Het Leidsche 3 October-Feest No. 20417 DINSDAG 5 OCTOBER Anno 1926 Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD PRIJS DER AD VEF.TENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 510 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Posichèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18.1 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Een in alle opzichten ge slaagd feest Wanneer wij op den stillen morgen van 5 October op de lange reeks der feeste lijkheden, die feitelijk van Zaterdagmid dag tot Maandag na middernacht, hebben geduurd, in^gedachten terugzien, dan mo gen wij met voldoening oonst-ateeren dat deze feestelijkheden, geen enkele uitge zonderd, schitterend zijn geslaagd en dat j^een wanklanken, van welken aard ook, de rechte feeststemming zelfs ma-ar een oogenblik hebben verstoord. Voor hen die op een even zonnigen Maandag hadden gehoopt als de Zondag is geweest, was het eerst misschien een kleine teleurstelling, dat 's ochtends een nevel de zon verbor gen hield, tenslotte bleek ook dit nog een voordeel: een uitwat drukkende tempera tuur zou velen bij zulk een intens en af wisselend feeslprogram hinderlijk zijn ge weest, Het heeft geen enkel oogenblik bij de uitvoering der verschillende nummefs van het feestprogramma gehaperd. Zaterdagmiddag en -avond was hot. al 'druk, vooral op het Lunapark, terwijl het bestuur ook tevreden kon zijn over de op komst bij de voorstelling in den Schouw burg en bij het cabaret in de Stadsge hoorzaal. Dat de gedenkwaardige 3-October dit maal, zooals immers ook in 1574, op Zon dag viel, is de reden geweest dat de feite lijke feestdag betrekkelijk kalm voorbij ging, wat echter niet wil zeggen, dat de groote historische beteekenis van het ge beuren op den 3en October 1574 niet is herdacht. In alle bedehuizen, in iedere godsdienstoefening is Zondag in Leiden ge wezen op de bijzondere leiding Gods to zien in de feiten die tot het ontzet van onze veste hebben geleid en overal was de belangstelling grooter dan op de gewone Zondagen. In de Waalsche kerk hield ds. S, Clcr een treffende toespraak, die door zijn ge- j hoor bijzonder werd gewaardeerd, te meer I nu ds. Cler, zelf Franschm&n, opnieuw het (bewijs hierdoor leverde, hoe Leiden en Nederland hem ter harte gaan, en hoe hij zic-h in de geschiedenis van dit land en deze stad heeft ingewerkt. De toespraak was een doorloopende vergelijking tus- schen het verhaal van het beleg en het ontzet van Samaria (II Koningen, VI en [VII en het beleg en ontzet van Leiden. Zoo is Leidens bevolking voorbereid ge worden tot do algemcene traditioneele viering zooals zij gisteren heeft plaats gehad. In de vroege morgenuren. Reeds vroeg heerschte er overal in de stad een ongemeene drukte. De commissies voor de regeling van de verschillende num mers van het programma waren voor dag en dauw in de weer. De eerste treinen en trams voerden reeds vele vreemdelingen aan en de zakenmenschen die onmogelijk hun zaken den geheelen dag stop konden zetten, haastten zich om de klanten te hebben bediend voor het eerste nummer van het feestprogramma de feestelijkheden opende. En dat was weder de Reveille van het Leidsch Po- litie-Muziekgezelschap. Toen de Stadhuistoren speelde en daar mede zeven uur aankondigde stonden al vele menschen op de Breestraat tegenover 'het Stadhuis om van de opening van het programma getuige te zijn. Toen de eerste slag van zeven klonk be stegen onze muzikale politiemannen onder leiding van hun wakkeren directeur, den lieer M. Bolderdijk, de trap van het Stad- huis en ving de reveille aan met het ,,Oude [Wilhelmus", van Valerius. Waardiger inzet voor dezen dag v?ü* cr moeilijk te vinden geweest. Het wai uit de houding der omstanders waar te nemen, dat dit door hen, zij het dan ook alleen bij intuïtie werd gevoeld. De volgende nummers, waaronder im mers het ,,Ave Verura" van Mozart cn ,Es ist bestimmt in Gottes Rath", van Tler.delssohn, sloten zich daarbij stem mingsvol aan. Dat besloten werd met het ,,Wien Neer-, lands Bloed", ligt voor de hand. Een kort maar waardig preludium voor hetgeen in steeds versneld tempo zou vol gen, is deze reveille geweest. Palvindezshulde. 1 Nauwelijks was dit nummer afgeloopen 'of de Patrimonium-Padvinders „Leeuw- kenlroep afd. van de C. P. O. Leiden stond tot een twfeede huldiging gereed eveneens yoor het Stadhuis. Het was waarlijk een_ aardig gezicht deze met oranje versierde jongens en meisjes in hun passend costuum de trommels hooren staan eh de fluit blazen Met vliegende vaandels en slaande trom fcing hol door de menigte heen en trok de 'troep naar het monument aan het Plant soen, waardoor de helden van beleg in 157L- driemanschap Doisot, Van der Does en (i c\ ^ouzi]n vereeuwigd. L Pok dit was een aardige, attentie die on- getwijfeld bij een volgende feestviering zal worden herhaald. Deze intermezzo's, die de oude feestvie ringen niet kenden heeft de aandacht ge lukkig niet welen af te leiden van de door de traditie gewijde Koraalmuziek. in het Van der Werffpark onder de beproef de leiding van den heer C. B. Duy-ster en als steeds weder begeleid door het Sjed. Mu ziekkorps. Behalve een aantal dames en heeren die aan den opróep tot medewerking hadden gehoor gegeven verleenden ook een zevental Zangvereenigingen dilmaal hunne mede werking waardoor het koor niet weinig een belanerijkheid had gewonnen. De belang stelling voor dit mooie nummer dat wij voor geen geld zouden willen missen was buitengewoon groot, wij zouden haast zeg gen grooter dan voorgaande jaren. Het ving aan met Psalm 9 dat treffende nummer uit den bekenden bundel waarop o.a. volgden „Een vaste Burcht". Bede voor het Vaderland en natuurlijk Oram je Boven, Wilhelmus van Nassauwe en het Wiens Neerlands bloed. Het zal zeker velen genoegen hebben ge daan dat onze Burgemeester zich weder zoo goed voelde dat hij dit nummer met zijn cehtgenoote heeft kunnen bijwonen. Uitreiking der feestgave. Ook voor de uitreiking der feestgave als steeds bestaande uit haring en wittebrood, als ieder jaar ook de dilmaal door de firma Wed. Van Nelle weder aangevuld met een pakje tabak en koffie was de belangstelling buitengewoon groot. Ook dit gedeelte van het feestprogramma werd bijgewoond door den heer en mevrouw Dc Ciijselaar. De -uit reiking aan bijna 3000 mannen en vróuwen ging weder\vlug van stapel. Dc Commissie daarmede elk jaar belast heeft er den slag van goed maar ook vlug werk te doen. Een der helpsters, raej. Flippo herdacht gisteren als zoodanig haar 25-jarig jubileum. Zij had haar bescheiden taak sleede met zoo veel ijver cn nauwgezetheid volbracht dat dit feest niet onopgemerkt mocht voorbij gaan. Behalve bloemen ontving de jubilaresse met een hartelijk speeclije van den voor zitter ook nog een enveloppe met inhoud. Dat haar de hand gedrukt werd door den Burgemeester en echtgenootc deed moeder Flippo bijzonder goed Het op veelvuldig verzoek boven het wa ter der Aalmarkt afgestoken dagvuurwerk in de laatste jaren zoo'n bijzondere attractie kwam tengevolge van den nevel die boven het water hing niet geheel tot zijn recht al waren er nog heel goede nummers bij. Tot opluistering giiven de muziekvereeniging .Polyhymnia" en de Eerste Leidsche Acc. Vereen. „Onderling Kunstgenot" goede mu ziek ten besle dat door het aldaar zeer tal rijk aanwezig publiek werd gewaardeerd. Bespeling Carillon en Springen van de Fontein. Om volledig le zijn moeien wij hier ook nog vermelden de bespeling van het Caril lon op den Stadhuistoren door onzen stads klokken^. den heer Van Leeuwen, waar van voor den vreemdeling een groote beko ring uitgaat en van het „Springen van de Fontein op de Vischmarkt in den aanblik waarvan ook nog velen zich verlustigen. Kranslegning bij het Monument can het Plantsoen. Na afloop van bovengenoemde nummers begaf het 3-Octoberbestuur gevolgd door talrijke belangstellenden zich naar het mo nument ter herinnering van de helden Boisot, Van der Does en Van Hout een stille maar wijdingvolle plechtigheid, die ongetwijfeld bij volgende feestvieringen ook niet zal ontbreken. Intocht Goulmy en Baer. Tegen tienen hadden velen zich in de omgeving van het Stationsplein opgesteld, teneinde getuigen tc zijn van de „joyeuse entrée" van het Koninklijk Muziekcorps der firma Eugène Goulmy en Baer uit 's-Her- togenbosch. Welk een populariteit dit corps zich bij zijn bezoek aan de Sleutelstad het vorige jaar heeft welen te verworven bleek wel uit de geweldige belangstelling, die ook ditmaal voor dit onderdeel van het feest programma bestond. Dat een groot gedeelte van die belangstelling den kodddg-dikken lamboer-maïtre met zijn enorme kolbak gold, behoeft wel nauwelijks betoog. Te circa kwart voor elf arriveerde met een halfuur vertraging de trein, waarin de muzikanten gezeten waren, aan het station, waarna op het Stationsplein de opstelling plaats had, heigeen dank zij de afzetting door de politie een vlot en ordelijk ver loop had. Even voor elven zette de kleurige stoet zich in beweging en voort trok het waarlijk „Koninklijke" corps langs Stationsweg, Steenstraat, Prinsessekadc. Rapenburg en Doezastraat naar de Jan van Houlkade. Jubelend stegen de frissche klanken uit de vroolijk versierde straten omhoog; 't deed ons. even denken aan de staimuziek van het „vierde" in vroeger jaren. Overal langs den weg stonden de menschen in rijen ge schaard. Bij hot monument in het Plantsoen werd halt gehouden en ter eerbiedige nagedach tenis aan hetgeen vooraanstaande Leidsche ingezetenen eens in 1574 voor hun stad en voor hun land deden, een krans neergelegd. Is het niet goed om op een feestdag als 3 October ook de helden te huldigen aan wie wij dit feest eigenlijk danken? Lang werd hier evenwel niet getoefd en lang9 Korevaarstraat, Breeslraat, Prinsesse- kade, Haarlemmerstraat, Hooigracht, Wa- tersleeg en Hoogewoerd trok het wakkere corps met zijn schitterende uniformen naar de sociëteit Musis Sacrum", waar de stoet werd ontbonden. Herhaaldelijk werden de muzikanten on derweg toegejuicht, zoodat hun rondgang soms leek op den terugkeer van een over winnend leger. En dat zij inderdaad de harten van de Leidenaars gewonnen hebben, wij behoeven het na alles, wat wij hierboven schreven, niet meer te herhalen. Vertrek van de deelneemsters en deelnemers aan het Open luchtspel van de Kweekschool voor Zeevaart. In dc Kweekschool voor Zeevaart had de aankleeding en opstelling plaats en dit had tengevolge, dat tegen den middag honderdon zich in de richting van het Noordeinde be wogen en wachtten totdat deze sloet naar buiten kwam, die met haar mooie frissche costuums en afwisselende kleuren een grootschen indruk maakte. De stoet, een optocht op zichzelf, werd opgeluisterd door de muziek van '1 muziekgezelschap „Werk- mans Wilskracht" en de Ilarmonievereeni- ging „De Post" en trok door duizenden ge volgd langs Witte Singel, brug Kaiserslraat, Boisotkade, Doezastraat.Tlaamsleeg, Garen- markt, Steenschuur, Hoogewoerd naar het terrein aan den Hooge Rijndijk. Zoo hadden lal van stralen reeds van den optocht geprofiteerd. Het Openluchtspel. Mooi op lijd arriveerde de stoet op het Krijthol. Op den achtergrond verrijst voor de tal rijke toeschouwers, d,ie zich op de tribunes een plaatsje hebben veroverd, de silhouet van 't Gravenhof. Door de groote stads poort heen zien we een gedeelte daarvan en van Gravenstein. Overigens teekent zich scherp af de stadsmuur met kanleelen. Die achtergrond doet het wat goed! Op het Krijthof zien we de loges, waar de voornaamste persoonlijkheden straks zullen plaats nemen, rechts en links de tenten der Hollandsche en Henegouwsche edelen, met hun blazoenen en vlaggen ver sierd. Alvorens men een bont cn kleurig tafe reel uit de 15de eeuw aan zich voorbij ziet gaan. voert de inkomst van het muziekge zelschap van Goulmy en Baer ons nog even naar het heden terug. Het Wilhelmus, dat staande wordt aangehoord en 18 Aug. 1420, de dag van den intocht van Jan van Beieren binnen 3e poorten der Sleuleblad en het tournooi neemt een aanvang. Successievelijk zien we alle deelnemers, van hoog tot laag, poorters, gilden, krijgs volk, zoclelaars met narren in werkelijk kleurige en. prachtig harmonieerende costu mes binnentrekken. En dan: verschijn! de hertog met zijn gemalin, de bisschop van Luik, de burgemeesters van Dordrecht en Delft, allen met meer of minder voornaam gevolg. Welk een kleurengamma En wanneer dan de zwaar uitgeruste adel ook is gearriveerd: Philips van Wassenaar, burggraaf van Leiden in 't midden, die den hertog zijn gehoorzaamheid betuigt, dan kan het spel beginnen: Daar snelt de rid derstoet de wapenkoning en zijn helpers aan het hoofd* reeds het Krijthof op. Eerst een ecresaluut aan den hertog, dan nazien van de wapenen door lieftallige edelvrou- wen voor wie het een eer en een lust is straks een lans te breken,, onderzoek der wapenen door den wapenkoning en liet eerst verloonen de ridders htfn juist richt- vermogen met de lans door deelneming aan het spel der 4 elementen. Vier vazen met deksels zijn n.l. bin nengebracht, voorstellende de vier elemen ten aarde, lucht, vuur en water. Worden de deksels goed geraakt en verwijderd, dan ziet men resp. uit de vazen te voorschijn komen, een haas (jammer genoeg geen le vende), duiven, vlammen en water, 't Was een kleinigheid voor de bloem van den adel, op het tournooi vergaderd en de vlotte uitvoering was weldra ten einde. De schildknapen deden genieten van hun rijkunst door het rijden van een caroussel. Dank zij de kleurrijkdom der costumes was het een kostelijke aanblik. De groole strijd, het steekspel, bracht een festal Hollandsche en een zestal Hene gouwsche edelen tegenover elkaar. Eerst twee aan twee, zooals op duidelijke wijze werd aangegeven, evenals de afloop van elk treffen. Ten slotte trok Jean de St. Denis, dus een Henegouwer, als overwinnaar uit den strijd en ontving onder applaus van den hcrlog zijn belooning: een strik aan zijn lans. Na den strijd van den enkeling de mélée of behorde. Nauwelijks is het gouden koord gekapt, of de twee partijen werpen zich op elkaar. Eerst met de lans dan met het zwaard. Wanneer hertog en kamp rechter een einde hebben gemaakt aan den strijd, worden de Hollandsche edelen tot overwinnaars uitgeroepen onder daverend applaus. Het hemd blijft eenmaal nader dan de rok. Ilun aanvoerder, de heer Van Kui lenburg ontvangt de hertogelijke belooning. Nog eenmaal rijden de deelnemers aan liet tournooi het krijt rond cn dan is het einde daar van het openluchtspel. Het Krijthof word! weer verlaten en stil.... Ziehier heel in 't kort geschetst hel ver loop van zaken van den 18dcn Aug. 1420, zooals de fantasie het voorstelde. Een open luchtspel is tocli geen onderwerp van lange j beschrijving, men moet dal zien. Geen pen kan malen de slreeling van het oog, de lusl der kleuren en zonder deze lvlijft er immers weinig over. Costumes en décor waren waren schitterend. De donkere lucht, die gelukkig gesloten bleef, deed heW prachtig boven dit kleur rijk beeld van lang vervlogen dagen Een oogenblikje brak de zon zich nog baan om j vroolijk glanzend licht te weerspiegelen op die ouderwelsche klecderdracht. Een paar maal nog grepen heden en ver leden in elkaar, n.1. toen aan den aanvang een paar kleine kleuters aan hertog en ner- togin gracicusclijk bloemen aanboden en aan het einde, toen kransen werden aange boden door de 3 Ocloberverceniging in de figuur van den voorzitter, den lieer W v. d Laan aan den hertog,' aan den wapen koning cn aan den heer W. van Rossum du Chattel, den in venteerder van het open luchtspel en van den optocht. Het applaus waarmede dit alles gepaard ging, bewees de ingenomenheid van het publick rnet deze gestes van dankbaarheid. De architect-sierkunstenaar Jan de Quack ontwierp het 13de eeuwsch décor voor de circa 90 M. lange stadsommuring met to rens, en het daarachter gelegen circa 18 M. hooge kasleel „Lokhorst". Naar een keu rige aquarel van zijn hand op schaal 1 a 10 werd de ware-grootle-afsiand getrouw aan gehouden door den décorateur Fons v d. Velden. De schoringen en steunen voor deze omvangrijke requisieten werden door voor noemden architect met voorzichtig beleid ontworpen en gecontroleerd. De zeiels voor de 15de eeuwsche hoofdpersonen en auto riteiten werden mede door Jan de Quack ontworpen, door v. d. Velden geschilderd en door den heer Zilman opgesteld. Het sprekend affiche met ridderfiguur was eveneens van de hand van Jan de Quack. Regisseur was de acteur Nico de Jong. Hiermee nemen wij afscheid van dit ge deelte van het 3 Octoberfeest, dat werd ge volgd door den optocht, die op het Krijthof werd opgesteld, zoodat alle toeschouwers van het Openluchtspel nog eens alle gele genheid hadden le# genieten van die kleu renweelde, die zich even móói op tijd als ze gekomen was, weer in beweging zette. De optocht- Bij de 3-October-Veieenigiiig heeft inen er slag van een optocht te organiseeren. Dit is gisteren weer voor de zooveelste maal gebleken toen de historische optocht, voorstellende de intocht van J^n van Beieren binnen Leiden den 18den Augus tus 1420. Het bestuur van de 3-October-Verccni- ging heeft, door juist het plan voor dezen optocht aan de ledenvergadering ter goed keuring voor te leggen, een uitstekende keus gedaan. Djt kwam ie roeer uit, nu de zon gedurende den ganschen duur van den optocht achter een dikke wolkenlaag is verscholen gebleven, waardoor de schitte rende koperen en stalen harnassen der ridders en ruiters met hun veelkleurige wapperende helmbossen en de verheven kleed ij der schooniokkige edel vrouwen veel van het effect miste, dat hei stralend zon licht zou hebben kunnen teweeggebracht. Een oogenblik pakten zelfs de wolken zich dreigend te zamen. Doch het bleef bij dreigen en zoo heeft de 3-Octoberver- ceniging ook in dit opzicht geboft. Voorop in den optocht reden, achter liet rijtuig waarin do commissaris van politic en de hoofdinspecteur gezeten waren, vier bazuinblazers te paard, met de Leidsche en de Nederlandsclie vlag, gevolgd door de uit zwart gerokte heeren bestaande eerewacht met het vaandel der 3-October- vereeniglng, onder ieiding van den heer Van Spall. Darrachter reed bet bestuur der 3-Octobervereeniging in lapdauers. We misten hierin den eere-voorzitter, Leiden's populairen burgemeester; mevrouw De Gijselaar had nu diens plaats ingenomen. Hierachter marcheerde het Kon. Muzick- BINNENLAND. Een geslaagd 3 Octoberfeest in Leiden'f veste. Noodlottige brand- en verkeersongevallen De na-Kaagweek. BUITENLAND. Ontmoeting tnsschen Chamberlain en Briand. Een rede van Stresemann ter beantwoor ding van Foincaré. Ernstige overstrocming in de Vereenigd* Staten. Actie der Russische oppositie. corps van Eugène Goulmy cn Baar, met voorop de beroemde staf-zwaaiende, hooj»- gekolbakte tambour-Mattre, welk muziek corps den optocht opende. Dc optocht zelve bestond uit G afdec- lingen. De eerste werd gevormd door de regeering der stad Leiden met klaroen blazers, de banierdrager van het stad Lei den, pijpers en trommelslagers, de hopman der schutterij en de schutters van het St.- Joris Doelen met hun handboog over den schouder en daarachter Schout en Schepe nen van Leiden en de overige magistraten van Leiden. Een groep Leidsche poorters cn hoofdlieden der verschillende hand werkersgilden 6loot deze afdeeling. De tv/cedc afdeeling jverd gevormd door de geestelijkheid, die in den jare 1420 nog de wereldlijke macht bezat. Voorop g..ig de bischop van Luik, Lodewijk van Bour bon, te paard, gevolgd door het hoofd der Leidsche geestelijken, tevens commandeur dcnDuitsche orde, eveneens te paard Ach ter dezen kwamen te voet een 13-tal mon niken, in hun monnikspijen gehuld. Drie klaroenblazers te paard openden de derde afdeeling, waarin de hoofdperso nen van den optocht, reden op hun prach tig uitgedoste paarden, namelijk Jan van Beieren en Jan Paltsgraaf op den Rijn, beiden zwaar geharnast-. Dan volgden een aantal eveneens in krijgstoerusting gehul de ridders te paard met de banieren der respectievelijke hertogdommen, graafschap, pen enz. Ook verschillende adelijke da mes reden, fier te paard gezeten, in dezo afdeeling mede en trokken door hun be koorlijke kleedij zeer de aandacht. Ook de hofnar en de minnestreelen ont braken in het gevolg van den graaf niet. De vierde groep vertegenwoordigde den Hollandschen adelde vijfde bestond uit krijgsvolk. Tot slot volgdqn de ridders en hun hel- pers, die aa^het tournooi hadden deelge nomen. Behalve het muziekgezelschap Goulmy en Baar verleenden ook de Leid sche muzickvereenigingen Wcrkmans Wils kracht en De Post op verdienstelijke wijze hun medewerking Een woord van hulde komt ook toe aan dc verschillende vereem- gingen die een daadwerkelijk aandeel aan den optocht genomen hebben, zooals Brun. hilde, Jahn, Dient den Heer, de C.P.O. en de C.J.M.V. Padvinders. De weg, welke de optocht door de stad aflegde, heeft anderhalf uur geduurd. On derweg werden hier en daar den dames bloemen aangeboden. Voor de studentm- 8oeiëteit „Minerva" speelde het muziek gezelschap van Goulmy en Baar het ,,lo vivat", dat door de muzenzonen zeer op prijs werd gesteld. Wanneer we ten slotte iets op den ove rigens uitstekend geslaagden optocht zou den willen aanmerken, dan is het dit., dat het ons voorkomt, dat de vcrochillenoo deelnemers elkaar op een te korten afstand volgden. Dit viel te meer op, nu de op tocht in een vrij snel tempo voorbijtrok, leta meer tusschenruimte tusschen de ver schillende deelnemers bij een volgenden optocht zal ongetwijfeld zoowel aan den optocht zelve als aan het publick ten goede komen. Nu had men moeite de volgorde van den stoet uit het programma te vol gen. Rest ons nog te vermelden, dat ruim 320 personen en 100 paarden aan den op tocht deelnamen eü dat de firma Schip pers, te Rotterdam, dit dc costumes had geleveid en de firma Michels te Amster dam, die de zorg voor de grimeering op zich had genomen, zich uitstekend van haar taak gekreten hebben. In den Schouwburg. Hier was het de jeugd, die hoogtij vierde. Voor haar werd toch gegeveD „Tijl Uilen spiegel, een kinderklucht in 3 bedrijven. Het°was een gelukkig denkbeeld aldus ook het opkomende geslacht deel te geven aan de feesten, een deel-geven, dat behalve het aangename ook nog hoogere dingen raakt. Een prachtig bezet Huis heeft 7'00,;v?J Zaterdag als Maandag oprecht meegeleefd met den guit Tjjl. Trouwens, het gegeven ia zoo verwerkt, dat vooir de jogudige

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1