WOENSDAG 13 OCTOBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. ST5- 'sWS. NA DEN STORM. Het voornaamste nieuws van heden. RECHTZAKEN. Nc &C424» LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel. Bij regelabonnement" belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. i Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week rvttïtïsTi-. K 0.18,1 Buiten Leiden, waar agentes gevestigd zijn, per week 'Xnrj 0,18,, Franco per post 2.35 portokosten.. Dit nummsr bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Tot op beden mochten wij de volgende ;Ilen voor de nagelaten betrekkingen van de omgekomen Katwijksche vissdhers in ontvangst nemen: A. S. f 1; J. van K. f 2.50; W. C. J. P f 5; wed. S. fl; A. Z. f2; K. f2 50; personeel Amst. Bank f 18.50; J .1 fl B. f 2.50; kinderen B. f2; fam. van E. f 4.50; S. D. K. f 10; D. T. f2.50; prof. v. d. V. f5; P. L. f 25; Chr. van E. en "M. f2; van E. fl; J. f5; gecollecteerd op C nlralen Bazaar f50; fam. S. f2; K. f 1; B. 10,50; P. v. d. M. f2.50; A. S. f25; L. B. f 1; mevr. de B. f2.50; S. C. f5; dr. S. f 10; firma W. en L. f5; M. en D. f250; L. B. f2.50; commandant en bewo ners van het Militair Invalidenhuis f 11.67; A v d. M. f2.50; J. v. d. M. f2.50; wed. J. v. II. K f2.50; J. Ph. V. f 10; J. E. f2; 3 T. fl; W. N. fl; mr. N. Th. f25; N. N. f 10; R. f5; I. L. f 1; A. de K. f25; W. F. v. I S. f20; „L. D." f50. In totaal ont vingen wij dus: f370.57. Een ontzettende ramp is over het vredige visschersdocpje Katwijk-aan-Zee gekomen. Vele gezinnen zijn in rouw gedompeld en moeien de inkomsten, welke Vader op zee met hard werken verdiende, den-en. Is het niet ons aller plicht te helpen ten einde het zware leed eenigermale te ver zachten? Wacht niet langer doch stort nog heden uwe giften aan ons Bureau, per giro No. 57055 of per Amslerdamsche Bank onder vermelding „K.W. logger 152". DE DIRECTIE. BTOr.TJu INDISCHE WEEK TE LEIDEN. Door samenwerking van het ministerie van Koloniën en de verschillende Senaten is de instelling „De Indische Week" tot 6land gekomen, die jaarlijks aan de Neder iandsche Universiteiten en Hoogescholen lezingen en voordrachten houden over al lerlei onderwerpen, die op onze koloniën betrekking hebben met het doel bij de stu denten belangstelling te wekken voor Ned.- Indië. Dit jaar worden aan de Leidsche Univer siteit slechts drie lezingen gehouden. Van daag- opende mr. W. M. G. Schumann, oud voorzitter van den Volksraad de rit der spre kers, waarna morgen en overmorgen resp. zullen optreden de heeren G. van Genderen Slort, dirigeerend Officier van Gezondheid van het Ned.-Indisch Leger en J. F. E. Einaar. litL student, beiden te 's-Gravenhage De voordrachten worden in het Groot- Auditorium van het Academiegebouw ge houden. waarin de reclor-magnificus, prof. mr. E. M. Meyers met een korte inleidende rede de Indische Week opende en de betee- kenis van de instelling in korte trekken schetste, waarna hij het woord gaf aan mr, Schumann voor diens voordracht over: „rractijk van den Volksraad". Spr. ving aan met op-te merken dat bij de installatie van den Volksraad op 18 Mei leven vortdurend in een jachtenden atmos feer. Hoewel de Gouverneur-Generaal, als hij dit noodig oordeelt, de zittingen kan bij wonen, is dit echter nog nooit gebeurd. De G. G. komt alleen om op den derden Dins dag in Mei de eerste zitting te openen. Dit geschiedt met een rede, die langer en rijker van in'houd is dan de troonrede hier te lande. Ofschoon de Volksraad, behalve ten aan zien van de begrooting en het slot der reke ning een zuiver adviseerend college en geen parlement is, is zijn werkwijze geheel op parlementaire leest geschoeid. De beraadslagingen worden alleen in de Nederiandsche of Maleische taal gehouden. De klachten over den langen duur der rede voeringen is over 't geheel niet juist. Bo vendien worden de sprekers gerantsoeneerd. Een kenmerkend verschil met de verte genwoordigende lichamen in Europa is de onderlinge wellevendheid. Bij de openbare beraadslagingen wordt de regeering vertegenwoordigd door ge machtigden, wier taak het is namens den G. G. voorlichting te verschaffen. Het is volgens spr. merkwaardig hoe spoedig de verhouding tusschen Regeering en Volks raad is tot stand gekomen. Een teekenend voorbeeld van den groei der inslelling is het recht van interpellatie, dat bij de jongste wijzigingen van *het Re- geeringsreglement den vertegenwoordigers is toegekend. Het recht van enquette blijft ook onder de nieuwe bedeeling den Volks raad onthouden. De behoefte daaraan is trouwens, volgens spr., nooit ernstig ge voeld. Er is toch sinds de Volksraad be staat, geen enkele gewichtige Regeerings- commissie samengesteld zonder dat er Volksraadsleden in zitting namen. Uit de snellere ontwikkeling van den Volksraad dan gedacht werd, is ook geboren de instelling van de Schakelcommissie, die voortdurend met de Regeering in contact is. Zoo vinden alle partijen, ook buiten den zittingstijd, gedegenheid met de Regeering voeling te houden en de Regeering van haar kant is in de gelegenheid zich van heerachende inzichten op de hoogte te stel len, zonder-dat de geheele machinerie van de bijeenroeping van den Volksraad in be weging behoeft te worden gebracht. Tenslotte, sprekende uit* eigen ervaring, roemde spr. nog eens de onderlinge verhou ding in den Volksraad, waarvan de leden zoozeer verschillen in ontwikkeling, maat schappelijke positie, godsdienst, landaard en, wat zoozeer in inlandsche oogen weegt: geboorte. Het ware te wenschen, zeide spr., dat deze geest over de geheele Indische sa menleving vaardig werd. Hoe verkeerd heeft wijlen den heer Van Kol de mentaliteit van den Volksraad zich gedacht, toen hij bij het afdeelingsonderzoek de afdeelingen in Europeesche en Inland sche secties wilde, splitsen, welke gedachte de heer Mendels in een amendement be lichaamde in de Eerste Kamer, doch geluk kig weder introk. Zoo heeft aldus besloot mr. Schumann zijn leerzaam beloog de Volksraad het oppervlakkig woord van Kepling. dat Oost en West ölkander nimmer zullen onlmoe- tcn, op overtuigende wijze gelogenstraft. NIEUWE ONDERZOEKINGEN OVER CONTINUE-GROEPEN. Hedenmiddag opende prof. dr. J. A. Schouten, hoogleeraar in de Wiskunde aan 1918 door den toenmaligen Gouverneur- I de Technische Hoogeschool te Delft, zgn Generaal van Limburg Stirum de verwach- I colleges als privaat-docent aan de Knks- tingen van deze inslelling lang niet overal Universiteit .alhier, met een rede over boven- even hoog waren gespannen. Velen be- j schouwen deze nieuwigheid nog in stille als j een bedenkelijke schrede, die naar Indië's onafhankelijkheid leidt. In ambtelijke krin gen in het bijzonder schudde men het hoofd over deze concessie aan den geest van den tijd, al duchtte men voor het beslaan van de 'bureaucratische macht geen gevaar, want wat wilde dit college van leeken aan brengen, dat niet reeds lang gewikt, gewo gen en te licht bevonden was. Na vluchtig de autocratische regeerings- vorm in IiTdië tot in het begin der twintigste eeuw te hebben geschetst, vroeg hij. wat de reden was. dat men de inslelling van een vertegenwoordigend lichaam in Indië wen- schelijk achtte? Het was het verlangen om den band tusschen de inlandsche bevolking en het Nedorlandsch gezag te versterken. Verschillende bevolkingsgroepen zouden im mers in dit lichaam vertegenwoordigd zijn en de Volksraad zou in het openbaar be raadslagen. Voor spr. is een der voornaamste verdien sten der nieuwe instelling voor de regeering dat deze nu uit den mond der vertegen woordigers van dp verschillende lagen der bevolking kan vernemen hoe men over het gevoerde beleid denkt en "wat men van de Regeering verwacht. Van uit dit standpunt gezien durfde spr. beweren, dat de Volks raad meer dan aan de verwachtingen heeft voldaan. Hij heeft zich sneller ontwikkeld dan eigenlijk wel de bedoeling_ schijnt ge feest Ie zijn, wat door den heer Schumann aan de hand der feiten werd aangetoond. De Volksraad komt telkenjare te Batavia in twee gewone zittingen bijeen, die resp. \n ™ei ën October beginnen. Met het oog op en verren afstand van vele vertegenwoor- igers van Batavia worden <?Tpr.bfs vpldpn buiten; eu^ewone vergaderingen gehouden. De stpn= keidp zittingen bedraagt hoog- Een ,V'k maa!ldcn 'n het jaar. De zitlin- net bijzonder die in het voorjaar. genoemd onderwerp. De moderne theorie der eindige continue groepen viDdt zijn oorsprong in de dissertatie van Oartan van het jaar 1895, aldo3 ving spr. .aan. De klassificeering aller groepen naar hun infinitesimale samenstelling was reed? door Lie teruggevoerd tot een alge- braiscL probleem, het probleem der klassi- fictering van de grootheden van den derden graad. Vinden wij de oplossing van het over eenkomstige probleem voor grootheden van den tweeden graad in de theorie der ele mentaire deeiers van Weierstrasz, voor den graad drie is, ook thans nog, de algemeene oplossing niet gevonden. Aan Cartan gelukte het, voortbouwende op resultaten van Kil ling, althans de volledige klassificatie te geven der zoogenaamde halfeenvoudige groe pen Deze groepen laten zich indeelen in vier groote klassen, behalve vjji singuliere groepen, die geheel los daarbuiten vallen en een zeer eigenaardige plaats innemen. Eenmaal deze classificatie bekend, komt een tweede vraag aan de orde, namelijk hoe men een wat zijn infinitesimale samenstelling betreft bekende groep kan realiseeren, bijv. als groep van lineaire transformaties. Dit kan niet slechts op een enkele manier, doch in het algemeen op oneindig vele wgzen. Cartan gaf ook aan, hoe de realiseerlng in het kleinste aantal variablen er uitziet en daarbjj bleek dan, dat de vier klassen correspondeeren met de reeds aan Lie als bijzonder opgevallen types van formaties, de algemeene lineaire transformaties, de draaiingen en spiegelingen io even en in on even afmetingen en de zoogenaamde com- plexgroep. "Onmiddellijk doet zich nu de vraag voor, hoe men uit deze laagste realistering van een groep de andere raa- liseeiingen kan afleiden. Deze vraag, waar toe ook weer door Oartan belangrijke bij dragen werden geleverd, bleek, en hier begint het werk van .Weyl, in verband te staan met een geheel ander probleem. Een grootheid van den n-den graad op een bij de lineaire hvmogene groep invariante Wgze gesplitst worden in bestanddeelen, die geen verdere splitsing toelaten. Nu kan iedere grootheid van den n-den graad geschreven worden als som van produkten van groot heden van den eersten graad. Past men dus op de kentallen van deze laatste de transformaties van ©en lineaire homogene groep toe, dan leveren voor ieder opsplits- baar bestanddeel de transformaties der ken tallen een realisearing van die groep. Weyl toonde aan, dat op die wijze alle realiseerin gen zonder uitzondering verkregen kunnen worden, en hij breidt dit resultaat ineaoa uit tot alle halfeenvoudige groepen. Voer de eerste maal ward hier volledig het ver band opgehelderd tusschen de homogene lineaire groep in n afmetingen en de eindige gToep der permutaties van n dingen. Bij dit bewijs kwam nu nog een nieuw punt aan het licht- Lie had principieel het onderzoek van een groep teruggevoerd tot hel onderzoek der infinitesimale transfor maties. Eenerzijds ontstond daardoor oon belangrijke vereenvoudiging, anderzijds wer den echter dientengevolge alleen die trans formaties van de groep beschouwd, die in de buurt der identische lagen, de zooge naamde „groepskiem". Ook Cartan werkte alleen met die groepskiein. Het gelukte nu echter niet het bewijs streng te leveren met de groepskiem alleen, het was nodig de groep als geheel genomen te beechonwen en haar topologische eigenschappen, bijv. enkelvoudige en meervoudige samenhang. Het bewijs maakt namelijk gebruik van een integratie over de geheele groep uitgebreid heid, die het eerst in 1897 door Burwito werd aangegeven en in 1924 door I. Schur verder werd ontwikkeld. L Schur heeft zelf de integratiemethode gebruikt voor de be paling van alle- realiseeringon van de groep der draaiingen en spiegelingen. Aan een van zijn leerlingen, R. Brauer, gelukte het overigens voor dit geval een zuiver alge braïsche methode van afleiding "te vinden. In den allerlaatsten tijd bleek nu nog, dat de groepsuitjjebreidheid, die thans in liaar gehëei en niet meer als in de klassieke theorie alleen voor een klein gebied be schouwd wordt, draagster is van verschil lende vormen van meetkunde, die langs anderen weg reeds door zuivere generali seering van bekende vormen van meetkunde waren afgeleid. Zoo draagt elke groep- uitgebreidheid een zoogenaamde affine over brenging en bovendien twee absolute pa rallelismen, die zich in het eenvoudigste geval reduceeren tot de reeds aan Cayley bekende parallelismen in een Riemannsche driedemensionale niet-euklidiscke meetkunde in klassieken zin. Legt men van den aanvang af de groepuitgebreidheid en de daarin heerschende meetkunde ten grondslag, dan vinden vele theorema's der klassieke theorie een gemakkelijke en elegante meetkundige interpretatie, terwijl zich tevens verrassende nieuwe gezichtspunten openen. Het zal het doel zjjn in dezen cursus gedurende twee uren per week te houden voordrachten, vanuit dit moderne gezichts punt een overzicht te geven'van de theorie der continue groepen, in het bijzonder van de nieuwste onderzoekingen betreffende klas- sificeering en realiseering der halfeenvoudige gToepen, aldus besloot spr. EEN SCHENKING. Het Rijks .Ethnographisch Museum heeft van den heer R. A. Kern, gep. adviseur voor inlandsche aak en alhier, ten geschen ke ontvangen 27* weefsels uit verschillende streken van Java en een mutsje, een slendang uit Aros- baja (Madoera) en een volledig feestkos- tuum van Serdang '(Sumatra's Oostkust). Deze schenking ontleent vooral haar waarde aan de nauwkeurige opgaven van herkomst en van de namen der weefpa- tfonen. Aan den schenker is de dank der re-gee ring betuigd. CENTRALE BAZAAR TOOR WIJKARBEID Met een enkel woord konden wjj gisteren nog gewagen van de opening vao den Central en Bazaar voor Wjjkarbeid door den voorzitter ds. Groot Enzerink. Deze ving aan met allen, in de kleine Stadszaal bgeen, hartelijk welkom te heeten. Een bazaar wekt bij spr. verschillende gedachten op, welke hij hier wil uitspreken. En dan begint hij te zeggen, dat voor Christelijken arbeid een bazaar eigenlijk niet moest noodig zijn. Het geld, dat voor Christelijke doeleinden noodig is, moest geheel uit louter toewijding geofferd worden. Maar, waar dit nu eenmaal niet zoo ie, moet men trachten op eenigerlei wijze geld te verzamelen. En dan is een bazaar daar voor niet het minst aangewezen middeL Wat brengt een bazaar al den werk mee, wat een toewijding en opoffering en dat is ook van Christelijk standpunt gezien veel waard. De voorzitter bracht daarvoor allen dank en in het bijzonder mevrouw Schokking en mevrouw Spaargaren en vele anderen door hem bij name genoemd! Het beval verder den bazaar zeer in de be langstelling bij de yele aanwezigen en an dere aan, Na nogmaals allen die lei dezen bazaar hebben medegewerkt namens het comité den besten dank is hebben gebracht ging hij voor in gebed en smeekte Gods besten zegen op dit werk der heide af. Hierna zong mevrouw Van Leeuwen De Paauw een tweetal gewijde liederen daarbij door dr. Riemens op den vleugel begeleid welke liederen met stille aandacht werden gevolgd en telkens aan het slot warm toe gejuicht De voorzitter ridhlle zich daarna met een kort woord tot den eer©-voorzitter, jhr. mr. dr. N. CL de Gijselaar, die niet alleeq lid ia der Hervormde Kerk, maar ook veel voor de kerk en de gemeente van Lei den voelt Daarna verzocht hij den eere- voorz. dien hazaar te openen waaraan deze gaarne gevolg gaf, zooals hij reeds meer malen deed. Hij bekeek den bazaar meer dan de voor zitter uit practisch oogpunt en dan vond hit veel goed» in zulk een werk, waar zoovelen hun tijd en moeite aan hebben gegeven. Een bazaar leidt er velen toe, ook van andere beginsalen, om iets voor dit werk te doen en dat moet ook worden geapprecieerd. De burgemeester opende den bazaar ook gaarne omdat wijkverpleging verband houdt met wat het gemeentebestuur beoogt als het de instelling van wijkarbeid subsidieert Met den wensch dat de resultaten van dezen bazaar in overeenstemming zullen zijn met den arbeid en toewijding er aan gegeven, verklaarde hij dezen voor geopend. Nadat mevr. Van Leeuwen nog een twee tal liederen had gezongen en ds. Groot En zerink nog een slotwoord had gesproken, vertrokken do aanwezigen naar den Foyer en werd de bazaar bezichtigd. Bij den uitgang werd gecollecteerd voor de getroffenen te Katwijk bij de laatste ramp. Aonsievelpk werd gisteren door ons ge meld, dat een wollen deken geschonken was door de firma's Van Wjjk en Zaalberg; dit moet zijn Van Wjjk en Zuurdeeg. De stoffeering geschiedde door de heeren Van der Wilk en Van Weeren. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (A) de heeren J. van der Vlis en M. Dijkshoorn; voor het docto raal examen. Indisch recht de heeren H. C. Harlevelt, N. A. de Haart en F. J. Muller; voor het candidaatsexamen rechtsgeleerd heid de heeren A. Peters, S. N. v. Opslall, G. A. de Lange en W. Verkade. Geslaagd zijn voor het examen apo thekers-assistent de dames H. A. M. Scheer der en C. M. Baksteen. Afgewezen twee candidaten. Als verdacht van diefstal van lecge flesschen uit den tuin van „Zomerzorg" zijn door de politie alhier aangehouden de 13- jarige A. S., de 18-jarige J. H. van C. en de 24-jarige J. V., allen hier ter stede woon achtig. Laatstgenoemde maakte zich reeds eerder schuldig aan diefstal van een bedrag van f 28 ten nadeele van een winkelier op de Haarlemmerstraat. Uit den tuin van den heer O. in hel Plantsoen alhier is gisteren een antieke ko peren doofpot ontvreemd. In verband hiermede is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren D. J. S., die een volledige bekentenis aflegde. De doofpot is in beslag genomen. Gistermiddag had de 9lager V. in de Donkersleeg het ongeluk te vallen, waarbij hij dusdanig terecht kwam, dat zijn arm ge wond werd en hij bovendien een spier scheurde. Dr. Schreuder verleende de-eerste genees kundige hulp. Groote ongerustheid in vis- schersplaatsen. Geen nieuws van de K.W. 103. Opnieuw een Katwijksche visscher verdronken. lle'J hooftroesluur der Reedersvereeni- ging voor de Nederiandsche Haringvis- scherij heeft den minister van Marine het volgende telegMim gezonden: „Wegens plaats gehad hebbende scheeps rampen heerscht groote ongerustheid in de verschillende visscherijplaatsen over nog op zee zijnde visschersvaarluigen. Verzoeke commandanten van politiekruisers onver wijld opdracht te willen geven, radio-tele grafisch werkende schepen te rapporteeren. Hierbij wordt o. m. ook gedoeld op den Katwijkschen logger K.W. 103; waarvan niets meer is vernomen. Wel rapporteerde gisteren schipper D. Glas van den stoom- treiler „Witte Zee" IJm. 26, die te Umuiden binnenkwam, dat een lid zijner bemanning, die uit Katwijk afkomstig is, Maandagmor gen ter hoogte van Terschelling de K.W, 1Q3, thuisvarende, heeft herkend, maar nadere tijdingen ontbreken nog steeds, zoo dat gevreesd moet wordon dat de Katwijker zich heeft vergist. Het Fransche stoomschip „Orne", dat gisteren nabij Hoek-van-Holland zou zijn gestrand, is tenslotte behouden binnenge komen. Het blijkt dat men een stranding nog juist heeft weten te voorkomen en dat BINNENLAND. Verschenen is een eerste rapport over dé oorzaken van het spoorwegongeval hij De Vink. Heden is begonnen de Indische Week aan de Leidsche Universiteit. Ernstige spoorwegramp bij Kethel. Vier personen zijn gedood. Opening der gastentoonstelling te Sas- senheim. Nieuwe stormberichten. Van de K.W. 103 nog niets bekend. BUITENLAND. Poincaré's toelichting bij de liegrootiisg voor 1927. Het Engelsche Labour-congres en de mijnwerkersstaking. Communisten-schandaal in den Pruisi- schen Landdag. Kabinetswisseling in Tsjecho-Slowakije. het daarna aan de sleepboot ,,Roode Zee" is gelukt verbinding te krijgen en de „Orne" binnen te sloepen. Gevaarlijker is de situatie geweest van het bij Terschelling gestrande stoomschip „WisLa". De bemanning was Zondag met veel moeite gered, maar had zich later, met werkvolk, weer aan boord begeven. Gistermorgen nu verkeerde zij voor d< tweede maal in levensgevaar. De noodvlag werd geheschen en zoo kon de „Bran- daris", de krachtige motorreddingsboot van de Noord, en Zuid-Bollandsche Redding- Mij., het genoegen smaken, allen, te zamen 39 personen, te redden. In de haven van Nieuwediep is binnen' gevallen de Engelsche kolenboot „Clias- moor", op weg van Hamburg naar Goole. De boot vroeg medische hulp. Bij onder zoek bleek, dat de „Chasmoor" in den 6torm in de nabijheid van Borkum zware averij heeft gekregen. Van de brug ie een gedeelte weggeslagen. De tweede officiert John. Mc. Leod, is ernstig gewond, tenge volge van het dichtslaan van de hutdeur zijn vier vingers afgekoeld. De „öhasmoor", een bootje van 325 ton, behoort aan de reederij Moore Steamship Company te Goole, kapitein is Jos. Lea, De boot was Vrijdagmorgen van Ham< burg vertrokken. Uit Hamburg wordt gemeld, dat tef hoogte van Hollenwettern het Nederiand sche zeilschip „Triton" is gezonken. De bemanning kon gered worden. Zooals te verwachten was hebben op tal van plaatsen langs de Noordzeekust d« duinen zeer te lijden gehad. Hoe het te Noordwijk was, toonen ons een tweefca' foto's in dit blad. Over Katwijk schreven wij reeds. Uit Oallantsoog meldt men thans dat van Camperduin tot Huisduiner de duinen over een breedte van meer dan 10 Meter, op somyige plaatsen tot 13 me ter, zijn weggeslagen. De duinbeplanting heeft veel te lijden gehad, en aanzienlijke schade is er bij aan. gericht. Rietschormen en stroopooten zijö tot op groote hoogte weggeslagen; waal anders een zacht glooiend duin was, ziet men nu een loodrechte duinenrij. Een wa> terstand als de zee tijdens den laatsten storm bereikte, is bij menschenheugenis niet voorgekomen. Men meldt ons uit Katwijk-aan-Zee: Wederom moeten wij onzen lezers droevt mededeelingen doen. Nauwelijks was he* denmorgen het telefoonkantoor alhier voor het publiek geopend, of het ging van mond tot mond. dat weer een menschenleven te betreuren viel. Op de K.W. 134 „Katwijk II" schippei Amerik de Best van de reederij Gebrs. Taat alhier, voer als stuurman Jan Dijkhuizen, die vorige week Woensdag naar zee ging. Met het zware weer werden ze door een 6torlzee overvallen, die 3 man der equipage van boord spoelde. Twee daarvan werden gelukkig weer aan boord geworpen, doch Dijkhuizen verdween in de diepte. Ook deze jonge man laat een weduwe met 5 jonge kindertjes achter. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof te VGravenhage lieeff heden het volgende arrest gewezen: J. J. v. d. S., kapper te Leiden, werd, met vernietiging van een vonnis der Haag' 8che rechtbank, veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal Jn vereen* gmg.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1