Ziekte en Pijn PRIMA ANTHRACIETSOORTEN FOTO-ATELIER OE GREEUW No. 20420. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 October Tweede Blad Anno 1926. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBR1EK. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Elburg. A. F. F. Pop te Vaassen. Te Vianen, J. J. Woldendorp te .Warmond. Te Schalkwijk (toez.), i. Jukema te Broek-op-Langendijk. Te Zuidlaren, J. Dikboom te Wildervank. Te De tier. J. Booy te Yriezenveen. Aangenomen: Naar Hoornaar J. G. Woeldervink, te Randwijk. Naar ^aarssen. G, Benes, te Monster. Geref. Kerken. Beroepen: Te Lopik, J. Meynen, tand. te Baarn. Te Heemstede, C. v. d. Woude, te Gorredijk. Chi. Geref. Kerln. Tweetal: Te Harderwijk: J. B. G. Croeste Bussum en G. Salomons te Amers foort. Bedankt: Voor Rozenburg, C. r. <L Zaal te Deventer. Gerei. Gem. Beroepen: Te Kampen, ds. J. Vreug- dentul te Bruinisse. Bedankt: Voor Ridderkerk, R, Kok, te Gouda. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag, 10 October. Katwijk aan Zee. Geref. Kerk' Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. J. H. Rietberg, uit Maassluis. Koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Voor- ber. H. A.), en nam. halfzeven, ds. Israël. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, ds. Haspers. Leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorber. H. A.) en nam. halfzeven, ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, ds. F. II. Woudstra. Noordwijk-Binnen. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Van Haatten (Bed. H. A.), en nam., halfzes, de gel fde (dankz.). Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam. 5 Uur, prof. dr. H. H. Kuiper. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. B uur, ds. F. G. Hospers (voorm. Bed. en Ham. Dankz. H. A.). Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 Uur, ds. Koers. Oegstgeest. Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje, ds. A. J. Ruy3 (Gedachtenis rede); nam. 5 uur, in „Irene", ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Onde-Welering. Remon. Gem.: Voorm. 10 uur, dr. Sax. Sassenheim. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. uur, ds. H. Janssen (leger- en vlootpredi- ant), uit Den Haag. Valkenbnig. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hermani^es. Voorhout. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. F. G. H. Nicolai (Bed. H. A); en nam. C uur de- ïelfde (Dankz. H. A.). Waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halflien. lees- flienst, en nam. 6 uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. A.), én nam. halfzes (dankz ds. W. Veder. Zwammerdam. Remon. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds f. Hooykaas, uit Arnhem. Zoeterwoude. I Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. H. Mulder. Het Jubileum van ds. A. J. Ruys. Ds. A. J. RUYS. Tandaag herdenkt ds. A. J. Ruys, tot Ifoor eenige jaren predikant te Oegstgeest, flen dag, waarop hij vóór vijftig jaren tot de Evangelie-bediening werd toegelaten etn E'n intrede deed te Hollandsche-Vold. I Ds. Ruys werd geboren 13 December 1852 te Veenendaal, alwaar zijn vader pre dikant was. Hij genoot zijn gymnasiale op leiding te Harderwijk, van welk gymnasium tij één der laatste leerlingen was, 1 In 1870 werd hg student te Utrecht en had aldaar tot leermeesters de professoren Bril, Van Herwerden, Opzomer, Doedes, Ter Paar, Van Oosterzee, en de laatste drie tnaanden Beets. Na zgn proponents-examen gedaan te nebben te Arnhem, en gehuwd te zgn te Harlingen met mej. D. Voorhoeve, werd hg October 1876 predikant te Hollan&sehe- flöQA we^® gemeente hg den 8sten Februari verwisselde met Scherpenzeel, in Gel derland. Hier bleef hg tot 4 November 1888. Den llden van die maand deed hg zgn intrede te Oegstgeest. Hier bracht hg zgn langsten diensttgd door. Niet minder toch dao 35 jaren was hg in deze gemeente werkzaam. Den llden November 1923 was het de dag van zgn afscheid, zoowel van deze gemeente als van zgn ambt. Thans woont hij te Utrecht en is daar nog op allerlei gebied werkzaam. Zondag houdt hij, gelijk al gemeld, in het Groene Kerkje een gedachtenisrede. Bezwaarden te Haarlem en omstreken. Aanvakelijk was het de bedoeing, om in de omgeving van Haarlem een kerkgebouw te zoeken of te stichten, dat dan het veree- nigingspunt zon zijn voor de bezwaarden uit Haarlem en omgeving. Later is dit plan evenwel in zoover gewijzigd, dat Zandvoort als afzonderlijke kerk zal blijven bestaan. Ais het op de Synode te Assen niet tot toe nadering komt, is het voornemen om te Haarlem een kerk buiten Synodaal kerk verband te 9tichten. Die zal dan evenwel te vens bedoeld zijn voor de geestverwanten uit Heemslede en Bloemendaal. Thans hebben reeds enkelen uit Haar lem en Heemslede zich van de Geref. Kerk laten schrappen om over te gaan naar de kerk van ds. Van den Brink te Zandvoort, zoolang te Haarlem nog geen kerk buiten synodaal verband is opgericht Onder hen is ook een diaken. De opening van de Jengdkapel te Hoofddorp. Donderdagavond werd onder groote be langstelling op eenigszins feestelijke wijze geopend de naast de Ned.-Hervormde kerk aan den Hoofdweg te Hoofddorp gebouw de jeugdkapel, ingericht en bestemd voor de bijeenkomsten van verschillende ver- eenigingen, zooals de Zondagsscholen, jon- gelingsvereenigingen, knapenvereenigingen meisjesvereenigingen en andere vereenigin^ gen van welken aard ook. De aangebouw de nieuwe kosterswoning is inmiddels ook reeds door dezen functionaris betrokken. Het lokaal was op aardige wijze met guirlandes en bloemen versierd. Ds. Bax opende de bijeenkomst met ge bed en hield hierna een rede, waarbij een overzicht wordt gegeven van de moeilijk heden en de onaangenaamheden, die men gedurende vele jaren met het oude en voor het beoogde doel geheel ongeschikt geworden oude gebouwtje, heeft ondervon. den van de moeite en zorg om het zoover te krijgen dat er een groote verbétering in dien toestand tot stand kon komen en een nieuw gebouw kon worden gesticht, dat in alle opzichten aan de verwachtingen beantwoord. Spr bracht een woord van hartelijken dank aan kerkvoogden en nota belen voor het belangrijk besluit dat ze in deze hebben genomen, aan den aannemer de firma Witsiers en Hooning voor de keu rige wijze Waarop zij haar werk heeft ver richt en opgeleverd, aan den architect" den heer Gevers voor de belanglooze wijze waarop hij zich voor deze schoone zaak hoeft willen geven en verder aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medege werkt aan de verwezenlijking van het mooie plan. Z.Eerw. hoopte dat het gebouw steeds op waardige wijze zal worden gebruikt, met een Christelijk doel voor oogen en tot eer van Gods naam. Hierop werd door de aanwezigen gezon gen Psalm 133 vers 1 en 3, waarna ds. Bax de verdere leiding van deze bijeenkomst overdroeg aan den heer Kistemaker, pre sident-kerkvoogd. Deze meende te mogen gelooven dat dit naar de eischen des tijds ingericht lokaal, waarvan de kosten met inbegrip van het meubilair, electrische verlichting, enz. on geveer f 14.000 bedragen, een waardige plaats inneemt onder de gebouwen in dc omgeving. Verder bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen en werden ter afwisseling, onder orgelbegeleiding van den heer Breure, nog eenige liederen gezongen, ter wijl door sommigen der aanwezigen nog woorden van dank, waardeering en tevre denheid werden gebracht voor hetgeen hier is tot stand gebracht. RECLAME. ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's Sa napirin-tab letten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotli. en Drogisten. 1813 Een afscheid. Maandagavond komt een „groo'.e" af scheid nemen van Leiden. Een afscheid, dat we ons bijna niet kunnen indenken. Het af scheid van een Bouwmeester En toch is het, helaas, droeve waarheid. Mevr, Theo Mann—Bouwmeester zegt het tooneet vaarwel. Weinig woorden - maar welk een diepe zin is daar niet in gelegen. Zij, de in talent ebenbürlige aan haar grooten broer Louis, zij het ook in menig opzicht toch nog heel anders afgestemd dan dezen, dien de dood ons ontrukte, zij zal voor het laatst de planken betreden in Henri Ba- taille's „Hel kind van de liefde". Het zijn niel de 76 jaren, die haar nopen lol een afscheid. Zij is nog vol vilaliteit en levenskracht, haar jaren ten spijl. Maar zij voelt, dat het hedendaagsch tooneel een andere richting heeft genomen, dan waarin zij haar iriumfen heeft gevierd als mede dingster van een Sarah Bernhard; dat haar tijd is gekomen om, ongebroken en nog op de hoogste hoogte van haar groot talent, te gaan van wat haar dierbaar is. Zij is en blijft de beste vertolkster van „bet leven" op het tooneel, het leven in al zijn hartstocht, zijn passie, zijn vlammende lieide en haal; zij, de draagster van het menschelijk oer-instmet van vreugde en leed. Edoch, daarvoor is in het huidig tooneel geen plaats meer in den vorm van haar geniaal weergevingsvermogen. Speciaal de na-oor- logsche jaren hebben het puhliek doen af wenden van Marguérite Gautier, Fedora etc., moraal-slukken, die het trots „spel" toch niet meer doen zooals vroeger, daar veel zoo heel anders is geworden. Beter?? Niettemin verlangt men weer naar spel, naar figuren van vleesch en bloed op het tooneel. De stukken, om aan dit verlangen te voldoen, moeten echter nog geschreven worden naar Hét schijnt Maandag heeft voor Leiden het afscheid plaats, gelijk bekend. Natuurlijk in een uit verkochten schouwburg, dat spreekt vanzelf I Moge hieronder nog heel in 't kort iets volgen van de roemrijke tooneelloopbaan van onze grootste tragedienne van twee men- schengeslachten. Een uitvoerige beschrij ving zou ons te ver voeren. „Doortje" Bouwmeester werd 19 April 1850 te Zutphen geboren. Reeds als kind van 7 jaar betrad zij plankenland. om als meisje van 14 jaar te debuleeren bij Louis Bam berg's troep. In 1867 huwde zij met Frenkel, die echter kort daarop overleed Zes jaren verbleef zij bij Judels, Boas en haar broer. Heel wat werd afgespeeld en afgezongen. Na enkele rondzwervingen kwam zij bij bet Nederl. Tooneel. Lange jaren is zij daarvan de ster geweest. In 1911 vierde zij daar haar 45-jarig en later haar 50-jarig jubileum Ten slotte kreeg zij van dit Koninklijk gezelschap een pensioen dat bij de débftcle onder Royaards plots werd afgebroken. De stad Amsterdam heeft haar eenigszins schadeloos gesteld. Haar glansrollen waren: Frou-Frou, Fe dora, Marguórite Gautier. Magda in Haar Thuis. Medea, Maria Stuart, Madame Sans- Gêne; maar ook in stukken van Shakespeare, Shaw, Vondel, Hauplmann, Bataille e.a. schitterde1 zij. Groote e^r viel hair len deel. Zoo b.v. de groote gouden medaille van verdienste van Koning Willem in met oorkonde. Haar jubi leums waren zegetochten. Haar afscheid wordf het ongetwijfeld niet minder Karei van den Oever, f Do Belgische dichter en Vlaming Karei van den Oever is gistermiddag, plm. 50 jaar oud, overleden. RECLAME. Firma Wed. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 14. 9589 T. LEF. O. Bodegraven. De Paardenmarkt. Dank zij waarschijnlijk de gemaakte pro paganda is dilmaal de gewone jaarlijksche paardenmarkt nu eens niet zonder eenigen aanvoer voorbijgegaan. Woensdagmorgen werden op het ruime marktterrein een 30-tal paarden aangevoerd. Dat aantal is natuur lijk nog niet voldoende om een werkelijke markt te vestigen, maar er was in ieder geval aanvoer en er is dan toch een marklje geweest Natuurlijk trok deze onge wone markt heel wat belangstelling; het was was een gezellige drukte, terwijl het groote vlakke, vierkante marktterrein buitengewoon geschikt bleek voor een dergelijke markt. Heel vrij, afgezonderd van den verkeersweg, konden de paarden naar hartelöst gedraafd worden, zonder dat het verkeer op den weg er eenigen hinder van ondervond. Geen en kele veemarkt in onze omgeving heeft zoo'n geschikt terrein als Bodegraven. De ter markt aangevoerde paarden waren bijna ronder uitzondering bijzonder mooie dieren, terwr'ijl de handel niet te wenschen overliet Woensdagmorgen is alhier brand ont slaan in de vuurmakersfabriek van den heer Hensan in Buitenkerk Eenige brand bare voorwerpen bij een fornuis, waarop hars werd gekookt, bleken vlam te hebben gevat. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar toch werd vrij veel schade aangericht. Er was niets verzekerd. Het proces Waterleiding- Costerus. Men zal zich herinneren, dat er nog altijd een proces loopende is tus- schen de Bodegravensche Waterleiding en den landbouwer Goslerus, over de verplich ting tol aansluiting: Het ging in principe om de vraag of aansluiting tegen de tarieven van de maatschappij verplicht kon worden gesteld. C. was niet weigerachtig om aan te sluiten, dat kan hij niet, maar wa3 niet be reid zijn water te betalen tegen het tarief voor boerderijen, zooals dat bij de maat schappij bestaat. Hij bood aan aansluiting van zijn huisleiding, tegen een gewoon tarief berekend naar het aantal verbruikte kubieke meters, doch de maatschappij vorderde aansluiting van de geheele boerderij, waar voor zij een Vrij hoog tarief, berekend naar het aantal koeien enz. heeft vastgesteld. Deze kwestie loopt al heel lang, ontzaglijk veel stukken zijn er over gewisseld tus- schen waterleiding en den raadsman van C., mr. Pilt, uit Utrecht. Eindelijk werd C. in Juni door het kantongerecht te Woerden veroordeeld. Hij leekende echter hooger be roep aan en werkelijk: hij is deze week door de rechlbank te Utrecht vrijgesproken. De Waterleiding heeft dus verloren Wat dat te beteekenen zal hebben? In ieder ge val slaan de tarieven, die door de gemeente zijn goedgekeurd, nu lang niet zoo vast meer. Voor de betrekking van slachthuis knecht aan het te openen gemeentelijk slachthuis, waaraan een salaris van 20 tot 25 gld. min 8pCt. pensioenaftrek is ver bonden, hebben zich maar even 134 solli citanten aangemeld. Donderdagmorgen werd, begeleid door twee Rijksveldwachters met den klewang opzij en afgehaald door een gemeenteveld wachter, een geboeid persoon binnenge bracht, die er oppervlakkig werkelijk als heer uitzag. Voor onze gemeente, waar in jaren geen moorden, inbraken of dergelijke ijzige dingen zijn geschied, gaf dat aanlei ding tot heel veel gissingen. Wat mocht de man wel op zijn kerfstok hebben. Het bleek een gedetineerde te zijn uit Amsterdam die daar tot gevangenisstraf was veroordeeld en die tegelijk verdacht werd van diefstal van een rijwiel ongeveer in April of Mei van dit jaar te Bodegraven. Toen is bij ge legenheid van een auto-ongeluk een fiets gestolen. De eigenaar van het rijwiel en verschillénde getuigen van het ongeluk werden hu gistermorgen met den ver dachte geconfronteerd en allen verklaarden eenstemmig, dat deze bij het ongeluk was aanwezig geweest. De verdachte ontkende echter ten stelligste ooit in Bodegraven te zijn geweest. Na het verhoor door den bur gemeester werd hij weer naar de gevange nis getransporteerd. Het. bestuur der Bodegravensche Pluim vee- en Konijnenvereeniging blijft steeds actief. Dezer dagen heeft het een groote in jectiespuit aangeschaft voor het inspuiten van kippen tegen typhus en pokken. In den loop van enkele dagen werden hon derden dieren daarmee ingespoten. Dan be staan er plannen om dit jaar weer een groote pluimvee- en konijnententoonstel- ling te houden. Men denkt deze te houden op Oudejaars- en Nieuwjaarsdag. Boskoop. Gevonden voorwerpen. Be lastingplaatje, zilveren broche, stuk zeep, 1 paar dameshandschoenen, 2 schroeven draaiers, zadelkleedje, 1 R.K. kerkboek, 2 huissleutels. Inlichtingen bij de politie. Hazerswonde. Niettegenstaande ern stig prolest, heelt het Rijkstoezicht op de spoorwegen 't gemeentebestuur alhier aan gekondigd, dat de bewaking van den over weg aan den Gemeeneweg over de lijn WoerdenLeiden, zal worden opgeheven. Langs dezen weg is doorgaans een druk verkeer. Koudekerk. Woensdagavond was men in de openbare school bijeengekomen om hier ter plaatse een gymnasliekverceniging op te richten. Er was groote belangstelling voor. De burgemeester was ook aanwezig. Ruim 100 leden hebben zich opgegeven, waaronder 30 meisjes. De oefeningen zullen op Maandagavond gehouden worden in een der lokalen van de openbare school, welke geleid worden door den beer De Jong van Alphen a. d. Rijn. Commissieleden zijn de heeren W. A. van Benooyen, hoofd van de openbare school; A. Mieog, hoofd van de Hervormde school; Berslma, hoofd van de Chr. School aan den Rijndijk, en J. E M. van Beers. Leimniden. Vleeschkeuring. Gedu rende de maand' September werden aange geven 3 koeien voor bedrijfslachting, nood- slachting 1 pink en 2 graskalveren. In lolaat werd f 24 aan keurloon ontvangen Voor de zooveelste maal is de brug over de ringvaart aangevaren. De schade is thans zeer belangrijk. Dinsdagnacht te 12 uur voer een molor van de firma Omlzigt uit Leiden in volle vaart op het hoofdstuk, liggende aan de zijde dezer gemeente. Wat de oorzaak van hel ongeval is. bleef tot nog foe onbekend, aan mist kan het niet worden toegeschreven aangezien de nachl zeer helder was. De sloot maakle zoo'n geweldig lawaai, dal de omwonenden met schrik wakker wer den, en aan een zwaar onweder dachten. Het hoofdeinde werd lotaal vernield, zoo dat het verkeer in de morgenuren gestremd bleef. Na den middag werd hel verkeer met behulp van een veerpont in sland gehouden. Men schal de schade op een kleine f 1500. Zwammerdam. Burger 1. Stand. Ondertrouwd: Jan Verburg j.m. 27 jaar en Adriana Verdoold j.d. 20 jaar. Getrouwd: Jan Arie van den Hoven j.m. 29 jaar en Albcrdina Johanna Naaktgeboren j.d., 18 jaar. De heer D. L. Versloot alhier, slaagde voor het examen Nederl. Handelscorrespon dentie. RECLAME. v.h. DR, RAAD. RECLAME-DAG Zondag 10 October. Bij levering van 6 kaar ten ad f 2J10 ontvangt men één er van in lijst. Ziet nieuwe étalage. 1865 HOOIGRACHT 86, TEL. 1074. Aalsmaar. Dc gymn - en athlelïekver. „Olympia" hield haar jaarvergadering in café „Floralia". Uil het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten had den bedragen f 2182, de uilgaven f 2284.41, zoodat er over het boekjaar een verlies was van f 102.41. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren J. de Boer, IC. Eveleens Arnz. en J. Tas Dzn. Het ledental is steeds stijgende en heeft reeds de 200 overschre den. Haarlemmermeer. Burger 1. Stand. Geboren Jacobus Gornelis, Z. v. R. Oldenburg en W. M. J. S. Smit. Barend Cornelis, Z. van C. van Rijn ep J. van Beek. Jo hanna Maria, D. van J. van der Meij en M. Leunk. Hendrik, Z. v. Y. Swier en C. Poortvliet. Johannes Nico!aas Petrus Theodorus, Z. v. J. W. A. van der Wiel en K. Berkhout. Willemke, D. v. J. van An- del en G. van der Haven. Arie, Z. v. A. t RECLAME. 1875 Linlhoudt en G. H. van der Maarl. Geer- Iruida, D. v. J. van Veen en M. Reijndera Dieuwertje Arieda, D. v. A. F. W. Huse- meier en I. van Eden Pelersman. Gehuwd: P. van Emden 24 j. en J. Quar- tel 22 j. A. van Essen 40 j. en G. Baard man 27 j. L. Braakman 31 j. cn C. van Tuin 31 j. Overleden: Arie de Hoog 74 j., gehuwd met J. J. Boll. Jan Ernst Onkenhout 58 j., gehuwd met N. van der Leden. Jacobus Johannes Jansen 81 j., wedr. van A. Persoon. Martina van der Luit, C m., D. van T. van der Luit. ---• Catharinus Don ker, 79 j., gehuwTd met Antji cl"» Geus. Katwijk aan Zee. \Ya9 Ka;wijk door de stagnatie aan den Electriciteitsfabriek te Leiden „stroomloos", gedurende een groot deel van den dag van gisteren, deed zich nog een ander geval voor n.l. dat Katwijk aan Zee gedurende eenigen tijd „Dokler- loo*" was. Het zognlje van den heer H. uil den Bur- gerdijkstraat had het ongeluk te vallen en verwondde zich dermate aan het hoofd, dat heelkundige huip werd ingeroepen Men kan zich de agitatie van de ouders voorstellen toen bleek dat geen der vier doctoren aanwezig was er. men eindelijk da nog al bloedende wonde door -een pleegzus ter moest laten verbinden. Later werd de wonde door ten der hee ren gehecht. K&twijk-aan-den-Rijn. De aoon van W., werkzaam bij den tuinder C. K. kon •aan de veiling op de schuit z'n evenwicht niet houden en raakte' le water. Gelukkig wist hij zichzelven te redden. Do Rijn is daar vrij diep i Noordwijk-Binnen. Hij hol gehouden examen van den R.-K. Politiebond te 's-Her- togertbosch, behaalde dé'"igentvato politie J. W. Witteman, alhier, het poïitie^diploma. Do Noordwgksclie Politiehonden- Dresseerclub is voornemens een algemeens oefening te houden op j ^Voens^ig 27 Oct. 1920, n.m. 2 uur, op het Sportpark aan den Lagenweg, alhier. 'Diverse personen zullen worden ui i iod.igd dè&q oefening bg te wonen. Nocrdwijkerhout. Met veel animo werd in De Zilk Woensdag en Donderdag het Oranjefeest gevierd. Het kinderfeest viel zeer in den smaak. Pastoor Hofkenscheidt reikte de vele en aardige prijzen uit. Donderdag nam een dertigtal paren deel aan de ringrijderij met paard en tilbury, eveneens om mooie en kostbare prijzen, 's Avonds werd een schillerend vuurwerk af gestoken. Een muziekgezelschap uit Lisse luisterde de feestelijkheden op. OegstgeesL Den Isten November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat mevr. N. van MeursWeersraa in functie trad als ge meente-verloskundige. Algemeen geacht om haar bekwaamheid cn liefde voor haar werk ook als particulier verloskundige, zal hel haar dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Voorschoten. Wegens overtreding van de Drankwet is bij den kruidenier D. v. d. N.( door de gemeenlc-polilie ongeveer 60 li ter sterke drank in beslag genomen. Tevens werd een overtreding geconstateerd van de Tabakswet. Proces-verbaal werd opgemaakt In de gehouden bestuursvergadering van de Voorscholensche Pluiraveevereeni- ging is tot vice-voorzitler gekozen de -heer J J. Dijkman. Toen de molenaar van den Binnenpol- der gisteren de molen in werking wilde stel len kwam hij lot de ontdekking dat een roede door den bliksem was getroffen en ver splinterd was. Voor de ingelanden een groote schadepost. Vrijdag 15 October a s herdenkt dc heer H. de Graaf den dag, dat hij 50 jaren, als kdetsier, in dienst is bij de familie Deur- loo. Nooit heeft hij één dag verzuimd en nimmer is hij in die 50 jaren één dag onge steld-geweest. F. H. F., te L. Van f 1263 inkomen betaalt u als ongehuwde f60.50 belastmg. Mej. P. v. P., te L. Aan het Acade misch Ziekenhuis alhier is een uitnemende cursus ter opleiding van kraamverpleeg ster verbonden Aanmelden bij den direc teur van het Ziekenhuis, die gaarne alle verlangde inlichtingen verstrekt. F. de Z., te L Wij hebben links cn rechts geïnformeerd of er hier en m de omgeving voorbereidingscursussen zijn voor den cursus van de Ned. Heidemaat schappij, doch het resultaat was niet bij zonder. In Leiden bestaat geen afdeeiing van de Heide-Maatschappij, wel in Alphen a. d. Rijn. Mogelijk kan" de heer Iovink, burgemeester die* gemeente, die voorzit ter der Maatschappij fafd. Zoetwatervis- scherij) is, u nader inlichten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5