar Amerika vertrokken en sindsdien had. den zij hun jongen niet meer gezien. De komst van de „Sumatra" was een wel kome gelegenheid en uit Detroit, hun woonplaats, reisden zij naar New-York. De commandant, jhr. Schorer, had ook schik in het geval. Met 24 uut verlof ging de matroos met zijn ouders mee. „Maakt Ary je al het hof?" „Nog niet heelemaal, maar wij vorderen stap voor stap." „Hoe bedoel je?" „Wel, toen hij den eersten keer kwam, zat hij den heelen avond met een prent briefkaartenalbum van mijn zusje op zijn knieën." „Zoo?" „Den volgenden keer had hij den hond." „Nu. en?" „Gisteravond nam hij mijn kleine broertje op zijn knie, dus nu zal het spoedig mijn beurt zijn." VOOR WOENSDAG 10 NOVEMBER. Hilversum (1050 M.) 12.Politieber. 2.003.00: Kinderles Engelsch. 4.45 G.15: Concert door het H. D. O.-orkest, so list: Dick Weiman, bariton 6.457.15 Vervolgcursus Duitsch. 7.157 46: Con versatieles Duitsch 7.45- Politieber. 8 10. Christel. Radiover. Rede van prof. dr. Sebestijen uit Hongarije, over- De verhou ding van de Prot Kerken in Hongarije. Daarna Luther-avond Het Lulh. Kerkkoor te Weesp. De heer en mevr H v. Horst-Bleek rode van Amsterdam (cello en piano) Spre ker: ds. K. H Wallien, Evang Luth. Pred. te Weesp over- De Goddelijkheid van den Hecre Jezus Christus. 1 Moderato, Stradella j (cello en piano), 2. I.uth Liturgie (kerkkoor) 3. Voorrede. 4. a. Kom, Heilige Geest, b. Ps. 103 van P. Koudijzer (koor). 5 le ged rede, 6 Adagio en allegro, v. d. 2e sonate v Beet hoven, (cello en piano), 7. a. Zendingslied van Fleming, b Gebed. Abt (koor), 8 2e ged. rede, 9 Een vaste burg is onze God (koor). 10. Sonate G-dur. Eccles (cello en piano). 10.Persber.. daarna dansmuziek door The Nassau Dance Orchestre. Daventry (1600 M.) 11.20—1.20- Concert door het radiokwartet en solisten (mezzo-so praan bariton, piano). 12 0012.20: Or gelconcert van de St. Lawrence Jewry. 3.20 Lezing Reading and writing 3.50: Concert door het Chenill kamer-orkest, F. Holding, sopraan, E Bartlett, piano 6.20: Lezing Walks Through London Marylebone 5.35 Kinderuurtje 6 20 Concert door de radio dansband, F. Oldham, piano, H. Kimberley, bariton, J. Padbury, saxophone. 7.10: Tuinpraatje. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing Historical sketches-Witchralt at Westminster. 6.50: The little Michus", muz. schets in 3 acten van Vanloó en Duval, Speelt in Parijs in 1810. 9.35: Harpconcert door Violet Gor don Woodhouse. 9.50: Lezing door Sir Oliver Lodge, over: Atoms and worldsThe Cosmic atom. - 10.05: „Die Müllerin" Schu bert, S. Wilson, zang. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35 Kamermuziek door het Brussels strijkkwartet, S. Wilson, tenor. 11.3512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50-2.10: Orkestconcert, Hr. de Buxeuil, zang. 5.05- 5.55: Concert door de Syrtiphonic jazz. 8.5010.30 Gala-concert, orkest en solisten Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (504 en 571 M.) 7.50 Declamaties door S. Birder van Rainer Maria Rilke. 8.20 Voordrachten van Ulk, met pianobegel. 9.2010 20 Uitzending van de Zesdaagsche Wielerwedstrijd in het Sportpalast Berlijn (Finale). Daarna dansmuziek. Brussel (487 M.) en Antwerpen (265 M.) 8.509.50: Galaconcert-Orkest en Mme. Boulanger, zang. 9.5010.50: Dansmu- MOnster (410 M.) 12.50—2.20:' Liederen van Schubert. 3 054.50: „Der Neffe als Onkei", klucht van Schiller. 4.508. Lezingen. 8.009.00: Werken v» Beet hoven door orkest. 9 1010.20: Duitsche volksliederen door koor en orke9t De speech die niet gehouden werd. Bij haar bezoek aan Amerika zou Konin gin Maria van Roemenië een speech houden voor den microfoon en al9 datum hiervoor was 24 Qptober vastgesteld. Niet minder dan 21 stations zouden de speech tegelijkertijd uitzenden, en in alle Amerikaansche bladen was het juiste uur aangekondigd. De Koningin kwam een half uur vroeger op het station dan afgesproken was en daar men nog niet met de uitzending beginnen kon verliet zij de „Studio" om niet meer terug te keeren, en millioenen luisteraars werden teleurgesteld. Ontslag bij de B.B.C.? De B.B.C. (Engelsche Omroep Maatschap pij) v^prdt met 1 Januari geheel gereorgani seerd en belangrijke bezuinigingsmaatre- j gelen ingevoerd. Zoo zelfs, dat bijna 2/3 van I het personeel (technici-kantoorpersoneel en ar listen) overbodig wordt. De arti9ten hebben weinig of geen kans meer door de tooneel-directies die in de radio een ernstige concurrent zien, geënga geerd te worden, terwijl voor de technici en kantoorpersoneel ook al geen plaats is. Dat het personeel in angstige afwachting is van de plannen van het B.B.C.-comilé laat zich licht bebgrijpen. Een wereld-omrrepEender. In Schenectady wordt door de General Electric Company een radiotelefoniezender gebouwd, waarvan de energie 250 K W zal bedragen (10 maal zoo sterk als Daventry). De bouwkosten bedragen- 30 millioon gul den en de zendkosten 2400 gulden per uur?? Theoretisch moet deze zender in de geheele wereld gehoord worden Dat dit bericht meer is dan een gerucht blijkt uit het feit dat men reeds met twee der meestbekende svmpho- nie- en jazz-orkesten onderhandelt om aan het eerste concert mede te werken. Alweer „De Dnitschland-zender". Ondanks de minder goede weersgesteld heid vordert de bouw van den Duit9chland- zender bij Langenbprg goed. De zender-schakeltafel i9 reeds opgesteld en mei de montage van den zender aange vangen De antenne-torens naderen hun vol looi ne en zijn resp 60 en 36 M hoog. In December worden de eerste zendproeven genomen. Radiografie DnitscblandBrazilië. De Telefunkenmij heeft onlang9 proeven genomen met hei draadloos overbrengen van foto's tusschen Nauen en Rio de Janeiro (Brazilië), die bijzonder goed geslaagd zijn. De proeven worden nog voortgezet. Bokser en programma-directeur. Phil. Scott, titelhouder van het Engelsche zwaargewicht bokskampioenschap, heeft op verzoek van de B.B.C voor Zaterdagavond 27 November het programma van Daventry en Londen samengesteld Denzelfden avond houdt hij een causerie over den bokswed strijd DempseyTunney. Heeft Mars ons geroepen? Het Engelsche tijdschrift „Populair Wire less" heeft op 27 October den geheelen dag met een 14-iamps toestel uitgelubterd om eventueel? seinen van Mars te ontvangen Het eenige bijzondere wat men dien dag heeft gehoord waren signalen, die volgens onze Morse-code de letter „M" (twee stre pen) beteekenen. en op een golflengtp die niet door eenig station op Aarde gebruikt wordt Men betwijfelt echter sterk of de Marsianen de signalen hebben uitgezonden. RECLAME. Dc meest hinderlijke kwaal op Foste r's voor menschen leeftijd is verstopping Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. 3459 BILJARTEN. EEN STRIJD TUSSCHEN BEROEPS- SPELERS IN „ZOMERZORG". Een slotserie van 237. Ter meerdere propaganda voor de nieuw* biljartzaal, welke onlangs is geopend, werd gisteravond in „Zomerzorg" een match ov« 700 caramboles (cadre) gespeeld tusschen de profs Drost en Voorwinde Er was zeer veel belangstelling in verband waarmee de match niet in de biljart-, doch in de café-zaal plaats vond Of de toeschouwer? intusschen geheel en al voldoening hebben gevonden in het dezen avond geboden spel is een vraag, die wij niet direct bevestigend zouden durven beantwoorden Immers qc heeren waren slecht op dreef, misten de ge makkelijkste ballen en voerden, - voor hu: doen, slechts zeer langzaam de score op Was het wonder dat de partij van 700 ca ramboles onder deze omstandigheden ver' te lang duurde en ten slotte nauwelijk.- meer interesse vermocht te verwekken? He: geheel zou als een nachtkaars zijn uitge gaan. ware het biet. dat de heer Drost dc- 28ste beurt eindelijk z"n goeden vorm j terugvond en toen in keurigen stijl ecu schitterende serie van 237 produceerde waarmede hij tevens de partij beëindigd? Vóór dien tijd toonde Drost wel over een uiterst gemakkelijken stoot te beschikker maar het lukte toen zóó weinig, dat hit maar zelden de 50 wist te passeeren Her haaldelijk werd er gepopdeld of hokte h»1 al weer op 1, 2 of 3 Voorwinde speeld- stellig meer constant Hij. de speler var den ouden stempel, riskeerde niets, hecht; aan iedere nieuwe carambole haar waard* en had daardoor bijna voortdurend de lel ding, zij het met niet al te grooten voor sprong Éénmaal, in de 8ste beurt, toen df stand 99141 in zijn nadeel was. maakt* hij een goede serie van 125 en tot de pauzi wist hij daarna vóór te blijven. Met den stand 373 (Voorwinde)286 (Drost) wero gerust. Daarna kwam laatstgenoemde bijna gelijk door een serie van 82. doch terwrl Voorwinde op denzelfden voet voortging, achtereenvolgens met 47 16 22. 20. 23, 1 en 21 de score opvoerde, knoeide de her» Drost er lustig op los Eenmaal bracht hr het nog tot 87 doch voor de re9t mislukt» vrijwel alles. Of het nonchalance was% o! pech, dan wel een reclame-truc, wj weten het niet. maar interessant was d» vertooning toch werkelijk niet in bijzonder mate En het wa9 een geluk, dat de hee Drost tenminste tegen elven, toen de match reeds drie uur duurde een helder oogenblik kreeg en in zeer snel tempo punten verza melde De stand was 552—463 in het voor- dfel van Voorwinde, doch Drost liep nu bui tengewoon hard in. speelde soepel en zeker steeds de ballen weer bijepn brpngende door zuivere rappèls. en passeerde aldus spoedig het totaal van z'n tpgenstand<\ Hooger steeg dp score Het wprd stil in d? zoal Zacht klonk hpf onophoudelijk ge klikklak der ivoren dingskens en het een tonige- entrez. dedans en A cheval D» 150 werd bereikt en nog altijd dreef Dro<* de ballen over het groene laken zonder eer enkel oogenblik te aarzelen. Het werd 200 toen nog 87en m?' een triomfantelijk gebaaT wierp de heft Drost z'n queue neer. luide toegejuicht dooi het nu eindelijk enfhousinstp publiekHe' was een schitterend slot van een overigen: matige vertooning De eindstand luidt: pnt. brt. h. s. gem Drost 700 28 237 25- Voorwinde 652 28 125 19.71 Na afloop werden nog eenige kunststooter enz. vertoond terwijl tevens werd medege deeld dat de heer Voorwinde een revanche partij heeft aangevraagd welke zal plaaU vinden op Vrijdag 26 November Wij kunnen ten slotte nog mededpelen dat de heer Drost tijdelijk als instructpw aan ..Zomerzorg" is verbonden en eenman per week Ips zal geven Ten minste: indier er voldoende interesse bestaatl KORFBAL. COMPETTTTE-STANDEN. West I Noord. gesp gew. gel verl. v.t. pnt Excelsior 6 5 1 0 46—17 H K.-Zaandijk 6 4 2 0 19—10 10 D. D V. 6 3 2 1 26—16 Swift 6 4 0 8 19—16 <Q Westerkw. 7 2 2 3 2723 0 D. T. V. 7 115 13—24 3 D. E. V. 6 1 0 5 15—37 2 Hercules 6 1 0 5 830 West I Zuid. gesp gew gel verl v.t. pnt Het Zuiden 6 4 11 -17—10 9 Velox 6 3 2 1 17—11 8 H. K V. 5 3 11 13—9 Vitesse 4 2 2 1612 D. K. C. 5 1 2 2 15—20 Fluks 6 2—4 11—18 Deetos 2 1 1 95 2 O. S. C R 6 1—5 15—28 - 2 verliespunten. Werf nr. gesp gew. gel. verl v.t. pni Emma 7 7 33—11 11 Eibernest II 7 4 3 17-16 8 S D.-O 6 2 2 2 19—15 6 Fluks II 4 2 1 1 14—H H S V. II 7 2 1 4 15—15 II K V II 4 1 1 2 8—8 Vitesse II 5 1 1 S 10—18 Fluks III 4 4 4—23 HOCKEY. LEIDEN—VICTORIA H (ROTTERDAM) 3-3 Leiden komt uit met één invaller op d? rechtsbinnenplaats, die door de Waard wordt ingenomen. Nauwelijks is de bal aan 't rollen Pe bracht of de Waard weet reeds van het sen der Rotterdamsche backs gebruik E 2-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6