ANEKDOTES. ja hondje Teddie, is hij nog jong? Ik hoop dat deze 13 kuikens allen in leven zullen blijven. Annie en Tini Epskamp gezellig hoor als je nu allebei weer trouw gaat meedoen, en ik heb heusch niet gedacht, dat jullie nu te voorschijn kwam alleen ter wille van de prijsraadsels. Aanie Uittenbogaard boos ben ik niet lelfe niet een beetje. Ik ken je nu al een poos, we hebben elkaar al een paar maar gesproken, dus ik begreep best dat het enkel twam doordat je steeds uit logeeren was en dus de kindercourant niet kon lezen. Op- Biet je veel van je nieuwe fiets? het zijn er ou nog mooie dagen voor, de zon schijnt nog zoo mooi. Als ik klaar ben met mijne correspondentie, ga ik het bosch nog eens in Drie zusjes Uittenbogaard ook weer bij mij teruggekomen na alle vacantiepret. Dat .wist ik best, dat jullie mij weer zoudt gaan schrijven, als de scholen weer aan den jga-ng waren, zoodat jullie niet meer dan UrienWn, Aan daarheen gaat voor een uit stapje. Ja ik woon dicht bij de Bentink- straat Wat zullen jullie een pret hebben ge- had en voel gelachen toen je zooveel neef jes en nidhtjes met elkaar was, dat kan ik best begrijpen dat het heerlijk was en vroo- Sfc. 'Tjo de Jongh ik kreeg nu 2 brieven van &ook dien der vorige week, heb je dat en? Ik las dus nu pas je brief waarin vertelt over je vacantie je logeeren idam, dat prettige varen op de Maas die leuke zwartjes die met bananen Ben je ook nog ia de Diergaarde Thomas en Koos Hofstra opperbest dat UtplH» beiden weer trouw gaat meedoen. r *)e brieven der vorige week kreeg ik nu Br woon op 167 dus 251 is weer een fcesl eindje van mij vandaan, ik ken die dame niet Niesje de Gelder waren de prijsraadsels Baar genoegen? dat is best hoor. f 'Marietje Kwaadgras 2 brieven van je, :|teb je dat al gezien? Als Annie te veel buiswerk heeft, dan moet zij het voortaan rar aan jouw overlaten om de raadsels op lossen. Br weet niet precies waar de vak school is, waar jij heengaat. Gezellig hè al die huishoudelijke werkzaamheden goed te loeren. Come van Stralen van jou ook 2 brieven gevonden in dit pakket. Is de schoolkiek Sgoed gelukt? lijk jij er ook goed op? Heer lijk feest ie dat toen geweest op 31 Augus tus, wat hadden jullie daar veel te zien en ^eel te kijken. Catrien en Greta Smit, allerlei brieven van julKe en ook nog zoo'n aardig portret iHartelijk dank er voor, ik zal jullie ook een plaatsje geven in mijn album met kieken Öer riadseljeugd. Gelukkig dat jullie zulk mooi weer hebt getrofen met het kampee- fien, en smaakten de bramen lekker? i Willem en Jan Overduin zoo, woont dat kleine meisje bij jullie in de 9txaat, ken je haar ook? wordt zij al beter? En nu tot besluit nog mijn kleine vriend jes en vriendinnetjes in de Boerhavestxaat, ,uan wie ik deze keer allerlei aardige brief jes kreeg, veel met potlood, dat mogen die kindertjes natuurlijk altijd. Jan Romeyn ik ken wel zien dat jij je best deed aan mij 'zelf wat te schrijven. En lig jij vlak bij flans? ik wou Hans wel eens hooren lachen als hij zoo'n pret heeft. Lachen jullie ■Snaar veel, als je kan, dat is gezond hoor. Ik was ver van je weg hoor Hans, toen je aan mij schreef. Ze hielden zeker je hand je vast Henk Hofker was de vulpen toen leeg, voordat je brief klaar was. Heb je weer Bootjes mogen geven aan de aapjes? zijn t lieve aapjes? of zijn ze ook wel eens stout? Bertus Vergunst jij bent een nieuw Vriendje, je bent er zeker pas. Heb je al mo gen verven met het doosje verf dat je vader en moeder je hebben gebracht. Woon je in Koudekerk, dat fs gelukkig niet ver van Lei den. Gerrit Koolstra wat heb jij heerlijk veel speelgoed, daar kan je dan in je bedje mooi mee spelen, dus dan verveel je je nooit. Is het vogelkooitje van kraaltjes al klaar? Dag Janneman ben je een zoele jongen? dat schrijven ze mij allemaal. Coba Boom je vindt zeker wel prettig om vlak bij"'dien kleinen Janneman le liggen, die altijd VTooIijk dada roept. Je hebt keurig ge schreven al lig je in bed. Klasientje Kralt gelukkig dat de zusters gauw alle beddegoed en jullie er bij naar binnen brachten toen het opeens begon te regenen. Deze week is er veel zon geweest, dus mochten jullie zeker dikwijls buiten liggen, was dat .prettig? Nu is het deze week weer eene reuzen- lange correspondentie geworden, vinden jullie ook niet? De hartelijke groeten allen van Mej. A. KOOPMANS VAN BOELEREN. Goede oplossingen van ie prijsraadsels der BToetereu ontvangen vani Lies Hagoart. Nïesje de Gelder. Maris Affourtit. Nico van Wijk. Jaantjo Lek. Marietje Kwaadgras. Annie del'Eolnse. Marie Kükler. Piet Kükler. Bep Broek- sema. Hendrik Jan Broeksema. Mini Met selaar. Aart van de Nadort. Bram Lin- eohoten. Oor van der Ham. Lien de Graaf. Annie Bavelaar. Clazina van Venetië. Leen Oudshoorn. Neeltje Oudshoorn. Betsy Ce Graaf. Bep Spierenburg. AH de Groot. Willem Overduyn. Catrien Smit. Arnold Duindam. Truus Jansen. Greta Breedjjk. Suzanna de Graaf. Corrie van Stralen, Bertha van Iterson. Marie van -Itereoo. Louise Planje. Een brief met goede oplos singen, allee met potlood geschreven, om dat hij of zij ziek was en de heele week niet naar sóhool mocht. Van wie is die hrief? Leeidert van Doom. Jo de Jongh. Emanuel Eljon. Marijtje Uittenbogaard Corrie Uittenbogaard. Diewertje Uitten bogaard. Annie Epskamp. Goede oplossingen van de prijsraadsels der kleineren ontvangen van: Plonia Smits. Nelly Hagoort. Theo El- derhorst. Betsde Elderhorst. Leenderb El- derhoret Jan Wassenaar. Willy de Neys. Margaretha Sierag. Suua de la Rie. S. W. te N. Lena Kükler. Herman Zaalberg. Jas per Koevoet Aria Koevoet. Coba Koe voet. Piet Nieboer. Willem van der Ham. Hendrika van Iterson. Mientje Verkoren. Lambertus Smit Jan Smit. Comelis Blaauw. Frane Schimmel. Willem Lagas. Haimie Mieioo. Cór Lefeber. Beppie Flan- derhijn. Jan Overduyn. Greta Srdit Henny Hulsbergen Herming. Tonnie Duindam. Koos Brouwer. Louis de Hertogh. Corrie de Hertogh. Frans Mandemaker. Klasien tje Kralt Gerrit Koolstra. Coba Boom. Bertus Vergunst. Henk Hofstra Jan Ro meyn. Hanë Annie Uittenbogaard. Lucas Mulder Bertha Mulder. Truusje Voorzaat. Hans Voorzaat. Tini Epskamp. Johanna Jaeoba van Doom. Kóós Hofstra. Comelis Jean Lissenberg. Nettie van Riessen. Mientje van Riessen. Catharina van Eg- mond. RAADSELS. Raadsels voor allen om nit te kiezen de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Catharina v. Egmond. Welke boer trekt er zioh het mmste van aan, of het goed of slecht weer is) n. Ingezonden door Willem en Jan Overduyn. De 4 eerste letters van een woord van 10 letters, zeggen een woord dat men veel hoort roepen bij een veerpont; de laatste O letters is het meervoud verleden tijd van een werkwoord, dat het tegenovergestelde is van zinken. Het geheel kan dikwijls toe gepast worden op iemand die verhalen zit te doen. Oplossingen der 3 prijsraadsels der grootereo. I. Klooster, rookstel. II. N S e r echo raam oase Nero Rome jn. Kaartspel. Klaas, pret. Oplossingen der 3 prijsraadsels der kleineren. I. Zuster. H. Ameland, amandel, in. Groenten, regenton. De prijsen kunnen aan onze Bureaux worden afgehaald as. Dinsdagmiddag tus- schan twaalf nnr en halfeen of tnaschen vier nnr en halfvijf Red. „L. D." in. Ingezonden door Nico van Wijk. Be ben een bloem, neem mijn hoofd er af, dan word ik een hemellichaam. IV. Ingezonden door Marie Redegeld. Er liepen 3 mannen naast elkaar, en niemand hep in het midden, hoe kan datt V. Ingezonden door Cor van der Lelie. Zes mannen speelden den gansched avond met elkaar en toen ze ophielden met spelen, hadden ze allen gewonnen. Hoe kan dat 2 VL Ingezonden door Willem v. d. Haat, Waar smaakt de koek het lekkerste TO. Ingezonden door Aart v. <L Nadort. Mijn eerste is van leer, mijn tweede is -leer, mijn geheel dient om mijn eerste te maken tra. Ingezonden door To de la Bye. Mijn geheel is een heerlijke vrucht van 8 letters. 7, 8 is een dier, S, 1, 8 is een instrument of een zangstem, 2, 6, 7, 8 is een sleohte eigenschap, 5. 6 verkorte jon gensnaam. 3, 6, 7, 8, een heerlijke bloem. "5, 1, 3 een soort voertuig, 1, 8 een deel van een wagen; aan een 5, 1, 8 moet men be talen. OPLOSSING PRIJSRAADSELS. De prijzen der grooteren zijn toegekend aan: TRUUS JANSEN, MINI METSELAAR. De prijzen der kleineren zijn toegeknd aan: JAN WASSENAAR, SUUS DE LA RIE. Brieven met goede oplossingen der vorige week ontvangen van: Marietje Kwaadgras, Ali de Groot, Come lis van der Ham, Willem van der Ham, Jo de Jongh, Jo Overvliet, Martha Overvliet, Catrien Smit, Greta Smit, Annie Bavelaar, Betsy de Graaf, Koos Hofstra, Thomas Hof stra, Frans Mandemaker, Corrie v. Stralen. Ingezonden door Piet Nieboer. De fooi. Kellner (tot bedelaar): „Toen loop nou door, je hebt hier niets te maken." Bedelaar: „Laat me nou even dit zaaltje nog afwerken, ik heb nog één dubbeltje noodig en dan heb ik genoeg om een groove pot bier te bestellen esn jou nog 'n etui- ver fooi te geven." Ingezonden door Cornells Jean Lissenberg. Het pianostoeltje. Een boer kwam m een winkel van mu ziekinstrumenten en kocht er een piano stoeltje. Maar na eenig? dagen bracht hij het weer terug, zeggende dat het niet deugde. De winkelier bekeek het van alle kanten, doch kon er niets bijzonders aan ontdekken, toen zei de boer: „Ik heb het stoeltje - heel voorzichtig naar huis ge bracht, en het op en neer gedraaid, mijn vrouw ook,, alles tevergeefs, er ia geen muziek uitgekomen 1"

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20