No. 20446 MAANDAG 8 NOVEMBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. duurde' ar i'mm- LAND- EN TUINBOUW. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prljs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36 per weekf 01® Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week»0.1S Franco per post f 2.35 4" portokosten. oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE DLAD. Wij ontvingen nog de volgende giften ten Kate van de verongelukte Katwijksche vis iters: Fam. R. f2.50; dames L. f2.D. M. 2.—; gecollecteerd op de bruiloft van VVim n Jo f6.25; opbrengst busje tentoonstelling 'iravestein f 10.Vereenigde Zangers fna- ■ekomen) f 1.G. f0.50; gecollecteerd op tn gezelligen avond f 5.50; J. V. f 1.G. U te S. f 10.—. In totaal ontvingen wij derhalve f 2C74.G7. Giften worden nog gaarne ingewacht aan is Bureau, onder gironummer 57055 of per ■nsterdamsche Bank onder vermelding; kW logger 152". DE DIRECTIE. Wr HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- j Ien, brengen ter algemeene kennis, dat Joor hen vergunning is verleend aan a. de firma P. Fontein Pzn., en rechtver- irijgenden, tot het uitbreiden vtfü de za gerij en schaverij van hout op een gedeelte an het perceel Havenkade Nis. 2123, cadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec- :ie C. No. 1897; b. W Kremer, en recht- rerkrijgenden, tot het uitbreiden van ue nrichting tot voorziening en zuivering van uc-ht, ten behoeve van de kliniek voor illergische ziekten, in het perceel Zoeter- Toudsche Singel No. 83, kadastraal be- end Gemeente Leiden,'Sectie M. No. 823 n in de bovenverdieping van het perceel ioeterwoudsche-Singel No. 82, kadastraal lekend Gem. Leiden, Sectie M. No. 816; de American Petroleum Company, en echtverkrijgenden tot het oprichten van en ondergrondsche bewaarplaats voor 6000 benzine met bovengrondsche aftapin- chting naast het perceel Nieuwe-Rijn No. "0( kadastraal bekend Gemeente Leiden, ectie C. Nis. 1011 en 1012. N. C. DE GITSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 November 1926. 3486 EIBLIOTHéQUE WALLONNS. NaaT wij vernemen bestaat het voornemen 'ij het bestuur der Waalsche Gemeenten in Nederland, om de in 1S52 geslichte biblio- liéque Wallone, die dadelijk werd gedepo neerd bij de Leidsche gemeente en waarin 'ich een belangrijke verzameling van ge schriften. speciaal betrekking hebbende op 3e geschiedenis der Waalsche Kerken en merken van Waalsche predikanten bevin- ien, eerlang over te dragen aan het Rijk •'ra haar te doen opnemen in de Universi teitsbibliotheek alhier. Een der predikanten dezer gemeente, ds. S Cler. fungeert reeds lang als bibliothe caris. Deze zal eerlang emeritaat aanvragen en naar Frankrijk vertrekken, waardoor hij °ok ophoudt bibliothecaris te zijn. Men acht lit tijdstip gunstig om de bibliotheek aan het P-ijk over te doen. PROF. BENEDICT IN LEIDEN. Heden toeft de bekende Amerikaansche physioloog prof F G. Benedict, hoogleeraar aan de Universiteit te Boston, in onze stad. Hij hield te elf uur in de collegezaal van het physiologisch laboratorium van prof. Einlhoven een voordracht over: „Nieuwe studies over menschelijke en dierlijke stof wisseling". De lezing werd door een aantal hooglee- "aren, doctoren en studenten uit Leiden en "'ders bijgewoond. UMAVOND VAN DE AFD. LEIDEN VAN DE ARBEIDERS-JEUGD-CENTRALE. Zaterdagavond hield de Leidsche afdee- i°g van de Arbeiders-Jeugd-Centrale, een *ganisatie van jongelui van beider kunne yan 13 a 14 tot 18 a 19 jaar van socialisti- i en huize, een buitengewone feest-verga- Jering in de groote Stadsgehoorzaal, ook ^egankelijk voor ouderen, niet-leden. De zafl w&s, zoowel op de galerij als beneden geheel bezet Hoewel ook vele volwassenen aanwezig waren, was het leeuwendeel der ru'nite toch opgeëischt door de jongeren zelf. _v hoofdschotel van hetgeen aangeboden was de vertooning eener film van het Pinksterfeest, gehouden op 23 ;e van dit jaar te Amsterdam op een V. onder Watergraafsmeer Een aardig ven ?evorï?^ ^oor 'eHen der afdeeling, -irca ft8 we'wi"enHe medewerking. ih«»a °Pen(^e de voorzitter der Leid- riete ie''nF Eikerbout de vergadering We?i en *ort inleidend woord, heette de aan- ®en Welkom in het bijzonder Piet Schu macher, secretaris-penningmeester van het Hoofdbestuur te Amsterdam die de film zou toelichten en wie met hem meegekomen wa ren om hem bij te staan bij de vertooning. Hij besloot met een opwekking tot de oude ren om donateur te worden en de afdeeling financieel te steunen. Na dit toegejuicht openingswoord werd gezamenlijk de „Internationale" gezongen. Voordat de film ging draaien hield Piet Schumacher een toespraak, waarin hij het internationaal feest van de Jonge Arbeiders het feest der feesten noemde, omdat daarbij de geest van saamhoorigheid zoo heerlijk uitkwam, welke geest men volgens hem te vergeefs zal zoeken bij nationale en andere feesten op touw gezet door met-arbeiders, waarbij de meeste bezoekers gedreven wor den door egoïstische motieven en geestrijke dranken er den opgewekten geest in moeten brengen. Er moet echter nog meer stijl in onze feesten komen, zeide spr. Zij moeten iets eigens hebben, zij moeten nog meer op wekken tot het aanheffen van een strijd leuze voor vrijheid en recht en een betere maatschappij. Het volgend Pinksterfeest in het buiten land te houden moet nog grootscher zijn dan dat van dit jaar en daarvoor moet elke jon gen en meisje nu al reeds aan 't sparen gaan. Nadat hij een en ander van dit feest had verteld, o a. hoe daar een 4 a 5000 jonge lui bijeen waren uit de meeste landen van Europa haast en uit alle deelen van het eigen land, werd met de filmvertooning be gonnen. Achtereenvolgens zag men de deel nemers en deelneemsters uit het buitenland en uit verschillende streken van ons land aankomen; deze, met hun roode en andere vanen naar het terrein trekken, opgewekten vroolijk zingende. Het opbouwen der tenten, het aanvoeren van proviand, het leven in de kampen, enz. enz., alles ging in kleuren en geuren aan het oog voorbij. Daarbij werden niet vergeten de typische straten en grachten van Amsterdam, het Sladion enz., men zag jongeren en ouderen, de saamgekomen jonge arbeiders en arbeid sters toespreken en mobiel maken voor den toekomstigen strijd, de oude leider Troelstra kwam nog even op het doek om zijn ver trouwen in de toekomst uit te spreken en uit de zaal toegejuicht te worden; men zag de knapen en meisjes oude volksdansen uit voeren. kortom, het geheele kampleven zoo als het in werkelijkheid is geweest ging aan de honderden die in de zaal waren nog eens in mooie, duidelijke en heldere beelden voorbij. De aanwezigen waren den geheelen avond enthousiast en toen de leider van den avond het vertrouwen uitsprak dat het hon derdtal leden der afdeeling weldra zou zijn verdubbeld, klonken de teekenen van in stemming krachtig door de zaal. De heer Schumacher gaf in het bijzonder het Leid sche Strijkje een extra pluimpje. Nadat te halfelf de filmvertooning was afgeloojien, werden nog verschillende aardige nummers door de leden zelf gegeven. Het was een welgeslaagde avond. MANNENKOOR „KUNST EN VRIENDSCHAP". Zaterdagavond herdacht het mannenkoor „Kunst en Vriendschap" zijn vierjarig be staan met een welgeslaagde feestuitvoering in de groote zaal van café „l'Union" aan de Steenstraat. ]5e zaal was tot in alle hoekjes bezet, toen te circa kwart over acht de voorzitter, de heer H. Bey de aanwezigen welkom heette, tevens woorden van dank richtende tot de tooneelvereeniging „Kunst en Vriendschap" en het Harmonica-gezelschap „Crescendo", voor de medewerking, die zij op dezen avond hebben willen verleenen. In het bijzonder betuigde spr zijn erken telijkheid aan den nieuwen dirigent, den heeT J. A. van Opijnen uit Den Haag. Ge zien het succes, dat genoemde heer met Haagsche zangvereenigingen op concoursen oogstte, hoopt en vertrouwt spr., dat de lei ding van „Kunst en Vriendschap" bij hem in goede handen zal blijken te berusten. Na nog een krachtig woord te hebben ge sproken, waarin spr. opwekte tot toetreding als lid of donateur der vereeniging, weM direct begonnen met de afwerking van het feestprogramma. Allereerst was de jubileerende vereeniging aan de beurt, die op zeer verdienstelijke wijze een drietal nummers ten gehoore bracht. Ongetwijfeld is „Kunst en Vriendschap" reeds een eindweegs op den ladder gevor derd, doch de hoogste sport is nog niet be reikt. Aan den heer van Opijnen de dankbare taak om dit zoo spoedig mogelijk te doen verwezenlijken. Het harmonica-gezelschap „Crescendo", directeur de heer D. van Wouw, demon streerde hierna zijn vaardigheid op de accor deon. zeer ten genoege van het talrijke pu bliek, dat op ondubbelzinnige wijze blijk gaf van zijn bijval. Door de gelijknamige tooneelvereeniging werd hierna opgevoerd: „Een mislukte aan slag" blijspel in één bedrijf, dat vlot voor het voetlicht werd gebracht en een dankbaar applaus oogstte. Ook een komisch duet „Zeemans thuis komst" getiteld, verwierf veel bijval. Het gedeelte na de pauze was een ge trouwe copie van dat daarvoor. Van de koornummers noemen wij slechts de Bier- galop, waarmede het koor veel eer inlegde en waarop een langdurig applaus volgde. Het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken, voordat een aanvang gemaakt werd met het bal, dat tot diep in den nacht FEESTAVOND HOOGERONDERWIJS-PERSONEEL. Vrijdagavond hield de afdeeling Leiden van den Bond van Hoogeronderw. personeel een propaganda-feestavond in de zaal van café-resaurant ..oen Burcht". De keurig vjr- sierde zaal was geheei gevuld met leden en genoodigden. De voorzitter de heer Bakker opende deze feestelijke bijeenkomst en heette allen har telijk welkom. Hij begon met er aan tc her inneren hoe in het vorige jaar November de afdeeling op zoo voortreffelijke wijze haar eerste jubileum vierde. Het bestuur meende toen reeds, gezien het succes, ook in vol gende jaren een dergelijken feestavond te organiseeren. Deze avond zeide spr. heeft een tweeledig doel: ten eerste de propaganda voor de Af deeling die grooler en sterker kan worden Er zijn nog zoo velen die zich bij ons kun nen aansluiten. Hen roept hij toe, blijlt niet van verre staan, sluit u aan bij den Bond van H O. personeel. In de tweede plaats is deze avond bedoeld om een eventueel saldo, hetwelk kan wor den verkregen door de vele attracties, te geven voor het steunfonds, dat kort geleden is opgericht door de Centrale van Personeel in 's Rijks dienst. Spreker bracht verder den dank aan allen die zich bereid hebben verklaard voor dezen avond, zooals het Muziekgezelschap „Sap pho", de dilettanten tooneelclub, het Jasz- band-orchest „Inlermezzo" als ook de feest commissie en het kantoorpersoneel van ..de Centrale" te 's-Gravenhage. Verder be dankte spr. nog de milde gevers voor de vele waardevolle arlikelen bestemd voor at tracties van dezen avond. De voorzitter eindigde hiermede en ver zocht nog even de aandacht van de aanwe zigen voor een korte feestrede van den heer F. Perdok Hz. uit 's-Gravenhage. De aardige feestrede was in zijn geheel een krachtig pleidooi voor de organisatie. Hierna werden eenige mooie muzieknum mers door „Sappho" ten gehoore gebracht. De opvoering van het blijspel „Arme rij ken" door de dilettanten tooneelclub was een waar succes; er werd zeer goed ge speeld en deed allen schateren van 't lachen. Ook het blijspel getiteld „No. 13" van J. L. E Heemann was schitterend en den spelers wel toevertrouwd. De voorzitter bracht namens allen len dank aan de spelers en bood de dames bloe- men aan. Hij dankte verder allen die foor hun steun en medewerking hielpen om dezen avond op zoo voortreffelijke wijze te doen slagen. Een zeer geanimeerd bal onder leiding van den heer Van den Broek en met de medewerking van het Jaszband-orchest, hield de aanwezigen tot laat in den avond bijeen. VOOR DE ZENDING. Namens de zeven samenwerkende Zen dingscorporaties (het Ned. Zendeling-Ge nootschap. de Ned. Zendings-Vereeniging, de Utrechtsche Zendings-Vereeniging. hpf Rijnsch Zendings-Genootschap, het Sangi- en Talaud-Comité. het Zendings-Genoot schap der Evangelische Broedergemeente en de Bazelsche Zendings-Vereeniging) wier bureau te Oegstgeest is gevestigd, zijn gis teren, evenals reeds in vorige jaren is ge schied bij den aanvang van een week van gebed en toewijding en offer voor de Zen ding (van 7 tot 14 November) aan de in- en uitgangen der kerkgebouwen van de Ned. Herv. Gem. alhier, den kerkgangers enve loppen uitgereikt. Deze enveloppen bevatten een woord aan de Nederlandsche Christenen van de Zen- dingsdirectoren ds. Joh. Rauws, ds B J. C. Rijnders en dr. K. J.Brouwereen kleine en veloppe of zakje, om er in te sluiten een offer voor de Zending, en een uitnooliging voor de buitengewone Zendingssamenkomst op hedenavond in de Pieterskerk De zakjes kunnen volgende week Zondag in de kerken worden gedeponeerd in daarvoor alsdan aan wezige korven. Do Wethouder van Onderwijs zal Woensdagmiddag a.s. geen spreekuur houden Naar wij vernemen is prof dr. L. van Itallie heden naar Parijs vertrokken om een bestuurseonferentie bij te wonen van de International Federation du Pharmacle, waarvan de hoogleeraar voorzitter is en tevens vertegenwoordiger voor de Nederl. Regeering. In de plechtige zitting tot heropening van den nieuwen cursus heeft de Parijsche universiteit het eere-doctoraat vprleend aan prof. C Snouck Hurcrro-.ije. hnorieeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. Zepr veel belang stellenden woonden deze plechtigheid bij Het diploma maatknippen. methode snelapparaten verwierven de dames J. Klinkhamer en N. Sloos alhier. Door het bestuur va: de woningbouw vereniging „Tuinstadwijk" zal morgen avond aan de ledenvergadering de volgende motie worden voorgesteld: De vergadering van de woningbouw-ver- eeniging „Tuinstadwijk", gehouden op Dins dag 9 Nov. 1926, gehoord de besprekingen omtrent het bad huis, tot welks stichting de Raad van de gemeente Leiden in 1920 met algemeene stemmen besloot, overwegende dat op het adres, door de vereeniging in Mei van dit jaar tot den Raad gericht, tot op heden geen antwoord is ont vangen, draagt het bestuur op: le. zich tot den Raad te wenden met het verzoek antwoord te mogen ontvangen op het adres van Mei j.l., 2e. met alle ten dienste staande middelen den bouw en exploitatie van een badhuis in 't zuidelijk stadsgedeelte te bevorderen. Morgenavond zal op uilnoodiging van de Philosophische Faculteit der Leidsche Studenten in het Botanisch Laboratorium prof. V. L. Blackman uit Londen een lezing met lichtbeelden houden over: „The In fluence of Electric Currents on the growth of plants". Gistermiddag werd op den Haagweg een bijzondere controle gehouden op de rijbe wijzen van auto- en mottorrijders. Iedere auto of motor moest sloppen om aan de po litie zijn rijbewijs te toonen. Menige autobestuurder liep nog in den val en verschillende processen-verbaal wer den opgemaakt. Dat een en ander nog al be kijks trok bij het zeer drukke auto-verkeer op den Haagweg, behoeft geen betoog. De ruim 8-jarige de B., scholier van de school in de Brandewijnsteeg alhier, had Vrijdagmiddag het plan opgevat om een wandeling te maken naar Utrecht en ver volgens naar Drenthe, naar zijn opoe, zoo hij zeide. Zijn maagje 's middags goed gela den, de school maar verzuimd en op stap gegaan. Hij is evenwel niet ver gekomen, want doornat van den regen en verkleumd van de koude, werd hij 's avonds in de Weipoort te Zoeterwoude door 'den veldwachter aange troffen, die hem, na hem eerst wat opge knapt te hebben, weer naar de politie alhier terugbracht Dinsdagmiddag verzocht de burge meester van Sassenheim per draadloos po litiebericht de opsporing van een op Maan dagavond te Sassenheim ontvreemd hee- renrijwiel. Dit bericht werd door een der veldwachters ongenomen en toen deze hoorde dat te Hillegom op Maandagavond door een onbekende een heerenrijwiel was verkocht, bracht hij dit met vorenslaanden diefstal in verband. Bij onderzoek bleek echter dat het verkochte rijwiel niet het- gene was hetwelk te Sassenheim was ont vreemd doch aangezien op het rijwiel de naam van een^ fabrikant uit Leiden voor kwam, werd bij de politie alhier geïnfor meerd, Toen bleek dat bedoeld riiwiel op Maandagavond ontvreemd was; de dief was er mede naar Hillegom gereden alwaar het thans door de politie in beslag is genomen. Dé Studenlenloge V. S. K. V. heeft gisteren en Zaterdag in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" een congres ge houden. Van verschillende universiteiten waren afgevaardigden aanwezig De beraad slagingen droegen een volstrekt vertrouwe lijk karakter. Na afloop der vergadering van Zaterdag vereenigde men zich aan een gemeenschap- peliiken maaltiid in café-restaurant „In den Vergulden Turk". Als verdacht van diefstal van acht stukken looden pijpen, uit het voormalige „Posthof", zijn Zaterdag door de polilie aangehouden de los werkman H. H en de timmerman A. van W., beiden alhier woon achtig. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd zijn zij weer op vrije voelen ge steld. Zaterdagmiddag te circa 1 uur is de 7-jarige Th. v. d. V„ die met zijn kame raadjes op het Levendaal speelde, door de zen te water geduwd. Door handreiking werd de knaap op het droge getrokken, waarna hij in een dor na- bijzijnde perceelen van droge kleeren word voorzien en vervolgens huiswaarts kon keeren. Zaterdagavond omstreeks halfaeht 13 ten huize van den slager T de slagers knecht A. B„ uit Lisse, van de trap gevallen, waardoor hij met het achterhoofd op ien granieten vloer terecht kwam en bewuste loos bleef4jg?en. Door den Eerste-Hulpdienst werd hij naar het Sint-Elizabethsgesticht overgebracht, waar bleek, dat hij vrij ernstige hoofdwon den had bekomen. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 249 vol wassenen en 6 kinderen, in totaal 255 per sonen. KON. NED. LANDBOUWCOMITE. Zijn retorsiexnaatregelen voor onzen Land en Tuinbonw gewenscht? In de Zaterdag voortgezette vergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomité werd, nadat was medegedeeld, dat de heer Kiel- 6tra niet in aanmerking wenschte te komen «93® BINNENLAND. Voorloopig verslag der Tweede Kame over de begrooling der P.T.T. Voortzetting der vergadering van het Koe Nederl. Landbouwcomité. Congres van het comité lot behartiging van de belangen van het Oveiheidsperso neel. ubI i Een moord te Rotterdam. De dader is no» onbekend. BUITENLAND. Een directe vrede in het Engelsche mijn conflict nog niet aanstaande. De verkiezingen in Griekenland levere' een meerderheid op voor de republikeinen. Overstiooming in ItaliS; een typhoon oj Cuba. voor de benoeming tot lid van de finan cieele commissie, de heer K. Breebaart Jzh. by acclamatie gekozen. De vergadering werd by gewoond o.n door de heeren dr. Swaving, waarnemen dii.-gen. ran den landbouw, J. G. J. Kake fceeke, inspecteur van den landbouw, dr. Berger, dir. van den veaartsenijkundige dienst, dr. Nederbragt, hoofd van de af». Econ. Zaken, dr. v. <L Zande, inspected van het landbouwonderwijs, J. B. Löhni- oua-inspecteur van den Landbouw, J. Smie. oud-referendaris van de directie van Land bouw, Th. J. Mansholt, inspecteur van der Landbouw, J. Vos, Westeraijk, directeur vat de Ned. Landbouwhandelskamer, De Vrie secretaris Ned. Trekpaardenstamboek, di Deckers, secretaris Ned. R.-K. Boeren- e; Tuindersbond, R. Bonthuis, Rykstuinbouw consulent, Wibbens, hoofdinspecteur Neci lturidveestamboek en een aantal Kamerlede: Het woord was daarna aan dr. J. C Oortwijn Botjes, te Oostwold, tot het vei dedigen van zijn praeadv.es over de vra_ of het nemen van retorsiemaairegelen m het oog op onzen land- en tuinbouw vck ons vaderland al of niet gewenscht is. Dr. Oortwyn Botjes liet aan da beani woording van bovenstaande vrarg een the< retische uiteenzetting omtrent de gevolgt van beperking van in- en uitvoer voorafgaai Evenmin ais het protectionisme kan ee eenzijdige vryhandel, zooals wij dien bt zitten, op grond van een bepaalde theor. worden verdedigd. De tegenstanders ran re orsiemaatregeli i erkennen het groote verlies, dat koo bouwers, bloembollenkweekers, suikeibiekr. bouwers lijden, maar meenen toch, dat n jaren de zaken weer goed zullen marcheer: Dit laatste betwijfelt spr., want een vei Ioren markt beteekent een blijvende schad. Spr. acht het de taak der regeerin^ deze schade zooveel mogelijk te voorkomti 1 De vraag of men do regeering middek 1 moet verschaffen, werd twee jaar geledi in de vergadering van het Kon. Ned. Lain bouwcomité met 71 van de 77 uitgebrach stemmen (6 blanco) in ontkennendon z beantwoord. Dat ze thans opnieuw worde voorgelegd, bewyst, volgens spr., wel, d er zich in die twee jaren verschijnsel' hebben voorgedaan, die twijfel wekken de door ons land gevolgd© handelspolitk met haar karakter van algemeene lydzaar heia wel de juiste is. Wy hebben in d jaren moeten aanzien, dat de productie v; verschillende artikelen in ons land do* maaatregelen van het buitenland in ster! mate is belemmerd. Voor retorsie kunnen deze bezwaren wo den verzacht. Spr. is er ran overtuigd, dat byv. d Duitsche onderhandelaars by het hande' verdrag toegevender zouden zijn gewee indier de kans op retorsiemaatregelen onze zyds hun voor oogen had gestaan. Tegenover België zullen zoodanige maai regelen ons by het afsluiten van een ha» deïsverdrag zeker van dienst kunnen zy. meent spr. Tegenover Frankrijk staan u iets minder sterk. Spreker concludeert als volgt: „Wanneer aan onze regeering de bevoein heia gegeven wordt, retorsiemaatregelen nemen, dan zullen hierdoor de groote moe lykheden, die onze land- en tuinbouw dot de handelspolitiek van andere staten ond vinden, niet worden opgeheven. Wel word deze moeilijkheden eenigszins verminde Waar dit laatste het geval is en de I zwaren tegen het verleenen dier bevoegd 1 klein zyn, is het wenschelyk, dat er v7orat aangedrongen, dat de regeering de bevoegdheid krijgt. De heer Wuite (Friesche Mij. van Lan bouw) herinnert aan do beslissing, die tv. jaren geleden genomen werd en waar de heer Oortwijn Botjes ook heeft gewez n.I., dat het K. N. L. CL met

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1