No. 20419. DONDERDAG 7 OCTOBER Anno 1926 EERSTE BLAD. Door de storing in de Elec- trische Centrale verschijnt het Leidsch Dagblad heden later. DE DIRECTIE. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD r_ PIOJS DER ADVEBTENHEN: ,80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. ^Kleine Advertentiën,^uitsluitend.bij;vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor'eventueele opzending van brieven iio Cts. porto te betalen. .Bewijsnummer 5 Cts. .Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. P Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 j PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden peg 8 maanden 'f, 2.36, per week Z 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18. -i Franco per post '/j 2.35 |-H portokosten. Dit nummer bestaae oit TWEE bladen. lgeheelo storing in het clectriseh bedrijf, edenmorgen te ruim kwart over negen ■d in alle fabrieken en ondernemingen liier Ir stede, zoowel als in die der omliggende ueenten, welke haar edectriciteit van de tdelijke lichtfabrieken alhier betrekken, ar het bedrijf door middel van electrici- pjlit gedreven wordt, een algemeene stil- Etand in. ^■[Veral zwegen als bij tooverslag de machi- ■veën; waar even tevoren nog een bed rij- I vige drukte heersehte, was het plotseling dstil, zoodat het personeel zich onver- ichfc en gedwongen vacantie toebedeeld zag. de stad deden al spoedig de dwaaste kuchten omtrent de oorzaak de ronde. Som- jen wisten te vertellen, dat in de machine- mier der stedelijke lichtfabrieken plotse- g een groote vlaïn was opgestegen, waar- het geheele personeel ijlings de vlucht d genomen. Overbodig te zeggen, dat dergelijke ver- altjes op louter fantasie berustten. Omtrent dc ware toedracht der zaak deel de directeur der Stedelijke Lichtfabrieken Be heer ir. G. A. van Klinkenberg, ons het feolgende mede I Van de vier turbo-generatoren, welke in Hg Stedelijke Lichtfabrieken alhier zijn ge- feaatst, was er één sedert eenigen tijd buiten ■erking gesteld, doordat de rotor nieuw ge-, ■fckkeld moest orden. Men hoopte met dit (Perk over eenige dagen gereed te komen. In 'ti inwendige gedeelte van de tweede machine ontstond kortsluiting, met name in den rotor, tingevolge waarvan de derde machine tege lijkertijd overbelast geraakte, waardoor van den regulateur een stang brak, zoodat ook deze machine buiten werking was en het ge- faÉjiele electrisch" bedrijf rtil lag. Door inscha tting van een vierde machine met geringer fpaciteit kon men via een rechtstreekschen bel althans het tramverkeer gaande hou den, terwijl op een gedeelte van het net de ■room door de Haagsche lichtfabrieken werd ■leverd. In de omgeving stonden eveneens alle fabrieken stilalleen te Alphen a. d. Bjn slaagdp men erin een noodregeling te ■effen, door den stroom uit Noord-Holland te Betrekken. Om twaalf" uur hoopte men wederom stroom Ife kunnen leveren en inderdaad begonnen !|m eenige minuten over twaalf de machines ■ederom te draaien, zij het ook met minder {aantal toeren. K De vreugde was evenwel slechts van kor ten duur, want reeds om half een stond alles jweer stil. Hoe lang deze toestand zal voortduren, is het oogenblik, waarop wij dit schrijven, g Diet bekend. Zeker iu, dat heden het. ferk in de grootbedrijven ^ïiet zal kunnen orden hpryAt. Onderwijscon Cerent ie te Leiden. Gelijk reeds eerder bericht is, zal op Zater- g 30 October alhier een conferentie plaats oden, die gewijd is aan de nieuwe baan- ekende richtingen in het onderwijs. De vereeniging ,,De Paedagogisohe Biblio- eek", die deze bijeenkomst organiseert, enscht practici dezer nieuwe sohólen gelegen- id te geven voor een kring van belangstel- nden over hun ervaringen te spreken. Het is echter niet de bedoeling, dat tusschen besproken richtingen: Fröbel, Haanstra, ontessori en' Dalton vergelijkingen worden maakt. De morgen van 30 October zal van pl.m. 10 12 uur voor het Voorbereidend Onderwijs rden bestemd, de middag van pl.m. li4 n het Lager en Voortgezet onderwijs. Inleiders(sters) zijnmej. D. Voltman al- er, mevr. R. Joosten geb. Chotzen van Am- rdam, de heer M. Vrij van Amsterdam en of. R. Casimir. De conferentie vindt plaats in de kleine tadszaal. Tegelijk zal in een ander gebouw gedurende n 3-tal dagen een tentoonstelling van mo- rne leermiddelen en leerlingenwerk worden houden. De deelneraingsprijs bedraagt behalve °r leden der vereeniging een gulden. Aanmelding aan het Secretariaat, Oude Sin- 220, Leiden. Hoogheemraadschap Rijnland. In de gister te Gouda gehouden vereenigde rgadering van het Hoogheemraadschap van ijnland is herdacht de onlangs overleden ofdingeland \V. Biesheuvel Bzn., te Hoofd dorp. L Er werd o.a. *mededeeiing gedaan van de herbenoeming van den Hoogheemraad P. F. Yeelenturf te Hazerswoude, en van het feit, jdat Rijnland zijn procedure voor de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gravenhage tegen den polder Nieuwkoop in zake de betaling van bundergeld heeft gewonnen en dat deze pol der tegen dit vonnis in beroep is gegaan bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Besloten werd onder meer tot het bij wijze van proef aanbesteden van een deel der duin beplanting onder Wassenaar in het aanstaan de najaar en tot het ondershands verpachten van de doorvaartreohten aan 'e Molenaars- brug en de Zwammerdamsche brug voor den volgenden pachttijd. Verder werd, in verband met het renteloos voorschot, verleend aan den op 31 December 1925 overstroomden polder Broekvelden en Vettenbroek voor dijkherstel en droogmaking besloten, om de kosten daarvan te bestrijden udt den opbrengst van een te verkoopen in schrijving in het 3 pCt. grootboek der Natio nale Schuld in een gelijke inschrijving weer aan te koopen ten laste van de dienstjaren 1928 tot 1931, om op die wijze de uitgaven te vcrdeelen over vier jaren. Na afloop der vergadering werd een bezoek gebracht aan den nu weer drooggemalen pol der Broekvelden en Vettenbroek onder Ree wijk. Het gebruik van duinwater, De directie der Leidsche Duinwatermaat- schappij drukt heden per advertentie de af nemers nogmaals op het hart zuinig te zijn met het watergebruik. Wij verwijzen er gaarne even naar, omdat de noodzakelijk heid is gebleken. Tallooze personen schijnen namelijk de gewoonte te hebben overdag op de* bovenverdiepingen de kranen open tc zetten, doch vergeten ze dan 's avonds, als de druk, tengevolge van minder gebruik, grooter wordt, weer te sluiten, met het re sultaat, dat er in meerdere huizen reeds een complete overstrooming heeft plaats gevou- den. Academie-nieuws. Leiden Geslaagd zijn voor het candidaats- cxamen geneeskunde dé dames C. E. J. H. Veen en C. W. van Rooyen en de heeren A. G. Audier, L. W. Hildernisse, A. Rypporda Wiersma, A. R. Best, A. J. Kettler, M. Hom mes, A. J. Duymaer v. Twist, D. Fleischer, R. Mingelen, G. A. Kreutzwendedich vondem Borne, M. Iv. Velds, W. M. B. Bok, T. L. H. Wilkens, M. H. Bleuland van Oordt, H. J. M. Kroughs en L. D. Korthuis. Gistermiddag is op het daartoe van de provincie Zuid-Holland gekochte terrein aan den Roomburgerweg alhier de eerste steen ge legd voor de in aanbouw zijnde fabriek der vereeniging ,,Het Kaasmerk", inrichting voor do aanmaak van Rijkskaasmerken, in tegen woordigheid van het algemeen bestuur dezer vereeniging, haar personeel en enkele genoo- cligden. De voorzitter der vereeniging, de heer J. G. Hibma, hield een korte rede, waarna de steen legging geschiedde door de beide dochtertjes van den directeur, den heer R. de With. In den steen werd ingesloten een oorkonde, bevattende enkele gegevens omtrent de ver eeniging. Gisteravond circa half zeven werd er brand gealarmeerd op het Galgewater no. 15, waarin de cartonnage-, kantoorboek- en brocheer-inrichting, v.h. M. J. Rutgers, is gevestigd. De brandweer met commandant en adj.-commandant en haar gevolg, was spoe dig ter plaatse, maar er behoefde gelukkig geen water te worden gegeven. Het bleek loos alarm te zijn geweest. Dc eigenaar had, zooals hij ons mededeelde, het vuur in den ketel gedoofd en daardoor waren vonken den schoorsteen uitgegaan, wat de omwonenden in. den waan bracht, dat er een begin van brand was ontstaan. Maar ge lukkig dat de brandweer onverrichter zake kon terugkeeren. Wij vernemen, dat bij de Leidsche Jeugd groep voor Dierenbescherming het voornemen bestaat Vrijdag 15 October des avonds 8 uur precies in de groote zaal van 't Nut, de nieu we film te vertoonen, welke door de Neder- landsche Vereeniging tot bescherming van Dieren als propaganda-materiaal wordt uit gebracht. Van deze film gaat een buitengewoon groote opvoedende kracht uit, zoowel voor volwas senen als voor jongeren, terwijl deze wordt toegelicht door den alhier zoo-bekenden die renvriend, den heer J. Ennik, algemeen in specteur van D. B. Het slagen van dezen avond hangt geheel af van 't aantal toegangskaarten, dat ver kocht wordt. Het zou dan ook te betreuren zijn, indien door gebrek aan belangstelling deze prachtfilm niet vertoond zou kunnen worden. Zij, die belangstellen in 't nuttige werk, dat de Leidsche Jeugdgroep voor D.B. beoogt, verzuimen dan ook niet een of meer toegangskaarten te koopen. Deze zijn tot en met a.s. Zaterdagavond verkrijgbaar Vreewijkstraat 17, ƒ0.60 (alle rechten inbegrepen). Opgedragen door het gemeentebestuur van Haarlem aan de fa. Marcelis en Heems kerk, aannemers alhier, het .bijbouwen van een school voor B. L. O. te Haarlem. - Het bestuur der Vereeniging voor christelijk onderWijs te Leiden" heeft, wegens •uitbreiding, benoemd tot onderwijzer aan de school Oo6terstraat 16 (hoofd W. A. Bode- wee) den heer J. W. van Daalen. alhier. Het ontslag van von Seeckt wordt in Fransche bladen beschouwd als een succes voor Stresemann's politiek. Het pan-Europeesche congres te Weenen hield een demonstratieve slotzitting. overzicht. Het ontslag van den Pruisischen minister Severing en de kort daarop gevolgde ont slag-aanvraag van gene raad von Seeckt, heeft behalve in Duitschland, ook in Frankrijk sterk de aandacht getrokken. De Matin" wijst erop, dat de Gezanten- raad indertijd de bevoegdheden van von Seeckt, den chef van het Duitsche leger, heeft willen beperken, daar de militaire com missie van controle in hem een tegenstander vond, die onder den schijn van de grootste hoffelijkheid steeds de eischen van de com missie bestreed. Severing en von Seeckt zijn de belichamingen van twee stroomingen in Duitschland, die onverzoenlijk tegenover el kaar stonden. Het blad betwijfelt of de gezondheidstoe stand van Severing wel de eigenlijke reden voor rijn aftreden is, en gelooft ook niet, dat het deelnemen van den zoon van den kroon prins aan de manoeuvres in Wurtemberg de eigenlijke oorzaak voor'het aftreden van von Seeckt is. Men kan aannemen, dat von Seeckt een hinderpaal voor de toenaderings politiek van Stresemann is geworden. In ieder geval moet de militaire controle ge handhaafd blijven, daar Frankrijk niet te vreden kan zijn met de wijze, waarop de kwestie van de versterkingen van Konings bergen geregeld is. Ook de instructies voor de rijksweer zijn niet bezield met den geest van Locarno. Het legerbestuur is een staat in den staat. Wat echter ook de redenen voor het aftreden mogen zijn, het is zeker, dat Stresemann bevrijd is van twee personen, die hem onder gegeven omstandigheden het lastig hadden kunnen maken. Thans zal Stresemann grootere vrijheid van handelen voor de voortzetting der onderhandelingen met Frankrijk hebben. Andere bladen zien echter het aftreden van von Seeckt een obnflict tusschen oud en nieuw Duitschland. Zij waarschuwen echter voor de opvatting, dat er plots een verande ring in de gezindheid van Duitschland is ge komen. Von Seeckt's ontslag is gedaan om .andere belangrijker concessies te voorkomen, daar het er voor Duitschland thans op aankomt een democratische houding aan te nemen. V Het pan-Europeesch congres te Weenen heeft gister in zijn slotzitting resoluties aan genomen, ten gunste van. de internationale samenwerking, o. a. ten aanzien van het ver lagen der douane-tarieven en van het vraag stuk der Europeesche economische en douane eenheid. De Volkenbond werd uitgenoodigd de strijd tegen de protectie en voor econo mische samenwerking door middel van inter nationale conferenties krachtiger te voeren. De ilaatste redevoeringen gaven nog aan leiding tot een manifestatie van Fransch- Duitsche verbroedering. Delbos, de Fransche oud-minister van onderwijs, verklaarde, dat het noodzakelijk was een Europeesche goede gezindheid aan te kweeken. De goede wil van Frankrijk zou zich verstaan met dien van Duitschland. De vertegenwoordiger der Duitsche jeugd antwoordde met een beroep te doen op de Fransche republikeinsche jeugd. Men mag niet van de Duitsche jeugd verlangen, zei hij, dat zij het slachtoffer blijft der opvat tingen van een tijd, die 1914 niet heeft weten te vermijden. De vertegenwoordigers van de Fransche en de Duitsche jeugd omhelsden daarop elkaar. De leider van de pan-Europeesche bewe ging, graaf Coudenhove, meende, dat een zware strijd voor de samenwerkende Euro peanen te wachten staat, maar dit eerste oongres is een groote historische gebeurtenis, de grondslag voor een toekomstig rijk. Tenslotte publiceerde het congres het vol gend manifest ,,Wij zijn bijeengekomen om de Europee sche grenzen uit te wisschen. om de arbitrage naar de overwinning te leiden, de economi sche eenheid te doen triomfeeren en gelijk heid te brengen onder de staten. Slechts zulk een program kan Europa redden van den politieken ondergang. Wij dqen een beroep op iederen Europeaan om toe te treden tot de Pan-Europeesche Unie, wij doen een beroep op elke Europee sche regeering, wij noodigen haar uit een Pan-Europeesche conferentie te beleggen, wij doen eeti beroep op den Volkenbond, op de vrouwen en op de Europeesche jeugd". DUITSCHLAND. De staatsgevaarlijke prins. zal het ontslag van von seeckt aanvaard worden? De kwestie van het deelnemen van den kroonprinsenzoon aan de rijksweermanoeu- vres m Wurtemberg heeft, zooals we gister meldden, tengevolge gehad, dat generaal von Seeckt ontslag heeft gevraagd. Dit ontslag heeft begrijpelijkerwijze groot opzien gewekt, daar von Seeckt,, 't hoofd van het legerbestuur en opperbevelhebber van de rijksweer,, een -der machtigste personages is in het rijk. Hij treedt weinig op den voor grond en heeft zich daardoor den bijnaam van den sphinx met de monocle" verwor ven. Von Seeokt heeft zich indertijd bekend gemaakt door verijdeling van den Kapp- Putsch, waardoor hij zeer in aanzien steeg in republikeinsche kringen. Intusschen is het •nooit opgehelderd of von Sseokt werkelijk re publikein was of zich slechts aan de verander de omstandigheden had aangepast en de re geering zijn diensten had aangeboden of schoon hij zelf monarchist was gebleven. Het soldaatje-spelen van den oudsten zoon van ex-kroonprins Wilhelm heeft iets van de geheimzinnigheid weggenomen, die tot dusver von Seeokt omgaf, want het is gebleken, dat deze volkomen op de hoogto was van het deelnemen van den 20-jarigen prins Wilhelm aan de rijksweer-manoeuvres te Hünsingen in Wurtemberg. Daar de rijksweer het legertje is der repu. bliek kan een prins daarin niet worden op genomen, zoo denken ten minste de republi keinsche bladen erover. Het feit werd in ruimen kring zichtbaar en bij den rij ksweer- mi nister Gessier werd aangedrongen op maat regelen. De regimentscommandant, onder wie prins Wilhelm diende, werd ter verant woording geroepen. -Deze beriep zich op von Seeckt en het gevolg was, dat laatstgenoem de ontslag namL als de verantwoordelijke chef. Toen eenmaal de rijksweerminister Geasier met het onderzoek begon werd de affaire door de republikeinsche pera tot een poli tieke kwestie uitgedeid. De ,,Köln. Ztg." riet achter deze actie een verbitterd fanatisme van links, terwijl het soldaatje-spelen van een prins, volgens dat blad, een fout is van den regimentscomman dant, die buiten de dienstvoorschriften han delde. Het blad betreurt dat het tot een conflict tusschen Gessier en von Seeokt afcu komen en riet in de perscampagne slechts een middel van links om von Seeokt ten val te brengen. Ook de ,,Gea*mania" het katholieke hoofd orgaan stem mee in het koor van de alarmisten, die het opnemen van een prins in de rijksweer staatsgevaarlijk vinden. De „Germania'' schreef, dat ,,de door het voorval reeds gegronde onrust in breede kringen van het Duitsche volk nog was toe genomen door de tot dusver gevolgde offi- oieele wijze van behandeling der zaak". Het blad ziet voorts in het soldaatje-spelen van den prins een gevaar voor de rustige ver. dere ontwikkeling van den buiten- en binnen- landschen toestand van Duitschland" en hoopt verder, dat de regeering ernstige maatrege len zal treffen en een duidelijk voorbeeld zal stellen, opdat de binnen- en buitenlandsche opbouw der republiek niet verder in gevaar worde gebracht. Het kan geen twijfel lijden of aan de mili taire loopbaan van prins Wilhelm, hoe kort die ook duurde, een onverbiddellijk eind zal komen en dat men ook zijn papa, den ex- kroonprins, te verstaan zal geven, dat een verdere militaire deelneming van zijn zoon ongewenscht is. Niet vast staat of het ontslag van von Seeckt definitief zal zijn. Men zal vermoede lijk den organisator van de rijksweer niet willen missen voor een betrekkelijk futiele kwestie. de opvolger van severing. Grzesinski, de nieuwe Pruisische minister van binnenlandsche zaken, behoort, evenals Severing, tot de soc.-democraten. Hij is uit Pommeren afkomstig, 45 jaren en was aan vankelijk metaalarbeider. In 1906 werd bij bestuurslid van dén Duitschen metaalbewer- kersbond en het volgend jaar gemeenteraads lid te Kassei. Na de revolutie werd hij voorzitter van den arbeiders- en soldatenraad in Kassei. In 1919 werd hij door Noske tot rijkscom missaris en leider van een departementsaf- deeling benoemd. In 1921 werd hij lid van den Landdag en volgend jaar ,,oberregierungsrat." In Mei 1925 werd hij door Severing benoemd tot hoofdcommissaris, van politie te Berlijn. ENGELAND. een schrijven van baldwin aan de mijnwerkers. De particuliere secretaris van Baldwin heeft aan de mijnwerkersfederatie een schrij ven gezonden, waarin hij in herinnering brengt, dat de regeering drie weken geleden aan de federatie voorstellen heeft gedaan betreffende het indienen van een wetsvoor stel tot instelling van een nationaal-arbitra- ge-hof zoodra 't werk in de mijnen zou zijn hervat. Do regeering, aldus het schrijven, £an dit voorstel niet opnieuw verlengen, weshalve zij aan de conferentie der mijnwerkersgedele geerden, welke 7 dezer bijeenkomt, vraagt zich duidelijk over dit regeeringsvoo ratel uit tc spreken, het te aanvaarden of te verwer pen. Gebeurt dit niet, dan moet het voorstel alk ingetrokken worden beschouwd. krassin vraagt een onderhoud met chamberlain. Opnieuw doet 6ovjet-Rusland een poging de onderhandelingen met Engeland tè her vatten. Krassin, de sovjet-geeant te Londen, heeft officieel een onderhoud gevraagd met BINNENLAND. Hoogstwaarschijnlijk zullen de heeren Weijer-» man en Montijn, directeur en onderdireo teur van de H. T. M., worden benoemd in dezelfde functies bij het Gemengd Trambe drijf en zal de heer Lely, directeur van Ge meentewerken, adviseur van dat bedrijf wor-< den. In den Stadsschouwburg to Amsterdam is mevr. Theo Mann-Bouwmeester gisteravond geestdriftig gehuldigd ter gelegenheid van haar afscheid van het tooneeldc burgerij heeft haar daarna nog gehuldigd op een eere rijtoer door een deel van de 6tad. BUITENLAND. De besprekingen van Francqui to Londen zouden tot resultaat hebben gehad, dat aan België een leening van 60 k 75 millioen dol lars is aangeboden door Engelsche en Ame- rikaansche bankiers. Het Deensche ontwapeningsontwerp is door minister Rasmussen weer bij de Laud- sting ingediend. Baldwin zond aan den mijnwerkersbond een schrijven, waarin hij meedeelt, het voor stel van een nationaal scheidsgerecht to zul len intrekken. Verwacht wordt, dat de mijnwerkersgedele-< geerden te Londen vandaag een definitief be sluit inzake de werkhervatting zullen nemen. Nieuwe successen van de Canton-troepen worden uit Shanghai gemeld. Een 2000-tal non-oombattanten is uit de belegerde stad Woetsjang vertrokken. den Britschen minister van buitenlandsche zaken. Chamberlain is tot Maandag a.s. uit Lon den afwezig. Men verwacht, dat het gevraag, de onderhoud kort na dien datum zal plaats hebben. Men veronderstelt, dat dit bezoek een of ficieel karakter zal hebben. Men weet niet, of de Russische vertegenwoordiger een of an der verzoek aan den Britschen minister zal hebben voor te leggen^ RUSLAND. loonsv er hooging en. De raad van volkscommissarissen heeft het wetsontwerp goedgekeurd tot verhooging der loonen van de arbeiders bij de textiel- en metaalindustrie, de mijnwerkers, het spoor wegpersoneel, de transportarbeiders, e.a. met gemiddeld 10 pCt. Hij stelde tegelijkertijd voor de uitgaven voor de administratie der staatsbedrijven, verkeersmiddelen enz., te verlagen. nog een sovjet-republiek. Uit Moskou wordt gemeld, dat het uitvoe rend comité van de Sovjet-Unie heeft beslo ten een nieuwe Sovjet-republiek te Stichten onder den naam van Autonome Finsche ra-* denrepubliek. Zij zal vlak bij de Finscho grens liggen en de districten Staroskworezk en Gatschina omvatten. DONAULANDEN. dreigende ambtenarenstaking in oostenrijk. In Oostenrijk dreigt alweer een ambte- narenstaking, hetgeen reeds herhaaldelijk 't geval was, zonder dat het tot staking is ge komen. Ditmaal weigert de regeering de ge stelde looneischen in te willigen. Twee ambtenaarsorganisaties zouden be sloten hebben a.s. Zaterdag de staking te beginnen. Het plan zou zijn, dat ook hei post- en telegraafpersoneel meestaakt, ter wijl op de spoorwegen niet zal gestaakt wor den. BALKAN-STATEN. loos alarm te athene. Dinsdagnacht is het garnizoen van Athene gealarmeerd, waardoor groote beroering in do stad ontstond. Alle officieren ijlden naar de kazernes, vanwaar terstond sterke mili taire patrouilles en pantserauto's vertrokken. Naar verluidde, waren buiten de stad licht signalen opgemerkt, en concentreerden zich daar benden. Volgens andere geruchten was het geheele geval slechts een proefneming. Een officieele regeeringsmededeeling spreekt echter van een mislukte opstandige beweging en dankt de troepen voor hun spoedig en succesvol optreden. de actie der grieksche konings- gezinoen. In verband met dc voortdurende toene ming der royalistische beweging, heeft minis ter-president Kondyhs besloten, Metaxas, den leider der royalisten, de porie(cuillc van bin nenlandsche zaken aan tc bieden. VEREENIGDE STATEN. green over rusland. Green, de voorzitter van de arbeidersfede ratie, verklaarde in de jaarlijksche conferen tie to Newyork, dat niet samengewerkt kan worden met de Russische arbeiders, zoolang dezen de Sovjet-regeerin'g erkennen en strijd, voeren tegen de Amorikaansche methodes. i v t

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1