LAND- EN TUINBOUW. RADia-PRCBRAItm. SPORT. KUNST EN LETTEREN. daglicht te zetten en 't tegendeel te be wijzen is de taak van den heer v. Steijn, welke dit in de loop van dezen avond ten duidelijkste zal aantoonen, aldus spreker. De heer v. Steijn het woord verkrijgend, besprak allereerst de wijd uiteenloopenv.© meeningen over de vorming der duinen en bet groot verschil der verschillende dui nen, waarvan hij in den breede de be- standdeelen besprak. De bebossching der Juinen kwam eerst omstreeks 1790 ter sprake, waarvoor destijds een prijsvraag werd uitgeschreven, terwijl m het begin ran 1SOO meerdere proeven werden geno- uen, welke echter door verschillende om- tandigheden weinig resultaat opleverden ,n 1856 werden door Staring, in opdracht ;er regeering, meerdere proeven genomen, an welke die te Scheveningen en te Schoor! goed slaagden en voor de huidige ■cbosschers nog van veel nut zijn. In 1893 erd door de regeering een groote ont-giri- *ig opgedragen aan de Ned Heide-Maat- happij, terwijl in 1899 hiervoor in de laata werd gesteld het Staatsboschbeheer, .at op groote schaal deze ontginning ii* .as weinig boschrijke land met kracht oortzette, met als gevolg dat nu 40.000 l.A. duingrond is ontgonnen, waarvan S.000 H.A. Staatsbezit is. Inzake de ,-ijze van aanplanting en het te gebruiken out, wees spr. er vooral op. dat men in :ze niet gebonden was aan alleen gc- >ruik van naaldhout, doch dat men hiervoor ok veel loofhout kan gebruiken, waardoor evens een betere huinusvorming in deze ■ronden tot stand komt, met als gevolg tinder last van zwammen en minder brand. cvaar, terwijl het meer natuurschoon met ich medebrengt. Naast het natuur hoorn, dat de bebossching van ons land icdebrengt, is een belangrijke factor de outproductie, welke hieruit voortspruit, .crwijl er ook nog idecele belangen uit oortkomen als beschutting enz. Na een orte pauze vertoonde spr. op het doek de noo'e aanplantingen in onze duinen te rheveningen en Sohoorl, zoo ook op de 'c-Juwti, Drente cn Brabant, hierbij een lidelijke explicatie gevend. Na afloop ankte de voorzitter spreker hartelijk voor ijn leerzaam onderhoud, terwijl hij te- ons d© gelegenheid waarnam een woord an lof te brengen aan een pionier der bossching der duinen, die in deze ver- adering aanwezig was, namelijk den heer i'. Tappenbeck. Men denk© aan de mooie, anplantingen rondom het „Huis ter Juin", Waar de burgemeester deze bijeenkomst iet kon bijwonen, wilde spr. bij deze toch jij het gemeentebestuur er op aandringen, it het zich meer toelegt op bebossching n het aanleggen van plantsoenen in onze .cmeente. Ook hoopte de voorzitter dat n de naaste toekomst de afdeeling nog ?ns de beschikking zou krijgeh over een uk duin, tot het inrichten van een bosch- iin, terwijl spr. ook gaarne verwezent- kt zou zien het tot stand komen van een Aruidentuin, een cultuur waarom Noord- ijk vroeger jaren zoo bekend stond, doch elke helaas hoe langer hoe meer vcr- 'wijnt, opdat deze tuin een blijvend ge- uigenis hiervan, en voor de wetenschap eer leerzaam zou zijn. Tevens sprak hij !eu wensch uit, dat ook in onze gemeente oomenaanplantdagen zouden worden m- steld, waarbij ieder kind zijn boom zou •ianten, wat eerstens vernieling zou voor komen en veel voor verfraaiing van Noord- vijk zou bijdragen. Hij wees in deze op 's aanplanting, destijds gedaan in de hoofdstraat te Noordwijk-aan-Zee, waar- a, hij met een opwekkmg, om als lid der ed. Mij. toe te treden, deze zeer vrucht- ire bijeenkomst onder dank sloot. N00RDWIJK-BINNEN. De 77-jarige S. v. d. Z. te Noordwijker- out zakte door onbekende oorzaak ter i'Ogte van Rozenhof aan den Goorweg in ikaar, na bij een inwoner te zijn binnenge dragen kon de ontboden geneesheer niets ijzonders consateeren, zoodat een en ander an de koude wordt toegeschreven. Per auto bus is hij daarna naar zijn woning ver voerd. Vrijdagmiddag geraakte een tweetal vaarden welke gespannen waren voor een iisselwagen, waarop gezeten v. d. H. alhier, op hol, doordat een der strengen was los ge raakt De dieren holden de Voorstraat en Üoezastraat -door en werden tot stilstaan ge bracht aan de Vinkenlaan, door een broeder ■aan den bestuurder, die het span had ach tervolgd. Wonder boven wonder hadden geen ersoonlijke ongelukken plaats en kwam de pstuurder met den schrik vrij; ook de aarden bekwamen geen letsel NOORD WIJKERHOUT. Het geval van iemand uit deze ge rente, die te Oegstgeest te water geraakte, '■eed zich anders voor, dan men zou ge- lacht hebben Een jongmensch alhier ging per tram naar Oegstgeest, om voor het eerst een be zoek te brengen aan de ouders van een i' ugdige schoone. waar hij onlangs kennis mee gemaakt had. Te Oegstgeest aangekomen, vroeg hij naar 'D Assendelft straat. Men wees hem den oaasten weg /langs de tramrails, waar hij over een vlonder moest. Onbekend en door duister misleid kwam hij door een noodlottig toeval naast het vlonder in een diepe baggersloot terecht, waar hij met levensgevaar uit wist te kruipen. 'Bang zijnde dat zijn dulcinea" in deze omstandigheden van hem zou schrikken, Jdlde hij naar huis terug saan. Helaas wil de nóch te tram. noch de autobus den door dekten passagier opnemen. Ten einde raad vervoegde hij zich hij het hoofd der Politie, daarna aan „Rhiingeest", waar hij allebei, zonder hulp werd afgescheept. Bibberend van kou wprd hij wèl toege ven in café „Zomerlust", waar hij» van f°Se onder- en bovenkleeren werd voor- Burgerlijke Stand. Geboren: Jozel. Z. van L. van der Aart en A. van Roode Johannes Hendrik Ja cobus. Z. van P. C. Vlasveld en II. J Dui venvoorden Florus. Z. van P Barnhoom en II Satter Theodora Cornelia. D van W. de Jong en D. Wijnands Helena The- resia, D van J. van Dam en J. Smit Tkeresia Johanna, D. van L. Zonneveld en H J. van Straelen Johanna Adriana, D van J. C. van den Berg en A Tulen Wil helmus Franciscus. Z. van P J. van den Berge n F. Koldnski Wilhelrnina Cornplis Mar tien. Z. van W C. R. van Eeden en M. van Kampen. Overleden Leendert van der Putten 71 j., echtg. van G. de Rijter Mairia Theodora van den Berg alhier 9 weken. Ondertrouwd Petrus J. van den Bosch S3 j. alhier en Petronella Bakx 27 j. te Haarlem Johannes J. Kroon 29 j. en Pe tronella van den Berg 27 j. Gehuwd Gerardus A. Driessen 24 j. te Warmond en Maria Agatha den Elzen 28 j. Bartholomeus T. Zandbergen 25 j. en Ja- coba Catharina Maria Heemskerk 20 j. Gerardus P. Steen voorden 27 j. te Noord- wijk en Maria Th. Heemskerk 22 j. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag te ongeveer 4 uur, brak plotseling brand uit in het perceel Hoofd straat 46b, waarin gevestigd is een sigaren- en boekwinkel van den heer Casper, alhier. De brand 13 ontstaan aan de achterzijde, terwjjl de bewoners afwezig waren. Het perceel is vrijwel geheel u.tgebrand. De brandweer kon de belendende perceelen, dank z(j het stille weder, behouden. Echter had men toch een gedeelte van he: meubilair uit het belendende Gasthuis (oude-lieden- huis) op de straat gedragen. Spoedig was er een groote menschenmassa op Se oesn. De politie handhaafde keurig de orde. De oorzaak was tot heden onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Verzekering dekt de schade. OEGSTGEEST. De collecte welke de vorige week Zon dag gehouden is in den Kerkdienst der Ned. Herv. Gemeente, ten bate van de stormramp voor de nagelaten betrekkingen der Katwijk- sche visschers, heeft behoudens nagekomen giften, opgebracht f 105 85. Zaterdagavond omstreeks half tien kwam een tweepersonen-auto „Evershan", vanuit de richting den Haag nabij de „Drie witte palen" in de wegsloot terecht. De bestuurder, ziende dat de weg in de richting Rijnsburg voor het verkeer was af gesloten, wilde aldus van richting verande ren en moest daartoe achteruit rijden, Waar door de achterwielen weggleden, met boven genoemd gevolg. Beide inzittenden de be stuurder en een dame, wisten zich spoedig uit hun benarde positie te redden en kwa men er zonder kleerscheuren af. De auto is nog des avonds uit de sloot gehaald door de firma v. d. Ameele. RUNSBURG. Bij het verrichten van haar werkzaam heden als werkster in de O.L. School alhier, had mej. v. d. Z. Zaterdagmiddag het onge luk te vallen, waarbij zij een been kneusde. Op advies van den dok er is zij. per auto naar haar woning vervoerd. SASSENHEIM. Door het breken van een der wielen van een vrachtauto, viel deze omver op de trambaan. Het tramverkeer ondervond na tuurlijk weer vertraging. Door een andere vrachtauto is de gevallen patient van de rails getrokken. De afdeeling Sassenheim van den R.K. Volksbond bestond gisteren'25 jaar. Dit feit is 's morgens kerkelijk herdacht en 's avonds in het K.S A.-gebouw feestelijk gevierd met de opvoering van een tooneel- stuk. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nic. v. Rij. van Oegstgeest en Henda. Botermans, van Valkenburg. De collecten in de maand October hebben in de Ned. Herv Kerk opgebracht voor de Diaconie f 35.38; voor de kerk f 92.96 en in de bussen f 20.87. De collecte voor de kerk gehouden bij den dankstond voor het gewas bracht f 58.03 op. Het bestuur van de vereenising „Dor cas" is voornemens Donderdagmiddag een zitting te houden in de pastorie voor de be langhebbenden. VOORSCHOTEN. ST.-ELISABETH-VEREENIGING. Zaterdagmiddag om 3 uur heeft de ope ning plaats gehad van de tentoonstelling der St. Elisabeth-vereeniging, die gedurende enkele dagen wordt gehouden in het R.-K. Vereenigingsgebouw. De St. Elisabeth-ver eeniging beoogt een zeer goed doel, n.rn. steun te verleenen aan behoeftige kraam vrouwen en hiervoor is de kas niet steeds genoeg gevuld. Een damescomité heeft het aangedurfd bij de ingezetenen aan te klop pen om prijzen voor een te houden verloting. Er waren 1500 loten en hiervoor waren noo- dig 1500 prijzen, want nieten zouden er niet zijn. Pastoor Meyer zeide het bij de opening zoo mpt nadruk dat men optimist moest zijn om hiermede aan te vangen, maar dat vrouwelijke tact en overredings kunst veel wist te bereiken. Nadat de eerw. heer P. Meyer, pastoor in deze gemeente a'ien had welkom geheeten en hel doel van de vereeniging had uiteen gezet, bracht hij een eeresaluut aan het ijverige damescomité dat onvermoeid ge werkt had om d^ze tentoonstelling te doen slagen. Vervolgens bracht hij een bijzonder woord van dank aan mej. Barmenthoo, de wijkzuster der Prot. Wijkverpleging, bene vens aan alle schenkers, waarbij pasloor Meyer het een christelijke daad noemde van hen, wier levensopvatting verschilde van d" categorie van ingezetenen, die door de ver eeniging worden geholpen of deze vereeni ging besturen. Den heer E. Vernède en mevr. Vernède Koster werd door zijn eerwaarde dank ge bracht voor hun tegenwoordigheid en. als hoofd van de gemeente Voorschoten, voor het medeleven wanneer hel de belangen van de ingezetenen betreft. (Applaus). Spr. besloot zijn openingsrede met d©n wensch „Moge God 'l u loonen en gij jn uw hart een zekere satisfactie moogt hebban, voor wat gij gedaan hebt, indachtig aan het woord van Jezus, dat het zaliger is le gev^n dan te ontvangen." Door de aanwezigen werd deze toespraak met applaus beantwoord. Hierna werden de geschonken prijzen voor de verloting in oogenschouw genomen. Niet alleen de prijzen waren het bezichlig-m ten volle waard, maar ook de wijze waarop alles was gerangschikt en geregeld. Op de tentoonstelling waren voorts vele attracties, alles om de kas te vullen, want vèel geld is er steeds noodig en de verschil lende jongedames zorgen er wel voor dat men niet de zaal uitkwam, voordal men naar den naam van de baby of iets dergelijks ge raden had. Gezien de prijzen is het geen wonder dat de 1500 loten zoo verkocht waren. De tentoonstelling die gedurende enke'.e dagen geopend was. mocht zich direct in een druk bezoek verheugen. Burgerlijke Stand. Geboren: Bertus Pieter, z. van B. van der Mey en H. van den berg Hendrik, z. van R. van Mulligen en J. M. van Winkel. Ondertrouwd: W. Vreeburg en B. M. J. G. de Hos son. Gehuwd: A. Rijsdijk en A. M. Groen. Tengevolge van een defecte stuur inrichting had Zaterdagmiddag nabij „Ter Horst" een auto-ongeval plaats, dat betrek kelijk nog goed afliep. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelrnina, D. van P. J. Westerbos en M. W. van Stijn Johannes Franciscus. Z. van P J. Westerbos eji M. J. van Stijn Wilhelrnina Cornelia Adriana, D van-J. Dekker en A. C. P. Dielz Wil helrnina Maria. D. van B. G. van Stijn en J. E. v. d. Linden Cornelia Anna Maria, D. van G. P. Elfring en J. M. Meijer Ma ria Theresia, D. van H. H. Haverkort. Gehuwd: W. P. P. van Winsen en J. H. Pierings. Overleden: Simon van Rijn 93 j., Z. van P. van Rijn en A. Heemskerk, weduwnaar van M. Langeveld. Gevestigd: A. C. J. Meerman, komende van Kwadijk A. L. den Blanken, van Alphen a. d. Rijn A. van der Hulst, van Alphen a. d. Rijn F H. Heemskerk, van Heemsede M. A. de Wolf, van Pur- merend G. Diedloff, van Duitschland J. Mensen, van 's-Gravenhage M. Schier, van Voorhout F. de Vogel en gezin van Haarlemmermeer N. van Immerseel en gezin, van Haarlemmermeer G. A. Braun van Haarlem. Vertrokken: A. E. Tuijnman, vertrokken naar Duitschland G. v. d. Horst naar Slompwijk B. J. van Houten naar Uit geest N. A. v. d. Voort naar* Noordwijk M. P. Duval naar Rotterdam J. v. d. Wilden naar Hillegom H W. van Schie naar Middelburg P. A. Breek en gezin naar Rotterdam J. W. Lubbers naar Wes tervoort C. P. G. Persoon naar Boskoop J. H. Stadhouder en gezin naar 's-Gra- venhage M. C. Kruse naar Haarlem H. J. Hauer naar Velsen Th H. v. Doorn naar Amersfoort H. N. Kortekaas naar Amsterdam H. van Bakergem naar 's-Gravenhage. Het heffingspercentage voor de ge meentelijke inkomstenbelasting heeft voor het begrootingsjaar 1927 geen verandering ondergaan en wederom vastgesteld op 3 pCt. niet progressief, terwijl tevens 25 opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelas ting worden geheven. Over de maand October hebben inge volge de Vee- en Vleeschkeuringswet ter secretarie alhier de volgende aangiften plaats gevonden: 11 koeien. 20 varkens en 1 lam, terwijl tevens twee noodslachtingen plaats vonden van schapen. PLUIMVEE. TERUG IN DE REN. Als wij de taal der hanen en hennen konden verstaan, dan zouden we heel wat onaangenaams moeten hooren aan ons adres over de tentoonstellingen. Onze ooren zouden gewis tuiten over hun grie ven en klachten en misschien nog wel meer over de ongemakken en plagerijen, die hun worden aangedaan met het was- schen en conditionneeren en niet het minst met het trausporteeren meestal tijdens de vinnigste kou, naar de tentoonstellingzaal, waar zij dan in een allesbehalve gezellige kooi terecht komen. De keurmeester en zijn helpers zijn wel- dra geducht in de weer om de dieren naar alle kanten te wenden en te draaien om ze toch maar in het ware licht te kunnen bekijken. Soms lijden ze dorst, ook wel per ongeluk honger, in elk geval missen ze een vier of vijftal dagen die geregelde verzorging en voedering, die hun wel min der fraaie, maar toch veel gelukkiger toom. genooten ten deel bleef vallen. Dagenlang zitten ze te kijk, bespottelijk beoordeeld door leeken geroemd of afgekamd door kenners, die hen vaak brutaal en vervelend aantikken met hun keurstok en ze golven rook toewalmen. Die rook vooral maakt dat ze allesbehalve lekker als kip zijn, di© ze doet niezen eD snotteren, als ze het niet al aardig te pakken hebben gekregen tijdens het transport Aan alles komt een eind en dus ook aan die monsterdagen Weer ingekorfd zitten ze vaak een nacht over te wacht©n tot ze den volgenden morgen weer hotsend en stootend op reis gaan, nu gelukkig huis- toe. Wat 'n genot weer terug te zijn te midden van hun eigen omgeving, weer bij hun goede bekenden, die echter in de eerste oogenblikken een tamelijk ruziemakende houding aannemen tegen de terugkcercnue boemelaars. Ze trachten hen door nijdige snavelstooten duidelijk te maken dat re eigenlijk op hun terugkeer weinig zijn ge steld. Zoo beschouwen dan onze hoenders en duiven een tentoonstelling als een der ake iigsfce verzinsels van nun baas, die wat trotsch is op de lauweren door zijn pluim vee behaald, of alteniet een beetje boos is als ze het niet mooi gedaan hebben. Het eind van de historie is, dat aan alle zijden veel ervaringen zijn opgedaan MeD wil hopen, dat geen ziekte of fouten on der de dieren zijn binnengeslopen, waar door de inzenders het verlies te betreuren mochten hebben van doorgaans de lraaiste en beste exemplaren Om daar de dupe niet van te zijn is eeD extra zorg voor juiste verpakking vereischt. Gebrekkige manden, oude soms, besmette verzendkisten enz. hebben al vaak groote verliezen veroorzaakt. Te laat wasschen, zoodat de dieren onvolkomen gedroogd aan kouvatten niet kunnen ontkomen, hebbou al menig kostbaar dier kort na de terugkomst van de kermis doen bezwijken. Hierméde willen wij volstrekt niet het exposeeren ontraden of ook maar eenigs- zins het nut en de voordeden er van ver korten, ons doel was alleen zoo scherp mogelijk de aandacht daar op te vestigen, dat er zorg, groote zorg moet besteed worden om glansrijk, behouden en goed van de reis te komen Blijkt bij terugkeer een dier niet frisch en levenslustig te zijn, dan is het eerste werk afzonderen, in een daarvoor be stemd aangenaam ingericht, lekker droog verblijf op matige temperatuur. Het dier wordt dadelijk getrakteerd op een extra lekker hapje, bijv. brood met warme meik, stukjes vle©sch en vooral wat frisch droog groen, welk artikel ze op de tentoonstel ling hebben moeten missen. Al spoedig '<s dan alle leed vergeten, en komen de haan tjes weer op dreef cn de hennetjes leggen weer hun eitje in het eigen nest. VOOR DINSDAG 0 NOVEMBER. Hilversum (1050 Al.) 12.Politieber. 3.004.00: Knipcursus voor dames, o. 1. v. het Modehuis de Leeuw van Rees, Amster dam. 4.306.15: Concert door het H. D. -orkest. 6.156.45: Volksliederen, VI. llebrceuwsche en Jiddische liederen, Aievr. Frieda TasIierzberg, zangeres, aan de vleugel. Jacques Tas. 6.457.15: Engel- sche les, vervolgcursus. 7.157.45: En- gelsche conversatieles. 7.45: Politieber. 8.1010.30: R.K. Omroep, de dames Jo Im- mink, zang, D. du Marchie Servaas, viool, de heer Jan Nieland, orgel. Spreker: de heer Leo Speet, hoofdredacteur van het Noord- Hollandsch Dagblad te Alkmaar, 1. a. Wie Froh und Frisch, Brahms, b. Von ewiger Liebe, Brahms (zang en orgel), 2. Sonate, Veracini (a. Lorga, b Alenuet, c. Allegro con fuoco) viool en orgel. 3. Barcarolle, Chopin (orgel), 4 a. Wie schön die Trompeten blasen Alahler, b. Wer hat das Liedlein erdacht?, Alahler (zang en orgel), 5. Lezing door den heer Speet, over Kerk en Staat in Hongarije. 6. Sonatine, Ravel (orgeP, 7. Romance, Am- brosio (vool en orgel), 8. a Die Winter is vergangen, b. Jesu, allerliefste Kind, c. Wiegenliedje, d. Winterochtend, e. Alijn bleuzeke (zang en orgel), 9. Rondino, Kreis- ler. (viool). 10. Sonatine, Nieland, orgel. 10.Persberichten. Daventry (1600 Al.) 11.20: Concert door de radio-dansband, York en Tenny-, com. duet, R. Davies, tenor met banjobcgel., L. Martin, mezzo-sopraan. 1.202 20: Or kestconcert van restaurant Frascati. 2.50 Lezing: A page in London's history. 3.20: Lezing: Alusic for schools. 3.50: De Cal ender's Band, R. Newell, bariton, R. da Costa, piano. 5.20: Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20: Concert door het J. H. Squire, celeste octet. S. Logan, bariton. 7.20: Tijdsein in Big Ben. weerber nieuws, Fransche lezing. 7.50: Variété (imitaties piano syncopatie-humoristen). 8.20: Na tional Concert van de Albert Hall-orkest (150 musici), o. 1. van Richard Strauss. 9.20: Lezing The Waltz in opera. 9 30: Vervolg National Concert. 10.20- Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35: Lezing: Music and the ordinary listener. 10.50: „Die Müllerin", Schubert, S. Wilson, zang. 11.05: Concert, K. Winter, sopraan - 11.20- 12.20: Dansmuziek, Howard band. Parijs „Radio Paris" (1750 M.) 12.50 2 10: Concert door het orkest Locatelli. mile. Irdes, zang. 5.055.55: Concert, viool, piano, cello. 8.5010.30: „Le petit Due", Lecocq. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (504 en 571 M.) 7.50-9.50: Werken v. Schu- "mann door orkest, dr. Schumann, piano. Brussel (487 Al.) en Antwerpen (265 Al.): 5.206.20: Orkestconcert. 8.509.50: Orkestconcert, mile Thijs, zang. 9.50 Le zing over de radio. 10.0510 50: Sym- phonieconcert. Münster (410 AL) 12.501.50 Vroolijk or kestconcert. 2 503.20: Verhaaltjes ver tellen. 3.204.20: Kamermuziek uit 1700 en 1800. Strijkkwartet. 5.055.50, 5.50 6.30: Lezingen. 6.306.50 Lezing: Lort- zing. 6.509 40: „Zar u. Zimmermann", opera. LAWNTENNIS. HET „TENNIS-CIRCUS" VAN PYLE. Wat er verdiend wordt. Een verslaggever van een Amen kaan sch blad heeft mr. Pyle gevraagd naar de financieel© resultaten van zijn „onderne ming". Het bleek, dat de promotor voor het oogenblik best tevreden, en voor de toekomst optimist was. De wedstrijden en exhibitions van z\jn tennis-gezelschap wa- rei tot nu toe in totaal door 41.000 toe schouwers bijgewoond, die 83.400 dollar entrée betaalden, waarvan de helft tijdens de eerste twee voorstellingen op 2 en 3 October. Al waren- voor de andere helft vie~ voorstellingen noodig geweest, reep. te Boston, Toronto, Baltimore en Phila delphia, zoo kal Pyle toch allerminst redeD tot klagen. Want, zoo voegde hjj er aan toe, als het gemiddelde per exhibition blqf zooals het tot dusver is geweest dan be loven de bruto ontvangsten van den ge keelen tour 700.000 h, 800.000 dollar! 't Mag dus nog wel wat tegenvallen,, wil mr. Pyle niet „aan zjjn geld komen". Omtrent de kosten en honoraria toonde de manager zich minder openhartig; maar hq had geen bezwaar om het totaal der honoraria te noemen, n.l. 142.500 dollar. Men neemt aan, dat Suzanna Lenglen, als zijnde de piima donna van 't ensemble", het grootste deel van 't belrag toucheert, dat men op 75.000 dollar taxeert. Verder zijn er dan nog miss Browne, Kinsev, Féret, Snodgrass en Kinsey. Behalve het overeengekomen salaris ont vangt het gezelschap nog een percentage van de recet'es. Hoe het ook zrj, op een financieel fiasco schijnt het voor den heor Pyle en z\j!a troep niet to zullen uitloope-n. WIELRENNEN. DE CRISIS IN DEN WIELERBOND. Scheldpartijen en.... een duel? Te Rotterdam is gisteren èen bijzondere provinciale vergadering van den Wieler bond in Zuid-Holland gehouden Over het merkwaardige verloop schrijft de „Tel." De vergadering was zeer druk bezoek Onder, de aanwezigen bevonden zich stuursleden Fokkmga, Hoornberg en sen, alsmede de gedelegeerden van de pro vincie Noord-Holland. Na de opening drong één der aanwezi gen op het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering aan en hoewel em punt niet op de agenda voorkwam, werd daaraan toch voldaan Verschillende leden oefenden critiek op de notulen uit, die gemaakt bleken te zijn door een niet bondslid en zeer onvolledig waren. Het eerst kwam vervolgens in bespre king het financieel beleid van het be stuur en het raj port van de kascommissie en in verband daarmede het onderzoek naar de gegrondheid van de uitlatingen van de leden Cornclisse en v Eek. De besprekingen, die aanvankelijk vrij rustig waren, ontaardden spoecug in een groote verwarring. Meermalen was het ru moer zoo groot dat niemand zich verstaan baar kon maken De heer Fokkinga gal een reeks cijfers die overweldigend was. Op een gegeven oogenblik ontstond er een hevig incident, dat zoo hoog liep dat één der Haagsche leden met alle geweld wildeduelieeren. Toen ontstond een groot tumult dat geruimen tijd aanhield. Ten slotte moest de voorzitter de verga dering sluiten, omdat discussie met meer mogelijk was. Enkele motieB werden aan genomen, doch van een geregelde stemming was geen sprake. De gedelegeerde Kompes deelde ten alotte nog mede, dat hij als gedelegeerd© bedankte. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Gistermiddag was d© stand: 1. Behrend-Tietz 85 p.; 2. Wambstr Lecquehay 48 p. Op een ronde: 3. Aerts- Vanheuvel 54 p.; 4. Koch-Mietke 48 p. Op twee ronden: 5. Knappe-Rieger 178 p.; 5. Marcillac-Inge 79 p. Op drie ron- don: 6. Tonani-Huichke 96 p. Op 7 ronden: Gottfried-Nebe 188 p.; 8. Lewanow-Buschen- hagen 136 p.; 9. Fricke-Verschueren 50 p. Op 8 ronden: 10. Horan Horder 77 p. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Deze week worden de volgende wedstrij den gespeeld. Dinsdagavond café de Pool, Langebrug- de Pool ID.O.S I. Woensdag avond, café De Jonge Luchtreiziger, Noord einde: de Ballon ID O S. II Vrijdagavond, café 't Vierkantje. Groenesteeg: 't Vierkant jeKrijt op tijd II. NIEUWE UITGAVEN. Van Nijgh v. Ditmar's Uitg. ont vingen wij: 1/eel 5 van „In het rjjk van vreugd en smart'schetsen uit het natuurleven, door II. Pilon, met teekeningen van J. Ériedé. Van A. \V. Jïruna Zeon'e Uitg. Mn., te Utrecht: „De mannenhaatster", door G. de S. WenthworthJames, prijs ingen. i 1.50, gebonden 2.25. Van Ia. Holkema Wareodorf, Uitg. te Amsterdam: „Duikelaartje", door G. van NesUil- kens, prjjs ingen. 13.25, gebonden f3.90. Van de Uitg. Mrj. van Doghum Slatenis Visser, te Arnhem: „Verzamelde Weiken" van Dr. K. H. Roessingh, bijeengebracht en van een in leidend overzicht voorzien door Dr. G. J. Heering. Van de Hollandia Drukkerij te Baarn: „De klas van twaalf", door Carry van Bruggen, met illustraties van Henn Pieek. Van de fa. W. J. Thieme Cy„ te Zutphen: „Nibelungenlied", door J. M. Brans, met 25 platen van E. Wiethase, prijs ingenaaid f 6.90, gebonden f 7.90. „Constintinopel", door Charles Diehl, bewerkt door Dr. N. J. Singels, prijs in genaaid f 5.50, gebonden f 6.50. Van lim. Querido's Uitg. Mij., te Am sterdam: „De steile trap", door Georg Hermann, vertaald door Alice van Nahnys, bestaande uit drie deelen: Deel I „Een heeien zomer; 3—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7