No. 2040S. MAANDAG 20 SEPTEMBER STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Anno 1926, PRIJS DER AB7ERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. t Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en (Zaterdags 00 Ct9., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Vóór eventueele opzending van brieven /10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1 2.36, per weet Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 1 2,35 portokosten. 0.18. „0,18. Óit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Overdracht van het Rectoraat. Hedenmiddag had in een bijeenkomst van curatoren, professoren, lectoren, stu denten en andere belangstellenden in hel geheel gevulde groot auditorium der Acade mie de overdracht plaats van het rectoraat door den aftredenden reclormagnificus prof. _dr. W. de Sitter aan zijn ambtsopvolger prof. mr. E. M. Meyers. Prof. De Sitter hield daarbij een rede waarin hij een overzicht gaf van de lotge vallen der Universiteit in het afgeloopen jaar beginnende met de vermelding van de zware verliezen die de Universiteit dit jaar heeft geleden jaar verrijkt door twee belangrijke schen kingen. De Hollandsche Maatschappij van Weten schappen stond een groote verzameling tijd- schriflserieën aan de bibliotheek af. Tot voor enkele jaren bevonden deze zich in de Leidsche bibliotheek als bruikleen, (hans zijn zij daar weder teruggekeerd, doch nu niet langer als bruikleen, maar als eigendom der bibliotheek. Het tweede geschenk beslaat uil de papie ren van speciale verzamelingen van boeken nagelaten door dr. W. G. C. Bijvanck, oud- bibliolhecaris der Koninklijke Bibliotheek, welke door mevrouw de wed. Bijvanck Cramers werden ten geschenke gegeven. Met de verbouwing van hel Natuurkun dig Laboratorium wordt geregeld voortge gaan. Zij was noodig om het geschikt te ma ken voor hel onderwijs in de natuurkunde, nadert hare voltooiing. De in het verslag van spr.'s voorgangers genoemde zeer be langrijke gift van hel International Educa tion Board van de Rockefeller Foundalion stelde in staal een aantal belangrijke inslru- um uiiiut in ijwaï ccu aaiiitn uciauji ijivc ixisu Reeds kort na hel begin van den cursus I menlen ten dienste van het verrichten v overleed in de kracht van zijn leven na een met bewonderenswaardige moed en berus ting gedragen lijden dr. Roessingh. Na dezen man wiens hoog karakter ieders eerbied wekte, naar waarde te hebben geschat noem de hij het verlies van den oud-hoogleeraar j Kamerlingh Onnes die op 21 Februari 192C heen ging. Hem zal de Universileil altijd dankbaaT blijven gedenken als een dier genen, die den naam van Leiden over de geheele wereld bekend en beroemd maakten. De vloeibaar making van het helium, hu 18 jaren, geleden gelukt, een eindpunt van een reeks zorgvuldig voorbereide en uitgevoerde onderzoekingen, was tevens het beginpunt van een nieuwe reeks ontdekkingen op een tot dan geheel onbekend gebied, waarvan de suprageleidenden toestand wel de belang rijkste was, die de natuurkundigen voor nieuwe vragen stelde en tegelijk nieuwe middelen bood om hunne problemen aan le vatten. Bij zijn overlijden ontving de familie en de Universiteit blijken van belangstelling en sympathie uit vele landen. Kort te voren was hij nog door de Académie des Sciences te Parijs lot haar Associé verkozen. Kort na het overlijden van Onnes droe gen wij een ander oud-collega ten grave, Pijper, die door lichamelijk lijden gedwongen was eerder zijn taak had moeten nederleg- gen. Zijn leerlingen en vrienden herdenken hem dankbaar als een groot geleerde en uit nemend leidsman hunner studiën zeide spr. In het eind van Augustus overleed op hoo- gen leeftijd oud-collega J. Offerhaus, na een gedurende twintig jaren met ijver en plichts betrachting bekleed kerkelijk hoogleeraar- schap reeds bijna een kwart-eeuw emeritus. Ook anderen gingen heen, hoewel niet door den dood geroepen. Uhlenbeck, van meening zijnde dal zijn gezondheid hem niet langer toeliet zich zelf zoodanige hooge eischen te stejlen als zijn plichtsbesef voor noodzakelijk hield, vroeg tegen het eind van den cursus eervol ontslag. Cohen werd naar Amsterdam geroepen als gewoon hoogleeraar, en moest dus zijn bij zonderen stoel te Leiden verlaten. De opdracht der hulpleeraren voor het javaansch en maleisch, Poerbatjarake en Moehamad Zain, liep ten einde. De Univer siteit is hun voor hun toegewijde ambtsver vulling verplicht. De reeds in den vorigen cursus aangewe zen bijzondere hoogleeiaren Polak en Wel- schen aanvaardden hun ambt in het begin van den cursus. In de plaats van Roessingh werd na vele maanden w ach tens dr. De Graaf benoemd. Als Uhlenbeck's opvolger is benoemd dr. J. de Vries. ,de benoeming van den opvolger van De Jong is na een interval van meer dan een jaar spoedig te wachten. Tot lector in de radiologie werd benoemd dr. J. Steenhuis, tot hulpleeraar in hel ja vaansch M. Prawiroalmodjo en in het ma leisch H. Ismael. De reeds in den vorigen cursus toegelaten privaatdocenten dr. H. P. Blok en dr A. Gans openden hunne lessen met een openbare rede, respectievelijk over „De oudste geschiedenis van Afrika's noord- Juist" en „Schetslijnen eener algemeene neurologie". In dezen cursus verwierven de venia docendi dr. J. van Alphen, dr. M E. Marx, dr. W. H van Seters en mej. dr. A. Steenhauer, die alle hun functie aanvaard den zonder openbare les, en prof. dr. J. A. Schouten, die ziin ambt nog niet aanvaard heeft. Al deze nieuwe leden neetle spr van deze plaats hartelijk welkom. Mei dank aanvaardde de Senaat van de famine de geschilderde portretten van de overleden collega's De Jong en Verdam en met ingenomenheid maakte spr. ook mel ding van hef_ geschenk dal de Universiteit wan H. M. de Koningin mocht ontvangen, bestaande uit vieT ,etsdn van Bauer, die rthans een der Indische collegekamers sie ren. Komende tot de lotgevallen der universi taire instellingen, ving spr. aan met vreugde te constaleeren dal de jaarlijksche passage omtrent hel ziekenhuis achterwege kan blij- ;Ven. Uit het feit dat de medische faculteit ijmj daaromtrent geenerlei niededeeling [heeft gedaan, maak ik op dat zij de naaste toekomst met vertrouwen tegemoet ziet, j aldus prof. de Sit ter. Het instituut voor tro pische geneeskunde opende in November ,2'jn klinieken tc Rotterdam. •L De bibliotheek werd in het afgeloopen kryogene onderzoekingen aa-n te schaffen. Het aantal wetenschappelijke werkers nam, .mede in verband met het beschikbaar stellen van fellowships door het Internatio nal Education Board, belangrijk toe. Hel vastmaken van hel helium door Keesom kort voor de groote vacanlie bracht het bewijs hoe het laboratorium in den geest van zijnen stichter doorwerken onder de uit stekende leiding zijner tegenwoordige direc teuren. Dat het ook een centrum blijft van inter nationaal wetenschappelijk leven bleek o.a. uit het bezoek in Juni van dr. OskaT Klun uit Kopenhagen, die door het pas opgerichte Lorentz-fonds was uilgenoodigd voordrach ten te hoqden over zijn nieuwste nog onge publiceerde onderzoekingen op het gebied der quanten-mechanica welke voordrachten werden gevolgd door duscussie, onder lei ding van Lorentz, waarbij steeds vele pliy- sici uit andere plaatsen aanwezig waren. In de studie der geologie heeft zich in de laatste jaren een algemeene opleving ver toond, die zich speciaal aan onze univer siteit, onder de enthousiaste leiding vaa Esscher uitte en een groote, nog steeds voort durende toename van studenten. Helaas, vindt deze bloei nog geen afspiegeling in de overeenkomstige uitbreiding van het geolo gisch museum en laboratorium. Er zal hier te Leiden waar de beste en volledigste verzamelingen zijn, speciaal met de hier zoo uitstekend geoutilleerde natuur kunde een tweede hoogleeraar voor de phy- sische richting der geologie moeten worden aangesteld. Over het in den afgeloopen cursus gege ven onderwijs vall het volgende mede te deelen. De in 1921 door hel nieuwe academische statuut deels geopende deels verbeterde ge legenheid tot universitaire studie voor den Indischen dienst is eerst sedert 1921 gaan werken geheel in den geest van het statuut zelf. De resultaten, zoowel die met de indo- logische opleiding (voor den bestuursdienst) verkregen, als die der Indische rechtsstudie hetzij als aanvulling voor de Nederiand- sche doctorandj, heizij als volledige studie waren bepaald bevredigend. In het ver streken academiejaar werden 19 examens der indologische studie en 55 der indische rechlssludie (in het geheel derhalve 100 examens) met goed gevolg afgelegd, terwijl op grond van deze studiën twee proefschrif ten werden verdedigd De colleges van Van Vollenhoven werden gedurende diens afwezigheid gegeven door Garpenlier Ailing. Het practicum Indisch staatsrecht werd gehouden onder leiding van mr. F. baron van Asbeck, buitengewoon hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Batavia; in den komenden cursus zal het worden geleid door den heer H. J. van Mook, controleur B. B. met verlof. De colleges in de javaanscbe taat werden gc-durende het verlof van Hazcu gegeven door dr Poerbatjaraka, die in het Sanskrit gedurende de afwezigheid van Vogel door prof. Faddegon uit Amsterdam en mej. dr. Lulius van Goor De scheiding van het onderwijs in de dier kunde aan de medische studenten van dat aan de biologen en geologen kwam in De cember tot sland, doordat hel eerste tijdelijk werd opgedragen aan dr. C. J. van der Klaauw en dr. H. Boschma Na verder aan de gehouden „Indisch?" eA „Amerikaansche week" te hebben her innerd het bezoek van een 160 Zuid-Afrika ners en van ruim G0-lal Amerikaansche professoren te hebben gereleveerd en van het buitenlandsch bezoek van prof. Vogel en prof. Huizinga een en ander, prof. Van der Hoeve en anderen te hebben meegedeelt, kwam de rector tol de personalia en moest in de eerste plaats in de herinnering terug roepen liet schoone feest op 11 December, gehouden ter herdenking van den 5Ósten verjaardag der promotie var prof. Lorentz. De Senaat bekleedde hem bij die gelegen heid met het eeredoctoraat in de genees kunde, H. M. de Koningin verleende hem het grootkruis der Oranje Nassau-orde. de Koninklijke Academie van Wetenschappen stelde te zijner eerc de Lorentz-medaille in. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, de tijde lijke voorzitter van de Ministerraad, de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, het Bestuur der Koninklijke Aka- demie, vertegenwoordigers van de Holland sche Maatschappij der Wetenschappen, Tey- ler's Genootschap, en vele andere genoot schappen, benevens vele buitenlandsche ge leerden woonden de huldiging in het groot auditorium, dat voor die gelegenheid als voor vele anderen te klein was, bij. Een commissie, samengesleld uil vakgenooten uit binnen- en buitenland onder leiding van Kamerlingh Onnes, bracht hem als hulde hel Lorentz-fonds ten bedrage van bijna f 150.000 ter bevordering der theoretische natuurkunde. Daarna somde hij op welke hoogleeraren onderscheiding te beurt vielen. Het contact van den Senaat met de stu dentenwereld was steeds zeer aangenaam. Het Leidsch Studentencorps toonde bij ver schillende gelegenheden zich bewust te zijn dat zijn taak niet uitsluitend op het gebied der „gezelligheid" ligt. Het was steeds be reid zijne medewerking te verleenen. Het Leidsch Studentencorps beschouwt zich zelve gaarne als de vertegenwoordiger van alle studenten Het verwerft zich hel recht ook door anderen als zoodanig beschouwd te worden door de wijze waarop het zich van de verplichtingen, die de vertegenwoor diging medebrengt, kwijt en toont hel be lang der Universiteit boven dat der studen ten te stellen, betel gezegd het belang der studenten als leden der Universiteit boven hun individueele belangen. Ook met de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten en de andere gezelschappen van mannelijke sludenten waren de verhoudin gen van den meest aangenarnen aard. De Bond van Leidsche Studenten vierde in Maarl zijn derde lustrum. In Januari is besloten tol opheffing van de in 1920 in het leven geroepen „Stichting Studentendorp", omdat er in de naaste toe komst geen uitzicht is op verwezenlijking van haaT door De Bazel ontworpen bouw plannen Het archief is gedeponeerd bij het Universiteilsfonds. Het aantal als student ingeschrevenen be droeg 1503. De studentenalmanak geeft 2701. Bij de vergelijking moet men (wee dingen bedenken. Ten eerste dat ook do studenten almanak niet onfeilbaar is. Het komt meer malen voor dat men den naam van een stu dent er niet vindt, terwijl er omgekeerd ook namen in voorkomen van personen die geen student meer zijn. Ten tweede dat „student" en „als student ingeschreven" niet syno niem is. Velen, die wol student zijn en wel studecreo, behoeven niet ingeschreven te worden, daar zij tijdelijk geen colleges vol gen. Veten ook, en dit komt vooral onder de oudere jaren voor, verzuimen zich te laten inschrijven, hetzij uit nalatigheid, heliij uit onbekendheid met het Voorschrift dat in schrijving cischt ook als geen collegegeld verschuldigd is, enkele weinigen misschien ook uit minder onschuldige motieven. Het is niet wet mogelijk te schatten met hoeveel om deze redenen het aantal der ingeschre venen zou moeten verhoogd worden. Zeer moeilijk is het ook uit te maken of het euvel is toegenomen sedert de Inschrijving niet meer kosteloos is. Zeker is alleen dal de aantallen der ingeschrevenen geen juist beeld van de werkelijkheid geven, en sta tistieken daarop gebaseerd niet betrouwbaar zijn. Betrouwbaar is natuurlijk wel het aantal der examens en promoties. Hel aantal pro moties was één minder dan in den vorigen cursus, nJ. 47, waaronder één honoris causa. Vergelijkt men met vorige jaren, dan blijkt in de laatste drie of vier jaren een aanzienlijke stijging te hebben plaats gehad. Het gemiddelde aantal examens der beide laatste cursussen is ruim 50 pet. meer dan het gemiddelde over de cursussen 1920'22. 'Aan hel eind van zijn relaas gekomen, conslaleerde de rector nog eens dat 1925 1926 een rustig jaar van kalmen arbeid is geweest en na dank te hebben gebracht voot den steun en medewerking van alle zijden bij de vervulling zijner taak ondervonden droeg hij de waardigheid van rectormagni ficus onder warme toejuichingen over aan prof. Meyers. Instituut voor tropische geneeskunde. Aan het verslag van de vereeniging: In stituut voor tropische geneeskunde Rotter damLeiden, gevestigd alhier, loopende over het Academiejaar 19251926 is het volgende ontleend: In de bestemming der gebouwen -te Leiden kwam gedurende het verslagjaar geen verandering. De kliniek werd geopend op 3 Fébruari 1925. Het aan tal bedden bedroeg vier welk aantal echter te gering Week; niet zelden moesten pa tiënten voor wie Opname noodzakelijk was, worden afgewezen. Om in dezen toestand verandering te brengen werd het aantal bedden in Mei 1926 opgevoerd tot zes. In 1925 werden opgenomen 14 patiënten met te zamen 580 verpleegdagen; in 1926 tot einde Mei 16 patiënten met te zamen 314 verpleegdagen. De poliklinieken aan de Lcuvchaven 209 te Rotterdam mogen zich in een druk be zoek verheugen en voorzien in een werke lijke behoefte. Zij zijn bestemd voor zee varenden en worden uitfluitend door hen hen bezocht Als directeur van de haven- klinieken, tevens leider van de interne af- deeling werd aangesteld de heer C. D. dea Langen, arts, oudieeraar aan den artsen school te Batavia. Als assistent van de af- deeling huid- en geslachtsziekten werd be noemd de heer E, H. Hermans» arts, oud dermatoloog. - - Bond van NecL Onderwijzers. Zaterdagavond vergaderde de afdceling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwij zers" in 't Nulsgebouw. De voorzitter, de heer N. F Kooislra, was wegens ziekte ver hinderd. Namens de vergadering sprak de waarnemende voorzitter, de heer P. J. Iloo- gendam, de beste wenschen uit voor zijn spoedig herstel. Door den heer Jac. Tjalsma werd een inleiding gehouden over het „In stituut voor Arbeidersontwikkeling". Met aandrang wekte hij op niet langer onver schillig te blijven ten opzichte van deze belangrijke zaak. Voorstellen van het be stuur om uil de kas 5 gulden te geven aan de Mobilisatie-slachtoffers en 25 gulden aan de slakende Engelsche mijnwerkers werden met groote meerderheid van stemmen aan genomen. Nogmaals zal aan den Raad van Leiden gevraagd worden gelden beschikbaar te stel len voor schoolreisjes. Rij de rondvraag vestigde een lid de aan dacht op de weinige deelname aan het schoolbad door de leerlingen van de scholen Paul-Krugerstraat A en B. Waar de deel name aan scholen van dezelfde soort bevre digend of heel goed is, werd het vermoeden geuit, dat de hoofden en de personeelcn van bedoelde scholen niet die medewerking aan het schoolbad" verleenen, welke van hen mocht worden verdacht en welke het schoolbad zoo ten volle verdiend. Het be stuur zegde onderzoek toe. Een ander lid sprak zijn verwondering uit, dat het bestuur niet voor vertegenwoor diging had gezorgd op het demonstratief congres in Den Haag. De voorzitter deelde als de meening van het bestuur mede dat, waar de afdeeling niet is aangesloten bij den Leidschen bestuursdersbond, vertegen woordiging op bedoeld congres minder noo- 'dig was. Wel wekte hij de vergadering op tol bezoek aan de meeting op den volgenden dag in Den Haag. Algemeene ledenvergadering Leidsche H. B. S.-Ver. „Emtégéës". Zaterdagavond j.l. hield de Leidsche H. B. S.-Ver. „Emtégéës" haar algemeene ledenvergadering in het Nulsgebouw. Onge veer kwart voor acht opende de voorzitter de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot de leden der Commissie van Toezicht, mevr. Ensink en mevr. va,n Dijk, den heer <dr- Brouwer en den Voorzitter van „De Trekvogels". Notulen, jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Nog speciaal vestigde de voorzitter de aandacht op de dit jaar verkregen Koninklijke goed keuring. Hierna werd bij acclamatie de heer S. D. Duyverman, die gedurende bijna 4 jaar een ijverig bestuurslid der vereeniging was, tot eerelid benoemd. Het bestuur is thans als volgt samenge sleld: C. G. J. Wernink, voorz., L. Iloogen- straalen,' vice-voorz., A. J. Ensink, secr. (De Laat de Kanterstr. II), H. W. Meyeaan, penningm., mej. M. Brouwer, 2de secr. pen- ningmeesteressë en II. Jonker en F. Ebbink, assist, bestuursleden. Verslag werd gedaan over den toestand der afdeelingen (Muziek, ToonecI, Gym nastiek, Schaken en Debaling). Er bleek voldoende animo om over (e gaan tot de oprichting van een Schermafdeeling Ten slotte vestigde het Bestuur de aan dacht op de volgende vergadering op 9 Oct. a.s. en wekte allen op tot 't maken van propaganda in den meest uitgebreiden zin. Ongeveer halftien werd de vergadering ge sloten Eerste Leidsche Accordeonvereniging „Onderling Kunstgenot." Bovengenoemde vereeniging die vele le den-telt en bovendien vele vrienden, had Zondagavond een concert uitgeschreven en nog wel een jubileum-concert in do groote Stadsgehoorzaal. Had het bestuur geweten, dat wij gisteren zulk een echte warme zomerschen dag zouden hebben, ze ker had het dit concert niet op dezen datum bepaald Hel verwonderde ons nog dat zoovelen de zaal was ruim voor de helft gevuld een verfrisschende wande ling, langs de Singels of builen de stad er voor hebben opgeofferd. Zij zullen zich echter liet opgaan naar dc Stadsgehoorzaal niet hebben beklaagd daar de vereeniging ditmaal met een bijna geheel nieuw program uitkwam. Haast al het ge speelde was voor dezen avond, waarmede het winterseizoen werd ingeluid expresse- lijk ingestudeerd. Zoo het mooie „Dolorosa" een foxtrott, voor de pauze gegeven en dat voortreffelijk werd gespeeld, hoewel ook de marsch „Regimenlskinderen" en „Valen tine" wel weer bevielen Het „trio Tim" vergastte voor afwisseling de aanwezigen op hun aardige „liedjes aan de piano", ge broeders W. en T. van Wijk speelden een prachtig duo Accordeon waarna aan het flot voor de pauze „Billy Poor" de zaal vermaakte met een muzikale excentriciteit. Na de pauze speelde eerst het korps weer een tweetal nummers, die luide werden toegejuicht, daarna kregen we nog een aardig duo van de heeren C. Kromhout en W. van Wijk, waarbij beide heeren hun meesterschap op hun mooie instrumenten demonstreerden. De ondanks de hooge temperatuur in de zaal zeer geslaagde avond werd besloten met de opvoering van het kluchtspel met zang „Snuggere Hannes", waarop het trio Tim voortreffelijk spel leverde. BINNENLAND. Overdracht van het rectoraat aan de Leidsche Hoogeschool. Congres en meeting van S.D.A.P. en N.V.V. voor ontwapening en medezeggen schap. Jubileum van den burgemeester van Utrecht. Die Leythe wint den Willem Hultzcr* beker. BUITENLAND. Frankrijk plotseling voor spoed Inzake de ontwapeningsconferentie. De Franrche mijnwerkers en de Engel* sche staking. Verloving van den Belgischen kroonprins met prinses Astrid van Zweden. Vreeselijke orkaanramp in Florida. Een ernstige scheepsramp in de golf van Bengalen. RECLAME. AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET-MIJ., Heerensingel 34/35 - Tel. 1523. Zorgvuldige bediening in elk opzicht. Verzegelde zakken. 869 Bij Kon. besluit is benoemd: bij het reservepersonecl der landhiacht, bij het wa pen der infanterie: bij het 4e reg. tot reserve-le-luif. de eer vol ontslagen reserve-le luit. II. IC. Wetih- mar. Voor hel polilie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond zijn geslaagd de heeren A. van Zalk alhier en G. de Waal te Nieuw- Vennep. Het blijft met de in het Ziekenhuis verpleegde gewonden bij het Spoorweg- ongevaJ voortdurend go?d gaan. Vandaag gaat de patiënt de heer De Vries de inrich ting verlaten. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft bepaald, dat met afwijking in zoover van het voorgeschre- vene in art. 7. 2e lid letter b sub 3 van het Bijzonder Visscherijreglement I, de gesloten tijd voor het visschen met den vischzegen in: de Warmonder Leede, het Aarkanaal, de Vliet van Leiden naar Leidschendam en den Rijn van Leiden naar Katwijk, in 1926 zal eindigen op 19 September in t>laals van op 15 October. Zaterdagmorgen heeft dc Marine Kustwacht alhier onder leiding van luit. ter zee Immink wodorom een mijn vernie tigd tussohen IJmuidcn en Zandvoort, on geveer op dezelfde plaats als vorige week ook reeds eerder een mijn aanspoelde. De bewoners van de Hooglandsche Kerkgvacht en omgeving waren lot nog toe. verstoken van een zaak van koek, banket, chocolade cn suikerwerken in Hun nabijheid, wat ongetwijfeld meermalen als een gemis zal zijn gevoeld. Daarin is nu voorzien. In perceel 8 dezer straat, waar vroeger een meubelzaak werd uitgeoefend heeft de heer P. de Lange nu een bakkerij gevestigd. Echter niet dan nadat het oud© zand zoo goed als geheel werd afge-broken en hernieuwd is herrezen, hetgeen ten ge- voege van den eigenaar door den aanne mer-timmerman J. van der. Steen, den metselaar C. VV. Lindenhof en den schil der S. Duindam is bewerkstelligd. Achter werd een naar de moderne eischen inge richte bakkerij gemaakt voor verrees een keurige winkel met stofvrije étalagekasten, zooals de tegenwoordige eischen van zin delijkheid en hygiëne dit voorschrijven. Zaterdagmiddag was de door den heer Schoondergang gerr.aaktevilrine rijk voor zien van keurig gebak en zeldzame ver scheidenheid. De ICynologenclub „Leiden" zal, zoo als reeds voldoende bekend is gemaakt, haar clubmatch voor alle hondenrassen houden op Zondag a.s. in „Zomerlust". Wij willen er op wijzen, dat aan deze match een zeer groot aantal honden zal deelnemen, welke alle naar schitterende prijzen kunnen mededin gen. De verscheidenheid der rassen, daar aanwezig is voof een onderlinge match ze ker niet gering. De hoofdschotel wordt ge vormd door de herdershonden-klasse. Ver der vindt u er van het kleinste Dwergpin- rhertje tot den machtigen St Bernard. Waar dc toegang voor ieder gratis is, wordt op een leer druk bezoek gerekend.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1