No. 20445 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 6 November Achtste Blad Anno 1926. Do bemanning van den Nederl. kruiser „Sumatra" legt een krans bij het standbeeld voor de in den oorlog gesneuvelde Amerik. marinesoldaten te New-York. Woensdag keerde de ex-Gouverneur-Gene- Taal van Nederl. Indië, mr. Fock, en echt- genoole in de Residentie terug. Louis Chrispijn Sr., de door den dood aan ons looneel ontrukte. De Belgische Koninkl. Familie te Stockholm v. 1. n. r. ziet men Kroonprins Leopold, Koningin Elisabeth van België, Prinses t Astrid en Prins Charles van Zweden. Koning Gustaaf van Zweden. De veelbesproken Prins Carol van Roemenië. De herdenking van het halve-eeuwfeesl van het Noordzeekanaal. Niettegenstaande het buitengewoon slechte weer heerschte er in de haven van IJmuiden een gezellige feest stemming, waartoe de tallooze vlaggen en de geipavoiseerde schepen het noodige bij droegen. Een kijkje tijdens den eersten feestdag te IJmuiden; rechts ligt het versierde s.s. „Rembrandt" aan den toeristen-steiger. Het Boheemsche en Hollandsche Strijkkwartet. Op onze foto ziet men afgebeeld v. I. n. r. staande: J. Such, Jul. Röntgen Jr., Zelinka (zittend), Canivez (zit tend), Herold; daarachter v. 1. n. r. Herman Leydensdorff, Karei Hoffmann en B. Mendes. In Limburg is de Maas weder buiten haar oevers getreden en zijn wederom uitge strekte oppervlakten overstroomd. Wij geven hierbij een foto van den weg van Roer mond naar De Weerd, die zooals men ziet, geheel onder water staat. Een foto van Prins Leopold van Belgie met Prinses Astrid van Zweden, terwijl zij zich na de aankomst van het Belgische Konings paar por rijtuig naar het Paleis te Stockholm begeven. Van de marionetten-tentoonstelling te Amsterdam. De non. Mussolini, die wederom aan een aanslag ontsnapte.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 29