V' waiy de Neys, ia, niet ieder kan geluk- Wg loten, dat zie je nu weer, je vriendin $uus wel en jij niet, maar misschien mag je haar boek wel eens te leen hebben, dan kan je er ook van genieten. Suus de la Rie, ik denk wel dat je met een heel mooi boek naar huis hebt mogen gaan. Ali de Groot, ga maar lekker koken, dan kan je een goede huisvrouw worden, en mag je dan thuis ook eens koken als je het goed' hebt geleerd? Piet Nieboer, de anecdote is heel grappig, die zal ik beslist eens plaatsen, maar dat raadsel is wel wa't lastig, er is niet een en kele aanduiding bij, alleen maar een massa letters. i' Truus Jansen, zoo dus had jij het boek al getjiaald toen je aan mij schreef? K'lazina Parlevliet erg aardig van je om mij nog eens een groetje te sturen, ik merkte dus dat je mij nog niet vergat. Nu ik denk ook dikwijls aan je als ik je aardig gewerkte kleedje zie liggen. Logeerde je meer eens in N oordwijkerhout Jan Wassenaar ik begrijp nu best na het lezen van je briel dat je onmogelijk zelf kan gaan om je prijs fe halen. Het is heel goed dat je, tante het ging halen, ik hoor zeker de volgende week er wel nader over. S, W. te N. zeker mag je mij Tante noe men. Je behoeft niet alle raadsels op te los sen, kijk maar wat er boven staat, je mag er uit kiezen, welke je het gemakkelijkste ■vindt. Mimi Metselaar nu van jou hoor ik dan de volgende week wel hoe je boek heet. Je hebt groot gelijk om Zondags al te schrij ven, dan heb je er den tijd voor en weet je zeker dat de brief niet te laat komt. Annie en Frans Bruyns gaan jullie .voortaan maar allebei trouw meedoen, dat zal gezellig zijn. Is Annie nu weer heele. maal beter? weer geregeld naar school? Maria Redegeld zoo, was de onbekende brief van jou? voortaan maar goed er aan dsnksn om je naam er altijd hij te zetten. Wat bedoel je met dat raadsel? zooals je het nu opschreef, zal niemand het raden. Corrie van Stralen voor die kinderen waar niets van is te zien op het portret, is er dan niet veel aan om zoo'n kiek te heb ben. Jij treft het, dat je er wel goed op staat. .\'ond je het die heel warme dagen net goed weer om te wandelen nu ik vond het heer lijk om 's avonds nog eens buiten te zitten, ik heb een avond aan zee gezeten, daar was het lekker. Koos Hrouwer zoodra je weer tijd en nieuws hebt, schrijf je maar. Louis en Corrie de Hertogh en jullie Schrijft maar, zoodra je niet zooveel huis werk en lessen hebt. Louise Planje dat raadsel kan we! mon deling maar niet schriftelijk opgegeven want 'dan ziet men of bouillon met een groote of kleine B wordt geschreven. Jan en Lambertus Smit wel ja moed hou den, je zal toch wel eenmaal eens gelukkig loten. Nico van Wijk, je broertje is toch hoop ik jiiet erg ziek geworden? en jij zult toch niet zijn voorbeeld volgen? Henny Hulsbergen Henning dat trof je hoor dat ongeval me,t die lekke band, en dat jij daardoor mee mócht rijden met de auto. Plonia Smits ik denk dat de heele raad sel jeugd net zoo deed als jij verleden Zater dag, vol verlangen uitzien naar de kinder courant, wie de prijzen hadden geloot. Zoo'n drukkende warmie zouden de deelnemers aan de optocht toch wel niet wenschen, denk ik. Margarelha Sierag dus nu weet ik het ge heim, dat feest waar je zoo naar verlangde. ,Was je niet moe toen je na dat Jeest nog zoon eind naar huis had moeten loopen. Emanuel Eljou prettig voor je, al die din gen, die je mij schreef over school en het leeren, dan ga je zeker ook altijd met plezier naar school toe Greta Breedijk is bij jou op school eene kiek van de klasse gemaakt? Ja hoor het was geducht warm verleden Zondag en Maandag. Herman Zaalberg is het Maandag een aar dige feestdag geweest op schojl? heb je nog kunnen helpen om de klas te versieren? Bertha en Lucas Mulder jullie brief kwam Donderdagsmorgens over de post Je had de postzegel achter op het couvert geplakt in plaats van op de adreskant, dat mag niet. Toen mpest ik 20 cent strafport betalen, dat heb ik maar gedaan, anders mocht ik den brief niet openen en kon dus anders niet weten, wie ik moest waarschuwen dat niet meer te doen. Clazma van Venetië, ja je had nog van echt warm zomerweer kunnen genieten daar buiten en nog met je kleine neefje in den wagen kunnen rijden. Neen, die nieuwe lanen en straten weet ik daar niet allemaal, maar ik begrijp wel waar het zoowat is. Willem ep Jan Overduyn ja dat zal wel dat men al overal en door iedereen hoort spreken over de 3 Octoberleesten jk zou het ook dolgraag weer zien, maar dit jaar kan dat om vele redenen niet gebeuren. Ik zal er wel veel over lezen. Jan, je zult ge schiedenis wel een prettig vak vinden, dat zal je zien. Marie W., oui pour toi les vacances ne finissent que le premier octobre. Chez nous en Hollands e'est autre chose, tu le sais bien. Je comprends que cela te fera du plai- sir de rentrer en classe et de revoir 11 toutes tes amies. Nous avons aussi eu des jours trés chauds. Nu weer tot besluit de jeugd uit de Boer- havestraat, het waren weer heel wat praat jes op papier van allemaal kleine vriendjes en vriendinnetjes. Gorry Nieuwenhuis ze mogen je best helpen, want het is heel las tig als je in bed ligt om dan te schrijven, dus schrijf maar gerust met hulp van een ander aan die nieuwe tante van je. Hans Hillebrand. Zoo woon jij heelemaal in Zierikzee dat is nog een heele reis dan, ben je met de boot gekomen en toen met een tram en een trein? Henk Hofctra je hebt in die warme dagen zeker heel veel in het zonnetje op het dak gelegen, wat zal het daar warm zijn geweest. Heb je al een dikken brief aan Pappa en Mamma ge schreven? wat zullen ze daaf dolblij mee zijn geweest Hans Freericks lag jij daar naast Henk toen hij aan mij schreef, en zeggen ze een mooi versje voor je van Stap stap en lachen ze dan allemaal. Willen ze je opeten, o foei. Ja nu zullen de andere kinderen die dit lezen, wel weer lachen. Gerrit Koolstra ik wil graag eens mee met die autobus van je, rijdt die goed? en dat is heel lief van je dat de raadseltante maar half geld behoeft te betalen. Ja je moet ook goed leeren re kenen, anders weet je niet of de menschen je genoeg betalen op je autobus. Kleine Janneman vond je de hangop niet lekker? O, ik houd zóóveel van hangop, ik wou dat ik jou bordje hangop had gehad, wat zou ik er van gesmuld hebben. En druiven zijn ook heel lekker hoor Janneman. Klasien- tje Kralt het was daar heel prettig in de bosschen maar nu is het thuis ook weer goed. Vindt je het vandaag niet weer een heel lang babbelpraatje voor de Boerhave- straat. Prettig hè als er bezoek van thuis bij jë~komt. Wordt het kleed-je al -mooi? Coba Boorn, ja kindje dat kost heel veel uurtjes eer ik dat alles aan jullie heb ge schreven maar ik vind het heel plezierig ai die brieven van de jeugd, ik lees ze graag Ben jij ook net zooals Klaeientje allemaal werkjes aan het maken? Je hebt weer erg je best gedaan met schrijven. Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 3. De tamboter. 2. Over, dreven (drijven) overdreven. 3. Aster, ster. 4. De middelste heette Niemand. 5. Het waren 6 muzikanten en die had den alle 6 geld verdiend. 6. In den mond. 7. Zool, teer, zoolleer. 8. Abrikoos, os, bas, boos, Ko, roos, kar, as, kae. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nettie van R, essen Mientje van Riessen. S. W, te N. Jan Wassenaar Emanuel Eljon. Jan Smit. Lambertus Smit. Nico van Wijk. Piet Nieboer. Cor van der Ham. Wim van der Ham. Bep Spierenburg. An nie Bruyns. Frans Bruyns Truusje Voor zaat. Hans Voorzaat. Maria Redegeld. j Frans Mandemaker Corrie van Stralen. Hannie Mieloo Clazma van Venetie. Su- zanna de Graaf. Truus Jansen Greta Bree- djjk. Neeitje Oudshoorn Leen Oudshoorn. Gerbrand Breedijk. Hendrik Jan Broek sema. Bep Broeksema. Willem Overduyn. Jan Overduyn. Willy de Neijs. Mini Met selaar. Alie de Groot. Suus de la Rie, Nel lie Broers. Corrie Broers.. Lena de Vlees houwer. Michela de Vleeshouwer. Corne lls Jean Lissenberg. Semien Voorbrood. Johanna Voorbrood. Coba Koevoet Ario Koevoet. Jasper Koevoet. Herman Zaal berg. Louise Planje. Bram Linsehooteu., Louis de Hertogh. Corrie de Hertogh.: Koos Brouwer. Marie van Iterson. Berths' van Iterson. Rika van Iterson. Henny Huls bergen Henning. Margaretha Sierag Plo nia Smits. Jaantje Lek Coba Boom Kla- sientje kralt. Gerrit Koolstra. Hans Free ricks Henk Hofstra. Corry Nieuwenhuis.- Hane Hillebrand. Marie Wijnbeek (Fon- tainebleau). Lucas Mulder. Bertha Mul der.: RAADSELS. Voor allen om nil te kiezen, de grooteien de kleineren 3. I. Ingezonden door Plonia Smit. Wat ligt er tusschen berg en dal? n. Ingezonden door het drietal Kükler. i x 2 X a X xxxxxxxxx 2 2 X 2 - X 2 X 2 «n X Ie rijtje: een medeklinker. 2e een soort schip. 3e een heete specerij. een ander woord voor schouwburg 5e de gevraagde gracht in Leiden. 6e een ander woord voor café. 7e vlug of gauw. 8e niet rijk. 9e een medeklinker. Van boven naar beneden en van links naar rechts dezelfde mooie gracht in Leiden van 9 letters. III.» Ingezonden door Nico van Wijk. Een provincie in Spanje, waar veel sinaasappels vandaan komen, van 8 letters. In een 1,8., 3 vangt men muizen. 4 5 is een voegwoord. 2, 3, 7 is een 'verkorte meisjesnaam. De 6de letter is een c. IV. Ingezonden door Lies Hagoort. Als ik mijn jas omkeer, krijg ik een heer lijk ruikende bloem. Hoe kan dat? V. Ingezonden door Nelly Hagoort. Ik word in een manufactuurwinkel ge bruikt en besta uit 2 letters. Een letter er voor en ik zit aan de voordeur, nog één letter er voor en ik word een naam van een man, die iets heel vreeselijks deed en dan nog één letter ervoor en ik word door een officier gedragen. VI. Ingezonden door het drietal Koevoet. Ik ben een stekelig dier. Plaats een mede- - .klinker voor mij en ik word iets dat deel uitmaakt van een spel. VII. Ingezonden door Betsy de Graaf. Wat heeft geen vleugels en kaD toch overal heen vliegen, (veel te veel naar den zin van nette menschen).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20