HIEMUJU'S No. 20410. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 25 September Tweede Blad Anno 1926 GELENGD NIEUWS. 111 1 INGEZONDEN. H. P. H. KEEREWEER UIT DE RIJNSTREEK. Voor de slachtoffers. On- ider het tractièpersoneel der Ned. Spoor wegen circuleert een aanvrage om geld yooT de oprichting van een monumentale graf steen voor dê bij het spoorwegongeluk te Voorschoten omgekomen instructeur v. Rhoon en den leerling-machinist Ettik- |ioven. Felle brand in een artil- lerie-park. Gisteravond kwart over elf werd de Haagsche brandweer opgeroepen, met het alarmeerend bericht, dat een felle uitslaande brand was uitgebroken in het artillerie-park dat zich bevindt aan den Raam weg in de nabijheid van de Witte Brug. Met groot materiaal werd uitgerukt. Bij aankomst bleek een der op het terrein etaande geteerde loodsen op drie plaatsen aan de achterzijde in lichte laaie te staan. In de loods,bevond zich gelukkig meeren- deels oud materiaal; in een der afdeêlingen «tonden ook bussen met vet, taan, enz. en een' bus met benzine, die door de brand weer echter er uit kón worden gehaald. Door het optreden der brandweer heeft het vuur zich niet kunnen meedeelen aan Ihüet binnenste gedeelte der loods. 1 De algemeene opinie van politie, brand weer en militaire autoriteiten is, dat de brand'kwaadwillig is gesticht. Twee jongelieden, geëmployeerden bij.de ^oopvaardij, hebben aan de politie meege deeld. dat zij, die den brand bijna hebben tien ontstaan, een man zagen loopen, die een fiets aan de hand voerde, doch zich om den geheel en brand niets bekommerde, niet nchtjr zich keek,, doch zich gewoon ver wijderde. Uit de dakgoot gevallen, o- De schilder D. te Voorburg is bij zijn werkzaamheden aan een huisgevel in de Heeswijkstraat aldaar door eon misstap uit de dakgoot gevallen en op straat terecht gekomen. Inwendig zwaar gekneusd werd bij naar St. Anion iushove vervoerd. Motor rijder over den kop ge slagen. Te Haarlem reed in de Groote Houtstraat de motorrijder J. Z., toen hij een wielrijder in zeer snelle vaart wilde passeeren, tegen een stilstaand motorrij wiel met zijspaD aan, met het gevolg, dat hij over den kop sloeg en vermoedelijk een schedelbreuk bekwam. Hij werd naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. Zijn toe stand was ernstig. Beide motorrijtuigen werden zwaar beschadigd. Te veel geprofiteerd. Van bet te Amsterdam liggend Amerikaansche tankstoomschip „Harverster", was 'n aan- Hal stokers en matrozen zoolang aan het passagieren geweest, dat zij te laat aan de haven kwamen, om nog mede te varen- Daarom huurden zij een paar auto's, om ^aarmede vervoerd te worden, teneinde net schip op te wachten in IJmuiden, wacr rij door hun dronkenschap de politie han den vol werk gaven. Een tweetal was zoo lastig, dat het achter slot en grendel moest worden gezet. De anderen begaven zich, intusschen ver, fcezeld van een groote schare nieuwsgie rigen, naar de slnie om weer aan boord te gaan, alsof er niets gebeurd was. Inmiddels werden ook de ing> dotenen idoor de politie aan boord afgeleverd. Een gevaarlijke toren. De t >estand van toren en kerk te Schoon hoven heeft het noodig gemaakt, dat maat regelen werden getroffen om hot publiek te waarschuwen. Er zijn nabij de kerk horden geplaatst, waarop de woorden voor komen: „Langzaam ryden toren en kerk gevaarlijk." Tenslotte nog bedacht. Op een avond, even vóór het sluiten, kwam een man den manufacturenwinkel van v. B. in de Weste., Wagenstraat te Rotterdam bin- ^nenloopen. Hij liep op een toonbank toe, .greep ecu cartcnnen doos, waarin kousen ieii handschoenen waren, en zeide tot cie Verbaasde winkeljuffrouw: „mevrouw, dat ga ik naar de Paauwen§teeg brengen". Meteen draaide hij zich om cn rènde met 'de doos den winkel uit. De juffrouw liep 'den man eenige oogenblikken achterna, maar moest de vervolging spoedig opgeven. De man ging werkelijk niet verder dan de Paau wen steeg en trad het politiebureau 'binnen met de woorden: „alsjeblieft me neer, ik wil naar de gevangenis." Een inspecteur trachtte den man zijn dwaasheid uit het hoofd te praten, maar er bleek niets aan te deen, en na het drei gement: „als u dit niet houdt, ga ik wat anders stcicn", liet de inspecteur hem voor een nht opsluiten. '6 Morgens: uitgeslapen; dikke kranen; opgestookt door vrienden na een glaasje te veel; tot alles bereid mits niet naai de gevangenis. De man ia vrijgelaten. Auto op een troep gereden. Donderdag is op den St.-Annaweg bij Nij megen, ter lioogte van „Heumensoord", een auto op een troep militairen behooren. de tot het lie R. I. gereden, welke afdee- \fng zingende van de manoeuvres terug kwam. Negen soldaten, die in de achter ste gelederen met de rijwielen aan de hand marcheerden, worden aangereden. ^Vijf hunner werden licht en vier anderen ernstiger, doch geen van allen gelukkig levensgevaarlijk gewond. De rijwielen wer den vrijwel alle vernield. f De botsing was zóó hevig, dat de auto aan den radiateur zwaar beschadigd werd en later door een anderen wagen moest worden weggesleept. De auto werd be stuurd door den heer S., reiziger bij een bierbrouwerij, die met dezen wagen steeds zijn zaken deed. De lichten den auto waren niet al te best. Het was echter volle maan en de weg daardoor goed verlicht. De auto is door de politie in beslag ge- Aulo uitgebrand. Op den weg ZaltbommelHedel is door het vuur- vallen van de benzinetank een groote reis- auto van den heer W. C. Klouth. die des nachts onderweg was van 's-Gravenhage naar 's-Hertogenbosch. in brand gevlogen, meldt de ,,'s-Hert Crt.". Behalve de eige naar, zaten in den wagen drie dames en dr. Felter uit Amsterdam. Ondanks het feit. dat de auto slechts aan één zijde verlaten kon worden, hebben al len het voertuig kunnen verlaten, nadat de bestuurder den wagen tot stilstand had ge bracht, waarbij liij op een hoop steenen terecht kwam. Bij het verlaten van den wagen, kwamen de passagiers op den steenhoop terecht, waaibij dr. Felter een ,voet brak en een der dames wier kleeren ook reeds hadden vlam gevat, ernstig aan haar been gekneusd werd. Van den inhoud van de auto kon slechts een koffer met waardelooze papieren wor den gered. Al het andere, waaronder een tasch contanten, welke later ineengesmol ten uit het wrak te voorschijn werden ge haald, weril een prooi van het vuur. Een passeerende luxe-auto heeft de pas sagiers meegenomen naar Zaltbommel. van waar zij later per auto naar 's-Hertogen- bosdh zijn gegaan. Branden. Waarschijnlijk ten gevolge van hooibroei is een groote landbouwschuur te Wierden, eigenaar de heer Denneboom, afgebrand. Een groote hoeveelheid hooi en stroo, ongeveer vijftig H.L. rogge, een auto en landbouwgereed schappen gingen verloren. De schade wordt voor een klein deel door verzekering ge dekt. Te Nieuwkuyk is de boerderij van N. van Baardwijk, welke door twee gezinnen werd bewoond, met 9dhuur, hooi-, koren- en hout mijten in vlammen opgegaan. Eenige var kens kwamen in het vuur om, het overige vee was in de weide. Van den inboedel is niets gered. De oorzaak is onbekend. Ver zekering deikt de schade slechts ten dede. Van den dijk gereden. Gis- termorgen reden twee wagens, beladen met bouwmateriaal op den hoogen dijk van de Ammerschekade te Streefkerk. De ach terste wagen raakte defect en reed met snelle vaart in de eloot. Een van de 3 mannen, die op den wagen zaten, sprong er bijtijds af, de tweede geraakte te wa ter en zwom naar de andere zijde. De derde echter, de 56-jarige E. van Blokland uit Harcb'nxveld,, geraakte onder het bouw. materiaal en is in den modder gestikt. Kunstmatige ademhaling, -toegepast door dèn gemeenteveldwachter, mocht niet baten. Eenmislukte^vergadering. Woensdagavond was te Assen een open bare vergadering belegd door de commu nistische partij, afdeeling Assen, op welke vergadering men ook vele militairen aan wezig hoopte te vinden. De bijeenkomst die belegd was om zeven uur, had als spreker den heer L. de Vis ser, uit Den Haag, die met clan trein van kwart voor acht arriveerde en tegen acht uur binnenstapte. Hij vond echter slechts drie bestuursleden der Asser afdeeling aanwezig. Van de militairen was er niet één. De garnizoenscommandant, wien het houden der vergadering ter oore was gekomen, had den toegang aan militairen verboden en een onderofficierspost uitgezet. Zonder succes is de „vergadering" daar na weer uiteengegaan. Mishandeling. De jaar- markt te Odoorn heeft geen rustig verloop gehad. Toen de onbezoldigd dienaar van politie, tevens jachtopziener, G. Eerenstein, op straat liep, werd hij aangehouden door de stroopers G. I. te Kleindijk en W. A. te Val the, die een praatje met hem maakten. Eenigen tijd geleden had de jachtopziener beide stroopers bekeurd voor een jacht- delict en het schijnt, dat zij zich hierover hebben willen wreken. Plotseling toch, toen E. nog rustig met hen 9tond te praten, gre pen beide onverlaten den jachtopziener aan en brachten hem verschillende messteken toe. E. kreeg o.a. een zeer diepe steekwonde onder in den rug. De ongelukkige werd door te hulp geschoten menschen naar zijn huis vervoerd, terwijl .inmiddels geneeskundige hulp werd ingeroepen. De toestand van E. is ernstig. De bedde dadors werden gegrepen en door de politie voor den ofporwaclitmeester-bri gade-commandant der Kon. Marechaussee geleid. (Ass. Ct.) Dood el ij k ongeluk. Het paard van den tachtigjarigen Bolwerd uit Coevorden sloeg op hol, waardoor de oude man, dde op den wagen zat, er af Adel en dood op den weg bleef liggen. Het paard geraakte los van den wagen, en sprong boren op het ijzeren hek van de R. H. B. S.. waarbij het zoo ernstig gewond raakte, dat de ingewanden uitpuilden. Na zich los le hebben gewerkt, sukkelde het nog een eindje veider en viel toen dood neer. In een tobbe verdronken. Te Made viel het kindje van J. S„ oud 17* jaar in een tobbe met water. Toen het ongeluk werd bemerkt, was het reeds te laat: de kleine stierf eenige oogenblikken later. De typhus te Breda. Het aantal typhusgevallen in de aglomeratie Breda bedraagt volgens officieele gegevens 52; begin dezer week was het aantal ge vallen 32. Er is reeds oen sterfgeval voor gekomen. Alle voorzorgsmaatregelen zijn gisteren naar aanleiding eener vergadering door de geneeskundige commissies in overleg met den inspecteur van den rijksdienst geno men, o.a. gelegenheid tot inenting, waar schuwingen bij openbare wateren, verzoek aan schoolhoofden geen kinderen toe te la ten uit de besmette gezinnen, enz., enz. Door de geneeskundige autoriteiten wordt in overweging gegeven ook de Octoberker- mis te Breda uit tè stellen. B. en W. zullen Dinsdag k.s. een beslissing nemen. Niettegenstaande de groote uitbreiding blijft de bevolking kalm. Zoo de barakken te Breda te klein wor den, 'zal het oude gemeenteziekenhuis voor barak worden ingericht. "Faillissementen in Neder land. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 23 Sept. in Nederland uitgesproken 81 fail lissementen tegenover 95 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Sept. 1926 2734 faillissementen tegenover 3050 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Ook gemakkei ij k. Jansen en Smit kwamen van de feesten, en in den haast om den trein fe halen hadden zij vergeten kaartjes le nemen. ;,Toe", zei Jansen, „ga jij nog even kaartjes nemen." Smit holde weg, maar was in een oog wenk terug. „Kerel", zei Jansen, „dat heb je verba zend gauw geflikt." „Ja", zei Smit, „dat ging wel. Ik vroeg aan den coupé hiernaast: „Mag ik even uw kaartjes zien" en toen had ik ineens een hand vol." RECLAME. Een zegen voor de menschheid. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, be hoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ge bruiken, het middel, dSt nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit nier- iniddei tot een ware zegen voor de mensch heid. 1124 Ook gij kunt daarvan profiteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw ge zondheid er door verbeterd I Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematenen spieren vermindert, hoe spoedig uw nier en blaasgtoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheuma- tiek, blaasontsteking, waterzuchtige zwel lingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwerking niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoorlijk gezuiverd en ver rijkt wordt en het geheel e gestel bevrijd wordt van schadelijke onzuiverheden Fos ter's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte laboratoria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevat ten geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbar (in glasVerpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k' f 1.75 per flacon. Puiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Da relletjes te Ede. Ede, 23 September 1926. Mijnheer (je Redacteur I Naar aanleiding van het ingezonden Stuk van 22 September in Uw blad, verzoek ik U wel een kleine plaats te willen af staan voor het navolgende: Met den inhoud en de strekking van dat schrijven kan ik mij geheel vereenigen, met uitzondering nochtans van wat er in staat betreffende de houding van den Mi nister van .Oorlog bij t de revue. AU militair kan ik mij de verontwaar diging indenken die door vele officieren en onderofficieren is gevoeld en zeker is de Minister van Oorlog verplicht de eer der officieren hoog te houden, ja, ik ga zelfs zoover den inzender! te vergeven dat hij in de eerste oplaaiing van zijn veront waardiging het respect dat hij toch ook aan den Minister van Oorlog verschuldigd is, te vergeten, door op ironische wijze te schrijven van democratische gleufhoed en de bekende democratische pijp; maar heeft de inzender wel aan de mogelijkheid gedacht dat niet de Minister maar de com- mandeerende generaal de revue hield en de Minister slechts toeschouwer was t Indien toch het laatste het geval was, wat RECLAME. 1143 zeer wel mogelijk is, was hot zelfs een in breuk geweest op de bestaande étiquette, te groeten, en was het juist de Minister die zich strikt hield aan de voorgeschre ven vormen. Trouwens wij zijn van dezen Minister niet anders gewendt aJs uiterst beleefd voor een ieder, die hem nadert. Mogelijk ware het in deze omstandigheden verkieslijker geweest te groeten, maar ik geloof niet, dat de Minister van incorrect heid kan worden beschuldigd. Ten slotte een enkele opmerking betref fende de bewering dat het betrouwbare element alleen uit het beroeps-personeel bestond. Hier zal zeker zijn bedoeld het lagere kader, want M. de R. ik ben zelf ooggetuige geweest van het optreden van eenige officiereh en speciaal een reserve- kapitein van het 4e regiment infanterie en ik moet zeggen dat dit optreden uit muntte door beleid en tact; zijn krachtig optreden was mede een der oorzaken dat alles verliep zooals het- verloopen is. Eere wie eere toekomt. De oefeningen van den commandant van het veldleger zijn verloopen zooals inzen der aan 't slot van zijn schrijven wenschte. Het waren zware dagen zoowel voor den troep als voor het verplegend personeel, maar alles ie zonder stoornis afgeloopen, en Zaterdag keeren allen weder huis waarts (naar ik meen zijn zij al vroeg in den middag thuis) met de voldoening zich behoorlijk van de hun opgelegde taak te hebben gekweten. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, De auto-renbaan te Noordwijk. Mijnheer de Redacleur. Verzoeke beleefd opname van onderstaan de in Uw geëerd blad. De Noordwijksche Deputatie uit het dagelijksch Bestuur der Gemeente schijnt thans wederom van haar Milaansche reis te zijn teruggekeerd, welk feit wederom aanleiding geeft tot vele hard nekkige en dwaze geruchten, welké hoog noodig de kop ingeknepen moesten worden. Wat te zeggen van het gerucht, dat in de laatste geheime Vergadering van den Ge meenteraad de geheele Renbaanaangelegen heid reeds afgewimpeld is? Wanneer dit waar is, waarom gaat dan nu nog een Depu tatie Renbanen kijken? En gaat dit dan op kosten der Gemeente, dan zijn deze uitga ven toch zeker niet géwetligd; zijn de kos ten ten laste van „Do Joden" zooals de Noordwijksche volksmond zich uitdrukt, dan is dit tegenover deze menschen ook niet ge heel en al in den haak. Al dat reizen op kosten van belanghebbenden bij het bot stand komen der onderneming is trouwens iels wat volgens fatsoenlijke begrippen voor critiek vatbaar is; waarom geen commissie uit den Raad benoemd indien de zaak serieus genoeg is, dan behoeft men toch niemand naar de oogen te zien? Wat te zeggen van het gerucht, dat de ge heele Milaansche reis ten shrengsle geheim moest blijven, terwijl zoodra de heeren de grens gepasseerd zijn er in een blijkbaar offi cieel geïnspireerd artikel, gezien den aan hef, aan de Pers alom mededeeling van ge daan wordt? nogwel met de toevoeging, dat de plannen een sleeds vasteren vorm aan nemen? Waar vrijwel de geheele Neder- landsche Pers, althan9 alle groote bladen het bericht hebben overgenomen of hiervan wellicht elk mededeeling ontvingen, lijkt het mij absoluut zakelijk en zelfs noodzakelijk, dat B. en W. in een officiéél communiqué aan alle groote bladen hun houding en standpunt uitvoerig uiteenzetten en klaren wijn schenken ter voorkoming van erger. U Mijnheer de Redacteur dankend voor ver leende plaatsruimte noem ik mij, EEN INGEZETENE. Lamme schans of Lammenschans. Geachte Redactie. Ik wil even den heer Roggeveen er op wijzen, dat de naam „Lammeschans of -brug" wel degelijk goed is. Dit naar aanleiding van zijn ingezonden stukje van vorige week. In geschiedenisboeken woidt echter ook wel van „Lammenschans" gesproken. Hoogachtend, C. J. RECLAME. Menbclniakcr-Sloiïccrder AALMARKT 16 - TELEF. B61 3845 Boskoop. Laagveenvorming en bemesting. Hoe i9 nu het laagveen ontstaan? Voor vele, vele eeuwen, nog lang voordat een mensch in deze streken een voet zou zetten, was alles hier, van het tegenwoor dige Gelderland en Overijsel af lot op de kusten van Groot-Brittannië, water en moeras. De sporen van dierenleven, die te vinden zijn in het diluviale zand. dat bij groote werken soms aan de oppervlakte wor den gebracht, doen vermoeden, dat de laag veenvorming reeds plaats greep voordat En geland van het vaste land van Europa was losgescheurd, voordat dus de Noordzee was ontstaan, Op de wijde watervlakten groeiden toen de waterplanten, veenmossen, water grassen, riefsoorten en meer planten, die tel kens des winters stierven en op den bodem van die plassen neerzonken, bevroren, half verrot en half vergaan. Ook midden in den zomer zullen plaggen, lisschen, grassen en drijvende waterplanten, doordal ze door zwaardere .planten bfilaci werden, jn de_ RECLAME. 8140 diepten van de poelen en plassen zijn ge zonken. Vooral deze planten, die in den vollen zomer ondergingen kan men nu nog identificeeren: de half verteerde gebruinde, vpzelachtige resten, die nu uit 6 tot 7 meter diepe slooten worden opgebaggerd, laten de- termineeren (vaststellen tot welke planten geslachten ze behooren) gemakkelijk toe Voor liefhebbers zelfs een zeer interes sant werkl Vele eeuwen zijn nieuwe plaggen- van waterplanten gevormd en gezonken Af en toe zullen ook wel geweldige watervloedon en stormen de poelen en plassen beroerd hebben: wie zal zeggen hoevele eeuwen dit proce9 i9 doorgegaan. Maar daar kwam een tijdperk, dat zelfs heesiers en jonge boomen konden gedijen op de allengs steviger wor dende, soms tot kleinere oppervlakte be perkte vlakten, hoezeer af en toe overstroo mingen van de groote rivieren en spring vloeden van den oceaan alles weer hebben weggevaagd. Waarneembaar i9 dat nog heden ten dage al9 veen en klei of veen- en zandlagen elkander afwisselen. Wie is er, die becijfert hoeveel eeuwen er noodig waren voordat de planten vasten voet kregen en niet meer zonken op den bodem van de plassen, dat de plaggen in slaat waren zwaarder gewas: heesters en boomen te dragen? De aanvankelijk los op elkander liggende lagen moesten worden saamgeperst om een veenlaag te verkrijgen, zóó stevig, zóó sterk, dat woudboomen tientallen soms honderd tallen van jaren ongestoord konden groeien. Want het is niet le veel gezegd, dat woud reuzen zichhier verhieven; soms komen eiken voor met een middellijn van 2 tot 3 meter en van soms 2030 meter lengte Eer dat deze eiken het hoofd opgericht konden houden bij zware stormen, moet de veenlaag vele eeuwen oud zijn geweest. Wanneer men nu weet. dat deze eiken, zwart en half vergaan meest worden aan getroffen op een diepte van IV» tot 2 Meier, dan moet zich daarboven weer een nieuwe veenlaag gevormd hebben. Als het juist i9. dat deze eiken, alle van West naar Oost met wortel en al omge waaid, dateeren uit den tijd van de Cim- brischen vloed (ongeveer 100 jaar vóór Christus) dan kan men beseffen hoe oud de veenlagen moeten zijn, want onder de gevallen woudreuzen liggen nog saamge- perste lagen van 79 meter Pas dan komt men op de diluviale zandplaat, die in Drente en Overijsel boven den zeespiegel ligt. Door inpoldering en gedeeltelijke uilvening, soms ook drooglegging, is deze grond ge schikt gemaakt voor het kweeken van boomen en planten. Zfehier de eeuwenoude geschiedenis van de veenvorming. Deze sponsachtige, sappige grond doet de Boskoopsche planten welig groeien. Behalve dat dit veen aan de planten een standplaats verleent en voedsel verstrekt uit de regelmatig tusschen alle kweekerijen voorkomende slooten, haalt men op ongeveer 6 Meter diepte bagger en „darie" als mest stof; en het thans in de slooten groeiende kroos, pijlkruid, riet en biezen gebruikt men evenzeer om de planten te bemesten. Zelfs de slooten, die zooals reeds vermeld ons behoeden voor strenge nachtvorsten, bieden ons nog voordooien. Door het groote net van slooten gaat het goedkoope vervoer van planten, mest. benoodigdheden per schouw of vlet of bok, oneindig veel gocd- kooper dan wanneer men gebruik zou moe ten maken van wagens en paarden of zelfs vrachtauto's. Welk een besparing van kosten vergeleken bij bedrijven in het buitenland, waar alles gereden en getrokken moet wor den. AF deze voordeelen. voortspruitende uit klimaat en grond hebben het centrum Bos koop doen groeien tot een stapelplaats van planten en vooral de laatste jaren is Bos koop blijven concurreercn. ondanks invoer- belemmeringen in sommige landen of ver hoogde invoerbclasfingen Daarnaast had den zijn inwoners heel goede eigenschappen. RECLAME. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kaimecren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven Buisje 76 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5