ÜPUROLil Nierkwalen maken U spoedig oud I UIT ONZE STAATSMACHINE Gesprongen Handen 1 ruwe huid WJJRi RECHTZAKEN. Leidsche Begrafenis-Onderneming MODE. zijn nagekomen, geen reden hebben, meer waarborgen te eischen. Wij behoeven niet te voldoen aan wenschen, die gegrond zijn op wantrouwen. Sprekers hoofdbezwaar is niet, dat wij zware financieele verplichtingen op ons ne men, maar dat wij souvereine rechten prijs geven, de bescherming van onze Staatsbur gers wordt onttrokken aan de zorg van onze overheid. Spr. vraagt overlegging van het advies van de Gedeputeerde Staten van Zee land. Verder zou hij de vraag beantwoord willen zien: Is dit Schelderegiem in oveiv eenstemming met de desiderata van de pro vincie Zeeland? De toestand in Zeeland zal worden, dat de Beheerscommissie zal treden in de rech ten van de besturen. Wie voelt, wat er in Zeeland bij dijkbreuken kan geschieden, beseft, dat dit onaannemelijk is. Spr. kan niet aannemen, dat, zooals de minister be toogde, de beheerscommissie een natuurlijk gevolg is van de vrije vaart. Indien men de beheerscommissie wil handhaven, laat men dan de beginselen van Barcelona aanvaar den. De financieele gevolgen van het tractaat vormen bij spr. niet de hoofdzaak maar toch zijn deze van belang en bezwaarlijk voor ons land. Het is niet alleen financieel bezwaarlijk maar ook principieel onjuist, dat Nederland de kosten zal hebben te dragen van onder houd en verbetering der Schelde. Het geheele verdrag beschouwt spr. niet als een voorzien in Belgische behoeften, maar een toegeven aan Belgische deside rata. Waaruit zijn de behoeften van België ont staan? Is onze Rijkswaterstaat niet in staat Antwerpen een verbeterde verbinding te geven met den Rijn? Wat België wil, is niets anders dan Rotterdam, onze eerste ha ven, treffen in zijn hartader en opheffen het voordeel, dat die stad heeft door zijn natuur lijke ligging. De minister heeft getracht met cijfers aan te toonen. dat onze havens geen nadeelen zullen hebben van het verdrag. Maar deze cijfers waren niet juist. Westelijk Noord-Brabant zou inderdaad eenig voor deel kunnen krijgen bij het nieuwe kanaal, maar wat ons betreft zou kunnen worden volstaan met een kanaal van bescheidener afmetingen. Laten wij onze millioenen Hol- landsche guldens besteden aan de economi sche ontwikkeling van ons eigen land en overigens Antwerpen in zijn eerlijken con currentiestrijd geen haar breed in den weg leggen. Dat de beteekenis van Duitsche goederen voor Rotterdam minder beteekenis zouden hebben verkregen berust op de vergissing dat ledige schepen voor geladen schepen zijn genomen in de berekening. Door het Antwerpen-Moerdijkkanaal wordt de voor sprong. die Rotterdam nu heeft, te niet ge daan. Het nieuwe kanaal vormt voor Ant werpen 'n snelverbinding. Het kan 's nachts verlicht worden en kan dag en nacht ge bruikt worden. Bovendien is Antwerpen goed geoutilleerd. Men voelt dus, dat Rot terdam naar het hart gegrepen wordt. Het belang van Rotterdam is een nationaal be lang en daarvoor moet alles wijken. Het tractaat moet mislukken, omdat het de goede verstandhouding met België zal echoden. De heer BRAUTIGAM (S. D.) zegt. dat het een onaangename, taak is, stelling te nemen tegen een wetsontwerp, zooals nu ter tafel ligt. De overtuiging bestaat, dat een redelijk offer onzerzijds een oplossing van de Belgische kwestie wel waard zou geweest zijn. Een afdoende oplossing wordt hier echter niet verkregen. Spr. wenscht niets liever dan een goede verstandhouding met België. Er is ook geen bezwaar, dat Nederland lasten op zich neemt ten bate van een noodlijdend België. Maar i9 België noodlijdend? Geenszins Het gaat niet aan, Nederland lasten op te leggen, die niet te overzien zijn. In plaats van verzoening en verbroedering zou het tractaat verwijdering brengen. De heer Brautigam spreekt namens een aantal fractiegenooten. Degenen onder hen, die hem zullen bestrijden, zullen dit doen uit breede internationale overwegingen Bij het tractaat is niet uitgegaan van het beginsel van een billijken ruil in weder- zijdsch belang. Het was de Belgische men taliteit. Nederland het tractaat af te dwin gen. Het Schelde-regime zal tot teleurstel ling leiden Men kan niet aantoonen. dat Nederland België in den loop der geschie denis een stroobreed in den weg heeft ge legd. Men heeft hier te doen met een kunst matige bevoordeeling van Antwerpen ten koste van Nederlandsche belangen. Spr. betoogt, dat de belangen der groote mogendheden niet parallel loopen met het tractaat. De Schelde toegankelijk voor oor logsschepen Niet iedereen geeft er de voor keur aan Na den oorlog is in België een bedenkelijke mentaliteit ontstaan, die be grijpelijk is. De verloren scheepvaart van Antwerpen wil men herstellen. Denkt men nu, dat dit tractaat bevredi ging zal schenken? Partijen zullen zich op nieuw om de groene tafel moeten scharen en opnieuw moeten onderhandelen op de basis van wederzijdsche belangen. Waarom moest Nederland zijn souverei- niteit prijsgeven? Gaf Nederland aanleiding j in de laatste jaren? Is bij de onderhande lingen over de regeling van den loodsdienst het loodswezen gekend? De MINISTE RVAN BUITENL. ZAKEN: De onderhandelignen zijn gevoerd door den inspecteur-generaal De heer BRAUTIGAM: De vraag rijst nu, wat het advies is geweest van den inspec teur-generaal en of die zijn ondergeschikten geraadpleegd heeft. Diep gewortelde angst en wantrouwen van België hebben het geleid tot zijn huidige eischen. Spr stelt voorop, dat het een onbe twistbaar recht van België is. te eischen dat de Schelde bevaarbaar is. Maar hoe wordt het vastgelegd in dit tractaat? Het onderhoud wordt vastgekoppeld aan den vooruitgang van den scheepsbouw en de toenemende eischen der scheepvaart Er i9 hier dus geen limiet getrokken. Wij nemen onbegrensde plichten op ons. Spr. zou zeggen: de verplichtingen ten opzichte van de Schelde kunnpn niet groo- ter zijn, dan in het geval, dat Antwerpen een Nederlandsche haven zou zijn. Meer mag van ons niet verlangd worden. Inder tijd kon niet eens de ..Belgenland" de Schelde op. Hoe zal het dan moeten als de „Leviathan" of de „Majestic" naar Ant werpen moeten? Als de Schelde groote te leurstellingen zal opleveren, dan zal het verwijt treffen.... Nederland. Aan de al lerhoogste eischen zal de Schelde niet vol doen. In het verdrag is dan ook meer toe gezegd. dan kan worden vervuld. Het had beter geweest te wijzen op het steeds nage komen zijn van onze verplichtingen tegen over België. Want we hebben België nooit een stroobreedte in den weg gelegd. Ant werpen is van 1913 tot 1924 in scheep vaartbeweging vooruitgegaan 21/» millioen ton aan inhoud. Rotterdam ging daartegen over in hetzelfde tijdvak 4 millioen achter uit. Neen, men wil een bevoorrechting van Antwerpen ten koste van de Nederlandsche havens. Antwerpen is een Rijnhaven, maar het wil de allereerste Rijnhaven worden. Het wil het doen voorkomen, alsof het af hankelijk is van den Rijn. Antwerpen ge niet reeds op iedere wijze protectie en ter wijl wij daartegen reeds hebben te concur- reeren, moeten we nog zeggen: „alsjeblieft, hier hebt u op ons grondgebied de twee grootste scheepvaartkanalen van Europa" en dat om daarmee te concurreeren in het eenige achterland, dat onze havens hebben. Zij. die wijzen op de natuurlijke ligging van Rotterdam, waar Antwerpen niet legen op kan. vergeten, dat Rotterdam zijn scheep vaart te danken heeft aan een gegraven kanaal. Laat men ook bedenken, dat Rotterdam geen gunstige positie inneemt. De zelfstan dige handel is er zeer bescheiden. Er is weinig overzeesch goederenvervoer en er is geen groote industrie. Rotterdam is aange wezen op den aanvoer van ijzer, graan en steenkool, maar het zijn buitenlandsche reeders, die aanvoeren. Reeders en ontvan gers verhuizen naar Antwerpen, zoodra zij daar een stuiver per ton goedkooper terecht kunnen. Moeten die groote belangen wor den aangetast ten voordeele van Antwerpen dat toch reeds bloeit? Ten slotte bespreekt de heer Brautigam het bevaren van Belgische oorlogsschepen van de Schelde. Aanvankelijk was spr. van plan geen aandacht aan deze kwestie te schenken, maar na het bericht in de NJt.Ct. van Donderdagavond j.l. over hel Fransch- Belgisch militair accoord, zou hij gaarne van den minister nadere inlichtingen ont vangen. Aan het tractaat zijn zulke emslige be zwaren verbonden, dat het in zijn huidigen vorm niet kan worden aanvaard. Neder land kan wachten en van België zal het verlangen komen, een nieuwe overeenkomst te sluiten, maar dan ëén, die op'den grond slag van recht en billijkheid aan de inter nationale gedachte ten goede komt. De vergadering wordt verdaagd te 6.25 nur tot Dinsdag 1 uur. RECLAME. Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor, dat men last krijgt van rugpijn, duizeligheid, zenuw, pijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nieren het zijn waarschuwingen van do nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht, werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Ais zij hierin falen, kunnen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hoopen zich dan in het bloed op ,en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroorzaken; of wel wordt een onvoldoende hoeveel heid water aan het bloed onttrokken, waar door zich waterzuchtige zwellingen kun nen vormen. Ook kunnen ontstaan blaas- stoornissen, niersteen, niergruis, blaas ontsteking, ischias, spit, vermagering, ze nuwachtigheid en gebrek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer ver schijnselen. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit specifieke niermiddel werkt recht streeks op de oorzaak van uw kwaal, rei nigt en versterkt de nieren, lenigt de urinekanalen en regelt de werking der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bij het gebrek van Foster's Rugpijn Kieren Pillen. 3015 Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apo theken en drogisten k f 1.75 per flacon. Een en ander over en uit de Staatsbeorootinfl voor 1927 (Hl). Na de bespreking van de uitgaven ten laste van onze schatkist, welke voor 1927 zijn geraamd, komen we nu aan een korte bespreking van de inkomsten, welke moeten dienen tot dekking dezer uitgaven. In de nota betreffende den toestand van 's lands financiën worden cijfers gegeven van de ontvangsten van het Rijk over de jaren 1923, 1924 en 1925. Daaruit blijkt, dat aan gewone en buitengewone ontvangsten bin nenkwam in het eerstgenoemde jaar f659.197.219,281/», dal was f lll.618.729.06Vf minder dan uitgegeven was in dat jaar. Sedert begonnen we te bezuinigingen, zoo dat in 1924 bij een uitg v. f 702.831.329.46*/» en een ontvangst van f642 646.641,61 het tekort toen wa9 f60.184.687.841/». In 1925 had het bezuiniging9mes zijn werk voor een groot, deel gedaan, bovendien ontbreekt op den dienst van dat jaar de Crisisdienst, die zooveel geld verslonden heeft en was in dat jaar zelf9 sprake van een overschot n.l f 5.580.877 741/», bij een ontvangst van f663 351 639.451/» en een uitgave van f 668.932.517.20. alles beekend over den ge- heelen dienst. Ofschoon niet strikt behoo- rende tot ons onderwerp, willen we hier nog mededeelen, dat na 1917 het jaar 1925 het eerste i9, dat weder een gunstige uitkomst der eindcijfers doet zien, eveneens deelen we curiositalis causa mede, dat in het tijd vak van 1906 tot en met 1925 door den staat meer werd uitgegeven dan ontvangen de kapitale som van f 1.077.680.502 52. Dit geld is dus voor het grootste deel geleend moeten worden. Wat nu de inkomsten voor 1927 betreft, deze werden geraamd op f611,808 305.11, aan buitengew. ontvangsten f7.906.587.25 en aan gewone ontvangs. f603.901.717,86. Van deze gelden wordt het grootste deel op gebracht door de gewone belastingen. Hier volgt een gespecificeerde opgave van den opbrengst der verschillende belastingen voor 1927. terwijl wij tusschen haakjes daar achter zetten het bedrag, waarmee ze ver geleken met de begrooting voor 1926 ver hoogd zijn: Grondbelasting f20.295.600 (f 545.600^; Personeele Belasting f28.300 000 (f 600.000); Inkomstenbelasting f 98 000.00 (f 6.000.000); Vermogensbel. f 11.700.000 (f500 000); In voerrechten f57.500.000 (f3.500 000); Rij wielbelasting f 6.250.000 (f 250.000)Accijns op de suiker f42 000.000 (f2 000.000); Ze gelrechten f23.000.000 (f3.000.000); Do mein-inkomsten f 3.500.000 (f 364.000)Do mein-inkomsten van Oorlog f 270.000 (f 70.000); Inkomsten van de groote wegen f90.000 (f15.000); Inkomsten van vaarten, veren, havens f 324.000 (f 59.00Q). Tellen we deze cijfers op, dan blijkt, dat deze bronnen van inkomsten geraamd zijn meer te zullen opbrengen f 17.903.600. Daartegenover staan natuurlijk andere bronnen van inkomsten, waarvan de op brengst om de een of andere reden lager moest gesteld worden. Zoo de dividend- en tantième-belasting, welke met 1 millioen verminderd moest worden, de Accijns op het gedistilleerd, die liefst f 2.000 000 minder op zal brengen en de Accijns op het geslacht, welke f 500.000 lager geraamd is. De andere posten bleven op hetzelfde bedrag. Het ver schil tusschen den geraamden minderen en meerderen opbrengst is f 14.403.600 in het voordeel der hoogere posten. Natuurlijk heeft de staat nog heel wat an dere bronnen, waaruit ze het geld voor de huishouding put. Uit de bekende midde'en, waarvan iedere maand in de couranten de opbrengst gepubliceerd wordt, noemen we nog: de Accijns op de tabak, welke opbren gen moet liefst f 22.000.000de Successi»3- cerhten enz., die geschat worden op f45.000.000; de opbrengst der Staatsloterij, die met een J?edrag van f 665.000 op de be- grooling voorkomt; de opbrengst der acten voor de jacht en visscherij, van consenten voor de kustvisscherij en van de Vogeiwet- veTgunninger. welke met de loodsgelden verwacht worden f 4.264.000 in het laadje te zullen brengen. Het Rijk heeft aandeel in de winst van de exploitatie der Staats spoorwegen, dit aandeel wordt begroot op f 4.285 000, eveneens in die der Nederland sche Bank, welke vermoedelijk zal bedragen f 4.500.000 Met verderen verkoop van do meinen schijnt te worden doorgegaan, immers op de begrooling paradeert daarvoor een niet geringe bate, n.l. f 1.200.000. De post renten van kapitalen* voordek- schoten aan de koloniën in Oost- eo West- indië, aan Staatabedrjjven, 's Rgks bgzondere fondsen, gemeenten, spoorwegmaatschappijen enz., bedraagt de kapitale som vaa f47.319.739.18. Daarvan memoreeren we hier de volgende nummers: aandeel van Nederlandsch-Indië in de renten en kosten van de Nationale Schuld f 1.495.796.50; rente van voorschotten ingevolge art. 38 der Woningwet f25.300.0ü0; renten van kapitalen, verstrekt aan het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie f 6.250.000 en ten slotte rente van voor schotten aan vreemde mogendheden en van andere door den Staat verleende voorschotten f8.391.000, zoodat deze heele post de niet geringe som van f47.319.739.18 bedraagt. Uit de verschillende ontvangstpos ten der departementen diepen we nog op: Buiten landsche Zaken ontvangt van de Chineesche regeering, verschuldigd ter zake van de onlusten in 1900 f76.000. Justitie ontvangt als opbrengst van de in de gevangenissen en rijkswerkinrichtingen gedane arbeid f 1.504.000; van de ter griffie betaalde boeten en gestorte waarde der verbeurd verklaarde voorwerpen f 140.000 en van de gerechtelqke boeten f 1.400.000. Binnenland int voor de uitgave van de Nederlandsche Staatscourant, de Handelingen van de Staten- Ger.eraal en het Staatsblad samen f201.000. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen raamt de opbrengst van de verschillende examen gelden f 1.302.200. De verschillende onder- wn?-examens Lager Onderwijs moeten op brengen f133.900. De entréegelden der er- schillende Rijksmusea zullen moeten bedragen f 43.000. Het bedrag der verjaarde renten wordt door Financiën begroot op niet minder dan f 40.000. Het Rijksreclame-bureau zal f25.000 in het laadje brengen. De aan de schatkist vervallen kosten van vervolging in belastingzaken en de opbrengst van boe ten en verbeurdverklaringen in zake de be lastingen f 1.220.000. Het kadaster, de hy- potheekdienst en de werkzaamheden der landmeters en de boekhouders van het ka daster ten behoeve van particulieren f2.846.000. Waterstaat meent te zullen boeken aan door België te betalen gelden voor onderhoud van het kanaal van Gent naar Temeuzen en voor teruggaven van kosten der exploitatie en van onderhoud van de Rijks-electriciteitswerken te Terneuzen en voor de bezoldiging en toelagen van het personeel in dienst van het kanaal Luik Maastricht f 178.500. De ontvangsten we gens verrichtingen voortvloeiende uit ver schillende wetten, als daar zijn de Octrooi-, de Merken- en de Maten en Gewichtenwet en van verrichtingen door verschillende Rijksambtenaren gedaan voor particulieren als die der laboratoria, proefstations, voor lichtingsdiensten enz., worden doo^het De partement van Arbeid. Handel en Nijver heid geschat op de niet geringe som van f 2.988.350. Wij meenen hiermede aan het eind onzer hespreking te zijn Ons doel was om in een paar artikelen, aan de hand der Staatsbe- grooting, een overzicht te geven van de uit gaven en inkomsten van den Staat. Na tuurlijk konden we niet anders dan een paar grepen doen. Immers, gelijk we in den aan hef van ons eerste artikel onder dezen titel zeiden, de Staatsbegrooting is een zeer uit gebreid stuk werk, waaraan door de ver schillende departementen wel zeer veel werk is besteed. RECLAME. 4Üfl Doos30-60-.QOr.t E Tube 80ct. {SpL/J ___faBijApoth.enDr"nkipny^r Jg,S 3034 KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld Wegens dronkenschap: B. H. M. K. f3 of 3 d., J. Z. Den Haag f 6 of 6 d., J. C. v. B. Delft f 6 of 5 <L, C. v. d. W., F. Q. R., beiden te Noordwijk aan Zee, ieder tot f 3 of 3 d., D. v. K., Rijnsburg, J. v. L., Voorschoten, ieder tot f 3 of 3 d., C. J. v. d. E. Sassenheim f of d., *H. K. f3 ot 3 d., D. K. f 0.50 of 1 d, A. P. f 3 of 3 d., J. de B., A. de V., beiden te Katwijk aan Zee, ieder tot f 5 of 5 d., L. S. zwervende f 5 of 5 d-, C. A. N. Rotterdam, f 5 of 5 d.E. N. R. M. v. d. X., Den Haag f 1 of 1 d.J. C. de b. f 3 of 3 d., A. v. H. f 3 of 1 m. t.sch; A. B. H. f 3 of 3 d., M. v. H. Noordwijk aan Zee f 3 of 3 d., A. K. Katwijk aan Zee f 3 of 3 d., B. H. zwer vende, 2 m. f 5 of 2 m. 5 d., N. v. d. B., Noordwijk f 3 of 3 d., G S., H. v. d. R., C. P. K., E. M. Sassenheim, A. v. d. W. zwervende, H. O., Delft, J. Z. Den Haag, J. S. aldaar, ieder tot f 3 of 3 d., D. H. f3 of 3 d. Wegens loopen op verboden grond: A. de R., Voorschoten 2 m. f 2 of 2 m. 2 d., L. B. S. Noordw.hout, C. v. d. N., Noordwijk aan Zee, C. P. vr. v. dL N., ieder tot f3 of 3 A, S. v. d. Z., Noord- wijkerhout, geen straf toegepast, A. T. Haarlem, J. C. id., ieder tot f 3 of 3 d., B. A. J. aldaar f 1 of 1 d.J. v. R. f 3 of 3 d. Wegens straatschenderij: J. H. f 2 of 2 d. Wegens opgeven van een valschen naam: P. v. d. P. f 3 of 3 d. Wegens een trekdier onbeheerd laten staan: H. v. R. f 2 of 2 d. Wegens overtr. der arb.wet: J. J. P. vr. C. H. Noordwijk f 2 of 2 d., A. de R. f 2 of 2 d., P. v. d. D. Noordwijk f 2 of 2 d.H. v. H. Noordw.hout, J. A. S. id., J. M. v. W., Noordwijk, 2 m. f 3 of 2 m. 3 d.J. v. R., aldaar f 6 of 2 d., dezelfde f 2 of 2 d.A. v. H. Ljsserbroek 20 m. f 1 of 20 m. 1 d.P. v. d. L., f 3 of 3 d.H. Z. aldaar, f2 of 2 A, J. de G., Zoeter- woude f3 of 3 d.; C. v. T., Katwijk aan Zee 2 m. f 2 of 2 m. 2 d., J. C. Th. S. Heemstede 18 m. f 3 of 18 m. 3 d.A. J. V. 3 m. f 2 of 3 m. 2 d.A. V. Rijnsburg f 3 of 3 d.A. O. Katwijk aan Zee 4 m. f 3 of 4 m. 3 d.J. Sch. aldaar f 2 of 2 d.A. v. K. Leiderdorp f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Boterwet; C. L. v. K, Leiderdorp f30 of 30 d.G. de G., Oegstgeest, f 10 of 5 d. Wegens overtra der Motor- en Rijw.wet: J. A. M. v. H. f 2 en f 3 of 2 m. 1 d. We gens overtr. der Visscherij wet: P. v. d. K. Kwintsheul f 2 of 2 d., J. L. v. d. N. Val kenburg f 3 of 3 d., J. E., G. H. v. d. H., beiden Den Haag, ieder tot f 0 50 of 1 d. Wegens overtr der Motor- en Rijw.-wet: regl.G. H. v. K. f 15 of 6 d., D. v. B. f 5 of 5 d., T. S. f 3 of 3 d., L. J. R. Voor schoten f 5 of 5 d., J. J. R., Wassenaar f 1 of 1 m. t.sch.A. B. f 2 of 2 d., P. J. v. d. V., Delft f 5 of 5 d., M. K., D. W. V., J. N., W. H. Noordwijkerhout, W. Z. al daar, ieder tot f 3 of 3 d. Wegens overtr. der Pol.verord. der gemeente Leiden: P. K.f H. L., P. N., H. de K., ieder tot f 1 of 1 d., J. K., W. J. M. ieder tot f 0.50 of 1 d., B. B. f 0.50 of 1 d., F. C. M. Boskoop f 3 of 3 d. Wegens overtr. der PoLverord. der gem. NoordwijkJ. A. v. d. M. Noord wijk f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Sassenheim: C. M. Sassenheim of 1 m. t.schG D. v. D. tot teruggave aan. de ouders. Wegens opgeven van een valschen naam A .L. f 3 of 3 d. Wegens overtr der Motor- en Rijw.wet: J. van 't Z., tot teruggave aan de ouders; H, V. Noordwijk aan Zee f3 of 3 d. We gens overtr. der IJkwet: J. P. 3 m. f 0.50 of 3 m. ld. Wegens overtr. der Jachtwet: J. LQ. v. d. K., beiden te N.-Vennep, ieder tot f 10 of 5 d., W. v. d. A., Hille- gom f 5 of 5 d. Wegens overtr. der Leer plichtwet: J. de la R., geen straf toege past, J. S. vr. S., f 1 of 1 d J. C. C. R. vr. B., f 2 of 2 d.. P. v. H. f 0.50 of 1 d., E. M. de H f 3 of 3 d., L. de H. f 2 of 2 d., M E. vr. A. i 0 60 of 1 d., M. v. d. B. vr. H. f 1 of 1 d., M V. vr. A f 0.50 of 1 d., wed. H. f 1 of 1 A, C. de la R. vr. J. f 2 of 2 cL, M v. H vr. P. f 0.50 of 1 d., M. E. G. vr. den O. f 2 of 2 d., C. v. d. S. f2 of 2 d.. M. v. d. B. vr. W f 3 of 3 d., N. B vr W. geen straf toegepast, H. M. S. vr. R., J. 8 W S. vr. S., L 8. vr. 5 ieder tot f 2 of 2d J. v. T. vr. W. f2 of dg.; S. S. H. f3 of 3 dg.; A. v. Z. vr. R. f 1 of 1 dg.; M. E. vr. A. f0.50 of 1 dg.; J. W. vr. W. f2 of 2 dg.; H. P. vr. Ph. f 2 of 2 dg. C. K. vr. S. f3 of 3 dg.; C. G vr. R. f 1 of 1 dg.: C. P. vr. S. geen straf toegepast; J. K. f 1 of 1 dg.- C. de la R. vr. A. f2 of 2 dg.; H. M. S. vr. R. f2 of 2 dg.; J. B. vr S. f 1 of t dg.; S. A. vr. W. geen straf toegepast: J. B. vr. de la R.; H. A H vr D.; F. S. ieder tot f 2 of 2 dg.- J. M L vr. V f 3 of 3 dg E N. vt. K f2 of 2 dg.; S. R. vr. C. f 2 of 2 dg., A. C. B. Oegstgeest f 3 of 3 dg A 0. aldaar; J. J. v. d. P. aldaar; A M. de M vr H. al daar ieder tot f2 of 2 dg.; J. de H Sassen heim; A v D aldaar; M. v. T aldaar; A J. v. d. P. Voorhout; G. K. Rijnsburg, ieder tot f 2 of 2 dg.M. v. d. B. Noordwijkerhout' P. D. aldaar; Ch. v. H. wed. B.; J. v. S.; J. D. allen te Noordwijkerhout, ieder tot f3 of 3 dg.-. F. H. Noordwijkerhout fl oj 1 dg.; W. Sch. Noordwijk f2 of 2 dg.: y, E. v. D. vr. B. Noordwijk aan Zee f 2 of 2 dg.; A. H. vr. de J. aldaar f2 of 2 dg.: M R. vr. v. d. P. f 2 of 2 dg.: P. H. vr. H. beiden te Katwijk aan Zee, ieder tot f 2 of 2 dg; wegens te snel varen: J. J. M. Hillegom- J. G. K. Amsterdam; A. B. H. den Haag- N. v. E. Rijnsburg; S. O. Delft; S. 0. al' daar; H. V. C. Leidschendam;A. de V„ Hazerswoude; N. v. H. den Haag, ieder tot f 10 of 10 dg.; wegens varen zonder ver gunning: O. v. T. Amsterdam; J. J. K. ieder tot f 10 of 10 dg.; wegens overtr. van het Motor en Rijw. regl.: A. v. L. Bussum; li C. E. den Haag; ieder tot 'f5 of 5 dg.; p, li. J. Rijswijk f 3 of 3 dg.; A. R. B. Noord- wijkerhout f 3 of 3 dg.; G. Z. Noordwijk f3 of 3 dg.J. H. v. d. H. Sassenheim f 3 of 3 dg.; A. R. f 3 of 1 mnd. tuchtschool; R. R. Leiderdorp f 1 of 1 dg.; Th. v. d. W. Noord wijkerhout f 3 of 3 dg.; G. v. d. V. Rijns- burg f 2 of 1 mnd. tuchtsch.; D. v. K. aldaar f 2 of 2 dg.; H. E. v. d. B. Voorhout f2 0! 1 mnd. tuchtsch.; P. T. aldaar; alsvoren; J de G Voorhout f3 of 3 dg.; C. v. d. B. Lisse f3 of 3 dg.; J. G. Scheveningen 1 of 1 m ndtuch tschool Wegens overtr der Pol.-verord. der go. meente Leiden; R. P. de G. fl of 1 d.; D. C. f 1 of 1 mnd. luchtsch.; A. B. alsvoren; J. B. v. d. B. ontslagen van rechtsvervol ging. A. H., Leiderdorp, f3 of 3 d.; S. v. d. V. f5 of 5 d.; H. W. v. d. B. f 10 of 10 d.; P. M. f3 of 3 d. J. P. f 2 of 2 d.; 0 de V. f10 of 10 d.; J. H. M.; G A. v. V," Rotterdam, P. L. v. W.. Sassenheim, ieder tot f5 of 5 d.; J. V., Scheveningen; M de N. aldaar, ieder tot f 10 of 10 d.; D G., Katwijk aan den Rijn, f 10 of 10 d.; A B.,' Wassenaar; W. H. v. d. W., Den Haag! ieder tot f 3 of 3 d.; J. H B. aldaar f 10 ot 5 d.; H. v. M., Hazerswoude; J. N. v. d. H., aldaar; H. P. v. A aldaar, ieder tot f 1 of 1 d. Wegens overtr. der pol.-verord. der gom. Noordwijk: J. v. d. W., Noordwijk; F. S. K. vt. v. W., aldaar; A. de K vr. v d. N.; B. v. E. aldaar, ieder tot f 2 of 2 A Wegens overtr. der pol.verord. de-r gem. Noordwijkerhout: J. R. en J. D., beiden te Noordwijkerhout, ieder tot f2 of 2 d. We gens overtr. der pol.-verord. der gem. War mond: Th. A. v. d. H., Oud-Ade, ontslag van rechtsvervolging. Vrijgesproken werden: H. S., Warmond, beklaagd van overtr. der pol.-verord. der gem. Warmond; J. B beklaagd van overtr. der Trekhonden wet; J. W., Stompwijk, be klaagd van overtr. der Motor- en Rijw. wet; J. de G., J. J. C., P. v. S., allen be klaagd van straatschenderij; H. C. L., Noordwijk, beklaagd van overtr. der. Arb. wet. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. EtEEREWEER TETiKFOOSI S«1 MRIDES 4C30 kort zijn, dat werkelijk de uiterste gren* is bereikt, vind ik die mode allerliefst en vorige jaren, toen ze A korter en korter werden, heb ik er dikwijls op gemopperd! Ik vond dat halfslachtige zoo leelijk; 't was geen lange en geen korte rok, en 't maakte een ongracieuze lijn Nu is de „lijn" aar dig en bekoorlijk". Het geheele been tot de knie is vrij; men ziet de kniebuiging bii het loopen-. de vorm van het been is Af. Boven dien zijn nu de rokken van onderen wat wijder, zoodat ze uitwippen en niet strak om de beenen slaan en het loopen bemoei lijken. De rokken der volwassenen li.ikeD in verhouding tot de beenenlengte bij de nieuwe mode het meest op die van 10 a 11- jarige meisjes en wie zal niet beweren, dat die aankomende flappen alleraardigste bee nen hebben? Natuurlijk brengt deze mode mee, dat er bijzondere aandacht aan de beenbekleedinS wordt geschonken. Want dat is een moei lijke kwestie. Het is namelijk al weer de mode uit om de beenen Al te opzichtig t* omhullen De griezelig felrose kousen, d? roodhuidtintige, de te reëel vleeschkleuri?'' waren blijkbaar de meeste dames niet da mesachtig genoeg, 't Was een mode-uit- spatsel, dat gelukkig al weer tot het verla den behoort. Ik heb het nu over.de kousen, die men op straat draagt. Voor avondtoilet is rose nog wel geoorloofd in zijden, bro- calen of melalen schoentjes.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10