No- 20439 ZATERDAG 30 OCTOBER Anno 1926 DE RAMP TE KATWIJK. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH •~WvI DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cta. per regel. Bi] regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bi] vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.36 portokosten. f o.ia „0.18 Dit nummtr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Elders in dit Blad vindt gij het ontstel lende bericht, dat opnienw een Katwijksche logger is vergaan, waardoor twaali visschers bet leven in de golven lieten en even zoovele gezinnen in diepen ronw zijn gedompeld. Beseft gij welk een ramp dit voor de echterblijvenden beteekent? Zoo neen, neemt n de moeite en gaat eens naar het visschersdorpje, waar overal ver- alagenheid heerscht en bezorgdheid voor ben, die een familielid, hetzij vader of broer, verloren. Zoo ja, toont ons door nwe giften, dat gij bet werkelijk beseft. Wij ontvingen nog van fam. R. f 5.A. A M. f 5.lam. O. f 2.mej. L. A. f 2. gezellige avond L. S. V. f 10.25D. J. B. f2.50; fam. K. f5.onderofficieren ie reg. infanterie f 42.26uit de spaarpot van J. J. f 1.50. In totaal ontvingen wij derhalve 12461-36. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amsterdamsche Bank onder vermelding: „KW logger 152". DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, houdende ver zoek om toepassing te geven aan de be- treff^ide artikelen der Hinderwet ten aan zien van een door de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij aan Hare Majesteit de Koningin ingezonden aanvraag om ver gunning tot het oprichten van een onder- slation, dienende tot het omzetten van electrischen stroom, op het perceel ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 633, gelegen nabij den Maredijk; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dat op Zaterdag den 13den No vember e.k., des voormiddags te halielf nren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. N C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 October 1926. 3092 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W. S. van der Noordaa, om vergun ning tot het oprichten van een fabriek voor machinale houtbewerking in het perceel Maredijk No. 8789, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 512; b. A. Kool, om vergunning tot het uit breiden van de steenhouwers-werkplaats op een gedeelte van het perceel kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 4043, I gelegen aan de Rijn- en Schiekade; c. de N.V. de Leidsche Zoutkeet, om ver- I gunning tot het uitbreiden van de zoutkeet op het perceel Oude Singel Nis. 248a en 250, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 2862; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd I zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 13 Novem ber e.k. des voormiddags te half elf uren op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen deze verzoeken in ie brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een j zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. - N. C. DE GTJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN», Secretaris. Leiden, 30 October 1926. 3093 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat A. van der Aaai^ te Leiden, een verzoek heeft ingediend er bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hooge- woerd No. 97. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN .Secretaris. Leiden, 30 October 1926. 3091 DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van onderstaande dienst plichtigen, dat zij in hun eigen belang wor den aangeraden aan de afdeeling Millitaire Zaken der Gemeente-Secretarie, Breestraat No 119, hoek Wolsteeg, opgave te doen van hun tegenwoordige verblijfplaats. Theodorus Castermans, dienstplichtige van de lichting 1926 uit de gemeente Maastricht en behoorende tot de le Compie. Hos pi taal soldat en Christiaan Sjardijn, dienstplichtige van de lichting 1917 uit de gemeente Leiden en behoorende tot het 4-e Regiment Infanterie; Frans Lodewijk Frederik Altmann, dienst plichtige van de lichting 1926 uit de ge meente 's-Gravenhage en behoorende tot het Regiment Jagers; Johannes Jacobus de Nie, dienstplichtige van de lichting 1916 uit de gemeente Lei den en behoorende tot het 4e Regiment In fanterie. De aandacht van genoemde dienstplich tigen wordt er op gevestigd, dat niet nale ving van de bepalingen betreffende opgave van adresverandering oproeping in werke- lijkon dienst bij wijze straf ten gevolge kan hebben. 3090 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 30 October 1926. COMITé TOT HULDIGING VAN DEN BURGEMEESTER BIJ ZIJN HEENGAAN. Op initiatief van den heer Aug. L. Reime- ringer, wethouder dezer gemeente, waren een groot aantal personen uit verschillende kringen der burgerij uilgenoodigd om zitting te nemen in een Commissie, die zich ten doel zoiT stellen jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar bij zijn heengaan als burgemeester namens de gansche burgerij een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aan te bieden ,roor alles, wat jiji gedurende zijn bijna 17-jarig burgemeesterschap m het belang der ge meente en de gemeentenaren heeft gedaan. In' een zeer druk bezochte bijeenkomst in de Raadzaal ten Stadhuize werd met groote eenstemmigheid tot de vorming van deze commissie besloten en alle aanwezige da mes en heeren verklaarden zich bereid daarin zitting te nemen. Een voorgelegd plan voor de huldiging werd goedgekeurd en tot leden van het uitvoerend comité gekozen de heeren: Aug. L. Reimeringer, weth., voorz., J. F. X. Sanders, idem, vice-voorz A. Mulder wethouder, J. B. Meynen, wet houder, mr. dr. C. E. van Strijen. gemeente secretaris. F. G. H. Gerlings, kassier-pennm. en F. G Rosier, referendaris chef der afd. algemeene zaken ter secretarie, secretaris. DE VEREENIGING „DE PAEDAGOGISCHE BIBLIOTHEEK". Onderwijsconfeientie. De vereemging „De Paedagogische Biblio theek" die hier Woensdag een tentoonstel ling opende van leermiddelen, handboeken, platen enz. betreffende de nieuwe methodes voor het voorbereidend onderwijs, waar mede zij de belangstelling van schoolauto- riteiten, leeraren, onderwijzers en ouders van schoolgaande kinderen heeft weten te wekken, belegde heden in de kleine Stadsge hoorzaal een conferentie van schoolmannen en belangstellenden in het onderwijs, waar van verschillende vooraanstaande mannen op het gebied van de nieuwere stroomingen bij opvoeding en onderwijs. De dag was zoo ingedeeld dat in den voor middag het voorbereidend onderwijs zou worden besproken, terwijl in den namiddag het gewoon en uitgebreid lager onderwijs aan de beurt zou komen. De goed bezochte vergadering werd te ruim tien uur door den voorzitter den voor vechter van het Dalton-systeem, het Leid sche schoolhoofd den heer Van Schalk met een inleidend woord geopend. Hierna gaf hij het woord aan mej. D. Voltman, directrice van de Kweekschool voor opleiding van Bewaarschoolhouderes- sen^alliier, die op zich had genomen een in leiding te houden over de methode: Fröbel Haanstra. Spr. zeide dat zij zou trachten de ideëen van wijlen Haanstra haar voorgan ger nader aan het licht te brengen, die h. i. de belangstelling ten volle waard zijn en thans en vooral in dezen kring beter zullen worden begrepen dan toen deze, een vijftig jaar geleden, deze voor het eerst propageer de. Er is voor de nieuwe paedagogiek haars inziens veel te halen uit de 31 jaargangen van zijn Maandblad. Voor alles blijkt daar uit de groote liefde voor het kind. Hij heeft het kind zelf leeren zien en werken en daar in zoekt een goede Fröbelschool haar kracht. Het was Haanstra vooral, die Fröbel's ideeën in de practijk bracht bij het voorbe reidend onderwijs. Hij zeide niet tever geefs dat voor hem de wetenschap slechts waarde had voor zoover zij ons beter leerde opvoeden en onderwijzen, Ieder die het kinderleven heeft gadege slagen weet dat de periode van 3 tot 6 A 7 jaar zoo geheel anders is dan de daarop volgende van ongeveer 13 A 14 jaar. In de eerste penode is het streven naar ontwik keling zooveel krachtiger dan in elke vol gende periode en nu is het de groote ver dienste van Fröbel en Haanstra dat ze dit natuurlijke streven de behulpzame hand hebben willen bieden. Tot haar eigenlijk onderwerp komende ging de spreekster haar gehoor verplaatsen in hare schooi en bracht het in een klasse van driejarigen waar al kleinen dapper aan het werk zijn allerlei spelletjes spelend om al spelende de zintuigen te oefenen. De aanwezigen volgden mej. V.'s prettig en leerzaam betoog waaruit naast haar in genomenheid met de methode van haar voor ganger en meester bleek hoe zij zelf op zijn voetspoor nieuwe wegen heeft gezocht en gevonden om het jonge kind op den weg naar ontwikkeling van hoofd, hand en hart te leiden en te vormen tot een werkend, denkend en voelend mensch. (Applaus). Na een korte pauze was dan het woord aan mej. C. v. d Veen uit Bussura over voorbereidend Montessori-Onderwijs. Deze zette het daargevolgd systeem uit een en gaf met een reeks voorbeelden aan de practijk ontleend aan hoe deze methode de behoefte tot ntwikkeling en de interesse voor het onderwijs bij de leerlingen op na tuurlijke wijz^ doet ontstaan. Aldoende al bewegende woidt hij van zijn werk geboeid Een klacht van onzen tijd is dat wij geen menschen genoeg van den daad hebben. Spr. schrijft dit toe aan een leemte en de opvoeding en het onderwijs waarbij het ini tiatief nemen der kinderen niet tot zijn recht komt. De Montessorieschool doet de leerlingen zelf zoeken en vinden uit de bui tenwereld. Ook dit werd door de spreekster dip met aandacht werd gevolgd in bijzon derheden aangetoond. De heer M. Vrij, directeur van de Nieuws Schoolverceniging te Amsterdam ving des middags bij zijn bespreking van het Dalton onderwijs aan met een herinnering aan een in 1824 door hem bijgewoonde vergadering van ruim 700 onderwijzers te Londen, waar men zich op hetzelfde terrein bewoog als op deze conferentie. Het is spr.'s meening dat de groei van het klassikaal onderwijs ge durende meer dan een menschenleven niet voor niets kan zijn geweest. Het moet nu maar niet in eens weg. Hij wil het goede* er van behouden en -gcbRuiken bij de nieuwe systemen Waaraan prof. Casemir de taak is weggelegd de theoretische grondslagen te belichten is aan de practici op deze confe rentie dus het woord van de daad- de prac tijk zoo vertelde hij naar aanleiding van bovengenoemd bezoek van de school van Lynch in Tottenham en van meerdere dopr hem bezochte scholen prees de belang stelling der leerlingen voor hun werk de opgewekte geest die er heerschte zelfs in de armenschool van Miss Mackinder waar ook de piano niet ontbrak. Hij meende dat daarvan ook wel iets te gebruiken was voor zijn school Inderdaad heeft mej. Schaly in een tweede klas een proef genomen. De banken zijn vervangen door tafels met Oud-Holl. stoeltjes terwijl dagtaken van drie kwartier enz. Er werden ook wel moeilijkheden ondervonden ook tsn opzichte van de leerkrachten. Wanneer men gaat daltoniseeren is men genoodzaakt zich rekenschap te geven van het waarom en hoe studeeren door de leerkrachten is daar voor noodig. Ook met de ,luie" kinderen wer den moeilijkheden ondervonden die echter volgens spr wel te ondervangen zijn, wat ook de meening is van Lynch was. Na meer uitvoerig den gang van zijn school te hebben medegedeeld waaruit bleek dat de Daltonlijn nu door de geheele school loopt Hij wees op de soepelheid van het Daltonsysteem met betrekking tot allerlei zaken zooals bij de afwezigheid van een leeraar en in gevallen dat een leerling die ziek is thuis wil werken. Spr. noemde een geval waarbij een jongen die in Curacao was drie jaar het onderwijs uit de verte pre cies volgde. Tenslotte maakte spr. nog eenige opmer kingen over Script-writing in verband met zijn bezoek in Engeland. Vervolgens hield mevr. R. Joosten Chotzen, hoofd der Lagere Amsterdamsche Montessori-school. een voordracht over ,,De Montessori-beginselen toegepast bij het L.O." Spr. ving aan met op te merken dat de M.-methode van vele gezichtspunten uit is te bezien en vragen hoe de methode de ontwikkeling van een bepaald vak schrij ven of stellen bijv. oplost, naar de op voeding van het zedelijk gevoel en der ver beeldingskracht, naar de resultaten in het algemeen en ten opzichte van de aanslui ting met de Middelbare school, gymnasium en lyceum. Spr. zou dit echter te ver voe ren. Zij wilde daarom alleen uiteen zetten het doel dat zij zich stelt, n.l., de vorming tot persoonlijkheid, al het andere houdt hiermpe verband, vloeit hieruit voort. De M.-methode en de leidsters, die haar toepassen, hebben niet op te lossen proble men, als: hoe breng ik de kinderen kenni9 in het algemeen of kennis van aardrijks kunde. enz. in 't bijzonder bij, zij wil het opgroeiende kind laten leven in psychische hygiëne en doet daarvoor een beroep op zijn zelfwerkzaamheid en spontane activi teit. Zij moet daarvoor kennen de innerlijke behoeften van het kind, zijn levenswetten en zij"wil daaraan beantwoorden. Ten einde die levenswetten te doorgronden is ze ge baseerd op psycho-biologische inzichten, behoort ze tot de positieve experimenteele wetenschappen. Langs experimenteelen weg zijn vastgesteld uiterlijke prikkels, waarvan kwaliteit en kwantiteit bepaald zijn, welke beantwoorden aan innerlijke behoeften en 't kind in staat stellen zich te ontwikkelen door te gehoorzamen aan de innerlijke le venswet: dat verstaan we onder de vrijheid, die het kind in zijn groei verovert. (Liberfé est une conquête frecise (Marie Montessori) zeide spr. Met het oog op den tijd. spr. gegund, kon zij slechts enkele fundamenteele punten noemen en zij koos ter verduidelijking die punten, welke contrasten vormen met de gevolgde onderwijsmethodes, zonder echter in te gaan op nieuwe methodes, die aanver wante principes huldigen. Uitvoerig behandelde zij de vele tegen stellingen met andere richtingen om ten slotte te concludeeren, dat de onverbroken eenheid van denken en doen, de psychische hygiëne der intelligentie geeft de ontwik keling tot vrijheid, tot spontane activiteit en den arbeid stelt op de plaats, die hem toekomt. De kinderen, naar die beginselen opgeleid en opgevoed, verkondigen het Evangelie van den Arbeid en doen ons ge- looven dat de oplossing der sociale proble men wordt voorbereid door de opvoeding tot vrijheid van het jonge kind. Op deze inleidingen volgde aangename gedachtenwisseling. We kunnen nog mededeelen, dat de ten toonstelling van Montessori-, Fröbel-.Haan stra-, Decroly en leermiddelen een groot succes is geworden. Vele ouders en leer krachten, werkzaam bij het lager, zoowel als het middelbaar onderwijs, hebben met groote belangstelling kennis genomen van het tentoongestelde. Treffend was. dat moe ders met haar kleine peuters kwamen kijken naar datgene, wat haar kinderen had had gemaakt op de z.g. Fröbelschool op het Rapenburg. Met heel groote toewijding beijverden zich eenige leerkrachten van de Kweek school voor Bewaarschoolhouderessen, de z.g. school-Haanstra. om op alle vragen ant woord te geven en het ?oed recht, de waar heid van de denkbeelden van Fröbel en Haanstra uiteen te zetten. Ook onze geachte Burgemeester heeft door zijn bezoek Instemming betuigd met het doel en streven van de Vereeniging. Met groote belangstelling deed hij vele vragen. Op velerlei verzoek is de tentoonstelling niet alleen vandaag geopend van 95 uur, maar ook van 61/» tot uiterlijk 10 uur. Dan wordt deze tentoonstelling onherroepelijk gesloten. Wij raden nogmaals alle ouders aan deze tentoonstelling te bezoeken, vooral hen, die kleine peuters hebben. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Aan de 206e vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van een fraaie collectie foto's, verband houdende met het onderwerp van den spreker van dezen avond. De voorzitter, de heer J. A. Verhoog, opende met een woord van welkom tot de talrijk aanwezige dames en heeren, deze eerste vergadering van het seizoen en deelde mede dat het hem gelukt was, ook voor de komende vergaderingen, sprekers op ver schillend gebied bereid te vinden, voor „Bouwkunst" op te treden. Nadat de notu len waren goedgekeurd, was dan het woord aan onzen stadgenoot, den heer J. A. Chris- tiaanse, die tot onderwerp had gekozen: „Zwitserland en de Italiaansche meren". Zoo werden de aanwezigen dan uilgenoo digd, aldus de heer Fred. A. Wempe Sr., spreker in gedachte te vergezellen, bij zijn reis naar Zwitserland. Bij Bazel werd Zwitserland binnengetre den en toonde de 1ste projectie al een aller fraaist gezicht op den Rijn bij zonsonder gang. Lang werd daar niet vertoefd en na de eerste tunnelemotie te hebben doorleefd, komen wij in Luzern. Prachtig panorama, deze heerlijke stad met op den achtergrond de Pilatus en van een andere zijde bezien de Rigi. Van uit Luzern werden er tal van uit stapjes gemaakt in de omstreken o.a. met de wereldberoemde Brunigbaan om Meiringen te bezoeken. Wat weet spreker met zijn vriend en be geleider den heer Vreeburg, toch de juiste momenten te kiezen voor hun opnamen; het is of zij altijd juist het intens-schoone weten te pakken, waar een ander geen kijk op heeft. Liefst te voet maakt spreker zijn berg- reizen; uren en uren te stijgen de zon tegemoet, telkens even stilstaand, om te ge nieten van den verrassende aanblik beneden en boven zich. Wat aangrijpend is dan, wanneer de top van de Rigi bereikt is. dat onmetelijk pano rama dat zich aan onzen blikken ontrolt. Al die'hegreu zen over een lengte van 200 K M. naast elkaar geworden tot een ontzag lijke keten, waren duidelijk te onderschei den. Aangrijpend waren ook de opnamen van een zonsopgang en wij zoo geleidelijk de dag en de heerlijke zon uit de nevelen zagen verrijzen. Na het bezoek aan Luzern was het be- BINNENLAND. Het Nedeilandsch-Belgisch verdrag in de Tweede Kamer. Nog een Katwijker logger is vergaan, de KW 148. BUITENLAND. Kans op een vergelijk in het Engelsche mijnconflict. De Fransche royalist Manrras veroordeeld. roemde Vierwoudstedenmeer aan de beurt. Het Vierwoudstedenmeer, wel het mooiste meer van Zwitserland, wat gaf dat een pracht-tafreelen te aanschouwen. Drummen, Axenstein, de Axenstrasse de Tellskapelle en Fluëlen te veel om te noemen. Van Fluë'en wordt de reis voortgezet en al maar stijgend komen wij in het hoogere Alpengebied in het echte Zwitsersche hoog land. Zoo komen wij aan in Göschenen waar uitgestapt wordt en waar, alvorens naar "Lugano te vertrekken, wij eerst den weg der verschrikkingen bezoeken, de Schol- lenen genaamd, die Göschenen met Ander- matt verbindt. Hier werd ook de^ bekende Duivelsbrug bezocht die over de Reus3 is geslagen, die met ontzettend geweld door de kloof heen jaagt. Velen, zoo zeide spreker, gevoelen zich beklemd in deze vallei, doch onze geleider heeft hier niets gevoeld, den onuitsprekelijke bewondering voor de grootschheid der natuur. Zoo zagen wij dan voor ons de ingang van de Gothard-tunnel. (15 K.M. lang, 8 M breed en 6*/a M. hoog). Als wij den tunnel verlaten, gaat er een zucht van verlichting op bij de reizigers, want zij komen ineens uit het woeste hoog gebergte in een streek met tropische plan tengroei en daar voor ons ligt Lugano. Behalve een klein uitstapje, dat spreker maakte naar Milaan met de beroemde Dom werden wij als in de duizend-cn-een-nacht verhalen gevoerd door het tooverland van Luganersee Comomeer en Lago-Maggiore Na het bezoek aan het mysterieuze eiland Isola Madre waar de Magnolia's tot huizen hoogte opbloeien, komen we weer in Lugano, om dan Italië te verlaten en via Domossola en Iselle door den 20.000 Meter langen Simplontunnel, Visp te bereiken. En aldoor projecteerende, de eene opname al mooier dan den ander voerde spreker ons vlak langs de woestbruisende Visp ten slotte naar Zermalt. Indrukwekkend waren ook de pono- rama's van deze mondaine plaats met op den achtergrond de geweldige Matterhorn Langzaam doch zeker nadert helaas het eindpunt van onzen bergtocht. Met de beroemde Lötschbergbaan gaan wij huis toe. Na het projecteeren van eenige fraaie winterlandschappen in de Hoog- Alpen naderen wij ten slotte Interlaken, waar hoog boven uit massief de Jungfrau oprijst. De groote serie projectie's werd besloten met een avondopname op dien smetteloos witten top der Jungfrau, terwijl de sterren aan het firmament fonkelden. Met den wensch dat toch velen mogen uit trekken van verre of dichtbij, om naar de stemme der natuur te luisteren besloot de heer Christiaanse zijn van groote liefde voor de natuur getuigende voordracht en viel hem nevens een hartelijk woord van dank van den voorzitter een luid applaus ten deel. Na enkele besprekingen van huishoude- lijken aard sloot de voorzitter deze welge slaagde vergadering. EEN NIEUW LEIDSCH FOJFARECORPS. Reeds geruimen tijd werd er door de leden van het Vrijwillige Landstormcorps aid. Motordienst, gesproken over de op richting van een fanfarecorps. Door ver schillende omstandigheden bleef uitvoering van deze plannen echter achterwege, tot eindelek een viertal leden van genoemd corps hun sectie-commandant, den lsten luit v. d. Stok, verzochten of hij zijn medewerking wilde verleenen, indien me«i tot oprichting kon komen. Deze verklaarde zulks zeer gaarne 'te zullen doen en zoo kwamen gisteravond in „Den Burcht" ver scheidene leden van den motordienst bijeen om over de oprichting te praten. Te ongeveer halfnegen opende de heer Hoppezak de vergadering en -heette den heer v. d. Stok hartelijk welkom, om hem vervolgens te complimenteeren met zijn be noeming tot commandant der afd. Leiden. De heer v. d. Stok dankte voor een en ander en nam daarna het woord. Er volgde nu een zakelijk onderhoud tusschen den voorzitter en leden. In het begin wilde het niet erg vlotten, daar men niet precies wist, hoe het corps moest worden samen gesteld. Doch er kwam uitkomst; de heer Van Velzen, oud-muzikant van het 4de Reg. Infanterie trad als technisch leider op en dra kwam men van verschillende zaken op de hoogte. Nadat door genoemden heer

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5