No 20444 LEIDSCH OAGBLAD, Vrijdag 5 November Vierde Blad Anne 1926. UIT DE OMSTREKEN. AALSHEER. De rozencultuur. Isru November is aangebroken, is de tijd niet zoo ver meer af, dat een der voornaam ste culturen in deze gemeente, die der rozen, zoo niet geheel, dan tuch voor het overgroote deel, eenige weken uit de markt zal verdwij nen.'Thans wordt er nog gestookt om de laat je zetsels tot hun recht te doen komen, doch zijn die gesneden dan is de tijd gekomen, waarin den struiken minstens een tweetal ir.aanden rust moet worden gegeven, willen zjj in het a.s. voorjaar weer op voldoende iracht zijn gekomen, om te geven wat men hoopt: mooi gevormde bloemen op lange ste len. Voor enkele jaren werd er in de rozen- cultuur nog veel in den winter geforceerd. Omstreeks nieuwjaar kwamen dan de nieuwe rozen ter veiling. De meeste trek teers zijn er echter van teruggekomen; be halve toch dat het zoo ontzaglijk veel brand stof kost, moeten de struiken er zeer veel van lijden, indien haar de noodige rust wordt onthouden. En de bloemist hier is zuinig op zijn struiken, zoo zelfs, dat het soms de vraag is, of de zuinigheid de wijsheid niet ledriegt. Velen doen reeds jaren met dezelf- le struiken, en het is niet te verwonderen, lat die ten slotte een minder goed product oortbrengen. Een goede rozentrekker zal in ook zorgen, t^at hij op tijd zijn kassen erverscht, wat op het eind zijn voordeel is. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna, d. van L J. Nouris en Th. A. Betz Hendrik, z. an J. H Meilink en G. Amsing Jacobus, van A. van Workum en P. G. de Iiollan- er Lena, d. van P. T. Malipaard en A. j Dol Lena Maalje, d. van G. Doele- aan en C. M. Verburg Cornelis, z. van J. Slootweg en A. Molenaar Johannes, z. J. Douma en G. van der Blom Hui- bert, z. van H. van Dijk en W Ottevanger Jan, z. van C de Jong en A. C. van Kerkwijk Adrianus Jacobus Joseph, z. an G. M. Bontje en F. M. Goossens. Ondertrouwd: A. W. Griekspoor, 29 j. en H. Böchman, 19 j. H. van Lubek, 41 j >n W. A. J. Boogaard, 33 j. D. J. Ling- ;»eek, 26 j. en P Bras, 23 j. Gehuwd: H. G. Weijers. 22 j en M. Pe- °rs, 24 j. W. Zuiderduin, 28 j. en J. J. >oogman, 23 j. Overleden: Trijntje Gijsbertje, 8 mnd., iochter van M Janzweerd en G. Beets. Levenloos geboren: Kind van het man nelijk geslacht van J. de Vos en G. Vonk. In de Gereformeerde Kerk te Hoofd- lorp maakte ds. Wielenga bekend dat voor Je stichting van een nieuwe kerkgebouw Idaar, eenige belangrijke giften o.a. 3 van i 2000 en verder van f 1000 en f 100, waren binnengekomen. Daardoor is men tot de verwezenlijking van het plan weer een grooten stap nader gekomen. De 14-jarige W. M., wonende aan den Uimuiderdijk is op den Bennebroekerweg alhier door een persoon, die hem per rijwiel achterop kwam, zoodanig geslagen, dat hij achterover sloeg en bloedend en bewuste loos bleef liggen. Hij werd naar zijn woning :edragen en direct onder geneeskundige be handeling gesteld De ontboden geneesheer constateerde hersenschudding. Tegen den vermoedelijken dader is proces-verbaal op gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij L. v. R. in het Overrijn ontstond door onbekende oorzaak in de huiskamer ■brand. Door de tegenwoordigheid van geest van de huisvrouw die het vuur direct met emmers water bewerkte, werd de brand ta melijk gauw gebluscht. Gelukkig, want in de huiskamer lag ook een kindje in een wieg. Gordijnen, behang enz. verbrandden. Een schadepost voor v. R. die niet tegen brandschade verzekerd was. KATWIJK AAN ZEE. in overleg met de coöperatie „Helpt Elkander" heeft gisteravond in de Gemeente zaal de modevakschool „Labor'", uit Lei den, een proefles gegeven. De volgende week zal, gezien het gunstige resultaat, een cursus begonnen worden. LISSE. De Pluimvee- en konijnen-tentoonstelling. De vereeniging van Pluimvee en Konij nenhouders „Lisse en Omstreken", hieM een ledenvergadering in het café Nieuwen- hoven. Er was veel belangstelling voor deze ver gadering. De voorzitter de heer W. F. Daudey opent de vergadering met eèn welkomstwoord lot de leden, maar in het bijzonder tot den heer de Haan, den neschermheer De notulen werden vastgesteld. De heer Dol bracht ver slag uit van de buitengewone vergadering van den Raad van Beheer, gehouden te Utrecht. Uit het verslag bleek, dat van de afdce- lingen gevraagd werd, dat 6 cent per inge zonden nummer op de tentoonstelling za! moeten worden bijgedragen. De voorzitter spreekt zijn teleurstelling ml over dit genomen besiuit. Vervolgens wordt besloten een prijsje vast le stellen voor de vereeniging te Hille- S°m, voor de aldaar te houden lentoonstcl- mg. Door de beide besturen Hillegoin en Uisse, was een bespreking gehouden, om te komen tot lagere inschrijfgelden voor de tèn toonstellingen. Do heer Kromdijk kon zich hier wei mede vfreenigen. maar dan moet voor de v^reeni- ^ng Hiütgoir toch een minimum aan tal ummers worden aangegaan, om te voor- "°men dat mei enkele le klas dieren hooge Pnjzen worden weggehaald, voor lage in schrijfgelden 1 benoemd werden een 50-tal nummers. De en bleven echter liever vrij, zoo-dat het oorstel tot lagere inschrijfgelden niet werd Ogenomen. De secretaris geeft daarop verschillende mededeelingen betreffende de te houden tentoonstelling op 30 en 31 December 26 =n 1 Jan. '27 a.s. Een groot aanlal prijzen zijn al reeds toegezegd, o.m. een 25-tal bekers en vele medailles, lauwerkransen en lak ken. Verder is ontvangen een gToot bedrag aan geldprijzen, hetwelk in totaal de f 10U0 overschrijdt. Gezien de lage inschrijfgelden, en het groote aantal prijzen, zal deze ten toonstelling de voorgaande verre overtref fen. Het vraagprogram is reeds ter perse. In den loop van de volgende week is dit aan te vragen bij den heer K. Bouina, Zwarte Laan alhier. Betreffende het toekennen van prijzen van verschillende rassen, had een langdu rige bespreking plaats, mede in verband met de niet genoemde rassen. Van uit de vergadering werden zeer bijzondere rassen toegezegd. Voor de rondvraag was bijzonder veel animo. De wenschelijkheid werd besproken dat de prijzen tentoongesteld worden in een etalage op den Heereweg. Bij stemming werd dit voorstel echter verworpen, zoodat dit jaar de etalage van den heer Van Zeist in de Kanaalstraat, weer versierd zal worden met de verschillende prijzen. Eén der leden vond het wenschelijk de toegestane verloting zoo vroeg mogelijk aan te vangen, en flinke prijzen aan te koopen. Grondige bezwaren deden dit voorstel echter duikelen. Verder werd een besluit genomen tijdens de wekelijksche veilingen, bij den burgemeester politietoezicht aan te vragen om aldaar de orde te bewaren. Tenslotte had de traditioneele verloting plaats. NOORDWIJK. Raadsagenda. D© gemeenteraad vergadert op Dinsdag 9 November, des namiddags te twee uur. Fun ten ter Delia nueling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingeo. 2. Benoeming (JommLsaris Spaa.bai.k. 3. Voorstel bestemming gashouder. 4. Adres aannemer toren inzake vergoe ding voor geleden verliezen. 5. Adres om subsidie ontwikkelings cursus, Patronaatscommissie. 6. Adres om subsiuie Chr. H; B. School. 7. Adres om meer subsidie: „Crescendo" en „Excelsior". 7a In gebruikgeving strookje grond aan Oude Zeeweg. 8. Nota B. en W. inzake aantal onder wijzers (verzoek A. C. Meijer). 9. Logeergasten belas ting. 10. Rapport zuivering rioolwater. 11. Leges verordening. Hannoniekapel Crescendo. Gisteravond werd in de bovenzaal van de Poort van Kleef door de Harmoniekapel een vergadering gehouden. Te kwarl over acht opende de voorzitter, de heer G. J. G. van Parijs de vergadering en hoopte dat de discussies gezellig en vruchtbaar zouden zijn. Het voorlezen der notulen van een vorige vergadering kon niet plaats hebben, daar de secretaris, wegens drukke werk zaamheden, de notulen onmogelijk klaar had kunnen krijgen. Dan komt punt 3 aan de orde: Bespreking dirigent. Op voorstel van den heer Schrier wordt besloten op ge wonen voet door te blijven repeteeren lot het a.s. win terconcert. Wanneer de direc teur dan nog niet anders dan op Zaterdag kan repeteeren, moet men andere maatre gelen treffen. Punt 4: verhooging contribu tie had niet veel bijval. Na een pleidooi van den heer A. v. Oosten Jr. wordt dit punt tot de jaarvergadering aangehouden, even als punt 5: verplichte repetitie op Donder dag. Er wordt besloten om nog in de maand November een uitvoering te geven. Aan l samenwerking met de Rederijkerskamer, zooals verleden jaar, wordt niet de voor keur gegeven. Op een voorstel van een der leden om na afloop der muziek iets op ge bied van tooneel naar voren te brengen, wordt niet ingegaan. Het bestuur zal trach ten hiervoor geschikte personen te vinden. Punt 7 was aan de orde: benoemen van 2 leden tot het nazien der rekening en ver antwoording van het Festival, gehouden in September 1925. Opgemerkt werd dat dit punt verkeerd op de agenda was geplaatst. De heer de Vries vroeg hoe het kan. dat dit punt op de agenda stond zooals dit nu het geval was Door eenige leden was toch ver zocht op de convocatie te plaatsen: Reke ning en verantwoording van het Festival. Nu heeft men dit resultaat, waardoor de verantwoording steeds maar wordt opge schoven. Hij vraagt waarvoor dat noodig is. De heer P. G. van Rijn antwoordde, dat hij aan den voorzitter had voorgesteld te doen zooals het nu geschied is. Zoo'n afre kening neemt altijd een heelen tijd in be slag. waarom het beter werd geacht om dit door een paar leden te laten doen, dan kun nen die later verslag doen. Spreker hoopte, dat hij niet werd gewantrouwd. Na een vu rige discussie werden benoemd als com- I missie tot het nazien van de boeken, de heeren Schrier en A. v. Oosten Jr., die nu zullen hebben na te gaan of de rekening en verantwoording van het bijna reeds ver geten Festival in orde is; ook wij zien het resultaat met belangstelling tegemoet. De rondvraag bracht enkele huishoude lijke besprekingen ter tafel, waarna de voor zitter op de gebruikelijke wijze de verga dering sloot. Vrijwillige Landstorm. Het Landstormverband Leiden heeft dit jaar weder alhier een instituut geopepd. om verkorting van den militairen dien«t te verkrijgen door vooroefening. Door deze vooroefening verkrijgt men een verkorting van vier maanden op den gewonen dienst tijd. terwijl men tevens wordt ingedeeld bij het wapen, waarvoor men heeft voorge- oefend Bij dezen cursus, welke reeds het vereischte aantal deelnemers heeft, kunnen zich jongelingen aansluiten welke geboren zijn in 1903 Zij kunnen zich aanmelden bij den instructeur die eenige avonden in het Juvenaats?c»-.-.nw zitting heeft en dat tevens de gewenschte inlichtingen verstrekt. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van L. van Duin en J. Klinkenberg Pieter, z. van P. van der Zwan en Y Smit. Ondertrouwd- Gerardus Hendrikus Hoes, 24 jaar. te Hattem. onlangs te Breda. en Egbertje Gerridina Logtenberg, 27 jaar te Hattem, onlangs te Noordwijk Getrouwd- J. de Graaf, 33-jaar. te Noord- wijk en P. E. Timp. 26 jr.. te Delft J. N. Dorsman. 25 jaar, te Noordwijk en A. W. Unger. 31 jaar, te Noordwijk, onlangs te Utrecht. Door verschillende bloembollenkwee kers is bij de politie aangifte gedaan, dat door kalveren, die werden geweid, groote schade in hun bollenland is aangericht De politie stelt een onderzoek in. De Commissaris der Koningin in de provincie Z. Holland heeft herbenoemd tot leden van het collegè van den Rijks Dir. belastingen de heeren C G. J. Alkemade en A. Balkenende, welke hun benoeming we der hebben aangenomen. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier aangegeven 28 runderen. 1 nuchter kalf, 90 varkens en 3 schapen, totaal 122 stuks. Terwijl werd ingevoerd 1375 1/2 K.G. rundvleesch en 40 K.G. kalfsvleesch. Totaal 1415 1/2 K G. NOORDWIJK-BINNEN. Onder hot rjjien geraakte het portier van de ziekenauto van den heer B. los en sloeg open, juist tegen een Doom, waar- dooi een ruit vernield werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door een vrachtauto is een lantaarn paal, staande aan de Voorstraat, stuk ge reden. Onderzocht wordt wie de dader is. OEGSTGEEST. Gemeenteraad Subsidieverlening aan de Chr. H.B.S. Leiden „Zie kenverpleging" krijgt een grooter uitkeering De toestand der we gen Verbetering dringend nood zakelijk Het „Anto-Kerkhol" De oemeenieberjzoolmg vastgesteld Het vermenigvuldigingscijier ge handhaafd? Voorzitter de burgemeester, de heer J. G. M. van Griethuysen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor gelezen en voor kennisgeving aangenomen, w.o.Eenige Missieve van Ged. Stalen, hou dende goedkeuring van genomen raadsbe sluiten. Een ingekomen verzoek van den heer Swaak om vergunning tot het bouwen van een waranda vóór zijn perceel in de De Kempenaerstraat op de thans aanwezige steenen voet van het terras, wordt verwezen naar B. en W. als niet behoorende tot de Competentie van den raad. Aan de orde is dan de benoeming van personeel voor vervolgonderwijs aan de O.L. school aan den Morsch. Het vorig jaar waren hiertoe benoemd de heer J. van Noord, hoofd der School en mej. A. van Ko nijnenburg, onderwijzeres aan dezelfde school. B. en W. stellen voor deze zelfde leer krachten wederom te benoemen, waartoe wordt besloten. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld. Voor de benoeming van een lid der Com missie tot wering van schoolverzuim (vaca ture L. Verhaar), stellen B. en W. als candi- daten voor de heeren: G. Kamsteeg en Joh. Los. Benoemd wordt den heer Joh. Los met 6 stemmen, tegen 5 stemmen op den heer G. Kamsteeg. Het verzoek om een bijdrage aan de Chr. H.B.S. te Leiden voor kinderen uit Oegst- geest was in de vorige vergadering verwe zen naar B. en W. om advies. B. en W. brengen thans dit advies uit, waarin zij voorstellen een bijdrage te ver- leenen op dezelfde wijze als deze van Rijks wege wordt verleend aan de gewone Hooge- Burgerscholen. Door 13 kinderen uit deze gemeente wordt de Chr. H.B.S. te Leiden bezocht, waarvan de kosten zullen zijn f 65.59 per leerling. Hiertoe wordt besloten. De vereeniging „Ziekenverpleging voor alle gezindten te Oegstgeest", vraagt in een adres een extra subsidie van f 2.50 voor de eerstvolgende 5 jaren, ten dienste van de hypotheek van het Wijkgebouw. In 1921 werd besloten vanaf 1922 een extra-subsidie toe te staan voor 5 jaren van f 400. Deze termijn is nu ten einde. De heer v. d. Burg vroeg of 't niet gun stiger was en voor de gem. en voor de Ver eeniging om jaarlijks een subsidie aan te vragen, waardoor dan de gelegenheid is opengesteld de subsidie zoo noodig te ver- hoogen De heeren van Egmond en Bakker zijn ook, gezien de goede werking van deze instelling, voor de extra subsidie Be-sloten wordt dan de gevraagde subsidie toe te staan. Aan de orde is hierna de Gemeentebegroo- ting 1927. De Voorzitter leest het rapport voor van de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren van Egmond, Bakker en v. d. Hulst. In dit rapport worden enkele voorstellen gedaan. Alvorens tot de behandeling wordt over gegaan, bespreekt de heer van Egmond en kele noodzakelijke verbeteringen in de ge meente. Spr. vraagt o.m. om medewerking van B. en W. tol bevordering van de verbetering van den Rijks Straatweg in deze gemeente Vooral de rijwielpaden van af End^gecst langs ..de drie witte palen" naar het Haag- sche Schouw, behoeven dringend een gron dige bewerking. Op dit gedeelte van den weg is het b©- paald levensgevaarlijk, vooral des Zondags. Op den Zondag in het bijzonder wordt het verkeer op dezen weg op onrustbarende wijze in gevaar gebracht door de wielren- i ners. Bij het des morgens ter kerke gaan wordt deze weg voor een groot gedeelte door. deze heeren in beslag genomen. Een ieder movt 1 een goed heenkomen zoeken,, als zij in aan- I tocht zijn. Niets en niemand wordt ontzien. Op de rijwielpaden kan men zich niet bergen, daar deze meestal in modderpoelen zijn herschapen of anders geheel onbegaan baar zijn door de kuilen en gaten. Hier komt nog bi] -het snelverkeer m*t auto's, zoodat deze toestand niet bestendigd kan blijven. Spr zag gaarne dat B. en W. te dez<r zake een ernstig onderzoek instelden om beider kwaad te keeren. De voorzitter zegt dat èn het verkeer én de weg een voortdurende groole moeilijkheid is voor B en W. Spr. is het met den heer van Egmond eens. Het enorme verkeer op dezen weg is veelal voor voetgangers en wielrijders ge vaarlijk. Doch hel is niet alleen dit gedeelte van dien weg. maar het geheele stuk van af de Haagsche Schouw tot aan Postbrug. Men zie maar eens naar het „auto- kerk hof" nabij het Groene Kerkje Bij tusschenpoozen wordt door Rijks Wa terstaat een gedeelte vernieuwd en zoo mo gelijk verbreed, doch de financieele kosten zijn blijkbaar zoo groot, dat dil niet in één maal is goed te krijgen. Herhaalde malen is door B. en W. te dezer zake getracht om tot een afdoende oplossing te komen en vele besprekingen zijn reeds gehouden. Vele verzoeken zijn reeds gericht lot de betrokken autoriteiten, doch een xlge- heele afdoende verbetering blijft steeds uit. Deze weg is nu eenmaal niel breeder, en daar is niets aan te doen als de daarvoor benoodigde gelden niet worden toegestaan Zoo veel mogelijk wordl door de Doiilie toegezien op overtredingen De raad kan steeds op de volle medewerking van B. pn W. rekenen te dezer zake. Hierna wordt tot arlikelsgewijze behan deling van de begrooting overgegaan. Bij den post jaarwedden van de wethou ders. verzoekt de commissie dezen post te brengen van f 700 op f 1000. De heer van Egmond merkt hierbij jp dat, gezien de vele en lange tijden welke de wethouders beschikbaar moeten stellen om de zaken te behandelen, de commissie wel de vrijmoedigheid heeft dit verzoek te doen Hiertoe wordt aldus besloten met 1 stem tegen van den heer Zandbergen. De post presentiegelden voor leden van den raad wordt in bespreking gebracht. In het rapport van de commissie, wordt ook dit bedrag le laag geacht, zijnde f300, do-h hierover wilde de commissie geen voorstel doen. B. en W. dit feit erkennende, komen thans wel met een voorstel om dit te brengen op f500. De heer Zandbergen is legen deze verhoo ging. Van een eigenlijk verzuim voor de verga deringen kan toch niel gesproken word.-n waarom hij het bestaande bedrag voldoende acht. De heer de Graaf vindt het anders wel heel weinig wat de raadsleden hier krijgen. De heer Bakker beschouwt de presentie gelden thans als een zeker honorarium m al is het misschien in dezen raad niel wo zeer noodzakelijk, acht spr. deze verhoogi.ig wel gewettigd. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, wordl aangenomen met 9 le- gen 2 stemmen, die van de heeren van Eg mond en Zandbprgen. Bij den post: Onderhoud van Schoon maak van het gemeentehuis, stellen B. en W. een wijziging voor. Voor de schoonmaak is nl. aangegeven een bedrag van f 350 Hierin is ondergebracht de daartoe benoodigde artikelen Hun is geb'e- ken dat dil bedrag te laag is. waarom zij voorstellen een verhooging van f50, zoodat dat dan wordt f400. Hiertoe wordt besloten. De post van f 300, kosten ter zake van de Huurcommissie, stelt de commissie voor te schrappen. B. en W. zijn deze gevoelens wel toe gedaan en vragen daarom den Raad of deze in principe kan medegaan om «e trachten deze commissie te doen opheffen. In het afgeloopen jaar werden 42 zaken behandeld, waarmede wel is gebleken dat bestendiging steeds minder noodzakelijk is Alle leden stemmen hiermede in, be halve de heer Schoon derwoerd, die deze zaak wel ernstig acht. De post: Onderhoud straten, pleinen, enz. brengt de gemoederen in beroering. De commissie vraagt o.m.Algeheole verbetering van den Lagp-Morschweg (Galg weg) en van den Hooge Morschweg. B. en W. zijn de meening toegedaan dat zij de posten hiervoor benoodigd, niet op deze begrooting konden plaatsen. Wel is deze weg (Galgweg) in den aatten tijd minder goed, doch zij willen dezen weg geleidelijk verbeteren Nu is er toch een behoorlijk paardenspoor, waarmede al een groote ver betering is tot stand gekomen. Wat den Hooge Morschweg aangaat, zijn B. en W. niet overtuigd deze op een andere wijze te moeten onderhouden. Alle grindwegen zijn in dezen tijd hier en daar modderig. Deze weg loopt rond af, waardoor het wa ter naar de slooten loopt, waarvoor grep pels zijn aangebracht. De heer v. Egmond, die toch met deze toestanden zeer zeker op de hoogte is, acht een afdoende verbetering zeer ge- wenscht. Ook de heer Bakker bespreekt de noodzakelijkheid van algeheele verbe tering De heer Uitenboogaard zegt. Jat deze grindwegen in de gemeente, voor zeker de Lage Morschweg, in zeer slechten toestand verkeeren. De bedragen op deze begrooting zijn toch aanmerkelijk lager dan het vorig jaar. Spr zag gaarne hetzelf de bedrag ter beschikking gesteld. I De Voorzitter zegt, dat B en W. wel genegen zijn vele verbeteringen aan te brengen, doch kunnen thans hieraan niet deze groote bedragen geven. Alleen voor den Lage Morschweg toch is zeker f 5000 noodig. Dat Leiden haar wegen verbetera, bleek steeds noodig en gewenscht, doch ook onze gemeente doet hieraan zeer veel. Alles kan niet gelijk gedaan worden. Wij moeten met de financiën rekening hou den. Er is een paardenspoor ingelegd, waarmede al een groote verbetering is in getreden. De heer Uitenbogaard respecteert het, dat de wegen in de gemeente in goede conditie verkeeren. De parken inzonder heid zien er keurig uit, doch daarom mo gen de andere wegen niet veronachtzaamd worden. Een bedrag van f 5000 acht -pr. voor een gemeente als deze in 't geheel niet veel, om in dezen toestand verande ring te brengen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. wel terdege den Lage Morschweg in behande ling willen nemen, maar zij zullen dit uit stellen tot het volgende jaar. Alles kan niet gelijk gedaan worden, dus zulk een klein uitstel is toch wel mogelijk. De heer Zandbergen zegt dat in de af geloopen week de meeuwen zwommen op den Rustenburgerweg. Het is toch zoo erg niet een paar dagen een mannetje voor deze weggedeelten disponibel te stellen. De gaten waarin het water blijft staan, zijn ontelbaar en groot, hetgeen veroor zaakt wordt door een ondoelmatige afwa tering. De greppels zijn alle geheel dicht, zoodat het water niet weg kan. De Voorzitter drukt zijn spijt uit over de opmerkingen van de ledeü over het on derhoud der wegen, doch zegt oogmaat dat niet alles te gelijk kan bewerkt wor den. Over het geheel heeft spr van geen groote klachten gehoord. Vergeleken bij andere omliggende buitengemeenten, zijn onze wegen in normalen toestand. Den heer Zandbergen zegt spr toe dat als het alleen ging over een enkel weggedeelte, dit gemakkelijk verholpen zou kunnen worden, maar er is meer te doen in de gemeente. Als de raad maar voetstoots toestond over groote kapitalen te doen be schikken, dan was het wat anders, doch nu dit niet zoo is, kan niet alles in eens ver beterd worden. De heer Uitenboogaard merkt op dat hij nu al drie maal de behandeling van de begrooting medemaakt its lid van den ge meenteraad. Alle drie keeren staat er een bedrag op de begrooting voor plaatsing van twee urinoirs, doch spr heeft tot he den nog geen uitvoering van deze werkc-n gezien en vraagt daarovei inlichtingen. De Voorzitter zegt, dat juist het bepa len van de plaatsen de uitvoering dezer werken heeft belemmerd. Voor plaatsing moet een geschikt punt en terrein aanwe zig zijn, waarmede B. en W. in onderhan deling zijn. De heer Van Egmond merkt ook op dat een bedrag is voorgesteld voor „Sproei- teer." Spr meende dat voor de besproeiing der straten een tweede waterboring had plaats gehad. De uitslag was dat dit wa ter meer zoutgehalte bevatte waardoor het stof op de wegen langer nat bleef. De Voorzitter zet een en ander uiteen waaruit bleek dat dit noodig is voor de teerwegen. Na enkele besprekingen wordt de begroo ting vastgesteld met de volgende cijfers Gewone dienst- Inkomsten er uitgaven f 151487 38; buitengewone dienst (kapi- taaldienst): inkomsten f 5158.36; uitgaven f 5050: batig 9aldo f 108.36. Volgens mededeeling van den Voorzittei zal het heffingspercentage voor de Gem. Inkomstenbelasting zeer waarschijnlijk ge. handhaafd blijven op 2V* pCt. Bij de rondvraag vraagt de heer Zand bergen naar doortrekking van de gasbui zen in den Leidcrweg, waarna de Voorzitter de openbare vergadering sloot. RIJNSBURG. In een lang gevoelde behoefte is alhier voorzien door plaatsing van een wegwijzer van den A. N. W. B. aan den Heerenweg nabij de Tramstraat. Wel was er een ge plaatst op zeer korten afstand daarvan, n.l. bij de tramhalte „Wissel", doch niettemin ondervonden vele toeristen moeite om den juislen weg te vinden. Thans is daarin af doende voorzien. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Antonius, z. van E A. van den Akker en J Slingerland. Ja cob. z. van J. J. van der Does en H. Sonn^- veld. Margaretha Huberta, d. van J. L. van Velsen en H Goemans. LICHTINGEN BRIEVENBUS PERRON H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht *3.15 v.m. *2.45 v.m. 5.15 v.m. 7 15 v.m. 7 v.m. 1 25 n.m. 10 30 v.m. 10.40 v.m. 3.55 n.m. 12 10 n.m. 1.25 n.m. 8.12 n.m. 1.25 n.m. 4 20 n.m 3.30 n.m. 4.55 n.m. 3 40 n.m. 5n.m. 5.n.m. 7 40 n.m. 5.30 n.m. 11.10 n.m. 10.20 n.m. Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 3.15 v.m. 3.45 v.m. 11.45 n m. 5.05 n.m. STATION HEERENSINGEL. Bus aan den trein niet op perron. Vertrek der postfrpinpn op wprkdagen te 12.23, 4.24 en 6.46 nam.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13