oordeel over dezen nieuweling te vellen na dezen eersten wedstrijd, waarin hij slechts een good kwartier speelde. Na een niet slecht debuut in Haarlem tegen E. D. O. valt Kiel tegen. Hij is blij als de bal weg is, durit blijkbaar zelf niels met het leer te doen en als gevolg daarvan trapt hij door gaans maar in het wilde weg. Jammer, want Kiel heeft zonder twijfel voldoende snelheid en balcontrole. Goslings van gisteren kon niet in de schaduw staan van den Goslings van verleden week tegen V. O. C. Hij was telkens te laat en gaf heel gauw op. Naast hem deed Du Pon dikwijls onbesuisd, maar toch ook dikwijls niet slecht werk, terwijl Vreeken ter rechterzijde liet zien, dat hij zelfs als veteraan het heel wat jongere A. S. C/ers nog kan verbeteren, 't Is wel bedroevend dat de Leidsche eerste klassers steeds weer een beroep moeten doen op oude getrouwen als Vreeken en Stephanus. om dat. de jongeren niets presteeren. En na lal dit minder dan middelmatige, boven alles uit, ook boven het surrogaat eerste-klas- getrap der Zaankanters, het duo: Wamste ker—Josson. De Leidsche captain als in zijn besten tijd en Josson, die uit Leuven, waar Ihij nu studeert, was overgekomen om voor jood-zwart te voetballen met zijn soepelheid len techniek, die je telkens opnieuw versteld jdoen staan. Achter deze twee, speelde Van ider Meer, zonder direct te schitteren, een jgoeden wedstrijd. Vaat Z. F. C. valt behalve het harde wer ken, ook al niet veel goeds te vertellen. De ivoor middelmatig doorgaande Zaandamsche eerste Wasser gaf een spelletje, dat nog be neden het middelmatige bleef, 't Is een puzzle misschien al ie middelmatigheid, paar 't is niettemin droeve ernst, i En de feilbare was zelfs niet eens mid delmatig, maar bepaald slecht en totaal on voldoende. De man bleek heel erg onder den indruk te zijn van het publiek, dat zich ove rigens nog al correct gedroeg. r Over Ben wedstrijd tenslotte nog: Z. F. C. heeft invallers voor Qe Boer en Melchers; bij A. S. C. ontbreken Roem en De Ruyter, zoodat de elftallen worden: Z. F. C. Ut/ Kuiper r Van Rooy Van 't Kaar Haverlag De Maar Bakker Lust Hoogmoed Breeuwer Klopper Colette O Kiel Stephanus Bliek Han Janssen Du Pon Goslings Vreeken ■- Josson Wamsteker Van der Meer a. s. c. 1 Z. F. C. heelt den toss gewonnen,.zoodat ,de Leidenaars altrappen met den vrij ster ken wind tegen. De gladheid van het veld jdoet zich aanvankelijk danig gelden en aan .beide zijden wordt er heel wat gemist. De thuisclub is in deze periode iets in de meer- 'derheid, maar komt desondanks na 25 mi- jnuten onverdiend aan een doelpunt als Bak- ikèr uit een voorzet van rechts den bal in jhet verlaten doel kopt. (10). Van der Meer !was even te voren op een absoluut ongeoor loofde wijze door Breeuwer gevloerd en lag !met den Zaandamschen centervoor boven |zich, vlak voor het doel zonder dat de heer Casleleijn het noodig oordeelde het tweetal [vergrijpen ongeoorloofd aanvallen en ;vasthouden te straffen. Aan den anderen 'kant is het Janssen, die menigen goeden laanval der A. S. C.'ers leidt. Van 't Kaar heeft tegen den Leidschen rechtsbuiten vrij- iwel niets in te brengen, maar geen der ;voorzetten wordt door het rood-zwarte bin- [nentrio benut Als Han het veld verlaat is de 'A. S. C.-aanval geheel ontwricht, maar er [wordt toch enthusiast doorgewerkt. Vijf mi nuten voor het verstrijken van de eerste Ihelft, kopt Breeuwer den bal voor de tweede maal in het A. S. C.-doel (20). Na rust eerst een periode van overwicht der Leidenaars. Bk wordt gesjouwd en ge zwoegd, maar het baat niet. Doelpunten blijven uit. Gebrek aan „ausdauer" doet de A. S. C.-ploeg daarna verslappen en dan zijn het vooral Wamsteker en Josson, die in grootschen vorm spelend, verdere doel punten der Zaankanters beletten. Hel einde kpmt.mgt jeep.S—O-overwinning van Z.F.C. Iw 4. S. C.—H. F. C. Aanstaanden Zondag speelt AÜ.C. thuis tegen H.F.C. In verband daarmede verneemt de „Opr. Haarl. Crt.", dat aan den ouö- intejnationaal Tonny van Haeren (ex-Wil- belnina) dispensatie is verleend reeds op dien dag voor H.F.O. uit te komen. LUGDÜ.'."".'H—KENNEMERS 2-0. Een dubbel succes. Het is ook nu Lugd. weer mogen lukken beslag te leggen op 2 kostbare punten, zij het na harden strijd, daar de tegenpartij een ploeg is waarover menig elftal in deze competitie nog zal struikelen. De zege, welke Lugd. behaald heeil, was volkomen verdiend,-maar het moet direct gezegd wor den dat ook de Kennemers wel een tegen- punt hadden verdiend, want ook hun spel was van zeer goed gehalte; jammer dat er zoo slecht geschoten werd en wat op doel kwam hield v. d. Berg er weer op zijn ge wone manier uit. Over den wedstrijd het volgende: Precies 2 uur verschijnen beide ploegen geheel vol ledig in 't veld. De Kennemers brengen den bal aan 't rollen en gooien zich direct met enthousiasme in den strijd. Hun aanval loopt echter op niets uit daar de achterhoede van Lugd. goed op dreef is. Dan komt Lugd. los en v. Wel zet de vleugels aan het werk. Hun voorzetten worden echter geregeld on derschept. Eens zien wij na aardig samen spel van den linkervleugel Polanen een ko gel lossen, welke den keeper handen vol werk gaf, dan zijn de gasten weer aan de beurt en zij laten een mooie kans verloren gaan door het te ver doorvoeren van hun samenspel, zoodat de achterhoede van Lugd. geregeld in kan grijpen. Toch ontstaat er voor het Lugd.-doel een angstig moment wanneer v. d. Berg uitgeloopen is, maar Goddijn brengt Tedding. De partijen wegen in deze periode mooi tegen elkaar op. Bij een snellen aanval van Lugd. zet Keereweer keurig voor en K. de Roo geeft met een keu- rigen kopbal zijn club de leiding. (10). Even daarna denken wij Lugd. de score te zien veiihoogen, wanneer de keeper der Ken nemers uit zijn doel is en Polanen den bal voor de voeten krijgt. Het publiek juicht al maar het schot gaat juist over de lat. Dan forceeren de Kennemers een hoekschop, welke na eenige gevaarlijke oogenblikken voor het Lugd.-doel wordt weggewerkt. Toch komen zij weer terug en de rechtsbinnen weet een hard schot te lossen, dat door v. d. Berg wordt gestopt, zoodat met 10 rust ingaat. Na de rust komen de Kennemers gewel dig opzetten en krijgt de Lugd.-achterhoede de vuurproef te doorslaan wat haar echter meesterlijk afgaat. Van Wel zit overal en ook de beide kanthalfs zoowel als beide backs weren zich geducht. Na dit offensief is Lugd. weer aan de beurl. Telkens en tel kens bestormt zij 't vijandelijk doel en schiet uit de moeilijkste standen, maar geregeld zijn het de beide backs en in laatste instan tie de keeper (welke keurig zijn doel ver dedigt) die redding brengen. Dan zien wij een snelle doorbraak der Kennemers en wordt er door Lugd. een vrije trap veroor zaakt even buiten het strafschopgebied. De linksbuiten zet den bal met een boogje voor het doel, maar v. d. Berg brengt redding. Toch hangt er een Lugd.-doelpunt in de lucht, en dit komt ook werkelijk wanneer de Lugd.-voorhoede -handig door de vijan delijke verdediging dringt; de ba! komt bij De Bruin, die met een geweldig hard schot de score tot 20 verhoogt onder enorm ge juich van het publiek. Direct na dit doel punt schijnt het enthousiasme eenigszins geluwd te zijn. De rechtsachter der Kenne mers krijgt een waarschuwing voor gevaar lijk spel, en nadat aan beide zijden nog eenige kansen zijn gemist, fluit scheids rechter Lens die uitstekend voldeed, het einde en had Lugd. gewonnen. Voor Lugd. was het een dubbel succes, ,-daar Zaterdagavond het protest tegen Alphen gewonnen was, zoodat deze uitslag 11 „wordt. Bij Lugd, heeft het geheele elltal een zeer goeden wedstrijd gespeeld. Allen hebben hard gewerkt voor de overwinning. Ook de Kennemers een pluimpje voor hun zeer harde weTken, vooral midhalf. linksback en keeper speelden oen zeer goed? partij, V" jprvt .«ii- -eiir- QUICK BOTS IKINHEIM I 1—8. r0' Het zit den Katwijkers niet mee tot nog '-e toe. Ook in dezen wedstrijd waren zij niet zooveel zwakker; integendeel, er waren mo- vt menten van overwicht van Q. B„ doch het fortuin was niet met hun. se Het groote verschil zat 'm in het afwer ken der aanvallen. En dit was bij K. in orde. e! Nadat het spel geruimen tijd gelijk op ,en neer was gegaan, wist de linksbinnen van ICinheim met een listig balletje de score te u openen; een poosje later wordt deze met v een prachtschot van den rechtsbinnen ver- I® hoogd. En geduchte scrimmage voor het Kinheim-doel ontstaat; steeds wordt de bal si ingeschoten, sleeds is er een been dat v scoren belet. En ieder denkt dan dat een hard schot van J. v. Duyvenbode zal zitten-, de keeper houdt het schot evenwel net f onder de lat Dan komt het keerpunt In, volgens sommigen, buitenspelposilie weet J' Kinheim te scoren, welk punt de scheids- di rechter toekent Even later danst de bal togen v. d. Berg's hand. De penalty weet Kinheim te benutten. Na de pauze is het spel heel wat minder. Q. B. is meest in den aanval, doch Kin- licim's keeper bezit buitengewone kwalitei ten en houdt alles. Eerst als Kinheim No 5 gescoord heeft, kan A. v. d. Plas het zoo zeer verdiende tegenpunt scoren. De Vries wordt even later door den keeper vastge houden, waardoor hem een zekere kans ontgaat Dan krijgt Q. B. een penalty toege wezen. Hard en zuiver schiet Vriens in. Evenwel moet de penalty worden overge nomen en v. d. Plas doet het nu slechter en mist. Bij een snellen uitval van Kinheim vergeet De Wilt, die overigens goed speelde, aan te vallen en het half dozijn is vol. Moed verloren, al verloren, Quick Boys! NORVICUS—E, H, S. 3—B. Als scheidsrechter Koning laat beginnen verschijnen beide volledig. E. H. S. wint den tos3 en verkiest het eerst voor den wind te spelen. Norvicus trapt af doch de bal be landt achter. Dan komt E. H, S. opzetten en het Norvicusdoel beleeft benauwde oogen blikken. Na eenigen tijd werkt Nonricus zicH wat los en golft het spel snel op en neer. Van beide kanten wordt keurig gecombineerd zoodat beide achterhoeden voortdurend in actie zijn. Na ongeveer 30 min. spelen be oordeelt Ex Ier een hoogen bal verkeerd en kogelt de Haarlemsche rechtsbinnen het leder langs Klaassen. Vijf minuien later maakt Bemelman met een zeldzaam traai schot gelijk. Tot de rust golft het spel dan snel van doel tot doel zonder dat meer ge scoord wordt. Na de thee valt Norvicus onstuimig aan en het is Bouwmeester, die uit een voorzet van Snoek, Norvicus de leiding bezorgt. Norvicus is nu geregeld in de meerderheid doch de achterhoede en in laatsle instantie de keeper der Haarlemmers Weren zich ge ducht. Toch kunnen zij niet voorkomen dat Bouwmeester na mooi solospel den voor sprong vergroot tot 31. Dan gelooft Norvi cus het wel en komt E. H. S. meer opzetten. Nog 20 minuten zijn te spelen en ieder denk! reeds dat Norvicus zal winnen als Exter niet aanvalt en de E. H. S. midvoar hard inkogelt. Dan zakt Norvicus als een kaartenhuis ineen. E. H. S. maakt gelijk, neemt de leiding en vergroot deze lot G3. E. H. S. heeft de overwinning door haar goede spel en groot enthousiasme volkomen verdiend doch de uitslag is zeer geflalleerd. Het is voor beide partijen een pretlige wed strijd geweest. A.S. C. EXCELSIOR Q 2—7. De roodzwarte reserves hebben gisteren opnieuw een smadelijke nederlaag geleden. Zonder zelfs ook maar in hef minst van de voorh-i'.S' en haHlinis le beweren, dal zij goed speelden, lag de grootste fout toch dit maal bij de backs, die door hun herhaal delijk mislrappen ettelijke hachelijke situa ties voor de A. S. C. veste deden ontstaan. Het ware onder deze omstandigheden dan ook onbillijk den doelman een verwijt te maken van de zeven doelpunten, welke de Rotterdamsche voorhoede vermocht te scoren. De thuisclub telde 1 invaller voor A. de Jong, die opnieuw zonder bericht van ver hindering was weggebleven Excelsiog watt

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14