eet heer houamdsch zwiïsirschechocoomrêêpeh RECLAME. $11 voldoen aan de eischen, gesteld bij Ko ninklijk besluit. Indien de wenschelijkheid van oprichting bepleit zou worden, zou tevens moeten wor den overwogen of zulk een inrichting te Katwijk aan den Rijn als middelpunt van den Kring dan wel te Katwijk aan Zee zou moeten worden gebouwd. KATWIJK AAN ZEE. Het redden van drenkelingen. Op initiatief van V. V. V. hield de heer A. J. Meijennk, uit Haarlem, gisteravond een lezing met lichtbeelden over het redden van drenkelingen en wat daarmede verband houdt. De voorzitter van V. V. V., de heer J. van Hettinga Tromp, opende de vergadering cue in de gemeentezaal plaals had, met een woord van welkom tot de aanwezigen en lot den heer Meijerink voor zijn welwillend heid om hier te komen spreken. Elk jaar gebeuren er ongelukken, ook dit voorjaar nog, waarom V. V. V. besloot eens een lezing te doen houden om voorlichting te geven in het redden van drenkelingen. De le Noordwijk gevestigde Reddingsbri gade, heeft haar hulp belangeloos toege zegd, waarvoor spr. dank brengt. Ook dankt spr. mevr. v. DorpBeucker Andrea voor het gratis afstaan der lantaarn en den heer Muisken voor de bereidwillig heid om de beelden te vertoonen. Verder deelt spr. mede, dat na afloop der lezing en beeldenvertooning een vergade ring zal gehouden worden met de vroegere brigade, die óf niet meer beslaat of een kwij nend bestaan heeft, om le overwegen hoe die in V. V. V. kan opgelost worden of anders zins. Daarna gaf spreker het woord aan den heer Aleijermk voor het houden zijner lezing. Deze spreker begon met zijn hartelijken dank uit te spreken aan hel bestuur van V. V. V. voor de uitnoodiging en gaf uiting van zijn vreugde dat hel in deze dagen juist Katwijk moest zijn waar hij zou optreden. Hij hoopte dat het resultaat van zijn optre den zou zijn dat er door vriendschappelijk samenwerken rijke vruchten geoogst zouden worden. Na deze korte inleiding was spr. spoedig gekomen tot de Octoberstormen, die ov<jt Katwijk een zoo droeve ramp gebracht had den en deelde mede dat de „Ned. Bond tot redding van drenkelingen" er steeds op uit is, maatregelen te nemen om zulke ontzet tende verliezen, zooveel mogelijk te beper ken. Daarvoor is in de eerste plaats noodig dal zeeman zoowel als landman de zwem kunst verstaan. Een zeeman, die kan zwem men is vaak in de gelegenheid een luik, ^en ton of ander drijvend voorwerp le bereiken en kan daardoor vaak gered worden. Spr. beroept zich op de Kanaalzwem- mers(slers) die 14 tot 27 uur aaneen zich drijvende hielden. De zee moge hoog en woest wezen, mei Gods hulp kan de zwem kunst tot behoud des levens lijden. Spr. geeft uit een dagblad een zevental gevallen van verdrinken op één dag en zegt dan: Het lezend publiek is even getroffen en even spoedig het leed vergelen. Blijvend is het groole leed voor de nabestaanden alleen. Dr. C. J. Mijnlief te Amsterdam heeft <?en statistiek opgemaakt waaruit blijkt dal in 7 jaren in ons land 6578 personen door ver drinking om het leven kwamen, waarvan bijna de helft allen jonge menschen waren. In verband met de sterfte aan buiktyphus en longlering is dit gelat bedenkelijk hoog. „En", zoo vraagt spr. is het dan niet be droevend te weten, dat de regeering weigert een jaarlijksche subsidie van f 2000 te ver- leenen aan den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen? Daarom doet spr. e^n beroep op allen, om dien bond zoo veel mo gelijk financieel te steunen, want door het practisch werken van dien bond is het aan tal mannen en vrouwen, jongens en meisjes die het zwemmen verslaan, zeer toegeno men, dank zij het werk der reddingbrigades. Zwemmen is do grondslag van het „zwem mend redden". Op dit thema gaat spr. gerui- men tijd door; stelt de voordeelen van het zwemmen in het licht ten opzichte van ons lichaam in het algemeen en van zenuwen, spieren, bloedsomloop en ademhaling in het bijzonder; bespreekt de zwemkunst van af de vroegste tijden bij Bataven Germanen. Grieken en Romeinen; deelt m^de dat zeits de Bijbel spreekt van een zwemmer die ziin handen uitbreidt om te zwemmen (Jez. 25: 11) en doel mededeeling dat in het einde der 18e eeuw een nieuw leven voor de edele zwemkunst en andere lichaamsoefeningen ontwaakte. Moeten we nu, vraagt spr. in de 20e eeuw nog een pleidooi houden voor het zwemmen? Het antwoord moet helaas nog bevestigend 'luiden, want het is een schande dat nog zulk een klein percentage van het Ned. volk kan zwemmen I Daarna wekt spr. alle jongens van Kat wijk op om zich te bekwamen in de edele zwemsport. Vervolgens maakte spr. een historisch uitstapje naar Amerika, België, Denemar ken, Portugal, Frankrijk, Engeland. Duilsch- land, Noorwegen, Zweden, Italië en Spanje en deelt mede wat daar alzoo geschiedt op het terrain van het reddingwezen. In dit verband brengt spr ook in herin nering wat Nederland doet en dat het de proef met genoemde rijken kan doorstaan, doch er moet door ons nog veel meer ge daan worden. Ten slotte illustreert spr. de heldendaden van J. van Dijk. die van den Franschen mi- I nister van Marine een eigenhandig schrij- ven van dankbetuiging ontving voor het red den van 1$0 drenkelingen. Hij bevond zich op 11 Dec. 1916 op de „Magellan" welke bij Malta getorpedeerd weid. Hij sprong met een roeispaak over boord en bleef daarop drijven. Drie vlotten bevatten 150 menschen, doch daar het met mogelijk was er bij te komen, zwom J. van Dijk er heen met een lijn om het lijf, kwam bij de vlotten en redde daardoor allen van een wissen dood. Met een eeresaluut aan onzen dapperen redder en een woord van opwekking tot na volging dezer heldendaad eindigde spr. onder warm applaus. De voorz. dankte den spr. voor zijn zeer leerzame lezing en hoopte dat deze ook voor Katwijk rijke vruchten zou afwerpen. Daarna werden een 60 beelden vertoond alle op het reddingwezen betrekking heb bende. Toen Doris Rijkers" op het doek kwam laaide een warm applaus op, maar niet minder enthousiast was het toen „Jan ran Kan" (in de zaal aanwezig) op het doek kwam. Duidelijk kon men de medaille met de beeltenis van H. M. de Koningin, door Haar zelf hem op de borst gehecht, bij de andere onderscheiden. De beelden waren alle zeer mooi. Na het einde daarvan, werd de vergade ring gesplitst en bleven het bestuur van V. V. V. met de Kalwijksche en Noordwijk- sche Brigade samen om te trachten lot over- eenstemming te komen, om alhier een meer actieve brigade, onder toezicht van V. V. V. in het leven te roepen. Na langdurige be spreking. waarin nog al eens de punljes op de i werden gezet kwam men len slotte tot het negatieve resultaat dal de beslaande Reddingbrigade eersl zelf zal vergaderen om te doen wat zij denkt te moeten doen. In zoo verre was dus het doel van V. Y. V. niet naar wensch geslaagd. Hierna gingen de Noordwijksche vrienden en de andere heeren huiswaarts en bleef V. V. V. nog een poosje napraten. Het een bij hei ander was het dus een lange vergadering. Voor tien jaren bestond hier een co mité, dat zich ten doel stelt 't organiseeren van winterlezingen. Dit comité moet wegens gpbrek aan belangstelling ontbonden wor den. Thans is weer zoo'n comité geconsti tueerd, dat zich voorstelt dezen winter een vier of vijftal lezingen te doen houden over onderwerpen betreffende wetenschap, let terkunde natuurkunde enz. O.m. staat op 't programma een lezing met lichtbeelden over de Karakorum-expediïie door dr. Visscher. Het belooft een succes te worden, er is veel animo voor. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwamen in de haringhaven te IJmuiden aan: KW 8 met 205 kantjes steur en 54 kantjes vole haring, KW 132 met 423 steur en 25 kantjes volle haring, KW 146 met 375 kantjes steur en 60 kantjes volle haring, KW 165 met 598 kantjes steur en 136 kantjes volle haring, KW 164 met 340 kantjes steur haring, KW 160 met 360 kantjes steur- en 13^. kantjes volle haring; KW 123 met 493 kontjes steur- en 34 kantjes volle haring, KW 43 met 306 kantjes steur- en 17 kantjes volle hiring, K W151 met 187 kantjes steur en 194 kantjes volle haring en KW 155 met 352 kantjes steur- en 40 kantjes volle haring Te IJmuiden kwam binnen om daar te markten de logger KW 106 met 28 last pe kelharing. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Op uitnoodiging der Chr. Jongelings- Vereeniging „Hebt de waarheid en de vrede lief" trad in de Ger. Kerk alhier op, ds. K Schilder, uit Oegstgeest met het onderwerp- „Maria niet voor de Roomschen, maar voor het Calvinisme". Begonnen werd met gemeenschappelijk zingen van Psalm 43 vs. 2 waarne ds. Schil der voorging in gebed. Na de met aandacht aangehoorde lezing werd gezongen Ps. 43 vs. 4. en eindigde ds. Schilder met dankgebed. Het alhier aangespoelde onderdeel van een vleugel van een vliegtuig gemerkt S 1113 is vermoedelijk afkomstig van een Engelsch vliegtuig. NOORDWIJK-BÏNNEN. Door de politie alhier werd een per soon aangehouden, verdacht van overtre ding van art. 239 Wetb. van Strafr. na door den Comm. van Politie te zijn verhoord is hij op vrije voeten gesteld. OEGSTGEEST. Nabij de R.-K. Kerk werd gisteravond de vrachtauto van de firma T., te Willems dorp, bestuurd door Ai G. alhier, aange- rrden door de auto van den heer P., uit Voorhout. Het gevolg was, dat van de vrachtauto de vooras, spatbord en een der banden zoodanig werden beschadigd, dat reparatie noodig was, waarvoor de firma v d. Ameele zorg droeg. De andere auto bekwam geringe schade. Aan den tramoverweg nabij de R.-K. Kerk is sedert korten tijd een electrisch werkend seintoestel aangebracht door dë N. Z. H. T. Maatschappij. Op dit zeer ge vaarlijke punt van den drukken verkeers weg D-n HaagHaarlem, is een dergelijk toestel een noodzakelijkheid geworden, waardoor nu het gevaar minder groot is ge worden. Wij hebben over dit toestel tot heden niets willen melden, omdat het 0. i. volstrekt niet aan de eischen voldeed, waar om wij ons daarvan eer t wilden overtui gen. Juist gisteravond dit punt passeerende omstreeks 8 uur, werd ons de gelegenheid daartoe geboden. Eerst kwam een electrische tram vanaf Rijnsburg, waardoor het toestel (een rood licht, zich heen pn weer bewegende) in werking werd gesteld Op ditzelfde moment komt een tram anuit Leiden en stopt vóór andere tram naar Leiden weer vertrekt en daarmede het toestel werd uitgeschakeld Een vrachtauto, vanuit de richting Den Haag komende, ziet, doordat het roode licht weer weg is, dat aldus de trambanen vrij zijn en rijdt met een matigen gang door, totdat plotseling de tram vanuit Leiden zich weer in beweging stelde, waardoor zeer zeker een hevige botsing was ontstaan, als niet de chauffeur de auto, door met razende kracht te remmen, juist lak voor de tram kracht te remmen, juist vlak voor de tram door en kon nog maar net 'passeeren. Het eveneens gevaarlijke van dit toestel blijkt, wanneer twee trams vanuit Leiden komende, te dicht achter elkander rijden, waardoor voor de tweede tram het toestel niet ingeschakeld wordt. Blijft deze toestand dus langer zoo. dan zullen ernstige ongeallen zeker niet uit blijven Naar aanleiding van het bericht uit Voorhout van Woensdagavond, alwaar een omstreeks 60-jarig persoon zich meldde met een nat pak bij de politie aldaar, kan wor den gemeld, dat dit in 't geheel niet de zelfde is als diegene, welke hier Zaterdag avond zich met een nat pak aanmeldde Deze was iemand uit Noordwijkerhout, om streeks 25 jaar en in het bezit van een rij wiel. Zoo dit een verpleegde uit een of andere inrichting ware geweest, dan was de man zeker hier vastgehouden en op trans port gesteld naar zijn plaats van herkomst. RIJNSBURG. Centrale slachtplaats. Naar wij vernemen waren de slagers, in vergadering bijeen om te spreken over de oprichting eener centrale slachtplaats te Katwijk, eenstemmig hiertegen. SASSENHEIM. Ten nadeele van den heer V., aan de Teylingerlaan, is een heerenrijwiel ont vreemd. den overgang van den straatweg, waarna •or i de WASSENAAR. Gemeenteraad. Het uitbreidingsplan. Een gebouw voor „Rust en Vreugd". Salarisregeling voor de politie. De bouw van arbeiderswoningen. Afwezig is met kennisgeving de heer L. A. F. Prins. Mededeeling geschiedt van verschillende goedgekeurde raadsbesluiten o.m. om tot aankoop van grond voor de rfoleerings- inetaiiatie, en oat tot goedkeuring van het uitbreidingsplan. Bij dtze laatste mengt de voorzitter nogmaals hulae en dank aan den ontwerper, cea lieer Mutters en aan allen, die aan de totstandkoming hebbea medege werkt. 'Het is geen gemakkelijke taak ge weest, maar de gemeente is ten opzien te van de ingebrachte bezwaren in noofdzaak in het gelijk gesteld. Alleen ten opzichte van den heer Ben teem Bypkens stond de zsak anders. De gemeente Heeft echter ten aanzien van diens bezwaar voet bij stuk gehouden, omdat èn door den ontwerper èn door den inspecteur van de volksgezond heid werd geoordeeld, dat de ontworpen weg er komen moest. Spreker voorziet thans, dat de verscnill^nde wijzigingen zul len worden gevraagd. Hij raadt echter aan daarmede zeer voorzichtig te zijn. Verder hoopt hij, dat door het uitbreidingsplan de touw in goede banen mag worden geleid en Wassenaar het zelfstandig tot een groote gemeente zal brengen. Verder Wordt medegedeeld, dat Geel. Sta ten ongegrond hebben verklaard het beroep, ingesteld door J. Heidinga, tegen de wei gerende beslissing voor toekenning van een vergoeding voor zijn kinderen voor het be zoeken van de O. L. School No. 1. Een adres van bewoners van tien Binnen weg, om straatverlichting te willen aan brengen, wordt om advies gesteld in handen van B. en W. Aangenomen wordt hierna een besluit tot vaststelling van den pensioensgrondslag voor verschillende ambtenaren. Op voorstel van den heer Mansvelt wordt bjj acclamatie herbenoemd tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie de heer H. H. v. d. Plas, en tot voorzitter van de commissie van advies inzake Werkloosheidsverzekering de heer H. Brouwer. Besloten wordt op de begrooting van uitgaven voor den geworen dienst voor het dienstjaar 1926 af- en over te schreven tot een bedrag van fl054.57Va en de be grooting van inkomsten en uitgaven van een kapitaaldienst te verhoogen met f75.55. De rekening ran het Burgerlijk Arm bestuur over 1925 wordt vastgesteld met de navolgende cijfers. Inkomsten f3343.64, uitgaven f2600.45, batig slot f743.19. Vastgesteld wordt de begrooting voor 192r< in ontvangst en uitgaaf tot een be drag van f 4672.09V2. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat een verzoek is ingekomen van mevr. Van Ommeren tot oprichting van een gebouw aan den Schouwweg, welk gebouw zal worden geschonken aau de bestaande weldadigheids instelling „Rust en Vreugd". De oprichting var dit gebouw is in strijd met vroeger genomen raadsbesluiten krachtens art. 6 bouwverordening en met art. 7 dier ver ordening, terwijl geen ontheffing mogelijk is. Krachtens de besluiten is het terrein, waarop het gebouw zal verrijzen, bestemd tot villabouw en mogen geen gebouwen complexen verrazen. Waar het hier geldt een stichting met weldadigheidsdoeleinden hebben B. en W. gemeend den Raad te moeten voorstellen de vroeger genomen be sluiten buiten werking te stellen en daarop de goedkeuring van Ged. Staten te vragen. Zij stellen verder voor de regeling van enkele punten van ondergeschikt belang op te dragen aan B. en W. en de Commissie voor Openbare Werken. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. Vervolgens wordt besloten in de beheers- vftTordening voor het gasbedrijf een wijziging aan te brengen, waardoor het mogelijk wordt, dat door den kassier van het be drijf met machtiging van B. en W. bjj den gemeente-ontvanger gefden kunnen worden opgenomen. Thans is aan de orde de wijziging van de salarisregeling voor de politie. De voorzitter deelt mede, dat de aan leiding hiertoe is geweest een verzoek van de agenten 2de klasse om gelijk te worden gesteld met die der le klasse. Hrj deelt mede, dat hij op prijs stelt, dat de be staande onderscheiding blijft. Wel is hij van oordeel, dat, waar de werkzaamheden gelijk zijn, ook het verschil in salaris kleiner moet worden gemaakt. Hrj is tot die overtuiging nog gekomen na een on derzoek van de salarieering elders. Evenwel mag niet worden vergeten, dat de ambtenaren hier vrrje woning genietaa. En dit emolument wordt over het algemeen te laag aangeslagen; f150 voor vrije wo ning is te laag. B. en W. stellen dan ook voor de jaar wedden van de agenten 2e klasse met f100 te verhoogen en de vergoeding voor vrije woning vast te stellen op f200. Voorts wenschen zij den veldwachter P J. v. d. ICrogt, die tijdelijk is belast met liet schoonhouden van den politiepost vast aan le stellen op een jarawedde van f 50 en f 10 voor schoonmaak-artikelen. Ten slotte deelt de Voorzitter mede, dat hij voorstelt de jaarwedde van den Inspec teur van politie met f200 te verhoogen. De heer Th. H. Vogels kan in hoofdzaak met het voorstel van B. en W. medegaan. Hij zou echter gaarne nader uiteengezet zien. op welke wijze de voorzitter de agen ten 2e klasse tot le klasse denkt te bevor deren. De Voorzitter zegt, dat er le veel agenten le klasse zijn. Daarom zal hij slechts bij hooge uitzondering bevorderen. De heer Vogels betreurt het, dat aan het verlangen der agenten 2e klasse niet kan worden tegemoetgekomen. Hij zou hen na een bepaald aantal jaren willen bevorderen De voorzitter wijst er op, dat hij meer voelt voor verhooging bij keuze dan voor verhooging naar anciënniteit en wijst er op. dat nu de prikkel om tot bevordering te geraken blijft. I Vervolgens wijst de Voorzitter er op. dat j het gewenscht is, dat een evenlueele ver- hooging met algemeene stemmen wordt aangenomen. Dan wordt geen onaange name druk gevestigd. In verband hiermede vraagt hij den wethouders alsnog te willen I steunen zijn voorstel tot verhooging van de j jaarwedde van den Inspecteur met f 200, j terwijl hij den heer Drop uitnoodigt zijn voorstel, dat verder gaat, niet in 'te dienen. De heer Rooijakkers. wethouder, wijst er op, dat de jaarwedde van den Inspecteur 1 niet te laag is in vergelijking met andere plaatsen. Men moet niet vergeten, dat de j inspecteur hier vrij wonen heeft, welk emo- lument veilig op f 400 mag worden geschat. Bovendien vreest hij ontevredenheid bij de andere politieambtenaren. De Voorzitter wijst er op. dat ook de jaar wedde geenszins te hoog is en dat voor on tevredenheid geen reden aanwezig is. Na eenige discussie stappen de wethou ders over hun bezwaren heen en trekt ook de heer Drop zijn voorstel in. Met algemeene stemmen wordt daarop het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Th H. Vogels doel daarop het voorstel verhooging voor de agenten te doen ingaan op 1 Januari 1926. Aangezien door verschillende leden bezwaren worden in gebracht, neemt de heer Vogels zijn voor stel terug. In verband met vroeger aangebrachte wijzigingen wordt daarop de geheele sala risverordening opnieuw vastgesteld en te vens de bepaling opgenomen, dat de jaren in proeftijd doorgebracht na aanstelling zullen medetellen. Tot concierge van het posthuis aan den Schouwweg wordt benoemd de heer P. J. v. d. Krogt. Thans is aan de orde het advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek der Wassenaarsche Bouwvereeniging om een voorschot voor don bouw van 100 arbeiders woningen. De Voorzitter zegt. dat in een vergadering van de besturen van woningbouwvereeni- gingen is overeengekomen, dat men zes maanden zou wachten, om particulieren in de gelegenheid te stellen woningen te gaan bouwen. Inmiddels is echter op een vergadering van de Wassenaarsche Bouwvereeniging een motie aangenomen, waarin werd uit gesproken, dat van het particulier initiatief niets werd verwacht en aangedrongen werd, om tot bouwen over te gaan. De Voorzitter zegt. dat B. en W. van oordeel zijn, dat men toch eerst moet af wachten. wat particulieren doen, en meent, dat een termijn van zes maanden daarvoor niet te lang is. De heer Ruys wijst er op, dat na zes maanden wachten nog weer geruimen tijd noodig zal zijn om de plannen uit te wer ken. De aanvragen om een woning zijn zeer talrijk, een bewijs, dat de behoefte -^ot is. Hij dringt daarom aan om nu een beslis sing te nemen, dan kan in het voorjaar direct met bouwen worden begonnen. De Voorzitter zegt. dat hoe meer er ge bouwd zal worden, hoe grooter het woning gebrek zal worden. Velen zullen dan van elders hier komen en dat is niet gewenscht De heer Ruys wijst er op. dat aan aan vragen van menschen elders in het geheel niet wordt voldaan. De heer Drop wil wel afwachten of het particulier initiatief iets tot stand zal bres gen, maar alleen onder voorwaarde, dj dan de bepalingen van de bouwverordenu wat worden verzacht, m. a. w dat de py ticulieren worden geholpen door toe ti staan, dat er bovenwoningen mogen wordq gebouwd. De heer van Barneveld geeft in ovenr* ging te voorzien in het woninggebrek my in een niet te snel tempo. Hij zou thans J| woningen willen doen bouwen. De voorzitter wijst op het voordeel rei bouw door particulieren. Hij is er niet voq particuliere bouwers te helpen. In dal gen zouden zich toch velen van elders in 4 woningen komen vestigen. En dit is voj onze gemeente ongewenscht. Reeds thy zijn er te weinig kapitaalkrachtigen in cc gemeente, zoodat er f 40 per hoofd aan lasting moet worden opgebracht. Sprekj waarschuwt er voor dit bedrag nog hooi op te voeren. Er wordt dan een zeer onji zonde toestand geschapen Hij raadt daan aai; niet te veel woningen te bouwen. De heer Ruys is van meening. dat m door de vereenigingen te laten bouwe daarover de controle behoudt Wanneer ve eenigingen van elders hier eens ginp bouwen, zou men dit in geen enkel opzie: kunnen beletten. De voorz. is hiervoor niet zoo bevrecj Hij wijst er nog op. dat de inspecteur vaDa volksgezondheid zich met alle kracht veizetten tegen bouw van étagewoningen. De heer Drop zou wel eens uil den mos van een deskundige als de heer Woutei willen vernemen of een particulier een vrij> staand huisje zou kunnen bouwen, voor es huurprijs van 4 a 5 gulden per week. De heer Wouters wijst er eerstens op, di hel niet noodig is, dat men 6 maanden eei afwachtende houding aanneemt De vm van den heer Drop is niet zoo gemakkeli; te beantwoorden. Het terrein, waarop rat wil bouwen, brengt de grootste moeiliikhe den. Ilij voor zich is niet tegen woninge met 1 bovenwoning, wel tegen kazerneboui Hij geeft in overweging het particulier ini tiatief in de gelegenheid te stellen en daarc 3 maanden te wachten. Naar aanleiding van een herhaalde vnu van den heer Drop, antwoordt de heer Won ters, dai bouw van arbeiderswoningen voa een dragelijken huurprijs op grond van 10 12 gulden per vierk. M. niet mogelijk is. De heer J. C. Vogels zou het particu!:; initiatief willen aanmoedigen door grondt gen voordeeligen prijs beschikbaar te slella b.v. bij de gasfabriek De voorz. zegt, dat het zeer de vraag is de gasfabriek zal blijven op de plaats, w zij nu staat. Verdwijnt zij, dan zal de gr in waarde stijgen. Hij zou liever de vere gingen willen steunen, omdat de gemec daarop toezicht kan houden door te li bouwen op goedkooper grond zonder een;: waarborg van degelijkheid. De heer Versteeg zegt, dat de grond veel te hoog is. Hij vindt de van Zuylen Nijeveltstraat een geschikte straat en willen, dat de gemeente den grond daar verkoopen. Na eenige discussie wordt besloten drietal maanden af te wachten met het men van een besluit. Vervolgens komt in behandeling hely stel van het opruimen van de vuilnis voor 5 jaren op te dragen aan J. L. v. Noail to Leiden voor f 1000 per jaar. De voorz. zegt, dat nu geregeld een tw tal menschen op de belt werkzaam zijn dat de kosten van verwerking van hel hoog zijn. Daarbij komt, dat het verbrand van sommige artikelen veel ongerief geeft6 gevaarlijk is. Hij vraagt machtiging, om genoemde van Noort, die alles zal wegriu men op geregelde tijden, een overeenkom-5 aan te gaan. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer Verstem om spoedige en aldoende verbetering yü| den gevaarlijken hoek Katwijkscheweé* Oostdorperweg. De voorz. zegt dit toe. De heer Wouters vraagt of B. en W dig advies willen uitbrengen op een verzot» van bewoners van het park Nieuw-Wasd naar omtrent verlichting van den Zijdeel tusschen de viaduct en de van Calcarlan wanneer dit hen mocht bereiken. De vooflj zegt zulks toe, mits niet te kort voor vergadering inkomt. De heer Provo Kluit vraagt of het nii mogelijk is het remiseterrein langer te dos verlichten, zulks in het belang van het pri soneel dat laat dienst moet doen. De vootfj zegt onderzoek toe. De heer Th. Vogels heeft nog niet vei rnen den uitslag van het onderzoek naar in de vorige vergadering geopperde en™ dat de gasfabriek door verkoop van divers»! artikelen den middenstand schade doet.1- heer Mansvelt zegt. dat de zaak te zwart'5 voorgesteld. In den jaar tijds werd slecht voor f100 verkocht De heer Vogels heeft vernomen, dat toch verschillende artikelen voorradig zii1 De heer Versteeg wijst erop, dat men to^l moet kunnen laten zien, wat er alzoo krijgen is. De heer Gussekloo heeft waargenomen dat de boomen aan de Z.W. zijde van dei I Kerkdam binnen de afrastering der hui-a I werden gebracht. I Hij vreest, dat deze boomen te eenipl tijd zullen verdwijnen. I De voorz. zegt, dat die boomen particuu I eigendom zijn. I De heer Rooijakkers brengt ten slotte e® 1 woord van dank aan den voorzitter, voor I uitnemende wijze, waarop hij bij de beh^'l delingen van de beroepen tegen het uittel dingsplan de belangen der gemeente l^'l voorgestaan. Hierna sluiting. Bij de familie alhier is bericht ontv^ I gen dat de weleerw. pater G. B J missionaris in Madras (Engelsch-Indiê^ I nenkort voor enkele maanden in den zijner familie zal terugkeeren. 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10