Eet neer HOUAMDtcH ZWITSIRSCK! chocoudi liéwi PRIMA ANTHRACIETSOORTEN GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA UIT DE RIJNSTREEK. RECLAME. 2841 „Is toepassing van cenig stelsel van be scherming, of zijn maatregelen van verweer tegen buitenlandschc protectie, bijv. in den vorm van retorsie, in het algemeen belang van landbouw en nijverheid hier te lande gewenscht? „Is toepassing van zoodanig stelsel mo gelijk, zonder schade voor de in het belang van Europa s économisch herstel noodzake lijke verkeersontwjkkeling?" m Praeadviseurs waren prof. mr. P. A. Die penhorst en mr. B. J. M. van Spaendonck aan den eenen kant, tegenover den yrijhan- delsgezinde mr. A. C. Josephus Jitta aan den anderen kant. ILG. VERGADERING VAN DEN B.A.N.S. In het gebouw voor Kunsten' en Weten schappen te Utrecht werd een algemeene vergadering gehouden van den Bond van Ambtenaren in Dienst bij de Nèderlandsehc Spoorwegen, onder voorzitterschap van den •heer IC. Bloolhoofd uit Nijmegen. Aan da .orde werd gesteld de samenstel ling eener commissie tot hel ontwerpen van een loonrapport. De voorzitter zette uileen, dat het rapport zal mpelen ötnvatten een onderzoek naar. de loonen van alle groepen, die lid van den 'B. A. N S. kunnen zijn, benèveris van do 'loonen in "particuliere bedrijven en ook van het .Spoorwegpersoneel in het buitenland. Met rapport zal aan het hoofdbestuur en dc afdeeling'en worden gezonden, zoodat in laat ste instantie de leden van den Bond de eisch inzake de loonen zullen vaststellen. In de commissie werden benoemd de iheeren J. G. Balkestein, voorzitter; J. H. Lijfcring, J. W. dc Groote, H. Borema, H. Sieckcr, II. M, E. Mosheuvel, J. Swart, W. Stoeller. A. v. d. Hey, R. Bearda, II. de Win ter, F. C. Cocmijn, J. A. de Haan, J. T. Zoel- brood. De vergadering sprak vervolgens na een rede van den voorzitter uit, dat het hoofd bestuur zich tol den Peréoncelraad zal wen den met verzoek om maatregelen te nemen die kunnen leiden tot verbetering in de dien9t- en rusttijden. Voorts werd aan den vertegenwoordiger van den Bond in den Personeelraad opgedragen alles te doen om tot een zoo groot mogelijke samenwerking én dezen te geraken. Daarna werden besprekingen gevoerd over de classificatie. Na afdoening van een aantal -huishoudt lijke zaken werd de vergadering gesloten. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. Verbetering van werktijdregeling. fir heeft zich oen commissie uit de pa troons- en gezellen-organisaties in het broodbakkersbedrtjf gevormd, welke zich ten doel heeft gesteld door onderling overleg te trachten tot overeenstemming te gera ken voor do samenstelling van eon schema lot Verbetering van dat deel der Arbeidswet, hetwelk de werktijdregeling in de bakkerijen beheerscht. Op dringend verzoek dier com missie is de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid er toe overgegaan, een voor- titfcer en een secretaris van die zelf-ge- constitueerde commissie aan te wijzen, als hoedanig zijn benoemd: tot voorzitter de heer 0. J. P. Zaalberg, directeur-generaal van den arbeid; tot secretaris de heer Th. C. Geudeker, hoofd van administratie der Di rectie van den Arbeid. De commissie heeft 15 October te 's-Gravenhage "haar eerste zitting gehouden, nadat door do verschillende organisaties tot deelneming aan de werkzaamheden waren aangewezen door: de Nederlandsche Ver- eeniging van Werkgevers in het Bakkers bedrijf de heer en H. R. Hetzel, C. Ulrich en iW. J. v. d. Meer; den Ned. Bakkersbond: Fred. C. Stable, Hcrm. C. Kloet en G. J. •Bokhorst; den Ned. R.-K. Bond van brood-, koek- en banketbakkersbond: de heeren P. Hendrix, A. Zonneveld en P. J. -C. v. d. Post; den Centr. Bond van Ned. Verbruiks- coop.: de heeren L. Smit, H. Poppers en Th. Briedé; den Alg. Nedi Bond van ar beiders in het bakkers-, chocolade- en sui- kerbcwexkingstedryf de heeren A. Hille- bragt, Z. Goudsmit en B. Roeg; den Ned. R.-K. Bond van bakkers, cacao-, chocolade- en suikerbewerkers: de heeren H. J. Spro- kop, M. F. Mejjer en J. O. Evers; den Ned. Centr. Bond van Chr. arbeiders(sters) in do bedreven van voedings- en genotmid delen: de heeren H. H. A. Hanemaager, J Z. Kannegieter en P. Ch. Simons. Do Neutrale Bond van personeel in dc [voedingsbedrijven, hoewel van de commissie deel uitmakende, heeft aan deze eerste bij eenkomst geen deel genomen, daar hjj eerst de besluiten daaromtrent in een op 20 Oct. te houden hoofdbestuursvergadering wilde afwachten. 30UN FEN FRYSKE SELSKIPPEN BftTEN PRYSLêN. It Bonn fen Fryske Selskippen buten Frysl&n heeft te Utrecht een algemeene .vergadering gehouden, onder voorzitter schap van den heer J. Winkelman, van Amsterdam Do secretaris, de heer H. Uuen Mas^an, vit. Den Haag, zegt in het derde jaarver- dag (1 September 192531 Augustus j.l.), dat de opbouw van den Bond thans vrijwel als voltooid lean worden beschouwd Er zijn nu bij den Bond 28 Selskippen met pamen ongeveer 3200 leden aangesloten. Een prijsvraag voor voordrachten is niet geslaagd. Er was zoo goed als niets van bcteekenis ingezonden. Blijkens het verslag van den leider van den central en boekenverkoop, den heer M. Goud, te Utrecht, zijn er voor f 1174 boe ken verkocht. Voor den Bond en de Selskip pen zat hierin een winst van f 264. Het verslag van den penningmeester, den heer Goud, vermeldt een tekort yan f 207. De gewone huishouding gaf een ba tig ealdo van f 221, maar de Friezendag te Amersfoort heeft een tekort vaD f 428 op geleverd. Op voorstel van het bondsbestuur werd besloten tot benoeming van een afzonder lijken leider van den centralen boeken verkoop, die lid van het Bondsbestuur zal zijn. De voorzitter, de heer Winkelman, werd bij acclamatie herbenoemd. Tot nieuwe leden van het Bondsbestuur de heer Goud wenschte geen herbenoe ming werden gekozen de heeren Tj. G. Plantinga te Rotterdam en P. Blauw te Bus sum Op voorstel van de veyeeniging te Utrecht werd een commissie genoemd, die zal on derzoeken, of het mogelijk is, kinderen van leden van do Fryske Selskippen een deel van hun vacantie in Friesland te laten doorbrengen. Op verzoek van de Reedetsvereeni- ging voor de Nederlandsche Haringvisscherrj heeft het Departement van Buitenlandsche Zaken den heer M. J. van Schreven, ad- spirant-vice-consul in algemeenen dienst aan gewezen als tijdelyk consailair-ambtenaar, speciaal in het belang van de Nederlandsche baxingvisscher\j en haar bemanningen, ter standplaats Dieppe (Frankrijk). RECLAME. Firma Wad. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 14. 9589 TKLEF. 6. BIJ DEN SCHIPPER DER KW. 103. Schipper Keus van de KW. 103 vertelde aan de „Tel.": „De KW. 103, die 30 last haring kan bergen en met-13 koppen bemand was, vertrok Woensdag voor zeven weken geleden van IJmuiden voor de haringvangst. Wjj vischten by de Doggersbank onder goed weer en haalden IS last haring*Op Don derdag 7 October gingen wij op thuisreis en twee dagen later, dea nachts, toen wij ongeveer 10 mijl uit de kust waren, stak plotseling een storm op. Deze ontwikkelde zich tot vliegend stormweer, mot een wind, die van Zuid-Zuidwest lot Noord-Noord west draaide. Het schip stampte geweldig en zware stortzeeën kwamen er over. Eensklaps werdén de zeilen stukgebeten, zoodat we niet meer manoeuvreeren konden. De lappen fladderden aan den mast en alle voorzeilen, een klein en een groot zelf gingen er aan. Zoo werden wirj, zonder er iets aan te kunnen doen, naar Tiet Noorden gedreven. Wig moeten zoowat voorbij Ameland terecht gekomen zijn, op 55 gr. N.B. en o gr. O.L. Wij passeerden op grooteh afstand verschil lende visschersechepen en eenigo stoom schepen van vreemde nationaliteit Aan praaien viel niet te denken, en daar er geen onmiddellijk levensgevaar was, noch onmiddellijk gevaar voor het schip, gaven wg geen noodseinen. Vrijdagmorgen was het weer goed ge worden met ruwe zee. Wij maakten van de gelegenheid gebruik twee vlaggen op té zetten, ieneinde de aandacht te trekken. Hierop kwcim de stoomtreiler de „Ampli tudo" IJm. 58 af, en pikte ons op. Dit vaartuig gooide een touw uit en sleepte ons liefst 165 mijl tot IJmuiden. Het was een weldadig gezicht, het licht van den vuurtoren weer te zien, want daar achter toch ligt je buis, waar je altijd naar verlangd. Wij hadden onderweg niets verloren. Er was, behalve de zeilen, niets vernield. Zoo, in goeden staat verkeerende, vielen wjj om vijf uur de haven binnen. Er is hier verteld, zeide do kapitein, dat ze m(jn schip omgekeerd hebben zien drij ven; dat ia onzin. Wij hebben altjjd met den goeden kant n3ar "boven gedreven en wie zegt, onze kiel gezien te hebben, liegt. Men heeft zelfs verteld, dat de geheele in ventaris van de KW. 103 aan wal is ge spoeld. Dan is die zeker weggezwommen au ongemerkt weer aan boord gekomen. Levensgevaar is er altyd, en ik heb al heel wat ondervonden in de 34 jaar van mjjkï zeomanspractijk. Maar wij hebben £een oogenblik in nood verkeerd, dat kunnen mijn dertien makkers aan boord getuigen. „En toch," zoo voegde vrouw Keus er aan toe, „wordt mijn jongen geen zeeman. Ik heb er maar één, en die blijft bij mij." OP HEETERDAAD BETRAPT. Reeds ecnige dagen had de Haagscbe politie het vermoeden, dat or een inbraak werd voorbereid in een perceel aan den Lutherschen Burgwal, waarin gevestigd is een zaak van „Underwood" schrijfmachi nes, toebehoorende aan den heer G. Zaterdagnacht poogden de dieven inder daad hun slag te slaan In het perceel hadden zich echter een aantal rechercheurs verdekt opgesteld en wachtten "hun komst af. Er waren drie personen; een daarvan wrong zich met groote behendigheid door een tuimelraam en verschafte zich op deze wijze toegang tot den winkel- Een zestal schrijfmachines zette hij ge reed om mee te nemen. Vervolgens wilde hij de deur openen om Zijn makkers binnen te laten. Een der grendel© kon hij echter niet verwijderen, waarop zioK naar een der achter «Jen winkel gelegen vertrekken begaf. Hier hadden zich 3 rechercheurs verstopt ach ter een kast en ondër de lessenaars. De dief doorzocht 3meb een zaklantaarn of er zich nog iets van zijD gading bevond. Juist toen hij zieh weer wildé verwijderen, werd bérii door een dér rechercheurs, die to voorschijn sprong, een revolver voorge houden, waarop de man zóó hevig schrok, dat hij zich zonder verder verzet overgaf. Door eenige andére rechercheurs waren intusschén de beide handlangers die buiten stonden te wachten, gearresteerd. De eerst gearresteerde bleek een 25-ja- rig lijstenmaker te zijn, zonder vaste woon plaats. De beide anderen zijn een 25-jarig. timmerman en een 28-jarige bankwerker, eveneens zonder vaste woonplaats. Uit een nader onderzoek bleek nog, dat de dieven de zes schrijfmachines reeds aan anderen verkocht hadden, op voorwaarde, dat zij het begin van de volgende week geleverd zouden worden. BRANDEN. Zaterdagavond is een hooiberg, staande bij de boerderij van Peelen te Ede, eigen dom van deïi groentenhandelaar B. Ver meulen, afgebrand. Mén vermoedt dat de berg is aangestoken dóór jongens, die nog laat in 'de nabijheid hadden loopen zoeken naar beukenootjes. Door onbekende oorzaak is de boerderij van J. v. Wanroy te Haps (N.-Br.) tot den groijd toe afgebrand. Het vee kon ge red worden; de inboedel werd een prooi der vlammen. »Wat het huis betreft dekt verzekering de schade. Dc inboedel was niet verzekerd. Te Emmen ie het liuia van den heer M. aan den Weerdingerweg tot den grond toe afgebrand. De woning bewoond door de familie M. te Ruinen is geheel uitgebrand. Tc Musselkanaal is de woning van J, Kram geheel afgebrand. MISLUKTE INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Zaterdagnacht werd ingebroken in het postkantoor te Animerzodcn. Door het uit snijden van een ruit waren de dieven in "net gebouw gekomen Met een boor trachtten zij kasten te forceeren. De directeur van het postkantoor die op de bovcnverdie-» ping v.an dit gebouw woont hoorde even wel onraad. De inbrekers sloegen toen, zonder dat zij iets meenamen, op de vlucht De politie stelt een onderzoek in. TREINBOTSING TE EDE. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed de machinist van den goederentrein uit Arn hem, die ïuim half vier te Ede moest aan komen, té Ede door een onveilig signaal. Hierdoor had een botsing plaats met den goederenfrein van de lijn EdeNijkerk, die juist in de richting Arnhem vertrok ken was. Beide locomotieven werden zwaar beschadigd, terwijl vier wagens van den Arnhemschen. trein in den wissel ontspoor den en gedeeltelijk in elkaar gedrukt werden, hoofdzakelijk doordat de lijn vim de richting Arnhem helt. Persoonlijke on gelukken zijn niet gebeurd. De materieels schade ia g.cct. Do Ni ordelijke lijnen zijn geheel versperd. KIND OVERREDEN. Zaterdagavond stapte het tienjarig doch tertje van den turfvénter E., uit Wilp, aldaar-uit een autobus en wilde den rijks straatweg DeventerZutphen overstekeD. Waarschijnlijk is liet meisje verblind door 't licht van den autobufe? 't werd gegrepen door 'n voorbijrij denden auto van de JSxeel- sior Stofzuiger-Maatschappij uit Arnhem. Het kind werd zwaar gekwetst opgenomen en overleed kort daarna. Den chauffeur treft vermoedelijk geen schuld. POGING TOT DOODSLAG. Zaterdagmiddag is te Lemmer gevanke lijk binnengebracht dqor de Rijkspolitie van Echten, en op last tan den burgemees ter van Lemsterland naar Leeuwarden ge transporteerd. de arbeider O. E. uit Ech ten, als verdacht van poging tot doodslag op den veehouders J de Haan aldaar. Hij zal te Leeuwarden ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. TYPHUS. Ten huize van mej. G., aan de Balsche- laan te Bergen-op-Zoom, is een nieuw ty- phus-geval geconstateerd. De patiënte is naar het Burgergasthuis overgebracht. Dc zuster mej. De W. uit Oudelande, die de typhuspatiënten te Hoedekenskerke heeft opgepast en tér't observatie in het ziekenhuis te Goes was opgenomen, is als slachtoffer van haiiT beroep aan dc ge vreesde ziekte overleden. Te Breukelen hebben zicli drie gevallen van typhus voorgedaan. Terwijl in Kolham de ziekte zich niet ver der heeft^'tgebreid, is thans te Sappe- meer een geval van typhus geconstateerd. DUBBEL OF QUITE. Op de Bossche veemarkt werd een ver makelijke weddenschap ^aangegaan. Slager W. deed op do veemarkt een bod voor een koebeest van een boer uit Veldhoven. Deze ging hierop in de verste verte niet in, dat was geen bod voor een beest, dat 700 pond haalt. ,,700 pond? Nog niet met jouw erbij 1" was het bescheid. Het* liep zoover 'dat deze gewichtskwestie onder getuigen geleidde tot een weddenschap: 'Als de koe met den eigenaar 700 pond haalt, betaalt Wc het dubbele yan de gevraagde ®om, in het andere geval ontvangt de boer geen cent. Uitslag wegiDg: boer 122 pond, koebeest 274 kilo, te zamen 670 pODd. Daar stond ons boertje te kijken, maar... toch nog maar eens over wegen en wel op de stadswaag. Ook op de stadswaag klopten de cijfers precies, dat het boertje kon platzak haar huis en W. heeft deze week goedkoop vlecsch, aldus de „Meier. Courant." GRONDWERKER DOODGESTOKEN. De dader vermoedelijk reeds hekend. Op den Passart-weg te Heerlen, bij de Staatsmijn Anna, is Zondagavond de 45- jarige grojidwerker Vedde van Vondel, in dienst van de Bruinkool-onderneming ,,Ka- risborg en wonende m de Anjclier&traat te Heerlerheide, door een onbekende dood- .gestoken. Het drama heeft zich als volgt tocgc- .dsragen Het slachtoffer kwam in gezelschap van juffrouw M. -van de kermis te Hoensbroek In hun onmiddellijke nabijheid liepen nog een man en een vrouw, van wie echter niet zeker is, dat zij bij elkander behóór den. Juffrouw M. wandelde enkele meters voor Van Vondel uit, ontstemd als zij was oyer het feit, dat deze naar haar meening te veel had gedronkeD, toen zij plotseling een mannenstem hoorde zeggén „Ben jij een Grönninger 1 Daar heb je dan wat van me!" Op hetzelfde oogenblik riep Van Vondel: „Ik ben gestoken." Wan kelend kwam hij naar mejuffrouw M. toe. Hoog ontsteld riep deze aanstonds om hulp. De caféhouder Van Bus, nabij wiens woning de aanslag werd gepleegd, snelde naderbij en ving den gewonde op, toen deze in elkaar zakte. Men merkte op, dat zoowel de man als de vrouw, die te gelijk met het slachtoffer en diens gezellin uit Hoensbroek waren gekomen, doorliepen, alsof cr niets was gebeurd. De caféhouder waarschuwde de politie en riep geneeskundige hulp in. De ge neesheer uit Treebeek kon slechts den dood constatêeren, Van Vondel had een messteek gekregen in de linkerzijde van de borst. De slagader was geraakt ten ge volge waarvan de man na eenige oogen- blikkcn moet zijn doodgebloed. Onder leiding van den burgemeester van Heerlen en, de commissaris van politie werd ecii onderzoek ingesteld. Juffrouw M., die van het vrepselijk gebeuren zeer onder den indruk was, wist niet den naam van den man, die tijdens den aanslag in de onmiddellijke nabijheid van het slacht- fer was geweest, doch meende hem wel van gezicht te kennen. Zij was in staat een vrij duidelijk signalement te geven en voegde er aan tóe. dat hij in een van de koloniën in dc omgeving zijn woniDg moest hebben. Hetgeen zij mededeelde bracht de poli tie aanstonds op het spoor van den ver- moedelijken dader. Per auto zijn enkele rechercheurs naar diens woning gegaan om den man zoo mogelijk aan to houden en naar Heerlen to brengen. 'Het lijk van Van Vondel is naar het hospitaal overgebracht. (>,Tel EEN KRANKZINNIGE FRANSCHE VROUW AANGEHOUDEN. Door de gemeente-politie van Waalwijk is in de akkers achter voormalig Baard wijk aangehouden een vrouw, die door haar vreemde manieren de aandacht trok. Naar het politiebureau overgebracht, bleek de vrouw uit Frankrijk afkomstig en daar voor eenige weken uit een krankzinnigen gesticht ontvlucht te zijn. Bij de landbouwers heeft ze al dien tijd voedsel zien te bekomen, en den nacht bracht ze in de bosschcn door. Ze is moe der van twee kinderen. Door de politie is de ongelukkige vrouw naar Roosendaal overgebracht voor verder vervoer. Eu gisteren is meneer Dukaat ge storven, en alles wat-ie had, heeft ie aan het weeshuis vermaakt! Dgt edel, buurvrouw. Hoeveel was 6eU Zeetien kinderen. VOOR DINSDAG 19 OCTOBER. Hilversum (1050 M.). 12 u.: Politiebcr. 3i uur: Eersle knipcursus voor dames, door mevr. De Leeuw van Rees. 4.30 6.15: Concert door liet II. D. O.-orkest. 6.156.45: Lezing door den heer Diks. over Calculatie-systemen. 6.457.45: Engel- sche los voor meergevorderden en conver satieles. 7.45: Politieber. 8.10: Uit zending van de Openbare vergadering in het hotel „De Twee Steden". Den Haag, belegd door het Nationaal comité van actie tot wijziging van het verdrag mét België, en gepresideerd door zijn algemeenen voorzit ter mr. J. Luden uit Overveen. 1ste spre ker: prof. mr. F. de Vries, hoogleeraar a. d. Handels-Hoogeschool te Rotterdam, die de economische zijde zal belichten. 2de spre ker: oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht Generaal Snijders: Verdediging van Zeeland en de Zeeuwsche wateren, in verband met de Scheldekwestie. 3de spreker prof. dr. E. Moresco, oud-vice-president van den raad van Nederlandsch-Indië: De Internationale politieke kant van het ver drag. Daarna debat. 10 uur: Persber. Daventry (1600 M.) 11.20—1.20: Con cert door het radiokwartct en solisten (so praan, bariton, banjo). 1.20—2.20: Orgel concert door S. Blizard van de St. Lawrence Jewry. 3.20: Schoollezing: Music for schools. 4.20: Causerie. 4.35: Concert van bet Marble Arch pavilion. 5.35: Kin. deruurtje. 6.20: Dansmuziek door dt radio-dansband. 7.20: Tijdsein Big fieD weerber., nieuws. 7.30: Spaansehe te.' zing. 7.48: Muziek. 8 uur: Lezing; Dover's Hilt. 8.20: Kamermuziek dor; liet Modern Chamber orchestra. 8.50: Plunkot Greene, over: Phrasing and style, mei illustraties door hem zelf en pianobegeli 9 20: Het Modern Chamber Orchestra 9.50: Lezing Music and the ordinary listener. -10.05: Composities van Cyril* Scott, door C. Bryan, piano. 10.20: Tijd, sein, weerber., nieuws. 10.35: Victoria Monks. Music Hall-ster. 1Q.5012.20; Dansmuziek van hotel Metropole. Parijs. „Radio-Paris" (1750 M X 12.50 2.10: Concert. Orkest en Hr. Locatelli viool. M. Briclot, piano. L. Radisse. ceila M.eile Cabanis, zang. Radiolo-gedichten. 5.055.55: Concert. M.mcs. Jolv, viool. L Radisse, cello. M. Camot, piano. -0 50- 10.30: Orkestconcert. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (504 en 571 M.). 7.50; Lezing over Typhus. 8 20: Thomas Jlajin-avond. Voor lezing uit zijn eigen weikpn. o<a. uit de ny man: „Zauerberg". Daarna nieuwsber. Brussel (487 M) en Antwerpen (265 Mj, 5.206.20: Concert door het radio-orkestl 8.20: Concert. 8.509 uur: Causerie. 9 uur10.20: Orkestconcert. Populair programma. Munster (410 M.). 12.50—1.50: Dans. muziek door orkest. 3AO—5 20: Kamer, muziek uit de 17e en 18e eeuw. 5.20— 6.20: Sprookjesvertellen. 6.407 uur, 7.207.50: Lezingen. 7.508.50: Voor lezing: In Ewigkeit Amen. 8.50—9.40: Orkeslconcert. 9.40: Nieuwsber. RECLAME. f —4 1610 ALPHEN. f Lijst van onbestelbare brieven en brief-» kaarten, le helft October 1926. i Brieven (binnenland): Mej. Lucia Hugen, p. a. II. Th. Upping te Westervoort. M. B, Smit te Rotterdam. J. Post te Den Haag/ Briefkaarten (binnenland): A. Meyboorn te Leiden. Bij Kon. Besluit is de heer C. van deB Pol alhier benoemd tot directeur van en Jeeraar aan de R. IT. S. schóól le Middel- harnis. 7 ALKEMADE. Gemeenteraad. Behandeling der ge* meenterekening 1825 !s het schoolbestuur van Rijpwetering betaald? De begrooting 1927 vastgesteld Aanschaffing van een gemeentelijke vrachtauto. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor* dig 9 van de 11 leden. Afwezig met ken nisgeving de heer A. Bouwmeester, wegens ziekte. Zonder kennisgeving de heer J. van der Geest. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen van de vorigo vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: 1. De voorloopige vaststelling van d« gemeenterekening, dienst 1925. De Voorzitter doet voorlezjng van het rapport der commissie van onderzoek der gemeenterekening, waar zij opmerkt, dat het de commissie is opgevallen, dat aan de ambtswoning van den burgemeester, jaarlijks zooveel ten koste wordt gelegd, dat van de huuropbrengst dezer woning ad f 40O per jaar zoo goed als niets over blijft. Zij zouden gaarne zien, dat de kos ten aan deze ambtswoning te maken,- voortaan meer in overeenstemming bleven met deze huuropbrengst. Ook ten aanzien van enkele andere ambtswoningen wensebt de commissie dezelfde opmerking te maken. Bij volgnummer 105, onderhoud lan" taarns en verdere kosten der verlichting,- wijst een der leden op het groote verschil van vergoeding, welke is betaald gewor den aan A. van der Meer te Oud-Ade G. J. de Jong te Roelofarendsveen voot het verrichten van een en dezelfde dien sten, n.l. het bedienen en stroomlevereri van een lantaarn voor de straatverlichting. Genoemd lid vraag aan deze onbillijkheid een einde te maken. Bij volgnummer 163: Yergoediug vac de kosten van instandhouding bijzondere la* gere scholen is der commissie bij contro- leering der mandaten gebleken, dat «aan het schoolbestuur van Rijpwetering Diet is uitbetaald het voorschot over het 2® kwartaal 1925, terwijl uit de boeken van het schoolbestuur is gebleken dat dit kwartaal wel is ontvangen. Voorts ver zoekt de commissie ten spoedigste over te gaan tot inning van de achterstallige be lastingen tót een bedrag ad f 504.64 door den gem.-ontvanger en deurwaarder belastingen op hun verplichting tot- invor dering en vervolging te willen wijz«ö- 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6