2 HET MOET UW SIGARET ZIJN/ AGENDA. T00NKAMER „DE PLOEG" TENTOONSTELLING SPORT. Chief Whip - jaren geleden aan de spits van de weinige - vandaag nog steeds vooraan onder de ontelbare! - Uw eigen smaak verklaart „wa'arom"! Eisch VIRGINIA CIGARETTES UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. Zondag. JeruCd (Groenesleeg 16)i Samenkomsten le 10 uur voorin, en hallzeven nam. Spr. de beer Verroep van R'dam. Jeruël (Middelstegracht 3): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Evangelisatie (Moischweg 59): Samen- komst te 6 uur nam. Leidsche Schouwburg: „Ver. Tooneel". Feeetvoors telling „Gevallen Engelen' 8 u- Dinsdag. Evangelisatie (Morschweg 59): Samen- komst te 6 uur nam. Woensdag. Schouwburg: Dor Blaue Vogel. 81/* uur. Dagelijks. Le Lakenhal: Tentoonstelling van toeken ningen van Co Breman. Van 10 tot 4 uur. (Zondag3 van 14 uur.). „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag) Mad. Pompadour. 8 uur. Scheve ningen: Circus Maxo. 8 u. Zaterdag. Zondag en Woensdag ook 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Sept. tot en met Zondag 3 October waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesura Mare 76, telef. 406 en G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171, telef. 502. Maandag 4 October neemt waar de apo theek van den heer C. B. Duysler. Nieuwe- Rijn 18, telef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te L ei - den jvordt van Zaterdagavond 8 uur .iot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dc doctoren Bruining, Niemer, Schreuder, Starok cn Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Timmermans, tel. 390. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegstgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 De heer J. K. C. Mallijs, candidaat- notaris alhier is benoemd tot nolaria in 't arrondissement Middelburg met standplaats gemeente Korlgene. Door den garnizoenscommandant al hier is aan het bureel in de Doelenkazerne aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van het garnizoen gedurende het tijdvak van 1 Nov 1926 tot en met 31 Aug. 1927. Er waren ingekomen drie biljetten en wel van N. v. d. Vliet voor kleiaardappelen f5.47, voor zandaardappelen f4.70; Th. Fontein voor klei- en zandaardappelen f5.73; W. den Heeten en Zn. voor klei aardappelen f 5 42 en voor zandaardappelen f 4.70. Aan de laagste inschrijver is de levering gegund. Met den nieuwen Winlerdienst, komen wat Leiden betreft, weinig veranderingen voor in de treinenloop. Alleen de ochtend trein van 7.52 naar Den Haag is 10 minuten later geworden (nu 8.02) én is trein 1070 (9.14 van Rotterdam, 10.07 aankomst Lei den) vervallen. Op het baanvak LeidenUtrecht is geen verandering. Trein 1109 (vertrekt 6.46) gaat weer door naar Eindhoven en trein 31 (ver trek 7.30) en trein 1055 (vertrek 1.12) door naar Nijmegen. Voorts zijn enkele treinen 1 minuut ver vroegd of verlaat. Teneinde de talrijke vreemdelingen, welke ongetwijfeld a.s. Maandag de Sleutel stad zullen bezoeken, ook in de gelegenheid te stellen „Leidens oudste bezienswaardig heid" te bezichtigen, stelt de exploitant van „Den Burcht", de heer A. Backer, deze his torische plek op dezen dag gratis toe gankelijk. Gedurende de feestdagen is in Zomer- zorg te bezichtigen een Alpen-dorp, dat de bezichtiging alleszins verdient. Het Lu xor-th eater staat in het ieeken der vroolijkheid, zich aanpassende aldus bij de feesten ter herdenking van Leiden's Ontzet. Er staan een tweetal ko mische hoofdnummers op het program, waarvan vooral de èersle, getiteld „Past op de zakkenrollers" uitstekende kwaliteiten bezit. Het verhaal op zichzelf, gelijk dit in het programma slaat vermeld, doet een drama verwachten, doch. niets is minder waar. Het wordt een vroolijk gebeuren vol sensatie en geest, waarom de talrijke toe schouwers gisteravond hartelijk hebben gelachen. De hoofdrol i9 in handen van Ossi Oswalda, die zich op voortreffelijke wijze van haar taak kwijt. Na de pauze een Tom Mix-film, een geschiedenis van liefde, vechtpartijen, enz. De directia van het Casino-theater heeft tijdens de feeslweek beslag weten te leggen op de overbekende Deensche ko- hiioken Walt en V» Watt. waardoor een geheele week stampvolle zalen ons geen al te gewaagde voorspelling lijkt, wanneer althans het publiek na 3 October nog geÜ over heeft. Ditmaal zien wij het duo in actie als molenaarsknechts en de tjokvolle zaal hoeft gisteravond weer gebruld van het lachen om de onverbeterlijke mimiek van den kleinen dikkerd en de flegmatiek van zijn onafscheidelijken langen broeder. Watt en J/a Watt zijn nog steeds de lie velingen van het publiek en verdienen deze populariteit ook in deze creatie ten volle. Behalve een zeer uitgebreid weekjour- naal wordt voor de pauze als hoofdnum mer vertoond „Ongewapend", een Wild- West-film van het gewone genre; sensation neele achtervolgingen over daken, schiet-, en vechtpartijen, enz. De aangekondigde hoofdfilm „De ge-, heimzinnige vreemdeling" kon niet worden vertoond, daar deze film erg beschadigd was aangekomen. In het City-theater wordt als ge woonlijk aangevangen met het Wereld nieuws, waarop volgt een klucht in 2 acten „Niet schieten". Daarna wordt begonnen met de eerste hoofdfilm „De waardin uit de matrozenkrocg". waarbij de bekende filmster „Norma Talmadge" de hoofdrol vervult. De geschiedenis luidt in het kort: Een arm Engelsch danseresje trouwt met een rijken heer, doch reeds op hun huwe lijksreis wordt hij haar ontrouw. Door verdriet en wanhoop gedreven, neemt ze haar vroeger beroep weer op. Na korten lijd eischt de vader van haar echtgenoot, die inmiddels overleden is, haar kind op. Ten einde raad vertrouwt ze haar zoon toe aan een oude dame en smeekt deze hem op te voeden tot een heer. Jaren verloo- pen en al dien tijd heeft ze VTUchtelooze pogingen gedaan om haar kind nog eens terug te zien, lot ze hem ten slotte door toevallige omstandigheden ontmoet en voor zich terugwint. Na de pauze krijgen we nog een zeer mooie film: „De strijd in de goudvallei", waarin-Engène O'Brien en de jonge artist Ben Alexander de hoofdrollen vervullen. Beide films zijn keurig en gevoelvol ge speeld, en vormen dan ook weer een bij zonder goed geheel. Hedenavond, opent de heer M. Kou- prie in het perceel Breestraat 43, voor heen bloemenmagazijn van de firma Zui- dam, een nieuwe sigarenwinkel. Het pand maakt, dank zij de goede zorgen van de heeren Geenjaar, timmerman, Petit, schil der, Boekkooi, stucadoor, Lek, gasfitter en Dool, electricien, een inderdaad keuri- gen indruk. De heer Kouprie legt zich toe op den verkoop van uitsluitend eerste klasse merken sigaren, sigaretten en tabak. Gistermiddag wilde de 7-jarige# Chris tina B., terwijl zij een eind weegs achter een met 'n paard bespannen bierwagen had gehold, op de Haven den weg over steken, toen van den anderen kant een vrachtauto kwam aanrijden. Slechts door onmiddellijk uit allo macht te remmen, wist de bestuurder J. K. W. te voorkomen, dat het kind overreden werd. Nu kreeg zij sleohte nog een flinken stoot van de radiator, waardoor zij eenige onbeduidende wondjes opliep. Op verzoek van den Commissaris van Politie alhier, is te Venlo aangehouden C. v. d. H., kcopman te 's-Gravcnhage, die onlangs ten nadeele van Van der G., te Leiderdorp een koe en een bedrag van f 245 ontvreemde. De man is naar hier overgebracht en ver volgens ter beschikking van de Justitie ge steld. Gisteravond te ongeveer 9 uur is aan den Haagweg nabij de grens der gemeen te een vrachtauto van den heer L., boter- handelaar te Leidschendom en bestuurd door den 18-jarigen chauffeur A. D., ver moedelijk tengevolge van den mist tegen een boom gereden. De auto werd nage noeg geheel vernield. Een inzittende, de 19-jarige M. v. d. B. uit Leidschendam werd ernstig verwond aan den linkerarm en in bewusteloozen toestand naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Hedenmor gen om elf uur was de patiënt nog steeds buiten, kennis. Op de markt is gisteren een wit schaap (ram) onbeheerd achtergebleven, dab gestald is bij de firma Dieben. Inlichtingen te bekomen bij den Com missaris van Politie. Gistermiddag is van een perceel aan den Nieuwe-Rijn, bewoond door den heer P. de B. een winkelruit ingedrukt, door dat een vierwielig voertuig, bestuurd door H. O. in aanraking kwam met een hand wagen, welke voor genoemd perceel stond. Gistermiddag omstreeks 1 uur had op den hoek van Morschweg en Steenstraat een aanrijding plaats tusschen een bier wagen een een auto, bestuurd door deii heer N. v. d. H., waardoor van laatstge noemd voertuig het Knkervoorwiel werd vermeld. Het tramverkeer ondervond hier door circa tien minuten vertraging. RECLAME. RAPENBURG 3 van UNICA Glaswerk en geslepen Kristal van fabriek „LEERDAM" A. HUISMAN, Binnenhuis-architect 1594 VOETBAL. EdoA. S. C. Id den wedstrijd EdoA.S.C. zullen de Haarlemmers morgen als volgt uitkomen (links naar rechts): doel: Meenhorst; ach ter: Boeree en Kuil; midden: O, v. d. Laan, Dinkla cn J. Peruke!; voor: v. d. Hurk, P. Perukel, Stiffens, Tanis en Swart. - RECLAME. 7.-40 Ooi?* met kurk en goud mondstuk» Chief whip Alphen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, 2e helft September 1926. Brieven binnenland. 1. Minister van Jusli- tie, 's-Gravenhage; 2. Post, Teraar; 3. Ge meenteraad, Teraar. Briefkaarten binnenland: 4. S. v. d. Lelie Alphen a. d. Rijn. 1 brieikaart zonder adres. Bodegraven. In de tweede helft van September is één brief als onbestelbaar te rugontvangen. Het adres luidde:? Jac. Cats- kade 46, Amsterdam. Postspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- poslkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 4871,30, terugbetaald 13312,60. Het laalsle door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4874. Boskoop. Door den heer B. alhier zijn Dinsdag twee vischotlers gevangen. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen II. J. N. uit Hazerswoude wegens bet in gevaar brengen van 't ver keer met een motorrijtuig op de Zijde alhier Hazerswonde. Met den bouw van de nieuwe Oostbrug is men thans geheel gereed gekomen. Ze is weer voor het verkeer open gesteld. Ook de doorvaart, welke een drie tal maanden gcslremd was is hersteld, zoo dat het bietenvervoer ongestoord kan plaats hebben. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag den 5en October, des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling Rekening Wa terleidingbedrijf over 1925. 3. Voorloopige vaststelling Gemeente-Re kening over 1925. 4. Aanbieding begrooling Waterleiding bedrijf voor 1927. 5. Aanbieding Gemeente-begrooting voor 1927. 6. Benoeming commissie lot het nazien dier begrootingen. 7. Opmaking voordracht 2 leden v. d. Col lege van Zetters, (aftredend de Heeren J. van Beek en L. van Gaaien). 8. Vaststelling vergoeding a. d. Bijz. scho len over het jaar 1924 (driejaarlijksche af rekening). 9. Verzoek Chr. H.B. School ie Leiden om subsidie onderwijskosUn. 10. Opnieuw vaststellen van de Algem. Politieverordening. 11. Electricileits-voorziening van bet Raadhuis. 12. Mededeeling omlrent nemen proef tot verbetering der wegen. 13. AI- en overschrijving begrooting van 1926. En hetgeen verder door den Voorzitter of de Leden mocht worden Ier tafel gebracht. Leiderdorp. Omtrent het jubileum van Brouwers Aardewerkfabriek, waarover wij gisteren al iets mededeelden, meldt men ons nog het volgende: Na de gehouden toespraken door den Pres.-commissaris en meesterknecht, welke met de aanbieding van geschenken gepaard gingen, (dat van de commissarissen was een doos tafelzilver, van het personeel ecu rookstoel met inscripties), werd de jubi laris verrast door de binnenkomst van tal van Nederiandsche architecten. De rij werd geopend door deo nestor dezer, den heer dr. H. P. Berlage. Wjj noemen voorta nog de volgende namen: W. Verschoor, W. de Vrind, Joh. G. Robbers (B. I.), dr. G. W. van Heukelom (B. I.), G. van Hoogevest, G. J. Rutgers, A. Broese van Groenau (B. I.), W. Dahlen, JV. Fontein, Alb. H. v. Rood, B. C. I„ G. Stapenséa; terwijl geluk- wenschen inkwamen van de heeren L. H. van Hylckema Vlieg, Sam de Clercq, De Rood en Overeynder, P. G. Buskens, de Ver. V.A.N.K., Jan Wils, prof. J. A. G. van der Steur (B. I.), Herm. v. d. Kloot Mey- burg, Tuinarchitect Schulz, jhr. Pa Gjjse- laar (burgemeester van Leiden) en de archi tecten Gratema en Versteeg. In een allerhartelijkste en geestige speech hield de architect W. Kromhout GtN.zn, uit Renkum, een beschouwing over het kar rakter, dat Brouwer's werk innam in de historie der Europeesche beeldhouwkunst. Nog wachtte hem eeD groote verrassing. Hem werd n.l. verzocht zich bereid te ver klaren te poeeeren voor den Nederl. kunst schilder .Willy Sluyters, opdat zij in staat waren de beeltenis van Willem C. Brouwer aan diens echtgenoote aan te bieden. Met een enthousiast applaus werd dit bewijs van waardeering aanvaard. Na teruggetrokken te zijn in Brouwer's woonhuis, waar de eerewijn rondging, werd per auto naar „Den Turk" gereden, waar een allergezelligste lunch dezen dag be sloot. Wonbrngpe. Het fanfarecorps alhier maakte een rondgang door ons dorp len be hoeve van de Kas van het corps. De collecte bracht f 95.74 op. Burgerlijke Stand. Geboren Hendrik, z, van R. Hoogendoorn en A. E. van Dijk Lucas, z. van C. Van Egmond en H. G. Mulders. Katwijk-aan-Zee. Op jnilialiei van den heer P. v. d. Berg is men hier gekomen lol de oprichting van een biljartclub, ge naamd „tlollandia". Het ligt in het voornemen van het voor- loopig bestuur aan de competitie van den Leidsehen Biljartbond deel ie nemen, waar voor dan ook bereids is ingeschreven, terwijl het spelen van onderlinge wedstrijden nog worden overwogen. Voorloopig zal met een vijftal in de com petitie (2e klasse) worden uilgekomen, hel welk bestaat uit de heeren J. v. d. Laan, P. M. v. d. Berg, H. van Boeien, L. Blonk en Haasnoot. Met belangslefring zien wij de verrichtin gen van onze plaatsgenooten tegemoet. Begin October zal worden begonnen met een thuiswedstrijd. Noordwijk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpposlkantoren werd gedu rende de maand September 1926 ingelegd een bedrag van f 7529.19 en terugbetaald een hedTag van f 8256.38. Het laatste door het kantoor afgegeven boekje draagt het nummer 6272, Postcheque en girodienst. Aan hel postkantoor alhier en de daaronder ressor teerende hulpkantoren werd gedurende de maand September 1926 op de diverse reke ningen gestort f 171.084.83 en terugbetaald f 63,975.86. Er hadden 620 stortingen en 291 uitbetalingen plaats, Noordwijk-Binnen Op haar verzoek is aan mej. D. Loglenberg, kantoorbediende der posterijen en telegralie met ingang van 1 Ocleber, eervol ontslag verleend uit hara betrekking zulks in verhand met haar spoe dig vertrek naar N. O. Indië. Mej. L. M. Bolhuis, telefoniste ie Lei den en als zoodanig gedurende het badsei zoen ten postkantore alhier tijdelijk werk zaam. werd met ingang van 1 October be noemd lot kantoorbediende der P. en T. al hier. DE ALGEMEENE TOESTAND. Chamberlain's reis Weer een v redesactie. De Italiaairsche bladen geven, blijkbaar officieel geïnstrueerd, geen zakelijke mede deel ingen over het onderhoud lusschen Chamberlain en Mussolini te Livorno. Zij leggen echter den nadruk op het groote be lang voor Italië en achten deze conferentie een succes voor het Italiaansche prestige. De Parijsche bladen bespreken het onder houd tusschen Chamberlain en Mussolini uitvoerig. De „Echo de Paris" wijst op het verschil in houding lusschen de Italiaansche en En- gelsche pers. Terwijl Italië op de groote be- teekenis der gebeurtenissen wijst, verkla ren de Britsche bladen dat het slechts een beleefdheidsbezoek geldt. De „Avenir" betwijfeld of er iets defini tiefs tot stand gekomen is. Die „Gaulois" betreurt de afwezigheid van Frankrijk. Na zijn gesprek met Mussolini te Livorno is Sir Austen Chamberlain naar Genua vertrokken aan boord van het jacht „Dol phin", waarop hij de gast is geweest van het parlementslid Sir Warden Chilcot. Vandaar neemt hij den trein naar Londen; op de doorreis zal hij waarschijnlijk te Parijs ge legenheid hebben een groet te wisselen met Briand. In de commentaren der Engelsche bladen wordt er aan herinnerd, dat Groot-Briltan- nië en Italië in het bijzonder één gemeen schappelijk belang hebben als medegaran* len van het verdrag van Locarno. Dat ver drag zelf vormt een beslist welgeslaagd stadium in de politiek der pacificatie van1 Europa, welke sir Austen Chamberlain en andere Britsche ministers van buitenland- schc zaken vóór hem aanhoüdend gevolgd hebben. i Onlangs is te Geneve door een conferen-. tie van staatslieden en parlementsleden uit 24 Europeesche staten opgericht een Fédé- ration pour l'Entente europeenne, welke thans in een manifest haar doel bekend maakt. Zij wil in Europa het werk der re geeringen voor een betere verstandhouding aanvullen door bij de volken zelf het soli- dariteitsbewustzijn wakker te roepen, opdat het werk van Locarno tot geheel Europa wordt uitgebreid. De Nedeilandsche groep dezer federatie bestaat uit: mr. Th.Heemskerk prof. M.W Ft Treub, dr. J. Th. de Visser, dr. A. G. B. M. van Ryckevorsel, dr. E. B. B. F. baron Wit- tert van Hoogland, W. II. Vliegen en prof. D. van Embden. De Nederiandsche groep heeft een speciale verklaring aan het ma nifest toegevoegd, waarin wordt meege* deeld, dat de federatie voor een betere ven standhouding in Europa, wier doel is po litieke en economische toenadering tot' stand lë brengen, in Nederland een zeer i gunstig onthaal zal ontmoeten, mits de sta-: tulen duidelijk vermelden, dat de federatie^ in geen enkel opzicht het werk van deit Volkenbond in den weg zal staan en inte gendeel met den Bond zal samenwerken en dat de actie voor faciliteiten in den inter-.' nationalen handel en op de Europeesche, markten voor industrieele- en landbouw producten in gelijke mate groote en kleine mogendheden ten goede zal komen DUITSCHLAND. Staking te Hamlmrft In de Hamburgsche haven is een staking uitgebroken. Er was een loonconflict waar in de rijksminister van arbeid bemiddelde. Het door hem gedaan voorstel werd door, beide partijen verworpen. De regeling werd daarop bindend verklaard. Niettemax zijn de havenarbeiders m staking gegaan^ Hun bestuur is afgetreden, daar het ver antwoordelijkheid voor de staking niet' wilde dragen. FRANKRIJK, Bestnurshervorming, In den ministerraad heeft Doumergue een besluit geteekend, waarbij in verband' met de hervormingen bij bestuur en rechts wezen 92 kantoren van hypotheekbewaar ders, twee algemeene douanedirecties e*' 1700 nieuwe betrekkingen ybij de finau- cieele administratie worden opgeheven. De fabrieken van artistieke gobelins te Sèvres, en Beauvais en de Fransche Acjfdemie te Rome zullen rechtspersoonlijkheid en fi-i nancieele autonomie verkrijgen. De mid delbare scholen zullen samensmelten met de scholen voor meer uitgebreid lager on derwijs. De Baad hechtte vervolgens zijii goedkeuring aan tallooze maatregelen met betrekking tot de ministeries van onder wijs e>n openbare werken. De Raad her nieuwde de opdracht aan Steeg als resi dent-generaal in Marokko. ENGELAND. Het mijnccntlict. De leiders van de mijnwerkers concen- treeren nu al hun kracht er op, om de mam nen over te halen nog niet aan het werk te gaan, vóór er een algemeene regeling getrof. fen is. De gedelegeerden houden in alle ko lenbekkens vergaderingen om de delvers l& bewegen ten minste lot het congres van Donderdag te wachten, wanneer bekend zal zijn hoe de voorstellen van de regeering in de districten ontvangen zijn. Het aantal mijnwerkers, die het werk herval hebben, bedraagt 164 587 d i. 8425 méér dan gisteren. Hel bestuur van den mijnwerkersbond in Derbyshire heeft een motie aangenomen, waarin de raad gegeven wordl om de voor-, stellen van Baldwin tot regeling van hef conflict le aanvaarden. De armvoogden van Mansfield hebben, ondanks de groote hervatting van het werk in dat district, gisteren het besluit moeteD nemen om de uitkeeringen aan de families der stakers op 11 October stop le zetten, aan-' gezien er geen kans is op verdere voorschot, ten van regeering of graafschapsraad. Da armvoogden hebben tot 30 September, 145.000 pond uitgekeerd en om dat mogelijk <- 2—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2