EISCHTGOEDE KWALITEIT DE WILDE HERTOGIN. No. 20411. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 27 September Tweede BJad Anno 1926. BINNENLAND. Verhagen's Parijsche Wafels, niet te evenaren! DUS^EISCH' ZWAARSTE FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. lïervpigdXu i Begrafenis sergeant Manneke. In Ter Apel ishet stoffelijk overschot van den sergeant L. Munneke, die zoo nood lottig om het leven is gekomen, met militaire eer begraven. Aanwezig waren o.m. een 30-tal sergeantenrtitulair van het 1ste .re giment infanterie uit Assen. Do baar was evenals de militaire auto, gedekt en ge vuld met kransen en zoowel de Luthersche ais de Hervormde predikant en de overste F,'-.uchey van het 1ste regiment hebbon zeer waardeerende woorden gesproken, ook tegen de diep bedroefde ouders, die den steun van hun ouden dag verliezen. Er was zeer groote belangstelling. Onder de vele toe schouwers was de deelneming algemeen. Veieenirjing van Archivarissen in Nederland Te Amsterdam is de algemeen© verga dering gehouden van de Veroeniging van Archivarissen in Nederland. Na opening der vergadering hield prof. Fruin een rede. Eenige nieuwe leden werden tot de ver een iging toegelaten. Onder de ingekomen stukken, waarvan voorlezing werd gedaan, behoorde *xa. het rapport van de heer en dr. L&sonder en dr. Meylink, als leden der commissie voor de samenstelling van den archief gids. Volgens dit rapport hoopt de commissie volgend jaar dezen gids voor den druk gereed te hebben. De commissie voor de Nederlandsche 'cronologie is nog niet met haar werk ge reed gekomen. De voorzitter, prof. Fruin, verzocht deze commissie diligent te vor klaren, hetgeen de vergadering goedkeurde. De vergadering dechargeerde alsnu den penningmeester dr. Wiersum voor zijn be heer. Er volgde nu een bespreking van de vraag welke voorwaarden behooren te worden ge steld bij de uitleening van archivaria op tentoonstellingen. Deze voorwaarden werden overeenkomstig do nieuwe redactie goed gekeurd. Aan het bestuur werd echter opgedragen nog een bepaling te ontwerpen om eenige «Ier voorwaarden niet toepasselijk te doen zijn voor bestaande museum- of archief-ge bouwen, indien daar tentoonstellingen zulien worden gehouden. Bij de bestuursverkiezing, welke voorts plaats had, werden de aftredende bestuurs leden prof. Fruin, dr. W. Mol, jhr. rar. Graswinckel en dr. H. A. Poelman, herkozen. In do plaats van dr. E. Wiersum, die niet herkiesbaar was, koos de vergadering dr. (Coster, archivaris van Groningen. Tot redacteur van het Archief blad werd dr. Lazonder herkozen. AU plaats waar de volgende vergadering zal gehouden worde®, werd Delft aange- weztr. In ae afd. rijksarchiefambtenareii werd aai do aftredende bestuursleden dr. Bijlsma, .voorzitter, mcj. dr. Drossaers en de heet? J. Geesmk allen herkozen. Ook in do afdeeling gemeente- en wafcer- jscbaps-archiefainbtenaren werden do aftre dende bestuursleden, de hoeren Dresch enl dr. Wiersum, herkozen. In plaats Tan dr. Coster, dio niet herkiesbaar was, werd ge»- koze dr, Breen, archivaris van Amsterdam. Tot voorzitter wc-rd met algemeen© stemmen herkozen de heer Dresch, archivaris van| Alkmaar. Lijkverbranding. Gisteren is te Amsterdam do 51ste jaar- lijksche al gemeen e vergadering der Vereoni- gmg voor facultatieve lgkverbrauding-'ge- liouden. Mr. J. D. Verbroek is als algem. penningmeester, en de heer J. J. Roelofaea el? lid van het hoofdbastuur herkozen. Vervolgens was aan.de orde de behan deling van het voorstel-Amsterdam, luiden de: Het hoofdbestuur stelle een onderzoek in naar" de vraag, hoe de geestelijkheid in verschillende 1 ami en staat tegenover het yraagstuk der lijkverbranding, speciaal wat betreft het geven van godsdienstig© wijding. Hét hoofdbestuur beveelt het voorstel aan, maar Zaandam bsetrjjdt het, omdat de mee rling der geestelijkheid h.i. voldoende be kend is. Het voorstel is met op één na algemeene 6temmen aangenomen. Ook 6telde Amsterdam voor: het hoofd bestuur geve een populair geschriftje uit tex toelichting aan hen, die inlichtingen om- tren. odzö vereeniging vragen bij het alg. secretariaat of bij de plaatselijke afdce-lingen en tevens ter uitreiking bij excursies naar het crematorium, of aan bezoekers van vergaderingen, door de plaatselijke afdee- lingen daartoe geschikt geacht. Dit voorstel werd na eenige discussie aangenomen. Als plaats van de volgende algemeen© vergadering wordt Deventer vastgesteld. Aan het jaarverslag ontleenen wrj, dat het aantal leden op 1 Juni 1926 5523 be droeg. 10 Mei j.l. werd een nieuwe „didier"- oven in gebruik genomen, in 1925 hebben 262 crematies plaats gehad. De exploitatie rekening van het crematorium eluit met een saldo van f 15.445.44, de verlies- en winst rekening 1925 met oen winstealdo van f5417.63. Opening van het Columbarium op Westerveld. Onder zeer groote belangstelling heeft prof. Van Itallie, voorzitter van de Ver eeniging van Facultatieve Lijkverbranding in het crematorium het nieuwe Columbarium geopend. Behalve de afgevaardigden der afdeelin- gen, de deputatie van de Ned. Arbeiders- vt-reeniging voor Lijkverbranding en vele leden, waren er leien van het Dagelijksch Bestuur der gemeente Velsen, een deputatie van de begraafplaatsWesterveld en den bouwmeesterstrits dr. Berlage, ir. J. Gra- tama en ir. Dudok. De hal tun het crema torium was geheel gevuld. Orgelspel be groette de aanwezigen. Ned. R.-X. Middenstandsbond. Dezer dagen vergaderde le Utrecht, onder leiding van den heer G. J. G. Slruycken van 's-Gravenhage. liet Hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Middenslandsbond. Mede was aanwezig Mr. P. J. M. Aalberse. lid van den Raad van Advies. liet Comité van Acl-ic tot bestrijding van den verkoop met cadeaux bleek veel sym pathie te ontmoeten bij de verschillende ge organiseerde groepen van fabrikanten, mid denstanders en consumenten. Het program van actie van liet Comité werd onder de oogen gezien en kon dCinslemming der ver gadering verwerven. Klachten waren binnengekomen over liet feit, dat cassabons boven f 10 behooren to worden gezegeld. De vergadering was van oordeel, dat de cassabons niet allereerst be doeld waren als stukken, strekkende lot be wijs van betaling en daarvoor dan ook min der geschikt*waren. Het dan ook tc ver om deze zonder meer met kwijtingen gelijk te stellen. Besloten werd deze zaak tc bespre ken met de beide, andere Centrale Midden standsbonden. Op verzoek van ,hel Bestuur der, U.-K. Staatspartij werden twee leden benoemd voor het adviscercnd deel van den Partij raad. Aangewezen werden de hoeren Chr. M. Jansen Amsterdam en G. i. G. Struyckcn Den Haag. Als onderwerp van behandeling op het in 1927 te houden congres werd vastgesteld: De verhoudingen tusschcri werkgever en werknemer in het bedrijf, speciaal bezien van het standpunt van het middenslandsbe- drïjf. De bedoeling is, dit onderwerp le doen behandelen door oen werkgever en een werknemcf. Omtrent de aan te zoeken prae- adviseurs werd nog geen beslissing geno men. Met leodwezen moest worden geconsta teerd, dat do Middenstand in het Zuiden ge weldig wordt benadeeld door valulaconcur- rentiehiit België cn Frankrijk. Al was het mogelijk, al de acute der con currentie spoedig weer zou verdwijnen, dit sluit niet uit, dat telkens weer opnieuw pe- RECLAME. 1157 RECLAME. 1212 Uit het Duilsch door ERNST KLEIN. Geautoriseerde vertaling van L. DITHMARINIS ""(Nadruk verboden.) 2) „Goed, Ibrahim! Nu kunnen we beter met elkaar pratc-tf. We kunnen samen zaken doen. Maais mijn brave Ibrahim, luister toch eerst eens! Je bent een verstandig man, •een gentlemfw. niettegenstaande je zwarte huid; veel witter dan bét heelc gezelschap dat je door deze deuren binnenlaat Ibrahim ibu Abdullah grinnikto en bet de hand van den deurknop los. „Luister," ging James Wood voort, „ik be- ïit aan geld werkelijk niets meer op de wereld dan dit ééne pond. Verder heb ik -nog deze smoking, deze overjas en deze •browning. Iedere handelaar geeft je daarop minstens twee pond...." De neger knikte. Dat kon uitkomen. Vooral de browning was oen mooi ding. „Dus, mijn brave Ibrahim. Ik wil dit pond, boven, als een laatste kans voor mijn •beslaan wagen en als deze kans mislukt, snij één van de zes kogels van mijn browning Hoor den kop jagen. Kijk hier achter ■het oor! Daar is het 't meest zeker en ver oorzaakt weinig bloedverlies. Zoo'n gat in het voorhoofd is onaesthetiscb. Of wel in -'■t hart! Neen, dat zou jammer van mijn ..witte overhemd zijn, niet waar?" Ik ben wel rïuel zoo groot als jij. maar ik geloof toch, Aal het hemd je keel goed passen zou. Zoo is dus de zaak. Als je mij zonder enlrée naar boven laat.gaan. en ik verlies dit vodje papier, dat mijn laatste kans is, dan schiet ik me dood. Morsdood ik verzeker het je en alles wal ik op, aan en bij me heb, behoort jou toe. Win ik echter, wat toch zelfs in Alexandrië ook mogelijk is, dan geef ik je vijf procent van mijn winst. Ge maakt?" „Winnen, Sir? Daar boven?" Ibrahim trok verachtelijk zijn mond nog open. „Ik kan liet (och altijd probeeren," glim lachte hij, „en je verliest er niets bij je kunt in ieder geval winnen. Dat begrijp je toch?" „Zeker, Sir. Maar.... maar hm. Als u gedwongen mocht zijn. wat ik niet hoop, zich door het hoofd te moeien schieten. „Achter hét linkcr-oor; vergeel dat nietl" Ibrahim kreeg een geweldig respect voor hem. Die zou het wel klaar spelen om te winnen „daar boven". Vooruit hij zou de zaak wagen. De overeenkomst Verd schriftelijk opge maakt, door beiden geteekend en James Wood stak het papier in zijn zak, opdat men het dadelijk bij hem zou vinden en den braven Ibrahim geen moeilijkheden zou maken. Korl cn bondig stond er op het papier: „Daar ik vrijwillig uit het leven heenga, laat ik al mijn have en goed, dat ik op mijn lichaam draag, aan mijn vriend Ibrahim ibn Abdullah,. Mai [re d'hótel van het Astarlc na, Atlpxandric, den 5den October 1921 JAMES WOOD. 'IBRAHIM ION AB&ULJ4HA rioden van valuta-concurrentie den klein handel, speciaal aan de grens, bedreigen. Het probleem is voor den Middenstand niet eenvoudig, daar de valulaconcunren- tie «ich niet beperkt tot een bepaald bedrijf, maar den Middenstand vrijwel pver de ge- heele lijn treft Een invoerverbod ter bescherming van een bepaalde industrie zou wel voor een klein gedeelte kunnen helpen, maar de Mid denstand in zijn geheel zou daarmede niet zijn gebaat. Hiervoor zijn maatregelen van wijdere strekking noodig. De vergadering was dan ook van oordeel, dat met kracht gesteund moesten worden de pogingen, welke er op gericht zijn, ons tariefstelsel beter te ouUleeren en aan de regèering meer bevoegdheden te geven waar door het mogelijk £bu zijn, telkens wanneer zulks noodig bleek, den invoer van bepaalde goederen te temperen en zoodoende een on billijke concurrentie uit te schakelen. Reeds lang is behoefte* gevoeld aan een practisch aantrekkelijk werkprogram voor kleinere af- deelingen, waar- het vaak moeilijk is een actief organisalieieven te ontwikkelen en te behouden. Besloten werd een samensprelcing te doen houden door afgevaardigden der vijf bon den en directeuren der bureaux, ten einde over dit punt onderling van gedachten te wisselen. De vergadering behandelde nog uitvoe rig de vraag of het mogelijk was, dat bank bedrijven onder een zeker overheidstoezicht zouden worden geplaatst. De verschillende débaeles in het bankbe drijf hebben zeer veel slachtoffers geëischt en niet op de "laatste plaats onder de mid denstanders Het is geen zeldzaamheid, dat een mid denstander na eenmaal slachtoffer te zijn geweest, met zijn nieuwe bankrelatie niet minder onfortuinlijk blijkt. Het behoeft dan ook niet le verwonderen, dat gezonnen weidt op middelen, welke er toe leiden, dat dl zakenmenschen weten met welke bankbedrijven zij met vertrou wen in relatie kunnen treden. Gedacht werd aan de wet op het levens- verzekeringsbedrijf met liet toezicht der Verzekeringskamer. Erkend tnoet worden, dat voor het bankbedrijf het probleem veel moeilijker was. Hoewel deze kwestie ver over hel midden- standsterrein heen reikt is toch het belang van den Middenstnd er in die mate bij be trokken, dat de vergadering liet gewenscht oordeelde dit punt mei de besturen der an dere Middenstandscenlrales te bespreken. Uit de S. D. A. P. In de jongste vergadering van het partij bestuur is, naar „Hét Volk" meldt, naar aanleiding van besprekingen in de gecom bineerde vergadering van het Parlijbestuur met het bestuur van hel Ncderl, Verbond van Vakvereenigingcn besloten tot het vormen van een commissie in samenwerking met het N. V. V., die hel vraagstuk van de be trekking dezer beide" lichamen tot elkaar za! onderzoeken. Voor het Partijbestuur 'zulten in deze commissie zitting nemen: J. \V. Albarda, Henri Polak en W. II. Vliegen. Uit het mijnbedrijf. De voorzitter van den Algem. Nodert. Mijnwerkersbond heeft aan de contact commissie voor het mijnbedrijf beschreven: „Van de mijnwerkers van ongeveer alle mijnen ontvangen wij dagelijks berichten, dat overwerk van hen wordt geëischt, zon der dat hiervoor dringende noodzaak aan wezig kan worden geacht. In het bijzon der is dit het geval bij de mijnen Laura en Vereeniging, waarvan men ons bericht, dat de arbeiders gedwongen worden, twee maal per week een vierden dienst over te werken. Wij vermogen niet in te zien, dat dus danige handelingen in overeenstemming kunnen worden geacht met het eersle Lid van art. 13, dor collectieve arbeidsover eenkomst, hetwelk luidt: „Overwerk zal zoovcei mogelijk verme den worden." Daarnaast vernemen wij, dal tengevolge- van do jacht naar kolen zeer veel slut- t era werk blijft liggen, waardoor do veilig heid gevaar loopt. Gaarne nemen wij aan, dat het zeer ver Ibrahim bood James Wood het ivoor kleurige kaartje aan en grinnikte: „Ik wènsch mezelf toe, dat u mij de vijf procent kunt betalen." „Anders ik well" En James Wood ging met vlugge stap de zwaarbekleede treden omhoog. II. 'T* Boven namen twee Arabieren hoed en jas aan. Een derde bezag de entréekaart cn opende een met een tapijt bckleede deur, welke toegang gaf tot een kleinen salon. Hier was geen mensch te zien, uitgezonderd een vierde Egyptiër, die met een diepen salaam voor James Wood de deur naar de speelzaal opensloeg. Die zaal mocht gezien worden! Een rond gewelf met een grooten glazen koepel over dekt, alles in goud en groen. Symbolische kleuren. Is groen niet de hoop, het goud te winnen? James Wood nam het als een goed voorteeken aan en trad langzaam na derbij. Waarom zou hij zich hals over kop in het duel met het noodlot storten? Zelfs aan hem, die toch over de geheele wereld ge zworven had, bood de speelzaal van Maison Astarte iets nieuws en interessants. Zeven tafels stonden in een kring langs do muur-roulettetafels. In het Oosten houdt men er niet van den tijd met andere hasard- spelen le verknoeien. Het ivoren balletje dal is het spel in het Oosten. Dat is iets le vends. Dat is een duivel, die over men- 8chenlijken springt. Het trilt. Het siddert, Betooverend is de muziek als het zoo over de kleine vakjes danst en huppelt. De zenu< SKïUÏftSSöfl mee. Worden ®eeg£g]§iJJd leidelijk is, waar de vraag naar kolen bui tengewoon groot is, en behoorlijke prijzen worden gemaakt, den arbeidsduur der mijnwerkers door het laten maken van overdienslen te verlengen; zchter achten wij dit volmaakt in strijd met de gesloten overeenkomst, do veiligheid en het belang der arbeiders. Wij verzoeken derhalve, dezen brief in de eerstvolgende contact-commissieverga dering pen punt van bespreking le doen uilmaken, teneinde maatregelen te treffen, dat ten spoedigste een einde Zal worden gemaakt aan deze. naar ons 'oordeel vrij krasse overtreding van de geslojen overeen komst." Voor de Drentsche kinderen. Uit de verschillende onderwijzers-organi saties heeft zich onlangs een landelijk co mité voor hulp aan het zwakke Drentsche veenkind gevormd, welk comité samenwer king heeft gezocht met het Centrale Genoot schap, het R.-K. Genootschap on het Pro- testanlsch-christelijk Genootschap voor uit zending van kinderen naar buiten, ten einde de zwakke stumperds uit de veenslreken tij delijk van hun schamele woning te laten verhuizen naar een herstellingsoord in de bosschen of aan zee. Men heeft de zaak krachtig aangepakt en Zaterdag is de eerste groep van deze kinderen (ongeveer 80) uit gezonden naar het Noorderhuis van het Centraal Genootschap voor kinderherslel- üngs- on vacantiekolonies to Iloogevecn. Spoedig zullen ook de tehuizen van de R.dv. cn van de Christelijke Vereeniging met Drentsche kinderen worden bevolkt. Tot adjudant van minister Lambooy is benoemd kapitein G. J. M. van Weel, van liet Cde reg Inf. Dc burgemeester van Amsterdam wei gert voortaan dansvcrgunnirig op Zondag le govcn. De Minister van Oorlog zal, in plants van op Donderdag 30 September o.k., audiëntie vcrleenen op Vrijdag 1 October d.a.v. om half 2 uur nam. De ge-wone audiëntie van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Donderdag 30 September e.k. niet plaats hebben. Door den bliksem gedood. Gistermiddag is bij liet uitgaan der kerken het 11-jarig zoontje van den landbouwer H. v. d. V. te Oud-Ade door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Van den veehouder de G. aldaar werden drie koeien gedood. Een oplichter.Eenige we ken geleden maakle een winkeljuffrouw le den Haag kennis met een heer, die haar vertelde uit West-Indië tc zijn gekomen, waar hij plantages luid. De kennismaking gaf aanleiding tol intiemere verhouding met 't gevolg, dat hij haar vroeg hem als zijn vrouw te vergezellen naar zijn plantages. Zij verliet haar betrekking en ging met hem naar Haarlem, waar liij een groot hoeren huis liuurdc en een luxe-auto kocht. Met deze auto werd een bezoek gebracht De geheele hartstocht van den Oosterling fibreert met het kleine witte balletje.... Zij dringen op, in drie, vier rijen om elk der tafels een levende bevolkingsatlas van Afrika, Europa en Azië. Blanke, bruine, gele en zwade gezichten. Voortreffelijke zit tende smokings uil Londen en bontgekleurde kleoderen van Arabieren. Kleine Japanners, overdreven slipt modern gekleed en groote zwijgzame Chineezên. Perzen met hooge reet schapenvel omhulde mutsen en hande laren uit Omdurman, het hoofd bedekt met een witte tulband. Blonde zonen van Enak uit Scandinavië en zwarte Italianen. Dikke donkrrtiuiilige Grieken cn joviaal lachende Amerikanen. Men zegt, dat er in Alexandrië honderdvijftig verschillende talen gesproken worden. Of hel waar is, weet ik nie' Maar dit weet ik zeker, dat er in de groengouden speelzaal van het Huis Astarte minstens een vijfde deel van de honderdvijftig te hoo- ren wa3. En de dames? Een speelzaal zonder' dames? En bovendien in de Levant? On- denkbaarl Vrouwen waren or dus. Zelfs enkele heet mooie vrouwen. Weelderige Grieksehe uit Smyrna, Arabische cn Moorschebe korend, met donkere omsluierde oogen. Vele van deze waren modern gekleed, velen ook in de kleederdracht van hun land, de rin kelende kettingen van munten om den hals Ook vrouweD uit Parijs en Buda pest, beschilderd met de behendigheid van een miniaturenschilder uit de achttiencis eeuw. Zij representeeren de kuituur van het Westen voor de inhcemsehe beau-monde. Een uitstekende inrichting. James Wood knikte nadenkend, terwijl hij in het midden van de zgal bleef slaau en het geheel aan zag, 7 - .,1 aan een in Amsterdam wonenden broer van het meisje, aan wien de toekomstige ccht- genootwerd voorgesteld en den raad gaf zich ten spoedigste te begeven naar haar ouders in Groningen. Daartoe werd besloten, maar eerst werden verlovingskaarten op oud-Hol-» land^ch papier gedrukt en verzonden aan vrienden cn kennissen. Hij slelde voor dei reis naar Groningen in de nieuwe auto te doen, maar de verkooper maakle daartegen bezwaren, omdat het vehikel nog niet be-j taald was Hij vond echter dat dit geen be» zwaar behoefde le zijn, omdat hij den vol genden dag zou betalen, als iljn notaris inl Botterdam die toevallig in Brabant was voegt een verkooping, terug zou zijn De onder» handelingen ten huize van den eigenaar den auto werden gestoord doordal een heer bin nen trad, die bleek een Hnarlemsch reehor» chcur te zijn, die den aanslaandcn bruide- gom kwam arrcsleeren. Deze bleek een oude bekende van de politie te zijn '1 Meisjq werden de oogen geopend. Zij vertrok nnatj haar ouders to Groningen en hij naar het Huis van Bewaring. Hij werd daaruit echter na eenige dagen ontslagen en vertrok naar Amsterdam. Daar gaf hij zich a-oor uit Britsch-Indië le zijn gekomen, kocht een nieuwe auto van f800, die hij in Gronin-, gen zou betalen, waar hij bij zijn noiaris geld had slaan. De auto-verkoopcr vertrok met hem naar Groningen en leende den In» dischcn verlofganger in de gauwigheid f 25. Deze zond het meisje een telegram waarin hij zijn komst mol zijn notaris meid je eir dat hij onschuldig was In Groningen geko-, men wist hij den autohandelaar te bewegen lot den volgenden dag geduld te hebben en zij bleven logeeren. Intusschen trachtte hij helm cisje cn haar ouders opnieuw om deu tuin te fciden. Zij was echter zoo verstandig niet voor de tweede maal zich t" laten be driegen. Do recherge le Groningen, die u.,,>r Haar lem reeds op zijn komst was voorbereid, had haar maatregelen, genomen. Zij lichtte den Amslerdnmschen autohandelaar in. die met de nog bijtijds geredden auto terugreed naai Amsterdam. Zijn lijd en benzine, benevens de geleende f25 schoot hij er bij in. De In» dische planter werd gearresteerd Al de doon hem opgcdischte verhalen bleken te zijn gelogen. Hij had zelfs geen geld om de rein van Amsterdam naar Groningen te betalen» Daarom maakt hij de reis per gekochte'' auto. Hij is de 31-jarige P. J. B., afkomstig uit Vlaardingen. Hij zal ter beschikking van de Justitie tc Groningen worden gesteld wc-, gene het plegen van oplichting ten nadoetö van zijn meisje, van wie hij kans zag veer» tig gulden los tc krijgen cn van den auto» Jiandctaar. (Vad.l Door een auto ge do od. Tc ou» geveer 2 uur reed gisteren te Rotterdam dr kleermaker A. v. D met zijn auto. Voor hem uit reed op do fiets een meisje, dal v. I», wilde ontwijken, door om haar heen te rij den. Plotseling zag hij toen een man, den 48-jarigcn P. H. Zwuësle wonende Hooge Boezem, vlak voor dc auto de straal over» steken en van D. kon niet verhinderen, da{ de man onder den auto geraakte. In dcer- niswaardigen toestand werd do aangeredena per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis Bergweg vervoerd. Bif aankomst was hij reeds overleden. De auto werd in beslag genomen. Gelde» ken is, dat do reminrichting niet in orda. was. Misschien Bij dit „misschien'' trilde het plotseling in hem op. Zou er niet nog een andere weg zijn het noodlot (e dwingen? Eén pondl Een vermogen voor honderdduizend arme dut» velsl Voor liem de laatste kans! Misschien! En waarom niet? Morgen kon hij al hot mogelijke probeeren. Hij kon zich in hel Hotel als chef-de-bureau aanbieden. Een plaats als» schrijver in een passagebureau zoekenI Nee.... James Wood strekte bet slanke, gespierde lichaam. Neenl Had hij Ibrahim ihn Abdullah niel zijn eerewoord gegeven?1 Hij glimlachte. Dc éëne gentleman houdt den ander aan zijn verplichting. Een kleine Ooslersche vrouw zweefde hem voorbij. Donkere oogen en witte landen lachten hem toe. „Zoo in gedachten, mijn kapitein?" Daarginds zijn alle knappe, waardigst mannen: kapiteins, soldaten, zeehelden Dei vrouwen van het Oosten bewonderen gaarne. Het kleine vrouwtje wa3 verrukkelijk' mooi. James Wood zag haar aan en glimlacht» weer eens. „In gedachten? Komt men hier om W denken?" „Gewoonlijk niet. Meestal begint men le denken als men weggaat." t Het kleine vrouwtje was meer dan yet-l rukkelijk. f Zij was als het leven, zooals James Wood1 het liefhad. Gehimzinnlg, mei afgronden en diepten; Laster zooveel als er wilde zijnl Alleen geegf vervelingl r

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5