In het Oosten heeft E.K.O.A. natuurlijk [weer gewonnen D.O.S. gaat het dit jaar •jbetcr af dan een vorig seizoen. Uitspelend rnog we), werd Gr. Zwart met 10 gesla gen. In het Noorden heeft Rood Zwart mo<>. gedebuteerd met een overwinning in Leeu warden. .Voor een plaats in deze klasse speelden Voorwaarts en Sparta, waarbi.' Voorwaarts met 62 won. In de N.-Hollandsche overgang wist Bilt. hoven zoowaar in Amsterdam te winnen. De Gooiers schijnen zich te herstellen ei isloegen W.kw. 2 met groot© cijfers. In Z [Holland kon H.B.S. oudergewoonte niet van A'.L.O. winnen. Die Haghe wu haar leven beteren, en behaalde op "(Vitesse (H.) haar eerste overwinning. 'Evenals H.B.S. wist ook H.S.V. van Eiber nest te winnen. In de 2e klasse was S.D.O. in „stilzwij gende conditie" en behaalde een even kleine als nuttige overwinning *op H.K.V. 1 Fluks 3 hield zach goed tegen Eibernest 2, maar werd toch geslagen. De wedstrijd ■Vitesse 2Fluks 2 werd door terrein-af keuring niet gespeeld. VITESSEHET ZUIDEN 6—2. Het Zuiden heeft tegen Vitesse een ïroote nederlaag geleden, een nederlaag, 5ie de Rotterdammers grootendeels ver dienden, omdat hun spel wel defensieve, maar nagenoeg geen offensieve kwalitei- jten bezat. In den Rotterdamschen be gin-aan val tochten Beverdam en Dorsman him doel Ifce bereiken met lange worpen en verre fcchoten. Een tactiek die bij afwisseling [toegepast putfcig kan blijken, maar die toch niet de eenige methode van spelen 'mag zijn,; die eon aanval in baar mars feeeft. I De heeren hadden in dit opzicht een l!»oorbeeld kunnen nemen aan de fraaie wijze waarop mej.- Bichei zich de kans tot het eerste Rotterdamsche doelpunt wist ito scheppen. In.het middenvak ontbrak mej. Vaandra ger, waarvoor het Zuiden geen invalsters 'had. Het overblijvende drietal scheen (vooral in don aanval het zonder haar gteun niet te kunnen doen. I De Zuiden-verdediging bleek goeddeels Voor haar taak berekend. Het viertal werkte hard, en wist daardoor het ook hier aanwezige gebrek aan tactiek vrij- Iyel te vergoeden. Vitesse heeft met twee van haar drie ivakken beter (waaronder ia -te verstaan tactischer en productiever) aangevallen 'dan ihet Zuiden, Van Nieuwenhuizen en Uittenbroek heb ben als aanval vaak verrassend gecombi neerd, al is het resultaat van één goed doelpunt daarmee niet geheel in overeen stemming. .Gelukkig zijn er ook goede doelpunten (ran Vitesse te vermelden. Zoo heeft Kai ser, die tegenwoordig de lieveling van For- Ünina blijkt te zijn, twee doelpunten ge maakt. Behalve Kaiser, speelden mej. Schijfsma en Van Dissel, in het midden. [Mej. Schijfsma heeft zich weer kranig ge weerd, en blijft door haar grooten kijk op het spel Vitesse'© beste speelster. Van Dis- •el's werk is technisch onvoldoende. I CBij Bezuyen en Blanken ging het in de Verdediging goed, in het middenvak wat minder en in den aanval heelemaal niet. Individueel viel er ook hier te waardeeren en dan dienen mej Vermast en Bezuyen genoemd, al benaderden zij niet hun vorm van twee .weken geleden. Ondanks een enkel foutje heeft de heer INieuwenhuis den wedstrijd knap geJeia. iVooral zijn opvatting van den loopregel Viel te loven. De doelpunten zijn spoedig verteld: Na tien minuten gaf van Nieuwenhuizen aan Vitesse de leiding (10), maar een oogen- blik later had mej. Bichei heel mooi gelijk gemaakt (11). Ter weerszijden komen dan de zwakste aanvallen voor den korf fen voor de rust valt slechts één doelpunt te noteeren n.l. van Blanken (21). Twin tig minuten van de tweede helft verstrij ken voordat Bezuyen een derde doelpunt voor Vitesse maakt (3—1). Door de scnot- S&ardigheid van Kaiser 6taat Vitesse al spoedig met (51), voor. Een oogenblik verslapt Vitesse, in welke periode mej. Van Loon het 2do Rotterdamsche doel punt maakt (5—2). Met een geforceerd «•chot wordt tenslotte het halve dozijn vol- uemaakt (62). H.K.V—FLUKS 4—1. Deze wedstrijd is Fluks noodlottig ge- orden door het goede schieten van H.K. 's eersten aanvaL Binnen 7 minuten had •lie aanval er twee punten in. Fluks is dan geenszins ontmoedigd en komt opzetten. Tot punten kan het echter niet komen en lak voor rust maakt B. Leene 30. Na rust wegen beide partijen vrijwel tegen t-lkaar op. B. Leene maakt cr 40 van. Dan komt Fluks weer aan 't woord. De aanval verkt gced en Ressenaar weet een 'vrije kans achter den paal te benutten. 4—1. Ook daarna is Fluks nog in de meer derheid en Ressenaar doelt nog eenige malen, echter zonder succes. Als de scheidsrechter einde fluit, heeft Fluks ver loren door 't eerste kwartiertje spelen. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. DE SCHORSING VAN DEETOS V00RL00PIG OPGEHEVEN. Als gevolg van een desbetreffend verzoek van de vereenigingen, die een algemeene vergadering hebben aangevraagd naar aan leiding van het conflict N.K.B.-—Deetos en levens al* uitvloeisel van bemiddelingspo gingen ingesteld door het eerelid van <Ien N.K.B. den heer I. J. A. de Wilde, te Am sterdam, is de schorsing van Deetos voor- loopig opgeheven.. HOCKEY, LEIDEN—DELFTSCHE STUDENTEN HOCKEYCLUB 2—1. Na het teleurstellend begin van de com petitie met een onvolledig elftal, een week geleden, heeft Leiden zich gisteren gerehabi liteerd door een welverdiende overwinning op de Delftsche studenten. Het Leidsche elftal stelde zich op als volgt: Postel Tjeenk Willink Stomps Kamerling Kardinaal Frank Huizinga Hamerslag Colenbrander van der Meulen Hannivoort Terstond ontwikkelt zich een vurig en uiterst snel spel tusschen twee geheel ge lijkwaardige elftallen. Alle spelers toonen zich nog verre van thuis in de nieuwe spelregels, en onder de strenge, doch volkomen correcte leiding van scheidsrechter Bijleveld, regent het vrije slagen aan beide zijden. De rust gaat in met 00. Na de rust weet Delft, van een inzinking in het Leidsche team gebruik te maken en onhoudbaar te secoren. Dit is het keerpunt voor de thuisclub, en nauwelijks is weer gebullied, of Hamerslag maakt met een fraai schot in den hoek ge lijk. Fel wordt nu aan beide zijden om het winnende punt gestreden en gedurende een scrimmage voor het Delftsche doel weet van der Meulen, den niet al te zekeren Delftschen doelman te verschalken. De nog resteerende minuten, die overblijven, weet Leiden zich te handhaven en, na hard werken, haar arbeid beloond te zien. De nieuwe opstelling van het Leidsche elftal voldeed over 't algemeen goed, de spelers schenen zich op hun plaatsen thuis te ge voelen, in 't bijzonder de debuternde keper. Mocht de voorhoede er eens in slagen dit jaar een sluitend samenspel te ontwikkelen dan kan dit elftal in staat zijn van 't jaar een beter figuur te slaan dan in het afge- loopen seizoen. SCHERMEN. OLYMPIALEIDSCHE SCHERMVEREEN. Onze stadgenooten winnen op alle wapens. Te Utrecht trok de Leidsche Schermver- eeniging Zaterdagmiddag tegen de studen- tcn-schermvereeniging „Olympia". De uitslagen waren: Floret gewonnen door de Leidsche Schermvereeniging met 8 gewonnen partij en. 34 ontvangen, 35 gegeven treffers. Degen gewonnen door de Leidsche Schermvereeniging met 8 gewonnen par- tijn, 20 ontvangen. 22 gegeven treffers. Sabel gewonnen door de Leidsche Scherm vereeniging, met 9 gewonnen partijen, 44 ontvangen, 44 gegeven treffers. In de floret-wedstrijd blonken de heeren A E. W. de Jong en Nieuwenhuyzen uit, die een keurige floretpartij geschermd heb ben. De Jong wist al zijn partijen te winnen lerwijb Nieuwenhuyzen alleen van De Jong verloor en slechts 5 treffers incasseerde. C. B. Labouchère, die steeds beter n ster ker op degen schermt, slaagde er in van De Jong te winnen. De partij, die beide sterke schemers demonstreerde, was de beste van den degenwedstrijd. Door deze overwinning legde de Leddschs Schermvereeniging beslag op het afdeelings- kampioenschap degen. Kapitein De Jong schermde op sabel zeer sterk. Den meesten tegenstand ondervond hij van den heer Nieuwenhuyzen, die dezen middag geweldig op dreef was. Na De Jong, die al zijn partijen heeft ge wonnen, boekten de heersn Nieuwenhuyzen en Abbinga de beste resultaten, door ieder 3 partijen te winnen. COMPETITIE K.N.A.S.B. A.E.W. verliest op degen, doch wint op sabel Zaterdagmiddag vond in de scheTmzaal Doelenkazerne een wedstrijd plaats voor de competitie van den K.N.A.S.B., tweede af deeling, tusschen de Leidsche scherm* club A. E. W. en de Rotterdamsche yen eeniging Thor II. Op degen werd voor A.E.W. getrokken door de heeren H. v. Duur en, H. F. Boo- gert, E. C. de Jager en J. F. Stapel, ter wijl voor Thor II uitkwamen de heeren A'. v. Veen, mr, H. F. Hoyer4 E. Coster en J. Lantermans. Aanvankelijk leek het", of A.E.W. de Rotterdammers zou overvleugelen; V- Duuren begon n.1. met een overwinning, doch door een nederlaag van Borgers was de stand gelijk; de Jager en Stapel brach- t& den stand op 3L Door nederlagen van Boogert en de Jager werd het 3—3, Stapel en v. Duuren wonnen opnieuw" en het was 5—3. Toen keerde de kans, want achtereenvolgens verloren laatstgenoemden en de Jager, zoodat het 56 werd. Boo gert bracht de partijen weer op gelijken, voet, waarna Stapel verloor en v. Duuren 77 noteerde. De twee laatste partijen moesten dus de beslissing brengen, doch- zoowel Boogert als de Jager verloren, zoo dat Thor II won met 9 gew. part. 18 ontv.- en 21 geg, treffers, A.E.W. 7 gew. part.,' 21 ontv. en 18 geg. treffers. Op sabel trokken voor A.E-W. de hee-> ren Boogert, de Jager, v. Duuren en v. Wijk, voor Thor II de heeren Costcr, Lan- termans, mr. Hoyer en v. Wieringen. 1 Het werd een interessante wedstrijrr, waarbij A.E.W. bijna voortdurend de lei-, ding wist te behouden. We hadden dan ook gedacht, dat de Leidenaare hier ge-' makkelijk zouden gewonnen hebben, doch de laatste loodjes bleken ook hier hetj zwaarst te wegen. Het verloop was als volgt, uitgedrukt in den stand: 01, 1-lyj 2—1, 3—1, 3—2, 4—2, 5—2, 5—3, 5—4, 6-4.- 7—4, 7—5, 7—6, 8—6, 6—7, 8—8. Van de Leidenaars wonnen v. Wijk 3 part., Boogert en v. Duuren ieder 2 én- de Jager 1 partij. Van de Rotterdammers' won Costers 4 part., v. Wieringen 3, mr.; Hoyer 1 en Lanterman® 0 part. De stand was dus 88 gelijk. Leiden won echter dank zij het geven van 3 treffers meer, zoodat de uitslag werd, dat A.E.W., won met 8 gew. part. 44 ontv. en 47 geg.' treffers, Thor II 8 gew. part. 47 ontv. en 44 geg. part. Na afloop van den wedstrijd dankte <10 heer Coster de ontvangende vereeniging voor de hartelijke ontvangst en do aangek name wijze van strijden, waarvoor de heet: Gijsberti Hodenpijl namens A.E.W. dank te en tevens den heer O. Sluyter, dank zegde yoor zijn .voortreffelijke leiding.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 16