No. 20437 DONDERDAG 28 OCTOBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het VOnrnaanKte nieUWS van heden. RECHTZAKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB AD VERTENTIEN 80 CU per regel Bij regel abonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij en maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Olrectie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No 57055 Postbus No. 54 PRIJS DE2ER COURANT: Voor Loideo per S maandeD I 2 36 pei week Buiteo Leiden waar agenten gevestigd tijn per week Franco per post 2 35 portukusten 0 13 .0.18 Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen nog ten bate van de nage laten betrekkingen van de slachtoffers der KW 152 van- S. J. M. f2.me] A. M K. 11.50. W. A. K. f2.50. Alg. Ned. Bouwar- beidersbond aid. Noordwijk f7.dames C. 12.50; dr. A. J. S. f2.50; G. S J 1—W. K T. f 5.H. v. W. f2.50; uit een spaar pot f 6.75; fam. D. f 10.—dr. J. C. M. T. mevr. C. A. K.B. (2.50; fam. J. C. M f 3.50collecte op den verjaardag van lanle Keetje f2.35; personeel Tieleman en Dros afd. buitenlandsch magazijn f 12 10 smederij f3.60; vulkamer f2.70; zuurlokaal 1375; jamlokaal f2.25. keuken f 3.15; J. L. 110.collecte Buurtvereeniging ..Eensge- lindheid" f 15.28. van L en A. f 1. In totaal ontvingen wij derhalve f 2348 34. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amslerdamsche Bank onder vermelding „KW logger 152". DE DIRECTIE. VEREENIGING „PAEDAGOGISCHE BIBLIOTHEEK". De tentoonstelling. Zooals wij gisteren reeds mededeelden was er voor de opening der tentoonstelling van bovengenoemde vereeniging in een tweetal lokalen in perceel Pieterskerk- gracht 9 aangericht, veel belangstelling. Na de opening door den heer Van Schaik, verkreeg mej. Voltman, directrice van de Kweekschool voor Bewaarschoolhouderes- sen alhieT het woord om de inzending van deze inrichting en van enkele gemeentelijke bewaarscholen hier ter slede toe te licht m en te verduidelijken, teneinde daardoor het den bezoekers gemakkelijk te maken, opdat deze daardoor de beteekenis van het ten toongestelde werk der kleinen beter konden I begrijpen en waardeeren. Uit haar onop- fesmukte causerie sprak groote waardeeriDg 1 foor het baanbrekend werk van haar voor ganger, wijlen den heer Haanstra. weike waardeering zij blijkbaar wist over te dra gen op de aanwezigen. Zelf werkzaamheid der leerlingen, ziedaar het voorname begin sel, waarop de methode Haanstra in zoo menig opzicht overeenkomende met die van Montessori steunt en die ook. zij het dan eenigszins gewijzigd, door mej. Voltman wordt gevolgd en waarmede, ook blijkens deze tentoonstelling, zulke verrassende re sultaten worden bereikt. Niet minder belangstelling had de groote inzending van de Stichting voor Kinrer studie, afdeeling Vereeniging tot opleid.ng van leerkrachten volgens Montessori begin selen te 's-Gravenhage en Rotterdam waar bij zich aansloot het aanwezige materiaal volgens de methode van prof. Decroby uit Brussel en van Dalton waarover de direc trice van de Haagsche opleidingscursussen voor leerkrachten, volgens Montesorri-begiu- selen, mevrouw C. PhilippiSiewerts van Reesema aan de hand van deze expositie een even leerzame als interessante voor dracht hield. Onder de aanwezigen waren uitteraard veel onderwijzers(essen) en hoofden der scholen die ook de uiteenzettingen van me vrouw Philippi met aandacht volgden. De tentoonstelling is ook heden- en mor genavond van 79 uur geopend Wij beve len een bezoek ten zeerste aan. niet enkel aan hen die met eenigerlei tak van ond t wijs belast zijn maar ook aan ouders en vooral moeders. DE VEREEN. ÏOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Het doet ons genoegen dat de bazaar dezer vereeniging in den Foyer gisteren en eergisteren druk is bezocht geworden en dat er goed verkocht werd. De dames klaagden °iet en te oordeelen naar de bedragen die worden geraden voor de te verwachten op brengst. zal deze bazaar een mooie bate voor het schoone doel opleveren. Hoe meeT hoe liever. En daarom bevelen V00r ^en avon^ nog eens extra aan Men moge bedenken dat alles weg moei Het is vanavond daarom zoo iets van een uitverkoop. Wie zou daarvan nog ^et eens profiteeren en tegelijk genieten van het aardig zitje, dat men er vindt. Men drinkt er een smakelijk kopje thee eet een heerlijke wafel van de bekende Leid- ^he firma Epskamp die ook naar vermo gen heeft medegewerkt om de zaak doen Magen en geniet tegelijk van het aardig strijkje, dat alleen de entree waard is. EERSTE VOLKSBIJEENKOMST. Een uitstekende inzet. Gedurende ettelijke tientallen jaren heb n de avonden georganiseerd door de Com- epn 16 V00r Volksbijeenkomsten zich in vSroote mate van populariteit mogen r eugen. En dat ieder jaar opnieuw be langstelling zich in stijgende lijn beweegt is te danken aan het uitstekende programma dat de Commissie telkenjare den getrouwe bezoekers aanbiedt. Wij hebben het gisteravond opnieuw kun nen constateeren. toen 't N V Sanders ge mengd koor „De Ster" de reeks bijeenkom sten in het seizoen 19261927 opende mei een uitvoering, welke in alle opzichten wel geslaagd mag worden genoemd I Dat het gisteravond in de Stadszaal dan l ook tjokvol was. behoeft wel nauwelijks be toog. De voorzitter, de heer J. H. van Wave- ren heette alle aanwezigen welkom, onder wie spr. vele oude bekende meende te zien Tot hen die deze avonden voor het eer-t bij wonen richtte spr. het verzoek hun waar deering voor het werk der Commissie in dat der uitvoerende vereeniging te toonen door zich kalm en rustig te gedragen en vooral het rooken na te laten In het bijzonder heette spr welkom den beschermheer van ..De Ster", den heer J. F. X. Sanders met zijn echtgenoote, den voorzitter van het Nut alsmede de heeren v. d Laan en de Wilde als bestuur-leden der 3-Octobervereeniging die zooals men onlangs in dit Blad heeft kunnen lezen, 40 jaar geleden op initiatief van eenige leden der Commissie voor de Volksbijeenkomsten werd opgericht. Tenslotte begroette spr den burgemeester, jhr mr dr N C. de Gijselaar. doch hij deed dit met een gevoel van weemoed. Wellicht, aldus spr is het vanavond de laatste maal dat gij als hoofd der gemeente in ons midden zijt Van gansc.her harte dankte e.pr. den bur gemeester voor den steeds verleenden zede lijken en financieelen steun en voor de war me belangstelling, welke hij steeds voor het instituut der volksbijeenkomslen aan den dag legde. Spr. besloot zijn openingswoord met te verklaren, dat wanneer eenmaal de burge ter zijn ambt zal hebben neergelegd en hij toch nog eens een avond als deze zou wil len bijwonen, hij steeds een welkome gast zal zijn. niet alleen van de Commissie, maar ook van de bezoekers. (Aanhoudend ap plaus). Nadat der traditie getrouw gezamenlijk het eerste couplet van het Wilhelmus gezon gen was ving ..De Ster haar programma aan Wij willen dienaangaande kortheid be trachten. doch schromen niet te verklaren, dat ,,De Ster" gisteravond getoond heeft aan den Leidschen zangershemel inderdaad een ser van de eerste grootte te zijn. Wanneer wij de uitvoering van gister avond eens vergelijken bij die van twee jaar terug in de Graanbeurs. dan valt er een vooruitgang te constateeren. die welhaast aan het onbegrijpelijke grenst. Met een gerust hart durven wij „De Ster" ten voorbeeld stellen aan andere zangver- eenigingen hier ter stede als een staaltje van hetgeen ernstige toewijding vermag, zelfs bij een dergelijke heterogène samenstelling als „De Ster" Ernstig willen sprak uit ieder lied. dat gisteravond ten gehoore werd ge bracht. men voelde wét men zong. terwijl de stemmenverhouding uitstekend was. Er is evenwel nog een tweede factor, waaraan ..De Ster" haar tegenwoordig peil te denken heeft en dat is de bekwame lei ding van den heer W, J Mizeé, die zijn men- schen keurig onder bpdwang heeft en eruit weet te. halen, wat erin zit. Het succes na ieder lied was dan ook groot en welverdiend Aan koor en leider onze gelukwenschen daarmede. Als solisten verleenden hunne medewer king mej. Annie van der Reijden wier zui vere sopraanstem ook thans weer veel te ge nieten gaf (de heer Mizeé verzorgde de piano begeleiding) en de heer Frans Vrijhof f. cel list met aan den vleugel m*i. M. Veldhuy- zen. De heer Vrijboff beschikt ongetwijfeld over goede cellistische eigenschappen, voor al de concertpolonaise van Popper en „Scherzo" van van Goens waren heel mooi en oogstten terecht veel bijval De piano- begeleiding was bij mej. Veldhuyzen in ver trouwde handen. De beide dames kregen bloemen. Het was een avond die ons lang in pret tige herinnering zal bijblijven. VEREENIGING GRONINGEN, AFD. LEIDEN. Gisteravond vergaderde in Zomerzorg de Vereeniging Groningen, afdeeling Leiden. De matig bezochte vergadering werd ge opend door den voorzitten den heer H. A. Vriend. Na goedkeuring der notulen brachl de secretaris, de heer J Bakker het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat een opgewekte stem ming heeft geheerscht, al is het ledental, helaas, tenslotte iets teruggeloopen. Daarom werd een opwekking geuit, alle nog met- aangesloten Groningers te doen aansluiten. Landdag en algemeene vergadering hier in Juli gehouden, waren voor de afdee'ing een succes, gelijk bleek uit de algemeene waardeering van Hoofdbestuur, Afgevaar digden. etc Over 't geheel is het een goed jaar ge weest voor de vereeniging en de hoop op een nog beter jaar (le lustrum) werd geuit. Voor zijn uitvoerig en keurig verslag werd den secretaris hartelijk dank gebracht Het jaarverslag van dpn penningmeester den heer H. ten Cate gaf aan dat de ont vangsten bedroegen f 638 02. de uitgaven f 648.26. zoodat er een tekort is van f 10 24, waarbij echter rekening moet worden ge houden met den aankoop van een vlag. poppekasl etc. een bezit van f 55. zooiat feitelijk nog gesproken kan worden van een voordeelig slot. Namens de kascommissie werd door den heer R Klunder medegedepld dat alles in de beste orde was bevonden zoodat de penningmeester onder dank werd gedechar geerd voor zijn gevoerd beleid. In de kascommissie. die voor 2 jaar zal zitting hebben, werd >n gekozen de heeren R Klunder S. Koopmans. D. van Dijk en als plaalsvervangers de heeren S. Nijdam en G. D Neuteboom Als afgevaardigde naar de eerstvolgende algemeene vergadering, te Groningen te houden werd gekr>zen de heer H. A. Vriend, als diens plaatsvervanger de heer B. W. Men k horst. Periodiek aftredend als bestuursleden waren de heeren B. W. Menkhorst, J. Bak ker en H. ten Cate. die werden herkozen Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. Vol vertrouwen gaat de afdeeling het komend jaar tegemoet. Een ongedwongen gezellig samenzijn be sloot de eerste bijeenkomst van dit seizom AANBESTEDING. Door Bestuurderen van de Stedelijke Werkinrichting alhier werd gistermiddag aanbesteed: De levering der benoodigde levensmiddelen gedurende de eerstvolgende zes maanden na 31 October 1926 als aard appelen. gesmolten rundvet, gort. rijst, groene en capucijner erwten, bruine boonen groenten, kropbrood. zoete- en karnemeld, koffieboonen. chichorei. peper en stroop. Er was als volgt ingeschreven: B. Ouwer- kerk gort f 24, rijst f 22. gr. erwten f 34, capucijners f 42. br. boonen f 26. alles p. i 100 K.G.; Verkouw Slokhuyzen koffie f 16.20 en f 15 p. 100 K.G.; T. Haan. aard appelen f6.08 p 100 K.G.; W. den Heeten Zn., aardappelen f 6.43 p. 100 K.G.: E. R. Beulink. kropbrood f 15.90 p. 100 K.G.; L Broodfabriek, kropbrood f 19 p. 100 K.G.; Z. v d. Mey. kropbrood f 14.75 p. 100 K.G.; H, v Nood. zoetemelk f 11.90 p. 100 L.; H J Rijsbergen. zoetemelk f 12.50 p. 100 L.; H. v Nood, karnemelk f7.90 p. 100 L.: H. J Rijsbergen. karnemelk f8 p. 100 L.; M. Franke, rundvet f 0.72 p. K.G. Kapitein W. M. C. J. Hafkemeijer, van het 4e reg. inf. alhier, is overgeplaatst bij den staf van het wapen en werkzaam gesteld op het bureau spoorwegdienst en vaartuigen- dienst van den generalen staf te 's Graven- hage. Tot directrice van de Leidsche Buiten school is voorloopig voor den tijd van één jaar benoemd mej. dr. T. T. Hoogenboom, arts hier ter slede. Graaf Albert Apponyi, oud-minister van Hongarije zal zich eind November naar Nederland begeven om in verschillende ste den o.a. ook te Leiden, voordrachten te hou den. Tot tijdelijk leeraar aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs L Middel burg in het bouwkundig teekenen is be noemd de heer M. Hannaart. alhier. Maandag 1 November hoopt onze stad- genoqt C. J. Chrisliaanse den dag te her denken. waarop hij voor 40 jaar als bak kersknecht in dienst trad bij de Leidsche Broodfabriek. Aan het politiebureau alhier is een valsche rijksdaalder gedeponeerd, welke aan het postkantoor in betaling was gegeven. Hedenmorgen is de 15-jarige J F. op den hoek van Hooglandsche Kerksteeg en Haarlemmerstraat bekneld geraakt tusschen een lijkwagen en een personenauto. Met eenjje lichte ontvellingen kwam de jongen er goed af. Ingekomen is voor Schoolkindervoeding en Schoolkinderkleeding f 10 van een gezel lig avondje in ..Bellevue". Bij de afdeeling Arbeidsbemiddeling van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden op 27 October j.l als werk loos ingeschreven 660 personen, tegen 610 op 26 Oct. '25 en 662 op 25 Oct. 1924. MALVERSATIES TE WOERDEN? Gisteren zijn. in verband met vermoede lijke malversaties bij het Rijks Centraal Magazijn van kleeding te Woerden aar Utrecht overgebracht, om voorgeleid te wor den voor den reehter-commissaris, de amb tenaar S en de aannemer W. (Tel.) EEN AMUSEMENTSPARK TE ZANDVOORT? Te Zandvoort is uit de burgerij een comité gevormd om te komen tof de stichting van een amusementspark. Het ligt in de bedoe ling alle baten welke de exploitatie van dit amusementspark zullen afwerpen ter be schikking van de gemeente Zandvoort te stellen. i JEUGDIGE OPLICHTER AANGEHOUDEN. Te Beverwijk werd dezer dagen door de politie een 16-jarig jongmensch gearres teerd. die zich aan verschillende oplichtin gen had schuldig gemaakt. Bij het onder zoek kwam aldra aan het licht, dat hij het vak intensiever had beoefend, dan men aan vankelijk vermoedde Te Beverwijk maakte hij negen, te Velsen drie slachtoffers, allen winkeliers Alle mogelijke artikelen, welke hij maar wist los le krijgen, werden onmid dellijk verkocht, of wanneer de trans acties niet bijzonder vlot tot stand kwamen beleend Hij bezocht zelfs i de Bannen van Leening te Amsterdam Alkmaar en Leiden. Het opbrengslvelschil tusschen v„t- koopen en beleenen neutraliseerde hij door ook de beleenbnefjes weer te verhandel n. Het geld besteedde dit veelbelovende icng- mensch uitsluitend om, wat men noemt, goeden sier te maken. Twee opkoopers liepen bij deze affaire eveneens tegen de lamp Zij hadden ver schillende van de door oplichting verkre gen goederen gekocht. De politie maakte proces-verbaal op wegens heling en wegens het niet schrijven in het register der ge kochte goederen. De jeugdige oplichter is Ier beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. DE GAS VER STIKKING TE ALKMAAR. Gisteren zijn de drie slachtoffers van het geval van gasverstikking te Alkmaar onder zeer groote belangstelling begraven. Het geldkistje met inhoud, dat zoek was, is bij hernieuwd onderzoek in de woning teruggevonden. EEN SCHIP GESTRAND. Van Terschelling wordi gemeld: Gisternacht is in de Noordergronden ge strand de Estlandsche viermastmolorschoe- ner Altair. kapt. Weltbach, geladen met hout van Reval naar Londen beslemd. De bemanning van 14 koppen is door de red dingboot Brandaris gered Later hebben met groote moeite de hier gestationneerde sleep- booten Texel. Neptunus en Born rif verbin ding met het schip weten le verkrijgen tn het behouden binnengebracht. AANRANDING OP DE BAARNSCHE HEI. Zondagavond j.l. omstreeks negen uur heeft op 't fietspad, dat van „Groot Kievits dal" naar „Groeneveld" leidt, nabij de spoorlijn BaarnHilversum, een brutale aanranding plaats gehad Een boerenmeisje dat daar per fiets pas seerde. werd door een onverlaat aangeval len. van haar fiets gerukt en van haar taschje beroofd. Gistermiddag heeft de Baarnsche politie te Laren iemand aangehouden, die door het meisje pertinent als de dader werd herkend. De man is nu in arrest gesteld. AANRANDINGEN TE ENSCHEDé. In den omtrek van Enschedé zijn den laatsten tijd verschillende aanrandingen gepleegd, waardoor de wildste geruchten de ronde deden. Steeds moesten ionge meisjes het ontgelden. Dezer dagen werd op den Haaksbergerweg bij Usselo weer ien meisje in bewusteloozen toestand gevonden, dat door een man bleek te zijn aangerand. Thans heeft de marechaussee te Oldenzaa) een zekeren S. uit Enschede gearresteerd Hij wordt er van verdacht de laatste 3 jaivn tal van aanrandingen le hebben gepleegd De man heeft volledig bekend en is ter be schikking van den Officier van Justitie te Almelo gesteld. BRAND. Gistermorgen is onder Firns een boerderij in vlammen opgegaan Het vee kon, behou dens eenige biggen, gered worden. De boer derij behoorde aan den heer K. Wester. Te Vledder is de woning van H v Rijs- ten een prooi der vlammen geworden. Be halve de inboedel, verbrandden ook oen paard, een stier en zes varkens. AUTOBUS VERBRAND. Gisteravond sloeg de autobus van den i heer A E te Oldeboorn welke den dienst tusscheD Oldeboorn en Leeuwarden onder houdt nabij het dorp Oldeboorn in brand. De eenige passagier was de chauffeur- eigenaar. die zonder letsel wist te ontko men. De autobus verbrandde geheel. Ver zekering dekt de schade. DOODELIJK ONGELUK. Te Oude Pekela i3 gisterenmiddag het 9-jarig zoontje van J Mulder spelende onder een lossen tramwagen geraakt. Spoedig is het kind aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen overleden. DOOR 'N DRIJFRIEM GEGREPEN. Op de nieuwe cementfabriek te Vijien Vaals werd de arbeider S. uit Vaals door een drijfriem gegrepen. De ongelukkige werd vreeselijk verminkt en bekwam daarbij ern stige verwondingen aan hoofd en armen. Een der armen werd bijna van het lichaam gerukt. De ongelukkige werd van de H H Sacramenten der Stervenden voorzien waar na hij per auto naar het ziekenhuis ward overgebracht. Men vreest voor zijn leven. BINNENLAND. De Tweede Kamer zet de behandeling dei wegenbelasting voort Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de Jnstitie-begrooting. Het conflict bij Heem af is geëindigd. De Gereformeerde Synode te Assen weer bijeen. Bij Gonda is een tjalk gezonken; er zijn twee dooden. BUITENLAND. De gemengde ontwapeningscommissie gereed. Toch naai nienwe besprekingen in het Engelsche mijnconflict? AUTO-ONGELUK. Gistermorgen is tusschen Dinslaken n Kirschhellem een met 6 personen bezette vrachtauto van een Nederlandsche firma bij het uitwijken tegen een zigeunerwagen ge reden. Van de inzittenden van de auto zijn er 4 ernstig gewond, van wie een levens gevaarlijk. Wanneer wordt „Pa" vrouwelijk? Al9 Pa veel geloopen heeft, wordt P3 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Et stonden gisteren voor de strafzitting van het Kantongerecht 21 zaken op de rol, alle bestemd voor openbare behandeling. Het O M. werd waargenomen door mr. M. B. Vos. Terzake van een arbeidsovertreding werd allereerst J. J. veroordeeld tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis, nadat als geinige was gehoord de heer Tj. Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid, die de overtre ding bevestigde. H. L. W., kunstschilder te Groningen, die niet verschenen was. was gedagvaard ter zake dat hij op de Breestraat met een auto plotseling achteruit gereden was, zonder deze bedoeling van te voren door arm of geluidsignalen kenbaar te maken, waardoor een onderwijzeres, de 23-jarige mej. A A. M. Bonnet, die juist per rijwiel passeerde, werd aangereden. Nadat deze en de verbalisant de agent van politie G J. Brand, waren gehoord, eischte de Ambtenaar f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. O. Jr., vee- en vleeschtransporteur te Leiden stond terecht, terzake dat hij een aan mondzeer lijdend kalf per motorvoenuig j naar het Openbaar Slachthuis had vervoerd, i Verdachte had gedacht, dat de kalveren, die hij van Rotterdam had gehaald, daar ter plaatse waren gekeurd. Als deskundige werd gehoord de directeur van genoemd Slachthuis de heer Sperna Weijland. die opmerkte, dat de ziekte tn e*-n dusdanig vergevorderd stadium was eeko men dat verdachte haar zonder moeite per soonlijk had kunnen constateeren. De Ambtenaar, in aanmerking nemende, dat beklaagde te goeder naam en faam be kend staat eischte een boete van f 5 subs. 5 dagen hechtenis, wat verdachte nog ,lar melijk zwaar" achtte. D. de B. veekoopman te Voorschoten had zieke varkens naar Rotterdam doen vervoe ren. De deskundige, dr. J. R009, dierenarts te Leiden, zeide dat de dieren lijdende waren aan varkenspest, waarvoor vervoer niet is verboden. Dat het vervoer desondanks 'och niet was toegestaan, vond zijn oorzaak hierin, dal de dieren afkomstig waren *an de hoeve, waar mond- en klauwzeer heerschte. Waar de dagvaarding in dit opzicht 'wij- fel overliet, sprak de Kantonrechter, mr. Klein den verdachte vrij. Een analoog geval deed zich voor met den landbouwer P. den H uit Alphen. die drie schapen lijdende aan rotkreupel ter Leidsche veemarkt had aangevoerd. Verdachte zeide niet geweten te hebben, dat de dieren aan rotkreupel leden; wel was er een schaap bij, dat slecht liep. maar de overige waren gezond, dacht hij. Evenwel was dit niet de meening van ien heer Sperna Wpijiand die zeide dal het ééne schaap, waarvan bekl sprak, in zeer sterke mate ziek was. terwijl de overge aangetast waren en derhalve ook afgeslacht moesten worden, in totaal vijf dieren. Eisch f 10 of 10 dagen. Bekl vond zich al genoeg gestraft, doordat hij de schapen onder den prijs had moeten afstaan, waarop de Kantonrechler beloofde, „er nog eens over te zullen denken."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1