RHEUMATIEK. PUROL 20435. LEIDSCH OAGBLAD, Dinsdag 26 October Derde Blad Anno 1926. ERK- EN SCHOOLNIEUWS. Opzienbarends Genezing. IN VIER WEKEN GENEZEN. Schrijnende Handen na de Wasch UIT DE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Aspirm-Tabletten S p i r o s a 1- NED. HERV. KERK. eroepen: Te Mijdrecht: A. J. Hoeksema; Willige Langerak. angenomen: naar Zuid-Laren: W. F. )oom, te Wildervank; naar Groningen: v. d. Wall, te Breda, ledankt: voor Wommels (Dr.): H. Ster- -a, te Herwen en AerdL GEREF. KERKEN. Veetal: te Enschedé (3de pred. plaats): von Meyenveldt. te VrouwepolderGa ge; en D. Ringnalda Jr., te Leimuiden. eroepen: te Woerden: C. van Reenen, te lon-Sibley (N.-A.), met verlof hier te de. - edankt: voor Zuilen: D. Hogenbirk, te rlois; voor Apeldoorn: J. Wijmenga, te rlois; voor Dussen: E. H. Woldring, te ahorn. BAPTISTEN-GEMEENTEN. edankt: voor Haulerwijk: K. Reiling, te ïW-Weerdinge. )E NIEUWE GEREF. KERK IN DEN HAARLEMMERMEER. Groote belangstelling bij de ingebruikneming. J-sleravond is het nieuwe kerkgebouw de Geref. Kerk (Oost-zijde) in Haar- joenneer in gebruik genomen, waartoe personen waren uitgenoodigd en op- r-jen, zoodat de ruimte, welke ruim 450 nen kan bevatten, geheel gevuld was. )e samenkomst werd geleid door den Joh. Colijn, voorzitter van den kerke- d, die gewaagde van vreugde en blijd- nu het oude gebouw, waarin de ge nie meer dan 60 jaren vergaderd had, verlaten. Daarin waren in den loop vele jaren meer dan 7000 predikaties ouden door verschillende predikanten door velen een geestelijken zegen ont- ;en. Hij hoopte, dat het oude gebouw worden verlaten en Jiet fiieuwe zou [en in gebruik genomen in de gemoeds- ming van Salomo, toen hij zeide ere! vergeef de zonde Uws volks 1; in besef, dat ook deze zegeningen zijn on- diend. fervolgens heette hij ook welkom den [emeester, mr. A. Slob; de familie 't van wie zooveel ctuwkracht is uit- ian; ds. Groenewegen uit Halfweg, als !vaardigde van de classis Haarlem, en ;e naburige Kerken; de gebroeders Van i die altijd met deze gemeente zoo heb- meegeleefd; den architect Ingwersen, geheel belangloos het bouwplan heeft «kt, zijn opzichter Bloemsma; den nemer; de leden der bouwcommissie, het mooie kerkgebouw Zaterdagavond den kerkeraad hebben overgedragen; gemeente-architect Gevers en zijn drie lijk moge doen opbloeien m dit nieuwe gebouw en dat God verheerlijkt moge wor den door de kracht der belijdenis en een sierlijken wandel vaD ieder persoonlijk. Mr. Slob was als burgemeester de vierde spreker, die in een lange rede en in groote trekken liet zien wat er op kerkelijk gebied in de laatste 60 jaren in Haarlemmermeer is gebeurd en waarin hij o.m. zeide: En nu hebben wij ook gekregen als monumen taal gebouw onze eerste gereformeerde kerk in nieuwerwetschen stijl; modern in zijn lage muren en zijn hooge dak; in zijn boogconstructie en eigenaardige ramen: in zijn kleuren en stemmig lichteffect; product van de nieuwe architectonische kunst uit onzen tijd. Hoewel velen het gebouw graag op een hooger niveau hadden gezien en 't torentje wat gTooter van afmeting, toch is het een mooi geheel, dat de omgeving siert en onze gemeente tot eere strekt. Ds. Groenewegen. v. Halfweg, feliciteerde de gemeente met dezen blijden dag. Immers heeft hij bijzonder in de laatste dagen van moeite en spanning met haar meegeleefd. De bedoelingen van de gereformeerde kerk (Oostzijde) zijn in den laatsten tijd zeer miskend en daarom is spreker blij nu in bet opeübaar te kunnen uitspreken zijn - zeer groote waardeering voor deze kerk en haar kerkeraad, die door haar zoo vol komen wordt vertrouwd; de classis Haar lem is verheugd, dat zij er is en de bede is, dat God haar moge zegenen in de moei lijke tijden, welke zij doorleeft; maar zij zich troosten hiermee, dat haar geschiede nis is ongerept; dat zij heeft een schoone lei en dat zij altijd is geweest een leeraar- lievende gemeente. Gebleken is. dat zij van harte mee leeft met wat voorvalt in ons gereformeerde kerkelijk leven en gevoelt zich als een lid van het geheel goed gereformeerd, altijd toonende eerbied voor de meerdere verga deringen. Hoe zij ook moge zijn miskend en soms belasterd, haar bedoeling is altijd geweest het gezag en de heerschappij van Gods woord ongerept te bewaren. Spreker deelde mede, dat de generale synode te Assen weldra weer zal samen komen en hoopte, dat in die dagen het geestelijk element den doorslag zal geven. De heer P. Colijn. burgemeester van Bos koop, prees den durf om tegen de conventie in te gaan en dit bouwwerk als product van moderne kunst te bevorderen, waarna de heer Ingwersen vertelde van de geestelijke worsteling, welke in de wereld der bouw-" kunst gevoerd is en nog wordt van werke lijk iets moois en momumentaals tot stand te brengen, zoodat onze bouwmeester in ge heel Europa met eere wordt genoemd. Ds. Wielenga dankte ten slotte alle spre kers en 9loot de vergadering met gebed. DE GEREFORMEERDE KERKEN. De Generale Synode. „I>e Ned." verneemt, dat de Gen. Synode der Gereformeerde Kerken, deze week te Assem te houden, niet langer dan drie, ZWAMMERDAM. Aan den heer A. Voordouw, aannemer al hier, werd als laagste inschrijver het werk gegund voor het bouwen van een bacónfa- briek te Uithoorn, voor f 34.8S0. Een gevolg van het laatste bezoek dat vanwege het Hoogheemraadschap Rijnland aan den polder de Broekvelden en Velten- broek onder deze gemeente is gebracht, is geweest, dat vanwege het Hoogheemraad schap het uitvoeren van grond uit genoem den polder is verboden. Zulks staat naar wij vernemen in verband met het feit dat deze polder den vorigen winter, onder water is geloopen. Tengevolge van dit verbod zijn echter velen, die een aardige bijverdienste hadden met dezen uitvoer, gedupeerd. RECLAME. Acht jaar aan Bed of Stoel geketend, Onmachtig te loopen. Een zooge naamd hopeloos geval door mij Probeer mijn Behandeling Gratis. Zou men zich een ernstiger geval kurtnen voorstellen, dan dat van den heer E. J. Brandts, Marten van Rossumstraat 56 Arnhem? Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. De laatste acht jaar zóó ernstig, dat hij noch bed. noch stoel kon verlaten, en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maan den in een Ziekenhuis doorgebracht, niets mocht hem baten. oud-Minister Colijn en de burge- ten hoogste vi3r dagen zal bgeen z\jn. De eï'ers van Nieuwer-Amstel en Boskoop, beklom ds. Wielenga, uit Hoofd- den kansel, die een welsprekend be hield naar aanleiding van 1 Koningen 10 en 11. Hij sprak er zijn leedwezen uit, dat ds. Van Duin, de predikant deze gemeente, deze vergadering niet leiden en hoopte, dat deze toch voor Gereformeerde Kerken zou kunnen wor- behouden, al was 't dan ook niet voor kerk. rvolgens bracht hij veel dank aan de wen Groenenberg en Van Arkel, voor 1 zij als leden der bouwcommissie had- gedaan om dit gebouw tot stand te ngen, hetwelk met de aangebrachte be uling zoo'n aardig geheel vormt; aan architect Ingwersen, uit Amsterdam, en aannemer Oudshoom van Amstelveen )r w-at zij hebben gepresteerd; Excellentie Colijn voor zijn rijke gift, wien hij noem en edele telg uit een vermaard geslacht, 1 zoon van den godvruchtigen Arie Co- j. die gedurende meer den 40 jaren lening in deze kerk is geweest en zoo- p_ heeft gedaan om haar uitbreiding en r' te bevorderen. hij prees ook den krachligen steun van de priet Hooft en de groote offervaardigh-'id talrijke gemeenteleden, die in hun en kleine gaven op dikwijls vorste- i J- wijze hun liefde en trouw hebben laten n'et het minst den heer A. van die den grond voor dezen kerkbouw P ue gemeente geschonken heeft. ^rvolgens werd het woord gevoerd door I oud-minister H. Colijn uit 's-Graven- die op veler aandrang ook iets ilde fa over dezen gedenkwaardigen dag, "ÏÏ1 kan benaderen om blijde te zijn; ankbaar te wezen; om vergelijkingen ken. Dan vergeleek hij het mooie ar- ectonische gebouw hier het lokaal eriaten was en roemde hij lijn.n en 1° nieuwe gebouw, dat z.i. in ta, ''jke omgeving de vergelijking et van wat hij in het buitenland had glansrijk kon volstaan ritonl her3acht ziïn vader, dien hij d 8 a<^ £ekend dan ais ouderling VriiÜ. k en den vroegeren predikant ni Wlen h,'i veeI te danken had rn!°onIl*ke, zegeningen, pi ernoreerde hij het droeve feit, dat nV«? predikant niet in deze sa- - mst aanwezig was, maar dit behoef- wekfch 7f"bndering te zijn om met op- 6 l ^gebruikneming van dit gebouw te doen geschieden in de nkeïhftff lemming dat een diep en on- nt. d geloof alleen het eemge funda- r eer? geme€nte kan zijn. Ha-d dr. Kuy- rkfei'-i ge,wezen op dne gevaren in de t mvet'6- n'' intellectualisme; f zni 1C18me 611 bet praeticismespre ien V gevaar bij willen id ir, v,Ql me°banisme, de werktuigelijk- ïiiV.?' gelijke leven. LfelnJ" i 6 ">et dp bfd<?- dat God het 'J leven in deze gemeente rijke drie te behandelen zaken zijn die van dr. Van Leeuwen, ds. J. C. Brussaard en ds. Van Duin. HET RIJNVAARTONDERWIJS. Te Antwerpen hebben Vrijdag de bespre kingen plaats gevonden tusschen de beide door het Onderwijsfonds voor de binnen vaart benoemde commissies en twee Bel gische commissies inzake het Rijnvaart- onderwijs. Over het onderwijsprogram werden uit- voeige besprekingen gevoerd en op alle punten werd overeenstemming bereikt. Besloten werd. dat op de scholen in Ne derland en België zooveel mogelijk dezelfde leermiddelen (boeken, kaarten enz.) zullen worden gebruikt, dat nieuwe leerboeken e.d in het vervolg in gezamenlijk overleg zullen worden opgesteld en uitgegeven en. dat schippers en schippersjongens uit beide landen de scholen zoowel in België als in Nederland zullen kunnen bezoeken. RECLAME. verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct. 2796 HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. Zintel geb. Chardon z. Overleden: L. Voortman 72 j., echtgenoote van J. Roos. De schilder L. J. Windhorst, welke bezig was met het schilleren van de nieuwe Oostbrug, heeft het ongeluk gehad bij het verlaten van de brug, den slinger van de lier tegen zijn hoofd te krijgen, waardoor een groote gapende wond ontstond, welke door den dokter moest worden gehecht, LEIDERDORP. De voordracht voor hoofd aan de open bare lagere school alhier, bestaat uit de heeren J. W. van Leeuwen, onderwijzer te Leiden, P. Zijderveld, onderwijzer te Bos koop en W. A. van den Dool, onderwijzer te Goes. Door den Commissaris der Koningin zijn voor 's Rijks directe belastingen tot zet ters benoemd de heeren A. van Leeuwen Azn., J. Rijnsburger Pz. Burgerlijke Stand. Geboren Gijsbertje, d. van J. Koolmoes en A. Griekspoor. ALLES VREESELIJK PIJNLIJK EN LICHAAM TOTAAL VERSLAPT. En nu? Is hij het onderwerp van elk ge sprek in Arnhem. De geheele stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de menschen sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad, alsof hij nooit iets gemankeerd hadLees hetgeen hij o.m. schrijft: „Na uw behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volko men genezen. Ik kan weder gopd loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoover te kunnen komen. En nu is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren én zoo vreeselijke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij „Duo-Formula", verlost." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé laboratorium zij gevonden werd, zegt: „Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias. Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte, de gelegen heid gegeven heb mijne Behandeling gedu rende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld. noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den: „Gratis voorraad", per 10 ets brief kaart. waarna de 10 dagen Gratis Behande ling, te zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, (Kamer 32), 50, Gray's Inn Road, London W. C 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 cent; brieven 15 cent. 2786 HAARLEMMERMEER. Keuringsdienst. Uit een overzicht van de verrichte werk zaamheden van den Keuringsdienst van wa ren voor het gebied Haarlem, blijkt dat over het 3e kwartaal 1926 in deze gemeente 37 bakkerijen werden geïnspecteerdhet aantal soorten gewogen brood bedroeg 161. terwijl het aantal geïnspecteerde winkels beliep 212. Er werden 175 monsters volle melk geno men. Het aantal afgekeurde partijen levens middelen bedroeg 50, waaronder 21 partijen graan- en graanproducten. Naar wij vernemen komt thans, we gens het niet aannemen van zijne benoe ming tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer door den heer Joh. Pot man (vacature-Biesheuvel) voor een benoe ming als zoodanig volgens de lijst van Christ. Historische candidaten in aanmer king de heer Gerben Bakker, timmerman, wonende te Vijfhuizen. Voor de benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school no. 5 te Nieuw- Vennep alhier zijn geplaatst, de heeren: no. 1 B. Fermaat, hoofd eener lagere school te Venhuizen; no. 2 S. van Stralen, hoofd eener lagere school te Wapse; no. 3 T. T. Kuipers, hoofd eener lagere school te Laudermarke. De heer B. Smits, ambtenaar bij de di recte belastingen wordt met ingang van 1 November a.s. van Zwanenburg overge plaatst naar Amsterdam en de heer F. van E9 met ingang van denzelfden datum van Amsterdam naar Zwanenburg alhier. Naar wij vernemen, heeft de Zondag in de Ned Herv. Kerk te Hoofddorp gehou den oogstcollecte, opgebracht de som van bijna f 500, waaronder een gift van f 100. Mej. G. W. C. Veldman, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Abbenes alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Bloemendaal, KATWIJK-A AN-ZEE. Comité tot steuuverleeniuQ. Bij het comité tot steun van de nagelaten betrekkingen der j.l. omgekomen Katwijk- sche visschers zijn nog de volgende giften "ingekomen: bij den voorzitter: v. personeel N. B. te A. f205, van mej. G. K. te L. f2.50, van N. N. te L. f 10. van A. M. te A. f 2. van dames v. S. en H. te K a. d. R. f 2. gilt collecte N. K. te K. a. Z. f 5, dames \V. en H. te B. f 2.50 van een ouden vriend f 15. bij den penningmeester: J. G. V. te U. i 4 50. D. C. S. te G. f 2.50, mej. B. te L. f 1.50 mej. M. v. D. te K. a. Z. f 1. Aan den gisteren gehouden afslag van haring waren aangevoerd 2 partijen haring te *zamen 300 kantjes volle haring (Zuid) f 17.20f 18.30; 70 kantjes volle haring (Engelsche wal vangst) f 18 80; 300 kantjes steurharing (Engelsche walvangst f 13.10 f 14.20 kantjes pekelharing (Zuid) f 16.30—f 17; alle prijzen per kantje. Gistermiddag had hier de begrafenis plaats van Albeit Sip, een der omgeko menen met de K.W. 152. Ook nu was er veel belangstelling. In de tfj, die het stoffelijk overschot volgden, zagen we bij de naaste familie ook eenige zusters en andere vrouwen, benevens den zóón van den patroon en den heer F. Parlevliet. De dragers be stonden wederom uit geëmployeerden van den patroon. Ds. Rutgers hield de lijkrede en sprak ongeveer als volgt: Het is nu de 5e maai dat we naar dit kerkhof geroepen wor den om een slachtoffer van de ramp van de K.W. 152 naar zijn laatste rustplaats te brengen. Tot 5-maal toe wil de Heere er ons aan herinneren dat het leven een damp is en de dood ieder uur wenkt. En is het een droeve tocht die wij maakten, toch is het voor de nabestaanden een groot voorrecht, te «eten «aar het graf der slachtoffers is. Dat kunnen de nagelaten betrekkingen van de andere opvarenden nog niet zeggen en het verwondert ons niets, als ze tot ons zeggen: als we een mannenstap hooren, dan denken we nog, zou hij nog komen, zou het hem nog kun nen zijn. Die onzekerheid is immer pijn lijk, maar Gods wegen zijn wonderlijk enx gaan vaak voor ons door de diepte. Laat dat graf op ons een diepen indruk maken opdat we allen rekening houden met de ernst en de broosheid des levens.' Daarna wees spr. op het verlossend werk van Jezus Christus en de genade door Hem aan het kruis voor zondaars verworven. Spr. sprak den wensch uit dat ook de weduwe en de naaste bloedverwanten in dat verlossend zaligmakend werk van den Heiland troost mogen vinden in deze don kere dagen, die haar en hen omringen. Na vooral de jeugdigen van jaren nog eens met ernst op het vergankelijke leven gewezen te hebben, besloot spr. met te laten zingen Ps. 103 8 en 9. tt In de Nieuwe Kerk werd in de col lecte gevonden f 10 voor de armen. In de Oude Kerk f 10 en f 0.25 voor de zending, benevens f 2.50 voor de nagelat- ten betrekkingen der bij de stormramp omgekomenen. Lijst van brieven enz., die wegens onbekendheid der geadresseerden niec be zorgd konden worden: Van Leeuwen, Rijns burg; G. Stelins, Leeuwarden; Schuite maker, Amsterdam; J. R. J. Polma, Den Haag; O. Kassei, Püsson Bayern; Ro- diewbske, Weltevreden; Emile Flagel, Coin am Rijn; Prof. dr. A. S. Roos, Annecy, Haute Savoie. NOORDWIJK. Jubileum van de Hanze. Gisteravond werd in het Juvenaat een feeslvergadejring gehouden van de afd. Noordwijk, ter gelegenheid van het 121/»-ja rig bestaan van deze afdeeling. De voorzitter, de heer H. v. d. Werf, opende met den Chr. groet en een welkom aan genoodigden en leden. Onder de genoo- digden waren de besturen van den L. T. B. en den Ned. R.-K. Volksbond. Spr. brengt dank aan de commissie, die dezen avond organiseerde. Ook spreekt hij den wensch uit. dat alle leden, die dezen avond aan wezig zijn. ook op de eerstvolgende leden vergadering zullen komen. Dan verkrijgt de secretaris het woord om een overzicht te geven van hetgeen er in die 12jaar in deze afdeeling is tot stand gekomen. Een felicitatie-schrijven was ingekomen van het Federatiebestuur met bericht van verhindering om aanwezig te zijn. Tele grammen werden ontvangen van het hoofd bestuur en van de afd. Lisse, inhoudende een gelukwensch. Hierna volgde een korte feestrede van den geest, adviseur, kapelaan C. J. Hesp. In korte trekken schetste hij het nut van den middenstand aan de hand van een uit spraak van dr. Abraham Kuipers, die ge zegd heeft: de middenstand is de ruggegraat van de Maatschappij. Even werd uiteenge zet waarom Katholiek georganiseerd en het gevaar van neutraal georganiseerd. Na -.ju hartelijke felicitatie wekt spreker op a.s. Zondag met veel godsdienstzin hst Konings feest van Christus te vieren. Hierna krijgt de heer C. G. J. Alkemade het woord naar aanleiding van regeerings- hulp aan den A. C. B. Hij las een artikeltje voor uit de Nederlandsche Hanze, waarin aan de kaak gesteld wordt het meten met twee maten door de regeering. De Hanze- ba^k geen steun en de A. C. B wèl steun. Naar aanleiding hiervan wordt de vol gende motie aangenomen: „De Hanze. afd. Noordwijk. op 25 October 1926 in vergade ring bijeen; kennis genomen hebbende van het artikel in de Ned. Hanze van 23 Oct. j.l. gptiteld- de twee regppringsmaten" en ge hoord dat het hoofdbestuur met alle ge-tor- loofde middelen krachtig zal blijven aan- RECLAME. Prikkelbaarheid. F ©ster's V VotDi vaak voort alt slechte spijsvertering. Alle spijsvcrtcrings- stoornisseo moeten spoedig zwichten voor Posters Maagpillcn. het laxeermiddel, bij uitnemendheid. C Maagpillcn iv.cicsgpiiitsn /Uora verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. 2781 sturen op gelijke behandeling, ook voor den R.-K. middenstand, in de rechtsbedeeling van de zijde van de Burg. Overheid, ver klaart het hoofdbestuur bij zijn pogingen krachtig te zullen steunen; de motie op te zenden naar het hoofdbestuur en gaat over tot de orde van den dag". Den aanwezigen werd een kop koffie ge presenteerd en den heeren een sigaartje. Hierna kreeg de heer Zoetmulder uit Schiedam het woord, die met zijn levens liedjes en mooie declamaties den aanwezi gen een op hoog peil staand en avond van genot bezorgd heeft. Een gedeelte van het applaus wist de heer Zoetmulder ai te wim pelen op den heer W. Bemelman. die met zijn vaardige vingers de piano bediende. Te ruim halféén werd de vergadering ge sloten. Burgerlijke Stand. Gevestigd: A. Hammes, van Dordrecht naar Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting; A. Leen heer. slagersknecht, van Wassenaar naar Douzaslraat 1A. Jonkers, van Wesstel- lingwerf naar Binnenweg 22; G. J. Theu- nissen. dienstbode, van Apeldoorn naar Kerkstraat 15; J. J. M. Faase. van Anna Paulowna naar Pickéstraat 17; A. van 't Hoog en fam., manufaclurier, van Voor burg naar Voorstraat 39. Vertrokken: G. C. Riem Vis,' chauffeur, naar Oegstgeest. Dorpstraat 21; F. W. J. van der Horst, veemarbeider, naar Nijme gen. Oude Heeschelaan 284; A. van d^n Berg. verpleegster, naar Gouda. Gouwe 137; W. Brouwer, dienstbode, naar Blesdiike (Fr.); C. M. Karremans. slagersknecht, naar Sassenheim. Hoofdstraat 71; D. Bos en farn. kommies dir. bel., naar Hazerswoude, Wijk A. 110; C. van der Luyt en farn.. los arbei der. naar Huizen. Meet weg; A. van Egmond, tuinknecht, naar Leiden. Parkstraat 59a; J. L. Cozijnsen en farn.. behanger naar Amsterdam, Tominestraat 7; B. Glatthaar, dienstbode, naar Den Haag, Jan v. Nassau- straat 84. NOORDWIJK-BINNEN. Zekere v. d. L. trachtte zich weder rechtelijk toegang te verschaffen, door een raam in een bewoond perceel alhier. Door het gillen van de bewoners is hij echter op de vlucht gegaan. I Een paard van een woonwagenbewoner dat kreupel was. moest op last van de poli tie vervoerd worden per veewagen naar Lei den, daar het beest niet bij machte was be hoorlijk te loopen. Tijdens de Zondag gehouden godsdienst oefening in de Ned. Herv. Kerk alhier, werd weder een flinke gift ontvangen voor de restauratie van het kerkgebouw (aan den buitenkant. Goed voorgaan doet goed volgen. Naar wij vernemen beginnen de plannen tot restauratie een meer vasten vorm aan te nemen. Met ingang van 1 November a.s. is onze plaatsgenoot de heer J. Wassenaar, leeraar gymnastiek M. O., benoemd tot lei der der gymnastiekvereen. „D.O.S." alhier. WASSENAAR. Aan den heer C. J. A. Begeer alhier is verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot commandeur in de orde van Isabellon la Catolica van Spanje. ZOETERWOUDE. Door den heer de Kok uit Heemstede is Maandag een begin gèmaakt met het bou wen van 50 burgerwoonhuizen langs den Vrouwenweg. RECLAME. Weest verstandig en roekl Uw genezing door gebruik ven ln origineele verpakking me! den orenjen band. Maar vergeet ook 1 niet de pijnlijke plaatsen te mas* aeeren met oplosslng „Öojieg", het eenige wrijf- middel, dat diep In de huid dringt Wanl Aspirin en Splrowl-Generen U

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9