gesp gew. gel. verl. v.t pnt M V. V. 6 6 1 12—7 10 N 0 A D. 6 8 4 13—7 8 Willem II 6 8 1 2 19—15 7 N A C. 6 2 2 1 14—5 6 Philips S. V 6 1 4 11—9 6 B V. V. 6 2 2 2 5—8 6 Roermond 6 2 1 2 10—14 5 Eindhoven 5 3 2 4—6 S Bredania 4 1 3 0—9 1 Wiihelmina 4 4 2—10 Het Noorden. De groote strijd tussehen de twee oude rivalen Be Quick en Velocitas is ten gunste der groenwitten geëindigd Be Quick speelde zwak en met weinig verband Duidelijk kreeg men den indruk dat het met de oude glorie zoo langzamerhand gedaan raakt. Velocitas was als combinatie sterker en leidde na zestien minuten met 20. Wel slaagde Be Quick er na rust in spoedig ge lijk te maken maar de uitstekend spelende Witlox Sr zorgde tenslotte voor de ver diende winning goal Opgem dient ech ter nog dat eenige Be Quick-spelers wegens blessures door invallers moesten worden vervangen tijdens den kamp. alhoewel er geenszins ruw werd gespeeld Velocitas heeft alzoo de leiding, gevolcrd door Fries land. en Leeuwarden, dat W V. V met 43 klopte. De rest der wedstrijden bracht een draw tussehen Frisia en G. V. A. V en een 21 overwinning van Achilles op Veendam. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas 6 6 1 25—9 10 Friesland 6 5 1 14-6 10 Leeuwarden 6 4 2 15—11 8 G V. A. V. 6 S 1 2 19—14 7 Achilles 6 8 1 2 12—13 7 G V V. 6 8 3 13—15 6 Be Quick 6 2 1 2 15—10 6 Frisia 6 2 1 3 12—20 5 Veendam 7 1 6 18-31 2 W. V. V. 6 6 9—22 L. P. C.—LUGDUNUM 1—1. 1 Groen-wit maakt twee minuten voor het einde gelijk. Dank zij het feit dat de wedstrijd A. S. C. Feyenoord wegens terreinafkeuring was afgelast, was de toeloop bij den kamp tus sehen L F C. en Lugdunum overweldigend groot, zóó groot dat een haag menschen van soms drie rijen dik het veld aan alle kan ten omzoomde. En of het nu door deze enorme en ongedachte interesse is geweest, dan wel door de gladheid van het terrein wij weten het niet. maar wèl weten wij dat de wedstrijd, gezien het feit. dat hier twee kampioensc.andidaten aan het werk waren, niet aan de verwachtingen heeft beant woord. Na de rust werd de kamp geani meerder en ook af en toe technisch een beetje beter, doch vooral de eerste helft kenmerkte zich door een dikwijls verre gaande lauwheid, welke ons zeer weinig in overeenstemming toeleek met het gewicht dat de plaatselijke concurrenten aan een wedstrijd als deze toekennen. En het is dan in de eerste plaats aan het adres van L.F.G. dat wij deze regelen moeten richten. Meer dan een half uur lang hebben de ex-geel zwarten, thans withemden. lustig rondge draafd zonder dat aan de combinatie ook maar eenigerlei waarde kon worden toege kend. en dat in die periode de tegenpartij geen enkel doelpunt heeft weten te maken komt geheel en al op rekening van de ge ringe doortastendheid en sch,otvaardigheid der groenwitten. die toen meerdere goede kansen hebben gehad Groenwit, dat tac tisch beter werk deed. was toen werkelijk een weinig in de meerderheid en heeft ook na de pauze het beste deel van het spel ge- 3iad Doch zooals wij voorzien hadden was de strijd-capaciteit der L. F C.'ers grooler, en zdó slaagden dezen er zelfs in. 15 minu ten na de hervatting, de leiding te nemen? Wat wij overigens onder „strijd-capaci teit" verstaan? Ziedaar, het is: meer onver saagde wil. meer initiatief om het zoo noo- dig alleen te doen en tenslotte ook meer durf en meer doorzettingsvermogen! En L. F. G. had daarbij het voordeel dat haar ploeg als geheel zwaarder was dan die van Lugdunum. hetgeen in een pootig gespeel den wedstrijd als deze ongetwijfeld op prijs moet worden gesteld. Nemen wij nu al die betere prestaties en ook al die fouten benevens al die voor- en nadoelen tezamen dan meenen wij te moe ten opmerken dat de uitslag de krachtsver houding zeer juist weergeeft. Welk een narrow escape is het intusschen voor Lug dunum geweest! Tot twee minuien voor het einde had L. F. C. de leiding en toén pas wist Bert Goddijn met een goed gericht schot keeper Bavelaar te passeerenl Een oogenblik scheen het daarna nog alsof groenwit in. de laatste minuut zou gaan winnen, dank zij een blunder van Bavelaar. doch de L F C.-doelman slaagde er nog net in het leer van de lijn weg te trappen. Tegen twee uur stelden de volgende elf tallen zich op onder leiding van den heer Jaspers. L. F. C. Bavelaar Amoldus v. d. Plas Labordus L. Neuteboom De Vos H. Neuteboom Segaar Mooten v. Leeuwen Wage mak er O Keereweer B. Goddija Polanen De Roo De Bruin J. Bekkering Van Well Trouwee B. Bekkering F. Goddijn v. d. Berg *Lugdimmii. De withemden beginnen zeer laks, met het gevolg dat de beter combineerende Lug- dunum-ploeg in de meerderheid komt en telkens weer het doel der thuisclub in ge vaar brengt. Veel kracht gaat er echter van den groen-witten aanval niet uit en zoo blijft de stand dubbel-blank, ja zelfs komt er geen verandering wanneer Polarren vrij voor het doel der L. F. C.'ers komt en vrij wel voor het intrappen heeft. In de modder en ..geJiolpen" door de zenuwen raakt de Lugdunum-speler z'n hoofd kwijt en kan- jert hard naast. Enkele minuten later doet L. F. C. een tegenaanval, waarbij een fraai schot van Mooten door Van den Berg over de lat wordt getipt. Voorloopig hebben de attaques van L. F. C. evenwel nog weinig te beleekenen doordat er slecht wordt ge plaatst en de voorhoede iederen samenhang mist Pas in het laatste kwartier komt hier in eenige verbetering, en er ontwikkelt zich een gelijkopgaanden strijd, die aan weerszij den tal van onbenutte kansen met zich mee brengt. Eenmaal zien wij Van den Berg vallend een harden schuiver van De Vos sloppen, terwijl vlak voor de rust een goede voorzet van Keereweer door de geheele Lug- dunum-voorhoede wordt gemist. De tweede helft begint met een vinnig overwicht van L. F. C., waarbij het groen witte doel eenige malen op het nippertje aan doorboring ontsnapt. Doch dan wordt Lugdunum weer sterker. Van Well zet tel kens z'n voorhoede aan het werk, en de withemden moeten nu eenige oogenblikken met man en macht verdedigen om de vijan delijke aanvallen te bedwingen. Bavelaar stopt daarbij op keurige wijze een prachtig schot van Polanen. Een tiental minuten duurt het offensief, maar als de resultaten uitblijven zakt het enthousiasme weer. mot het gevolg dat L. F. C. het offensief tijdelijk overneemt. Vijftien minuten na de rust trapt Mooten naar Segaar. die het leer op z'n hoofd meeneemt en dan scherp voorzet naar H. Neuteboom. die geen moeite heeft den bal in het door den uitgeloopen keeper ver laten doel te plaatsen. 10. L. F. C. voelt zich nu sterker en dringt de teleurgestelde Lugdunummers geheel terug. Van Leeuwen krijgt zelfs een prachtkans den voorsprong te vergrooten als Wagemaker vlak voor het groen-witle heiligdom plaatst doch de rechts buiten der thuisclub trapt over het leer heen dat dan direct naar voor Lugdunum veiliger oorden wordt gezonden. Zoo langzamerhand komt echter de kentering, vooral ook door dat L. F. C de tactische fout begaat H. Neu teboom uit den aanval terug te nemen en in de verdediging te plaatsen. De groen-witle defensie krijgt op die manier eenige opluch ting en weet ten laatste het spel te ver plaatsen. Als Van Well z'n rechtsbuiten aan het werk zet schiet Keereweer uit den voor zet hoog over, doch groen-wit komt <3 weer terug Het wordt voornamelijk strijd tussehen de Lugdunum-voorhoed de L F. C.-verdediging, waarin de hemden, die fanatiek op den bal zitten, weten stand te houden. Zelfs doet L. nog gevaarlijke uitvallen, die een doe: zoudpn hebben opgeleverd ware het ni« Mooten er in slaagde naast het open te schieten Zóó naderen wij het einde len staan met het horloge in de hand de spanning neemt toe... En dan: minuten voor afloop brengt Polanen bal voor het doel der wifhemden. B. Go snelt toe en via de handen van uilvallenden keeper maakt de Lugdui speler gelijk 11. De seconden zijn c tellen, maar nog probeert Lugdunum weer. Bavelaar. in het nauw gedreven. I den bal achterover, waarna het leer o: lat stuit en in het veld terugkomt. On: dellijk schiet De Bruin in, doch Bav> weet op fortuinlijke wijze het leer nos i weg te tippen.Het volgend moment de heer Jaspers inrukken. Zooal9 wij reeds opmerkten is de strijd alleen spannend geweest tegen slot. Fraai was het spel ook toen oogenblik, maar men onderging tenmi de sensatie van het feit dat hier twee p! selijke clubs op vinnige wijze vochten de eer der overwinning. Vermoedelijk ben vooral in het begin van den kam; zenuwen een hartig woordje meegespro waardoor het verband in de ploegen wijls zoek was. Bij Lugdunum scheen verdediging daar overigens weinig last te hebben, evenmin als midhalf Van die een uitstekenden wedstrijd heeft speeld. De kanthalfs daarentegen waren finaal uit en hebben ook verder weinig presteerd. Steun heeft de voorhoede hen werkelijk niet veel gehad. In die vi hoede werd af en toe niet onaardig san gespeeld, doch niet zoodra naderde men doel of de heeren waren het hoofd kwijl deden domme dingen. Bij L. F. C. was doortastendheid zonder twijfel grooter daardoor is dan ook dit gelijke spel bevc ten. Alleen Segaar was uiterst sloom. I hij gespeeld met het vuur en een wil als jeugdige Van Leeuwen (die intusschen rust vele goede dingen deed) dan zou door z'n stellig grootere voetbalcapaciteit club aan de overwinning hebben geholr Het zwakste deel dezer linie was de link vleugel, die tal van kansen heeft gemisL half linie was niet zwakker dan die Lugdunum. Wel is waar is L. Neutebo de mindere van Van Well, maar ook Vos. wiens ruwe spel wij inmiddels moe afkeuren, was niet onverdienstelijk op dr De achterhoede was niet beter, doch niet slechter dan de rest der ploeg. Van Plas heeft echter door een foutieve ops! ling een groot aandeel gehad aan het L dunum-doelpunt, terwijl keeper Bavelaar de laatste minuut een onvergeeflijken bi; der beging door het leer achterover bijka in eigen doel te trappen I Tenslotte* de leiding. De heer Jasp floot veel. zeer veel zelfs, doch wij zijn t meening dat hij op die manier een behr- lijk verloop heeft gewaarborgd, weshai wij hem thans een pluim meenen te moe' geven voor iets dat wij anders in z'n nad zouden aanmerken. KENNEMERS IHILLINEN I 2—1. Het is de Kennemers met een beetje fo tuin gelukt, HilLmen met een kleine ned-: laag naar huis te sturen. Om twee u stellen beide elftallen zich onder leidii van den heer Drilsma volledig op. Ken: mers trapt af en begint meteen de achtt hoede der bezoekers aaD den tand te vo len, maar deze sohijnt een goeden midd; te hebben en geeft voorloopig geen kar. Hillinen's voorhoede probeert het ook reet, maar komt tot dezelfde ondervindu Er wordt vlug gespeeld; zoo is de balt den keeper van Hillinen en zoo weer t de Kennemers op doel. Na ongeveer minuten spelen komt een schot van linksbinnen der gastheeren tegen de en stuit zoo over de doellijn. Kennend leidt met 10. Hillinen pakt nog eens nig aan, en voor het Kennemers doel od

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12