No. 20434. MAANDAG 25 OCTOBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prija Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij -een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgen9 postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden J 2.35 per week Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. f 0 18 .0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Heden ontvingen -wij nog de volgende gif- ten ten bate van de nagelaten betrekkingen van de bemanning der KW 152: Mej. M. T. f 10; fam. D. f2.50; N. f5; A. B. de G.L. te W. f 5; v. d. W. te W. f5; collecte fooneeluitvoering „Kunst naar Gave" f7.871/»; W. f2; D. B. f5; gezamen lijk personeel N. V. Ver. Touwfabrieken te Leiderdorp f 64.78'/»; opbrengst batig saldo „Popular Jazzband" f 30.05. In totaal ontvingen wij tot dusverre 12173.89. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amsterdamsche Bank onder vermelding „K.W. logger 152". DE DIRECTIE. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat C. Pet, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter be koming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Marnix- slraat No. 22. 2779 N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 October 1926. HET 25-JARIG BESTAAN VAN HET KERK-HISTORISCH GEZELSCHAP S. S. S. Vandaag herdenkt het Collegium Hislori- cum c.s. S. S. S. alhier, zijn 25-jarig bestaan. De feestelijkheden zijn vanmorgen om halfelf begonnen met de ontvangst van de reünisten in het clubhuis van de Chr Slu- dentenvereeriiging aan het Rapenburg al hier. Na een kort openingswoord van de presi dente, mej. L. C. Dufour, gaf de eere-voor- zitter, prof. dr. A. Eekhof, hoogleeraar alhier een overzicht van de geschiedenis van S S S. waaraan wij het volgende ontleenen: Op 24 October 1901 noodigde prof. Pijper een vier tal theologische studenten op zijn studeer kamer, om in den geest van wat prof. Moll, te Amsterdam en Paul Fredericq, te Gent hadden gedaan, hier ter stede een vereeni ging op te richten tot het beoefenen van de geschiedenis des Christendoms en het uitge ven van belangrijke documenten. Aanvankelijk bepaalde men zich tot de ge schriften uit de 16de eeuw. waaraan de vereeniging ook haar naam ontleende. De resultaten van dezen arbeid dienden eerst als bouwstoffen voor inleidingen en tekst van het bekende standaardwerk, dat door wijlen prof. Pijper en prof. S. Cramer, hoog leeraar te Amsterdam werd uitgegeven: de „Bibliotheca Reformatoria Neerlandica" Na derhand werden de studiën ook aan andere sloffen gewijd. Het getal der leden werd be perkt gehouden en varieerde gewoonlijk van zeven tot tien, terwijl in het geheel deze 25 Jaar 65 studenten lid van S. S. S. zijn ge weest. Verschillende hunner zijn gepromo veerd en twee bekleeden thans het hoog- jeeraarsambt in de geschiedenis dos Chris- tendoms aan de rijksuniversiteiten te Leiden en te Groningen. Hoe degelijk en volhardend er gewerkt is, kan voorts ook blijken uit de beide bundels historische opstellen, die door oen uitgever Martinus Nijhoff. te 's Graven- hage respectievelijk in 1906 en 1914 zijn ge publiceerd en waarin de leden zes verhan gingen hebben geschreven, die alle op oorspronkelijke studiën berusten. Terecht kon een der leden, die thans den Leidschen doctorstitel voert, bij zijn afscheid uit S S S. verklaren: „hier heb ik werken geleerd." Prof Eekhof vestigde verder ook i^og de aandacht op den gezelligen omgang, den centen band onderling, door samenhang verkregen, op den welwillenden toon, de af wezigheid van allen richtingsstrijd en het ncoge wetenschappelijke peil, waarop de vergaderingen onder prof Pijper's leiding stenden. Waar nu, na prof. Pijper's aftreden, prof. Eekhof door zijnen ambtsvoorgan ger en ook door de studenten zelf het eere- JjOorzitlerschap was aangeboden, daar had R02 3 uthmodiging gaarne aanvaard. was men al weder frisch aan den ar- L .J al wc LI Cl iiisl.ii d<a 11 UCI1 d!- eia. mede ook, dank zij de belangstelling en pnUust der studenten. Met den wensch dat ln. de volgende jaren weder verscheide- wiklfZ| 0n(^er zBne leiding mochten ont hef K-n^0t vvetenschappelijke vorschers op jj f»ed der kerk en dogmen-geschiedenis, voor e\ens een °Pen oog mochten hebben wnii- wetenschappelijke vraagstukken, onze tijd aan de orth stelt, besloot spr. zijn met groote belangstelling aange hoord overzicht. Nadat men „In den Vergulden Turk" de lunch gebruikt had, werd om twee uur, weer op Rapenburg 4, door prof. dr. 3. Lindeboom, hoogleeraar'te Groningen, een rede gehouden over „de Groninger prof. Jur. F. A. van der Marck" (1719—1800). Spr. begon met eenige mededeelingen over de grootendeels nog ongebruikte bronnen voor diens leven; Van Veen en Jonckbloet schreven over hem niet zonder eenige partij digheid. Spr. behandelde verder tn het kort de verschillende moeilijkheden, waarin Van der Marck te Groningen gewikkeld werd; de laatste door Jonckbloet beschreven, eindigde met zijn ontslag om reden van kerkelijke onrechtzinnigheid. Wat uitvoeriger stond spr. stil bij Van der M"s verblijf te Deventer als juridisch hoogleeraar aan het Atheneum en bij zijn betrekkingen tot J. D. van der Capellen tot De Poll. Daaruit blijkt, dat de redenen van zijn voortdurende moeilijkbe den, behalve van persoonlijken aard. veeleer religieus dan politiek waren; hij was, hoe wel patriot na 1795 werd hij te Gronin gen in zijn professoraat hersteld politiek tamelijk gematigd Maar hij gaf aansloot door zijn propageeren van de beginselen van het natuurrecht, waarbij hij ten onrechte meende op gereformeerden bodem te staan. Wat hij leeraarde was, op het voetspoor van Grotius, Wolf, Leibnitz, enz., niet het oude kanonieke natuurrecht, maar een rationalis tisch natuurrecht, waarbij de opvatting van zonde en wedergeboorte in het gedrang kwamen. Spr. toonde dit nader aan aan de hand van een in de Gron. Univecaiteits- Bibliolheek aanwezig, ongedrukt verslag van private colleges, waarin allerlei ant woorden door v. d. M. aan leerlingen ge geven op vragen van algemeenen juridi- schen, theologischen aard. Hoewel de meeste antwoorden voorzichtig gesteld zijn en v. d. M. het verschil tusschen de Goddelijke en menschelijke rede blijft handhaven, blijkt duidelijk, dat hij de orthodoxe beteekenis der gratia particulars miskende door haar te vermoraliseeren en zelfs te verrationaii- seeren. V. d. M.'s leerlingen gingen blijkbaar verder dan hijzelf. Eigenaardig is, a'dus ein digde spr., nog de geringe invloed, welke blijkt van Rousseau. Hierop volgde een zeer geanimeerde na bespreking. Toen even gepauzeerd was. volgde een lezing van den heer J. de Wit, theologisch candidaat, over: „Het godsdienstig element in de geuzenliederen". Na een inleiding over „Onze klassieke loopgravenpoëzie" werd in het bijzonder gi let op den anti-papistischen geloofshaat, al ontbreekt 't gebed voor Rome niet; in de eerste jaren ook veel exclatogisch apocalyp tische voorstellingen, afgewisseld door wee klacht, danklied, zonde besef. Onderlinge animositeit tusschen de verschillende protes- tantsche groepeeringen vinden we niet. wel het verlangen naar hoogere eenheid, zeide spr., die besloot met op te merken, dat het niet mogelijk is een bepaling van hun gods dienstig karakter te geven-, o.a. geeft het Geuzenliedtboek geen bewijs voor een over- heerschende plaats van het Calvinisme tij dens de eerste decenniën van den opstand. Na afloop der lezigen recipieerde de eere voorzitter en het bestuur in „In den Ver gulden Turk". Velen zoowel professoren ais studenten gaven blijk van hunne belang stelling in het werk van S. S. S. Is het eenerzijds een oorzaak van droef heid dal prof. Pijpers dezen dag niet mee heeft kunnen vieren, anderzijds was men grootendeels verblijd dat prof. Heshof diens werk op zoo voortreffelijke wijze heeft wil len voortzetten; zijn wetenschappelijke ac curate wijze van werken dwingt in S. S. S. altijd weer respect af. terwijl zijn onafge broken historisch onderzoek een voortduren de aanmoediging voor zijn studenten insluit. De feestviering werd besloten met een diner in „In den Vergulden Turk". VROUWENVEREENIGING TER BEVORDERING VAN THEOLOGISCHE KENNIS. Men schrijft ons: Dat was een goede avond, die we Vrij dag j.l. hadden toen ds. Van Dijk, uit Bloemendaal voor ons behandelde Anker Larsen's ,,de Steen der Wijzen" en raet fijnen litterairen smaak in enkele spre kende trekken ons de hoofdfiguren in dit merkwaardige actueele boek voor oogen wist te stellen Ook zij, die niet in de ge legenheid waren geweest het boek zelf te lezen, hebben zich de gang naar „Amici- tia" met beklaagd. Jammer van de afwe zigen. Zij hebben ongeluk gehad. Maar gelijk hebben zij, die zich nu terstond op geven als lid van bovenvermelde vereeni ging, die ook dezen winter weer gelukkig is geweest in de vaststelling van haar pro gram. Voor een gering geldelijk offei (slechts f 2 per jaar) krijgt men 5 lezingen te hooren. 't Verdere programma luidt: 27 Nov. mej. J. M Wolf son, van Rotter dam Carpe Diem (Pluk den dag); 13 Jan. prof. di. U. Th. de Graaf van Leiden, Onze geesteshouding tegenover de deca dente s'roomingen van dezen tijd; 22 Febr. d K. Straatma, van Zandvoort, De V n het Woud, van Henriëtte Rolai n 25 Maart, ds. K. H. Boer- sema, uu loeiden, De heilige wako. Deze vereeniging heeft te weinig be kendheid ,zij verdient beter Mogen deze weinige regelen er toe medewerken om dit te veranderen en het ledental doen groeien. Verblijdt, geachte dames en heeren van rechts en van links nog heden de secreta resse mevr. H. Westerveldv. d. Voort, Rijnsburgerweg 169, met uw toetreding. j VEREENIGING „DE PAEDAGOGISCHE BIBLIOTHEEK". In verband met verschillende vragen ver zoekt het bestuur der Ver. „De Paed. Bib'io- theek" ons mede te deelen, dat de gelegen- 1 heid tot deelneming aan de conferentie van 30 October a.s. nog openstaat. Hun, die zich nog wenschen aan te melden, wordt ver zocht dit te doen door een bedrag van één gulden te storten op de giro-rekening van den heer A. van der Baan, nr. 28953. v Toezending van een bewijs van toegang volgt onmiddellijk daarna. Ook aan den ingang van de vergaderzaal j zullen kaarten verkrijgbaar zijn. Op Woensdag 27 October a.s. zal in het gebouw Pieterskerkgracht 9 een tentoonstel ling van leermiddelen en leerlingenwerk van Monlesorri- en Fröbel-scholen wordrn I geopend. Deze is toegankelijk tegen een I entree van 10 cent per persoon en zal ge opend zijn Woensdag 3.307 uur. Donder dag en Vrijdag 45.30 en Zaterdag de conferentiedag van 95 uur. Tot groepsbezoek door oudercommissies, kweekschoolleerlingen, enz. zal het bestuur gaarne gelegenheid geven. Zoo mogelijk ont ving het daarvan liefst vooraf bericht, o n voor geleide te kunnen zorgen. (Secretariaat: Oude-Singel 220). RéUNIE VAN DE LEIDSCHE C.J.M.V.-KAMPEN. Zaterdagavond is in Oud Horluszicht de jaarlijksche réunie van de C. J. M. V. kam pen gehouden. De opkomst was zeer goed, er waren plus minus 75 menschen aanwe zig. De heer Voors opende den avond en ver zocht den aanwezigen „Lustig ist das Zigeu- nerLeben" te zingen, waarna hij door ein geestige toespraak de stemming er in bracht. Daarna begon men het goed verzorgde pro gramma af Ie werken. Eerst vertoonden eenige muzikale menschen hun fcaven, waarna de kampfilm vertoond werd. Voor en na de pauze werd een tooneelstukje op gevoerd. Het was goed opgezet en werd vlot gespeeld. Door eenige heeren werden neg verschillende liedjes gezongen en de heer Purol hield een „propaganda re-de" die ge weldig insloeg. De heer Voors besloot den avond en bedankte de menschen, die dezen avond zoo goed deden slagen. Daar dit de laatste keer was, dat# de heer Branls, in verband met zijn vertrék naar het buitenland, te midden van „alle kam pers" was, sprak de spreker waardeerende woorden uit over alles wat de heer Brants voor de kampbeweging gedaan had. De heer Voors verzocht toen de aanwezigen nog jvat te zingen, waarna de avond afgï- loopen was. We kunnen met zekerheid be weren, dat het een zeer geslaagde avond DANSAVOND „THE POPULAR JASZ". „The Popular Jasz", hier ter stede welbe kend, had het plan opgevat voQr de nagela ten betrekkingen van de slachtoffers der KW 152 iets te moeten doen en organiseerde een dansavond op 1.1. Zaterdagavond in den foyer der Stadsgehoorzaal. De baten zullen aan ons Blad worden afgedragen en door ons worden verantwoord. Een ieder die dezen dansavond heeft be zocht, heeft naar hartelust kunnen genieten. De jongelui hebben onvermoeid van 812 uur gemusiceerd zeer ten genoege der dans- lustigen. Het speet dan ook iedereen toen het klokje van gehoorzaamheid het einde aankondigde. Het is voor ..The Popular Jasz" een succes volle avond geweest en voor andere vereeni- gingen een voorbeeld ter navolging. goed insloeg. Als besluit werd nog een scène gegeven, „Een Huldebetooging" dat de lachspieren danig in beweging bracht. Tusschen de bedrijven door hield de heer Vermeulen het publiek aangenaam bezig met verschillende liedjes, waarin hij ook heel goed slaagde Even maakte de voorzit ter bekend, dat gecollecteerd zou worden ten bate van de K W 152, welke collecte de som opbracht van f 7.87Vi. Na een gezellig bal was deze goedge slaagde uitvoering der nog jonge vereeniging weer achter den rug. Blanke Ballast" heeft gisteravond het Nieuwe Nederl. Tooneel in den Leidschen Schouwburg weer veel 9ucces gebracht. Het Huis was uitstekend bezet De Vereeniging tob Bevordering der Bouwkunst alhier, opent Donderdag a.s. wederom haar serie wintervergaderingen. Het is den voorzitter, den heer J. A. Verhoog, mogen gelukken voor het ko mende seizoen weer tal van sprekers be reid te vinden voor „Bouwkunst" op te treden, met zeer uitcenloopende onder werpen. Wij hebben reeds eerder met een enkel woord vermeld dat de Leidsche Vereen, tot bestrijding der Tuberculose weder een ba zaar zou houden. Wij mogen voornamelijk om het nuttige doel dat deze vereeniging na streeft niet nalaten daarop de aandacht te vestigen en mede te deelen dat deze bazaar morgen, Dinsdagmiddag te 3 uur in den Foyer der Stadsgehoorzaal zal worden geopend en vervolgens ook nog Woensdag en Donder dag zal geopend zijn 's middags van 2 tot 5. uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Wij bevelen een bezoek gaarne aan en kunnen dit ook doen omdat de menschen die hier wat koopen ook iets wezenlijks goeds krijgen. De aanwezige artikelen en voorwer pen zijn meest alle waardevol. Uit den aard der zaak ontbreken de gewone attracties ook niet Op den door de hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen" te Alphen gehouden natio- nalen wedstrijd heeft de Leidsche henge laarsvereeniging „Hengelsport" den derden prijs gewonnen. In een dezer cfag'en gehouden vergade ring van de feestcommissie der afdeeling Leiden van de Nederlandsche Handelsrei- zigersvereeniging. is gezien het enorme succes, het vorige seizoen met het Winter feest behaald besloten ook dezen winter een luisterrijk gekostumeerd bal te organi- seeren. Werd motief voor zaalversiering en han deling de vorige maal gevonden in het koude Noorden bij Sneeuw en IJs, nu zal het on derwerp een bloemenfeest in het zonnige Zuiden, aan den Cóte d'Azur zijn. Zaterdagmorgen is op den Oude-Rijn een handwagen, in eigendom toebehoorende aan den melkhandelaar A. W. C. L., aan gereden door een vrachtauto van den expe diteur G., alhier, waardoor eerstgenoemd voertuig ernstig werd beschadigd. Zaterdagavond is onder exploitatie van den heer J. P. Delleberre, pachter van de stationsrestauratie in Delft, het café-restau rant „Suisse" aan de Breestraat heropend. Groote veranderingen onderging het inté rieur niet; alleen werden eenige verbeterin gen aangebracht in den vorm van een nieuwe lambrizeering en verlichting. Tevens vestigen wij de aandacht op de gelegenheid tot diners, partijen, vergaderin gen, enz. in de bovenzaal. Een uitstekend strijkje onder leiding van Louis Bouwmeester verhoogt iederen avond de gezelligheid. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 236 volwas senen en 6 kinderen, in totaal 242 personen. Voor het examen van archief-ambte naar 1ste klasse is geslaagd mr. ds. J. W. Verburgt, alhier De Senaat der Rijksuniversiteit alhier heeft een gel uk wensch gezonden aan mr. J E. Enklaar, te Utrecht, die heden het feit herdacht, dat hij 50 jaar geleden alhier pro moveerde fot doctor in de rechten. In de gislervoormiddag gehouden gods dienstoefening van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden is de dezer dagen alhier overleden heer M. Joustra, in leven voorzit ter dezer Vereeniging door den voorganger, den heer Sirks, uit Rotterdam, op zeer waardeerende wijze herdacht, waarbij de spreker deed uitkomen wat de heer Joustra voor de vereeniging heeft ge daan en hoe hij. bij zijn velen wetonschappe- lijken arbeid nog altijd tijd wist te vinden cm ook de belangen van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te behartigen. Zaterdagavond heeft de tooneelveree- niging „Kunst naar Gave" haar 4de groote uitvoering gegeven, welke uitnemend ge slaagd mag heeten. Er werden twee tooneel- slukjes opgevoerd: „Het Geweten", een dramatische schets in één bedrijf, die zeer goed naar voren werd gebracht en na de pauze een blijspel „Oom Eprian", dat ook DE ALGEMEENE TOESTAND Hei manifest Schadever goedingsregeling Fransch- Duitsche besprekingen. iUinister Hoover heeft verklaard, ciat, als de 23 Europeesche staten het voorbeeld van de 48 Amerikaansche staten wilden volgvn en vrijen handel instelien en Europa aan met de rest van de wereld handelsrelaties zou aanknoopen, gelijk Amerika aie bezit, het doel van het manifest van de bankiers bereikt zou zijn. Het manifest kan met tegen Amerika bedoeld zgn, daar in de vgf jaar, dat bet huidige tarief in werking is, de invoer uit Europa met 54 percent is toegenomen. Zoolang als echter Europa den huidigen lagen levensstandaard behoudt, moet Amerika bepaalde industrieën blijven beschermen. De Vanguadia uit Barcelona bevat een lang artikel, geteekend Primo de Rivera over het manifest van de bankiers, waarin de minister-president zegt, dat zonder star bilieatie en het ophouden van de prijs- drakking de economische oorlog niet zal ophouden. Alleen de landen met de beste uitrusting en de beste werklieden zullen als overwinnaars uit den strgd komen. Spanje kan, dank zij zqn landbouw, tot de overwinnaars behooren. De Spaansche BINNENLAND. De algemeene beschouwingen dei Tweede Kamei ovei Hoofdstuk 1 der Staatsbe- gr o o ting. Hei stamcongies van het Algem. Nedeil. Verbond. Gasverstikkingen te Alkmaar en Rot terdam. BUITENLAND. Lord Derby biedt bemiddeling aan in het Engelsche mijnconflict Een orkaan teistert de Bermuda-eilanden, een aardbeving Armenië. industrie moet echter krachtig beschermd worden om aan de buitenlandse be concur rentie het hoofd te biedon. Bg de politici is de uitwerking van het manifest dus niet groot I Op 20 October hebben te Keulen bespre- kii.gen plaats gehad tusscnen rransche en Duitsche vertegenwooruigers over de com- mercialisaiie der leveranties voor rekening der schadevergoeding. Men is het in be- gmsej eens geworuen op den volgendeo grondslag: het kolensyndicaat zal voortaan afzien van verzot tegen commercialisatatie zgner leveranties. Ei zgn nieuwe methodes vastgesteld om de formaliteiten te vereenvoudigen voor do koopera van roer kol en en om te ontkomen aan het tegenwoordige procédé van goed keuring der contracten door de commissie van herstel en betaling van een invoer recht van 26 pet. bij de aankomst in Frank- rgk. De overeenkomst, die stipt in over eenstemming is met de verdragen van Ver sailles en de aceoorden van Londen, zal binnenkort aan de Duitsche en de Franscke regeeringen voorgelegd worden. Bg afwezigheid van Briand heeft Berthe- lot opnieuw een uitvoerig onderhoud met den Duiischen gezant gehad. De militaire kwesties schjjnt men ook door mondelinge besprekingen te willen oplossen. ENGELAND. De rijksconferentie Een bemiddelingsvoorstel in het mijnconflict. De eerste-min'sters van de Dominions hebben Zaterdag in de zitting der rijkscon ferentie den wensch uitgedrukt om den handel binnen het rijk uit te breiden en aldus de banden waardoor de Dominions en Engeland reeds zoo nauw aaneengeslo ten zijn, nog meer aan te halen. Zij we zen op het belang om in de Dominions Engelsche films te vertoonen en drongen er op aan, dat de Engelsche automobiel- fabrikanten beter zouden moeten trachten in de behoeften der Dominions te voor zien Cunliffe Lister, de minister van handel, is overtuigd, dat het een levensbelang is den handel binnen het rijk uit te breiden en hij is zeer sceptisch gestemd ten aan zien van de poging, door de publicatie van het manifest der bankiers ondernomen, om het buitenland aan te zetten zijn politiek te wijzigen. Het verd.ent de voorkeur om de aandacht te wijden aan de ontwikke ling der markten vooi den Engelschen handel binnen de grenzen van het Rijk. Arthur Pugh, die Ln de „Times" op ver zoening aan heeft gedrongen, presideerde den vakvereenigingsraad bij het overleg met het mijnwerkersbestuur en, naar ver luidt, zijn er in de bijeenkomst ongezou ten waarheden gezegd. Veel belangstelling is gewekt door het aanbod van Lord Derby om als bemidde laar in het geschil op te treden. In een rede te Leigh, in Lancashire, zeide hij „Ik hoop. van heeler harte dat er zelfs nu nog middelen gevonden zullen worden om de tegenstrijdige belangen met elkaar te verzoenen en een voor beide partijen be vredigende vrede tot stand te brengen. Ik weet heel goed dat iemand die zijn neus er in steekt, voorgevende dat hij be middelaar wil zijn, meer kwaad dan goed kan doen, maar als ik van eenig nut kan zijn, is er niets dat mij meer genoegen zou doen. Maar ik zou het niet wagen het denkbeeld te opperen ,als men er mij niet om vraagt." Op een vraag aan Cook, heeft deze ge antwoord dat hij Lord Derby of wien ook als bemiddelaar zou aanvaarden, indien

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1