gesp. gew. gel. verl. -v.t. pnt. Heracles 6 4 1 189 9 Ensch. Boys 6 4 1 13—B 9 Enschedé 6 9 1 1 20—9 7 Z A C. 6 2 1 2 13—11 B Wapeningen 6 2 1 2 11—13 6 Vilesse 6 1 2 2 13—12 4 Rob Vel. B 2 3 10—1B 4 Go Ahead 4 3 1 9—10 3 Roto B 2 3 4—14 2 Hengelo 4 4 B—18 Het Zuiden. Zoo gemakkelijk als de ingewijden had den voorspeld echijnt het N. A. CL dit sei zoen toch geenszins te zullen afgaan. Tu een uitstekend gespeelden wedstrijd wist -ij het gisteren tegen het enthousiaste Noad niet verder dan tot een puntenverdeling te brengen. Wel 9tond zij met rust met 20 voor, maar de Tilburgers kwamen toen zoo geweldig opzetten dat zij er in slaagden den achterstand in te loopen. En waar M. V. Y. met 10 van Eindhoven won daar is het verschil tusschen de drie concurrenten thans uiterst gering. Wilhelmina bleef op de laatste plaats door een nederlaag te^en Philips, terwijl Bredania al eveneens wat dieper in den modder zakte door een 50 nederlaag tegen Willem II. Uit de middel moot ontmoetten Roermond en B. V el kaar. De jeugdige eerste klasser bleef daar bij met 3—2 in de meerderheid. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. N. O. A. D. 5 2 3 10—4 7 N. A. C. 4 2 2 13—3 6 M. V. V. 4 8—1 7—4 6 Willem II 4 2 11 14—10 5 Philips 4 1 3 8—6 6 B V V. 5 1 2 2 4-8 4 Eindhoven 4 3 1 23 3 Roermond 4 112 7—14 3 Bredania 3 12 06 1 Wilhelmina 8 3 29 Het Noorden. Voor de Friesche hoofdstad is het inder daad gisteren een succesdag geweest Zoo wel Frisïa als Friesland en Leeuwarden smaakten het zoet der overwinning, terwijl bun drie tegenstanders naar de staart der ranglijst werden verwezen Friesland staat bijgevolg nog steeds aan den kop. doch ook Velocitas Leeuwarden en Be Quick komen nu opzetten. De groenwitte Gronineers klop ten G V. V. met 30 terwijl Be Quick, hoewel met vier invallers uitkomend, met b2 over Achilles triomfeerde. gesp. gew. gel. verl. v.1 pnt. Friesland 5 4—1 12—ö 8 Velocitas 4 3—1 15—5 6 Leeuwarden 6 3 2 118 6 Be Quick 3 2 1 12—5 5 Achilles 6 2 12 10—12 5 G V A. V. 4 2 2 10—6 4 Frisia 4 2 2 710 4 G. V V. 5 2—3 11—14 4 V eend am 6 1 4 1224 2 W. V. V. 44 5—16 A. 8. O—H. F. C. 4—4. Éen strijd tegen het nootlot Fortuna was gistermiddag niet op de hafid onzer roodzwarten! A. S. C. zou vol ledig zijn, doch ten eerste kwam er op het nippertje bericht dat keeper Van der Meer ongesteld was, en ten tweede moest Roem, die na een veerliendaagsche rust eindelijk eens weer meespeelde, na een kwartier reeds naar de kleedkamer gedragen wor den wegens een pijnlijke knie, waardoor aan alle illusies plots den bodem werd in geslagen. Het was duidelijk dat er aldus maar heel weinig kans bestond de Haar lemmers te weerstaan, en dat het tenslotte nog gelukt is een gelijk spel te bevechlen meenen wij werkelijk als een meevaller te mogen beschouwen. Hoe jammer overigens voor onze stadgenooten, die in normale om standigheden zonder twijfel van good old H. F. C. zosden hebben gewonnen. Want als ons één ploeg heeft teleurgesteld dan ia het wel die der withemden geweest!- Zij moge ..sterren" bevatten als Van der Meu len, Sigmond, Van Haeren. Van Beekum, •nz. een goede combinatie kon er niet door worden verkregen, vooral ook niet om dat de dash maar al te vaak joek was en dt heerea voortdurend de traditioneele frac tie eener seconde te laat bij den bal waren. Vóór de rust, toen het bij A. S. C. niet )uk- ken wilde, gedeprimeerd als de stemming was door de zonderlinge wijze waarop de doelpunten der Haarlemmers tot stand wa ren gekomen, toen herhalen wij zag men nog vleugjes van samenspel en gaven spelers als Sigmond en Van Haeren aardige staaltjes van positie-spel ten beste, doch toen later de hoop bij A. S. C. herleefde, was het uit met dit alles. Het team der Haarlemmers viel als een kaartenhuis ineen en bracht er als combinatie bitter weinig meer van terecht. Alle aanvallen of uitval len, zoo men het noemen wil. waren even zoovele individueele pogingen, die natuur lijk op niets zijn uitgedraaid, slecht gesteund als de voorhoedespelers daarbij werden door een uiterst zwakke halflinie. waarin alleen Frits Kuypers als rechtsmidden zoo nu en dan het middelmatige wist te benaderen. Dat wij over het spel van A. S. C. de lof trompet niet gaan steken spreekt na de voorgaande mededeelingen welhaast van zelf. doch de verontschuldiging voor het gedeeltelijk falen is ditmaal gegrond. Dupon is géén keeper en dat hij nu. onder de lat staande, fouten heeft gemaakt, fouten bo vendien. welke doelpunten hebben gekost. het is gemakkelijk te begrijpen en te aan vaarden. Er past op dit feit geen criiiek of het moest de opmerking zijn dat A. S. C. voor een beteren doelman dient te zorgen. Toen bovendien kort na den aanvang Roem het veld uitging en het team du9 nog meer werd verzwakt vreesden wij voor een dé- bacle, doch de teleurgestelde roodzwarten hebben er kranig den kop tegen gezet en na de pauze op verdienstelijke wijze een A2 achterstand in een draw weten te veran deren. En het zijn vooral Janssen en Kiehl, mèt het duo JossonWamsteker. geweest, die daarin een groot aandeel hebben gehad. Het backstel begon zwak en nerveus, maar vond zoo langzamerhand z'n vorm terug en zou toen met den Haarlemscben aanval hebben kunnen doen wat het verkoos, ware het niet dat achter hen het gevaaT dreigde van een hoogst on zekeren doelman. In de halflinie was Bliek weer uitstekend op dreef, terwijl dezelfde speler later ook als rechtsbinnen vele goede dingen deed Met Janssen vormde hij toen een snellen vleu gel. welke herhaaldelijk het Haarlemsche doel in gevaar bracht Goslings als spil was lang niet zoo goed als in den wedstrijd te gen V. 0. C.. doch hij herstelde zich in de tweede helft aanmerkelijk en maakte een werkelijk zeer fraai doelpunt. In de voor hoede was Roem de stuwende kracht, die men na het eerste kwartier noode heeft ge mist Het doelpunt, waarmede de Ruyter den stand op 11 bracht, was zuiver en alleen zij n werk. Een staaltje van hersen- voetbal. een staaltje van tactiek en inzicht! Bravo 1 De leiding van scheidsrechter Alberge was matig, doch niet direct slecht, alléén te reglementair. Hij floot te veel, dikwijls zelfs zonder dat het ten gunste was der partij tegen wien een overtreding was be gaan, terwijl het laten doorspelen op het moment dat een speler, ten gevolge van een botsing, hulpbehoevend op het veld lag, onze sympathie niet vermocht te verwerven. O. wfj weten het de heer Alberge had volkomen gelijk! Nietwaar het reglement..; enfin, men kent het Maar A. S. C. en H. F. C. spelen nog altijd voor haar genoe gen en dan doen zulke gebeurtenissen on- pleizierig aan. En wij waren niet de eeni- gen. die het zóó voelden. Waarom anders trapte Van Houten den bal ver buiten de lijnen, toen Roem op den grond lag. en waarom sloeg Sigmond het leer met de hand toen Van Haeren geblesseerd was? De opstelling der elftallen was als volgt: JL S. C. Dupon Wamsteker Josson Bliek Goslings Stephanus Janssen Roem De Ruyter Meyer Kiehl O v. d. Berg Witteveen Sigmond v. Haeren v. Beekum Reuvekamp v. Houten Kuypers Webers Hoomans v. d. Meulen H. F. C. Het spel is nog slechts drie minutesi of keeper Dupon weel een door Reui Gille ingeschoten bal niet weg te w< Van den Berg en Van Haeren stormen en het volgend moment ligt het leer touwen. 0—1. Heel de H. F. C. juicht en jubelt en is nog niet eens daren gekomen al9 Roem met den bil] den voet naar voren stormt, drie ders passeert en daar het leer z\ii' kalm naar De Ruyter plaatst, die baar scoort. 11. Beide ploegen *a!lg| fanatiek aan en al is de wedstrijd da fraai, hij is in ieder geval rijk aaj nende momenten. Elf minuten na dm vang wordt Wamsteker in den rag vallen door Van Haeren; hij ochiel door bij den bal langs en het gevolf Sigmond ongehinderd kan scoren. Doch het is aldus met de sensatie no? zins gedaan. Want als enkele minuten na Roem in botsing komt en het veld verlaten schijnt Webers. de linkstodl Haarlemmers, zoodanig van streek tt| gebracht dat hij volkomen onnoodig terug te spelen op Van der Meulen. resultaat dat Janssen zich juist het tweetal weet te wringen en het den uitersten benedenhoek tipt lanp| verrasten doelwachter! 22. De gelijkjawel, voor twee minuten! direct daarop volgt weer een fout va:| Leidschen keeper en hergeeft Van z'n club de leiding. 23. H. F. C. i een tijdje overwegend sterker en de van Vreeken als invaller voor Roem 1 ken werd rechtshalf en Bliek rechtsbi: vermag daarin geen wijziging te brei Zelfs wordt de voorsprong der gaslen groot als Van Beekum hard inschiet u| pon te laat uitvalt. 2L Als een kaars gaat de eerste helft dan zachl mend uit. De hervatting brengt nieuwe actie roodzwarte gelederen. Hecht en sterk daar het backstel, waartegen de with heel weinig hebben in te brengen, en houdelijk zweept het de voorhoede tei val. Stéed9 weer wordt het H. F C. stookt, tweemaal raakt Van der Meul leer zelfs kwijt doch de doelpunten uit. Zelfs krijgen de gasten aan de zijde af en toe nog een kansje, maij mond en Van Beekum staan daarl; lustig te knoeien, dat Dupon buiten drang blijft. Ook A S C mist eenige kansen, doch als dan na 23 minutejl Hoomans een penalty wordt veroor; Josson naar voren wordt geroepen mat linksback der roodzwarten geen font Onstuimig valt A. S. C. nu aan. De natie vlot stukken beter dan vóór de en zóó wordt H. F. C. tot verdedig* dwongen. Eventjes lukt het haar. 10 minuten voor hef einde zet Jat voor. en hpt is Goslings die z'n corp'tf schen de Haarlemsche défensie slirgei met een keurigen schuiver Van der M het nakijken geefL 44. Onder groot? ning verstrijken de resteerende m: zonder dat de stand echter nog wifl ondergaat. T. H. B. I—L. F. C. I 1—4. Het laatste kwartier brengt de besliss 't Was zuur voor de T. H. B.'ers. 20 min. voor tijd volkomen verdiend stonden, doch door overrompelend sp^ L. F. C. or 't laatst toch nog verlora ploeg viel zeer mee. de meeste sp schikken over een goede baltechniet wijl vaak aardig gecombineerd word. vooral opviel was de vinnigheid waai de spelers op den bal zaten; geen m' lieten zij hun tegenstanders vrij sp achterhoede bleek daarbij trap vast. de keeper zijn doel goéd verdedig middenlinie zwoegde dat het een lus- speciaal de midhalf speelde een wedstrijd. Bij de beoordeeling van de L. F. C- dient vooral opgemerkt te worden. met 3 invallers gespeeld werd, maar een verdient een pluim voor het stugf houden van 't begin tot 't eind Toci vooral in 1 begin nog ver beneden vorm gespeeld en kon de voorhoede er niet in komen, alleen hel laatste ktf werd gespeeld met zulk een elan, da' tegenhouden geen sprake meer was. T. H. B. is direkt met wind mee

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14