PRIMA ANTHRACIETSOORTEN GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN; lchingen werden aangeboden en vervol gens de aanwezige vereenigingen (er waren liet minder dan 25 muziek ver vertegen woordigd) met de aanwezige 125 vaandels /oor den burgemeester en do aanwezige tutotireitcn defileerden, al wuivende met 4>o vaandels. Opheffing der huurwetten verzocht. Iïet bestuur van den Nedcrlandschcn Bond van huis- en grondeigenaren heelt zich met een adres gewend tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid met het ver zoek zijn medewerking te willen verleenen, dat, als eisch van algemeen belang, len spoedigsle de Koninklijke Besluiten worden afgekondigd, welke het verdwijnen der huur wetten tengevolge zullen hebben. In het adres wordt o.a. betoogd, dat het denkbaar is, dat hier en daar, waar door toepassing van de wet het normale niveau nog niet is bereikt, sommige huurprijzen oog eenigermale zullen worden verhoogd, zonder dal evenwel van onredelijke of on gemotiveerde opdrijving sprake behoeft te zijn of de economische positie der betrokken huurders wordt bedreigd Salarisverbetering Postpersoneel. "Men schrijft ons van ambtenaarszijde: De organisaties van het postpersonccl blijven zich, wat de kwestie van het vraag stuk der salarieering betreft, vooral die van de lagere groepen, danig weren. Van dc noodige rust, die noodzakelijk is, om ons poctbcdrijf goed te doen functionnee- ren, zal, indien bovengenoemd vraagstuk binnen afzienbaren tijd niet tot een be vredigende oplossing komt, vooreerst niets komen. Toeh ware dit gewenscht, gezien het groote publieke belang dat hiermede go moeid is. Door den vorigen Minister van Water staat waren dan ook de noodige verbete ringen in de salarisrcgeling reeds in uit zicht gesteld en was de Regccringscrisis aiet tusschenbeide gekomen, dan had zeer zeker deze kwestie haar beslag gekregen, tn een op 9 Januari 1.1. verleende audiën tie door den tegenwoordigen Minister van Waterstaat, aan de organisaties van het postpersoneel, gaf deze bewindsman dan ook te kennen, dat er iete zal gebeuren, ja zelfs indien de Regeeringscrisis niet tus schenbeide was "gekomen, er al iets ge beurd zou zijn. Bij een daarna gehouden bespreking van deze zaak in de Commissie van Overleg voor het P.T.T.-personeel, een bespreking die drie dagen m beslag nam en door den Dir.-Gen. in zjjn geheel is bijgewoond, heeft deze dan ook moeten toegeven, dat 'bestellers en ook nog andere lagere groe pen tc laag waren bezoldigd. Uit een door de organisaties ingesteld onderzoek werd met cijfers .aangetoond, dat het lager P. T.T.-personeel slechts gesalarieerd wordt dan overeenkomstige groepen bij gemeen ten en het particuliere bedrijf. In de op IC dezer gehouden vergadering van de C. v. O. kwam deze zaak opnieuw ter sprake. Geconstateerd werd, dat het perscommuniqué van 9 Januari bij het per soneel zeer terecht verwachtingen heeft opgewekt ten opzichte van salaris-verbe tering en tot heden te dien opzichte nog geencrlei maatregelen waren genomen. AL gemeen was men van mcening, dai, waar nog steeds niet bekend was wat er zal ge beuren, deze gelegenheid opnieuw aange grepen diende te worden om zich met den Minister en den Dir.-Gen. te verstaan. Met algemeene stemmen vcrecnigde dc C. v. O. zich dan ook dat hiertoe een dele gatie zal worden aangewezen Hiertoe wer den bij loting aangewezen de heeren Men nes, Wilpe en Nieuwcnhuis, terwijl voor do administratie werden aangewezen dc heeren Tours en Ten Kolsté De deputatie zal bij den Dir.-Gen. het voorstel naar voren brengen om het. sala ris van bestellers te bepalen op f 1800, wat destijds het met algemeene stemmen aan vaarde advies was van do C. V. O. Het N. V. V. Volgens het pas verschenen verslag over de jaren 192-1 en 1925 telde het N.V.V. op 1 Januari j.I. 189.686 leden tegen 179.929 op 1 Januari 1921. Het aantal aspirant- leden was op 1 Januari 1.1. 2736 Tot bet N.V.V. traden toe de Bond van Nedcrl. Onderwijzers en de Nederl. Zui- velbewerkersbond en met 1 Januari 1.1. de Bond van Nederl. Schoolhoofden, terwijl met laatstgenoemden datura de Bond van glas- en aardebewerkers een fusie aanging met de Nederl. Vereemging van Fabrieks arbeiders Uit het Verbond traden de Bond van barbiers- en kappersbedienden en de Bond van opzichters en teckcnaars. Het aantal afdeelingen der 26 aange sloten vakbonden bedroeg op I Januari i.l. 2100 Van het totale aantal georganiseer- den m ons land is 37.52 pCt. \ereenigd in het N V.V., en van het totaal in vakccn- tralen georgamseerden komt ruim 50 pCt. voor rekening van het N.V.V. De ontvangen contnbutiën der aange sloten bonden bedroegen in 1924 f4.427.112 en in 1925 f 4.664.605, terwijl zij voor sta kingen #en uitsluitingen resp. uitgaven f 1.217.541 en f 909 284 Op 1 Januari j.I. bedroeg het vermogen der aangesloten bonden f8.049.282 tegen f 6.572.512 op 1 Januari 1924. Het vermogen van het sta kingsfonds bedroeg op 31 December j.I. f 873.000. De uitkeeringen uit dat fonds waren in 1924 en 1925 resp. f 98.209.43^ en f 171.144.06. De door de bonden gedane werkloosheidsuitkecringen waren in 1924 f 2.825.901 en in 1925 f 2.832.344. In den ouderdom van 87 jaar is te Den Ilaag overleden de heer H. van Goudoever, eud-inspectcur der Registratie en Domeinen, oud-directeur der Staatsloterij. RECLAME. firma Wed. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 11. 9589 TELEF. 6. De moord te Rotterdam. Hierover wordt nader gemeld: Vrijdagavond te tien minuien over halftwaalf werd de sigarenwinkelier van S. op de Galerij aan gesproken door een man, die hem verzocht de politie te vertellen, dat hij zijn vrouw gesloken had. De sigarenwinkelier ant woordde, dat hij zich daarmee niet be moeien wilde. Even later echter toen een majoor van de politie zijn winkel voorbij kwam, bedacht hij zich en deelde den po litieman de woorden van den man mede. De politiebeambte stelde daarop een onder zoek in in perceel 103 aan de Galerij. Daar vond hij een nog jonge vrouw op den grond liggen, badende in haar bloed. Een klein broodmes stak in haar borst. Onmiddellijk waarschuwde hij den Geneeskundigen dienst. De verpleger nam het mes uit de wond, waarna de vrouw, die het bewustzijn verloren had, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd. Zij bleek te zijn de 29-jarige M." C. de Groot, gescheiden vrouw van W. J. v. d. B. Kort na aankomst in het ziekenhuis is zij overleden. Om halféén 's nachts hoorde een politie agent, die op vasten post stond, bij de Spidobooten aan het Willemsplein, twee mannen met elkander fluisteren. Hij ver trouwde de zaak niet. Met meer aandacht luisterende, hoorde hij den een tegen den ander zeggen: „Jo, zeg het nou maar". De aangesprokene bleek zeer opgewon den. Toen de agent hem vroeg, wat hij zeg gen moest, antwoordde hij: ,,Ik heb mijn vrouw gesloken. Meer weet ik niet Straks zal ik wol meer vertellen. Ik heb, geloof ik. al tegen een sigarenwinkelier ook gezegd, dat ik mijn vrouw gestoken heb." Dc agent arresteerde hem toen. Onderweg zeide hij nog legen den agent: „Als ik mijn vrouw gestoken heb, dan hoop ik maar, dat ik haar goed geraakt heb. Dan weet ik ten minste, waarvoor ik moet zitten." Ilij ver telde verder, dat hij van plan was geweest zijn kameraad tc waarschuwen, dat hij niet naar zee ging en dat hij zich daarna bij de politie had willen melden. De dader, de veertigjarige varensgezel J. B., die reeds eenige jaren met de vrouw samenwoonde, is op het bureau Groole Paauwcnsleeg in bewaring gesteld. Hij houdt vol, zich niets van de toedracht der zaak te herinneren. Wel zegt hij 's avonds ruzie met de vrouw te hebben gehad. Goed afgeloopen. Op den Muiderbinnenweg heeft een ongeval plaat3 gehad, dat bijzonder goed is afgeloopen. De 12-jarige J. N. reed op zijn fiets naar het station. Op een gegeven oogcnblik brak de voorvork, zoodat de knaap op straat rolde. Juist kwam een vrachtauto van den heer J. L. v. K. te Weesper- karspcl achter den jongen aanrijden. De chauffeur had geen gelegenheid meer den wagen tijdig tot stilstand te brengen, zoo dat het rechter voorwiel over het lichaam van den knaap heenging. Ook de fiets kwam onder een der wielen en werd ge heel vernield. Maar wonderlijk^ genoeg bleef de jongen nagenoeg geheel ongedeerd. De ontstelde voorbijgangers konden hun oogen niet ge looven, toen zij den knaap onder den auto zagen uitkruipen. Alleen kin en knieën waren ecuigszins ontveld, maar... dat was alles! Toen de heer v K. Jr., die den auto bestuurde, den knaap mede wilde ne men op den wagen, om hein naar den dok ter tc rijden, antwoordde Jan: ,,Nce boor, ik wacht op mijn vader en dan moet die maar zeggen of ik naar den dokter moet." Later op den avond is dit gebeurd, maar ook de dokter kon geen verdere nadeelige gevolgen van de overrijding constateeren Alleen vertoonde do buik eenige blauwe plekken. Een brutaal heerschap. Za terdagmiddag liep op den Ezeldijk onder Utrecht een tweetal meisjes met een fiets, toen plotseling een kerel op haar toe kwam en haar de fiets afnam er op sprong en er mede aan den haal ging. Hij reed er de spoorbaan mede op en toen hij de overweg- fcoomen gesloten vond, deelde hij den over wegwachter mede, dat op den Ezeldijk een tweetal meisjes was aangerand en hij nu naar de politiepost wilde fietsen om politie- hulp te gaan halen. De overwegwachter, deze hulpvaardigheid waardeerende, opende de overwegboomen en liet den fietser pas- seeren, waarvan deze natuurlijk een dank baar gebruik maakte en de plaat poetste De overwegboomen werden achter hem weer gesloten, zoodat voor achtervolging geen ge vaar was. De fietsendief verdween zonder verder een spoor achter te laten. De politie poogt dit brutale heerschap op te sporen, doch tot nu toe zonder succes. De massa-vergiftiging. Er blijken eteeds meer personen de gevol gen te ondervinden van het gebruik te Amsterdam van de gelardeerde lever, die vergiftigingsbacillen bevatten. Het aantal personen, dat als gevolg daarvan ziek ia geworden, is thans tot 70 gestegen. Gestrand. Het Zweedsche stoomschip „Casablanca", geladen niet pa pier en steen, van Zweden naar Antwer pen, is bij Terschelling gestrand. De ber- gingssleepbooten Noordsvaarder, Texel, Volharding en Neptunus vertrokken ter is- sistentie en er is een bergingscontract ge sloten op voet van no cure no pay. Brugwachter doodgered en. De 62-jarigo brugwachter G., die de brug tegenover de Schapenmeent bij Naar- den bedient, is des avonds uit zijn wo ning aan den Muiderstraatweg komende, door een uit de richting van Muidcn na derend© auto aangereden. Deze auto, be stuurd door V., uit Laren, sleurde Q. om streeks 40 meter mede en reed toen nog 50 meter door voor de wagen tot stilstand kon worden gebracht. G. werd afschuw©- lijk verminkt Daar de Majella-sticliting te Bussum gebracht, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. De auto js in be slag gen ornery Voetafgereden. Opheteta. tïonscmplaccment te Almelo is Vrijdag avond den beambte S. door een rangee renden trein een voet afgereden. Door een schommel getrof- fen. De dochter van F. P. uit Konings- bosoh-Echt, is op de kermis te Waldfeucht (D.) door een in beweging zijnden schom mel getroffen, waardoor zij ernstige ver kondingen aan het hoofd bekwam. Haar toestand laat zich ernstig aanzien. Verkeersongevallen. Zaterdagavond heeft le Tilburg op den Bosschen weg een ernstigmotorongeval plaats gehad. De gebroeders Schuurkens re den naar Tilburg, terwijl Ier hoogte van café „De Parel" een jongen 'op een drie- wielige transportfiets eveneens naar Til burg reed. Verblind door het felle licht van een aüto zag de motorbestuurder den fietser op den weg niet en reed dezen in volle vaart van achteren aan. De motorrijder Sch. bekwam een hersen» schudding en werd in het gasthuis opge nomen. De duozitter kwam met den schrik vrij. Het slechtst er aan toe was de wiel rijder. Deze werd met een versplinterd rech terbeen en een schedelfractuur bewusteloos opgenomen en naar het ziekenhuis overge bracht. Gistermorgen gebeurde bij Rust en Vreugd onder Wassenaar een ernstig on geluk. Een dame, die per rijwiel het fiets pad afkwam, wilde den straatweg over stekon, maar bemerkte niet, dat op korten afstand met flinke vaart een motorfiets naderde. Zij werd aangereden, tegen den grond geworpen en roet ernstige verwon dingen opgenomen. Het bleek dat zij een ernstige schedelfractuur en een beenbreuk had bekomen. In hoogst bedcnkelijken toe stand werd zij per ziekenauto naar het ziekenhuis in Den Haag overgebracht. Branden. Te Oudepekela is brand ontstaan in de boerderij van den heer I. de Jonge. De kapschuur met 50.000 kilogram ongedorschen graan is afgebraud. Het voorgebouw bleef behouden. Te Lonneker is de woning, bewoond door J. Timmers en tocbehoorende aan den heer y. d. Weert, afgebrand. Te Wanssum (Limb.) zijn woonhuis en stalling van J. van Dijk geheel afgebrand. De voorraad hooi' en stroo ging in de vlam men op. Ernstige val. Het 6-jarig zoontje van den typograaf L. W. uit de Alexander Battalaan te Maastricht viel, toen het bij buren met enkele andere kin deren speelde, van een plat dak. Met een ernstige hersenschudding werd de jongen opgenomen en bewusteloos bij zijn ouders binnengedragen. Men vreest het ergste voor het ventje. Te Venlo viel de hulpkellner P. K. uit Maastricht, die workzaam is in de restau ratie op het tentoonstellingsterrein, in zijn kosthuis aan dc Vleeschstraat, van de trap, Met oen schedelfractuur is hij naar heb gasthuis St. Joseph overgebracht. Zijn toe. stand ia hoogst ernstig. De loonregeling bij de Schel de. Bij een onderhoud, dat de directie van dc Kon Mij. de Schelde Vrijdagmid dag met vertegenwoordigers van de ar beidersorganisaties heeft gehad, heeft zij zich bereid verklaard tot de volgende loons- verhoogingengeschoolden 1 cent, geoe- fenden 2 cent, ongeschoolden 2 cent, min- derjj^rigen van 14 tot 16 jaar 1 cent, werk lieden van 17—20 jaar 2 cent. Aangenomen werktarieven blijven onveranderd. De loo- nen van klinkers en togenhouders zijn Teeds verhoogd. Stationschef aangehouden. Te Roermond is gearresteerd C. J. W. S., gewezen stationschef te Rupolding m Bo ven-B eieren, wiens aanhouding en op sporing was verzocht wegens verduiste ring van een groot bedrag in zijn functie van stationschef. Een secure. De familie had een nieuwen huisknecht versch uit de bin nenlanden en de deftigheid der nieuwe om geving had hem nog niet de statigheid en kunde die eens huisknechts is. bijgebracht. Op 'n middag komt hij met een visite kaartje bij mevrouw: D'r zijn twee men- schen, of eigenlijk een; in de spreekkamer, de andere wacht aan de deur, mevrouw. Waarom heb je die ander niet binnen gelaten Kan dat, twee op één kaartje RECLAME. Zeer gewild middel om den stoelgang te re gelen en verstoppingen te voorkomen; voojr volwassenen en kinderen. Per doos 75 cent. 856 VOOR DINSDAG 21 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 5—7.15: Concert door het H.D.O.-or. kest. 7 u.Politieber. 7.157.41: Le zing door dr. M. Levy, arts, overDo hy giëne der joden. 7.45 en 10 u.Persber. 8.16—10.30: R.-K. Avond. Het Nedcr- landsche radio-sextet. Mej. Annie Lieman, sopraan te Amsterdam. Ilr. Ben Wame- link, tenor. Mej. Eli ze-Schutter, piano, te Apeldoorn. Spreker: prqf. dr. J. Stein S.J. te Amsterdam. 1. Suite voor fluit, hobo, clarinet, fagot, hoorn en piano, Quef. Sex tet. 2, Aria 4 uit de Elias, Mendelssohn. Tenor. 3. Serenade voor fluit, hoorn en piano, Titl. Sextet. 4a. An die Musik, Schubert, b. Herinnering, v. Wamel, te nor met pianobegeL 5. Divertissement voor •L~.-TTl^re:-Tr--TgfrTBTiMg--A-^MJSStgnilMMI* fluit, hobo, clarinet, fagot, hoorn en piano, Rousse!. Sextet. 8. P;of. clr. j. Stein S.J., over: De Zon. 7. Drie liederen voor so praan en sextet, Dopper, a Oudt liedeken. b. Das tori elite Prinxlein, c. Geh' an die Sonne. 6. Kwintet voor hobo, clarinet, fa got, hoorn en piano, Mozart. Sextet. Daar. na dansmuziek uit café Pschorr, te Rot terdam. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20: Het rr.diokwartet en solisten (viool, declama tie, tenor). 1.202.20: Orgelconcert van de St.Lawrence Jewry kerk. 3.20: Le zing: Elementary music and musieal ap preciation. 4.20: Lezing: Starting life on sixty pounds. 4.35: Muziek van het Marbla Arch pavilion. 5.35: Kinderuur tje. 6.20: Dansmuziek. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber nieuws. Spaanscho leting. 7.45: Muziek. 8 u.Lezing: A day in the Andamans. 8.20: Werken van Holst. Symphonieorkcst o.l.v. Gustav Hoist Dameskoor. 9.50: Lezing: Music and the ordinary listener. 10.05: 3e Fran- sche suite in B-moll, Bach, door J. Ansell. 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35: John Henry, humorist. 10.50: Dansmuziek, 12.201 05 v.m. De Mid night Follies revue. Zang en muziek. Koor duo's, trio's en schetsen. Parijs ((Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05: Concert. Mine Joly, viool. L. Ra- dissc, cello. M. Carnet, piano. 8.50: Or- kcstconcert. Königswüstcrhausen, 1300 M. 8.20: ,,De tooverfluit", opera in 2 actcn van Mo zart. Daarna nieuwsber. Brussel, 437 M. en Antwerpen 265 M. 5.206.20: Orkestconcert. 8.2010.20: Galaconcert. M. Wynandt, bariton. Munster, 410 M. 1.35—2.50 Concert. Mascagni, Puccini. 4.054.35: Kinder uurtje. 4.50—5.50: Liedjes bij de luit- 5.50—6.50, 7—7.20, 7.20—8, 8.20—8.50: Lezingen. 8.509.20: Uit de werken van Mayrhofer. 9.50—10.40: Orkestconcert, ïïaydn Mendelssohn. RADIO-NIEUWS. Toestellen van Scott Taggart op de I.R.A.F.A. Onder de inzendingen van builenland- sche radio-amateurs bevinden zich ook eenige toestellen van Mr. John Scott Tag gart, de bekende Engelsche uilvinder, die uitmunten in bouw en werking, en de aan dacht van de bezoekers wel zullen trekken. Programma's van Londen en Daventry. 30 September ten 8 20 n.m. beginnen de concerten in dc Albert Hall in Londen. Het orkest wordt samengesteld uit de beste En gelsche musici, terwijl een koor is gevormd uit 250 eerste vocale krachten. Als dirigen ten zullen optreden; 21 October Mr. Albert Coatcs, 9 November Hr. Richard Strauss, 25 November Sir Edward Elgar en 10 De cember Hr. Otto Klempcrer. Tevens kondigt de B. B. G. een serie bij zonder interessante lezingen aan. Sir Oliver Ledge, dc beroemde Engelsche radio-spe- cialist, zal op 6, 13, 20 en 27 October en 3 en 10 November om 9.50 n.m. voor den microfoon van Londen en Daventry lezin gen houden over het onderwerp: „Atoms and worlds". De nieuwe antenne van Daventiy. Daventry is thans voorzien van een nieuwe antenne van het 1-draad'3$ type. Oorspronkelijk hing er een 10-draad's an tenne, waarop zieh in December *25 zulk een ijzellaag vastzette dat het gevaarte naar beneden stortte. In Noord-Amerika zijn in verband met de weersomstandigheden vele groole antennes voorzien van een speciale ontdooi-innch- ting. Zoodra de ijzellaag een zekere dikte heeft worden de antennedraden door mid del van een electrischen stroom verwarmd en valt het ijs spoedig van de draden. In Engeland 2.100.0G9 luisteraars. Het aantal luisteraars neemt in Engeland thans met gemiddeld 25.000 per maand toe, en maken de radiohandelaren zaken als nooit te voren. Per 1 September bedroeg het aantal licenses reeds 2.100.000. Ook in Parijs een tentoonstelling. Na Berlijn, Londen en Amsterdam krijgt Parijs ook een Radiotenloonslelling. Deze zal worden gehouden van 2331 October in het Grand Palais Champs-Elysées tege lijk met de Automobiel tentoonstelling. Dat ook in Frankrijk de belangstelling voor den omroep wassende is. kan blijken uit onderstaande cijfers. In 1924 waren er 90 exposanten met een stand-ruimte van 1060 M2.. terwijl dit jaar niet minder dan 196 lirma's deelnemen, die 2830 M2. be zetten. Alphen. Als er ooit in ons land een expeditie gestaan heeft in het brandpunt der algemeene belangstelling, dan is het zeer zeker wel die van het echtpaar Visser naar de Karakorum, een ongerept hooggebergte in Midden-Azië tusschen de Kwen-lun en de Ilimalaja-keten. Met aandacht en spanning hebben wij hun tochten in deze natuurlijke wildernis ge volgd, en de reis-indrukken, die zij uit het maagdelijk oord verzonden aan verschillen de bladen, werden door vele belangstellen den verslonden. Dat nu ook te Alphen aan den Rijn, over deze ontdekkingsreis, naar nimmer betreden gebieden tusschen Hindu-kush en Karako rum, door den heer Visser zal worden ver teld, zal ongetwijfeld in breeden kring, zoo wel in onze woonplaats als in de omliggende gemeenten met genoegen worden vernomen. De lening zal worden gehouden Zaterdag 2 October in de groole zaal van de Chr. II. B. S. Toegangskaarten zullen tijdig verkrijgbaar zijn. Men houde reeds dezen avond vrij en bespreke speciale plaats, omdat de belang stelling zeker groot zal zijn. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d. van A. P. Gortzak en A. M. J. Vergne Jacobus Johannes, z. van J. A. Vaneman en M. J. Mank Johannes Jacobus Maria, z. van N. van der Meer en M. M. B. Bakker Ondertrouwd: Marïnus Overbeeke, jm. 26 jaar en Alida de Vries, jd. 22 jaar Leo-, nardus Jacobus Zoet, jm. 27 jaar en Johan. na Cornelia van Klink, jd. 23 jaar. Gehuwd: Petrus Hendricus Cornelis Vint- ges, jm. 25 jaar en Johanna Wilhelmina van Klink, jd. 22 jaar. Eazerswoude. Stscr. no. 177 bevat de statuten betreffende de vereeniging tot voorziening in de onkosten van Ziekenhuis- verpleging te Hazcrswoude en Koudekerk alhier gevestigd. De 20-jarige boomkweekersknecht J. P. K. alhier is veroordeeld, wegens opzette lijk niet verschijnen in de Kazerne tot 400 gulden of maanden hechtenis. - Burgerlijke Stand. Bevallen: G. v. d. Haas, geb. van Velzen, z. II. S. van den Bosch, geb. de Wilde, d. A. van Velzen, geb. Beuk, z. Overleden: M. van Rijssel, 81 jaar, wed. van D. van DelfL Ondertrouwd: L. van Klaveren, 43 jaar en A. van Roon, 32 jaar. Leiderdorp. Bij de onderhandsche aan besteding voor het bouwen van een nood- olachthuis werden vijf inschrijvingsbiljet ten ingezonden. W. C. van Ooslerom voor f4775; J. Hoogendoom voor f 4643; M. v. d. Velden voor f 4540; II. D. van Osna- brugge door f 4495; Gebr. A. en N. Mol, voor f 4465. Aan de laagste inschrijvers is opgedra gen het werk uit te voeren. Zaterdagmiddag kreeg de alhier wo nende rijwielhersteller M., pech met een door hem bereden motorrijtuig. De heer van O., aldaar passeerende was de helper in den nood, door het defecte voertuig op sleep touw achter zijn Indian mede le nemen. Al les liep goed, totdat men bij de werkplaats van Van M. was aangekomen. Niet rekenen de met het tusschengespannen touw week de een de rechtsche, de andere aan de link sche zijde van een ter plaatse staande broodwagen uit Het gevolg was dat de heer M., onzacht met de straatsteenen ken nis maakte, de bakkerwagen ondersteboven kwam te liggen, en een daaronder gespan nen hond een lichte verwonding opliep, als mede dat de in jde kar geborgen koekjes tot kruimeltjes werden. Oe schade zal in ruil voor de koekkruimels door dc heeren mo torrijders worden vergoed. Roelofaiendsveen. Naar wij vernemen zal Ier gelegenheid van de te houden Oran jefeesten op den 2 den dag 29 September weder een optocht door de plaats wordei? gehouden. Het bestuur der Oranjevereeni ging heeft hiertoe de hulp ingeroepen van de plaatselijke sportvereenigingen, enz. ter wijl ook voor andere vereenigingen en par ticulieren de gelegenheid open staat hier aan mede te doen voor reclamedoeleinden of anderzins. De volgende vereenigin gen hebben hunne medewerking toege* zegd: Gymnastiekclub van het Jongenspa-i Lronaat, Wrelrijdersvereeniging „Het Sta len Ros", Zeilvereeniging „Braassemer-* meer", IJsclub „Wilhelmina", Zwemvereen. „Braassemermeer", Voetbalclub „D.O.S." Waddingsveen. Zaterdag had de offi-t cieele opening plaats van het nieuwe ge-, bouw der Coöperatieve verbruikvereeniging „Ons Voordeel".Verschillende corporaties env ook het gemeentebestuur was tegenwc -lig In den loop van deze week zal alhier door den burgemeester de eerstesteenlegging plaats vinden van de nieuwe openbare/ school. Donderdagavond 6 uur zal de gemeen* teraad alhier in openbare vergadering bij* ccnkomen. Woubrugge. Bij de in de vorige week gehou-» den aanbesteding voor de vernieuwing van het oczaal (torenopgang) van de Ned.-Herv. Kerk alhier werd ingeschreven door Wed. H. van Driel te Koudekerk, voor f5700; D. Koster, le Waddingsveen voor f5648; J. Mo-, ree, alhier voor f5480, J. Jongeneel, alhier voor f5335 en Van Wingerden en Hoek alhier voor f5320. Aan de laagste inschrijver is het werk ge* gund. Een der bruilofsgasten van een partij, welke in hotel Guldemond alhier haar1 festiviteiten vierde, de heer Kr. uit Leiden, had het ongeluk bij het uitstappen uit het' rijtuig, te vallen en zijn been te breken. Ver voer en opname in het Ziekenhuis moest plaats vinden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsberta Wilhelmina, d. van L. C. van dei Geest en P. M de Vette. Aalsmeer. De bouw van de Doopsgo* zinde Kerk alhier is opgedragen aan de heeren Gebrs. Oosterom, te Warmond. Met de werkzaamheden zal deze week worden begonnen. De bevolking onzer gemeente bestond op 31 Augustus j.I. uit 3670 mannen en ^541 vrouwen, totaal 7211. Het blijft met de prijzen der groen ten hier aan de veilingen nog steeds slecht gaan. De boonen, waarvan verwacht werd, dat ze half September wel hooger zouden genoteerd worden, blijver» ook nu nog zeer laag. De vorige week gingen ze nog voor 5t> ct. per zak van 10 K.G. Velen laten ze dan ook maar hangen, omdat ze bet plukloon niet kunnen opbrengen. Haarlemmermeer. Vrijdagmiddag reed een groote auto van de K.L M. waarin twee chauffeurs wa.J ren gezeten, op den Spaarnwouderweg ini Haarlemmermeer in de richting naar Schiphol. Bij den Hoofdweg hoek Vijf hui* zcrweg gekomen, raakte een der bestuur* 2—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6