AGENDA. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Dondeidag. Volksgebouw: Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Spr. de heer K. ter Laan over ,.Multatuli en de arbeidersklasse". 8 uur. Vrïïdao. Prediker (Janvossensteeg): Ledenverga dering afd. Leiden Chr. Hist. Unie. Spr. de heer HL van Boeijen, over ..De beteekenis van de komende Statenverkiezing". 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Leidsche Kunst- kring voor Allen. Boheemsch Strijkkwartet. Kwart over 8. K a t w ij k-a a n-Z e e, GemeentezaalÜ3. Zandt, uit Delft. Nam. halfacht Dagelijks. ..Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-malinée. „City-theater". Haarlemmerslr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): Het Vroolijke Tooneel; opvoering van „Anne Marie". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 November a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, j telefoon 406. enkele Engelschman bevond; deze zijn voor het meerendeel Spanjaarden, met een ge ring percentage Italianen. De veiligheidsdienst te Parijs heeft ver schillende huiszoekingen verricht, bij de hoofden der Catalaansche beweging. De be langrijkste operatie had plaats in liet Bois de Colombes bij den hoofd-aanstoker van het complot, het oudlid der Cortes, Frances co Magia, die met zijn huisgezin daar een klein paviljoen bewoont, waar het hoofd kwartier van de Spaansche revolutionaire beweging gevestigd was. De politie-agenten doorzochten alle kamers en namen een zeer belangrijke buit mee. Men telt niet minder dan twintig koffers of valiezen. Een groote voorraad alpenstokken, stafkaarten, veldtelefoons, een Morse-toestel, bankbiljet ten van verschillende waarde, o.a. lira's van de Catalaansche republiek, enveloppes en papier met de Catalaansche vlag, waarop de woorden ,J£stat Catala" waren in zakken opgestapeld. Al deze zakken werden naar de lokalen der „Sürelé" vervoerd. Andere groepen po litie-agenten trokken naar het stadsgedeelte dat vooral door Spanjaarden, waaronder de penningmeester der revolutionairen, Gomez, veel bezocht wordt. Tegen het einde van den middag be richtte men de arrestatie van den zoon van Francesco Margia, die uit Barcelona terug kwam. ENGELAND. Vakvereenigingscongres en hel mijnconflict Verkiezingen in Schotland. De vertegenwoordigers van het vakver eenigingscongres hebben besloten de sta kende mijnwerkers te steunen door middel van een vrijwillige „heffing" van één stui ver daags. Van een gedwongen heffing wilden zij niet weten. Nadat Cook de zaak der mijnwerkers nog eens uiteen had gezet en er bepaaldelijk op had gewezen, dat de beurt aan andere ar beidersgroepen zou komen, als de mijnwer kers in dezen strijd verpletterd zouden wor den door de economische machtsmiddelen der patroons, heeft het congres van afge vaardigden der vakvereenigingen met groote meerderheid er waren 800 afgevaardig den aanwezig het beginsel van een hef fing van de loonen der andere arbeiders aanvaard en de heffing bepaald op niet minder dan één stuiver per werkdag. Echter blijft de heffing volkomen vrijwillig en om geen wrijving te doen ontstaan over het feit, dat de eene bond meer zal bijdragen dan de andere, zullen de secretarissen der verschillende bonden de inkomende gelden innen en deze naar Cook doorzenden, die dan de totalen van week tot week bekend zal maken. Het congres heeft dezen maatregel aan genomen onder den zeer sterken indruk, dat er in de praktijk niet veel van terecht zal komen. Voor een gedwongen heffing was vrijwel geen enkele afgevaardigde te vin den, maar het congres verkeerde in de mee ning. dat het congres der mijnwerkers mor gen het besluit zal nemen om een oplos sing te aanvaarden op de best verkrijgbare voorwaarden, m.a.w. zal inzien, dat de sta king haar laatste stadium i9 ingetreden. Deze indruk werd versterkt door het feit, dat de mannen die uit Durham en Norhum- berland naar Londen waren gegaan om te collecteeren en propaganda te maken voor hun organisatie in Newcastle het verzoek hebben ontvangen om binnen een paar da gen terug te keeren omdat gewichtige ver anderingen op til waren. Cook heeft wel verklaard op het con gres nog dat de leiders niet toe zouden geven op het punt der districtsregelingen, maar men beschouwt dit al9 niet meer dan een gebaaT zonder practische *beteekenu. I)e gematigde leidere der vakbonden geloo- ven, dat de gedelegeerden het districtsprin cipe bij wijze van proef zullen aanvaarden onder voorbehoud van een latere nationale regeling. Het aantal werkers is gisteren met 8804 toegenomen en bedraagt nu 290 573, zoodat de 25 pCt. van het normale totaal over schreden zijn. Ervaren vakvereenigingsleiders zijn van oordeel, dat, zelfs indien alle leden van vakvereenigingen hun 9tuiver daags bij droegen, het totaal in de week niet meer dan 50.000 p. st. zou bedragen. Elk nog slakend mijnwerker zou dan iets meer dan een shilling in de week trekken. In de vergadering werd ook nog de mee ning uitgesproken, dat, indien de mijnwer kers van andere vakvereenigingen finan,- cieelen steun kregen, zij ook bereid moeten zijn, de regeling van het geschil te aan vaarden, die het vakvereenigingscongres voorstelt. Men wa9 er afkeerig van de mijn werkers te hebben, den strijd te rekken. Te Londen neemt men algemeen aan. dat het mijnwerkerscongres zich bij het bepalen van zijn houding zal laten influenceeren door de verijdeling van de laatste hoop der leiders, op een embargo op buit'enlarvlsche steenkolen, en een gedwongen heffing; voorts ook door de ongezouten waarheden, die de leiding der andere vakvereenigingen hebben gezegd. Zoodoende acht men het waarschijnlijk, dat het mijnwerkersbestuur machtiging za! vragen, een regeling tot stand te brengen op de beste voorwaarden, die in de districten te verkrijgen zullen zijn. In aansluiting aan het genomen besluit tot heffing van een bijdage van een stuiver per man per dag, ten bate der mijnwer kers, heeft de raad van het Vakvereeni gingscongres nog gisteravond een circulaire verspreid, waarin tot vrijwillige bijdragen opgewekt wordt en het belang van de on dersteuning der mijnwerkers in het licht wordt gesteld, omdat zij als het ware voor alle bij een vakvereeniging aangesloten ar beiders het spits afbijten. „Deze nobele strijd", besluit de circulaire, „kan echter r.iet volgehouden worden, tenzij de mannen met hun gezinnen verzekerd kunnen blijven van de noodzakelijkste middelen tot levens onderhoud." In de Rhondavallei is het tot eenige on regelmatigheden gekomen Bij de verkiezingen voor één derde der ge meenteraadsleden in Schotland hebben de arbeiders 39 zetels gewonnen, de gematig den 8. De arbeiders hebben 8 zetels te Glasgow gewonnen en 8 te Edinburgh. Ver dere arbeidersoverwinningen werden be haald in-de mijndistricten. In het district van het extremistische Lagerhuislid Kirk- wood werden 5 socialistische candidalen geslagen. De districtsstemmingen over het drank verbod hebben geen wijziging gebracht. Wegens de moeilijkheden der rijksbelas ting hebben de bookmakers gisteren ge staakt op de wedrennen. ITALIË. Na den aanslag op Mussolini, Mussolini is te Rome teruggekeerd, be groet aan het station door al de leden der regeering, vertegenwoordigingen uit de se naat, en de kamer, leden van het Directoire, een groot aantal senatoren en een deputatie van autoriteiten. Langs den weg juichte een enorme menschenmassa hem geestdriftig toe. De politie lieeft buitengewoon scherpe maatregelen genomen om een herhaling van het gebeurde te Bologna te voorkomen. Uit het geheele land worden thans inci denten gemeld. Te Genua brak de men schenmassa tijdens een demonstralie door het politiecordon en bestormde het gebouw van het socialistische dagblad „.Lavoro". Verscheidene personen werden gewond, twee fascisten werden gedood. Te Napels werden repressaillemaalregelen genomen tegen oppositieleiders. Verscheidene huizen toebehoorende aan bekende opposilieman- nen werden in brand gesloken. Te Milaan werd het. hoofdkwartier van de socialistische vakvereeniging in brand gestoken, doch de schade werd beperkt door de brandweer. Twee socialistische verslag gevers moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Volgens een bericht aan Duitsche bladen heeft de fascistische organisatie van Fer- rara een soort gijzelaarslijst opgemaakt, waarop personen voorkomen, wier leven afhankelijk gesteld wordt van dat van Mus solini. Een redacteur van de „Pelit Parisien" heeft een onderhoud gehad met Alfredo Rocco, minister van justitie van Ilaliö, die op het oogenblik te Parijs vertoeft voor de bijeenkomst van het instituut van intellec- tueele samenwerking. De heer Rocco zeide, dat het feit, dat Mussolini als hoofd van de fascistische partij steeds in aanraking met de menigte wil blijven en zich heelemaal niet ontzien wil, heel wat zorg baart aan de ministers van binnenlandsche zaken en justitie onder wie de kwestie der veiligheid van het regeeringshoofd ressorteert. Hij wees er voort9 op. dat de aanslagen op Mussolini hun doel, het vernietigen van het fascisme, geheel mi9ten. Indien men het fascisme in zijn leider zou treffen, zou het gevolg enkel zijn, dat de heftigste ele menten in het fascisme de overhand zouden krijgen en er in zouden slagen een stelsel in te voeren, als in de Fransche revolutie het „Comité de salut public" dat tegen alle verdachten op de strengste wijze te werk ging. Mussolini is juist degene, die door zijn hoog gezag, de fascistische beweging, die een ware revolutie is, in banen van orde en beheersching weet te houden. Tenslotte zeide de heer Rocco nog, dat te verwachten was, dat binnenkort de dood straf, die in 1890 in Italië afgeschaft was, weer ingevoerd zou worden, hetzij bij de in bewerking zijnde algemeene herziening van het strafwetboek, hetzij indien die her ziening nog te veel tijd mocht vorderen bij een bijzondere wet. Ook te Nizza zou een complot tegen el duce zijn ontdekt. Twee Italianen zouden gearresteerd zijn. Te Tripolis drongen fascisten het Fransche consulaat binnen. De Fransche gezant pro testeerde reeds en ontving verontschuldi gingen. In New-York zelfs hebben fascisten op de bureaux van een paar anti-fascistische bladen alles kort en klein "eclagen. VEREENIGDE STATEN. Winst der democraten. De nagekomen uitslagen van de verkie zingen doen vermoeden, dat de repubti- keinsche meerderheid in den senaat met 6 stemmen verminderen zal en in het Huis van Afgevaardigden met 13. De resultaten voor verscheidene zetels in beide huizen zijn echter yog onbekend, zoodat definitief nog geen oordeel is te vellen. Tengevolge van den uitslag der verkie zingen staat het wel vast, dat van een nieuwe verkiezing van Coolidge tot presi dent niets zal kunnen komen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE SPOORWEGRAMP BIJ LEIFERDE. Voor de jury te Hilde^heim is hot proces begonnen tegen drie jongelui, die op 19 Aug. j.l. den sneltrein BenijQKeulen in bei bosch te Leiierue nabij liannover Leb ben laten ontsporen. Naar men zich herinnert kwamen bij dit spoorwegongeluk niet minder dan 24 personen om het leven. 'Ier zake van moord en poging tot moord hebben zich te verantwoorden die 21-jarige musicus fcJchlesinger en de 23-jarige eléctro- technicus Willy Weber, die samen den trein hebben laten derailleeren. Een broer van laatstgenoemde, de 2J-jarige Waliher We ber stond wegens medeplichtigheid terecht. Hij was namelijk tegenwoordig geweest bij de bespreking van het misdadig plan, had het in alle bijzonderheden helpen voorbe reiden, maar had niettemin de politie niet gewaarschuwd. De beklaagden zijn allen jongelieden van goeden huize. De beide Weners zijn zoons van een in zijn woonplaats algemeen geacht hotelhouder. De jongens kregen een goede opvoeding en bezochten o. a. het gymna- tium, maar toen de vader gedurenue den Oorlog onder de wapenen was geroepen en zich aan het front bevond, hadden ze, ont- tiokken aan de vaderlijke tucht en ver wend door hun zwakke moeder, zich reeds op jeugdigen feeftgd aan een bandeloos leven overgegeven. Schlesinger, die het eerst op de gedachte is gekomen een trein U) laten derailleeren, is afkomstig uit een kunstenaarsfamilie. De jongeman beeft ook zeil een artistieker aanleg, studeerde mu ziek aan het conservatorium te Leipzig en was reeds op 19-jarigen leeftijd kapel meester aan esn provincialen stadsschouw burg. Later werd hij muziekleraar by een ryke hotelhoudersfamiiie, maar een liefdes geschiedenis deed hem deze betrekking opgeven. Hij wordt dan (andlooper. Als vagebond trekt hij geheel Duitschland door; leert den eveneens vagebondeerendon Willy Weber kennen. Samen lyden ze bittereu nood en in een donkeren regennacht, dien ze onder den blooten hemel moeten door brengen, komt het duivelsclie plan in hen op, een trein te laten derailleeren en den postwagen te plunderen, klet het geld, dat ze buit zouden maken, wilden za een nieuw leven beginnen. Schlesinger zou zyn mu ziekstudie voortzetten, texwyl Weber een electro-technisch bureau zou openen. Te Hannover bestudeerden ze nauwkeurig de dienstregeling op alle belangrijke tra jecten, ze noteerden de uren van vertrek van alle internationale treinen. Daarna begaven ze zich naar het bosch van Leiierde. In den nacht van 17 op 18 Augustus trachtten ze den D-trein Ber linAmsterdam te doen ontsporen door steenen en andere zware voorwerpen op de rails te stapelen. Deze aanslag mis lukte, de steenen waren niet groot genoeg en werden door do locomotief opzij ge slingerd. De trein reed ongehinderd door. Den volgenden avond probeerden ze het opnieuw. Thans hadden ze het op den trein BerlgnKeulen gemunt Ze schroefden de moeren van de rails los en gingen fri af wachting van de ontsporing in een naburig boschje liggen. Toen het spoorwegongeluk gebeurde, waren ze echter door het gillen en kreunen van de slachtoffers zoo ge schrokken, dat ze ontsteld de bosschen in vluchtten, zonder ook maar een oogenblik aan hun eigenljjk plan te denken BRAND IN DE GEBOUWEN VAN DEN BELGISCHEN BOERENOND. Dinsdagochtend is een deel der gebou wen van den Belgischen Boerenbond, in de Recollettenstraat te Leuven, in vlammen opgegaan. De brand is ontstaan In de groote feest zaal op de eerste verdipping. Een gedeelte der archieven is in vlammen opgegaan. De schade bedraagt ruim 100.000 francs. TWINTIG JAAR MET EEN SCHAAR IN HET LICHAAM. Te Amiens werd dezer dagen een 56- jange vrouw van een gezwel in de maag streek geopereerd. By de operatie kwam een schaar voor den dag, die twintig jaar geleden door een heelmeester, di® toenmaals een operatie bij de vrouw had te verrichten, moet zyn vergeten. Geen wonder, dat de vrouw op de plek, waar het knipinstru- meut was achtergelaten altyd eenige pijn geveelde. De vergeetachtige chirurgijn is een paar jaar geleaen gestorven. EEN ONVRIJWILLIG BAD. In Parchim had een feest der Marine- vereeniging plaats, waarby in een optocht god Neptunus werd ingehaald. Alle daken, balkons, enz. waarlangs de stoet trok, waren dicht bezet. Op een waranda van het Bahnhof-hotel, welke boven de rivier de Elbe hangt, waren meer dan 100 kyklustigen aanwezig. Plotseling stortte de warande in en de daarop aanwezige mannen, vrouwen en kinderen vielen in het ijskoude water. Gelukkig konden de deelnemers aan den optocht allen redden. INBOORLINGEN IN OPSTAND. Vijf blanken, die zich naar de goudvellen tegaven, vielen op het eiland New-Britain (Nieuw Guinea) in een hinderlaag, door inboorlingen gelegd. Ben expeditie, bestaan de uit dertig blanken en zeventig inland- scbe politieagenten, gewapend met mitrail leurs en geweren, werden uitgezonden om de inboorlingen te straffen. Van de vyf aangevallen blanken werden er twee gedood, één wordt vei list en twee wisten te ont snappen. Vijfhonderd inboorlingen zouden in opstand gekomen zyn. DE KONINGIN VAN ROEMENIS ZUSTER VAN DE SIOUX-NATIE. Koningin Marie van Roemenië is, volgens een telegram uit North i>akota, Maandag opgenomen in de zusterschap van de Sioux- Inoianen als „oorlogsvrouw" en kreeg ter- gelijk een naam, die beteekent: De vrouw, op wie gewacht wordt. Dat ging gepaard met de vermaarde en zeldzaam geworden bloed-ceremonie van vfsrbroedering. Met een bcherpen vuursteen weid een wondjs in dea vinger van de Koningin gemaakt en toen haar bloei te voorschijn kwam, werd het vermengd met bloed uit een wond in don arm van het opperhoofd Roode TomaJiawk, die verklaar de: „Gy zijt niet meer „Uwe Hoogheid", maar voortaan een zuster vau de Ameri- kaansche Sioux-natie". DE STATISTIEK DER GROOTE INKOMENS Uit het zoojuist te Washington bekend gemaakte statistieken over de inkomens van liet financieele jaar 1924'25, blijkt dat er in dat jaar 74 personen waren, ieder met een inkomen van één millioen dollar of meer. Van deze 74 waren er 39 in den staat New-York gedomicileerd. Er zyn 4 personefi geweest met een inkomen van meer dan vyf millioen dollar ieder, onder welke één New-Yorker (ue drie anderen zyn zoo goed als zeker Ford in Detroit, Rockefeller in Cleveland en senator Dupont in Philadelphia). De ééne aangeslagene tusschen de vier en vijf mil lioen is eveneens een New-Yorker, welke staat ook twee van de zes aangeslagenen van di ie tot vier millioen, negen van de 12 aangeslagenen van twee tot drie millioen, vijf van de 12 aangeslagenen van andirhalf tot twee millioen en 21 van de 39 aan geslagenen van een tot anderhalf millioeo onder zijn bewoners telt. i BEATTY GAAT HEEN. LONDEN, 4 November (Reuter). Ad miraal graaf Beatty, eerste zeelord der admiraliteit en chef van den staf der marine heeft zjjn ontslag aangevraagd na gelurende 7 jaar ia deze functie werkzaam Ie zijn geweest i EEN PETITIE. PARIJS, 4 Nov. (V.D.) 400 Vooraanstaan de leden der Parijsche balie hebben een pe titie geteekend, waarin de Amerikaansche regeering verzocht wordt Sacco en Vanzetti te begenadigen. Geteekend hebben o.m. Paul Boncour, Moro Giafferi, André Berthou en Jean Longuet NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. ROME, 3 Nov. (Belg. Tel.-Ag.) De bla den geven uitiDg aan de voldoening, ge wekt door het manifest gepubliceerd dooi de hoofden der oppositiepartijen te Fer- rare waarin zij verklaren, tengevolge van den jongsten aanslag op Mussolini bekeerd te zijn en dat zij van verdere propaganda afzien. PARIJS, 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.). Men meldt uil Bologna aan de bladen dat uit het resultaat der eerste onderzoekingen schijnt te blijken dat Anteo Zamboni wel degeiijk den aanslag op Mussolini pleegde. De revol ver die hij daarbij gebruikte was het eigen dom van zijn broer. GARIBALDI WORDT BEWAAKT. NICE, 4 Nov. (V. D.). In verband met de geruchten over een complot tegen het levt-n van Mussolini laat de politie kolonel Ric- ciotti Garibaldi, het toofd van de bekende familie Garibaldi streng bewaken. DE SPAANSCHE SAMENZWEERDERS. PERPIGNAN, 3 Nov. (Belg. Tel. Ag.) De gisteren gearresteerde Spaansche re volutionairen protesteerden vannacht en dreigden met oproer onde? voorgeven dat er niet behoorlijk voor hen werd gezorgd.. Er moesten versterkingen aanrukken om de kalmte te herstellen. De prefect nam maatregelen om de gevangenen behoorlijk van voedsel te voorzien die als politieke gevangenen worden behandeld. Het ver hoor der Catalaansche revolutionairen werd 's middags voortgezet. De meesten hun ner verklaarden dat de revolutionaire be weging in den vroegen ochtend moest be ginnen en dat groepen separatisten ver spreid over gansch Catalonië, op instruc ties van samenzweerders die uit Frankrijk waren gekomen, zich bij de beweging zou den hebben aangesloten. Hun eerste op dracht was, zich meester te maken van de spoorwegstations, en van telegraaf en te lefoon. Onder de gearresteerden bevinden zich verscheidene zonen uit één familie. PARIJS, 4 Nov. (Havas). Het Journal meldt dat uit het eerste onderzoek inzake het separatistische complot in Catalonië blijkt dat de samenzweerders te Perpignan hulp noch steun von<|en. De Spaansche ge zant dankte den minister van binnenland sche zaken en den directeur der veiligheids politie voor de snelle en tactvolle wijze de Fransche politie zich in de zaak mengde. PARIJS, 4 Nov. (V. D.) De politie beeft te Pratsdemollo in de Oostelyke Py- reneën den leider der Spaansche samen zweerders, zekeren Francesco Macia en de leden van diens staf, gearresteerd. De ge- gearresteerden zijn naar Perpignan over gebracht. HERVATTING DER DUITSCH-OOSTENR. ONDERHANDELINGEN. WEENEN, 4 Nov. (V.D.) De Ooslenrijk- sche minister van handel Dr. Schürff heeft hed^n een deputatie medegedeeld dat de Oostenrijkste regeering de economische onderhandelingen met Duitschland zoo spoe dig mogalijk wenscht te hernatten. Het voor uitzicht bestaat dat de onderhandelingen reeds in de eerstkomende dagen kunnen worden heropend, DE HONGAARSCHE SOCIALISTEN. BUDAPEST, 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.). D? derde dag van het sociaal-democratisch; congres kenmerkte zich door een stormach tige vergadering. De congressisten manifes teeren ten gunste der republiek en raasd-n tegen de politie die de bijeenkomst wnde doen uiteengaan. POLEN ZAL NOG NIET LEENEN. WARSCHAU, 4 Nov. (V. D.). In een eco- nomische conferentie verklaarde de mini?, ter van financiën, dat de regeering eerst onderhandelingen over het sluiten eener buitenlandsche leening zal voeren, nadat de begrooting geheel in evenwicht zal zijn ge bracht. De financieele politiek der huidige regeering zal worden voortgezet. HET BOLSJEWISTEN-CONGRES. MOSKOU, 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.). De conferentie der Russische communistische partij is gesloten, nadat besloten was hel gewone partijcongres' tegen den herfst van 1927 bijeen te roepen. EEN 50 MILLIOEN DOLLAR LEENING AAN RUSLAND? LONDEN, 4 Nov. (V.D.) Naar in Britsche financieele kringen verluidt wordt de moge lijkheid overwogen om Rusland een leening van 50 millioen dollar op langen termijn, af te lossen in 30 jaar, te verstrekken.'Deze leening zou dan verstrekt worden op voor waarde dat Rusland de distributieve rechten van de Russische petroleum-exporten naar Europa en hot Britsche Rijk afstaat aan de Britsche potroleummaatschappijen. Naar vernomen wordt zou een dergelijke leening voornamelijk het resultaat zijn van da onlangs gevoerde besprekingen tusschen Chamberlain en Krassin, TEGEN HET DRANKVERBOD. BERLIJN, 4 Nov. (V. D.) De in acht sta ten der Unie gehouden volksstemming over het drankverbod had tot resultaat, dat zich in al die Staten een meerderheid voor her ziening van hét verbod verklaarde. BLOEDIG TREFFEN. MANAGUS (Nicaragua) 4 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Nabij de grens van Honduras had gisteren een treffen plaats tusschen een de tachement regeeringstroepen en een bende van 250 opstandelingen die de Mexikaan- sche vlag voerden. 25 rebellen werden ge dood en 35 gewond. UIT CHINA. SJANGHAI, 4 Nov. (Reuter). Volgens een ^ericht uit Changsha is het eigendom van de Asistic Petroleum Company ia Packing door brand totaal verwoest. Ook wordt gemeld, dat het eigendom van de Butterfields Wire Erading Company gele gen in Chanteh verwoest is. De troepen uit het Zuiden bezetten op het oogenblik de drie bovengenoemde steden. VORSTELIJK VERLOVINGSFEEST. STOCKHOLM. 3 Nov. (Belg. Tel. Ag.). Dc koningen van België, Zweden, Noorwegen en Deneraarken werden hedennamiddag op het stadhuis ontvangen waar hen een schit terende ontvangst was bereid. De voorzitter van den gemeenteraad hield een lofrede op den Belgischen koning, welke deze beant woordde. Vervolgens had eeri concert plaats. STOCKHOLM, 4 Nóv. (Belg. Tel. Ag.; Gisterenavond te negen uur had in het Theatre Royal een galavoorstelling plaats ter gelegenheid van het huwelijk van prins Leopold met prinses Astrid die op het middenbalkon hadden plaats genomen om ringd door de overige koninklijke gasten. De vorstelijke personen werden bij aan komst ontvangen met de Brabanconne ter wijl na afloop der voorstelling het Zweedsch volkslied werd gespeeld. De zaal bood een schitterenden aanblik en de artisten werden herhaaldelijk warm toegejuicht. BISSCHOP JOHN OWEN f LONDEN, 4 Nov. (V. D.) De bisschop van St. Davids, Rev. John. Owen, is hedenmorgen op 72-jarigen leeftyd over leden. i ERNSTIGE MIJNRAMP. ISHPEMINQ (Michigan). 3 Nov. )Reu- ter). In een groote ijzermijn in de nabij heid der stad zijn vermoedelijk 40 a 60 werklieden om het leven gekomen, door het instorten van den bovengrond, die uit moerassen bestaat, over een uitgestrekt heid van 600 voet. Het door de instorting getroffen gedeelte der mijn is geheel modder yolgeloopen. EEN ROODE ZANDREGEN. MARSEILLE, 4 Nov. (V.D.) Een roodach tige zandregen is iü den afgeloopen nacht gevallen, gepaard gaande met een abnor male stijging der temperatuur. ROSCOE BRUNNER DOODGESCHOTEN. LONDEN, 4 Nov. (V. D.) Roscoe Brunner, de bekende schatrijke president van de groote chemicaliënfabriek Brunner Mond and Cy. en diens echtgenoote, zyn in huD woning te Londen doodgeschoten ge vonden. HET GOUDEN FEEST VAN HET NOORDZEEKANAAL. Om halftwaalf hedenmorgen zijn groot aantal genoodigden. waaonder tal van overheidspersonen en leiders van scheep vaart- en handelsondernemingen, op invita tie van de Kamer van Koophandel en F1* brieken voor Amsterdam met een der booteQ van de „Alkmaar Packet" van de De Ruyter* kade te Amsterdam vertrokken om over fa0' Noordzeekanaal een vaart te maken aaa; IJmuiden. Namens het Comité tot herdenking van 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2