No. 20447 DINSDAG 9 NOVEMBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. Qfficieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voerraamste nieuws van heden. MUZIEK. PRIJS DER ADVERTENTIEN: BO Cts per regel Bij regelabuiiuenjenl belangrijk lageren prijs Kleine A.d verten tién uitsluitend bij vooruitbetaling- Woensdags en iaterdags 60 Cts bij -en maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven *10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordeindsptein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36 per week i 0.18 Buiten Leiden waar agenten gevestigd rijn per week,0.18 Franco per post 2.35 -f* portokosten. |lt nummer bestaat uit DRIE Blader. EERSTE B'AD. Wij ontvingen nog van: J. S. te S. f25:; collecteerd bij een repetitie van de Chr. ingver. „Excelsior" te Leiderdorp f 10.50, fhouden inzameling in de kantoren en fa- ineken der N.V. Sajettabrieken P Clos en eembruggen. N.V Sajetfabriek en Breieri] Parmentier en Zonen en N V NettPnfa kriek voorheen Jaeger in totaal f 153.35; H. Z. f 1.50. Met inbegrip van vorige verantwoordin- en ontvingen wij dus f 3065.02. Nog slechts eenige dagen is er aan onze lureaux gelegenheid tot het storten van elden ten bate van de nagelalen betrek ingen der verongelukte Katwijksche vis- cbers. Daarna zullen wij het totaal bedrag over- naken aan het steuncomité te Katwijk. Wie helpt mede aan een krachtige eind- rpurt? Giften worden nog gaarne ingewacht aan »ns Bureau, onder gironummer 57055 of per Amsterdamse he Bank onder vermelding: „KW logger 152". DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van de fa. J. C. van der Steen en Co., om vergunning tot hel uitbreiden van de banketbakkerij in het perceel Langebrug No 33 b, 35 en 37 a, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectio Cr. No, 17711773 is verdaagd. 3526 N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 9 November 1926. JAARVERSLAG 's RIJKS MUSEUM VAN NAT. HISTORIE. Bij den boekhandel en drukkerij voorheen E. J. Bril alhier is in druk verschenen het verslag omtrent 's Rijk9 Museum van Na- luurlijke Historie te Leiden, loopende over bet tijdvak van 1 September 1925 lot 1 Sep tember 1926 en uitgebracht door den direc teur prof dr. E D. van Oort. Hieraan ontkenen wij het volgende: In de samenstelling van het personeel kwam geen verandering. Het gebouw ver keert over het geheel in gunstigen toestand evenals het meubilair en de veranderingen De magazijnen voldoen aan alle eischen. die voor een doelmatige en zekere bewaring van natuurhistorische voorwerpen gesteld moeten worden. Laat de bewaring en huis vesting van het materiaal thans niet meer te wenschen over, niet kan dit gezegd wor den van de bewerking van het materiaal, daar de wetenschappelijke staf van het Mu seum te klein is om naar behooren bewer king en catalogiseering van de uitgebreide verzamelingen te verrichten. Te betreuren is het dal de verzamelingen van '9 Rijks Museum van Natuurlijke His torie nog steeds niet voor het Nederlandsche volk toegankelijk kunnen gesteld worden. De voltooiing van het bestaande gebouw door bijbouwing van het vroeger in uitzicht gestelde gebouw voor publieke tentoonstel ling heeft reeds lang genoeg op zich laten jachten. Een tentoonstellingsgebouw, waar in een overzichtscollectie van het geheele dierenrijk is opgesteld, is voor het publiek Gn, niet het minst, voor het Museum zelf een dringende eisch. In het afgeloopen tijdvak zijn de verza melingen weder met vele, waaronder zeer belangrijke aanwinsten, zoowel door ge schenk als door aankoop, vermeerderd; ver azen zijn gelukken niet te vermelden In de bjst der geschenken zijn weder de namen van een aantal oude begunstigers van het Museum te vinden. Van Mevrouw de wed. J-* S. VosmaerRoëll alhipr ontving het Museum in bruikleen een uitgebreide col ectie sponden met bijbehoorende praepara- pu, die bijengebracht werd door wijlen ha- Jn ^htgenoot. Prof Dr G. C. J. Vosmaer. cvrouw de wed Bresse van Heerdt ceker te den Haag schonk aan het Mu- het olieverfportret van wijlen haren nT' ^en ichthvoloog Dr P. Bleeker. r e* v?re'aJ? maakt vervolgens melding Ben tijdvak ontvangen schenkin- en de verrichte aanknopen en ruilingen, an de gelegenheid om in de collecties te njnnen eerden Uede ^erkpn maakten weder vele ge en beoefenaars der dierkunde, ah- 'ebn -i!en aa^la' stud' '«n in de biologie L 1 Talrijke inlid rigen omtrent het door ma*Pr*aal v" 'e71 onk schriftelijk ambtenaren verstrekt. Het gebruik, dat van de bibliotheek van het Museum ge maakt werd. was ook dit jaar weder groot. Het tentoonstellingszaaltje, waarin een overzicht der Nederlandsche dierenwereld is opgesteld, werd door 1192 personen bezocht. DE ZENDINGSWEEK. De inleiding in de Pieterskerk. In verband met de dezer dagen door de samenwerkende Zendingscorporaties te houden Zendingsweek had 'de Leidsche Hulpvereeniging ter bevordering van de Zendingszaak gisteravond een bijeenkomst belegd in de Pieterskerk, waarvoom ais sprekers waren uitgenoodigd de heeren ds. C. Ferguson, thans predikant voor het jeugdwerk te 's-Gravenhage, vroeger werkzaam op de Sangir- en Talauer-eilan- den en de zendeling de heer A. G. van Eelen, beheerder van het Melaatse hendorp Lao-Si-Momcr (vreugdendorp) op Deli. De opkomst was zeer bevredigend. Het groote kerkgebouw was vrijwel geheel bezet. Toch was de temperatuur er nog vrij laag en zaten vele mannen met de kragen .>p. De bijeenkomst droeg het karakter van een godsdienstoefening. Nadat ds. F. den kansel had beklommen zongen de aanwe zigen Psalm 33: 1 en 7 waarna de spr. voor las het bekende hoofdstuk 13 uit de Eersle Korinthenbrief waarin de liefde als het hoogste wordt verheerlijkt, om daarna voor te gaan in gebed. Spr. schetste vervolgens, in een meerma len pakkend betoog, de verhouding van den Christen tegenover de niet-Christenen en speciaal tegenover de heidenen en mohame- danen, waardoor hij zijn gehoor dadelijk plaatste in het middenpunt van het vraag stuk der Zending. Wij komen daarbij te staan tegenover God, zelf.'die ons door aan ons de Christelijke waarheid en heilsleer te hebben geopenbaard, groote verantwoorde lijkheid voor ons zelf en een zware.verplich ting jegens de heidenén heeft opgelegd. Wij ontvingen het Christendom als een gave, wij hebben het ook te geven. Maar ook tegenover de heidenen zelf ko men wij in een zeer verantwoordelijke po sitie te slaan. Zij, van de heilswaarhed^n verstoken zien naar ons op, verwachten van ons te ontvangen wat zij derven. Tconen wij ons die schoone taak waardig? En zoo kwam spr. tot den plicht van den Christen tegenover zich zelf. Hoe gevoel :n wij ons als wij inkeeren tot ons zélf en vra gen wat wij met de ons geschonken talen ten hebben gedaan voor hen die met heim wee uitzien naar de zegeningen van het Christendom voor het tegenwoordige en toe komstige leven. Aan deze beschouwingen in eigenaardigen trant voorgedragen en toegelicht met voor beelden uit spr.'s eigen ervaringen, tijdens zijn verblijf in Indië knoopte hij ten slotte een krachtige opwekking vast om het Zen dingswerk naar vermogen te steunen. Terwijl daarop de gemeente de verzen 2 en 3 van Psalm 67 zong, beklom de heer Van Eelen den kansel, om onder toenemende spanning van zijn gehoor de vreeselijke ziekte der melaalschheid of de lepra te ne- schrijven en het lot der ongelukkigen, iie aan deze ziekte, waarvoor nog geen kTuid is gewassen, hun lijden te schetsen. Het was zeker een Christenplicht bij uit nemendheid om hier helpend en lenigend op te treden en deze zwaar getroffenen de troost van het Evangelie van Christus te brengen. Na het pionierswerk van gebroeders Van den Berg, Talen en Bodaan onder de me- laatscHen op Deli te hebben geprezen, kwam hij tot de treffende beschrijving van de me- laatschen kolonie Lao-Si-Momo door zijn echtgenoot en hem geleid en bestuurd voor het Ned. Zendelingsgenoolschap, eerst ge heel zonder, thans met steun van het gou vernement f 10 per maand en per patiënt). Thans telt het dorp reeds 446 zielen, allen lijders aan de wreede kwaal die het onver biddelijk ten grave voert, meestal na een langzaam afsterven van lichaamsdeel na lichaamsdeel. Arbeid en Christelijke belijde nis zijn twee machtige factoren, die vrede en berusting kunnen brengen in deze kleine maatschappij van naar het vleesch ramp zaligen Dat de arbeid van het echtpaar Van Eelen (thans met verlof in Holland) ook van overheidszijde wordt geapprecieerd, bleek o. m. uit wat spr. van het bezoek van gou verneur-generaal Fock aan de kolonie, mee deelde. Dat de verhalen door spreker wien het niét moeilijk viel het gemoed der hoord°rs te roeren omtrent deze kleine maatschappij meegedeeld, 'aangegrepen, behoeven wc nauwelijks te zeggen. Nadat aan hel slot de spreker de harten in zijn gebed nog krachtiger had geroerd, beval hij met aandrang de sehaalcollecle bij den uitgang der kerk aan en eischle niet minder dan dat de bezoekers eens hun beurs geheel zouden ledigen in de offer schaal. Hierna werd staand Gezang 245 2, het zendingslied bij uitnemendheid gezongen, waarna de aanwezigen circa halfelf de kerk verlieten. Hel was voor de Zending ongetwijfeld een goede avond. FEESTAVOND VAN DE VEREENIGING VAN DEN HANDELDRUVENDEN EN INDUSTRIEELEN MIDDENSTAND. Gisteravond heeft de Vereeniging voor den Harideldrijvenden- en Industrieelen Midden stand voor Leiden en Omstreken haar jaar- lijksche feeslvergadering gehouden. De groote zaal van „Zomerzorg" was ge heel bezel toen de voorzitter der vereeniging de heer C. Korte weg het woord nam. Het deed spr. genoegen dat zoovelen aan de uitnoodiging tot dezen feestavond ge hoor gegeven hadden; spreker hoopte dat de opkomst ook even groot zal zijn als de aanwezigen opgeroepen worden tot een bijeenkomst, waarop raiddenstandsbélangen behandeld worden. Vervolgens gaf spr. het woord aan den heer A. Ingenool Jr., directeur van het Bondsbureau uit Den Haag. Spr., die vol gens het programma een ..hartig woordje" zou spreken, begon met er op te wijzen, dat hij, zonder te kort te willen doen aan de andere middenstandsvereenjgingen, steeds met zeer veel genoegen voor de Leidsche vereeniging het woord voert en veel sympa thie voor deze vereeniging gevoelt, omdat deze vereeniging steeds actief in het belang van den Middenstand werkzaam is. Meestal aldus spr., is het zeer moeilijk den midden stand in beweging te brengen; in het alge- meep is de Middenstand „log". Het doel van dezen avond is niet alleen om dezen genoeglijk door te brengen, maar ook om het middenstandsgevoel te verle vendigen. om een middenstandsmilieu te scheppen, vooral ook omdat de dames erbij aanwezig zijn. Men moet er trotsch op zijn, zoo ging spr. voort om tot den Middenstand te behooren, omdat deze stand een bevoorrechte positie in de maatschappij inneemt. Er wordt wel eens gezegd, dat alles waarin het woordje te voorkoifit niet deugt, dit is bij den Mid denstand niet het geval daar heet het noch te veel. noch te weinig. De schoone taak van den middenstand is om de distribuan- ten voor de samenleving te zijn. Hiervoor is in de eerste plaats noodig de grootst moge lijke vak- en warenkennis. De middenstand kan als tusschenschakel niet gemist wor den, hij werkt mede tot den volkswelvaart, en vormt daar een onmisbaar deel van. Immers gaat het den middenstand goed, dan gaat het ook het volk goed en omge keerd. Stelling dient genomen te worden tegen de leuzen van coöperatie en socialisa tie die in den tegenwoordigen tijd vaak ver nomen worden. Dit zijn ulopiën, die niet te verwezenlijken zijn. Er dient echter voor gezorgd te worden, dat de middenstand zijn sociale taak naar behooren kan blijven vervullen, hetgeen al leen mogelijk is door organisatie. Spr. wees vervolgens op het 25-jarig be staan van den Middenstandsbond, dat het volgend jaar zal gevierd worden en vestigde er de aandacht op, dat deze bond, klein be gonnen. thans tot een groote organisatie i3 uitgebouwd en in den strijd tusschen den arbeidersstand en het groot-kapitaal fier is blijven staan. Hij heeft nooit den klassenstrijd gepre dikt, nooit gevochten om lager loon voor den arbeider; dit zou niet verstandig zijn, want hoe koopkrachtiger d? arbeider is, hoe beter voor den Middenstand. Van de zijde der Overheid is steeds de meest mogelijke steun aan den georgani- seerden middenstand verleend en het doet spr. veel genoegen, dat ook te Leiden de medewerking van het stadsbestuur ten alle tijden verkregen wordt. Spr. riep den aanwezigen op, zich van hun roeping steeds bewust te zijn. De prik kel van het eigenbelang werkt mede tot de instandhouding van den middenstand, die als stootblok dient tegen het revolutionair drijven. In dit verband wees spr. op een uitspraak van mr Zimmerman op een te Rotterdam gehouden congres, waar deze zeide geen angst te hebben voor een revolutie in ons land, zoolang er een krachtige, ordelievends middenstand bestaat. Spr. wekte de aanwezigen ten slotte op, door zich te organiseeren in den Midden slandsbond, mede te werken tot de alge meene volkswelvaart (Luid en langdurig applaus). Vervolgens na mde programma-leider, de heer Gaspar Geraerdt het woord om in een geestig speechje -het gezelschap: „De Witte Akoleyen" in te leiden Boris Mensky zong hierna een op de Leidsche Middenstandsvereeniging toepasse lijk lied. dat hij liet volgen door eenige al gemeene liedjes, die zeer veel succes had den. Niet minder succes had het damespaar Rema Lovendaal en partner dat op keurige wijze eenige klassieke danspn uitvoerde. Daarna werd op zeer verdienstelijke wijze de bekende tuinscène uit Romeo en Julia ge speeld. Aan Julia werden bloemen ter hand ge steld, die door beide zangers ten volle ver diend waren. In de pauze, die hierop volgde werd een collecte gehouden voor het Meuwsen Fonds welke een flink bedrag en een lid voor dit fonds opbracht. Na de pauze w^rd opgevoerd de één acter: „Walter wint haar Moeders gunst", die uit muntend werd gespeeld en dat aan hel slot met een luid applaus werd bekroond. De actrices mej. Brons en mevrouw Gey- tenbeek hadden bloemen in ontvangst te nemen. Hierop volgde een bal, dat een zeer geani meerd verloop had. Men bleef tot zeer laat.of zeer vroeg bijeen. Voor de propaganda-commissie, waarvan de heer W Brouwer voorzitter is, was deze avond ook een groot succes. Vermelden, wij nog dat het muzikale g? deelte van den avond uitstekend verzorgd werd door een strijkje dat zich uit midden standsjongelui gevormd had. GRONINGER BLAARKOP-RUNDVEE. In „Zomerzorg" vergaderde de afdeeling „Holland" van het Groninger Blaarkop- Rundvee-Stamboek onder voorzitterschap van den heer Al Th Kompier te Zoeter woude, in buitengewone vergadering. Deze was noodig geworden door het bedanken van den heer S. Th J van Vliet te Alphen aan den Rijn als lid van het afdeelingsbe- stuur en als lid van het hoofdbestuur we gens vertrek uit de omgeving en beëindiging van het bedrijf. Als lid van het afdelingsbestuur werd gekozen de heer C. van Galen te Alphen a. d. Rijn en als lid van het hoofdbestuur, dat zijn zetel heeft te Groningen. werd%ange wezen de voorzitter. N Het hoofdbestuur beslaat uit 7 leden, waarvan 2 worden aangewezen door de afdeeling Met den heer Kompier, heeft daarin thans ook zitting de heer L. P. v. d. Graaf te Bodegraven. Verder werd nog behandeld de aanvraag om advies betreffende de benoeming van een lid van de Provinciale Regelings Com missie voor de Rundveefokkerij in de Pro vincie Zuid-Holland in de vacaturen, ont staan door periodieke aftreding van de hee ren dr. H. J. Lovink en Arn. de Jong te Hazerswoude en waarvan de laatste niet meer herkiesbaar is. Besloten werd aan het Dag. Bestuur te adviseeren zich te cunfor- meeren aan de voordracht, zooals die door genoemde commissie is opgemar._t. De be noeming van de leden en adviseerende leden dezer commissie geschiedt door Gedepu teerde Stalen. „SOCIAAL WERK". In de gisteravond gehouden vergadering van de onderafdeeling Leiden e. o. van den Nederlandschen Bond van Gemeente-amb tenaren, in een der bovenzalen van het café-restaurant „De Harmonie", hield ut heer P. G. G. A. Wijkmans, directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, een causerie over „Sociaal Werk". Spreker bepaalde zich in hoofdzaak tot eenige onderdeelen van den socialen arbeid wat betreft beroepskeuze, leerlingstelsel, vakopleiding vak-omvorming, arbeidsbe middeling, werkloosheidsverzekering, steun- vorleening, werkverschaffing en immigratie. Hij geeft een overzicht van de werkzaam heden aan zijn bureau en van hetgeen m Leiden op het gebied van sociaal werk wordt gedaan. Aan de hand van eenige circulaires weet de heer Wijkmans een keurige behan deling te geven over de arbeidsbemiddeling tusschen werkgever en werknemer, toege licht met voorbeelden uit de praktijk. Van het begin tot het einde werd deze lezing met groote aandacht gevolgd, terwijl het applaus getuigde, dat zij bij de aanwe zigen in den smaak viel. H. B. S.-VEREEN. „DE TREKVOGELS". Zaterdag j.l. hield de H. B. S. Fiets- en Wandelclub „De Trekvogels" -haar eersle winterbijeenkomst in het Nutsgebouw, waar de heer ir. D. de Glerq was uitgenoo digd om een lezing te houden, over een on derwerp uit de_ natuur, geïllustreerd door lichtbeelden. De bijeenkomst werd om 8 uur door den voorzitter, den heer D. Chrisliaanse, ge opend met een hartelijk welkom tot de vele aanwezigen (de zaal was geheel gevuld), w. o. directeur en leeraren der H. B. S. Bij voorbaat dankte de voorzitter den heer De Koster, die de lantaarn voor de lichtbeelden veretrekte en de Jolly-Jokers-Band voor hun welwillende medewerking. De aanvankelijk voorgenomen naluur-filmvertooning kon niet plaats hebben, aangezien de brand weer hiervoor geen toestemming kon ver- leenen. De heer De Clerq gaf daarna op zeer boeiende wijze een beschrijving hoe het menschdom over de geheele wereld het die renleven verwoest en uitroeit en daarmede nog steeds voortgaat, gaf hiervan verschil lende voorbeelden en cijfers, o.a. aan de hand van onderzoekingen van den beroem den Duitschen natuurvorscher dr. Lessing en spoorde de aanwezigen aan dit op alle mogplijke wijze tegen te gaan en te be strijden. De lichtbeelden lieten vele dieren zien voor eenige tientallen jaren nog veel voor komend, zooals bevers, otters, verscheidene vogels enz., doch die thans geheel uitge storven zijn of nog maar zeldzaam voor komen. Na een korte pauze, waarin eenige num mers van de Jolly-Jokers-Band. gaf spr. nog een overzicht van het werk'der „Nederl. Ver. tot behoud van Natuurmonumenten", het doel dezer vereeniging en haar bezit tingen, eveneens verduidelijkt met licht beelden. Te ongeveer 10 uur sloot de voorzitter dezen leerzamen en geanimeerden avond met een woord van dank aan den spreker. Zaterdag 13 November a.s. hoopt onze stadgenoot de heer P Buitendijk den dag te herdenken, waarop hij voor veertig jaar als fitlersleeriing in dienst trad bij de N V Electriciteit- en Gasmaatschappij voorheen de Vries en Stevens. BINNENLAND. Ingesteld is een Staatscommissie tot on derzoek van de mogelijkheid en de wensche» tijkheid van een vereenvoudiging in het beheer van de bij wet ingestelde fondsen. BUITENLAND. Geen staking in de Dnitsche Rijnscheep vaart Een moeilijke parlementaire toestand is plotseling in Dnitschland ontstaan. De ontvangst van prinses Astrid in België is zeer enthousiast. Weldra wijziging der Grieksche regeering te verwachten. Gedurende deze 40 jaren is de heer Bui tendijk onafgebroken aan genoemde ven nootschap werkzaam geweest in het fitters- bedrijf, waarin hij zich tot een bekwaam vakman heeft ontwikkeld en zich heeft on derscheiden door buitengewone plichtsbe trachting en ijver. De directie is voornemens dezen dag voor den jubilaris tot een waren feestdag tef ma ken en hem zullen ongetwijfeld door de vele kennissen en cliënten der Vennoot schap, bij wie Buitendijk geen onbekende is, blijken van belangstelling gegeven wor den. Naar wij vernemen is een nieuwe interlocale telefoongeleiding Utrecht-Leiden I in dienst gesteld. 1 Aan het postkantoor Leiden en zijn wijk-, bij- en hulppostk„ntoren, werd in den loop der vorige maand op spaarbankboekjes ingelegd f 137 885,28 (hieronder 108 formu lieren ad f 1, in spaarbankzegels van 5 ent en 188 formulieren aa f 1. in spaarbank zegels van 1 cent (schoolsparen) en terug- bc1 f 145.596,22; derhalve minde, inge legd dan terugbetaald f7710,94. liet aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 152. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op staatsschuld'. 1;- jes ingeschreven nominaal f 4950 en afge- 1 schreven f3250; derhalve meer in- dan af geschreven f 1700. Het aantal nieuw uitge geven slaatsschuldboekjes bedroeg 1. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad, waarin op Woensdag en Donder dag a.s. een schaalcollecte ten behoeve van het nieuw-gestichte Tehuis voor Verzwakte kinderen, Middelstegracht 3, wordt aange kondigd. Een ieder drage naar vermogen bij. Gistermiddag omstreeks halféén sloeg een onbespannen paard, in eigendom toe- behoorende aan en bestuurd door L. G. al hier in het Noordeinde op hol, doordat het dier schrok van een motorrijwiel, dat met open knalpot plotseling voorbij stoof. G. werd een eindweegs meegesleurd en bekwam een lichte verwonding aan de hand. Het paard werd op de Steenstraat tot stil stand gebracht zonder schade te hebben aangericht. HAARLEHSCHE ORKEST-VEREENIGING. Op één nummer na, de bekoorigke „Im pressions d'itolie" van Charpentiar, was het geheele programma aan de opera ont leend. Deze naai* de concertzaal over te brengen mag dan niet geheel zonder be denking zijn, Wie zou niet eens over zekere bezwaren heen kunnen stappen, als het blijkt, dat een volle zaai er ongemeen ge noegen van beleeft. Bovendien, de mede werking van een zangeres als mevrouw Sophie HuaseRieneman, uie zich zoo goed in het dramatiscne genre beweegi, leidde er als van zelf toe, van de uitvoering van gisteravond een opera-concert te maken. Haar optreden ls een doorslaand succes ge worden. Terecht Deze zangeres beschikt van huis uit over een zeer mooie stem, warm van kleur en groot van uitdrukkings- veimogen. Door voortreffelijke scholing is haar geluid goed geëgaliseerd; de toon „staat prachtig, dank zy een goede adem- bebeerscuing; straalreht komt he. geluid de zaal in. Kracht neeft ze eo Au^auer met minder. Haar manier van zingen is eeo zeei aangename: eenvoudig en vrij van I uiterlijk vertoon. Haar zang rust op inner lijke:. grondslag, die haar zangkunst tot kunstzang maakt. Dat heeft ze zoo over tuigend mogelijk geJemonctrterd in de arm van Lia van Debussy (uit REnfant prodigue) en de aria van Louise uit Charpentiers ge- lijknamige opera, dat schoone begin van de

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1