AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dinsdag. Leidsche Schouwburg. Dansavond. Meina Slratingh. 8.15 uur. Woensdag. Sladszaal: Uitvoering van Jahn. 8 uur. Jeruël (Groeaicsteeg 16): Samenkomst te 8 uur nam. Wijkgebouw Langestraat 6769: Ont wikkelingsavond. Spr. mej. de Gaay Fort man. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-mali née. „City-theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Ten toonstelling van werken van prof. Ulner en P. P. Koster. Geopend van 104 uur. Scala (Den Haag): Het Vroolijke Tooneel; opvoering van „Anne Marie". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Novem ber tot en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, teleioon 523. derde akte. In dezes vóór de pauze go- zongen, stukken heeft de kunstenares zich van haar beste zijde doen kennen. Dat was zang, van temperament doorgloeid en tech nisch af (prachtig: die nonenstjjging op „baiser" en „amour"). Na de pauze, het Italiaansche deel van het Fransch-Italiaan- eche programma, bewoog ze zich op ander terrein en toonde haar veelzijdigheid door een charmearend bel canto on door een knappe coloratuur. Al behoort de zang- acrobatiek tot een vrjj ver verleden, ze heeft haar aantrekkingskracht op het pu bliek nog niet geheel verloren. Toch ligt daar, gelukkig ook, niet de kracht van deze zangeres. Veel kan ze op dit gebied, ongetwijfeld; maar haar stem is niet soepel geDoeg om al die figuurtjes onberispelijk te laten klateren en tintelen: ze liepen nog wat door elkaar. Haar coloraturistische prestaties sloegen intusschen danig in en het stormachtig applaus noodzaakte haar tot een toegiftje, waarbij ze in denzelfden stjji bleef (het stukje heette „de Nachtegaaf"; zoo heeten die stukjes ad tijd). Het orkest heeft een levendige vertolking gegeven van de aardige en Irissche ouver ture „Prinoesse jaune", van Saint-Saëns, het eerste tooneelwerk van den meester; van het levenswarme voorspel 3e akte Louise en de reeds genoemde „Impressions d'ltaJie". De heei Gerharz wijkt in de Serenade (de derde der Impressions) iets af van de par tituur. Wat daar voor alle cellisten en alle altisten is geschreven laat h(j door een solo-violoncel en een solo-alt achter het podium spelen. Om practische reden kan men daar vrede mee hebben. De altist, de heer Leidner, heeft de solo al heel mooi voorgedragen, in echten alt (geen viool) toon. En de solo-cellist, de heer De Wilde, zou niet minder verdienstelijk zich van zijn taak hebben gekweten, ais hij niet zjpi toon had geforceerd. De heer De Wilde lijdt aan een ongemotiveerde vrees voor een te-kort aan geluid. Na de pauze werden oude bekende me lodieën Weer opgeroepen met de voorspelen „Rigoletto" (Verdi) en van „Semiramis" (Rossini). De stemming in het orkest was wel beter dan den vorigen keer, maar heelemaal in den haak was het nog niet. Allee met alles: een mooie avond. Zeer veel publiek, dat, als steeds, dankbaar was voor het genotene. BELGIE. De ontvangst van prinses Astrid in haar nieuw vader land. Gistermorgen is, gelijk nog kort gemeld, het jonge paar te Antwerpen ontvangen Na de receptie op het stadhuis, toen de koninklijke hofstoet op de Groote Markt verscheen, werd de geestdrift onbeschrijf lijk. De menigte drong geweldig op. De afzetting werd verbroken, het cordon po- litie-agenten uiteengerukt, schoolkinderen, die in een rij stonden, werden terugge drongen. De hofstoet kon met meer voor uit. De personen, die tot het gevolg van de koninklijke familie behoorden, waren gedwongen een cordon rondom het konink lijke rijtuig te vormen, maar zij zeiven werden door de menschenzee, die niet op hield de koninklijke familie toe te juichen, teruggedrongen De stoet had meer dan twintig minuten noodig om de *200 meter, die haar vaji het stadhuis scheidden, af te leggen. Vele personen werden onder den voet geloopen. De gewonden werden wegge bracht. Eerebogen werden om\ergehaald door de menigte, die er op los stormde. Na eenige vergeefsche pogingen gelukte het den soldaten voor den stoet een weg vrij te maken. Nooit zag Antwerpen een dergelijke geestdriftige manifestatie Vandaar ging het naar Brussel Het station en de Ko ninklijke wachtkamer waren met bloemen en vlaggen versierd. Op het groote vierkant van de place Rogier was een regiment artillerie met kanonnen geplaatst. Vóór den uitgang 6tondeD de karabiniers opgesteld Verte genwoordigers van patriotische vereeni- gingen en oud-strijders hadden zich met hun vaandels achter de militairen ge schaard. Voor alle vensters, op de balkons en op de daken in den omtrek stonden de men- schen dicht op elkander. Allerwegen woeien de Belgiecfie en Zweedsche vlag. De personen, welke de koninklijke familie en prinses Astrid ont vangen zouden, vereenigden zich in de ko ninklijke wachtkamer. Binnen het station op het perron, waar de trein zou arrivce- ren, was een eerewacht van vier detache menten infanterie opgesteld Langzaam stoomt de koninklijke trein het station binnen. Hoornsignalen klinken, de militaire mu ziek speelt het Zweedsche volkslied en de Braban^onne. Het vaandel brengt den groet, de soldaten presenteeren het ge weer, wanneer Koningin Elisabeth, Ko ning Albert, Prins Leopold, Prinses Astrid, de hertog en hertogin van West-Gothland uit het salonrijtuig stappen. Prinses Astrid draagt een japon van witte crêpe de chine met zijden franje, een cape van witte velours en een witten hoed. Vervolgens stappea d« andere prin sen en prinsessen uit, benevens de heeren Jaspar, Vandervelde, Dardel, de Zweed sche gezant te BrusseL De koninklijke la- mi lie wordt door den gouverneur van Bra bant, baron Beco, de heeren Max en Fnoq en militaire autoriteiten ontvangen. Ir de koninklijke wachtkamer worden de laar aanwezige personen voorgesteld. Aan Prin ses Astrid, Kon ngin Elisabeth en de her togin van West-Gothland worden bloemen aangeboden. Wanneer de koninklijke familie met ge volg het station verlaat, lossen de kanon nen saluutschoten, terwijl de kapel der karabiniers de nationale hymnen speelt. Een enorme menigte op de trottoirs juicht het prinselijke paar toe. Vliegers cirkelen boven de place Rogier, wanneer de koninklijke families en haar gevolg in de hofrijtuigen, bespannen k la Daumont, plaats nemen, die zich, begeleid door een" escadron Guides, naar het kon. paleis be geven. Langs den weg zijn <fo rrocpen van het garnizoen Brussel en Tervueren opge steld. Er komt geen einde aan de toejui chingen en het zakdoek-gewuif der me nigte. Straatjongens, welke *ich een plaats hebben verzekerd in de takken der boo- men van den boulevard Botanique, ver anderen deze in menschelijke trossen. De stoet passeert het graf van den Onbeken den Soldaat. De ruiters brengen de eer bewijzen. De prinsen salueeren lang den gewijden grafsteen. Tegen halfeen bereikt de stoet het paleis. Een compagnie van het keurkorps der grenadiers, waarvan prins Leopold deel uitmaakt, heeft zich bij den ingang van het paJeis opgesteld. Een afdeeling Zweedsche mariniers heeft zich tegenover de grenadiers opgesteld. De troepen brengen de eerbewijzen. De mu ziek speelt de volksliederen Hier, zooals overal, heerseht een onbeschrijflijk en thousiasme. Bij de intrede in het paleis stelt de hof maarschalk de Voorzitters van Kamer en Senaat, de ministers, enz. aan het konink lijke paar voor. Aan de hooge personnages werd ver volgens een intiem déjeuner aangeboden. 's Avonds had een groote gala-voorstel- ling plaats in den Muntschouwburg, aan het jonge kroonprinselijke paar, door de stad Brussel aangeboden. Het programma luidde: De eerste acte van ,,Le Pêcheur de Perles"de eerste acte van ,,L'Enfant aux sortilèges" en het ballet uit Romeo en Julia. Parterre, parket en eerste balkon waren voor de genoodigden gereserveerd, waar toe ook het corps diplomatique, magistra ten en civiele en militaire autoriteiten be hoorden. De genoodigden waren allen in hof- of militaire kleeding of in avondcostuum. Bij hun binnenkomst in de zaal werden de vorstelijke personen begroet met het Belgische en Zweedsche volkslied en de toejuichingen van het publiek. DUITSCHLAND. Een moeilijk parlementair ge val Geen staking aan den Rijn. De Riksdag nam, bij de behandeling der werkloozenondersteuning, een voorstel der soc.-democraten aan, dat veel verder dan het compromis der regeerings-partrjen gaat. De Rijksminister van arbeid verklaarde aat het voorstel voor de regeering onuit voerbaar is. Daardoor is de parlementaire toestand buitengewoon ingewikkeld gewor den. Niet slechts de Duitsch-nationalen, doch ook de Völkischen en de communisten hebben voor het sociaal-democratische voor stel gestemd, dat een verhooging der ta rieven met 30 pet. verlangt. Graaf Westarp verklaarde, dat de Duitsch-nationalen vóór het sociaal-demo cratische voorstel gestemd hebben om de sociaal-democraten in do gelegenheid te stellen, de verantwoordelijkheid voor hun eischen te aanvaarden. De regeeringspartijen stélden eerst schor sing voor van het debat en dan verwijzing naai de commissie. Beide voorstellen wer den tegen de stemmen der regeeringspar tijen onder onthouding der Duitóch-natio- naler verworpen. De regeeringspartijen be>- reikten ten slotte hun doel 9lechts daardoor, dat zij, door de zaal te verlaten, den Rijks dag buiten staat stelden om besluiten te nemen. In een tweede zitting, die kort daarop volgde werden verder zonder debat de economische verdragen met Finland, Let land, Frankrijk en Zwitserland naar de commissiee van buitenlandsche zaken en handel verwezen. De volgende zitting heeft heeft plaats hedenmiddag om 3 uur. D* regeoring schijnt van plan eigen voorstel door te drijven, maar hoe.... De arbitrale beslissing in de Rijnscheep vaart is door den Rijksminister van arbeid bindend verklaard. Daardoor zijn de door de werknemersbonden genomen besluiten om, vooi het geval, dat de beslissing niet bin- werd verklaard, in staking te gaan, ver vallen en blijft de vrede in de Rijnscheep- vaari bewaard. FRANKRIJK. Het complot tegen Spanje. Met gToote snelheid wordt het onder zoek inzake het complot tegen Spanje voortgezet. Omtrent het verhoor van Ricciotti Gari baldi staan nu de volgende punten vast. RICCIOTTI GARIBALDI. Vooreerst was hij op de hoogte van den door Lucetti op Mussolini te ondernemen aanslag, die, naar men zich herinnert, is geschied zonder dat deze geraakt werd. De naaste omgeving van Federzino, toen nog minister van binnenlandsche zaken, had hem echter verboden het Italiaansche consulaat te Nice daarvan te verwittigen. De reden van dit verbod is nog onbekend. Misschien beschikte Federzoni over parti culiere kanalen van inlichting. Verder trad Garibaldi in Juni 1925 tot de Italiaansche republikeinsche partij toe en begon tege lijk in anti-fascistische kringen zijn aan- brengersrol. Daartoe bediende hij zich van in tweeën gescheurde briefkaarten, waar van de eene helft bleef bij den boodschap per, terwijl de andere helft werd gezon den naar dengene voor wien de boodschap bestemd was, bij wijze van herkenninya- teeken. Dit maakte het de Italiaansche politie tegelijs gemakkelijk om beiden in te pikken. Ten derde: Het Italiaansche Stefani- agentschap erkent, dat de Italiaansche politie-man Lapolla, ter opsporing van Sci- voli te Nice, Ricciotti Garibaldi heeft op gezocht. Dit telegram bevestigt de Fran- sche lezing. Ten vierde: Tot nu toe werd er niets gevonden, dat Garibaldi's gevangenneming wettigt. Waarschijnlijk wordt hij het land uitgezet, als alle Italiaansche documenten vertaald zijn. Daarbij kunnen zich echter nieuwt feiten voordoen. Ten vijfde: De Spaansche kolonel Macia, de leider der Catalaansche separatisten, wordt misschien van Pergignan naar Parijs geleid om met Garibaldi geconfronteerd te worden teneinde vast te stellen in hoe ver ze samenwerkten. Men heeft den in druk dat Macia een werktuig is geweest van Garibaldi's hand. Toen Zondagmorgen Macia de beschul diging van Garibaldi vernam, dat hij voor de uitvoering zijner samenzwering Ita- liaansch geld zou hebben ontvangen, moet hij woedend hebben uitgeroepen: ,,'t Is ongelooflijk, monsterachtig. Ik voor mij heb nooit een Italiaansche lire aangeno men. Mijn vrouw en ik hebben bezittingen in Spanje, die ona 150.000 peseta's op brengen." MACIA. Terzake zijn betrekkingen met Riciotti Garibaldi verklaarde de leider der Spaan sche samenzweerders: ,,Ik heb twintig Italianen gerecruteerd, allen Garibaldis ten. Zij tragen nog het roode hemd Maar alvorens hun mijn plannen te doen kennen, besloot ik aan Garibaldi inlichtingen te vragen. Ik schreef dus naar Nizza. Gari baldi antwoordde mij, dat hij het beter vond, dat wij over de aangelegenheid een samenspreking hieiden te Parijs. Twee maanden geleden hebben wij in die stad een ontmoeting gehad Ik heb den Italiaan schen kolonel verteld, dat het mijn bedoe- lmg was een gewapenden inval in Cafca- lonië te doen. en ik vroeg hem of ik op zijn manschappen kon rekenen. Garibaldi verklaarde, dat ik volledig op hen kon ver. trouwenhij stond er voer in. Documenten, te" Prato de Mollo gevon den, wezen er op. dat Macia ook in ver binding had gestaan met de sovjets. Met •betrekking hierop verklaarde hij het vol gende: „Weet wel, dat ik vóór mij heb al de genen, die zich met het huidige regiem in Spanje niet kunnen vereenigen. Zoo kwam dan ook, een tiental maanden geleden, een communist, vertrouwensman van Moskou te Barcelona, mij zeggen, dat ik kon reke nen op den steun der federatie van sovjet republieken. Ik ging daarom in het begin van dit jaar naar Rusland, en had er be-, sprekingen met communistische leiders, wien ik vroeg, wat zij zouden kunnen doen. Hun antwoord waswij zullen u geen geld geven, maar geheel onze propaganda staat te uwer beschikking. Waarop ik ri posteerde maakt communistische propa ganda in Spanje tegen de monarchie en tegen de dictatuur; dat zal mij van dienst zijn. Maakt echter geen propaganda in Ca- talonië, want noch ik, noch mijn volge lingen zijn communisten. Daarop werden de onderhandelingen afgebroken.'' In de bagage van Macia heeft men in tusschen landkaarten gevonden, die in Rusland zijn vervaardigd. ENGELAND. Men zal een aclie beginnen tegen de vet op de weddenschappen op volkomen wette lijke wijze. Groote bedragen Nvorden bij elkaar gebracht daartoe. DENEMARKEN. Parlementsontbinding. De regeering heeft gevolg gegeven aan de machtiging des konings om het Folketing te ontbinden en nieuwe verkiezingen 'iil le schrijven. Zaterdagavond is het koninki'jk besluit gepubliceerd waarbij het parlement op 1 Dec wordt ontbonden. De nieuwe verkiezingen zullen op Dondar- dag 2 December worden gehouden. Deze loop van zaken is een gevolg van de verwerping van belangrijke bepalingen in het regeeringsontwerp tot steun aan nood lijdende bedrijven. OOSTENRIJK. Toch stakinQ? Opnieuw dreigt direct stakingsgevav doordat de regeering de speciale eischen van de z.g. technische unie, het verbond waar bij de staatsarbeiders en het personeel van de telegraaf en de telefoon zijn aangesloten, niet wil inwilligen. De technische unie, waarvan Zelenka, de bekende socialistische afgevaardigde, de leider is, heeft het vol gende ultimatum gesteld: „Voor Dinsdag ochtend 8 uur moeten alle eischen ingewil ligd zijn anders wordt in alle staatsbedrij- ven, telegraaf en telefoon voorop, lijdelijk verzet ingevoerd Als dat niet helpt gaat 15 November voot heel Oostenrijk de sta king in." GRIEKENLAND. De verkiezinnen. Over 't geheel wordt de overwinning der republikeinen bevestigd, al zijn de totaal uitslagen nog niet bekend. Kondilis verklaarde, dat hij, zoodra de al- gemeene uitslag bekend is, zijn volmacht zal overdragen aan Kafandaris, vertegen woordiger der meerderheid van de Demo cratische Unie. ZUID-AFRIKA's VLAG. LONDEN, 9 Nov. (Reuter). Volgens den correspondent te Johannesburg van de „Daily Express", is het zoo goed als zeker, dat het wetsontwerp aangaande de Zuid- Afrikaansche vlag zal worden ingetrokken. UIT CHINA. HONGKONG, 9 Nov. (Reuter). Uit Swatow wordt gemeld, dat de kooplieden met zware straffen bedreigd worden, in* dien zij Britsche koopwaar in ontvangst ne men, inschepen of verhandelen. De drijvers denken hierdoor deD handel in Britsche goederen stop te zetten. Men vreest, dat dooi de agitatie in Swatow te boycot veer verscherpt wordt, als tenminste de ngeenng van Kanton g»ven krachtige tegenmaatregel® neemt. 2-1 Nog weinig schot in 't mijn- conflict Ter Rijksconfe- rentie Obstrnctie tegen wetsontwerpen. Eigenaars en bestuurders der mijnwer kers zijn gistermiddag langer dan 3 uur bij Baldwin op bezoek geweest, doch hebben elkaar niet ontmoet De bestuurders der mijnwerkers confereerden vooral met de kleine commissie voor de steenkoolnijver heid uit het kabinet en toen zij om half zes weggingen was Baldwin zelf nog in confe rentie met de eigenaars. In dep namiddag zijn geen communiqués uilgegeven. Gisteravond is echter officieus meege deeld dat de kwestie van den werktijd bij de onderhandelingen in den namiddag het voornaamste struikelblok heeft opgeleverd. De arbeiders bleven slaan op den eisch van den werkdag van zeven uur, de eigenaars bleven even hardnekkig volhouden dat zon der een verlenging van den werktijd aile verdere onderhandelingen nutteloos waren. Voorls is er nog gesproken over de sa menstelling van het nationale hof. De re geering heeft hieromtrent aan beide partijen gevraagd of zij een scheidsgerecht bestaande uit vertegenwoordigers van eigenaars en ar beiders wenschlen of een volkomen neulraal lichaam. De regeering schijnt aan de laatste oplossing de voorkeur te geven, maar i9 waarschijnlijk ook geneigd genoegen 'e ne men met een gemengd hof met een door haar benoemd voorzitter. Het parlementslid Spencer en eenige an deren der uitgestooten leiders uit Notting hamshire hebben gisleren mei de eigenaars uit Notts en Derby in de 9lad Nottingham vergaderd. De conferentie is zoo goed opge schoten dat beslolen is op de volgende bij eenkomst een ontwerp voor een nieuwe over eenkomst Op dislriclsbasis en buiten het fe deratiebestuur om, ter bespreking voor te leggen. Een commissie uit beide partijen zal een concept-ontwerp opmaken. Het aanfal werkwilligen is met ruim 5400 man geslegen en heeft met een totaal van 304 333 voor de eerste maal het derde hon derdduizend overschreden. De eigenaars van de kolenmijnen te Merlhvr, in het hart van het kolenbekken van Wales, hebben besloten hun bedrijf te staken, omdat de ontginning niet rendeert. Daardoor zouden 1600 delvers voorgoed bui ten werk komen. Deze week zal ter Rijksconferentie w*er geheel in beslag genomen worden door com missiewerk Er zal geen voltallige vergade ring der Rijksconferentie plaats hebben vóór Vrijdag a.s Zij zal dan een beslissing moe ten nemen over verschillende rapporten be treffende technische en algemeene onder werpen, welke haar zullen worden voorge legd. Het belangrijkste wetsontwerp dat in deze zitting voor het Lagerhuis zal komen, is wel dat betreffende de electriciteitsvoorziening. Een verschenen witboek geeft niet minder dan 26 bladzijden amendementen, alle van conservatieve leden. Het lijdt geen twijfel of de meeste d^zer amendementen zijn bedoeld als obstructie tegen dit wetsontwerp, dat tot strekking heeft de electriciteitsvoorziening zooveel mogelijk aan de particuliere maatschappijen te onttrekken, die in verschillende plaatsen van hun monopolie misbruik hebben ge maakt door voor het gebruik van electnci- teit zeer duur te laten betalen. Deze lawine van amendementen moet nu wordpn be schouwd als een poging van belanghebbende Tories om tegen het regeeringsontwerp, dat overigens gematigd is. in te gaan en het zal belangwekkend zijn te zien. of de premier er in slagen zal dezen storm onder zijn vol gelingen te bezweren of dat hij voor hun aandrang zal zwichten. Een zelfde tegenstand is te verwachten tegen het wetsontwerp nopens de veiligheid en de gezondheid in de fabrieken, dat de minister van binnenlandsche zaken in Augustus heeft ingediend. BUITENLANDSCH GEMENGD. PRINS OLAF VAN NOORWEGEN VERLOOFD? Naar verluidt, zou prinses Martha van Zweden, zuster van prinses Astrid, verloofd zgn met prins Olaf ran Noorwegen. HOOG WATER. Tengevolge van den zwaren regenval zijn de rivieren in België, vooral in het Zuiden ran het land, weer fel gezwollen. Te Charleroi en omstreken is de Sambre buiten haar oevers getreden. Ook uit de provincie Namen en uit het Maasgebied wordt staging van het water gemeld. In de Ardennen heeft het fel gesneeuwd en zjp de Lesse en de Semois boordevol. POLITIEKE MOORD IN DE VER. STATEN. LTit Colp, in den staat Illinois wordt het volgende gemeld: Gisteravond zijn hier de burgemeester Stone en een vriend gedood, en de commissaris vaü politie gewond door schoten, die op hen gelost waren uit drie auto's. Stone had om zijn optreden in de poli tiek den laatsten tijd dreigbrieven ge-< kregen. DE RAMP OP DE PHILIPPIJNEN. Men schat op circa 300 het aantal perso* nen die in het Zuiden'van het eiland Lazon overleden zijn ten gevolge van typhoon en vloedgolf De berichten, ofschoon onvol ledig, wijzen er op, dat de materieels schade millioenen dollars zou bedragen^ De typhooD heeft de provincies Batangar, Ca vita, Laguna en Taysba-s geteisterd, doch Batangas zou zwaarder getroffen zijn en ongeveer 200 dooden hebben. m^duSSCBSAN^ 1 PARIJS, 9 Nov. (Belg. Tel. Ag.) - Volgens een Jelegram uit Berljjn aan de Matin'" zou de Duit-sche regeering be sloten zgn een offïcieele stap te doen bij de geallieerde regeeringen inzake de mili taire controle. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. LONDEN, 9 Nov. (Reuter). De be lemmering, die ontstaan is in de kolen- onderhanüeiingen, is te wijten aan het gis teren door het bestuur van den mijnwerkers- bond met 11 tegen 9 stemmen genomen be slissing, om te blijven vasthouden aan het beginsel van den 7 uren-dag. De mijnwerkers hadden een opgewonden discussie met de bemiddelaars van het vakvereenigingscon- gres, wien zjj er van beschuldigden, zoowel hen als de regeering er aan bloot te stellen dat men den 7 uren-dag geheel opgeeft. Woensda? komt de conferentie van mijn werkersgedelegeerden bijeen om de kwestie detr lengte van den arbeidsdag te bespreken. UITSCHAKELING VAN DE OPPOSITIE. ROME, 8 Nov. (V.D.) Farinacci en eenige van zijne aanhangers hebben een voorstel gedaan om de 103 afgevaardigden van de Aventino-oppositie het recht van mandaat te ontnemen, daar zij hun plichten als afge vaardigden, door het wegblijven van de zit tingen van het parlement niet hebben nage komen. HET COMFLOT TEGEN SPANJE. MADRID, 9 Nov. (Belg. Tel. Ag.) -* Het Agentschap Fabre meldt, dat de arres tatie van Lerroux in geenerlei verband staat met de affaire te Perpignan. Zjj zou een gevolg zjjn van het vinden van zeker document, dat de onderteekening van Ler roux draagt. RUSLAND EN DE RANDSTATEN. REV AL, 8 Nov. (Belg. TeJ. Ag.) - De onderhandelingen tussche® Estland en Rusland over een non-agressie^pakt zijn om technische redenen tijdelgk geschorst; zij zullen echter zoo spoedig mogelijk worden hervat en hebben eeri bevredigend verloop.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2