0PHEFFIN8S-UITVERK00P 11? IS VOOR U Waar deze Slot-Uitverkoop GEEN HEER 3-October-Vereeniging. Haaqsche JUBILEUM-VUURWERK TYL UILENSPIEGEL CAHEN3 MAGAZIJN „DE STAD PARIJS" slechts Drie Weken duurt Verkoop uitsluitend a contant - Geen zichtzendingen Zit- en Slaapkamer DOKTERS EN OPERATIE JASSEN KUNST EN LETTEREN. SPORT. HAARLEMMERSTRAAT - HOEK DONKERSTEEG i!!l81i!ii!li!iiiil!iil! Permanent- en Turennehaarden 85 Gulden Nieuwe Rijn 47-48 VEEE&Bl's BISKWIE en in dien tijd den geheelen voorraad SPOTGOEDKOOP van de hand wordt gedaan, rekenen wij op de volle mede werking van het koopend publiek pqr Men zal zich zelf werkelijk een dienst bewijzen door zoo vroeg mogelijk te koopen JAC. DB NEEF WVóór-Verkoop toegangskaarten avondfeest Schuttersveld Men leze pag. 54 Off. Feestprogramma. in den Sohonwburg» op Zaterdag 2 en Maandag 4 October a.s. I. v. d. Kraan 138, C. J. v. d. Aar 138, J. G. Juffermans 132. In dezen wedstrijd behaalden de volgende sclmtters hel hoogste aantal: Rozen: G. van Druten 8; elven: Dr. D. Timmermans 10; tienen: H. AY. Gollee 7; G. Koelman 7. Over het toekennen van prijzen moet nog beslist worden. Voor het laatste (aantal) zijn drie afzonderlijke prijzen beschikbaar gesteld. Woensdag 29 September, des middags 1 uur, is de gelegenheid opengesteld op het Raadhuis voor kostelooze inenting, en in do O. L. school aan den Morsch op Vrijdag 1 October des middags 4 uur. Rijnsbmg. Op de Daliliatcnloonstelling te 's-Gravenhage behaalde de heer C. Vianen alhier met een inzending Dahlia's (nieuwigheden), een groote gouden me daille en bovendien de eere-medaille van H. M de Koningin-Moeder. Sarsenlieim. Zaterdagavond ongeveer negen uur werden we opgeschrikt door het angstige geroep van „brand!" We gingen terstond op onderzoek uit en zonden voor de woning van den heer J. B. een groote menigte nieuwsgierige verza meld Waar was de brand? We zagen nc-rgens vlammen. Alleen uit de bollenschuur achter het huis van den he^r Blom gelegen, kwam rook. Daar zou het dus wel zijn. Ue brandweer was gealarmeerd en spoe dig verscheen het blusehmaleriaal Water was'vlak bij. Bij stroomen werd het op den bollenzolder gespolen, wafir een kachel stond Ie branden en waar omheen zakken hingen ie drogen. Deze hadden vuur gevat en smeulden meer dan zij brandden, vandaar den zwaren rook in het gebouw. De slaapkamers van de familie B., onder den bedreigden zolder geiegen, waren in middels door enkele gedienstige handen, lec-g gedragen, wat later bleek goed gezien 1c zijn, want nadat de moturspuit eenigen tijd had gewerkt kwam het water naar be neden en heel gauw stroomde het de slaap kamers binnen. De brandweer was het brandje spoedig meester en kon na een half uur inrukken. Er is weinig brandschade, maar de water schade is des te grooter. Voorschoten. De officieele opening van het nieuwe Raadhuis zal plaat9 hebben op Vrijdag 15 October a.s. 'snamdiddags half vier. Des avonds zullen een concert en zang uitvoeringen worden gegeven, terwijl het geheel zal worden besloten door een vuur werk. Gisteren is een auto, nabij het Haag- sche Schouw, geslipt op het gedeelte bitu- menweg en voorover in een sloot, langs den straatweg, terecht gekomen. Door de firma Riem, uit Wassenaar, is de wagen weer op den straatweg gebracht. De materieele schade is aanzienlijk. Meerdere malen is er reeds op gewe zen, hoe gevaarlijk het is, zich te laten voortslecpcn door een ander voertuig, wan neer men op een rijwiel is gezeten en tel kens zijn er weer slachtoffers. Een wielrij der, op den Rijndijk, die zich had vastge klampt aan een auto, kwam tc vallen en ging enkele malen over de straat. Rijwiel cn klecding waren danig vernield. Voorhout Morgenavond tc kwart vóór acht vergadert de raad dezer gemeente ter behandeling van. de volgende agenda Notulen; ingekomen stukken; ontwerp besluit wijziging begrooting 1926; voorstel tot het aangaan van een geld leening groot f23.000; verzoek om subsidie stichting Middelbare Landbouwschool; behandeling ontwcrp-begrootïng 1927, waarbij o.m. be handeld worden: a. verzoek om subsidie bouw muziektent cn b. invoering accoun tantscontrole door Ver. van Ned. Ge meenten voorstel tot aankoop grond in verband reconstructie wegen. Warmond. Zooals men zich herinneren zal werd in het voorjaar in het zomerhuis van den heer Marang van IJsselveere ge naamd het „Zonnehuis" aan de Kagermcrcn alhier, een diefstal met inbraak gepleegd en verschillende goederen w.o. Perzische ta pijten, zilverwerk als anderszins ontvreemd. Thans is het de politie mogen gelukken den vermoede! ijken dader op to sporen en is deze ter beschikking gesteld van den offi cier van Justitie. Door den Commissaris der Koningin zijn als mollcnvangers in deze gemeente aangewezen voor den Zwanenburgcrpolder A. Cozijn en voor den Klinkenbergcrpolder J. Staphorst. Tot ons genoegen kunnen wij mcdcdcc- len dat het hoofd der O.L. School alhier, do heer R. Viersen thans zoover hersteld is dal hij op 1 October a.s. zijn functie weder hoopt waar tc i^emen. Leidsche Knnctvereeniging. Gelijk men in de advertentie ziet, laat de Leidschc Kunstvereeniging gedurende een tiental dagen in de Lakenhal teekeningen zien van Co Brcman. Indertijd was hij o.a. met Hart Nibbrig een der voormannen van het pointilisme, „van de uiterste consequentie van de ver deeling der kleuren -in hun prinairen toe stand, onvermengd op hot doek". Op deze teekeningen de haast uitsluiten de werking van zwart eft wit als kleur- (egcnstelling. Op sommige werkt ook cenige kleur mee tot de uitdrukking. De hoofd zaak in deze teekeningen is de harmonie, 't rhythme van lijnen, de rhythmische en har monische ophouw van het geheel. liet zijn meestal stadsgezichten (Deven ter, Zwolle, Utrecht, Amsterdam). Wij hopen dat deze tentoonstelling, die niet lang open blijft, druk bezoek krijgt. Onthulling van een monument voor A. B. H. Verheij. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden heelt Zaterdagmiddag de onthulling plaats gehad van een monument, door vrienden en bewonderaars gesticht ter na gedachtenis van den Rotterdaraschen com ponist en musicus Antnn B. II. Verhey liet monument is van de hand van den jongen beeldhouwer John Radecker. het stelt een in zittende.houding afgebeelden Orpheus voor, de lier 'bespelend, terwijl de dieren aan zijn voet luisteren naar den zang der snaren. Op het voetstuk van het blauw hardslee- ncn gedenkteeken leest men: In memoriam A B. H Verhey, toonkunstenaar. 2/2 1871, 12/2 1924. Mevrouw de wed Verhey. en mevrouw CopperVerhey met haar zoontje woonden de plechtige onthulling bij. Namerts hot comité- tot huldiging van do nagedachtenis van A. B. H. Verhey heelt de heer J. A. Witkamp het woord gevoerd. Burgemeester Wytema aanvaardde het monument voor de gemeente. SCHERMEN. Jnbileumwedstrijden van Thor. De Rolterdamsche schermvereeniging „Thor" heett Zaterdag en Zondag wedstrij den gehouden ter gelegenheid van het 12'/»- jarig beslaan. De resultaten van den eersten dag waren: Equipe-wedstrijd op floret: 1. Zaal Aerts, Amsterdam, met 28 gew. partijen en 53 ont vangen treiters, met de heeren W. Brouwer 9 gew. part., F. van Heukelom 8 gew. part.. F. Mosman 8 gew. part, en II. Jooslcn 3 gew. part. 2. Zaal Giandomenici, Amsterdam, mei 2G gew. partijen en 68 ontv. treffers; 3. St. Michael, den Haag. met 25 gew. part. en 63 ontv. treiters; 4. De Vrije Wapenbroeders den Haag, met 24 gew. part. en 74 ontv. treiters; 5. Leidsche Schermvereeniging. met 20 gew. part. en 76 ontv. treiters; 6. 2e Regt. Huzaren, met 19 gew. part. en 85 ontv. tref fers; -7. Utrechlsehe Schermvereeniging, met 17 gew. part. en 83 ontv. tretfers; 8. Ilaagsche Burgerwacht, met 17 gew. part. en 87 .ontv. treffers; 9. Eendracht maakt macht, Rotterdam, met 15 gew. part. cn 91 ontv. treiters; 10. Zaal Bouillet, den Haag, met 15 gew. part. en 04-ontv. treffers; 11. Thor II. Rotterdam, met 14 gew. part. en 94 ontv. treffers. Vorder werden de poules afgewerkt voor den personeelen wedstrijd, welke gisteren werd voortgezel. Do einduitslag was: 1. A. E. W. de Jong, 6 gew. pari., 9 ontv. treffers; 2. W. Brouwer, 5 gew. part., 10 ontv. treffers; 3 F. v. Heukelom, 5 gew. part., 11 ontv. treffers; 4. II. Cl. Hagens. 4 gew. part., 13 ontv. treffers; 5. P. Lugten- burg, 4 gew. part., 14 ontv. treffers; 6. I'. Frafemian, 2P gew. pari., 13 ontv. treiters; 7. L. Stam, 2 gew. part., 19 ontv. treffers; 8. II. Burger, 1 gew. part., 20 ontv. treffers. De verdere resultaten waren volgens de «Cr».": Damesflorelwedstrijd: 1. mej. M. Kroon, 7 gew. part., 6 ontv. trelfars; 2. mej. J. de Boer, 6 gew. part., 6 ontv. treffers; 3. mevr. Admiraal, 6 gew. part., 9 ontv. treffers; 4. mevr. Demminghoff-Steïling, 4 gew. pari., 15 ontv. treffers; 5. mej. F. Koderilscli, 3 gew. pari., 11 ontv. treffers; 6. mej. M. Lavin, 2 gew. part., 16 ontv. treffeTS; 7. mej. I. don Hollander, 1 gew. part., 20 ontv. treffers; 8. mej. E. M. Terwin, 21 ont. treffers. Degen-epuipe-wedstrijd om den Incasso- Beker: 1. Utrechlsehe Schermclub (zaal van Hulsten). 36 gew. part.. 30 geg." treffers (A. Bos 11, II Hagens en C B. Laboucliére ieder 9. G. J. v. d. Plaals 7 gew. part.); 2. Zaal Giandomenici, 35 gew. part., 37 geg. (r.3. ZaaVAerls I, 31 gew. pari., 41 geg. ir.: 4. Bredasehe Schermver.. 33 gew. pari38 geg. Ir.; 5. Incasso Bank I, 31 gew. part., 35 geg. Ir.; 6. Leidsche Schermver29 gew. part.. 31 geg. tr.7. Thor I, 2S gew. part., 29 geg. Ir.; 8. Zaal Aerts II. 21 gew. part., 33 geg. tr.9. Ulrechtschc Schermclub B, 24 gew. pari., 32 geg. tr 10. Zapt Bouillet. 23 gew. part., 26 geg. tr.; 11. Incasso Bank II, 22 gew. part., 27 geg. Ir.; 12. Ulrechlsche Schermclub C. 20 gew. part., 23 ger. tr.; 13. Thor II, 20 gew. part., 23 geg. tr.; 14. Hang- sche Burgerwacht, 18 gew. part., 22 geg. tr.; 15. E. M. M., 0 gew. part., 11 geg. tr, BOKSEN. De nienwe wereldkampioen. Over Tunney wordt nog het volgende ge meld: Na den wedslrijd werd don nieuwen we reldkampioen medegedeeld, dat hij geslaagd was voor z'n examen voor officier der ina- rine-reserve, zoodat hij eerstdaags als lui tenant zal worden beëedigd. De slad New York heeft Tunney hel cere- burgerschap aangeboden. Twee te Los Angelos woonachi:;-' olie- magnaten hebben aan Tunney en Demrjsey getelegrafeerd: dat ze een beurs van 750.000 dollar beschikbaar stellen voor een return- match, welke echter voor 30 Jan. 1927 in de omstreken van Los Angelos in de open lucht moet plaatsvinden. Uit Philadelphia koml hot bericht, aldus de „Tel.", dat James White in Londen e"n aanbid voor een revanche-match in hel Wemblcy-stadion tu9schen Dempscy en Tunney heeft gedaan. Deze malch zou op Derby-day het vol gende jaar plaals hebben. Mr. Wh te moet de grootste garantie hebben gesteld, welke coit door een Europcesch manager is ge daan. üempsey moet bereid zij-i. n uir Tun ney stelt voorwaarden, aio b'ilte.'-woon hoog zijn. Hij zou eerst een garantie miicn hebben van 150.000 pond. te filiated bij een bank in New York. voordat hij de reis naar Luropa aanvaardt. Men moet dergelijk? aan biedingen dan ook met de groo'sts reserve 1( schouwen. WIELRENNEN. Do crisis in den N.W.B. Het bestuur hu kozen. To Utrecht is Zaterdag de buiteiigewor.a algemeene vergadering gehouaen onder pre sidium van den voorzitter, den heer Ph. G. P. M. Kolfschoten. Het bestuur was op der. heer Fokkinga na voltallig, terwijl ii> ald-tlingcn veriegenwoordigd waren. Ook Moeskops was tr. Do voorzitter doelde mede, dat de heer Fokkinga later ter vergadering zou ver schijnen, en hoopte, dat na deze verga dering de rust en het vertrouwen in den Bond* zal zijn teruggekeerd. Het eenige punt van bespreking zou da bestuursverkiezing zijn, en hij gal der ver gadering in overweging, alvorens tot do stemming over te gaan, den afgevaardigden éénmaal gelegenheid te geven hierover het woord to voeren. bte afgevaardigde van Noord-Holland, J. J. D. Kcase, vroeg het standpunt van het bestuur in zako zijn journali; teken arbeid. De heer Gcrbranits hekelie sterk do cri- tiek in het officieel orgaan, en stelde voor een commissie te benoemen om een onderzoek in te stellen, dat zal leiden tot e n zuivere verhouding van bestuur tot rodactio van het officieel orgaan. De heer Last (Zuid-Holland) deelde mede, blanco mandaat to hebben inedegekregen. De voorzitter deelde mede, dat hetgeen, de heer Hesse vroog, een punt van De- Fpreking in het bestuur uitmaakte, en zal daarover in da najaarsvergadering medo- Cetling doen. Het voorstel-Gerbrandts ont ried bij, daar dit geen punt van de agenda uitmaakte en in de afdeeüngsvergaderingen niet was besproken. De heer Gcrbrandts droDg «venwel steak op benoeming aan, wat do lieer Last onder steunde. Te dezer zako ontspon zich een lang. dorigc discussie, waarin ten siotte de voor zitter de toezegging deed, dat het bestuur op de e.v. vergadering met een voorstel in den geest van den heer Gerbrandts zal komen, waarmede de vergadering zich ver- eemgde. Hierna vond do bostuursverltiezing plaats, waarbij het oude bestuur met 104 stemmen voer en 43 blanco werd herkozen. Zuid- Holland stemde blanco. De heer Hooff dankt.?, nadat de voorzitter do vc-rgadering had gesloten, don heer Kolf schoten voor diens uiterst correct© leiding hjj de discussies. jfcy Mijn dank san MOENk's Vogel- kweekcrij, Zand- cn Kooienhandel, voor hot aan mjj gratis ga- leverde prachtige paar Dwerg papegaaien op de lettere, voor komende In MOENE's Pakjes Vogelzaden. Zoowel voor irima Vogels als Zaden kan ik genoemden kweeker aanbe. velen. - M. MENS, Da Coatastraat 43, Leiden. 9480a - Heerengracht 112, Tel. 1549 Filiaal Nieuwe Rijn 57 b. d.Hooigracht, Tel. 1155 hebben een groot warmtegevend ver mogen bjj minimum brandstoffenver- brnik Prijzen m. duplex-vunr vanaf VOLLEDIGE GARANTIE ZAAKKUNDIGE PLAATSING Alléén-vertegenwoordiging voor Leiden en Omstreken 9.22a Beleeld aanbevelend, JAN DE NIE MEVROUW! niet onverschillig:, hoe men U een Biskwietje aflevert Wanneer Uw Kruidenier ot Comestibleshandelaar in dat artikel geen voldoenden omzet heelt, bljjven de aangebroken blikken to lang te staan en wordt de inhoud zacht en oudbakken. Wilt U dus ten volle ge nieten van do kwaliteit, dan moet U de biskwie d&èr halen waar ze viot verkocht wordt en zoodoende al tijd versch eil croquant is. In onze zaak is voordurend speciaal werk gemaakt van den verkoop der bekende met het gevolg, dat de omzet daarin ^root ie, en alle soorten snel a'trek vinden. Oüze klanten krygen daArdoor steeds verscne biskwie, wat U zult onder vinden, als U de proef neemt. Deze week leveren wij verschillende soorten Verkade's Biskwie voor 33 ct. per halt pond, zoodat een proefneming U ook nog geldelijk voordeel oplevert. Mogen wij op Uw bezoek rekenen, of wilt U ons opbellen om ze te bezorgen? 1225 Door de geweldige drukte was het ons j.l. Zaterdag vooral in de middaguren niet mogelijk, een ieder te kunnen bedienen. Door extia-versterking van personeel en tijdelijke sluiting van den toegang, was een en ander 's avonds, beter geregeld. Het was echter onmogelijk allen te helpen Wij vertrouwen, dat men ons de orde-maatregelen, van zoo nu en dan den toegang gesloten houden» om een betere bediening te kunnen waarborgen, rtiet euvel zal duiden. Zoo ook het langer gesloten blijven als aanvan kelijk aangekondigd. Op die sluitingstijden was er nog zooveel publiek in de Magazijnen, dat nog bediend moest worden, dat het personeel geen gelegenheid had IJl om een en ander op te ruimen De Etalages zullen morgen weer geheel aangevuld zijn Wij kunnea door de drukte geen thuisbezorging der gekochte Goederen op denzelfden dag garandeeren 1217 gevraagd door Student, zon der pension. Brieven bnreau van dit blad onder No. 9472a F2J.C.KORT Haarlemmerstraat 122,TeIef 767. Leiden- tegenover de Donkerstee^ 261 zonder OVERJAS (Waterproof) naar maat van föö. RAPENBURG 110 1243 niet bijzonder nitgehreid Leden der 3-October-Vcrecniging hebben gelegenheid tot bijkoopen van kaarten op vertoon van lidmaatschaps kaart 1926 op Woensdag 29 September van 2 tot o en van 7 tot 10, Stads-Gehoorzaal. De 3-Octobcr-Ledcn, die hun kinderen een «jenotvollen avond gunnen, waar ze gieren van 't lachen en daveren van pret, laten ze deze voor stellingen bezoeken. 1231 In de Pauza's vele verrassingen! 1231 HET BESTUUR DER 3 OCT.-VEREEN. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7