WINTER- PANTOFFELS BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. LEEGVERKOOP VAN ESCH, Donkersteeg 5. VRAGENRUBRIEK. mogen de Staten-Generaal het Verdrag nu goedkeuren! (Gelach). Spr. heeft hiermede aangetoond dat hij de kwestie der uilwegen niet' heeft verwaar loosd De bewering als zou er zijn gesold en gespeeld met Nederlandsche hoogheidswet- ten, is niet gefundeerd. De bewering van den oud-opperbevelhebber dat het een on duldbare inbreuk vormt op onze souverei- nileit, is niet waar. Het verdrag vormt ook geen gevaar voor onze veiligheid. Ons land mag zich geluk kig rekenen, dat met betrekking tot de Schelde de wetten der garanties niet meer aan de orde kunnen komen. Wij houden de Schelde vast in de hand. en wat het beheer en wat onze wetten betreft. Is het Verdrag een bedreiging van onze nationale welvaart? Dit ligt in den schoot der goden verborgen. Maar men mag vragen of de aanvaarding van dit Verdrag niet goed zal zijn voor onze Nederlandsche wel vaart. De' lieer Vliegen wees in zijn hoog staande rede op Limburg. Spr. kan het ook niet eens zijn met den heer Brautigam, die dit Verdrag bezag in het licht van den dwang. Maar de pressie liet zich gelden op militair gebied en er is geen spoor van die pressie in dit verdrag te vinden. Dat wij de uitwegen inwilligen, was omdat wij begre pen. dat dit een historisch moment was om te komen tot oplossing van de kwestie der waterwegen. Die kwestie was niet van 1919 maar veel verder datum. Men heeft het willen doen voorkomen of spr. te Parijs te ver is gegaan en alsof daar aan alle ellende van nu te wijten was. Maar als spr. ten aanzien van de Schelde te Parijs niet zoo ver was gegaan, dan is het de vraag of de administratie en het be heer van de Schelde nu nog een uitsluitend Belgi9ch-Nederlandsche zaak zou zijn. Is het verdrag vernederend? Waarom? ITet is in Versailles geboren, zegt men. Maar is dat ons Versailles geweest? Heb ben wij daar het pleit verloren? Er is niets vernederends in met Belgiö tot een accoord te komen. Spr. gelooft in staat te zijn geweest heden enkele dubia weg te nemen die dr. De Vis ser met zorg vervulden. Spr. wil niet be weren dat er in dit verdrag geen oneffen heden zitten. Maar de gelegenheid komt en die zal een overvloedige zijn om die oneffenheden uit den weg te ruimen. Dat zal geschieden bij de herziening van alle getroffen Schelde-regelingen. Het is een voordeel van het verdrag dat het zoo scherp preciseert Dat is de verdienste van Prof. Struycken. Had op eenig oogenblik het beleid anders moeten zijn? Spr. gelooft het niet. Hadtspr. gedaan wat de heer Polak hem in 1920 aan ried, dan had hij verkeerd spel gespeeld. Het was in die dagen zaak om vast te houden aan het bereikte resultaat. Ten slotte legde Belgiö het hoofd in den schoot. Het zag in dat het onverstandig deed Nederland als een quantilé négligeable te beschouwen In 1925 werd het verdrag geteekend en dit beleid is niet het beleid geweest van spreker maar van het Kabinet Nu vraagt spr.: wat is er, dat op dit oogenblik nieuwe onderhandelingen of wei gering van dit verdrag zou moeten recht vaardigen? Spr. kan het niet zien. We moe ten nu komen tot de eindelijke beslechting van een historisch verdrag. Heeft men de positie doordacht, waarin men komt, wan - neer het anders uitvalt dan men heeft ge dacht? Ook de andere partij kan desiderata hebben. Wil men alles heropenen? Men moet zich van de gevolgen daarvan wel be wust zijn. Zal men in een anderen kring dan de onze begrijpen dat wij dit geding niet konden beëindigen, om een kanaal? Europa verlangt thans, dat de kwesties worden uit gemaakt. Kan men dan in extremis dit ge ding heropenen? Spr persoonlijk gevoelt als een zakelijken plicht van ons land dit ge ding niet langer te laten voortduren. Wil men het antagonisme tusschen beide landen dateerende van de 16e eeuw, bestendigen? Neen, dat wil men niet Maar dan moet men de kwestie nu uitzoeken. Dat dit verdrag de kiemen, bevat voof nieuwe verwikkelingen, j is een dooddoener die tegen ieder verdrag j kan worden aangevoerd Spr. wil aannemen dat hetgeen de heer Marchant omtrent het volkssenliment tegen dit verdrag zeide, juist is Maar daarbij spelen nog andere histori sche instincten een rol. liet is onze plicht dat instinct tot bedaren te brengen en het volk te overtuigen, dat het oude antagonisme moet worden gestuit. Wanneer onder den indruk van het oogen- blik het verdrag wordt afgewezen, zal men er later spijt van hebben Wordt het aange- nomen, dan zullen velen spreker verwijten doen. Hij zal ze dragen met gerust geweten, j Het probleem waarvoor we staan, is dit, of nu bij deze gelegenheid aan de verhouding i tusschen Nederland en België een nieuwe wending zal worden gegeven. Het vervallen van de neutraliteit van België stelde Neder land voor die vraag. Men moet tusschen de volken niet alles beschouwen uit een oog- punt van wantrouwen. Het gaat met de vol- ken als met de menschen: wie wantrouwen zaait, zal wantrouwen oogsten. Men heeft gesproken van een Fransch- Belgisch accoord. Komt men daartegenover verder door te zeggen: neen België, wij stoo- ten u af? Aan dit verdrag ligt ook een groot-Neder- landsche gedachte ten grondslag, die tot ont wikkeling moet komen. Men heeft gesproken over grootmoedig heid. Spr. zou den grand seigneur hebben uitgehangen in Parijs. Maar de geschiedenis heeft spr. geleerd dat nu grootmoedige poli tiek niet altijd de slechtste is. Vraagt men spr. hoe hij denkt over nieuwe onderhandelingen, dan antwoordt spr., dat hij op dien weg niet zou kunne/i meegaan. Zoo moeilijk is de beslissing niet. Als deze vergadering een positieve beslissing aan durft, dan zal het land dat begrijpen. (Luid applaus). De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dagmiddag 1 uur. De publieke belangstelling voor be handeling van het verdrag met België in do Tweede Kamer was gisteren aanmerkelijk grooter dan voorgaande dagen. De tribunes waxen voL Voordat de deuren voer de pu- blieke tribune werden geopend, stood er reeos een lange rij van wachtenden. Zelfs werd er om plaatsen vóór in de rij eenige negotie gedreven. Gistermiddag 3 uur stond er nog een lange rjj van personen hunkerendv naar het oogenblik, dat zij konden worden toegelaten. Bijna alle Kamerleden waren aanwezig. Achter de regeeringstafel zat ook de mi nister-president jhr. mr. De Geer. RECLAME. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Itiijnhardt's Laxeepiablelfen onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. 3298 DE STEENKOOLVOORZIENING VAN ONS LAND. Nadeie vragen van den heer Wibaut. Door den heer Wibaut zijn aan den mi nister van Waterstaat de voljende schrifte lijke vragen medegedeeld: 1. Is de minister bereid, het door hem in dato 29 October 1926 gegeven antwoord op de door mij in dato 11 October 1926 inge zonden vragen alsnog met de gestelde vra gen te vergelijken en daarna zijn antwoord aan te vullen door verstrekking van de iu mijn vragen 3 en 4 gepreciseerde gegevens? 2. Moet de mededeeling van den minis! :r ,,dat de Limburgsche mijnen alleszins in staat zijn om voor levering van 1 Januari 1927 al aan Nederlandsche bedrijven, die voor het aanslaande jaar zich de levering van kolen wenschen te verzekeren, aanbie dingen te doen" aldus worden opgevat, dat op den datum, dat de minister dit deel van zijn antwoord vaststelde, de geheele pro ductie dezer mijnen over de maanden No vember en December 1926, voor zoover d:e niet vroeger in Nederland was verkocht, voor uitvoer naar het buitenland was ver kocht? 3. Zoo niet, welke hoeveelheden waren dan op dien dalum nog beschikbaar voor levering aan Nederlandsche bedrijven gedu rende de maanden November en December van het jaar 1926? 4. Indien de minister weigert de precieze gegevens te verstrekken, die in mijn vragen 3 en 4 werden verzocht, is de minister dan bereid, mede te deelen, op welke overwe. gingen ontleend aan 's lands belang, deze weigering berust? ONDERNEMERSRAAD VOOR N.-INDI8. Men meldt uit Den Haag: Gisteravond is in hotel Wittebrug een diner gegeven ter herdenking van het vijf jarig bestaan van den Ondernemersraad voor Ned.-Indië, waaraan 60 leden deel namen. Tijdens dit diner is een telegram aan de Koningin gezonden van den volgenden inhoud: De Ondernemersraad, enz., gevoelt zich gedrongen U M. zijn eerbiedige hulde te betuigen en den innigen wenseh uit te spre ken voor het bestendig welzijn van Uwe Majesteit en de doorluchtige leden van het Koninklijk Huis. Moge het U. M. gegeven zijn, dat onder bare zegenrijke regeering alle deelen van Groot-Nederland zich geestelijk ontwikke len op allengs hooger plan en toenemen in kracht en welvaart. De voorzitter, TREUB. DE LICHTING 1927. Van de lichting 1927 worden 24 dienst plichtigen, aangewezen voor de opleiding tot officier bij de militaire administratie. Zü worden dadelijk na hun inlijving (tus- scheD 3 en 7 October 1927) rechtstreeks gezonden raar de Koninklijke Militaire Aca demie te Breda. Voorts worden 305 dienstplichtigen aan gewezen voor de opleiding tot onderolficier- administrateur en wel 260 van de infanterie, 7 van de wielrijders, 9 van de veld-artillerie, 4 van de vesting-artillerie, 2 van de kust^, 2 van de luchtdoel-artillerie, 2 van de pontonniers en torpedisten, 12 vnn de cava lerie en 7 van de genie. Zjj worden dadelijk ca hun inlijving (le ploeg: 3 Januari, 130 infanterie, 4 wielrijders, 1 vesting artillerie Naarden, 1 als voren Utrecht, 1 kust-artil- lerie Helder, 1 luchtdoel-artillerie Utrecht, 1 pontonniers Dordrecht, 4 bjj de genie; 2e ploeg: 4 Juli: 130 infanterie, 3 wielrijders, 1 vesting-artillerie Naarden, 1 als voren Utrecht, 1 kust-artillerie Helder, 1 lucht doel-artillerie Utrecht, 1 pontonniers Dor drecht, 3 bij de genie; le ploeg: 3 Januari, en 3e ploeg: 3 October, 12 cavalerie, te vtrdeelen over die ploegen door den in specteur der militaire administratie over ieder der 4 half-regimenten 8; le ploeg: 4 April, 3 bij het le te Utrecht en 2 btj het 5e regiment veld-artillerie te Amers foort; 2e ploeg: 3 October, 2 bij het le en 2 bij het 5e reg. veld-artillerie, ge zonden naar het 6e regiment infanterie te Breda, uitgezonderd die der veld-artillerie tn der cavalerie; deze worden ingelijfd bij het korps, waaraan zij zijn toegewezen en voor wat betreft de voorjaarsploej' onder scheidenlijk op 1 Augustus en 1 Februari en de najaarsploeg op 1 Februari 1928 bij het 6e regiment infanterie te Breda gcdotacheerd. KEURING VAN VOOR CONSUMPTIE BESTEMD PLUIMGEDIERTE. Een commissie, bestaande uit de heeren prof. C. F. van Ooyen, prof. dr. L. de Blieck, hoogleeraren aan de veeartseng- kundige faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht, dr. B. J. Cl te Hennepe, "bac terioloog aan de Rijks-serum-inrichting te Rotterdam, en R. H. v. Gelder, dierenarts te Rotterdam, is door het hoofdbestuur der Maatschappij voor Diergeneeskunde uitge- noodigd to dienen van advies in zake de keuring van voor consumptie bestemd pluim gedierte. De commissie heeft deze opdracht aanvaard en zal in het bijzonder haar aan dacht wijden aan de volgende vragen: le. Is keuring van voor consumptie be stemd pluimgedierte uit een oogpunt van volksgezondheid, een eisch dee tijds? 2e. Zoo ja, hoe zou een dergelijke keu ringsdienst georganiseerd moeten worden, en behooren alsdan de wettelijke bepalin gen, dezen keuringsdienst betreffende, op- §enomen te worden in den Vlee3Chkeurings- ïenst? GENOOTSCHAP NEDERLAND—ENGELAND. In de plaats van prof. Treub, die we gens drukke werkzaamheden had bedankt, doch lid van het Hoofdbestuur blijft, heeft de heer H. Colijn, oud-Minister van Finan ciën, met ingang van 1 Januari a.s„ het voorzitterschap van het Genootschap Neder landEngeland aanvaard. DE VESTING HOLLAND. De chef van den genexatem staf wordt, met ingang van 1 December, eervol ont heven van het tijdelijk bevel over de Ves ting Holland, en dit bevel wordt dan op gedragen aan den commandant van het veldleger. Bij Kon besluit is op verzoek eervol ontslagen dr. A. D. Fokker als hoogleeraar in de theoretische en toegepaste natuur kunde aan de Technische Hoogeschool te Delft. De voorgeoefende dienstplichtigen der lichting 1926, niet begrepen onder hen, die bij den vrijwiliigen landstorm voldaan hebben aan het examen voor reserve- sergeant of in den rang ran sergeant of sergeant-titulair zijn aangesteld, en aange wezen zijn voor de officiers-opleiding, ko men bij de infanterie, de wielrijders en de onbereden artillerie tusschen 15 en 19 dezer voor eerste oefening onder de wapenen. De audiëntie van den Minister van Marine zal Maandag niet plaats hebben. RECLAME. HET GEVAL VAN BEDWELMING IN DEN HAAG. De commissaris van politie in Den Haag deelt mee, dat bq een onderzoek door des kundigen aan de gemeente gasfabriek van den gashaard in het perceel in de Wil- heimina van Pruissenstraat, waar, zooals gemeld ia, eergisteravond twee dames en een jongen bedwelmd zjjn gevonden, de afvoerbuis van dien gashaard zoo goed als geheel verstopt bleea te zqn en dat dit naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak van de bedwelming is geweest. INBRAAK IN HET PRINSENHOF TE DELFT. Twee honderd gonden manten gestolen. Gisternacht is t^ Delft ingebroken in de historische zaal van het Prinsenhof. De dief of dieven hebben zich toegang ver schaft door het verbreken van een glas-in- loodraam aan de achterzijde van het oude paleis van Prins Willem 1. In het boven deze zaal gelegen Gemeentemuseum wer den de vitrines geforceerd, waarin de mun tenverzameling is geborgen. Éen 200-tal gouden munten uit de 16e, 17e en 18e eeuw van groote historische en aanzienlijke in nerlijke waarde is ontvreemd. De recherche stelt een uitgebreid onderzoek in. De dader is geklommen over een bij de Schoolstraalkerk zich bevindenden muur. In den daarachter gelegen tuin vond hij een ladder en is met behulp daarvan over ver schillende daken gekomen op de plaats ach ter de historische zaal. Van daar klom hij op het dak van de woning van den concierge van het Prinsenhof en van den nok van dit gebouw kon hij juist een glas-in-lood-raam bereiken boven een stevig gesloten eiken luik. Door het raam uit te breken kwam hij in het museum. Onder de gestolen munten bevinden zich gouden rijers, dubbele gouden rijers, dukaten, provinciale en stedelijke gouden munten en gangbaar geld. Enkele bezitten zeer hooge historische waarde van wege hun zeldzaamheid en het staat te be zien of er ooit zoo'n mooie verzameling weer bijeengebracht zal kunnen worden als deze niet teruggevonden worden. EEN „WAARDEVOL" ONDERPAND. De vorige week had mej. B. te Rotterdam aan den heer J. P. een bedrag van f700 geleend. Als tegen-prestatie had hij haar, nadat de leening lot stand was gekomen, een on derpand aangeboden ter waarde van f 2700. Dit onderpand bestond uit één flesch mor phine en drie flesschen cocaïne. Mej. B. heeft dit onderpand geaccepteerd. Het was haar onbekend, dat het verboden wa9 morphine of cocaïne te koopen. Toen de heer J. P. niet meer kwam op dagen, kreeg zij vermoeden, beetgenomen te zijn. Zij maakte een der flesschen cocaïne open en proefde den inhoud met behulp van een theelepeltje. Het kwam haar voor 9cda te zijn. Zij pakte de vieT flesschen in en begaf zich naar het politiebureau Bergsingel ten einde een aanklacht in te dienen wegens oplichting. Zij verklaarde niet te weten, wat cocaïne of morphine eigenlijk is. De fles schen zagen er keurig uit. Het waren gele apothekersflesschen. prachtig gelakt en van etiketten voorzien. Op de flesch morphine bevindt zich een etiket, waarop behalve het Doodkopsmerk en het woord „Vergif", voor komen- Firma E. Merck, Darmstadt. Mor phine Hydrochloriec. Op de cocaïne-fles- schen staat „Cocaïne Hydrochloricum" Bij onderzoek bleek, dat het etiket op de morphineflesch gefotografeerd was van een origineel etiket. Het chemisch onderzoek heeft uitgewezen, dat de flesschen, die cocaïne moesten bevatten, inhielden carbo- nas natrium of soda, en die waarop het etiket „Morphine" was geplakt met carbonas éalcium of krijt waren gevuld. Intusschen zal juffrouw B. langs 'civiel- rochterlijken weg haair geld moeten terug eischen. Van oplichting in den zin der wet is hier geen sprake, wijl geen listige kunst grepen zijn gebruikt, om tot afgifte van het geld te bewegen Eerst nadat juffrouw B het geld had afgegeven, heeft de heer P. als onderpand de met waardeloozen inhoud gevulde flesschen aangeboden. Het is de politie nog gebleken, dat fles schen als hierboven beschreven, op groote schaal worden gefabriceerd en dat men tracht ze in omloop te brengen. EEN DER BELHAMELS GEARRESTEERD. De politie van het bureau Oppert te Rot terdam is er thans in geslaagd, den man aan te houden, die in den nacht van Zater dag op Zondag j.l. bij de vechtpartij op le Kaasmarkt den majoor van politie den gum mislok uil de handen rukte. Van ooggetuigen had de politie de aan wijzing gekregen dat ook de 25-jarige chauf feur A. J. H. uit de Krattensteeg tot de bel hamels had behoord. Deze H. werd op het bureau ontboden, doch hij verscheen niet. Het toeval wilde echter, dat de majoor, die Zaterdagnacht bij de vechtpartij oelrok- ken was geweest, gistermorgen belast was met de contróle bij het stempelen der werk- loozenkaarten aan het Achterklooster. De majoor herkende plotseling den man, die hem den gummistok uit de handen had gerukt. Deze herkende den politieman blijk baar ook en hij deed alle moeite, om zijn ge laat van hem af te wenden. Doch toen de majoor hem aansprak en zeide: „Hebben wij nog niet een appeltje met elkaar te schil len van Zaterdagnacht", gaf de man dadelijk toe, hem den slok ontnomen te hebben. Hij ontkende echter pertinent, den majoor den slag te hebben toegebracht, waardoor het schot zou zijn afgegaan, dat den 26-ja- rigen A. C. Joosten doodde. De majoor bracht zijn arrestant over naaT het bureau Oppert en daar bleek het te zijn de chauffeur A. J. H., die ook door de ooggetuigen was aan gewezen. Tegen H. is proces-verbaal opgemaakt Ier zake van wederspannigheid. EEN ONTAARDE MOEDER. Uit een woning aan de Nieuwe Haven le Gouda zijn gisteren vijf kinderen, welke door de moeder in schromelijk verwaarloos den toestand waren achter gelaten, in over leg met den Voogdijraad verwijderd. Drie van de kinderen, drie meisjes, moesten in het Ziekenhuis worden gereinigd en zijn toen naar een inrichting te Rotterdam, even als twee jongens, die in een ander geslicht zijn geplaatst. MAAR DOORGEREDEN. Zaterdagmiddag reed de slagersknecht J. G., afkomstig van Vijfhuizen (Haarlemmer meer) met hit en kar van zijn patroon P. Sluys te Hellevoetsluis weg om vleesch te bestellen, maax hij is sedert niet meer teruggekeerd. Ongeveer f200, welk geld hij bij verschillende klanten moet hebben ont vangen, moet hij hebben meegenomen. Zaterdagavond werd hit en kar onbeheerd te Spijkenisse aangetroffen, en door de po litie in beslag genomen. EEN FELLE BRAND TE AMSTERDAM. Gisteravond om ongeveer zeven uur was mevrouw Rachenberger met haar beide dochters op de tweede verdieping van bet perceel Heerengracht 149 te Amsterdam bezig met het uitpakken van Kerstmis- en Sint Nicolaasartikelen, waarm haar echt genoot handen drijft. Op deze verdieping was juist een zending gebracht, welke in houtwol geëmballeerd was. Plotseling hoe kan niemand verklaren klonk een knal en vlak daarop stond het vertrek in lichterlaaie. Door een uitschietende vlam kreeg mevrouw Rachenberger lichte brand, wonden aan het voorhoofd en aan den rechterarm, terwijl een harer dochters door een wegspattende glasscherf aan den arm getroffen werd, waardoor een niet ge vaarlijke kwetsuur ontstond. Het drietal kon zich door een overhaaste vlucht bij tijds het veege lijf bergen. Toen de brandweervoertuigen van het station op de Prinsengracht ten tooneele verschenen, sloegen de vlammen uit de ramen van de tweede en derde verdieping en even later uit het dak. De brandwachts kregen onmiddellijk bij hun verschijnen de ontstellende boodschap, dat er drie trin- deren in het huis waren, doch spoedig bleek, dat deze de straat waren opgegaan. Daar het aanwezige materieel niet vol doende geacht werd, liet men nog eenige reserve-voertuigen aanrukken. De brand was opmerkelijk fel, wat geen wonder was, want later bleek de brandweer, dat een partij van 2000 luxe-kaarsen en de noodige emballage en St. Nicolaasartikelen, o.a. lucifers, op de derde étage waren opge- slagen. In totaal werd met zes stralen op ds motorspuit en op de Vechtkranen gewerkt. Tijdens den eersten aanval had nog een ongeval plaats. Dit overkwam den brand wacht A de Jone, die het gebouw was bin. nenbedrongen Hij wera door den verstik- kenden rook bedwelmd en viel daardoor bewusteloos achterover ln dien toestand werd hij door andere brandwachts gevon den. Er werd een auto^raocard vaD den Geneeskundigen Dienst gerequireerd en nadat het bewustzijn was opgewekt, werd hij naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Zijn toestand bleek gunstig te zijn, zoodat ver moedelijk niet voor blijvende gevolgen ge vreesd behoeft te worden. Verwondingen had hij gelukkig niet opgeloopen. De blu8sching was met het oog op bet felle vuur, dat de gracht fantastisch ver lichtte, niet gemakkelijk maar betrekke lijk spoedig was het ergste toch voorbij. Toch branddeD de tweede, derde en zol derverdieping gehee' uit De geheele voor raad is verbrand. Het kantoorlokaal van Rachenberger kreeg ernstige waterschade, zoomede de daar beneden gelegen lokalen van de firma D van Wijk, een un- en ex- porthandel. Ook in de aangrenzende per- ceelen is eenige waterschade. Het politie onderzoek bracht geen licht omtrent de oorzaak van den brand. De waarde van de verbrande goederen bedraagt f 25.000; de verzekering gaat daar zéér ver beneden. HAND AFGEREDEN. De tuinman van dr. H. aan den Utrecht- 9cheweg te Hilversum, hoorde des avonds 'n stem om hulp roepen. Daar het stikdonker was, waarschuwde hij de politie en den Ge neeskundigen Dienst. Binnen weinig minu ten waren een dokter en twee rechercheurs ter plaatse en werd met behulp van zaklan taarns in den omtrek gezocht. In een drogen greppel lag een man met afgereden hand. Hij had op de spoorbaan gelegen, was door den trein gegrepen en in de sloot gerold. De man bleek te zijn een notarisklerk te den Haag -Hij wordt in de R.-K, ziekenver pleging te Hilversum behandeld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Meuleman9 uit 's Ileerenberg, die Zondag avond met twee anderen nabij de grens onder een stoorlram is geraakt, is gisteren in het ziekenhuis le Emmerik aan de beko men wonden overleden. DE KINDERMISHANDELING TE STEENBERGEN. De beide onderwijzeressen De R. en H, die wegens de door haar gepleegde mishan deling deze week door het schoolbestuur der R.-K. bijzondere school te Steenbergen werden ontslagen, hebben, naar het „Dag blad van Noord-Brabant" nog mededeelt, bij de „Commissie van beroep in zake het R.-K. onderwijs" beroep tegen dit besluit aangeleekend. DE HOOGE WATERSTAND. De stand van het water in de Maas bij Grave was gistermiddag tegen halfvijf 10.89 M. In Grave zelf zijn weer eenige straten door het water bedekt. De dijk van Keent onder de gemeente Balgooy, tegenover Grave vertoonde gis teren een zwakke plek. De aannemer Geluk is met zijn arbeiders onmiddellijk aan het werk gegaan om den dijk te verster ken. Er zijn reeds 5000 zakken zand tegen den dijk geworpen. Er bestaat geen gevaar meer. Uit andere plaatsen langs de Maas wordt val gemeld. Een zekere sociëteit had een nieuwen portier. Een der leden meende den man te herkennen. Ik heb je méér gezien. Nou. meneer, dat lijkt me niet waar schijnlijk. Ja en tóch. Je komt me bekend voor. Wat was je vroeger? Gevangenbewaarder, meneer. RECLAME. 27 soorten - 27 prijzen. 3337 G. J, B., te O Door uw nadere uiteen zetting moet het antwoord op uw vraag ook anders luiden. De helft van de goederen der gemeenschap vormt de nalatenschap. Daar van krijgen de beide kinderen elk twee negende gedeelte; de langstlevende echtge noot krijgt dus het overblijvende of wel vijf negenden. Indien de kinderen meerderjarig zijn en tegenwoordig zijn, kan de boedel scheiding plaats hebben bij ondershandsche akte; alles kan dan geregeld worden zonder een notaris. W J de G., te L. Uw aanslag bedraagt f 37.77. De kinderaftrek staat op het belas tingbiljet vermeld. A. te L. Uw aanslag te Leiden be draagt {45.44. G. V., te K. Deze uiteenzetting kunnen wij u niet geven. De berekening geschiedt volgens bestaande tarieven. X., te K. Wij kunnen tot onzen spijt uw vraag niet beantwoorden. Wij zijn met de Indische wetten niet bekend. A. de J., te L. Uw aanslag bedraagt f 32.49, 2-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6