KWVTTAW DatsKWATTA No. 20417. LEIOSQH DAGBLAD, Dinsdag 5 October Tweede Blad Anno I926T* KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. JAVA REEPEW W UIT DE RIJNSTREEK, .j Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Groningen, J. J. v. d. Wall tc Breda; te Groesbeek (toez.), J. A. Vis- scher, em. pred. te Leeuwarden; te Schalk wijk, J. Jakema te Broek op Langendijk; te Burum, S. Ybema, te Hijkersmilde. Aangenomen: naar Meerssen, J. Benes te Monster; naar Rheden-De Steeg, J. H. Bui- nink te Meppel. Bedankt: voor Mijdrecht, S. C. Groeneveld te Leerdam; voor Hallum, L. Mastrigt te Harderwijk; voor Vreeswijk, D. J Lazonder te Oppenhuizen. Gerei. Kerken. Tweetal: Te Nieuwerkerk (Z.): R. Brou wer te Herwijnen en H. de Lange te Oolt- gensplaats. Beroepen: te Berlikum, J. Meijnen, cand. te Baarn. Bedankt: voor Hilversum, mr. W. S. de Vries te Tzum; voor Emmen, L. van Urk te Sexbierum. Chr. Gerei. Kerk. Beroepen: te Franeker, M Holtrop te UI rum. Bedankt: voor Barendrecht: J. D. Barth te Alphen a. d. Bijn; voor Biezelinge, T. A. Bakker te IJmuiden. Gerei. Gem. Tweetal: te Aaglekerke: J. Fraanje te Barneveld en B. van Neerbos te Temeuzen. Doopsgez. Gem. Beroepen: te Helder, P. J. Smidts le Wit- marssum. Bevestiging en intrede van ds. Cramer te Zwammërdam. De Rem. (Geref.) Gemeente te Zwammër dam zag Zondag de predikants-vacature in baar midden, ontstaan door het vertrek van mej. ds. Rappold naar Dokkurn, weder vervuld door de overkomst van ds. P. H. Cramer uit Alkmaar, die zich in de mor gengodsdienstoefening aan zijn nieuwe gemeente verbond na vooraf door ds. C. D. Sax, uit Oude-Wetering, te zijn ingeleid. In een vooraf-preek wees de bevestiger op het verheugend feit, dat de vacature zoo spoedig weder vervuld was en dat de gemeente het voorrecht had boven vele plattelandsgemeenten,, waar in den regel een open plaats door een candidaat wordt ingenomen, in ds. Cramer een predikant te mogen ontvangen, die al eenige dienstjaren achter zich heeft en dus mede door de praktijk reeds tot zijn ambt is gevormd. Ds. Cramer is een man van studie, maar die zich echter niet in het studeervertrek opsluit en van wien spreker goede geruch ten heeft vernomen, zoodat het hem een eer en genoegen is-dezen predikant in dezen kleinen kring van belangstellenden, die het bezit van een eigen predikant waard Is, te mogen inleiden. Na voorts nog een woord van waardee- iring te hebben gewijd aan de vorige predi kante, ds. Rappold, voor haar trouwen arbeid, hier verricht, ontvouwde prof. Hee- ring zijn tekst voor dit uur uit 1 Thess. 5 24- „üij die U roept is getrouw; Hij zal (bet ook doen", om naar aanleiding daar- ran op ernstige en plechtige wijze predi kant en gemeente aan elkander te verbin den en nadat de nieuwe leeraar de hem gestelde vragen met ,,ja" had beantwoord, hem op hartelijke wijze toe te spreken Ds. Cramer richtte daarna zijn eerste woord tot zijn nieuwe gemeente, sprekende over Lucas 7 40b: Meester, zeg het", daarbij wijzende op de tweeërlei beteeke- nis, die in dit korte gezegde ligt opgesloten om in het bijzonder stil te staan bij de be- teekenis, waarin het voor gemeente en predikant beiden ten zegen kan zijn. Aan het einde dezer met aandacht ge volgde rede, werd dr. Sax allereerst dank gebracht voor de bevestiging. Daarna dankte spr. het Kerkbestuur voor de wel willende wijze, waarop het hem reeds was tegemoet gekomen, hetgeen vertrouwen schonk voor een aangename samenwerking in de toekomst. De gemeente, waarvan spr. de meeslen nog niet kende, had ook reeds dermate blijken van genegenheid geschon ken. dat zijn overkomst uit Alkmaar daar door gemakkelijk en blijde was gemaakt. Spr. was dankbaar gestemd mede hier aanwezig le zien bekende gezichten van vrienden en vriendinnen uit Alkmaar, die spr. in de 7 jaren van moeilijken arbeid aldaar, steeds trouw onder zijn gehoor had gezien. Wel werd hierdoor een pijnlijke ge dachte bij hem opgewekt aan hetgeen hij in Alkmaar moest achterlaten, maar toch Was dit voor hem ook een bewijs, dat zijn arbeid daar niet ijdel was geweest. Achtereenvolgens werden nog toegespro ken catechisanten, organiste en kosteres, 'om ten slotte le eindigen door in innig dankgebed alles aan God op te dragen Het vriendelijk kerkgebouw was voor deze gelegenheid geheel bezet. Na afloop 1 van den dienst maakten velen van de ge degenheid gebruik om in de pastorie met den nieuwen predikant en zijn echtgenoote kennis te maken. Intrede ds. Joh. Kloots te Henkelnm. Ds. Joh. Kloots, gekomen van Varik, deed Zondag 3 Oct. zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Heukelum, na bevestigd le zijn door ds. J. Hoogenraad, Emer.-Pred te Bre da met een predikatie over 1 Thessalon. 5 24. Den nieuwen leeraar werd toegezongen Psalm 134 3 Vóór het uitspreken van den zegen nam. Hs. F. M. Muller van Gorinchem afscheid als Consulent der gemeente en liet den bevestig den predikant-toezingen Gezang 91 3. Des ïiamiddags deed ds Kloots zijn intrede naar :aanlciding van 1 Cor. 1 23a. Aan het einde werd hij toegesproken door den ouderling ■Blokland en daarna door ds. P V. Stein Cal- lenfels van Nieuwland. die afscheid nam Yan de gemeente ..verzocht den nieuwen predikant toe le zingen Psalm 119 17 (ge wijzigd). In beide beurten was de kerk bij uitstek vol. Des morgens was ook nog aan wezig d6. de Bruyn van Denekamp, zoon van een voormalig predikant van Heukelum en des namiddags ds. Groeneveld van Leer dam. Het secretariaat der Synode. Het uit het Haarlemsch Dagblad overge nomen bericht als zou ds. C. J. van Paassen te Haarlem zijn aangezocht voor het ambt van secretaris van de Synode der Ned. Herv. Kerk blijkt onjuist te zijn, aangezien daar van te bevoegder plaats niets bekend is. De scheuring in de Geref. kerken. Zondagochtend heeft de door de Classis Breukelen afgezette predikant der Geref. kerk van Tienhoven, ds. Smelik, gepreekt voor een ruim 100-tal bezoekers, w.o. een aanzienlijk deel uit andere gemeenten, zoo als Utrecht, Hilversum, Baarn, Amersfoort er. Weesp, in een stal van een boerderij. Na dat Ps. 122 vs. 1 gezongen was, deelde ds. Snit lik het volgende mede: De Classis Breukelen heeft in haar verga dering van 30 September ds. Smelik afgezet wegens weigering zich te conformeeren aan de besluiten dtr Asser Synode. Drie broeders van den kerkeraad n.l. N. J. van Hoegze, C. Verhoef en A. van Vliet hebben op de ker- keraadsvergadering, die Vrijdag 1 dezer, on der leiding van den door den Classis be noemde consulent ds. Bruins bijeen kwam, de volgende verklaring afgelegd: Onderge tekenden protesteeren ten ernstigste tegen het besluit der Classis Breukelen tot afzet ting van hun dienaar des Woords ds. E. L. Smelik. Wij achten dit besluit onwettig, om dat het strijdt met de artt. 7 en 32 der Ne- derlandsche Geloofsbelijdenis. Zij achten het ook onwettig, omdat de nadrukkelijke bedoe ling der kerkorde is geschonden; de afzet ting toch behoort niet aan de classis. Zij blijven derhalve ds. Smelik beschouwen als hun wettigen dienaar des Woords. Wij hebben besloten afgevaardigden te zenden naar het Kerkelijk Convent, dat ge houden zal worden D.V. 11 dezer in Ara sterdam, toe te treden tot het Hersteld Ver bond Amsterdam Zuid en Zandvoort Voorts is besloten anderen in de gelegenheid te stellen een verklaring af te leggen in den geest als de drie leden van den kerkeraad. Nog is besloten leden uit andere gemeenten voorloopig als tijdelijke inwoners en met volle rechten toe tc laten. Dinsdagavond zal een vergadering worden gehouden met de leden, die de uitgetredenden zijn gevolgd of villen volgen.' Voorts deelde de predikant mede, dat ér telegrammen waren ingekomen, waarin Gods zegen werd locgewenscht. In het bij zonder legde spr. den nadruk op een brief van dr. Geelkerken en een van ds. Buskes, beiden te Amsterdam. De predikant had als tekst genomen I Ko ningen 18 begin vs. 41 tot het einde. De Jengdkapel te Hoofddorp. Naar wij vernemen zal de opening van de naast de Ncd. Hervormde Kerk te Hoofddorp gebouwde Jeugdkapel, niet plaats hebben op Donderdag 14 October, zooals aanvankelijk werd gemeld, maar op Donderdag 7 October a.s. des avonds te half zeven uur. Het meubilair is ook reeds gearriveerd en men is thans in het gebouw druk bezig met het aanbrengen van de electrische installa tie. RECLAME. Ieder dokter maakt U attent op het gewicht eener geregelde spijsver tering. Gebruik bij darmtraagheid Laxin- drops, het heerlijk smakend, zacht en zeker werkend laxeermiddel. Per doos 75 cent. 1617 Aalsmeer. Evenals dat de laatste jaren geregeld in den herfst is gebeurd, worden ook nu weer door de beide veilingsvereeni- gingen alhier, convallaria-veilingcn gehou den in deze en in de volgende maand, te be ginnen den 13den defcer. De convallaria, welke in dit tuinbouw-centrum nog een zeer belangrijke cultuur uitmaakt, wordt voor het grootste gedeelte uitgevoerd naar Duilsch- land en Oostenrijk, waar ze in den winter in bloei wordt gebracht. Uitsluitend worden dus z.g. „bloemneuzen" verkocht, welke, veelal in de avonduren, uit de „bladneuzen" worden gesorteerd en aan bosjes gebonden. Op zoodanige wijze worden ze op monster verkocht. De bladneuzen worden op bedden in den grond gelegd, waaruit na een twee- lal jaren weer voldoende bloemneuzen kun nen gezocht worden. De soorten, welke hier in cultuur zijn, zijn de Hollandsche, Duit- sche en Fortin. De convallaria (Meilelie) is in den winter een zeer gewild trosbloempje, dat ook hier in bloei wordt gelrokken. Enkele kweekers alhier zijn reeds over gegaan tot het forcceren van seringen. Om de struiken, welke eerst op kunstmatige wijze in winlersiuimer worden gebracht, tot nieuw leven, in dit geval tot bloei te bren gen, is een zeer hooge temperatuur noodig (tot 110 F.) En lang niet altijd gelukt het. 't Is om dezen tijd van 't jaar een zeer ris kant werk. Haarlemmermeer. Zaterdag geraakte de bestuurder van een motorrijwiel op den Bennebroekerweg alhier de macht over T stuur kwijt, waardcor de motor tegen een boom bolste cn de man tegen den grond werd geslingerd. Op verschillende plaatsen verwond, werd hij opgenomen en voorloopig verbonden. Een zoon van den arbeider v. D., die nabij Vijfhuizen alhier werkzaam was aan een dorschmachine, had het ongeluk in aan raking te komen met den drijfriem, waar door hij zoodanig verwond werd, dat ge neeskundige hulp onmiddellijk moest wor den ingeroepenL - >*>- De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 7 October des namiddags om twee uur ten raadhuize. De agenda vermeldt: Voorstel lot aanvul ling van de voordracht ter benoeming van leden van het college van zetters; Benoe ming van vier leden van het burgerlijk arm bestuur wegena periodieke aftreding van de heeren Verhoog, Otto, Ran en Krijger, voor de wijken resp» 2, 9. 10 en 19. Genoemde heeren worden allen weder aanbevolen; Be noeming van een onderwijzeres aan de openbare Lagere School nummer 1 (hoofd de heer van der Hor); Vaststelling van de ver goeding aan de besturen van bijzondere scholen over het dienstjaar 1924 overeen komstig artikel 101 der lager-onderwijswel 1920; Adres van het bestuur der bijzondere lagere school, Spaarnwouderweg nummer 179 alhier, houdende verzoek een bedrag te zijneF beschikking te willen stellen teneinde de oude inrichting der watervoorziening te vervangen door aansluiting op de in deze gemeente gelegde waterleiding; Voorslel om burgemeester en wethouders te machtigen lot het aangaan van een overeenkomst met de directie van het provinciaal electricileits- bedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal tot overname van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf. Hillegom. De vroegere tuinmanswoning op 't Hof, die in de laatste jaren dienst deed als bergplaats voor de brandspuit, is afge broken. De autospuit heeft een betere plaats gekregen. Het oude houten gebouwtje was te vochtig voor de brandbluschmiddelen, bo vendien was het een belemmering in het uit zicht der woningen, die er onlangs gebouwd zijn. Katwijk. Zaterdag had de eindwedstrijd plaats van den schietwedstrijd, uitgeschre ven door de Kalwijksche Burgerwacht. Ge schoten werd op sqhijf B. W., telling 110. Dc uilslag was als volgt: In de A-klasse: le prijs J. Baalbergen 240 punten; 2de prijs Jac. Meijer 237 p.; 3de pr. P. Slingerland 237 p. (poedel in staande serie); 4e prijs E. Scho- neveld 234 p.5de pr. G. van Leeuwen 230 p., 6de pr. Jer. Varkevissèr 226 p., R. Trous selot 223 p.; in de B-klasse was de uitslag, lste pr. S. Minnee Sen. 214 p.; 2e pr. J. de Kreek 205 p.; 3de pr. J. T. Kobus 195 p.; 4de pr. Jac. Bloot 187 punten. Na afloop kwam men samen in de cantine alwaar de com mandant de prijzen aan de verschillende winners uitreikte. Katwijk a. Zee. Van de haringvisschcrij 'kwamen te IJmuiden binnen om le markten de loggers KW 108 met 20 last en KW 52 met 10V» last pekelharing. Van de loggers, waarvan dc vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwam al daar in de haringhaven aan de. KW 20 met 312 kantjes volle, 23 kantjes maatjes- en 18 kantjes ijle haring. Van wege den kerkeraad der Geref. Kerk alhier gisleravónd oen commissie benoemd, .mede uit de Jeden dier gemeente, welke ter .onderzoek heeft de nieuw- of ver bouw der pastorie. Deze commissie bestaat uit zeven personen. Noordwijk. Bij het alhiei gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling waren in de afgeloopen week als werkzoe kende ingeschreven 39 personen, n.l. 15 losse arbeiders, 12 visschers, 7 timmerlieden 2 broodbakkers, 1 landarbeider, 1 opperman en 1 huisknecht. Loop der bevolking. Aangekomen T. J. A. Telgman, winkelbediende van Bre da, Kerkstraat 11. B. G. Lenljes, reli- gieuse van Oldenzaal, Pickeweg 16, P. Klobus, dienstbode, van Alphen a. d. Rijn, Hoofdstraat 40. Vertrokken: J. L. yan Baaien en vr., kell- ncr, naar Amsterdam, Haarlemmerstraat 291. A. van Boxtel, idem, naar Tilburg, Wassenaarlaan 39. J. Ruyzendaal, naai ster, naar Leiden, Maredijk 39a. L. Duyn- dam, dienstbode, naar Den Haag, van Aers-- senslraal 138. G. A. J. Rijken, id., Leiden, Witte Singel 88. J. M. Tabois, serveer- juffr., Almelo, Westeresch 52. G. van Rooyen en vr., onderwijzer, naar Katwijk, Welh. v. d. Piaskade 4. M. G. Lichte veld, religieuse, naar Oldenzaal, St Anloniu3- klooster. G. J. Marijt, zonder, naar Den Haag, Amezonenslraat 59. B. van Heide. Dörnberg, zonder, naar Haarlem, Cooren- hertstraat 4. M. R. Bakker, dienstbode, naar Den Haag, Slatenlaan 125. W. M< Boers, idem, naar Wassenaar, Bakkershi- genlaan 58. D. de Jong en fam., pension houder, naar Voorburg, Maurits3lraat 2. Noordw ij k-B innen. Zondag na afloop der morgengodsdienstoefening deelde ds. van Ilaaften mede, dat er een gift was ingeko men voor de restauratie van de kerk, naar aanleiding hiervan werd ons medegedeeld, dat er bij kerkvoogden en notabelen plan nen bestaan om den buitenkant der kerk te reslaureeren. Zij achten dit zeer noodig, nu thans de toren zoo keurig in orde is ge bracht. Noordwijk a. Zee. Zondagmiddag had op den Nieuwe Zeeweg alhier een ernstig ongeluk plaats, waaihij een kind levensge vaarlijk werd gewond. Te ongeveer 4 uur reed een auto, bestuurd door een heer, met als verdere inzittenden twee dames en een knaapje, vlak voor de Chr. School. Er werd zacht gereden en bij het naderen van enkele kinderen ook luide signalen gegeven, doch plotseling (volgens een ooggetuige) liep het 4l/s-jarig dochtertje van E. van Rooyen, Let-» welk bang was voor een daar loopende hond, voor de auto, met gevolg dat twee wielen het kind over hals enz. gingen. Direct werd ge stopt en het kind bij den heer H. de Boer binnengedragen, waar ook dr. Hermanides dadelijk aanwezig was en oogenblikkelijke overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk achtte. Dit is terstond gebeurd, en daar bleek de toestand levensgevaarlijk, zoodat de vader den nacht ook daar moest doorbrengen. Ernstige inwendige kneuzingen werden geconstateerd. Maandagavond was het kind nog in leven, hoewel de toestand nog zeer ernstig is. vjBü den bestuurder ligt beslist aeen schuld. Door een bestuurder van een vierwie lig motorrijtuig is een lantaarn staande ht)9k Julianaslraat Piet Heinstraat alhier stuk ge reden. De politie stelt een onderzoek in. Dc aangebrachte schade zal op den bestuurder worden verhaald. Noordwijkerhout. De begrafenis van den vermoorden M. S., waarvan reeds Zater dagavond met een kort woord melding werd gemaakt, had plaats op bijzonder plechtige wijze. Onder het luiden der. klok trok de droeve stoet, voorafgegaan door de Rijkspo litie in groot tenue en gevolgd door den loco- burgemeester, gemeente-secretaris, leden van den Hervormden Kcrkoraad, vijf fami lie-leden en honderden belangstellenden naar de Herv. Begraafplaats. Het woord werd o.a. gevoerd door den loco-burgcmecslcr cn ds. P. Hofstede. De belangstelling was enorm. Dc kist was verzegeld. Zondag daarop liet pastoor Quant 's mid dags de doodsklok luiden en werd een lijk dienst gehouden in dc R.K. kerk. Het groote kerkgebouw was geheel gevuld ook met ze»r talrijk andersdenkenden. Het geheele dorp verkeert nog steeds onder den indruk. Valkenburg. De opbrengst van de col lecten in de maand September in de Ned. Herv. Kerk bedroeg voor de Diaconie f 26.84, voor de Kerk f 75,64 en de inhoud der bus sen was f 13.80. De Kerkvoogden van de Ncd. Herv. Kerk hebben van iemand een sprei ontvan gen om deze tc verloten cn de opbrengst te bestemmen voor aflossing van schuld van ae kerk. Burgerl. Stand. Geboren: Hendrik, z. van A. J. v. d. Meij en P. A. Schaap. Voorhout. De plannen voor een mid delbare landbouwschool op Katholieken grondslag alhier, nemen meer cn meer een vasten vorm aan De gemeenteraad heeft, gelijk bekend, reeds financieele steun toegezezd en ook het Rijkssubsidie zal nu spoedig volgen. Met deze stichting zullen de Katholieken de eerste instelling van dien aard in het bisdom Haarlem krij gen. De school, die zal gebouwd worden aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool, waarschijnlijk in het verlengde van den voorgevel, zal voorloopig niet groot zijn en slechts enkele lokalen cn laboratoria omvatten, aangezien de leerlingen gehuis vest kunnen worden in dc Nijverheids school (de inrichting zal zoowel in als ©xternaat zijn). Het onderwijs zal worden gegeven in twee wintercursussen. Het is de bedoeling den eersten cursus October 1927 te doen ingaan. De verwachting is, dat de inrichting in deze streek van land- cn tuinbouw zeer zal floreer en. Loop der bevolking. Gevestigd: O. IT. J. Vcrdcgaal, van Veghel. E. N. A. Dorenbpscb, van .Amsterdam. W. Th. M. Alkcmadc, van Den Haag. P. van der Gragt, van Hoorn J O. Scheffers, van Beverwijk. G. J. dor Held van Noordwijk en A. A. Ouwehand van Noordwijkerhout. Vertrokken: A. J T. en J. A. Riem Vis, naar Noordwijk-aan-Zee. A. M. den Held, naar Haarlem. J. G H. Matthee, naar Zevenbergen G. A. M. van Alem, naar Utrecht. D. en R. Geurs, naar Amsterdam en wed. H. v Kampen geb. B. v. Ruijten, naar Sassenheim. Burg. Stand. GeborenGerar- dus Martinus, Z. v. J. J. Bel en J. M. Tet- teroo. Josef Adrianus, Z. v. H. C. v. d. Hulst en A. van Moorsel. GetrouwdG. Kors 32 j. en M. JVillemse 30 j. W H. van Wouw 40 j. wedr. van M. L. van Dijk en E. de Brabander 33 j. Gisteren had vanwege de bouwvereni ging „Herman Boerhaavc" alhier, door het bestuur de toekenning van de prijzen plaats aan die huurders welke de meeste zorg ge durende den afgeloopen zomer aan hun voortuintjes hadden besteed. De prijzen wer den als volgt toegewezen: le prijs f 10 A. P. van den Berg, 2e prijs f7.50 aan W. van Hoeven, 3e prijs f5 aan G. J. Ouwehand, 4e prijs 13 aan Th. van der Ploeg, 5e pr. f2 aan Th. J. J. UI jee. Voorschoten. De burgerwacht heeft één dezer dagen haar onderlinge schiet wedstrijden in Katwijk gehouden. Aanwezig waren een 30-tal leden en de heer J. W. F. Bakhuis, kapitein toegevoegd aan den in specteur der burgerwachten. Alvorens in de canline de uilslag van do wedstrijden werd bekend gemaakt richtte zich kapitein Bakhuis met een enkel woord tot de aanwezigen. Spr. betuigde zijn tevredenheid over de resultaten welke in het afgeloopen schiet- seizoen en op de wedstrijden werden be haald, en bracht nog een woord van dank aan de heeren van Egmond, bloemkwee- kers, voor de aardige attentie hem bewezen door een mooie nieuwe soort dahlia, door hen gekweekt, le noemen: Kapitein Bak huis. Hierna verkreeg de commandant, de heer A. J. Turion, het woord. Spr. dankte in de eerste plaats Kapitein Bakhuis voor zijn te genwoordigheid en voor de woorden gericht tol de leden en den commandant, en verder ook den kampwachter te Katwijk aan Zee, sergeant Schouten. Namens de leden van de burgerwacht werd aan laatstgenoemde door den commandant een muziekstandaard aangeboden. Ten slotte 3prak de secretaris, de heer C. J. A. Schrassert Bert nog een woord van dank tot den commandant. Men bleef in de cantine hierna nog en kele oogenblikken gezellig bijeen. De uitslag der wedstrijden was: Klasse A: 1. R. v. Mulligen 88; 2. J. v. d. Lubbe 88 p.T 3- A. J. Turion 85 p.; 4. G. J. Yperlaan 83 p.; 5. G. v. Egmond 80 p. Klasse B: 1. K. v. Turenhout 87 p.; 2. W. Ju, 81 p.; 3. T. de Groot 79 p; 4 S. de Groot 77 p.y 5. P. v. Klaveren 74 p. Klasse C: 1 J. v Egmond 89 p.T 2. W. Meyer, 86 p.; 3. A. v. Egmond, 76 p.; 4. N. Vernède 75 p.; 5. S v. d. Mcer 71 p. RECLAME. fl II Slechts één merk kan't beste zyrv 1645 Winnaar wisselbeker, uitgeloofd door den heer Hilligersberg, J. v. Egmond. Revolverbaan1. R. v. Mulligen, 68 p.7 2. G. J. Yperlaan 66 p.; 3. W. A A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye 66 p.; 4. J. v, d. Lubbe, 65 p.; 5. N. Vernède, 65 p. Vrije Baan: 1. J. v. d. Lubbe, 29 p.; 2 G. v. Egmond, 25 p.; 3. S. v. Egmond, 28 p. Dbor het college van Kerkvoogden van dc Ned.-Herv. Kerk is tot de lidmaten een circulaire gericht waarin staat vermeld daf in deze gemeente, in afwijking met vele an dere gemeenten, een collecte wordt gehou den ter bestrijding der uitgaven inplaals van het heffen van Kerkelijke belasting. Waar echter de uitgaven steeds grooter wor den, de lasten steeds zwaarder, wijzen zij er op dat een collecte alléén gehandhaafd kan blijven, wanneer de opbrengst toerei kend is ter dekking van de onkosten. De collecte zal worden gehouden in de week van 49 October a.s. door de heeren collectanten. De lidmaten hebben dus nu de gelegen heid zich vóór of tegen hoofdelijken omslag uit te bespreken. Burgerl. Stand. Geboren: Leendert, z. van L. Vermeer en M. A. Beu- kenholdt. Gusta (Jeertruidi, d. van P. Bogerd en G. Zwaan. Ondertrouwd: H. Bavelaar en B van Zijll. L. Klaassen en G. E. Langeveld. Gehuwd: W. L. Oorschot en C. C. Rcm- mcrswaal. Zoeterwoude. In de onbewoonde villi „Grenshoek" alhier is in de laatste dageD ongewensc-ht bezoek geweest. Van het dienstbodenkamertje, waarop nog veel kleercn enz. van mej. Van T. aanwézig waren, is nog al wat weggehaald. Zaterdagmorgen te half tien wilden hier twee personen zich uit de voeten maken met een groot pak vol met nieuwe onder- kleedang van bedoelde dienstbode, doch dit werd nog juist opgemerkt en verijdeld door don tuinman die hen op heeterdaad betrapte. De personen gingen aan deü haal en zijn tot nog toe onbekend geblo ven. Maandagmiddag te 12 uur had een botsing plaats op den Rijndijk alhier tup- sohen oen motorrijtuig on een wielrijder. De wielrijder is ernstig aan het hoofd ver wond op last van dr. Persant Snoep naar Leiden overgebracht. Het rijwiel was vrij wel geheel vernield. RECLAME. Dat benauwde gevoel als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Poster's Maag- pillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpitlert Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. 1625 Alphen. Burgerl. Stand Be-» vallen: N. Zeilstra geb. Derksen Z. C. Binnendijk geb. Hoogstraten D. H. de Graaf geb. y. Sahie Z. J. M. Vink geb.; Mourits D. O. Heemrood geb. De Bruin Z. J. v. d. Bosoh geb. v. Varik Z. en D^ M. Spek geb, Arlman Z. A. J. de Vogel geb. Senate D. EL Molenaar geb. Baron D. E. Janszen geb. Brictflcm- mer D. Gehuwd: G. Th. D. v. Niekerk jm. 24 j. en C. Boeren jd. 26 j. Overleden: G. v. d. Schee jm. 2 j. W. C. Godschalk jm. 9 w. D. Bavelaar jm. 18 j. De heer P. J. v. Bergen alhier is ge slaagd voor het examen apothekers-assis tent. Loop dor bevolking. Ingekomen P. Bakker, Aarkade 14, uit Amsterdam. H* J. v. Egmond, Hoorn 76, uit Noordwijker hout. H. J. Schreuder en gezin, Burg. Visserstr. 28, uit Leiden. Kinderen van Hulst, Raadhuisstr. 44, uit Amsterdam. Al. Davids, Hooftstr. 26, uit Wageningen. J< P. van Veen, Gnephoek '4, uit Maarseveen. Jj. v. d. Ploeg, Kerkvaaxtsweg 35, uit Ter- Aar. Vertrokken personen: J. O. Jansen, m Apeldoorn. G. Overdevest en gezin, naaf Ter-Aar. Ha. M. v. <L Wissel, n. Den Haag, 2e Schuitstx. 268. Q. Magielae, m Woerden. A, L. en H. den Blanken, m Warmond. O. Bruines naax Leiden, Julia- nastr. 1. M. v. Dolder, n» Purmerend. E- M. v. Velzen, m Haastrecht. J. L. v. Tol* n. Woubrugge. J. V- Bogert cn gezin* n. Bodegraven. G. B. Harlaax, n. Hilver sum, Coehoornstr. Bbuas* H. Vegelin, Ba ke veen 104a, Opsterland. M. Boekhout en" gezin n. Zwammërdam. G J. Versteeg etf gezin, naar Bodegraven. Ook in onze gemeente is üe typhuC uitgebroken. Er komen twee gevallen voog bij H., in de Tolstraat en" y, R? aan be|^ Goudsche Rijpad^

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5