Eet meer HOUANDsch ZWIfSERSCK BBB KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 3151 over geld ging. Voorts zag zij, dat een van -le twee naar zijn achterzak greep en daar ets uithaalde. Zij dacht, dat hij zijn beurs e voorschijn haalde en liep daarom verder. Toen zij een paar passen verder was hoord.» rij plotseling achter zich schieten Zij keek »m en zag, dal Reingoud in elkaar zakte, waarna de andere man nog drie schoten op ïem loste. Vervolgens liep hij kalm weg, erwijl hij zeide- „Die is knock out". De aanslag is gepleegd, eenige huizen vóór den hoek voor de Pioenstraat. De dader s dezen hoek omgeloopen, waarna hij spoorloos is verdwenen. 1 De juffrouw, die het gebeurde van vrij iichlbij had gezien, liep een waterstokerij •innen, om te vertellen, wat er gebeurd was. Vlen geloofde haar daar evenwel niet da de- ijk en toen men begreep dat het ernst was, >leek de dader al verdwenen te zijn. Ook enkele vrouwen, die in haar wonin- ren voor het raam zaten .hebben, opmerk- nam gemaakt door het herhaalde schieten, len aanslag gezien. Zij hebben evenwel ook I :et snel genoeg den dader kunnen achter- talen. Burgers hebben het slachtoffer, dat kort a den aanslag is overleden, naar de oudeT- ijke woning gebracht. De politie heeft terstond een uitgebreid •nderzoek ingesteld. Op straat zijn zes hulzen gevonden van >et kaliber 675 millimeter. Voorts is een ge- eel platgeschoten revolverkogel gevonden, j let vinden van de hulzen wijst er op, dat le dader een automatisch revolver heeft ge- j iruikt. liet lijk is ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis aan den Goolsingel 'vergebracht. Reingoud is getroffen in de inker- en rechterzijde van den hals en in de linkerzijde. Uit het voortgezette onderzoek bleek, dat de verslagene nog al veel omgang heeft ge- lad met gehuwde vrouwen, waardoor hij >nder de gehuwde mannen uit de buurt vele vijanden had. Dit is o.m. aanleiding geweest ol de arrestatie van een caféhouder. Later s deze man evenwel weer op vrije voeten' 'esteld. Ook zijn vrouw is een uitgebreid -erhoor afgenomen, maar zondeT resultaat. Het onderzoek wordt met kracht voort- •ezet, EEN HULPELOOS SCHIP AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. Blijkehs een kustwachtbericht ligt de Nederlandsche sleepboot „Nestor" van het Bureau Wijsmuller met gebroken machine bij den ingang van den Nieuwen Waterweg en vraagt om assistentie. De sleepboot „Vlaanderen" van genoemd Bureau is vanuit Rotterdam ter assistentie vertrokken. EEN TOCHT MET HINDERNISSEN. Men meldt ons: Gisterochtend is van het vliegkamp De Kooy een Fokker-verkenner vliegtuig, bestuurd door een korporaal-vlie genier opgestegen. Tijdens de vlucht schijnt de bestuurder door den mist misleid te zijn, zóodat hij na geruimen tijd vliegens wegens benziriegebrek te Barradeel een noodlanding moest maken. Na benzine ingenomen te heb ben, vervolgde het toestel hedenmiddag zijn weg langs de Zuiderzeekust, doch moest bij Blaricum ten tweede male een landing ver richten, in de Meent aldaar. Het wacht thans op assistentie. SLACHTOFFER VAN ONVOORZICHTIGHEID. Te Amsterdam is een 9-jarig jongetje, dat zonder uitkijken plotseling de straat over stak, dooF een auto gegrepen en tegen een ooom geworpen. Het kind was op slag dood.' INBRAAK EN DIEFSTAL. In de Wijde Wormer is ingebroken in de woning van den veehouder S. Duin. Door het uitsnijden van een ruit is de deur ge opend. Met een sleutel, gehaald uit de ka mer waar de vrouw des huizes sliep (de man wordt elders in een ziekenhuis ver pleegd) is de brandkast geopend en daaruit is een kistje meegenomen inhoudende onge veer f800. De dader is nog niet ontdekt. Al les wijst er op, dat een bekende aan het werk is geweest. DE GEHEIMZINNIGE WOONWAGEN BEWONER. Men meldt uit Enschedé: De geheimzinnige verwonding van den woonwagenbewoner V., die zijn spraak had verloren en met ernstige hoofdwonden in het ziekenhuis was opgenomen, is thans op gehelderd Na de spraak te hebben terugge kregen. is hij. daar het hem blijkbaar in het ziekenhuis niet beviel, daaruit weggeloopen. Gebleken is. dat de bekomen hoofdwonde een gevolg was van een val op een trottoir band. ONRECHTMATIG BEZIT. Te Enschedé heeft de politie drie muzi kanten aangehouden, een man, vrouw, en meisje, waarvan de vrouw een door 'n ser geant van de militaire politie te Haasbergen op het station aldaar verloren portefeuille met f 140 had opgeraapt en gehouden. De vrouw bleek het geld in haar kousen te heb ben verstopt. IN PANIEKSTEMMING. In den nacht van Zaterdag op Zondag »m half drie brak, door tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak, brand uit in de anketbakkerg met lunchroom en winkel van de firma Levitus op de Groote Markt, te Njjmegen. In slechts enkele minuten stond1 het ichtergedèelte van het diepe pand, waarin de banketbakkerij met bovenwoning was gelegen, in lichtelaaie. De bewoners, de heer Levitus, zijn echtgenoot^ het achfc- jfaig zoontje en de dienstbode, werden door den rook in hun slaap verrast. Er ontstonu in ue brandende woning een paniek stemming. ten gevolge waarvan mevrouw Lovitus en haar kind zich in nachtgewaad langs aan elkaar geknoopte beddenlakens uit een der vensters aan den voorkant van het huis naar beneden lieten zakken. Zij werden op het marktplein opgevangen dooi buren, die eea zeil hadden gespannen en bereikten ongedeerd de straat. De vrouw was echter geheel overspannen. De dienst bode, de 27-jarige Nellie Arts, was door den verstikkenden rook naar beneden gerend, doch kon in haar zenuwachtigheid m den winkel de voordeur niet vinden. Zjj liep daarom de trappen weer op en sprong op de tweede verdieping uit een raam op he* zeil, maai- had het ongeluk in aanraking te komen met een vooruitstekend gedeelLe van den gevel. Ernstig gewond kwam zij op het zeil neer. Di* alles had zich binnen tien minuten na hei ontdekken van den brand afgespeeld. Inmiddels was de brandweer, die», evenals de politie zeer vlug ter plaatse was, de woning verschenen. Haar eerste werk v.aa der heer Levitus, die zijn kalmte had behouden en voor een der vensters aan de voorzjjde van het winkelhuis stond, met een brandladder te redden. Het vuur werd d&arna krachtig aangetast en was na een uur bedwongen. De brand bleef beperkt tot het achber- gedeelte, te weten de banketbakkerij en de bovengelegen woonvertrekkan, die ge heel uitbrandden. Het huis en de inboedel waren verzekerd. Dr. Noorduyn verleende aan de ernstig gewonde dienstbode de eerste hulp en beval haar- overbrenging naar het R.-K. Ziekenhuis, waar een schedelbreuk werd geconstateerd. VERDRONKEN. Te Den Dungen is het tweejarig zoontje van de familie J. H .Goossens in een sloot bij de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. De stoker B. te Rijen geraakte in de duisternis in een spoorsloot vóór zijn wonting en werd levenloos daaruit opgehaald. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Het driejarig dochtertje van den heer A. te Meerssen viel 'Vrijdag in een tobbe met ko kend water. Met ernstige brandwonden werd de kleine naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Men vreest voor haar leven. ERNSTIG MIJNONGEVAL. Zaterdag is de mijnwerker Lutgens, on gehuwd, wonende te Roermond, In de staatsmijn „Hendrik" onder vallend ge steente bedolven. De ongelukkige is nog steeds bewusteloos. GOED AFGELOOPEN. Gisteravond reed de heer Heynen, siga renwinkelier te Roermond, met zijn luxe auto te Budel, bij de Belgische grens tegen een boom. De auto werd totaal versplinterd. De heer H. kwam er wonder boven wonder met lichte kwetsuren af. BRANDSTICHTING? Te Schoonoord is dezer dagen 25.000 K.G. slroo van den landbouwer N. opgebrand. Zeer waarschijnlijk is er kwaadwilligheid in het spel geweest. De politie doet onderzoek. BLOEDVERGIFTIGING. Te Valtherveen kreeg de arbeider R. Hum mel bij zijn werk een wond aan de hand; er ontstond bloedvergiftiging waaraan hij overleden is. De rechter onderwierp een belangrijke ge tuige aan een kruisverhoor. Wanneer had de berooving plaats? Ik denk. begon de getuige. Wij behoeven niet te weten wat u denkt. Wij moeten weten, wat u weet. Als u niet behoeft te weten, wat Ik denk, zei de getuige, dan kan ik wel weg gaan. Ik kan niet spreken zonder te denken. Ik ben nu eenmaal geen jurist. RECLAME. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3467 Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zandcweer: J. F. Snoep te Gaast. Geref. Kerken. Beroepen: Te Vlaardingen, J. Overduin te Werkendam. Bedankt- voor Moercapelle, B. van Neer bos te Terneuzen. Ds. J. C. BRUSSAARD. In het officieèle persverslag van een der laatsle zittingen van de Synode der Gerefor meerde kerken te Assen is. nadat geconsta teerd was, dat de Synode de bezwaren van ds. Brussaard voldoende weerlegd achtte door prof Ridderbos, besloten: le. de verwachting uit te spreken, dat ds. Brussaard te Bloemendaat de verschillende uitspraken der Synode lep volle aanvaarden zal en ten grondslag zal leggen aan al wat hij leert, 2e. de classis Haarlem op te dra gen toe le zien dat ds. Brussaard zich over eenkomstig dezer verwachting gedraagt en 3e deze conclusies ter kennis te brengen aan den kerkeraad te Bloemendaal. Tot zoover de beslissing der Synode. Wij hebben geïnformeerd of er reeds eenig gevolg gegeven i9 aan hel besluit van de Synode. Ons werd evenwel medegedee.d, zegt de „N. R. Ct." dat er verschil van mee ning beslaat over de uitlegging van het be sluit. Sommigen zien er in een ejsch, dat ds. Brussaard zal uitspreken, dat hij zich con formeert met de uitspraken der Synode, maar anderen en daaronder zijn bekende figuren van de Synode verzekeren, dat de Synode geen verklaring van dezen predikant verwacht. Alleen is aan de classis Haarlem verzocht toe te zien, dat ds. Brussaard zich gedraagt overeenkomstig de verwachting die de Synode koesterde, dat ds. Brussaard in het vervolg de uitspraken der Synode ten volle aanvaarden zal. Tot heden zijn geen nadere stappen door den kerkeraad of ds. Brussaard gedaan. De bedoeling is om eerst de acte van de Synode af te wachten. EEN NIEUWE NED.-HERV. KERK IN DEN HAARLEMMERMEER Het aan den Aalsmeerderweg bij den Vijf- huizerweg slaand kerkgebouw „Maranatha" (Nod.-Herv. Kerk) verkeert in een dusdanige bouwvalligen toestand, dat 't voor- het be oogde doel moeielijk langer kan worden ge bruikt. Daarom worden er krachtige pogin gen aangewend om te komen tot de stich ting van een nieuw kerkgebouw en is er be sloten een beroep te do^n op den finan dee- len steun van de gemeenteleden. In een Zondag in het bestaande gebouw gehouden bijeenkomst hield de heer Se- vensma uit Amsterdam een gloedvolle rede, waarin hij de aanwezigen opwekte om den voorgenomen kerkbouw krachtig te s eunen. Als de noodige medewerking hier naar verhouding zoo spontaan verleend wordt als bij de slichting van een nieuwe Gerefor meerde kerk aan den Aalsmeerderweg, zal de verwezenlijking van het plan wel niet lang meer op zich laten wachten. RECLAME. 1610 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Baart geb. de Kleer, d. J. G. v. d. Post, geb. Romijn, z. J. M. M. Rombouts geb. v. Velzen z. H. J. de Leeuw geb. Barth, z. A. G. Verweij geb. Boer, d. A. C. v. d. Bosch geb. Bakker, z. W. v. Driel geb. Borst, z. M. de Kok geb. Britting, z. D. Mayenburg geb. v. Grieken, d. Gehuwd H. Piepenbrink, jm. 23 jr. en J. H. v. d. Blom, jd. 28 jr. I Overleden: G. Griffioen, echtgep. van J. Groenendijk, 59 jr. C. v. Leijden, jd. 4 mnd. J. \V. v. Capel, echtgen. van C. v. J Rossum. 75 jr. C. J. v. Wijk, echtgen van J. M. Schouten 69 jr. M. J. v. Amsterdam, jd. 3 jr. S. Hoogeveen, echtgen. van H. Voeres, 89 pr. G. de Jong jd., 23 mnd. Gevestigd: Ma. M. Kelderman, echïg. van G. Arnoldussen, Mauritsstr. 35, uit Oost- duinkerke (B.) II. J. v. Donk en gezin, Hooftstr. 190 uit Woubrugge E. Kok, Raadhuisstr. 44 uit Nieuw Lekkerland Ga. Daggenvoorde P. H.straat 46, uit Amersfoort N. Delfos en gezin, Hoorn 114 uit Hazerswoude J. H. Zandvliet, P.H.- straat 49. uit Mijdrecht M Splinter en Aa. Splinter, Willemstr 42 uit Mijdrecht Aa. D. Baartman, Raadhuisstr. 41 uit Rot terdam Kinderen Schumacher, Raadhuis straat 44 uit Rotterdam H. W. v. d. Bosch, Torenstr. 11, uit Boskoop M. G. Blijleven, Hoogedijk 4, uit Nieuwkoop J. C. Zwarts, Vijnerstr. 6, uit Zeist. Vertrokken: M. Hoppe, naar Osnabrück Ja. v. Biesen, wed. J. v. d. Wiel, naar Gouda, Keizerslr. 5 A. J. Reumerman, naar Zwammerdam Me. v. Lienden, naar Zwammerdam W. Houtman, naar Am sterdam, Hudsonstr. 131 huis H. A. de Leeuw, naar Boxmeer P Klomp, naar Alkemade M. C den Ouden naar N. Am. Canada Ja. G. Wijfje naar Hazerswoude Ha. K. Eskens wed. W. F. de Vries, naar Krimpen a. d IJssel A. Houtman en ge zin, naar Bodegraven H. v. Driel en gezin naar Ter Aar. BOSKOOP. Vrijdagavond Vak een felle brand uit in de groote töinloods van den heer C. van Veen. Het vuur greep verbazend snel om zich heen, zoodat aan blusschen niet viel te denken. Door het snel optreden van de brandweer kon voorkomen worden, dat om liggende loodsen door 't vuur Werden aange tast. Een groote hoeveelheid emballage ging verloren. De schade bedraagt circa f 6000 a f 7000, welke echter door verzekering wordt gedekt. Vermelden wij nog. dat het eerst kort na het uitbreken der brand aanwezig was de slangenwagen van den brandmeester T. Goudkade. Vrijdag is aanbesteed het maken van klinkerbestrating, stellen van trottoirbanden, maken van tcgeltrottoirs en verdere wer ken, ten behoeve van de verbreeding van de toegang tot de Zuidkade en de Zijde, vanaf de hoek van het perceel Dorpstraat W.Z. no. 22 tot aan het perceel zijde 11a in deze Gemeente. De hoogste inschrijver was W. Luijmers te Goudswaard voor f 22644. De laagste inschrijver was de Nederland sche Basalt Maatschappij te Zaandam voor f 19128. De gunning is aangehouden. Ter gelegenheid van het 121/2-jarig bestaan van Boskoopsch Strijkorkest zal op 25 November 1926, onder leiding van den directeur den heer Max Weil een jubileum- uitvoering gegeven worden in hotel „Neuf". Op 17 November a.s. zal de open bare lagere school alhier 25 jaar hebben be staan. Het plan beslaat om dien dag feeste lijk te herdenken. LEIMUIDEN. Ged. Staten in de provincie Zuid-Hol land hebben de gemeente-rekening dienst 1924 goedgekeurd. Heden is eeh aanvang gemaakt met het leggen van ondergrondsche telefoonkabels op den nieuwen weg en in het dorp, wat als een belangrijke verbetering kan beschouwd worden. In de afgeloopen week is men nadat de vergunning van hét Hoogheemraadschap Rijnland afgekomen tiras, reeds begonnen met het bouwen der noodslachtplaats, zoo dat, indien de vorst niet als spelbreker op treedt dit gebouw zeer spoedig in gebruik zal genomen kunnen worden. ROELOFARENDSVEEN. COöp. Tuindersvereeniging. Vrijdagavond had onder voorzitterschap van den heer G. van der Meer alhier een al gemeens ledenvergadering plaats van de Coöp. Tuindersvereeniging „Eendracht maakt Macht". Nadat de voorzitter de ledtn een hartelijk woord van welkom had toege roepen werd door den secretaris voorlezing gedaan van de notulen welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna bracht de direc teur van de veiling, de heer Wagenaar ver slag uit. Hoewel de tuinderij in het jaar 1926 een ongunstig jaar mag genoemd worden waren dé uitkomsten van de veiling van dien aard, dat zeer waarschijnlijk nog Vit pet. der veilingkosten kan worden geresti tueerd. In aanmerking nemende het geringe omzetcijfer van f 667.642.29 (bijna 3 ton minder dan verleden jaar) moet worden er kend, dat deze uitkomsten zeer bevredigend zijn, waarvoor door den voorzitter aan be stuur en directeur een woord van dank werd gebracht voor de bekwame en tactvolle lei ding. Hierna had een verkiezing plaats van een bestuurslid ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. J. van der Meer. Na gehouden stemming werd benoemd de heer N. Koek Pzn. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat met het oog op de belangrijke uitbrei ding der glasculluur, het bestuur zich ge noodzaakt ziet een kleine verandering te moeten aanbrengen aan het veilingsgebouw, ten einde'meer plaatsruimte te krijgen voor de producten. Nadat nog eenige besprekingen werden gehouden van huishoudelijken aard sloot de voorzitter onder een woord van dank deze druk bezochte vergadering. WADDINGSVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Jannetje, dochter van E. Pijpers en H. M. Stolker. Willem, zoon van H. Vermulra en A. de Knegt. Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand October 1.1. ingelegd f 3276,34 en terugbetaald f 2985,74 Het laat ste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3390. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven: 1 houtdraaier, 1 timmerman, 1 metse laar en 1 meubelmaker. Op de Dorpstraat kantelde plotseling waarschijnlijk doordat de voerman de bocht le nauw nam de zwaar geladen kolenwa gen van den kolenhandelaar Zw. alhier. Al de zakken vielen op den weg, en vele stor ten hun inhoud over de steenen. Het duurde geruimen tijd eer een en ander ingeladen was. Gevonden voorwerpen. Een bruin federen portemonnaie met inhoud en een rijwielbelastingplaatje. Inlichtigen ter secre tarie. ZWAMMERDAM. Op Dinsdag 9 November a s. zal voor de ingezetenen, woonachtig in de wijken A en B gelegenheid worden gegeven tot koste- looze inenting of herinenting Belanghebben den moeten zich dien dag daarvoor des mid dags te 12 uur aanmelden ten huize van dr. F. Schreuder Jr. Een 17-tal hoofden van gezinnen, woonachtig aan den Oud-Bodegraafschen weg "onder deze gemeente, hebben zich met een verzoek tot den Raad gewend om een afdoende verbetering in den toestand van dien weg, vanaf het Patronaatsgebouw tot den spoorlijn LeidenWoerden. Bedoelde weg behoort in eigendom en onderhoud aan den polder Rueuwijk Adressanten doen echter eeD beroep op den raad. om voor een spoedige verbetering zijn bemiddeling te verleenen. HAARLEMMERMEER. Zaterdag was het 12V> jaar geleden, dat de heer P Vaalburg te Nieuwvennep als or ganist bij de Ned Hervormde kerk aldaar ii functie trad. Deze dag is voor den geachten jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. HILLEGOM. De Oogstcollectie in de Gereformeerde KeTk bracht op voor de kerk 11115 en voor de armen f560. KATWIJK AAN ZEE. Van de haringvisscherij kwam Zater dag te IJmuiden binnen om te markten de logger KW 127 met 21 last pekelharing. De melk is heden niet in prijs ver hoogd. In de vergadering van 6 October des vorigen jaars was in overleg met den voor zitter van het hoofdbestuur van den Zuid Hold. Zuivelbond besloten, om voorlaas hier den melkprijs gelijk te houden met Lei den. Leiden en andere groote sleden betalen een prijs voor de melk, die gelijken tred houdt met den handelswijs der produklea die de fabrieken bekomen voor hun aru- kelen. Indien op dit oogenblik de melkprijs, voor die fabrieken met een cent per liter ver hoogd zou worden, moesten, gezien de han delswaarde der fabriek sprodukten, de fa brieken met verlies werken. Ieder kan begrijpen, dal men daar niet gaarne aan wyl. Toen dan ook Zaterdag de melkveehou ders rondom Leiden geen succes op hun ac tie konden boeken sloeg dit spoedig op wijk terug en werd door de veehouders het hoofd in den schoot gelegd. Ons dunkt dat de huismoeders met dezen uilslag wel in hun schik zullen zijn. In de Herv. Kerken werd de vorige week gecollecteerd f 11.25 voor de armen, f 11.50 voor de Zending en f 12.50 voor de nagelaten betrekkingen der visschers die bij den jongsten stormramp zijn omgekomen Op de Zondagschool werd voor het Ned. Bijbelgenootschap f 67.89 1/2 gecollecteerd. In de beide Herv. Kerken werd voor Chr. Prot. doeleinden gecollecteerd f 307.84 De zaak van de verbaliseerde schel- penvisschers, waarbij zij van het weder- rechtelijk in bezit nemen van schelpen het strand zijn beschuldigd komt a.s. Don derdag voor de Haagse he rechtbank in be handeling. Als verdediger in deze zaak treed t op Mr. P. J. de Kan ter adv. en proc. te Leiden Met belangstelling zien we uitspraak in deze procedure tegemoet. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes, z. v. A. P. Hoogervorst en M. M. Hilders. Corneal Mc«ria, d. v. W. J. Meskers en J. G Brouwer. Ondertrouwd: M. Veldhuyzen van Zanfen en D. J. Vreeken. S. v. d. Aart en E. J. v Kesteren. Gehuwd: Th. v. d. Reep en J. C. Schooten. A. J. Schrama en G. M. Stein. Overleden: Geertje v. Voorst, oud 50 j. Margoretha v. Roode, wed. v. A. Teu- nisse, oud 86 jaar. Q^olis Warmer dam, oud 63 jaar. Voor het examen *oor kantoor-steno graaf in de Engelsche taal, afgenomen door de Ver. van Dir. v. Pontscholen, slaagden te Utrecht: mej. G. E. Gulde mo nd; voor de Nederlandsche taal mej- W. M. van Vliet, beiden alhier. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October 1926 inge f 13.457.69, waarvan terugbetaald wed f 13.957.92. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5190. Donderdagavond plaatste de alhier pas in dienst getreden wijkzuster haar rijwiel i een oogenblikje binnen het hekje van haar I woning in de Veldhorststraat, omstreeks hall zes. Bij haar terugkomst bleek het rijwiel ontvreemd te zijn. Voor haar en voor de verpleging der zie ken is het te hopen dat hier weer spoedig in wordt voorzien. NOORDWIJK. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde. De maandehjksche bijeenkomst in boh Royal, der Ned. Mij afd Noord wijk, ken merkte zich dezen keer door een bijzon dere goede opkomst, zoowel van leden a van belangstellenden, om de zeer intert santé lering me. lichtbeelden bij te wo nen, gehouden door den heer v. Steiju- houtvester bij het Staatsboschbeheer ovei de bebossching der duinen. De voorzitter de heer H. de Boer, opende deze verga dering met een kort woord, waarin hij dec uitkomen, dat wil een vereeniging steed-1 actief zijn en op peil blijven, men stee nuttig werkzaam moet zijn. Daarom door de afdeehng dit jaar een cursus g' organiseerd over het biologische gedeeit' van het plantenleven, haar groei (in z01 verre men deze niet met bet bloote o^ kan aanschouwen), de plantenziekten haar bestrijding Ook had men goed gc dacht een uiteenzetting te laten gevei over de duinbebossching, waarover we' eenige jaren terug nog zeer septisch dart en waaromtrent meerderen van meenifl- waren, dat deze werkzaamheden gehet'. nutteloos zouden zijn en dat het slecbt> geld verknoeien was. Om dit in een bch 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6