'DE WILDE HERTOGIN. HiBT ÉÉN VU KI KEEPEN NOC NIET GEPROEFD Wo. 20417. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 5 October Derde Blad Anno 1926. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. VERHAGEN's PARIJSCHE WAFELS FEUILLETON. Hooge Raad. Bij Kon. besluit is benoemd tot raads- heer in den Hoogen Raad der Nederlan den mr. M. Polak, thans raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Artsenij bereidkunat De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft bij brief aan den voorzatter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hij wenscht in te trekken het ontwerp-A an vul ling van de "Wet van 1 Juni 1865 Stbl. 61, regelende de uitoefening der artsenijbe- reidkunst, zooals die wet is gewijzigd bij latere wetten. Pensioen voor Weduwen en weexen van ontslagen, niet-gepensionn. ambtenaren. Op de vragen van den heer Suring, be treffende spoedige totstandkoming van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in het tweede lid van artikel 44 der Pen sioenwet 1922, zooals het luidt na de daar in gebrachte wijziging bij de wet van 28 Mei 1925 (Staatsblad no. 216), en betreffende schadeloosstelling van de nagelaten betrek kingen vaD ontslagen, niet-gepensionneerde ambtenaren, die mede ten gevolge van het ontbreken van genoemden bestuursmaatre gel hun recht op pensioen derven; heeft de heer de Geer, Minister van Financiën, het volgende geantwoord: I. Door het geruimen tijd uitblijven der aan verschillende Departementen gevraagde adviezen is de in het tweede lid van artikel 44 der Pensioenwet 1922 (zooals dit lid lui 1* na de wijziging van 1925) bedoelde alge ir.eene maatregel van bestuur nog niet lot ft^nd kunnen komen. II. De totstandkoming van dezen maatre gel zal de ondergeteekende met spoed bevor deren. Til. De Pensioenwet gaat van de gedachte Uit, dat belanghebbenden in de eerste plaats zelf verplicht zijn zorg te dragen, dat de ver zekering van het behoud van uitzicht op ge Xmspcnsioen werd gesloten. Zulks blijkt «lil xulikel 95, jo. art. 43 der wet. Alleen in het speciale, in artikel 45 der wet omschreven, geval wordt geen daad van den betrokkene vereischt; hij wordt gedacht de verzekering \b hebben willen sluiten Aan het ontbreken van de in artikel 44, Bj lid, der Pensioenwet bedoelde mededee- ling kan men dus, mede in verband met de daarin voorkomende woorden „zooveel mo gelijk", geenerlei rechten onlleenen Voor het toekennen van schadeloosstellingen be staat derhalve geen rederf. Daarvan kan te minder sprake zijn, nu in de practijk arti kel 17 van het Koninklijk besluit van 11 Juli fl.922 (Staatsblad no. 444) nog toepassing Vindt en de Pensioenraad de betrokken ambtenaren zooveel mogelijk schriftelijk op vun bevoegdheid wijst. De Socialisatie-Commissie. Zaterdag heeft de Staatscommissie, waar aan was opgedragen te onderzoeken, door tfrelke wettelijke maatregelen de voortbren ging en verdeeling van goederen meer dienstbaar kunnen worden gemaakt aan het ^gemeen belang, (de zgn. Socialisalie-com- missie), haar laatste vergadering gehouden. Het door de commissie uit te brengen ver slag is een omvangrijk geschrift geworden. 'Het kan op het oogenblik nog niet geacht vWorden te zijn vastgesteld, daar het in de Zaterdag gehouden commissie-vergadering ter tafel gebrachte rapport nog enkele wijzi gingen behoefde. Wij kunnen echter mededeelen, dat hel uit le brengen verslag geen conclusies zal be vatten. Veeleer is het verslag te beschouwen als 'een uiteenzetting van de verschillende standpunten en slroomingen ten opzichte Van de socialisatie, zooals die in de commis sie tot uiting kwamen. (Tel.) Middenstan dsraad. Blijkens een communiqué van den Mid- denstandsraad is tot buitengewoon lid, ter vervanging van mr. dr. J. Donner, die weg ene zijn benoeming tot Minister van Justitie ontslag had genomen, benoemd en geïnstalleerd mr. H. Bijleveld. In verband met een verzoek van den Minister van Asbeid, H. en N. om gegevens te mogen ontvangen betreffende den om vang van valuta-concurrentie, heeft do Raad stappen gedaan tot het verkrijgen van ambtelijke gegevens, die beoogen een vergelijking mogelijk te maken tusschen den invoer uit België en Frankrijk over de kleine grenskantoren in het Zuiden des lands, over de maanden Mei, Juni, Juli eo Augustus 1925 en '26. In aansluiting aan een desbetreffend communiqué wordt medegedeeld, dat als lid van de commissie van toezicht- op het rijksinkoopburc&u benoemd is de heer L. dc Groot, lid van den Middenstandsraad. In verband met het feit, dat tal van sla gerswinkels voor de wet als werkplaats worden beschouwd, heeft de Raad advies ingewonnen van den heer O. J. Ph. Zaal berg, directeur-generaal van den Arbeid. Deze adviseert, dat een afzonderlijke re geling voor slagerswinkels in een K. B., op grond van art. 7 der Arbeidswet, niet in overeenstemming met de bedoeling van den wetgever is. Naar aanleiding hiervan bleek de Raad van oordeel, dat het alleen dan zin zal hebben, aan te "dringen op een afzonderlijke regeling voor het slagersbe- drijf, indien de patroons en gezellen sa men omtrent zoodanige regeling tot over eenstemming mochten komen. Nederlandsche Jaarbeurs. In de Maandag j.l. onder voorzitterschap van jhr. A. H. Op ten Noort gehouden ledenvergadering van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland werd in de vacature van Voorzitter der Neder landsche Jaarbeurs, ontstaan door de benoe ming van dr. J. C. Koningsberger tot Muns ter van Koloniën, voorzien door de ver kiezing van den heer Fentener van Vlissin- gen, directeur der Steenkolen Handelsver- eeniging te Utrecht. De aftredende leden van het Algemeen Bestuur werden allen heikozen, terwijl de heer Sj. Wouda, direc teur der N.V. Ned. Instrumenten- en elec- trische Apparaten-Fabriek Nieaf te Utrecht, en, als vertegenwoordiger voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht, de heer G. Scrlon, Voorzitter dier Kamer, tot leden van het Algemeen Bestuur werden benoemd. Aan hel in deze ledenvergadering uitge brachte en goedgekeurde jaarverslag ontlee- nen we het volgende. Het afgeloopen ver- eenigingsjaar is het eerste jaar onder de nieuwe financieele regeling; niettegenstaan de de tijdsomstandigheden zorgwekkend bleven en de tentoonstellingsmanie en ver snippering van het jaarbeurswezen de ont wikkeling van hel Utrechtsche Jaarbeure- inistituut bleven belemmeren, zijn de be drijfsresultaten bevredigend geweest De beide in dit jaar gehouden jaarbeurzen had den een gunstig verloop, de organisatie werd door de uitbreiding der groepsvorming versterkt, de belangstelling voor de Jaar beurs' door de aanwinst van een voor ons land belangrijke groep (Werktuigen en Ma chinerieën voor dc Zuivelindustrie) ver hoogd en aan de financieele verplichtingen wegens Rijk en Gemeente kon op den nieuwen grondslag worden voldaan. Het verslag deelt voorts mede, dat op de leening van den Post-Cheque en Girodienst, oorspronkelijk groot f 530.000 thans in to taal afgelost is f 155.000 en dat op de lee- ning van het Rijk, oorspronkelijk groot f 300.000 _een totaal aflossing heeft plaats gehad van f 180.000.De exploitatierekening vermeldt een totaal aan lasten van f286.164.78 en aan baten van f 264.813.34. Van het nadeelig saldo ad f 21.351.44 wordt volgens gesloten overeenkomst f 19.000 ge dragen door de N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Jaarbeursgebouwen en het restant afge>schreven van de Reserve tot Af lossingen op leeningen waarna deze op dc balans voorkomt voor f.76.704.08. Op de aanschaffing waarde van f 1.151.104.95 werd in totaal afgeschreven f712.147.32, zoodat de boekwaarde bedraagt f438.957.63 Balans-, winst- en verliesrekening en exploitatierekening werden eveneens goed gekeurd. Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders- Een delegatie uit het hoofdbestuur van den NederL Bond vaa Chr. fabrieks- en transportarbeiders heeft een onderhoud gehad met den minister van arbeid, han del en nijverheid. In dit onderhoud heeft de delegatie de wenschelijkheid betoogd, ten spoedigste te komen tot een wijziging van de Stuwa- doprewet in dezen zin, dat daarin ere 48- urige werkweek wordt vastgelegd. Voorts is gewezen op het toenemende gevaar voor vermeerdering van Zondags- arbeid in de havens en op de abnormaal lange werktijden in het binnenbeurtvaart- bedrijf. Er is bij den minister op aangedrongen, ook ten aanzien van deze twee punten te overwegen, wat ter wegneming van mis standen moet en kan worden gedaan. Christ verzorging van krankzinnigen. De Vereeniging tot Christelijke verzor ging van krankzinnigen in Nederland heeft te Utrecht haar jaarvergadering gehou den. Volgens het daarin uitgebracht verslag van den penningmeester wordt de finan cieele toestand der vereeniging zeer be vredigend geacht. De heeren j. Bos Hz., J. C. Flieke, J. P. Thierry en jhr. H A. Wttewaal van Stoetwegen werden als bestuursleden her kozen, terwijl als zoodanig gekozeD wer den in de plaats van de heeren L. de Vries Hz., dr. H. Franssen en J. H. de Waal Malcfijt,' die om gezondheidsredenen altraden, de heeren B. Okma, M. Fern- hout, burgemeester van Kampen, en dr. V. H. Rutgers, oud-minister, en verder mr. J. L. Bouma, burgemeester van Hoo- gevecn en de heer Warner. Te Amsterdam zijn overleden de nota rissen Th. A. van Olst en W. Jans, resp. 57 en 70 jaar oud. Het nieuwe gebouw van de Neder landsche Handel-Maat-schappij aan de Vij zelstraat te Amsterdam is officieel ge opend. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. Bommen geworpen. SOERABAJA, 3 Oct. (Aneta). Op het jaarmarktterrean zijn vijf vuurwerkbommeto geworpen, waarvan één op een dansvloer. Drie dames cm twee heeren werden licht gewond, een inlander en een arabier ern stig. Tweehonderd politieagenten zochten het terrein af. De daders zijn onbekend. Drie Ohineezen hebben ook wonden in het gelaat gekregen. Brand te Semarang. SEMARANG, 4 Oct. (Aneta). Alhier is een kapokgoedang afgebrand, waarbij ne gen koelies gedood cn negen zeer ernstig gewond werden. Het ongeluk bij Kethel. De 40-jarige A. v. V. uit Rotterdam, die met zijn vrachtauto door een goederentrein on der Kethel is overreden, i9 in het Ziekenhuis le Rotterdam overleden aan zijn wonden. De toestand van zijn 18-jarigen zoon ie zeer ernstig Ernstic auto-ongeluk nabjj Delft. Zondagavond h;eft op den Rot- terdajnscheweg tusschen Delft en Rotter dam, éern ernstig ongeval plaats gehad. RECLAME. 1635 RECLAME. worden onder andere benamingen, nagemaakt! Let dus goed op, dat U werkelijk Verlragciris Parijscke Wafels ontvangt! In een klein open wagentje waren de heer en mevrouw Weit kamp, uit Rotterdam, met hun dochter en vier kleinkinderen uit rijden geweest. Op den terugweg naar Rot terdam schrok het paard voor een auto. Tengevolge hiervan reed het wagentje tegen den langs den weg loopenden, ongeveer 60 cM. hoogen berm en sloeg om. Alle inzit tenden vielen op den weg. Op dat oogenblik kwam juist de auto van den heer H. M., uit Den Haag, aan rijden. De chauffeur van deze auto trachtte nog te stoppen, doch dit mislukte in zo- Verre, dat nog eonïge der uit den wagen gevallen personen-aangereden werden. Hier door werd de oude heer Weitkamp, stal houder uit Rotterdam, ernstig gewond. Zgn vrouw brak eenige ribben en kreeg een hoofdwonde. De 14 maanden oude kleinzoon Arie Grund kreeg eveneens ernstige hoofd wonden. Mevr. Grund en haar drie andere kinderen, van resp. 5, 4 en 3 jaar, kregen lichte kwetsuren. De oude man en het kind van 14 maan den werden per ziekenauto naar het gast huis te Delft vervoerd. De commissaris van politie liet in zgn auto de oude vrouw naar het ziekenhuis brengen, terwgl in een derde auto mevr. Grund en haar 3 kinderen naar het ziekenhuis werden vervoerd. Mevrouw Grund en drie kinderen werden 's avonds weer uit het ziekenhuis ontslagen en door den heer Grund, uit Rotterdam, afgehaald. De 69-jarige hoer Weitkamp is aan do bekomen verwondingen overleden. Mevr. Weitkamp heeft een onrustigen nacht doorgebracht, doch haar toestand was niet levensgevaarlijk. Arie Grund maakt het be trekkelijk goecl en ook voor dit kind be staat geen direct levensgevaar. Ooggetuigen verklaren, dat den chauffeur van de auto geen schuld treft. Voor het onderzoek heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. Overtreding Loterijwett In samenwerking met de Schiedamsche politie, hoeft do centrale recherche te Rot. ter dam ingegrepen in een handig opge zette zwendelaffaire, die de z.g. Expresse- bank te Schiedam opgezet had, met het oogmerk, den goklust van het publiek te exploitceren In Juli van dit jaar is deze bank begon nen met het uitgeven van premienummers of coupons, die gebaseerd waren op een combinatie-systeem van preïnicnummcra. Deze coupons werden P.N.C.-coupons ge noemd, kostten een kwartje per stuk en waren verkrijgbaar bij de agenten van de bank, uitsluitend bij 2 stuks of een veel voud van 2 stuks, tegelijk. De bank zelf stuurde alleen 20 coupons tegelijk, tegen ontvangst van een postwissel. Het systeem kwam in het kort hierop neer: De houders van de coupons moesten do nummers van 3 coupons bij elkaar opstel len (in ieder geval moest men dan dus 4 coupons gekocht hebben). De som van deze 3 cijfers gaf kans op een prijs. Voor de premies, welke te winnen waren, had de Expresse-bank namelijk prijsgetallen vastgesteld, welke afgedrukt waren op een lijst. Deze lijsten waren kosteloos verkrijgbaar bij de coupons. Dc couponhou- ders konden dus op deze lijst zien, op welke getallen een prijs z*»u vallen, cn nu was het de bedoeling, dat men net zoc lang coupons kocht en de daarop voor komen getallen combineerde, tot de som van drie coupons gelijk was aan het getal, waarop een prijs zou vallen. Deze 3 cou pons moestenLdan uiterlijk 14 dagen na dc sluiting van de uitgifte op het kantoor in^ geleverd worden, waarna uitbetaling volg de. De prijzen varieerden van f 2.50 tot f 10.000. Van Juli j.l. tot heden waren 2 series uit. gegeven, vermoedelijk eik bestaande uit 100.000 coupons. Het totaal aan uitgeloof de prijzen voor deze series was f 57.000. Een derde serie stond op het punt in zee gestuurd te woiden Niet zoodra was het met de uitgifte var de coupons begonnen en werden in de eerste serie prijzen uitbetaald, af het re-» gende klachten, want velen .bemerkten, dat weliswaar premies uitbetaald werden, maar dat dit altijd de lage waren, vo- rieerende van f 2.50 tot f 10 Niemand kreeg een hoogeren prijs, hoewel deze vol gens de prijzenlijst, toch uitgeloofd wa ren, en bekend gemaakt was, dat de series A en B geheel waren uitverkocht Op het oogenblik, dat de politic in greep, waren 100,000 coupons van de uit to geven serie C in het bankgebouw aan wezig. Deze zijn, met do voprradige prij-- zenlij sten, allo in beslag genomen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het systeem van de berekening van de prijzen zoodanig was, dat de hooge prijzen nooit uitbetaald behoefden te worden, doordat bepaalde nummers niet uitgege ven werden. Bij alle getallen, welke wel uitgegeven werden, bleef, bij deeling doof een bepaald getal, een zeker overschot over. Dit overschot bestond bijvoorbeeld uit een oneven getal. De hooge prijzen waren dan toegekend op getallen, die bij deeling door het bepaalde getal een even overschot lieten. Het publiek kon dus nim mer een zoodanige combinatie maken, «vat de som van cijfers van 3 coupons een zoo begeerd getal uitmaakte. Het is gebleken, dat alle uitkecringen van f 100 of meer moesten vallen op g«- tallen, welke een zeventienvoud waren, plus 10; alle uitkecringen van f 10 vielen op zeventienvouden plus 11, cn alle uit- Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van L. DITHMARINE (Nadruk verboden.) 8) >,U zoudt mij eerst eens moeien aanhoo- jrenl U herinnert u dat madame Leonie. „Bij dien naam moet ik u in de rede val len. Nooit zou ik het mij zelf kunnen ver geven haar le hooren noemen zonder ge vraagd te hebben hoe het haar gaat. Ik hoop, dal ons klein diner haar goed bekomen is?" „Uitstekend. U viel zeer in haar smaak ja mijn besle Wood. Nog een minuut en bij noemt mij Jimmy en klopt me op de schouders! Maar Spe- razzi ging onbewogen verder zijn zonnig gemoed voor zijn nieuwen vriend te ont sluieren. „Buitengewoon bent u in haar smaak ge vallen I Ik zeg u, zij is geheel verliefd op u en als ik niet haar broer, maar haar man zou zijn wat zou ik jaloersch zijn! Zij is ver rukt over u.mijn beste James." Daar was het al! Wel nog niet geheel, maar toch bijna. Of hel niet beter zou zijn hem er uit te smijten? „Ja ja dat is zij, mijn beste James/' lispelde de Oosterling verder. „U kunt u in denken, daf zij in onze zaak menschenken- ;.iiis opgedaan heeft. Zij wil u vasthouden. U herinnert u, dat zij u gisteren gezegd heeft, dat wij iemand, als u noodig hadden en de tweeduizend pond die wij u voor uw kleine ontdekking betaald hebben, moeten rente afwerpen." Dat had hij totaal vergelen! Had hij niet zelfs een halve toezegging gedaan? „Nu en?" „Als u mij de eer wilt aandoen, waarde James, mij te begeleiden zal madame Leonie u die vraag beantwoorden. Zij wacht reeds op ons kantoor." James Wood haalde onverschillig de schouders op en ging mede. Hoe groot was echter zijn verbazing, als Sperazzi niet het zwaarvergulde hek van no. 26 opende, maar verder ging tot het volgende huis. Hier hing aan den ingang een groot geelkoperen bord: International Agency Sperazzi Co. Een bord, dat er zeer serieus, zeer solid: en waardig uitzag. Half over den schouder zag Wood zijn begeleider spottend aan. Deze echter hief de dikke wenkbrauwen op alsof hij wilde zeggen: „Ja, mijn waarde, schijn bedriegt I Zij betraden het huis. Dit was evenals het bord, serieus, solide en waardig. Een groot kantoor, waarin ongeveer twintig tot dertig jongelui werkten, kwamen zij binnen. Land kaarten hingen aan de wand, treinregelingen en scheepsroulen volmaakten het geheel. Schrijfmachines tikten, hoe vroeg in den ochtend het ook wa9, er drongen reeds klan ten aan de loketten. Er werd geld gewisseld. Reisbiljetten besteld, mededeelingen gedaan. James Wood viel van de eene verbazing in de andere. Hier werd werkelijk gewerkt. Sperazzi volgde hem, zonder lang op te houden, door hel groole kantoor en ging met hem naar de eerste étage. Ook hier een druk zakealeven en alle mogelijke veelbelovende i opschriften aan de deuren, „Verzekeringen' „Tariefbureau", enzoovoort, enzoovoorL Het werd James Wood vreemd te moede. Hij werd werkelijk bang. Sperazzi, die beleefd aan zijn linkerzijde voortging, kwam hem opeens heel anders voor. Zoo ernstig, en zakelijk als het geheele kantoor. De gang werd door een glazendeur afge sloten; hierop stond met eenvoudige zwarte letters: privé-kantoor. Zij traden binnen. Een kleine vestibule zagen zij, eenvoudig en smaakvol met oude gravures uit Alexandriê en KaïTo versierd, geheel zooals het in een eenzaam koopmans huis hoort. Een zwarlgekleede Arabier nam de hoeden van de heeren aan. Sperazzi opende één-van de twee groote dubbele deu ren en liel James Wood binnentreden. In een groote helverlichte kamer zat aan een kolossale Amerikaansche schrijftafel madame Leonie. Oef James Wood, die zich niet licht liet overbluffen, hield de adem van verba zing in. Zij droeg een elegante, maar heel eenvoudige japon, tot aan den hals gesloten 'Geen brillanten. geen parels. Een kalme, ernstige zakenvrouw. Zij zag er echter even betooverend uit als den vorigen avond toen zij vergeefsch gepoogd had James Wood het hoofd op hol te brengen. Nu zou het haar bijna gelukken. Hij stond daar en staarde haar aan. Onbeheerscht, overweldigd Zij stond op en trad op hem toe. Zelfs haar gang was anders 1 Geen zweven, geen voortglijden. Geen voortschrijdend dansen. De chef van een groote firma staal op en gaat zijn bezoeker tegemoet. Zij reikte hem de hand, hij kuste die, zooals hij die van een hertogin gekust zou hebben. Tevergeefs zocht hij haar blik. Hoffelijk was die, vriendelijk' maar niet één Van die lichlies was daarin die gisteravond geflikkerd en gelokt hadden. Als zij hem gevraagd had, zich voor le stel len James Wood zou zich niet verwon derd hebben. Zij was hem zelfs als een vreemde, als een vrouw, die hij voor het eerst ontmoette. Men ging zitten. Madame Leonie aan haar bakbeest van een schrijftafel. James Wood op een harden leeren stoel er naast, terwijl Sperazzi voor zichzelf een stoel bijschoof en madame opende het gesprek. „Mijnheer Wood, wij hadden gisteren de eer, en, ik wil het niet ontkennen, het ge noegen kennis met u te maken. Ik heb mij veroorloofd in mijn gesprek met u duidelijk te maken dat ik van de kennismaking met u meer verwachtte dan alleen het genoegen van de ontmoetingen. Zooals u ziet zijn mijn broer en ik Voor het woord „broer" wachtte zij een oogenblik. Een nauwelijks merkbaar oogen blik. Maar toch even! James Wood was ge rustgesteld. Onderlusschen hij vertrok het gelaat niet, hij glimlachte niet en bleef even ernstig, als zij. Serieuse zakenmenschen. Ook het huis hiernaast is niet anders dan uit een za kelijk oogpunt le beschouwen wat wij beide ernstig opvatten, niettegenstaande hel mas ker, dat wij daarvoor moeten dragen. Iedere zaak moet een entourage hebben, niet waar? Ik kan niet aan het hoofd slaan van deze internationale zaak, die connecties met San Francisco, Kaapstad, Buenos Aires heeft, in een avondjapon. En voor de leiding van een speelhuis kan ik niet aan een schrijfbureau zitten, niet waar, dat ziet u toch wel in. mijnheer .Wood?" James Wood zag dat in en boog toestem- k mend, - Madame ging voort. „Wij zijn dadelijk overeengekomen, mijn heer Wood, dal u voor een lak van onze onderneming bijzonder in aanmerking komt. Juist de behoefte aan een geschikt persoon heeft hel ons tot nu toe onmogelijk gemaakt, dezen tak uit te breiden, hoewel het mis schien de meest lucratieve van aller, kan zijn. Wij drijven, zooals u gezien zult heb ben, een regelrechte agentuur. Maar een havenstad, als Alexandriê heeft andere be hoeften, andere omstandigheden, als bijvoor beeld Londen of New-York. In een onder-; neming, als de onze komen dikwijls vorde ringen voor, die men niet alleen op koop- mans- of handelsbasis af kan wikkelen. Vor deringen, die een zeker vertrouwen van de zijde van den cliënt voor onze firma ver onderstellen. Daarginds in Europa zou men dezen tak, geheime politie noemen. Bij ons valt al het mogelijke daaronder. Deels heb ben wij de voorkomende zaken afgehandeld zoo goed wij konden, deels moesten wij af wijzen. Juist door een tekort aan geschikte personen hiervoor. Want zie u, -mijnheer Wood, hiervoor hoort niet alleen een scherp versland, maar ook een absoluut vertrou wen. Ik geloof dat deze twee voorwaarden in uw persoon vervuld worden.... Bent u vroeger officier. James Wood glimlachte. „Zouden wij niet de discretie die u van mij verwacht." ant woordde hij, „dadelijk op mijn eigen aange legenheden toepassen. Overigens waar om niet? Juist toen uw waarde broer bij mij binnentrad hield ik met mijzelf krijgs raad over mijn naaste toekomst. Voot de vennf toekomst breek ik mij het hoofd niet. Maar toch overlegde ik, wat ik in den eerst* komenden tijd verstandig deed te beginnen» - - (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9