5.1» 8.4? VROOM,en DREESMANN Dansavond Bekwame Koperslagers en Scheepsloodgieters-, Bekwame Ketelmakers, Plaat werkers en Electr. Lasschers 4 60 Voor hen, die gaan tiouwen ZIET ONZE ETALAGE BREESTRAAT UIT DE OMSTREKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. RECLAME LEIDSCHE WOLLEN DEKENS LEIDSCHE ONZE EXTRA AANBIEDING LEIDSCHE WOLLEN DEKENS Q 0Q ZIT SLAAPKAMER a-a Aalsmeer. Ondanks het feit, dat de prijzen der snij- en andere tuinbouwpro ducten zich in midden- en nazomer op voor de laatste jaren ongekend laag niveau hebben bewogen, gaat èn uitbreiding van- het cultuurgebied èn intensieve inrichting van bestaande bedrijven hier steeds in snel tempo vooruit. Dit jaar zijn weer vele bunders land, meer speciaal voor de ro zen, in cultuur gebracht, terwijl de nieuwe kassen als paddestoelen uit den grond ver rijzen. Ook de veiling8vereemgingen, voor enkele jaren heel eenvoudig met eigen verkoopsgebouwen begonnen, moesten uit breiden. Bloem en lust" in het Oosteinde ging voor, terwijl thans het fundament reeds is gelegd voor de nieuwe veiling op het dorp, welke van enorme afmeting zal worden en in 1928 in gebruik genomen. In het oude gebouw kan alles niet meer be hoorlijk worden verwerkt, wat vooral in den zomer tot verschillende maatregelen leidde, welke op den duur niet bestendigd kunnen worden. Ondanks de wisselvallig heid van ons tuinbouwbedrijf, wat thans allerminst reden geeft tot optimisme, heeft de kweeker hier in het algemeen genoeg vertrouwen in de toekomst behouden om eigen zaak en gemeenschappelijke organt- jaties te verbeteren en uit te bouwen. De heer P. K. Eveleens Azn., onder wijzer, slaagde voor het examen vrije- en ordeoefeningen. Onze oud-plaatsgenoot, de heer S. O. Eoosjcn, is met ingang van den 2den Octo ber bevorderd tot kapitein bij het Regi ment Grenadiers en Jagers te Den Haag. Haarlemmermeer. - W. Biesheuvel t Na eenige dagen isn een ziekenhuis te Haarlem verpleegd te zijn geweest, ia Donderdagavond in zijn woning aan den Aalsmeerderweg bij den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer op bijna 66-jarigon leeftijd overleden de heer Willem Bies heuvel, een bekende persoonlijkheid uit deze gemeente, die verschillende openbare betrekkingen bekleedde. Hij werd geboren te Haarlemmermeer op 27 September 1860 en heeft voor de ontwikkeling van dezen polder in na volging van zijn in 1921 overleden vader den heer Barend Biesheuvel, die aan den bloei en de welvaart van deze gemeente zoo krachtig meewerkte ook goede dien sten bewezen. De heer Biesheuvel was sedert 1919 lid van den gemeenteraad van Haarlemmer meer, werd in 1922 gekozen tot Hoofdinge land en in het vorige jaar tot Heemraad van den HaarlOmmermeerpoldor en in 1923 tot hoofdingeland-plaatsvervanger van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Ook was hij sedert vele jaren lid van het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van do Hollandsche maatschappij van Landbouw en de afdeeling Zuidelijk Noord- Holland van den Christelijker* boeren- en fcuinderBbond. Donderdagmiddag sloegen ;bij het bietenrijden twee voor een boerenwagen gespannen paarden van den landbouwer v. A. aan den Aalsmeerderweg alhier, bij het afrijden van een kluft nabij den Aals- meerderdijk op hol. De wagen, die gewel dig heen en weer slingerde, raakte van de paarden los en kwam aan stukken cn brokken in de sloot terecht. De bestuurder wist bijtijds van den wagen te springen en kwam met den eohrik vrij. Zonder vev- dier onheil te veroorzaken, konden de paar den 6poedig tot staan worden gebraoht. Donderdag werd in het gebouw van den Ncd. Protestantenbond te Hoofddorp een drukbezochte ledenvergadering ge houden van het nutsdepartement Haar lemmermeer. In de plaats- van den heer E, Wilmink werd tot bd van het bestuur gekozen de heer Jo. Nijdam. Na afwkerking van eenige andere huis houdelijke zaken had een bespreking plaats over het plan om het tienjarig be staan van dit Departement feestelijk te herdenken. Voorloopig werd een veelbelo vend programma samengesteld cn de da tum van de feestelijke bijeenkomst be paald op Dinsdag 2 November a.s. Hillegoro. De echtelieden R. F. Noten boom en H. van Duinen, wonende in de Krochtslraat No. 11, zullen 5 October a.s. 50 jaar getrouwd zijn. Burger 1. Stand. Bevallen: J. E. SeysenerMolenkamp, Z. C. E. Kok kel enkorenVan Etten, D. M. J. Onstenk Moock, Z. M. TukkerVis, Z. M. A. W. JanssenStokman, D. J. Langeler Jongkind. Z. A. M. KlinkenbergVan Wetering, D. Ondertrouwd: S. C. v. d. Heiligenberg en B. M. Koop J. Galjaard en A. M. W. Gohler. Getrouwd: H. E. Zwinkeis en J. M E. Damen V, J. Piron en J. M. Rietveld W. J. A. Lauffer en G. Lafeber J> Pors en Dirkje Wagter. Overleden: W. HoogkamerVan Houten 62 jaar. Katwijk. Burger 1. Stand. Gebo ren Cornelis, Z. van H. Jonker en H. Plok- ker Christiaan, Z. van T. Rozema en N. Snijders Antonius Agathon, Z. van A. Caspers en A. Ebbing Gerrit, Z. van Kuijt en T. v. d. Pla9 Johanna Lucretia, D. van J. Nauta en W. J. Mantz Aleida Roelina, D". van N. Parlevliet en H. G. Donner. Overleden: Levenloos aangegeven kind van G. v. d. Plas en J. Haasnoot Adeleida Guijt, echt. yan Willem Zwanenburg Le venloos aangegeven kind van J. P. Rietveld en A. H. Smits Willem van Velzen, Z. van C. v. Velzen en J. de Vreugd. Ondertrouwd: J. Ouwehand en J. van Rijn. Gehuwd: M. J. Nottrot en M. Driebergen P. Hoek en L. Dijkhuizen H. Messe- maker en E. Kuijt. Katwijk aan Zee. Naar wij vernemen, bestaat er bij Rijnland geen plan om de opengevallen betrekking van 2e machinist bij het stoomgemaal alhier, weer aan té vullen, in elk geval niet-, om er een op roeping voor te doen. Achter het pand Zuidstraat 45 staan, voor het oog van den passeerendon wan delaar verborgen, een dertigtal woningen, waarin meerendeels arbeidersgezinnen on derdak vinden. Indien men in den avond bij een hunner op bezoek moest (vooral H.H. Doctoren hadden er veel hinder van) dan was de toestand door de vaak aldaar heersohende duisternis en modderpoelen verre van aan lokkelijk. Thans echter komt er verbete ring. Van gemeentewege is men bezig "daar een paar gaslantaarns aan te brengen die het terrein zullen verlichten. Het behoeft geen betoog dat de „Lom bokkers" met deze verbetering zeer inge nomen zijn. Het nieuw model reddingsboot waar mede den laatoten tijd oefeningen werden gedaan, is thans naar Amsterdam ver huisd om vandaar naar een andere kust plaats te worden getransporteerd. Hier zal men nu weer mot do vroegere boot manoeuvreeren. v Nu de bladeien aan de oude boomen zoo langzamerhand ontvallen, yalb het te meer op, dat de in dit voorjaar geplante jonge iepen het zoo bij uitstek goed, doen. Dit is een veredeld soort; waarvan de gemeentotuinman er eèp groot aantal zelf gekweekt heeft in den proeftuin achter de gemcente-sccretario. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ds. Lmpeta morgen om 10 uur en 6 uur wèl den diejLst in de Gearef. Kerk zal leiden, doch geer Heilig Avondmaal zal houden, zooals door ons abussievelijk on- der „Predikbeurten" werd gemeld. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwam in de haringhaven te IJmuiden bin nen de logger. KW 176, met- 544 kantjes steur- en 126 kantjes volle haring. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau waren als werkloos ingeschreven 4 vis- sohers; 1 grondwerker; 1 arbeider; 1 straatmaker; 2 opperlieden; 1 mandema- ker, tezamen 10 personen. Dr. T. Lodder zal a.s. Woensdag 29 September, nam. 3 nut in het Weeshuis, en Donderdag 30 September 1,026 ham. 3 uur in het Gemeentehuis kostelods inen- ténde trouwboekjes dér ouders j of ge- boorteacten moeten worden medegebracht. Nooidwijkeihoul. De verdere uitslagen van de alhier gehouden volksspelen' zijn: Blaaötrappen (27 deelnemers): 1. Mietje v. d. Berg. 2. Cornelia Vermin. 3. Mietje v. d. Burg. 4. Johanna Meyland. 5. Marie Padding. 6. Pietje v. d. Eerg. 7. Corry Heemskerk. Stoelendans (34 deelnemers). 1. Cor v» Eeden. 2. Jaantje v. d. Burg. 3. Ali de Winter. 4. Bertha Heemskerk. 5. Anna v. d. Berg. 0. Lena Moóyman. 7. Alida BTama, Haidloopen met-hindernissen (14 deeln.) 1. Jan Smit. 2. Jan Opdam. 3. W. Broek hof Oz. 4. Jac Pennings. 5. Jo Meijer. 6. Jan Heemskerk. 7. Mart. de Winter. Versiering paard en tilbury: 1, Adr. v. d. Meer. 2. Oor Duivenvoorde Jz. 3. 0. Jufferpïans. 4. C. Zonneveld. 6. Chr. Kooy mans. Hardrijden met lange pijpen (24 deeln.): 1. J. van Duivenvoorde. 2. Jan Kortekaas. 3. H. Oostdam Dz, 4. W. Broekhof. 6. Cor v. d. Slot. 6. Th; Broekhof. 7. P. v. d. Berg. Ringsteken paard en tilbury. 1. Cor War merdam en M. v. Dam. 2. Leen Duiven voorde en G. v. Eeden. 3. H. Brand cn A. Timmers. 4. Adr. v. d. Meer en J. Cle ment. 6. A. Duivenvoorde en M. v. Maris. 6. B. Hoogevcen en. C. Hoogeveen. 7. 0. Duivenvoorde en N. v. d. Berg. Prijzen voor koppels: 1. Arie Duiven voorde en M. Witteveen. 2. C. Lagerberg en Rika Duivenvoorde. De kermis-vermakelijkheden nemen steeds in aantal toe. Heden arriveerde een beroemde „Arena" en nog verschillende andere spellen en tenten. Ook a.s. Zondag is de kermis vanaf vier uur ;s middags ge opend. Bij mooi weer zal het dorp te klein zijn, om alle feestgangers te herbergen. De Goo-weg kwam juist voor de feest dagen gereed. Vain 't dorp naar Den Haag is 't thans voor auto'» en wielrijders een prachtig ritje. Oegstgeest. Burgerl. Stand. Geboor ten: Wilhelmina, d. van J. Jungerius en G. Glasbergen. Ondertrouwd: D. v. d. Luit en E. Bimten- dijk, beiden te Oegstgeest. Gehuwd: D. N. den Haan te Rijnsburg en M. J. van der Meij te Oegstgeest. Overladen: P. van Driel, 37 jaren. Door de afdeeling Oegstgeest en Om- strekón van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd in den loop van den zómer een nielkerscursus gehouden, waar aan werd deelgenomen door zeven zoons van melkveehouders. Het getal deelnemers mag hoogstens acht zijn. De cursus stond onder leiding van den heer W. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent te Gouda, terwijl de lessen in het privclisch melken werden ge geven door den theer Bouma Roemer uit 'Utrecht: Bij den aanvang der lessen werd dcbr don heer Huisipan met de deelnemers een bespreking gehouden over de vorming der melk, de samenstelling van. den uier, èn meerdere aangelegenheden die "voor het vol gen van den cursus van nut konden zijn. Bij de eerste lessen bleek al heel spoedig dat mén mét goede melkers te doen had, zoodat het systeem, door den voormelker den heer Bouma Roemer aangegeven, zonder veel be zwaar in practijk wérd gebracht. Na zeven praclische lessen werd examen melken ge houden. De jury bestaande uit de heeren Huisman, G. Bakker te Oegstgeest en W. van der Marei te Hillegom, kenden van de 200 te behalen punten toe aan: No. 1 195 pnt., No. 2 185 pnt., No. 3 180 pnt., No. 4 180 pnt., No. 5 175 pnt., No. 6 170 pnt., No. 7 kon wegens het heerschen v^n mond- en klauw zeer op het bedrijf zijner ouders niet aan het examen melken deelnemen. De jury, die reeds bij de'zesde les op het bedrijf, waar de cursuö werd gegeven, aanwezig was om eenig inzicht te krijgen van de deelnemers, was eenparig van meening dat ook het laat ste nummer voor een diploma in aanmer king kwam. Mede waren ook bij het examen melken aanwerig de voorzitter en eenige bostuursleden van bovengenoemde afdee ling. Nadat de uitslag van de toegekende punten aan de deelnemers was bekend ge maakt, werd door den voorz. der afdeeling den heer Marbus, gewezen op het groote nut van goed en zindelijk -melken en de goede resultaten verkregen met het houden van dezen cursus, waar reed9 bij het toe kennen van 160 punten een. diploma kan worden gegeveri. Hef was hem aangenaam te mogen constateeren dat de deelnemers doelbewust dezen cursu9 hebben gevolgd. Tevens bracht hij een woord van dank aan de heeren Huisman en Bouma Roemer voor de medewerking verleend dat deze curs. kon doorgaan, en de aangename wijze waarop de lessen zijn gehouden. Een bijzonder woord van waardeering richtte hij tot den heer Duineveld, die geheel zijn bedrijf be schikbaar stelde en alle medewerking ver leende om den cursus zoo goed mogelijk te doen slagen. Ook aan de heeren juryleden bracht hij dank, dat zij zich beschikbaar hebben gesteld. Aan de deelnemers werd nog mededeeling gedaan dat de diploma's hun te gelegener tijd zullen worden ver strekt. PREDIKBEURTEN. Vooi morgen. Leiden. Remonsl. Geref Gem.: .Voorm. hal/elf, prof. dr. Heering. Evang. Luth. Gom.: Voorm. halfelf, dr. de Meyere. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Bonga. Vrije Kalh. Kerk (Stille Rijn la): Zaler- dagavond 8 uur Vespers en lol. Zondag morgen hallelf: Mis. Eglise Walkmne: dimanche i. dix heures et demie du matin, Mr. M. Bresson. Vrijz. JèugdkeTk (Nutsgebouw): Nam. halfachl, ds. A^KJeyn. Alphen aan den Rijn. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm. 10 uur, ds. Veldhoen; nam. 7 uur, ds. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 7 uur, ds. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk (Oudshoórnscheweg) Voorm. halfelf, ds. Van Linschoolen. Evangelisaliegebouw HooUslraat: Voorm. 10 uur en nam. hallzeven, ds. Appeldoorn van Bennekom. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, de heer L. Oranje. Idem (Ilooflslraat): Voorm. 10 uur, preek- lezen; nam. halfzeven, ds. "Wienljes, Hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half- achl, ds. Gispen. Hillegom. Nod. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Grolle. 1 Geref. Kerk: Voorin. 10 en nam. 5 üür, ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst, i Katwijk aan den Rijn. Ned. Herv. Kerk. Voorm haUlien en nam. 6 uur, ds. Bollee Geref. Kerk: Voorm. halflien cn nam.-Zes uur,, ds. Meijering, Lisse. Ned. HeTV. Kerk: Voorm. 10 cn nam. 5 uur, ds. G. van Dijk Azn. (Voorbcr Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam, 1 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. P. de Smit van Boskoop. Geref. Gem.: Voorm. halftien en harm i uur, ds. II. A. Minderman. Ned. Prot. Bond: Voorm. kwarl over tien, ds. G. Hulsman, van Den Haag. Noordwijkerhout. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Siderius van Kafwijk-aan-Zee. Sassenbeim. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 cn nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 5 uur, ds. Boeijeuga. Voorschoten. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Wonbrngge. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en jiaw, halfachl, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Wientje$ van Oudshoomnam. 7 uur, prceklezen, -E- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Sexbierum. E. War- molts fe Heerde. Te Gouderak, J. D. van. Hof te Wilms Gerei. Kerken. Beroepen: Te 's-Graven,hage-West, P. C. de Bruyn fe Apeldoorn. Te Kollumer- pomp, J. Meynen, cand. te Baarn. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te 's-Gravenhage, H. Visser te Leeuwarden. Te Stoenwiik. M, Holtrop, cand. Ie Ulrum. PLUIMVEE, Zorg in den tijd! „Dal is 'n mooi toompje Zwarte Java'», allemaal gelijk", zoo klonk de opmerking van een mijner jongere vrienden. „Ja, ze zijn niet kwaad èn vooral buiteni gewoon voorspoedig opgegroeid. Ze zijn nu ruim drie maariden. Hoewel alle zes hen-> rietjes uit een en dezelfde hen geboren zijn, tfrork ik toch nog kleine verschillen op"» „AI aan den lég?" „Wél. heen, <h\t zou wal al te vroeg zijn. Ze beginnen al aardig te kleuren, maar van leggen nog geen sprake. Toch is vroeg leg gen bij krielen niet kwaad, want zoodra zo leggen, schijnt de groei te staken en blijven ze du9 klein." „Ik geloof u, maar wat ligt dan daar ia dien hoek, is het geen ei?" j,Ja, dat is een ei, maar van.sleenl" „En waarom ligt dat daar dan?" „Dat zal ik u eens uitleggen. Ik geef altijd aan mijn jongbroed als ze ongeveer drie maanden oud zijn, een of meer steenen eieren, om wat mee té-spelen". „Spelen I Dat is leuk, spelen ze daar dan mee?" „En of, maar ik heb er natuurlijk een bs> paalde bedoeling mee. U is nog leek, dal mérk ik wel. Ho.udt u zelf ook al kippen?* „Ja, ik heb pas wat jonge hennen aanga- kocht." „Welk ras?" „Wille Leghomljes; ze loopen al te pra- ten." „Mooi zoo, maar wees er dan heel gauw bij en geef ze direct een paar kunsteieren onï mee te bek-ballen." - „Ik begrijp het nog niet". „Ik zal het u maar zeggen. Dat spelen r» het probate voorbehoedmiddel tegen het ha telijke. oieTvTeten, waaraan sommige ionge kippen zich nog al een^ bezondigen. Zie eens, deze talen er niet meer naar Kijk, ik -za.] eens even een echt ei daar in-het zand neerleggen en dan moet u eens goed zien, wat ze doen.". Het' èi gehaald en midden in de ren gelegrl werd wel even bekeken, maar de moeite er aan te pikken werd niet genomen. „Ziet u, ze raken er niet aan, ze hebben zich at zoo vele malen den snavel moe ge stompt aan dat steenen ei, dat ze er genoeg van hebben." „Ik ga dadelijk uw raad opvolgen." „Doe dat, maar er is nog iets. Jonge, waar lijk goed gefokte hennen leggen van het be-) gin af goed beschaafde eieren, maar bij voorbeeld te weinig groen en te veel zacht- voer veroorzaken ook wel eens :en wind-ei. Als dat breekt, wordt het opgepeuzeld. Maaf dat is tijdelijk en gelukkig niet het gevaar lijke eiervrelén." „Wat is legen dat laatste te doen?" „Niet veel. Allerlei kan men probeeren en ten slotte komt men tot het eenig waarlijk afdoende middel.... het slachtmes. Maa\ geloof me, als u toepast wat in ons Groentje geleerd wordt en speel-eieren in tijd» geeft, bij goed geplaatste, halfdonkere zuivere leg- nesten. dan blijft u van die bezoeking wel vrij." Zondag 20 Sept* a.s. v. 8-11 u. n m. (met Jazz. Band) in mijne geheel vernienwde cn hoogst moderne inrichting NIEUWE RIJN 28. Ook toegankelijk voor niet-leerlingen. AANGENAME, GEZELLIGE OMGEVING 1192 S. P. WIELINGA» Bij de Rotteidamsche Droogdok-Maat schappij kunnen terstond geplaatst worden Zich aan te melden in persoon bij den portier of schriftelijk aan de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, Heijplaatstr. 21, Rotterdam. 1184 DEKENS Wollen Dekens, in diverse kleuren Wollen Dekens, in diverse kleuren. Fantasie dessins Fantasie Dekens thans I in Fantasie en gestreept, thant Gevraagd, voor direct een. met of zonder pension. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1198.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6