Afdeeiing Meubelen Nieuwe Rijn 8-10 f 137.Ë2 DEKEIiSÊ 1 0.88 - 1.38 - 1.68 - 1.95 Gedurende onze Verbouwing za! onze In beide bovengenoemde perceelen zal onze Uitverkoop wegens Verbnuwing wnrden voortgezet H. H. Pluimveehouders OCHTENDVOER 0.0. (dubbele nul). Fa. GEBR. BLONK, Leiden, Kort Galgewater Firma N. BLONK ZONEN, Leidschendam. 1 SI Naarl.straat 113 1 KERK- EN SCHOQLNIEUWS. VRAGENRUBRIEK. gevestigd blijven in ons perceel (tijdelijke ingang aan den Oude Rijn) Alle overige afdeelingen zullen tijdelijk worden ondergebracht in ons perceel Belangrijke koopjes in alle afdeelingen, bijzonder in onze afdeelingen - die gezien hef plaatsgebrek - belangrijk moeten worden ingekrompen Voordeelige Slaapkamer-Ameublementen, in prima Eikenhout HOOGSTRAAT 1-2 - NIEUWE RIJ*I 8-10 Beste Wollen en Gewatteerde 8 1 Wollen Dekens Watten Bekens r y ij Molton Dekens Zie onze Speciale Etalage GAS- VERWARMiNG GRlOTSTE VOLDOENING ADMINISTRATIE Wal den P. E. B. betreft wijsl spr. cp haar programpunt; ontwikkeling van hol zelfbestuur op brceden democratisch, n grondslag. Wanneer de P. E. 13. dergelijke opvattingen heeft over democratie als zij ge loond heeft te bezitten, dan kan spr. sleciits zeggen, dat men daaromtrent hier te lande andere opvattingen huldigt. De houding der regeering is verwonder lijk. De heer Schrieke kon weten, dat als de P. E. B. komt met een anti-communistische actie, zijn doel is zieltjes te winnen. Hij was er niet mee af aan te nemen, dat dit ni-.t het geval was. De regeering had het advies van den heer Schrieke, maar wist ook, dat de procureur-generaal aanvankelijk een an dere opvatting huldigde. Ze is ingegaan pp het advics-Schrieke, want zij heeft een aan schrijving gericht tot vijf regenten. De Mi nister moet het zakelijke gedeelte daarvan tekstueel overleggen. De laatste twee alinea s zijn reeds bekend: daarin worden de econo mische vereenigingen onder de aandacht der regenten gebracht en wordt hun ge vraagd over den uitslag van het pogen te zijner tijd te berichten. De regeering weet dat dit wel degelijk een aanwijzing is om aandacht te schenken aan die vereeifigin- gen cn daardoor slimuleerend te werken. Ze heeft wel gezegd, dat zij anderen par tijen denzelfden steun kon geven, maar waar zou zij beianden als zij alle partijen ging steunen? Deze heele houding is vólke rnen in staat juist het communisme aan te wakkeren. De minister houdt zich wel wat a' te zeer op de vlakte. Ook een welwillende belangstelling der regeering is ontoelaat baar. De heer DROOGLEEVER FORTUYN (V. B.) merkt op, dat door de interpellatie het gevaar van het communisme voor Indiö wel wat op het tweede plan is gekomen. De heer de Visser heeft dit gevaar nog weer eens duidelijk gemaakt en voor dit gevaar ipag de regeering niet blind zijn. Men mag niet vergelen, dat het communisme in Indiö een internationaal karakter heeft en de re- gecring moet daartegen evengoed optreden als tegen spionnage door een vreemde mo gendheid. Dit sluit evenwel niet in, dat ze daartoe eiken weg mag bewandelen en haar faak aan particulieren mag overdragen. De regeering moet de teugcis in handen houden in deze zaak van staatsbestuur. Spr. juicht het toe, dat de regcering optreedt tegen hol communisme, mits zij dit op behoorlijke wijze doe. Spr. is voof de motie-Cramer, welke zoo mild gesteld is. dal wel niemand, behalve de lieer de Visser, er bezwaar tegen kan hebben. MINISTER KONINGSBERGER betoogt, dat het niet dc bedoeling is geweest der re geering invloed le oefenen op de samenstel ling der regenlschapsraden. De weigering van den procureur-generaal heeft hij ner gens uil de stukken kunnen reconslrueeren. Zij is een fictie. Geheimzinnigheden bestaan er niet, zij zijn' gemaakt door de spraakma kende gemeente en de bladen. Spr. heeft niets gezegd over de conferentie van P. E. B. en J. S. W. B. waarvan de regeering niets wist. Kan men haar daarvoor verantwoorde lijk stelten? De heer JOEKES (V. D.): Wie heeft dat gedaan? MINISTER KONINGSBERGER: Ik kreeg dien indruk uit de wijze waarop de zaak is besproken. Spr. kan het aspect- dat de zaak voor dc Indische regeering had in Maart niet reconslrueeren. Achteraf kan men zeggen dat zij onvoorzichtig was, maar men kan niet zeggen, dat haar eenige blaam treft. De P. E. B. kwam lot haar als economische, niet als politieke bond. Dc minister schaart zich aan de zijde van iedere organisatie, die het optreden bestrijdt van een beweging, die onder den naam van communisme, kwaad slicht in Indiö. Het is z. i. volkomen overbodig de Indische regee ring of de Indische ambtenaren er op te wij zen, dat zij niet rechtstreeks invloed op de verkiezingen mogen oefenen. De molic-Cra- mer is overbodig en ongewenseht om den indruk die zij in Indiö zal maken. Over de motie zal Vrijdag aan het begin der vergadering gestemd worden. De vergadering wordt le 5 uur verdaagd lot Vrijdag 1 uur. NED.-HERV. KERK. Beroepen: Te Putten (2e pred.plaals): A. de Geus. te Waddingsveen. Bedankt: Voor Maassluis: J. II. H. van Boem. te Nieuw Vennop. CHR. GEREF. KERK. Eedankl: Voor Lisse: J. L. de Vries, le Rijntburg. VRIJE EVANG-GEMEENTE. Beroepen: Te Nicuwvliet: J. linler, te Stadskanaal. OPENING DER CHR. GEREFORMEERDE KERK TE SASSENHEIM. Rnim tweehonderd zitplaatsen. De Christelijk Gereformeerde gemeente la Sassenheim is met een luttel aantal leden begonnen. Allengs groeide dit aan. Een kerkgebouw kon er nog niet cp overschieten, war.: de leden behoorden en behooren nog in hoofd/aak tot de minder mc-t aardsehe goederen bedeelden. Onderdak werd gezocht cn geronden in de zaal van den heer Hoog straten, later in de Fröbelschool. Hoewel men zich hier kon behelpen, een eigen gebouw bleef toch het streven. En in betrekkelijk korten tijd is door groote offervaardigheid van de leden en met hulp van buiten het eigen kerkgebouw er ge komen. Aan de Kerklaan, te Sassenheim, even voGrbij de Fröbelschool, hebben de gebroe ders Van Nieuwkoop, onder opzicht van do gebrs. Van Breda, het gebouwd. Het kerkje heeft beneden 200 zitplaatsen in de banken; voorloopig ruimte genoeg. Men komt het kerkje binnen in een soort vestibule. Hieraan grenst het trap- poitaal, waar de ingang is naar de eigenlijke kerk en de opgang naar de galerij. Op dö galerij staat een flink pijporgel en er zijn ook nog enkele zitplaatsen. Tegenover den ingang bevindt zich de preekstoel en aan weerszijden hiervan de banken van ouderlingen en diakenen. Achter de kerk is een ruime consistorie kamer en daarnaast een VV.C. met water spoeling. Men ziet, alles in de puntjes. Electrisehe verlichting ontbreekt natuur lijk nergens. Opschik, versiering is niet te vinden. Het geheel is zoo sober mogelijk gehouden. Om het loopen der kerkgangers to dempen, ligt op de trap naar de galerij een looper, evenals op het middenpad van de kerk. Bij deze kleine schare van Chr. Gerefor meerden was een wil het bezitten vau eea eigen kerkgebouw het gisteravond geopend gebouw bewijst, dat er een weg is gevonden. Op dezen openingsavond was het nieuwe kerkje geheel gevuld met leden, belangste lenden cn genoodigden. Van deze Taatsten noemen wo het dagelijksch bestuur onzer gemeente, de bouwers en opzichters van d-r kerk en afgevaardigden der zu.:ter-ge- raeentè van Lisse. Om ruim half acht betrad ds. Brjleveld uit Haarlem, cousulent van Sassc-nheim, den kansel In zijn voorrede sprak hij er zijn 'blijdschap over uit hier als eerste te mogen voorgaan. De kerk Gods, vervolgde spr., is en blijft een strijdende kerk. De Chr. Gtief. Gemeente hier heeft dat ondervond™. Eerst moesten de godsdienstoefeningen wor den gehouden in een lokaaltje, daarna in een schoollokaal, en nu heeft de gemeente een eigen kerk. O ij kan met recht zeggen: „Rehoboth": de Heer heeft ruimte gemaakt. Hierna ging spr. voor in gebed, waarna gezongen werden de verzen 6, 8 en 12 van Psalm 26. Tot tekst had spr. gekozen Genesis 28 vs. 17, waarvan alleen deze woorden: „Dit is niet dan een huis Gods". Na een kort overzicht te hebben gegeven van de geschiedenis van Izaak, Jacob en Ezau, wees spr. nadrukkelijk op den droom van Jacob. De Bondsgod openbaarde zich aan Jacob. Jacob was de TBondeling, dien God ontmoette. God wil zich ook hier openbaren. Dour Zijn Woord komt Hij in ons midden, door het sacrament van den Doop cn door de vie ring van het H. Avondmaal. Wat zijn de Bondszegcningen Voor Jacob waren dat: de Engelenstoet, dio hem omringden ra Gods belofte aan hem: „Ik zal u niet bege ven, ik zat U niet verlaten." Dat is ook een belofte voor ons. Die heb ben we noodig want: „zoo God voor ons is, wie zal tegen ons zijn?" - Wij moeten hebben dal hc-ilomvattende geloof. Na T zingen van Ps. 36 vs. 2 verkreeg ds. do Vries uit Rijnsburg het woord. Spreker zoide zich te kunnen voorstellen, dat er groole blijdschap is in de harten van de leden dezer gemeente. Na veel zwerven kunnen ze nu zeggen: „Voorwaar, dit is een huis Gods". Bij deze blijdschap evenzo moeten wo denken aan het gebed van Da vid: „Wees mij lot een rotssteen, om daarin te wonen." Woonde David dan niét in een groot, si?r- lijk paleis? Zeker, maar hij zocht meer"daa dat. Ook wij hebben meer noodig dan dit gebouw, wij hebben noodig gemeenschap met God. Wij moeten gaan tot die eeuwig rotssteen. Spreker verheugde zich -te kunnen ver klaren, dat dit nieuwe gebouw niet bete kent een afscheiding van een andere ge meente, maar het zich losmaken van °.L; moedergemeente Lisse. Hiermede eindigde ds. de Vries zijn toespraak. Na het zingen van Ps. 73 vs. 13 was het meer officieele van dezen avond aan de beurt. De consulent, ds. Bijleveld bedankte hel dagelijksch bestuur onzer gemeente voor zijn tegenwoordigheid en zijn medewerking bij den bouw van de kerk. Ool^werd een woord van dank gebracht aan de oprichters, de gebrs. Van Breda, de bouwers, de gebrs. Van Nieuwkoop, aan de bouwcommissie en verder aan allen, die hebben bijgedragtyi aan de tot stand komirg dezer kerk. Nog werden toegesproken de leden wan de Chr. Ger. Kerk uit Lisse. Spreker hoopte, dal Lisse nog zal blijven voor Sassenheim een moeder en herder want deze gemeente heelt veel steun noodig. Een nieuwe zorg is er nog voor Sassen heim. De kerk is er, maar een leeraar ont breekt. Tot slot dankte spreker ds. De Vries vowr alles, wat deze voor de gemeente van Sa* senheim heeft gedaan. Spreker noemde he.n den kerkvader dezer gemeente. Hierna eindigde spreker met dankzegging N. v. d. L., te L. U bent voor 1D2C 1027 niet als forens aangeslagen. Waarom kunnen wij niet beoordeele« De gemeentebelasting is dit jaar niet vc minderd. J. S. te L. Als forens bedraagt u totale aanslag te Leiden naar een inkom? van f 1527, f 39.33. ■'->•'• 'O;/ Hoogstraat 1-2 GESË BRUNING 2182 Het is thans algemeen bekend, dat vakkundig samengesteld Meelvoeder de eierproductie bevordert en onmisbaar is voor Üw Pluimvee. 2179 Successievelijk is men er dan ook toe overgegaan zelfs den geheelen dag Meelvoeder te verstrekken met 1 maal daags Korrelvoer. Het lijgtvoor de hand, dat Meelvoeder, ft welk den geheelen dag wordt verstrekt, niet zulk een groot percentage Eiwitstoffen behoeft te bevatten, zonder schade te 'doen aan de eieropbrengst. Deze samenstelling wordt lager in prijs. Voor groote Pluimveehouders is dit vooral van belang; genomen proeven hebben dit reeds bewezen. Wij brengen in den handel: 50 Kilo. 25 Kilo. 12£ Kilo. Uitsluitend in zakken van g 254^52.25 Franco thuisbezorgd. Buiten Leiden franco êéa Veer. Vraagt Uwen Winkelierwaar niet verkrijgbaar vraagt rechtstreeks aan ons. TELEFOON 233» TEGEN VOORDEELIGE PRIJZEN tot 2 Meter breed 4.85, 6.75,8.95,10.40 Gebloemd in alle kleuren 5.05 - 7.90 - 0.75 - 11.75 5.65 - 7.50 - 8.96 - 9.85 Satin, Gebloemd of Eflen 8.50 - 10.75 - 11.00 - 13.50 "ik - 'v-v-v ga; goed toegepast schenkt U de 2168 Jongeman zoekt voor de win termaanden administratieve werkzaamheden. Salaris geen hoofdzaak. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 859a. - 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10