tlo 20404. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 September Vierde Blad Anno <926. BINNENLAND. SPORT. VOETBAL-WEDSTRIJD OM DEN N.V.B.-BEKER Xt.F.O. I- T.H.B. I RADIO-PROGRAMMA Huldiging K. kei Laan. Op initiatief van de Federatie Den Haag 3er S.D.A.P. en den Haagschen Bestuur- tiersbond heeft gistermiddag in het Volks^ gebouw aldaar een huldiging plaats gehad van den heer K. ter Laan ter gelegenheid yan zijn 25-jarig jubileum als Kamerlid. De huldigingszaal had een feestelijk aan zien gekregen door een palmversiering en een aantal bloemstukken, dat door ver scheidene organisaties was gezonden. Aan de huldiging namen ook deel het bestuur van het partij gewest Zuid-Holland het bestuur der afcL Leiden, het Partijbe stuur en de Kamerfractie. Van de Tweede Kamerfractie waren tegenwoordig de hee ren Albarda, voorzitter, Vliegen, Schaper, T- ter Laan, IJzerman, Cramer, Gerhard, V. Zadelhof, Sannes, Kleerekoper, de' da- tóse De VriesBruins en Groeneweg. Mede waTen tegenwoordig de heeren Sten huis (N.V.V.) en Henri Polak van de Eerste Kamerfractie. De jubilaris was aanwezig met zijn yrouw en beide zoons. De heer Drees, voorzitter van het hui- Bi gingscomit-é bood namens de Haagsche beweging als stoffelijk blijk aan eenige Studieboeken. De heer Henri Polak sprak namens het partijbestuur. Ais blijk van groote waar deering bood spr. een boekenkast aan, be nevens oen groote mand met bloemen. De heer J. W. Albarda spTak namens de beide Kamerfracties de bewondering ujèj die deze koesteren voor de enorme werk kracht van Ter Laan. Hij bood den jubilaris het nieuwe Ne- flerlandsche biografisch Woordenboek aan. Mej. Groeneweg bood aan mevr. Ter Laan bloemen aan. Hierna voerden o.a. nog het woord de heeren Stenhuis namens het N.V.V., Sta ring namens Hocgezand, v. Eek namens ?t gewest Zuid-Bolland, Busselaar namen» de gemobiliseerd en, Swiebel namens de Haagsche vakbeweging. De laatste bood aan een Dante-kop en een inktstel. De heer E ter Laan sprak woorden van hartgrondigen dank voor alle hem ge brachte huldebetuigingen. Later op de hutdigingsb ij eenkomst ver schenen nog de Tweede Kamerleden Van Braambeek en Duys. De heer Troelstra had een mand bloemet gezonden. Mr J. W. Ramaer 70 jaar. Mr. J. W. Ramaer, oud-voorzitter Tan den Bond van Eigenaren van Nederlandsch- Jndische Suikerondernemingen (B. E. N. I. 3- 0.) en eerelid van het Algemeen Syndi caat van Suikerfabnkanien te Soerabaya, bereikte gisteren den 70-jarigen leeftijd. Naar aanleiding van de groote verdien sten, die de heer Ramaer zich, eerst in ver schillende functiën hij de organisaties der industrie in Lndië, laatstelijk als onder voorzitter van het Syndicaat, vervolgens als gedelegeerde van het Syndicaat in Neder land en eindelijk als voorzitter van den iBeniso heeft verworven, wilde de vele vrien den, die hij in de kringen dezer industrie telt, dien dag niet onopgemerkt laten voor bijgaan. Op initiatief van enkele op den voor grond tredende figuren in de suikerindustrie waren gelden bijeengebracht om, door de kundige hand van de beeldhouwster mej. IRueb, het borstbeeld van den heer Ra maer te doen vervaardigen, dat, zoodra het geheel is gereed gekomen, een plaats zal winden in het gebouw van bet Syndicaat te Soerabaya. In het gebouw van den Bond van Eige naren, aan de Laan van Meerdorvoort te Den Haag waren gistermiddag de directeu ren en commissarissen van Java-suiker- ondernemingen bijeengekomen, om tegen woordig te zijn bij de aanbieding van dit huldeblijk aan den heer Ramaer. Nadat de heer Ramaer de geheel met be langstellenden gevulde zaal was binnenge treden, weid achtereenvolgens het woord gevoerd door den Minister van Koloniën, Dr. J. C. Koningsberger, die mededeelde^ dat H. M. de Koningin den heer Ramaer beeft benoemd lot Ridder in de Orde' van den Nederlandschen Leeuw; door den Voorzitter van Beniso, Mr. J. H, van Ilas- ^lt; door het eerelid van het Syndicaat, den beer P. L. van Buer-en en door den |foorzifter van de Vorsten! andsche Land- bouwvereeniging, den heer W, A. Terwogt Invaliditeitswet De Raad van Arbeid tc Amsterdam heeft kich tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gewend met het verzoek te bevorderen, dat het bedrag van twaalfhon derd gulden, genoemd in artikel -1 der In validiteitswet, aanzienlijk worde verhoogd, opdat alsdan niet langer tal van werklie den vallen buiten de bepalingen van de Invaliditeitswet, zooals tot nu toe wel het geval is doordat him jaarloon de f 1200 overschrijdt. Het hoofdbezwaar is wel, dat nog tal Ivan personen in dezen tijd voer het eerst na de inwerkingtreding van de Invalidi teitswet in loondienst gaan en dan niet in de verplichte verzekering kunnen worden opgenomen op grond van het feit, dat iron Joon wat hoogcr is dan f 1200 per jaar. Dit -zijn allerminst arbeiders, die een onafhankelijke maatschappelijke positie be- Ideeden of in de toekomst voor zich zien. Integendeel, dat zijn veelal arbeiders, die de laatste jaren werkloos waren en daardoor'ook in den tijd, toen voor de toe lating tot de verzekering de grens van f 2000 (lateT f 3000; gold, niet in de mo gelijkheid verkeerden verzekerd te worden. Het zijn pur-sang maatschappelijk afhan kelijk en. Ook komen er onder voor, die 'door den achteruitgang van het maat schappelijk leven sedert de jaren 1919 t921 gedwongen zijn geworden na zelf standig te zijn geweest of na feoven de loongrens van f3000 te hebben "verdiend, gedwongen zijn geworden in een schraal betaalde functie in dienst van anderen hun levensbestaan te vinden. Het tweede bezwaar is, dat deze perso nen zich niet alleen verstoken zien van de bescherming, die de wetgever heeft be doeld, den loonarbeider te verleenen, maar i dat zij op de arbeidsmarkt komende, con currenten zijn vain vakgenooten, -die wel in het bezit van een renttekaart zijn. De onmogelijkheid, dat zij in de verze kering worden opgenomen, verlokt den werkgever hen eerder in dienst te nemen dan den vakgenoot, die wel een rente kaart heeft. Op den langen duur zal dit bezwaar weliswaar vervallen, indien slechts, de ver zekerde, die boven de bovenste loongrens uitkomt en die zelfstandig werd, zijn ver zekering doet doorloopen en dus ver plicht-verzekerd blijft, ook wanneer hij later weer een werkgever krijgt, maar in de huidige omstandigheden bestaat het be zwaar onafhankelijk van de betrokken ar- bers en is het louter te wijten aan de te lage loongrens zelf, die artikel 4 der wet aangeeft. Vereenining van Cartonnagefabrikanien. Gisteren is te Amsterdam de algemecne vergadering gehouden van de Vereeniging van Cartonnagefabrikanten in Nederland- In deze vergadering werden met algemeene stemmen de voorstellen betreffende de reor ganisatie der vereeniging goedgekeurd. Hiermede is in deze industrie een bedrijfs- commissie in het leven geroepen, die tot taak heeft de deloyale concurrentie, waaraan deze industrie dreigt ten onder te gaan, te beteu gelen. Verscheidene fabrikanten traden lot tot het lidmaatschap der vereeniging, die in den laatsten tijd tengevolge van de malaise wei nig van zich kon doen Spreken Tot bestuursleden, bestemd om als zoo danig op te treden, met ingang van den dag der Kon. goedkeuring van de statuten, wer den benoemd; lot voorzitter de heer K. de Wit te Rotterdam, tot penningmeester de lieer J. A. D. K. Wildschut te Zandvooit, tot leden de heeren J. H. de Boer te Amsterdam, II G. Hagenaar te Tilburg en V. M. Wesly te Maastricht. Tot secretaris der vereeniging werd be noemd mr. J. G. Steneker te Amsterlam, tot nu toe haar rechtskundig adviseur. Tot leden en plaatsvervangers van de Be- drijfscommissie werden benoemd: tot voor zitter de heer C. N. Teekenbroek, te Amster dam; en verder de heeren J. Th. Ruygrok, te Haarlem, C. de Jong, te Westzaan, S. Eweg, te Amsterdam, E. Mendels, te Tilburg en A. Voorhoeve te Zwolle. Het mijnbedrijf in 1925. Blijkens liet verslag van de hoofdinge nieur der mijnen over 1925 had de f^eder- 1 andsche mijnindustrie gedurende het ge- heeie jaar te kampen met groote moeilijk heden bij don afzet harer producten, welke moeilijkheden voornamelijk veroorzaakt werden door de zeer scherpe Duitsche cpn- currentie op de eigen steenkolenmarkt.,met als onmiddellijk gevolg een sterke daling in de kolenprijzen. i Tot verhooging der productie en tevens tot verlaging van den kostprijs der kolen droeg in niet geringe mate bij de uitbreiding, welke werd gegeven aan de machinale ko- lenontginning, waardoor de kool zuiverder werd gewonnen, zoodat de kosten van het wasschen der kolen lager en de wasehver liezen geringer werden. Hoewel de sleenkolenproductie steeg tot bijna 7.000.000 ton, heeft zij toch niet die hoogte bereikt, dat daarmee in onze eigen behoefte zou kunnen worden voorzien Het binnenlandsch verbruik is nog steeds stij gend en bereikte over 1925 een hoeveelheid van 10.033.506 ton. Hoewel het zieken-percenlage der mijn arbeiders over 1925 gemiddeld 0,8 pCt. hoo- ger was dan in 1924 was de algemeene ge zondheidstoestand van het bij de mijnen werkzame personeel gedurende het verslag jaar niet onbevredigend. Per honderd mijn arbeiders bedroeg 't gemiddelde aantal, zie ken in de jaren 1919 tot en met 1925 resp. 4,2; 4,8; 5,2; 4.8; 3,3; 3.6 en 4,1. De prestatie der arbeider (onder- en bo- vengrondsche te zamen) bedroeg over 1925 225 ton, tegen 207 in 1924, 200 in '23, 184 in "*22, 159 in '21 en'175 in *20. Op 31 Dec. 1925 waren in dienst der Sleenkolenraijnen 31.244 arbeiders en wel 22.807 onder- en 8437 bovengronds. In bet verslagjaar hadden bij de Limburg- sche steenkolenmijnen 43 doodelijke onge vallen plaats, waarvan 39 op gemiddeld 22.490 man ondergronds en 4 op gemiddeld 8316 man bovengronds. Hel aantal zware ongevallen waarmee worden bedoeld on gevallen welke een langere ongeschiktheid tot werken dan drie ^eken of den dood van een persoon tengevolge hebben gehad he- dioeg ,1158 in 1925 en 1231 in 1924. Voorts bevat het verslag de gebruikelijke staten en tabellen. In den ouderdom van 81 jaar is te don Haag overleden de gep. dir. officier van ge zondheid le kl. bij de zeemacht, F. H. R. Roes&ingh van Iterson. De audiëntie van den minisifir van Arbeid zal 23 September niet plaats hebben VOETBAL. Wedstrijdprogramma tooi morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Utrecht: "Wedstrijden Keurelftallen. Aideehng I. Ie klasse: Katwijk: Quick BoysD.LO. Afdeeling res. 3e kl. A: Alphert: Al pen IILugdimum IL Aldeeling IV. le klasse: P.S.VWilhel. minai NoadEindhoven; BV.V.Bredania. Om den N.V-B.-beket. 2e ronde- Delft; ConcordiaAlphen. Leiden: L-ï'-G.TJI.B. Builen de Competitie. Den' Haag: ILV.V—jLS.C. Om den Zilveren Bai. Rotterdam (Spangen): Eindstrijd, Feyen- oordWillem IL LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdnrogramma voor Zendag 19 SspL le klasse, Raceël I-U. V. S. II. 12 u.. P. Vogelenzang. Quick—B. n—A. S. C. Hl, 10 u., P. de Boer. Lugd. IIINorvicus Hi 12 u., Th. v. d. Meer. 2e klasse. A. S. C. IV—L F. C. IV, 10 u., P. de Graaf. D. V. S. n—L. Boys H, 12 u.. II. v. d. Hoogt. Overzicht Van het goede voornemen om morgen „full speed" aan de competitie le beginnen is al bitter weinig terecht gekomen. Dc eerste klasse competitie alihans slaat mor gen nog nagenoeg geheel stil. Slechts drie wedstrijden worden er in het Zuiden ge speeld. Het is voornamelijk hel gevolg van de wedstrijden der Keurelftallen, die in Utrecht worden gehouden. De samenstelling van die elflailen hebben wij reeds eerder gemeld eü meer zullen wij er niet van zeg gen. De verrichtingen 'van „de room" van Nederlandsch voetbal zullen wel matig zijn en interesseeren ons ook maar matig, zoo lang geen afdoende maatregelen worden ge nomen voor verbetering van het spelpeil. In de lagere regionen debuteert Quick Boys in den N. V. B, D. 1. 0. komt in het haringdorp op bezoek en .wij .vertrouwen dat de Katwijkers goed zullen beginnen Voor de reserve 3e klasse spelen Alphen en Lugdunum II tegen elkaar. Aan een voorspelling zullen wij ons nog niet wagen. Wij gaan morgen ook verder met bekeren. Na het wel heei onbelangrijke treffen der derde- en vierde klasse clubs zijn morgen ook de zestig tweede klassers, die hebben ingeschreven van de partij. Al phen heeft al direct tegen een tweede klas- ser geloot n.l. tegen het Delflsche Concor dia en hoe wel de club van Jan Thomée niet meer zoo sterk is als eenige jaren terug, zal Alphen toch hard dienen te wer ken om aan den bekerdood ie ontsnappen. L. F. CL zal mei F. H. B. op bezoek, even eens dienen op le passen. Buiten de competitie vermelden wij nog den eindstrijd om den Zilveren Bal lus- schen Fcyenoord en Willem II. Het kan een interessanten.strijd worden. A. S. C. gaat op bezoek bij de „Groote Haagsche", die inlusschen in de latere ja ren heel wat van haar grootheid heeft inge boet. Merkwaardig dal H. V. V. en de Leidsche rood-zwarlen elkaaT nog nooit in de compe titie hebben ontmoet. Wij vernemen dat A. S. G. ook morgen niet geheel volledig zal uitkomen, zoodat het nut van dezen oefen wedstrijd weer zeer problematisch zal zijn. 't'JËè jammer, want een goede oefening was voor het A. S. C.-eiftal dat niet ;zoo heel veel zal veranderen bij verleden jaar verge leken, naar men ons meedeelt, zoo -hoog en hoog noodig. KORFBAL. De wedstrijden van Zondag, NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord; Amsterdam; SwiftHer cules; Koog-Zaandijk: K. Z.Westeikwar- tier; Hilversum: ExcelsiorD. T. V. West I Zuid: Rotterdam; Velox—Fluks; O. S. C. R.Het Zuiden. Oost I: Nijmegen: NovjomagumE. K. C. A.; Borne: Groen-ZwartA. K. G.; Hen gelo: H. K. C.If aas. Overgang Noord A: Amsterdam: K. V. D. Bülhóven; Oosterpark—D. E. D.; W.kw 2 D. V. D.; Laren: De GooiersReady, lirn ti Overgang Noord B: Amsterdam: D. D. V. Advendo; Alkmaar: K. V. K. V.O. S. C. A_; Haarlem; HaarlemK. V. O. Overgang Zuid: Den Haag* Vitesse (H.) LLRS.; Rotterdam: Rozenburgdie Haghe. Tweede klasse F: Den Haag: Eibernest II Vitesse (L.) II; EmmaH. K. V. 2. Overzicht. Dc eerste competitie-wedstrijden slaan voor de deur en tegelijk daarmede komen de verzoeken tot uitstel en de wijzigingen van het vastgestelde programma. Zooals ge woonlijk geschieden deze wijzigingen slechts ten deele met volle instemming "der betrokkenen. Zoo ook nu. Terwijl noch Vi tesse noch Deetos het uitstellen van den wedstrijd VitesseDeetos kunnen appre- cieeren, zou daarentegen Fluks bij het Uit stellen van den wedstrijd VeloxFluks ten zeerste gebaat zijn. Immers Fluks verzocht uitstel omdat, behalve Buys en Ragut ook verschillende reserves niet beschikbaar wa ren. Het verzoek was echter tevergeefs en zoo zal Fluks met een gehavende ploeg haar eersten competitie-wedstrijd moeien spelen. De vooruitzichten zijn vöor Fluks niet bij zonder gunstig, maar de eerste competitie wedstrijden geven de meeste verrassingen en bovendien zou het heusch de eerste keer niet 'zijn dat een onvolledig twaalftal dAt lot stand bracht wat aan een volledige ploeg zeiden of ooit lukte. Op' het Schuttersveld wordt tevens de ontmoeting O. S. C. R.—Het Zuiden ge speeld. Het Zuiden heeft op verschillende seriewedstrijden getoond het met succes te gen een doorsnee eerste-klasser te kunnen opnemen. De oudste Rotterdamsche eerste klasser zal het dit jaar zonder de steun van Holl en Dekker moeten doen. Waar juist deze twee spelers het vorige seizoen zulk een groot aandeel hadden in de successen van hun club, zal het O. S. C. R. zonder de assistentie van dit tweglal niet licht vallen zich de jonge eer9te klasser van het lijf te honden. Vites9e, D. K. C. en H. K. V. komen eerst op 26 September in het veld. ia If.-Holland Traaft allereerst de pnt- morting ExcelsiorO. T. V. de aandacht. De Hilversummers hebben Kessel naar de Gooiers zien vertrekken, maar hebben als plaalsvepvangor Gramkow. een der op, den voorgrond tredende krachten van Ready. D. T. V. heeft vooraoover bekend geen veranderingen ondergaan. Al heeft D. T V. dan aan kracht ingeboet, toch vertoont het twaalftal wanneer het op dreef komt, ook thans nog de aantrekkelijke stijl van spe len, waarop de faam van het Amsterdam- sche korfbal steunt. In Koog-Zaandijk ko men twee hardwerkende, maar weinig fraai «pelende ploegen tegenover elkaar. Tot op heden is het Westerkw. nog nooit ge lukt ongeslagen van het K. Z.-terrein tang le koeren. In Amsterdam maakt Swift haar debuut in den wedstrijd legen Hercules. In N.-Holland is men een groot aantal 0verganger9 riik. Voor morgen zijn en liefst zeren wedstrijden in deze twee aideelingen vastgesteld. De meeste belangstelling zal hier wel uilgaan naar de wedstrijden: de GooiersReady en D. D. V.— Advendo. In Z-Holland resideert het meerendeel der Overgangsclubs in Den Haag. Vandaar het groote aantal plaatselijke ontmoetingen. Morgen de eerste tussehen Vitesse (H.) en II. B. S IIcl eenige Leidsche tweede-klasse twaalf tal, dat morgen in hei veld komt is Vi tesse II, dal tot laak heeft de moeilijkheid van een wedstrijd op het Eibernest-terrein onder de oogen te zien. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristenver. „Swiff". Morgen wordt de. laatste wedstrijd der competitie gereden over 40 K.M. De samenkomst zal zijn 8 uur aan "het clublokaal, vertrek 8,15 uur naar dc start plaats. Na afloop zal in café „l'Unioji" de heer Rap, de schenker van den beker, deze aan den winnaar uitreiken. In óen N. W. B. Te Amsterdam is gisteravond de prov. vergadering van de afdeeling Noord-Holland van den N. W. B. gehouden. Met 75 tegen 38 stemmen kreeg de gedelegeerde opdracht in de alg. vergadering vóór hét zittend be stuur te stemmen. Hierdoor staat vast, dat het bestuur zal worden herkozen. LAWNTENNIS. Amerikaansche kampioenschappen. Na Tilden heeft ook Johnston het in de Amerikaansche kampioenschappen tegen de Fran9chen moeten aüejjgen: Borolra won met 3—d, 46, C—3, 6—4, 6—4. Dezo nederlaag van Johnston is wel een verschil met de overwinning in drie sets (86, 64, 97), die de paTlij Johnston Borotra voor de Davis Cup opleverde. Verder sloeg Vincent Richards Brugnon met 62, 61. 62r Lacoste sloeg -Wil liams mot 6'0, 63, 86. Richards komt'In dë semifinal tegen Bo rolra. Tn dé andere semifinal speelt Brugnon togen Lïicoste. Hel is wel een buitengewoon finaal sóoces Voor de Franschen, dat drie van hen en slechts een Amerikaan in de sepii-finals uitkomen. 1 Het is voor de Franschen te betreuren, dat hun spelers niet eerder hun vorm ge vonden hebben in Amerika, de Davis Cup zou anders niet met zulke sprekende cijfers door Amerika gewonnen zijn. RECLAME. Zondag a.s. - Aanvang 2 uur Ha*rl em) 8737a TERREIN HAAGWEG. Entrée SO cent Jongens 15 cent VOOR ZONDAG 19 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 10.15lï uun Uilzending van den dienst in de St. Domi- nicuskerk le A'dam. Gregoriaansche wissel zangen. Na hel Kyrie Ps. 118. Na hel Gloria Graduale Ps. 32. Alleluia, alleluie Ps. 101. Na het Credo offertorium Daniël 9 Na het Agnus Dei Communie I's 75. De vaste La- tijnsche gezangen: Kyrie, Gloria, Credo, Sanclus, Benediclus en Agnus Dei, worden vierstemm. gezongen door het Loot der St. Dominicuskerk (Missa Assumpla rst, van Mich. Ilaller), o. 1. v. den heer G. Kimmy- zer. Evert Haak, orgel. Na de Mis de vier- stemm. Leudate van Grandjean. De organist speelt voor de Mis: „Fiat lux" van Th. Du bois en na de Mis „Grand choeur", van Guilmand. Predikatie door den zeer eerw. paler J. W. B. van Heel 0. F. M., paler van de Mozes- en Aaronkerk te Amsterdam, over: Wat zegt gij van den Christus! Matlh. 22, 42. 2.30Concert in de Artis te Am- terdam. De Amsterdamsohe orkestvereni ging o. 1. v. Frans van Diepenbeek. 4 50: Kerkdienst in de Diependaalscke kerk te Hilversum. Voorganger: Ds. J. van Leeu wen. Orgelspel, Psalm G8: 14 en 17, Votum en zegen. Geloofsbelijdenis, Bijbellezen, Gebed, Psalm 84: 3 en 4, le ged. preek Rich- teren 8: 7, Tusschenzang, 2e ged. preek, Dankzegging. Gez. 50: 3 en 4, Zegen. Orgel spel. 8 uur: Persberichten en sportuit slagen. 8.10: Concert door het H. D. O.- orkesl o. 1. v. Willem v. Warmelo. Mevr. Julia Cuypers declameert uit „Vorstenplicht" van Nestor de tiere. De vorstin, Julia Cuy pers. Daventry, 1600 M. 3.50: Hongaarsch programma. S. Petrass, sopraan; G. Bryan, piano; Symphonie-orkesl. 5.20: Voorle zing door Emil Torbay. Daarna weer orkest. 5.50: Kerkdienst lot 6 20. 8.20: 3an- delconcerl door J. Edgar Humphreys, van de St. Mary-Le-Bowkerk. 8.35: Harvest Festival Service, Kerkdienst 9,05; HSn- delconcerl (vervolg). 9.15: Causerie: The weck s good cause, Dr. Barnardo's Homes. 9.20: Weerber., nieuws. 9.35: Orgel concert van de Risliopsgale Institute. 9.50: liet Holme Valley mannenkoor. G, Fira ngeon-D a vies, sopraan; E. Isaacs, riano. 10.4011 uur-. Orgelconcert (vervolg). Daarna hel mannenkoor. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1.05: Concert door bet orkesl Gayina. 850— 11.20: Dansmuziek door jazzband. Königswuster haDsen, 1300 M. 1150— 1.10: Concert door het Berlijner Fanlare- blaascorps. 8.50: Yroolijke avond. Mando line-orkest. A. 'Sax, sopraan; A. Strauss, tenor. Kuban Kozaktenkoor. 1050 12.50: Dansmuziek door het otkesl Ette. Brussel, 487 M. en Antwerpen, 265 M 855: Conoert. Mma. Ferrer, zang. 10.20: Nieuwsber. Munster, 418 M. 9.2010.20: Concert. 10.5012.30: Kamermuziek. 1230 1.20: Declamatie door Dr. Weller. 3.35— 4.20: Madchcn kranzchen. 4 205 20: Concert door de mannenzangver. St. llau- rilz. 5.206.50: Orkestconcert. 720 7 10, 750—830 en 8.20—350: Lezing Bl10.20: Concert door versterkt OTkest. 10.2011.50: Zang cn muziek van den Rijn. V0C3 MAANDAG 20 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 12.00; Politicbcr. 5.006.00: Kinderuurtje door mevr Anl. v. Dijk 6.0G7.00: Voornvondconcert door hel H. D. O.-orkest 7.00. Politieber. 7.107.40: Tuinbouwlezing door den heer P. den Hertog over: Cultuur der d.ihlia's 7.408X)0: Concert Kamermuziek 8.10: Persber. 8.20: Limburgsche avond. Uitgezonden van het gebouw van de „Mastreechter Staar". De Kon. zangvereen. Mastreechtcr Staar, dir. P. G-ielen 8 40: Mevr. Annie K&ustein, sopraan 8.50: Harmonie „Kur Kapel", Valkenburg, dir Jos. Grillen 9.10: Lezing door dr. Felix Rut ten Geulle, over: Mooi Limburg 930: *Jos. CrillDn, fluitist 9.15: De Kon. zang ver. „Mastrcechter Staar" 10.00: Persber. 10.10: Mevr. Annie Kaustedn, sopraan 10.15: Tos. Smeefs, humorist, voordrachten in Maastritsch dialect 10.25: H. Schrij- nemaeckers en N. Adriaens, zangduo 10.3511.00: Harmonie „Kur Kapel" Daventry, 1600 M. 11.S01.20- Het radiokwarlet en solisten (bariton, mezzo sopraan. piano) 1.202.20: Lunchmuziek van 'f Helborn restaurant 3.20: Lezing: Fishes, What is a fish? 4.35: Lezing: Makers of modern Europe 4.50: Dans muziek 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lichte muziek, v. h. Rialto-4iheaIer 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws 7.45: Muziek 8.00: Lezing: What happens to the Canadian emigrant 8.20: T. Picke ring. tenor, H. Da vies, viool 8.35: „The Mikado", operette, gespeeld bij het Prince's theater 9.0$: T. Pickering en H. Dtvies, zang, met vioolbegel. 9.20: Ballade-con cent, A. Vaughan, contra-alt, D. Brinley, tenor; E. Lake, cello 9.50: Causerie 10 05: Engelsche en Fransche suites van Bach, door 7. Anscll 10.20: Tijdsein, weedier., nieuws 10.35: Variété. G. Bol ton, humorist, C. Spencer cn Nellie Vancourt muz. scène 10.50: „The Mikado" (ver^ volg) 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert door bet orkest Gayina 5.05: Con-f cert-Orkest Malsang en Ch. Laurent met M. Denis, zangduo 8.50—11.20: Concert, Or^ kost en declamatie. Königswusterhausen, 1300 M. 8.50: Kamermuziek 2 hobo's, 2 clarinetten, 2 fa gotten en 2 hoorns) 9.50: Declamatie uit de werken van Membert-Dauthendey j 10.5012.50: Dansmuziek. Brussel, 487 M. en .Antwerpen, 265 M. i 8.20: Orkeslconcert 8.50: „Briffart et Po-i lochen", comcdie. Daarna weer muziek 10.00: ,,Jef au tribunal", comedie 10.20r Nieuwsber. Minister, 410 M. 9.20: Bijeenkomst van natuurvorschers en artsen op de Gesolei Düsscldorf 11.5012.50: Orkestconcert 1.352.50: Orkeslconcert. Werken van Lanner 3.00—3.20: Lezing 3.20—3.35: Lezing 4.20L50: Radiopraatje 4.50—» 6 20: Concert Werken yan Schumann voor orkest, alt, tenor en ba3 0.207.20- Gei dichtenvoorlezing 7.207.40, 7.408 00: Lezingen 8.20: Symphonieconcert, ter ge«< tegenheid van de I. R. A. F. A. te Amster-» dam, Ilollandsche werken, lot 11.30 RECLAME. WAARSCHUWINGEN VAN NIERZWAKTE. Doffe pijn in den rug na inspanning, of scherpe steken, als gij u na bukken opricht, is dikwijls het eerste verschijnsel van ern stige nierzwakte. Spoedig daarna kunnen urinesloonnissen, hoofdpijn, een afgemat ge-, voel, duizeligheid, zenuwachtigheid, hart kloppingen, kortademigheid, vermagering of krachteloosheid optreden. De nieren behooren tot de teerste orga nen van het lichaam, en dergelijke ver schijnselen waarschuwen u, dat uw nieren verzwakt of aangedaan zijn. Verwaarloos zulke waarschuwingen niet! Kom de nieren zonder uitstel te hulp met het middel, dat zij noodig hebben. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifieke middel voor zwakke nieren en blaas. Dit bevordert de goede werking der nieren, en beschermt u tegen rheumatiek, lendepijn, ischias en urine-, sloornissen. Mannen en vrouwen uil alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rug pijn Nieren Pillen werken. Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is zoodanig samengesteld, dat de nieren de juiste hulp ontvangen, waardoor zij weder flink en krachtig weiken. Daarom behaalden Fos ter's Pillen ook zulke goede en duurzame resultaten. Verkrijgbaar 'Gn glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A f 1.75 per flacon. 781

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13