IDDE KWATTASA Dats hmiTA 00ST-INDIE. VOLLE MELK REEPEN LAATSTE BERICHTEN. 4 RECLAME. METAALPOETS VOOROEELICER GEMAKKELIJKER VEEL BETER 1765 KUNST EN LETTEREN. Huldiging mevr. Mann-Bouwmeester. De afscheidsavond te Amsterdam. In den Stadsschouwburg te Amsterdam, waar buiten de vlaggen uithingen, en waar binnen geen plaats onbezet bfieef, wera mevr. Wann-Bouw- uicester gisteravond na haar optreden in het looneelspei ,,liet kind der Liefde" op zeer en thousiaste wijze gehuldigd. Bij haar opkomen n-eds werd liuar een ovatie gebracht en daalden bloemen op liet tooneel neer. Na elk bedrijf geest- driftige ovaties, alvorens mevr. Mann zich in haar smaakvol versierde kleedkamer kon terug trokken. Vcrsckilfiende hoeren, onder wie do wethouder voor Kunstzaken, de heer F. M. Wibaut, en de voorzitter van liet huJdig<ingsoomité, de heer Paul Miche, gaven na de voorstelling in hartelijke toe spraken hun bewondering te kennon voor het buitengewone kunstenaarstalent van onze eerste Nederlandsohe actrice. Do heer Miche bood nac inous do commissie uit do burgerij een geldsom aan en een album, met de namen der schenkers. Vele bdoemeu, tal van souvenirs en verscheiden ovaties van het pubiiek violen mevr. -Mann- Bouwmeester ten deel. Na afloop dor voorstelling omstreeks half één hedennacht, werd een rondgang door de binnen stad gemaakt. Mevr. Mann-Bouwnieester had met eenjge leden van den Senaat van het Amsterdam- echo Studentencorps, die dezen rondgang hadden georganiseerd, plaats genomen in de galakoets van het studentencorps. Voorop gingen ^een tiental studenten, die als fakkeldragers dienst deden. Vervolgens ging aan do galakoets vooraf een eere-escorte van vier studenten te paard. Aan beide zijden van het gala-rijtuig reden eveneens ruiters, terwijl de koets door een ccre-cscorte van vier ruiters werd gevolgd. In een volgend gal a rij tuig hadden de overige leden van den Senaat plaats genomen met de fa milieleden van mevrouw Monn-Bouwmeester en den heer en mevrouw Frenkel en Wiesje Bouw meester. Omstreeks kwart voor een zette de stoet zich in bewoging, toegejuicht door een groote menigte dio zoowel op het Leidsoh© plein als in do Loid- 6che straat zich had opgesteld. Ook op het Ilem- brandtpCein hadden zich vele vereerders van do boroemdo actrice langs den weg geschaard, om zich bij de Jiuldc aan mevr. Mann-Bouwmeester op deze wijze gebracht, aan te sluiten. Omstreeks half twee des nachts was de stoet weer op het Leidsc-he ploin teruggekeerd. Toen mevrouw Mann-Bouwmeester uitsteeg, onr zioh naar het restaurant Trianon te begeven, waar haar een groot aantal vereerders oen souve nir aanbood, juichten de studenten en het pu bliek, dat nog op dit late uur op de been was, liaar hartelijk toe. Onder het zingen van „Lang zal ze leven" eohroed zij liet restaurant binnen, waar men tot laat in den nacht bijeenbleef. STOOMVAARTBERICHTEN. RECLAME. Bij verwaarloozing yan aamWien be slaat gevaar, dat een operatie noodzakelijk wordt. Laat de kwaal niet voortwoekeren, doch behandel de aambeien mat Foster's Zalf. Zoowei bij inwendige als bij uitwen dige aambeien verlicht deze zalf de jeuk en pijn. Duizenden menschen dank.en hun her stel aan Foster's Zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos, f 1.per tube. 1738 RECHTZAKEN. Hooge Raad. Nederlandsche Maatschappij -voor Overzee- handel contra Nederlandsche Handel Maat schappij. Concflusie tot verwerping eener vordering groot ongeveer 2.300.000. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van de N. V. Neder landsohe Maatschappij voor Overzeehandol tegen een arrest van het Gerechtshof te Am sterdam, waarbij, met bekrachtiging van een vonnis der rechtbank aldaar, is ontzegd een vordering van genoemde maatschappij groot ongeveer f 2.300.000, op de N. V. Neder landsohe Handel Maatschappij te Amster dam. De vordering was gegrond op de bewe ring van appellante, dat de Handelmaat schappij zich garant zou hebben gesteld voor haar verlies over 1922. De uitspraak werd bepaald op 12 Novem ber a.s. De boycot van „Electrolux". Het getuigenverhoor wordt 10 November voortgezet. Zooals men weet, is het conflict tusschen de N.V. Electrolux en den algemeenen bond van handels- en kantoorbedienden nog niet opgelost. Gisteren had voor de Amsterdam- 6che rechtbank een getuigenverhoor plaats, waarbij „Electrolux" in de gelegenheid werd gesteld, te bewijzen do juistheid van de voor stelling der feiten, welke zij van het conflict had gegeven. Daartoe werden op haar ver zoek vijf getuigen gehoord, onder wie eenige harer oud-directeuren. Op verzoek van den procureur van de „Electrolux" bepaalde de rechter-commissaris mr. Boll, dat het getui genverhoor zou worden voortgezet op 10 No- vomber a.s. op welken datum de algeraeene bond van hi ndels- en kantoorbedienden te vens gelegeiheid zal hebben, tegenbewijs te leveren. De „Amersfoort" vertrok 4 October van Cristo bal naar Curasao. Do „Calcutta"- arriveerde 5 Oot. te Rangoon van Calcutta. Do „Heemskerk" vertrok 5 Oct. van Delagoa Baai naar Beira. De „Meerkerk" van Br. Indië naar Rotterdam, vertrok 5 Oct. van Algiers. Do „Nias", van Amsterdam naar Antwerpen, passeerde 6 Oct. Vlissingen. Do „Poeldijk", van Amsterdam naar Buenos- Avres, vertrok 5 Oct. van Bahia. 'Do „Rijperkerk", van Amsterdam naar O.-Afri- ka, vertrok 5 Oct. van Suez. De „Streel kerk" van Kurracliee naar Rotter dam, passeerde 6 Oct. Gibraltar Do „Zosma van Wladiwostock naar Rotter dam, vertrok G Oct. van Port Said. Do „Breda" arriveerde 4 Oct. to Antofaga6ta yan Amsterdam. De „Bintang". van Batavia naar Newyork, yertrok 5 Oct. van Belawan. Do „Dinteldijk", van Pacifickust naar Rotter dam, arriveerde 5 Oct. te Liverpool. Do „Ganymedes", van Antwerpen naar Barba dos, passeerde Oct. Vlissingen. De „Uostkerkvan Japan naar Rotterdam, arriveerde 6 Oct. te Manilla. Do „Ouderkerk'' vertrok o Oct. van Kobe naar "^Do „uTctforttein" arriveerde 6 Oct. te Algoa- baai van East London. Do „Rotterdam", van Rotterdam naar New york, passeerde 5 Oct. Capo Raoe. Do „Roepat", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde G Oct. to Marseille. Do „Samarinda". van Newyork naar Java, passeerde G Oct. Capo Bonn. De „Springfontein" arriveerde 5 Oct. te Dar es Salaam van Zanzibar. Do .Westerdijk", van Rotterdam naar Nor folk, bevond zich 5 Oct. 360 mijl Z.W. van Va- lentia. De „Haarlem" vertrok 6 Oct. van Secoondee naar Amsterdam. De „Kcnnemerland" vertrok 4 Oct. van Kona- kry naar Havre en Amsterdam. Do ..Montgomeryshire", van Antwerpen naar do Pacifickust, arriveerde 3 Oct. te Puerto Co lombia. Do „Madioen" arriveerde 6 Oct. te Belewan Van Rotterdam. Opgaven van Crans en Oo. De „Bali", van Amsterdam naar Macassar, yertrok 6 Oct. van Suez. De „Bcemsterdijk" arriveerde 5 Oct. te Gal veston van Rotterdam De „Drechtdijk", van Rotterdam naar Pacific kust, vertrok 4 Oct. van Cristobal. De „Jolian de Witt", van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 6 Oct. van Algiers. De „Karimata", van Batavia naar Amsterdam, passeerdo G Oct. Gibraltar. De „Noordam" vertrok 6 Oct. van Rotterdam naar Newyork. Do „Noorderdijk". van Pacifickust naar Rot terdam, vertrok 2 Oct. van Cristobal. De „Orania", van Buenos Ayres naar Amster dam, vertrok 5 Oct. van Rio de Janeiro. Do „Crynssen" wordt 8 Oct. te Amsterdam ver wacht van W.-Indië. Dc „Leerdam"- arriveerde 5 Oct. te Tampioo van Rotterdam. De „Nichteroy", van Antwerpen naar Paoifio- kust, vertrekt heden van Swansea. De „Prins der Neerlanden" vertrok 6 Oct. van Batavia naar Amsterdam. De „Riouw" arriveerde 6 Oct. te van Amsterdam. Do „Singkep", van Batavia naar Amsterdam, vertrok G Oct. van Sabang. Opgaven van Ruys en Co. Do „Blitar", van Rotterdam naar Java, pas seerde 6 Oct. Gibraltar. Doe „Deli", van Java naar Rotterdam, arriveer de 6 Oct. te Marseille. De „Madioen", van Rotterdam naar Java, ar riveerde 6 Oct. te Belawan. De „Sitoebondo", van Java naar Rotterdam, yertrok 6 Oot. van Padang. De „Almkerk", van Holland naar Australië, vertrok heden van Antwerpen. De Arcndskerk", van Holland naar Australië, arriveerde 3 Oct.. te Port-Pirie. Do „Insulinde", van Rotterdam naar Java, pas seerde heden Suez. Do „Medan", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 6 Oct. Vlissingen, De „Patria" vertrok Q Oct. yan Rotterdam paar Batavia. BATAVIA, 7 October. (Aneta.) A. A. Scharp do Visser, f Overleden is de inspecteur van den dienst der Volksgezondheid, do heer A. A. Scharp de Visser. RECLAME. Slechts een merk kan aan de spits staan 1746 De schilderijenkwestie. Het Gemeentebestuur heeft een strafrech terlijk onderzoek doen instellen, waarop door de politie proces-verbaal is opgemaakt tegen den heer B. op grond van verduistering. Het feit, dat ook een civiele procedure zou volgen, werd ons eohter niet bevestigd. Wel vernamen wij, dat de directeur der Bank van Leening persoonlijk aanwezig was, toen de Cuyp in onderpand werd gegeven, daar het hier een groot bedrag voor een waardevol pand betrof. Ook hij bevestigde oorspronkelijk den heer B., dat een vergissing hier uitgesloten moest worden geacht. De waarde van het schilderij in kwestie, welke in het eerste bericht op ƒ30.000 werd geschat, moet, gelijk ook boven blijkt, over dreven worden geacht. r.De zevende Volkenbondsvergadering". Nadcro bijzonderheden. Men meldt ons uit den Haag: Op B Januari j.l., werd aan de Bank van Leening een Albert Cuyp beleend door een te Keulen woonachtige, Duitsche dame. De waarde ervan werd geschat op 10.000 en een bedrag van 4000 er op uitgekeerd. Den vol genden dag werden twee andere schilderijen een naaktstudie uit de school Rubens en een Petruskop uit de school Jordaens, tezamen met een geschatte waarde van 1200, tegen 850 beleena. Dit laatste beleenbriefje nu werd verkocht door den heer B.* te Rotterdam, die, naar ons de heer Penninck de Vries meedeelde, in Juli j.l. de panden inloste. Hij verzocht nog de schilderijen te mogen zien, doch dit werd op reglementaire gron den geweigerd. Slechts van de Rubens bezat de heer B. een foto, waarop vroeger de koop van het briefje was afgesloten. De Jordaens behoorde er bij wijze van toegift bij. Bij de inlossing der panden werd hem mee gedeeld, dat hij ze wel thuis gestuurd zou krijgen, daar de schilderijen van te groote afmeting waren, om direct meegenomen te worden. In de kist, welke bezorgd werd, bevonden zich de Cuyp en de Jordaens, de Rubens bleek niet aanwezig. De heer B. is daarop naar de Bank van Leening terug gegéan met de mededeeling van de verwisseling, wat, gelijk wij gister reeds meldden, uitgesloten werd geacht. Oorspronkelijk meende de kooper gedupeerd te zijn door de vergissing, maar moest ten slotte genoegen nemen met hetgeen hij had gekregen. Hij liet er daarna een foto van nemen en gaf deze ter inzage van eenige experts, die de Cuyp een waarde toekenden van 8 k f 9000. De vergissing, die waarschijnlijk ontstaan is, doordat in één kast de Cuyp stond met de kleinere Jordaens, werd bemerkt, doordat do aflossingstermijn van eerstbedoeld schil derij verloopen was en in publieke veiling zou komen, 7 op 8 Augustus 1925 werd gepfleegd, gear resteerd. Verdachte had zich in eem speciaal door hem achter een hangkast vervaardigde ruim te op zolder verborgen. Reeds eerder had men in de woning van K. huiszoeking ge daan, maar zonder resultaat. Toen de ge ruchten aanhielden, dat K. thuis moest zijn, onderzocht men het huis opnieuw, met bo vengenoemd resultaat. De direetie van het Gemengd Trambedrijf. Mr. Limburg vertelt z'n indrukken. Men meldt ons uit den Haag In Pulchri Studio sprak gistermiddag mr. J. Limburg voor de Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede over „Indrukken van de Zevende Assemblée". Onder het vrij talrijke gehoor merkten wij op de ministers v. d. Vegte en Slotemaker de Bruine en de oud ministers Westerveld, Ort en Lely. Mr. Limburg, die zooals men weet, lid was van de Nederlandsche delegatie te Genève, begon met de opmerking, dat Vrijdag 10 Sep tember door de intrede van de Duitschers voor den Volkenbond een historische en on vergetelijke dag was, omdat door die toetre ding tot den Bond Europa overdekt werd met 'n netwerk van arbitrage- en veiligheids- tractatende Locarno-verdragen. Toen Stresemann c.s. binnenkwamen, stond het vast, dat er nooit meer aanvalsoorlogen zouden zijn. Na iets van de entourage en de sfeer van de vergadering te hebben verteld, besprak mr. Limburg eenige punten uit de redevoe ringen van Stresemann en Briand en trok daaruit do conclusie, dat er in de laatste 6 jaar heel veel ten goedo veranderd is en dat les ironisten et les détracteurs, zooals Briand ze noemde, de menschen die bii iedere moei lijkheid onmiddellijk klaar staan om te zeg gen„Waar blijf je nou met je Volken bond?" ongelijk hebben. Zij vergeten echter, dat, al deed de Bond nog lang niet alles wat op zijn weg ligt, bij verschillende gelegenheden zijn op treden Europa rustig hield (1923 Korfoe- kwestio; 1924 protocol van Genève, d© kwes ties in Opper-SileziÖ tusschen Duitschland en Polen. Zij vergeten, dat er een Perm. Hof van Int. Justitie bestaat, dat door allerlei uit spraken de rust bevorderde, vergeten ook dat Oostenrijk gered werd van financieelen ondergang door den Bond, wiens groote psy- ehologisck-politieke waarde ligt in het feit, dat hij een permanent instituut is, heel wat anders dan de vroegere vredes-conferenties. Uitvoerig ging mr. Limburg daarna de cri sis van Maart 1926 na, do zwaarste die do Bond ooit beleefde. Met klare woorden toe kende spr. de moeilijke situatie, toen Spanje en Brazilië aan Duitschland geen permanen ten zetel wilden geven als zij er zelf ook niet een kregen en we-e6 op de moedige daad van Zweden, om zich daar hardnekkig tegen te verzotten. Het was een groot crisismoment en 't bleek duidelijk, dat de internationale politiek nog steeds den Volkenbond maakt, en niet de Volkenbond de internationale po litiek. De nervositeit duurde tot Augustus, toen de studiecommissie-Motta tot een op lossing kwam met betrekking tot de samen stelling van den Conseil, door de instelling van se mi-permanente zetels, een stelsel door lord Robert Cecil uitgedacht. Speciaal besprak mr. Limburg de waarde van zoo'n Raadszetel voor ons land en noem de het voor ons heeJemaal geen genot om in den Conseil te zitten. Er zijn steeds lastige kwesties te over, men moet z'n opinie uit spreken en dus uiterst voorzichtig zijn in de buitenlandsche politiek en dat brengt vaak moeilijkheden. Zweden is bijv. erg blij dat het uit den Conseil is, maar de Zuid-Ameri- kaansche staten schijnen het een buitenge woon genot te vinden om er wel zitting in te hebben. Spr. vond er niets vernederends in, dat Nederland „maar" met 37 stemmen voor 2 jaar gekozen werd, bij wijze van overgangs maatregel. Voor wie de politieke constellatie kent, is dit heel logisch. Nadat spr, nog even het instituut der per manente zetels ea de verkiezingen had uitge weid en verteld had van het Noorsche voor stel, dat aangenomen 'werd en waarin be paald wae, dat de assemblée den Conseil met ij meerderheid der stemmen kan ontbinden een voorstel, dat evenals dat der uitbrei ding van het aantal zetels vooral Frankrijk en Polen uiterst nerveus maakte, weee spr. op de groote beteekenis van Duitschland's toetreding. De Volkenbond is nu geen ,,bond van overwinnaars" meer, het bloc der groote mogendheden is door de aanwezigheid van Duitschland gebroken en tengevo" daarvan zal de invloed der kleinere staten aan kracht wmnen. In de naaste toekomst zullen de ontwapeningsconferentie en de eco nomische conferentie machtig belangrijk zijn. Speelt de Volkenbond het ontwapenings- vraagstuk niet klaar dan is hem een onher stelbare klap toegebracht; het slagen van de economische conferentie zal daarentegen zijn positie hechter maken dan ooit. Dat wordt het belangrijkste werk, dat de Bond ooit deed. Spr. eindigde met de woorden: De Vol kenbond heeft de toekomst voor zioh. Haasten wij haar niet! Mr. A. B. G. M. van Rijokevorsel, die ook den spreker ingeleid had, dankte met een kort woord dat door applaus onderstreept werd mr, Limburg voor zijn vlotte en in. teressaate voordracht. Directeur Wcijcrman cn onderdirecteur Monlijn. Uit zeer goede bron vernemen we, dat hoogstwaarschijnlijk dc directeur en de onder directeur van de Haagsche Tramweg-maat schappij, de heeren A. W. E. Weijerman en ir. P. M. Montijn, worden benoemd tot direc teur en onder-directeur van de N. V. ..Ge mengd Trambedrijf 's-Gravenhage en omstre ken" en dat ir. J. Lely, directeur van Ge meentewerken, de functie van adviseur van dat bedrijf zal bekleeden. Mislukte inbraak te Amsterdam. Zij kregen al ruzie, vóórdat de buit binnen was. Hedennacht zijn te Amsterdam vier mannen gearresteerd, verdacht van diefstal. Zij had den het plan opgevat, een groot aantal bus sen fruit uit een magazijn aan de Keizers gracht aldaar weg te nemen. Een vrachtauto was door hen voor het ver voer gehuurd. Reeds was een ruit van het- magazijn ingedrukt, toen de vier mannen ru zie kregen met den chauffeur van den vracht wagen. Een agent, die in de verte een en an der had gezien, vroeg hun, mee te gaan naar het politiebureau om het geschil bij te leggen. Toen zij op het bureau kwamen, werden zij meteen ingerekend. Zij ontkennen echter, plannen tot ontvreemding gehad te hebben. De mannen zullen ter beschikking van de ju stitie gesteld worden. „Do Gevangene". Men meldt ons uit den Haag: Nader vernemen wij uit betrouwbare bron, dat de hoofdcommissaris van politie alhier geen bezwaar heeft gemaakt tegen de vertoo ning van „De Gevangene", zoodat thans dit door de Schouwburgcommissie geweigerde stuk a.s. Woensdag in het Gebouw voor K. en W. door het Vereenigd Tooneel zal worden gespeeld. Geen luehthaven bij den Haag? Men meldt ons uit den Haag Naar wij vernemen, moet het college van B. en W. gezien den toestand der Gemeen tekas, van meening zijn geen voorstel tot stichting dener luchthaven van' gemeentewege te moeten doen. De brandkastdiefsUl io Augustus 1925 te Haarlem. Exploitatie van liefdadigheid. Verschoor lot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld, mot aftrek van preventief. Do Rotterdamsche rechtbank heeft heden middag uitspraak gedaan in de zaak tegen M. J, Verschoor, die terecht had gestaan terzake van verduistering van ƒ26.000 van in gekomen gelden voor de noodlijdenden in Drenthe. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis. Hot O.M. had 3 jaar gevangenisstraf ge- eischt. Koloniaal Institunt te Amsterdam. Naar men ons mededeelt, zullen de genoo- digden ter bijwoning van de plechtige ope ning van het Koloniaal Instituut te Amster dam, voor zoover woonachtig hier ter stede, naar de hoofdstad reizen per trein, die te elf uur twintig minuten van hier vertrekt en te twaalf uur vier en dertig minuten te Araster- dam aankomt. Zidafrikaansche staatslieden tot een bezoek aan ons land uitgenoodigd. De hoofdbeèturen van het Algemeen Neder landsche Verbond en de Nederlandsche Zuid- afrikaansche vereeniging hebben aan gene raal Herzorg, eerste-minister van de Unie van Zuid-Afrika, en den heer Havenga, mi nister van financiën der unie. die thans in Engeland vertoeven, een uitnoodiging gezon den, om een bezoek aan ons land te brengen. Nieuwe actie in het bouwvak aanstaande! In Utrecht heeft een gecombineerde hoofd- besturenvergadering plaats gehad van de confessioneele en moderne bouwarbeiders- bonden ter bespreking van de komende con tract-actie. Naar het ..Volk" verneemt, heeft deze ver gadering besloten, aan de bondslnstanties te adviseeren, het contract op te zeggen. Door de stoomtram overreden en gedood. Hedenmiddag werd te Geldrop de 84-jarige T. D., die aan doofheid leidt, door de stoom tram overreden en gedood. Notarieel examen. Geslaagd voor het lo gedeelte de heer J. S. J. Timmer, te Winsum. De examens zijn afgeloopen. Dc veilige schuilplaats toch nog niet veilig genoeg gebleken. In zijn woning aan do Breeetraat to Haar lem is heden de verdachte K. Kiekens in de zaak van den brandkastdiefetal der American Petroleum Company, welke in den nacht van OFFICÏEELE BEBICHTEN uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit: is toegekend de bronzen eere-medaille in de Oranje-Naasau-orde aan A- Boe, to Oosterzee I'r is op zijn verzoek eervol ontslagen uit den zeedienst de officier van administratie 2e kl. W. C. H. Dommersidem D. Roodzant als hoofdcommies bij 't departement van Finan cies idem O. Bakker als accountant bij den dienst der directe belastingen te Eindhoven. is aan den officier-zeewaarnemer 3e kl. van de Kon. Marine-reserve G. J. C. te Roller op zijn verzoek eervol ontslag uit den reserve- dienst verleend en is hij benoemd tot officier vlieger 3e kl.. De gewone audiëntio van den minister van Financiën zal a.a. Maandag niet plaats heb ben. 442* STAATSLOTEBIJ. Vijfde Klasse. Twaalfde Lijst. trekking van October. 100.000 No. 19041. f 5000 No. 1U034. f 1000 No. 6414. f 400 No. 5766, 9609, 1S182. i 'JOU No. 5032, 7412, 8131, S217, 97{| 10138, 15666, 15763. 100 No. 1112, 1978, 2759, 3709 473Ü 5933, 6543, 6922, 8223, 935JJ 1003S, 17454. PRIJZEN VAN ƒ70. 176 1589 3703 0974 9217 11724 15336 185t_ 210 1615 3544 7023 9341 11760 15808 1S5(] 212 1654 3903 7193 yt20 11853 16028 186; 324 1672 4048 7393 9441 12088 16097 187; 426 1690 4097 7422 9678 12212 16351 1893? 453 1742 4121 7475 96y9 12419 16405 1»J( 493 1754 4136 7635 9725 12425 16534 191* 528 1799 4210 7397 9782 12839 lOsóS 19IX 530 1898 4220 7706 9841 12963 16881 19271 613 1899 4226 7782 9853 12987 17014 1928.1 624 1973 4318 7S16 9903 13012 17015 19281. 670 2062 4435 7952 9911 13031 17115 194 675 2273 "36 S050 9933 13122 17159 194.J 879 2336 4654 8079 10241 13188 17203 1951f 911 2436 4686 8084 10375 13217 17218 1967? 940 2514 4758 8117 10390 132S9 17308 1985 955 2652 4781 8174 10489 13350 17471 2U«_ 1047 2656 4889 8291 10626 13473 17483 201«1 1056 2723 5041 8509 10067 1.3483 175S6 201(1 1064 2744 5513 8561 10751 13501 17609 20151 1159 2832 5586 8577 10790 13968 17663 2017® 1107 3169 5685 8396 10S78 14006 17853 202«| 1230 3244 5723 f318 10920 14024 18107 2034® 1271 3298 6161 8052 10928 14216 18178 2041ll 1331 3449 6492 8832 11045 14739 18239 205911 1.347 3452 6564 8802 11179 14740 18312 2061Ï 1369 3)71 0583 8956 11423 11747 18319 2066ll 1498 3177 600,5 8990 11460 15095 18474 20795 1510 3.530 "-S91 9045 11518 1 5140 1 8517 2093! 1547 3688 0964 9202 11635 15170 NIETEN. 8 2707 5872 8163 10614 13265 15434 1813i 138 2794 5876 8171 10656 13290 15473 1613 184 2809 6889 8208 10696 13293 15485 lSlill 200 2829 5S97 8221 10752 13301 15486 l3i-;l 221 2836 5902 8237 10760 13308 15)98 1S293I 228 2847 5936 8257 10769 13472 15515 1S3«I 261 2862 5944 8351 10799 13490 15.325 183f.il 283 2877 C014 8368 10810 13196 1 5527 1818)1 329 '2383 0024 8395 1C821 13502 15557 1848)1 339 2902 0047 8-149 10993 13562 15591 lSJJjl 342 2931 6074 84.36 11002 13583 15622 lSijll 349 2968 6097 8458 11(81 13.588 15670 ISOl'll 3/7 3063 6119 8465 11031 13590 15690 ltcMl 393 3084 6130 8483 1104S 13621 157)7 186»! 2!01 6164 8511 11101 'OOSU 15736 lSBtsl 439 3138 6156 8537 11118 13645 15775 lS6tsl 477 3163 6230 8562 1)127 13659 15796 186191 503 .3167 6242 8536 11202 13190 1.5810 lS6so| 515 319.3 6280 8.5«2 11210 13703 15822 186öl 5)4 3239 6286 8609 112)3 13759 15902 1877)1 592 3249 6280 8612 11290 13779 15963 187K| 6)0 3278 6294 8614 1131.5 1381,1 16001 I<57Po| 686 3287 6319 8620 11364 13417 16033 lSeill 699 3290 6393 8682 11367 13813 16059 ISMol 06 3317 6395 8703 11370 13329 16105 lSS-'ll «ni S737 11371 13931 16114 l»«ÓsP 8730 11375 13860 1C220 ISOlH 8784 11395 13862 16250 18928 8922 11121 1.1963 16208 100N 8834 11449 1.1875 1030.9 19087 8842 11467 13490 16308 19111 SS4S 11535 13929 164.19 19130 8853 11540 13901 10452 1915! 8376 11583 13994 16469 19155 8972 11.586 14002 1647-1 19"5j 9007 11615 14044 16189 19261 9018 11624 14058 16503 19272 9076 11670 11168 16556 19311 747 3.338 6401 761 .1345 6111 784 3.166 6437 86-3 338S 6474 870 3402 6475 871 3114 6478 914 3116 6506 973 3426 6553 9S2 3451 6561 983 3531 6589 989 3644 6623 1010 3610 6640 1045 3619 6665 3636 666S 9080 11692 14185 16590 1934: 1091 -ic-.0 cn,o 9]o] j 1693 14220 10011 19.13 9102 11768 14243 16627 191» 9169 11786 14254 1 6878 1 9431 9219 118U!) 14265 166S0 195S 924(1 11819 14215 16737 1955" 9296 11831 14.141 16748 1984* 9296 US74 14114 16151 1908-5 93U2 11957 i 1435 16755 1970S 9350 12098 11438 16779 19711 98/7 12136 1 1481 16792 117'»1 9414 12155 14500 16870 197® 9429 12183 14.304 1088.; 197* 94419 12253 11505 16890 197/1 9451 12280 14510 16928 VIÏV 9460 122140 14581 10927 1988 9472 I 230O 14596 16945 198ff 9532 12325 14624 16966 loc? 0540 12361 14659 16073 1:0 9581 12369 14675 l'/uO-l 1993 9612 12447 14748 17070 19951 968(1 12467 14755 17151 26(>;ï 9706 12481 117.58 17172 2008 0780 125.33 14830 17190 21110/ 9812 12600 14834 17252 20lï 9826 12684 14838 1723.3 2u22 9858 1271U 148.19 17304 202S 9861 12770 14854 17364 '20291 9377 12772 US57 17401 203(1 9948 12831 14918 17486 2042 99.17 12822 14906 17450 20381 9948 12831 14317 17486 20129 9949 12S36 14930 17543 2017! 2267 4732 7704 10037 12913 14971 17588 2052) 2305 4862 7725 10070 12921 15U33 17622 20531 2344 4929 7753 10092 12937 15065 17633 20-569 2345 5014 7760 10110 12959 151)90 17672 2(104! 2352 5071 7765 10136 12965 15103 17695 2063 2368 5128 7814 10137 13010 15120 17739 20&SC 2411 5129 7824 10167 13050 15142 17790 207® 2452 5196 7868 10170 13060 15149 17791 20711 2493 5216 7879 10199 13065 15212 17831 '20 751 2498 5239 7909 10231 13105 15219 17873 207S1 2506 5299 79.51 10249 131(19 15243 17889 207" 2522 5436 7970 10286 13142 15245 17916 208 2523 5550 7577 10443 131.51 15277 17985 20?: 2366 5560 7984 10463 1.1134 1531) 18006 20S3S 2589 5606 8044 10483 1.1201 15337 18013 2001S 2664 5676 8U45 10515 13215 15360 18059 2092! 2660 5761 8099 10548 13218 15373 18123 20934 2699 6S13 8108 10590 13258 16432 18134 20'Jfi In de vorige lijst stond: 12598 moet zijn 1249! Benevens een premie van f 30.000 voor laatst uitkomenden hoogen prijs en een prem van 3000 voor het laatste uitkomende nummcl 1091 .16.52 6673 1164 3700 669.1 1259 3760 6718 1280 3772 6105 1282 37,1.1 os:)» 1410 3837 6135 1411 3847 6849 1355 3890 6879 1478 8953 6"«4 1/529 3982 8887 1557 3985 6977 1037 3993 7001 1607 3064 7014 1617 3132 7056 1635 4138 71(10 1649 41:31 7112 lo77 4198 7120 1701 4201 7165 1707 4234 7179 1775 4345 7185 1822 4438 7388 1887 4466 743- l'JUO 4518 7488 1939 4526 7495 1942 4546 7.531 1994 4622 7555 2053 4637 7565 2068 4661 7573 2157 4 706 7123 2146 4694 766') 2157 4706 7628 2214 4713 7667 BEURSBERICHT. Amsterdam, 7 October. De ondercfj mincsgeest was beden op vele punten niet gre en ae stemming was moerendeels eerder luier c; vast. ltubberaandeelen vielen niet mede de I11-] wat betere prijs te Londen bleek van geen J vloed to zijn, hetgeen aan bet feit moet wora toegeschreven, dat de handel zeer beperkt bl^ Amsterdam Rubber kon zich moeilijk handt* ven op het slot van gisterook de andere ^'-1 ten stelden zich aanvankelijk iets la^erHeM o.a. moest 6 pCt. prijsgeven. Bij verder verijl brokkelden de prijzen af, waarna de markt rendeels nog iets lager sloot. I Tabakswaarden waren in navolging van R"^ herwaarden niet geanimeerdvroegbeilra war I Oude Deli en Deli Batavia iets lager verhandel terwijl Senembah en de Oostkust iets hoogtj prijzen konden bedingendaarna was de handf afnemend. Wegens licht aanbod, waartegen fl niet de minste steun stelde, liep de koers nad?i hand 3o pCt. terug, waarna de markt zwal. f sloot. Suikeraandeelen kwamen weder meerenet voor affaires bijna niet in aanmerkingaancH len H. V. A. stolden rath 13 pCt. lager. V I stenlanden. Javasche Cultuur cu andere soor^ alsmede Cultuurbanken hadden een traag loop. Bij verder verloop had H. V. A. van melijk sterk aanbod te lijden, waartegen steun geboden werd. Het fonds liep 712 terug. De afdeeling sloot ook voor andere soort'! fLauw. ,1 Van Petroleum waarden moesten KoninW'!! wegens aanbod aanvankelijk 1IJ pCt. prijsc^'J en liepen naderhand nog iets meer terug. In '1 dero soorten was bijna gcc» handelslot Scheepvaartaandeelcn moerendeels stil. HolM Amerika-Lijn echter goed gevraagd met g^L mec-rd verloop. Mijn waarden kalm. Sinkep goed prijshoudend. Amerik^ansche waarden lnfi| loos. Jurgens- en Kunsfcsij4ewaarden aanvank^I

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6