Het Spoorwegongeluk bij De Vink. No. 20401. WOENSDAG 15 SEPTEMBER Anno 1926, - STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. -. Kleine Adverlenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. V Incasso volgens postreeht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Posichèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden J 2.35, per week f.... 0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0 18. Franco per post 1 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. De nagedachtenis van Carolns Clusius. Zooats reeds is medegedeeld, heeft er zich een commissie gevormd om den -iOOsten ge boortedag van een beroemd kruidkundige, die ook in Leiden heeft gewerkt, te herden ken, hoewel den dag van diens geboorte viel op 18 Februari. Carolus Clusius, eigenlijk Charles d'Eeluse, Is gesproten uit een Patricisch geslacht, dat uit. de stad Sluis zijn oorsprong nam Hij werd geboren te Atrecht, werd door zijn, vader naar Gent gezonden voor zijn studie, doch vertrok in 1546 naar Leuven, waar hij de gronden van het Griekseh en Latijn leerde, om daarna in de rechten te studeeren. Maar de zucht naar reizen zal hem in het bloed éh zoo is zijn leven een gestadig heen en weertrekken geweest, hoewel hij toch tijd vond om zich in de wijsbegeerte te be kwamen en in de geneeskunde, om zich ten slotte geheel te wijden aan zijn lievelings studie. de plant- en kruidkunde en overal waar hij kwam zocht hij planten en kruiden. In 1592 gelukte het Curatoren van de Leidsche Hoogeschool, door iusschenkomst van zijn vriend Jan van Hogelande, Clusius te bewegen naar Nederland over te komen .om aan het hoofd te staan van den botanï- schen tuin onder den titel van professor honarius, tegen een aanzienlijke jaarwedde 'en onder de voorwaarde, dat hij vrijgesteld zou worden om onderwijs te geven. Zijnerzijds zond hij, voor hij persoonlijk overkwam een uitgebreide collectie .kostbare zaden en stelde verder zijn kunde, onder binding en uitgebreide kennis aan onzen plantentuin ter beschikking. In 1593 tot hoogleeraar in de kruidkunde benoemd, vervulde hij dit ambt tot zijn dood 'In 1609 loc Hij werd door de geleerden van zijn tijd zeer geacht. Vijf cn twintigjarig jubileum. Heden herdenkt de agent van politie 'eerste klasse II. van der Schaft, den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de Leidsche politie, waarna hij op 1 Mei 1913 ot agent «lste klasse werd bevorderd. E. VAN DER SCHAFT. Dit feit weid hedenvoormiddag in de groote Wacht van het politiebureau her dacht, waarbij behalve de leden van het corps, voor zoover zij vrij van dienst wa ren, ook de leden van het kader van hun belangstelling blijk gaven. Ook waren eenige vrouwen van agenten aanwezig De jubilaris werd met zijn echlgenoote en kinderen in de wacht ontvangen, met mu ziek van hel poliiemuziekgezelsckap, waar van de lieer Yan der S, secretaris van het bestuur is, Jerwijl tijdens de huldiging de muziek mede bij afwisseling speelde. Bij afwezigheid van den commissaris, wegens uitsledigheid, werd de heer Van der S. het eerst toegesproken door den waar- memenden commissaris, den heer W. Bal- foort, die hem schetste als een man van de oude garde, waarvoor hij als oudere véél sympathie koestert; tevreden, ijverig, hulp vaardig en bovenal plichtgetrouw. Hij stelde Van der S. als een voorbeeld voor alle col lega's en wenschte hem en zijn familie van harte geluk met dezen dag. Hierna sprak namens het geheelc korps de heer J. Zwart, die in de ruim zeven jaren dat hij in dienst is, dezen collega heeft leeren kennen als een braaf kameraad en, wat ook de heer Balfoort reeds had doen uitkomen, als een goed politieman ..Oome Hen" is de dienst nooit te veel cn hij slaat altijd voor iedereen klaar. Hij bood hem ten slotte een kachel en een kapstok aan, en bovendien een fraaie tabakspot met tabak an een pijp. De voorzitter van de afd. Leiden van den Algcmeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, de heer B. G. Bruins, consta teerde met genoegen, dat dit getrouwe lid der organisatie zulk een mooi brevet van den waarnemenden commissaris heeft ont vangen. Hij deed uitkomen dat er in de 25 jaar, die achter den jubilaris liggen heel wat bij de politie is veranderd en verbeterd al is het ideaal van den Bond- een 8-urigen werkdag en 'n behoorlijke rechtspositie nog niet ver kregen. Het verheugt liem dat Van der S. aan de verbeteringen heeft medegewerkt en zal blijven medewerken. Als -blijk van waardee ring schonk de afdeeling den jubilaris een tafel en vier stoelen met leeren zitting, voor de huiskamer. De inspecteur de lieer K. VV. Wijk verheug de het Van der S. te kunnen zeggen dat hij niet iemand was, die in elk zijner superi euren een vijand ziet, en die weet te waar- deeren het goede in zijn chefs. Daarom wil de hij zijn persoonlijke gelukwensch hem brengen. De lieer L. Duval, hem ook als inspecteur de hand drukkend, zeide dat Van der S.-wel overtuigd zal zijn dat hier een goed vriend voor hem staat. De heer N. C. Uitendaal, bracht liem als voorzitter van de Politie-Scliietvereeniging „Burgemeester De Gijselaar" hulde voor de lust en den moed om op zijn leeftijd zich nog bij de vcTeeniging aan te sluiten en er een jfoed werkend lid van te zijn. Hij bood de vrouw van den jubilaris ten slotte een bou quet aan. De heer W. Post als voorzitter van het bestuur van hel Leidsch Muziekgezelschap, huldigde in den jubilaris op dezen dag den secretaris van dat bestuur en bood hem na mens de 'vereen, een lamp met fraaien kap aan. Ten slotte sprak nog een vriend van jaren her, die zoo menig avond en nacht met Van der S. diende J. van der Heyden een hartelijk woord speciaal ook tot zijn vrouw, die zoo trouw lief en leed met hem deelde. De lieer Van der Schaft dankte hartelijk voor de vele blijken van waardecring en vriendschap. Bij den burgemeester als hoofd der politie ontvangen werd hem de gebruikelijke grati ficatie aangeboden. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Flaptkunüe. Deafdeeling Leiden en Omstreken van Lovengehoemde 'Maatschappij heeft gister avond in een der receptiekamers van de Stadsgehoorzaal de najaars en winler- campagnc geopend. De voorzitter, de heer E. Th. Witte, dééd dit onder groote* belang stelling der leden, want niettegeifslaande de agenda weinig belangrijks bood, was de op komst zeer groot. Aangenaam was het den voorzitter, na de groote vacantie, de leden in zoo grooten getale bijeen te zien, wenschle dezen een aan?4rïarrien en pretligen winter toe en deelde mede dat het bestuur niets onbeproefd zal laten om de vergaderingen zoo gezellig mogelijk te maken opdat de aan gename geest, die steeds in de afdeeling heerscht, bestendigd zal blijven. Hèt speet hem dezen eersten avond le moeten inlei den met de mededeeling dal de secretaris de heer A. N. Ballego wegens een lichlq on gesteldheid niet aanwezig kon zijn. en gaf diens functie voor ditmaal in handen van zijn medebestuurder den heer A. Galjaard, die hierna de notulen der vorige vergadering voorlas, welke ongewijzigd werden gearres- steerd. Bij de ingekomen stukken waren er twee van het Hoofdbestuur, betrekking hebbende op de BAi-ilengewone Algeraeene Vergade ring op 21 September a.s. te Amsterdam te houden, en op de gewone algemeene verga dering van 26 October a.s. De ballotage van nieuwe leden bracht weder een drietal nieuwe leden klasse B. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de buitengewone algemeene vergadering der Maatschappij behandeld, waaruit bleek dat deze uilsluitend zal worden gehouden voor de orgaankwesüe. De afgevaardigde naar deze vergadering, de heer J. Mater krijgt de opdracht, om be houdens buitengewonen omstandigheden met het voorstel voor een eigen orgaan mede te gaan. De heeren jhr. Van Dedel, burgemeester van 'sGraveland en D. Eveleens Maarse, bloemist le Aalsmeer worden candidaat ge steld voor het lidmaatschap van het Hoofd bestuur. Een binnengekomen rapport van de com missie voor het ontwerpen van plannen ter herdenking van hel vijftigjarig beslaan der afdeeling in 1927 bracht heel wat tongen in beweging, vooral de kwestie van het al of niet feestvieren op Zondag. Het kardinale punt werd geheel builen bespreking gela ten n.l. de geldzaken, wel een reden dal de vergadering hel volste vertrouwen in de commissie stelt. Na gehouden stemming werd het geheele rapport ongewijzigd door de vergadering aanvaard. Wij mogen nog niet uit de school klappen, doch als de voor gestelde feestplannen werkelijkheid zullen worden, belooft het een buitengewoon schit terende feeslweek te worden. De onlwerp- commissie, bestaande uit de heeren E. Th. Witte, voorzitter, C. F. Hemerik, secretaris. J. Maler, 2de secretaris, A. N. Ballego, N. J. Brouwer, A. Galjaard, L. N. den Older en Jan Kriest Jz., werd slaande de vergadering benoemd lot commissie van uitvoering. Gedurende de pauze werd door de heeren G. F. Hemerik, J. II. Smit en L. N. den Older, een inzending Dahlia's gekeurd, van den Leer A. v. d. Spek. Vooral The Faun is een sprekende decoratieve Dahlia, de kleur is mooi zacht rose, het geheel doorloopen met wille nuances. Jan Steen behoort meer bij het rosette ras en is buitengewoon fraai, diep -oranje. No. 42 hield hel midden tus- sclien een decoratieve en een tuincactus Dahlia, ze is helder zalmkleurig. Wel ver diend waren de 12 punten, door de commis sie er aan toegekend. Een Leidsch Warenhuis. Zoo heeft dan ook onze stad een inrich ting gekregen, welke de vergelijking met soortgelijke inrichtingen in Neerlands' groot ste steden glansrijk kan doorslaan. Wij be doelen het majestueuzexpand van de. firma N.V. voorheen A. Waals aan de Haarlem merstraat. In October 1924 werd met den bouw be gonnen en over een breedte van ruim 30 Meter verborg een hooge houten schutting vöor het oog, wal daar achter gaande was. Toen werd nog aangekocht zoo als reeds vroeger met andere panden was geschied, de belendende zaak van den heer Van der Slok en na te zijn aJgebroken de ruimte voor de nieuwe zaak benut. En nu is dan ^le schutting weg genomen en voor het oog van den verstelden wande laar verrijst de 20 Meter hooge gevel op een voet van 30 Meter breedte alle andere ge bouwen, in den omtrek overvleugelend. Het front is in zoodanigen stijl opgetrokken dal men onmiddellijk den indruk krijgt voor een groot handelshuis te slaan. De bouwmeester, de heer J. P. Waals le Dordrecht, broeder van den oudsten lirmantj heeft in dezen gevel Teeds hel karakter van massaliteit weten neer le leggen dat het gansche huis en elk zijner afdeelingen ken merkt. Het glas in lood, vervaardigd in de ateliers van den glaskunstenaar Lou Asper- slag, te 's-Gravcnhage, geeft aan de groote etalageramen een eigenaardig aspect cn in de etalagekasten een lichtschakeering die het oog boeit en dwingt om aan de artike len de volle aandacht te schenken. De eta- lage's zijn alle verschillend gemaakt, zich aanpassend bij den aard der geëtaleerde ar tikelen. Bij dat elaleeren in verschillenden stijl is gebruik gemaakt van de meest mo derne hulpmiddelen, welke den etaleur ten dienste slaan. Hel riante entree schept een sfeer van rust. Hel gezamenlijk front van al de etalages aan de straatzijde en ter weerszijden van het portiek meet niet min der dan 45 Meter. Er valt dus wat te zien om een keuze te doen of de kooplust te prik kelen. Er zijn dan ook bij de bekende dege lijke manufacturen waardoor de oude zaak zoo bekend was heel wat nieuwe artikelen bijgekomen. Noemen wij zonder op volle digheid aanspraak le maken: de afdeelingen handwerken, dames modeartikelen, wollen en zijden damessloffen, dameshoeden, da- mesconfectie, dames- en heeren reisartike len, koffers, plaids regenjassen, baby-arti kelen, waarvoor een speciale afdeeling is gemaakt, rustig gelegen, waar de jonge mo»- ders en anderen die de kinderkamer willen stoffeeren op haat gemak keus kunnen maken. Niet minder dan 15 M. diep is de afdee ling meubelen en - aanverwante artikelen, kleeden, tapijten enz. in alle genres en prij zen. De ruimte, eens ingenomen door de zaak Van der Slok» is daarvoo rgebruikt. Ook de kleine in brons uitgevoerde ela- lagekasljes met kleine artikelen ontbreken niet. Zij mochten echter met het oog op de ruimte niet aan de straatzijde worden aan gebracht. Zij zijn nu juist aan den ingang zóó geplaatst,'dal zij (och aan den voorbij gangers in het oog springen. Door breede deuren rijk met brons gemon teerd, die lot binnentreden nooden komt men in de 30 bij 45 M groote parterre, met veer krachtige zachtkleurige asbestvloer, waarin prachtexemplaren loontafels in het midden en legio doozen met goederen langs de wan den. Alle artikelen die ressorleeren onder manufacturen en lot het modevak, kan men er vinden Wij zullen ons niet wagen aan een op somming van de aanwezige goederen. Er is niets op dit "gebied te bedenken of men kan het zich door gedienstige dames in slemmig zwart costuum, laten toonen. Alle artikelen zijn geprijst. Van de afdeeling voor dames, die dus ook hier de voorrang genieten, komt men in de hecrenafdeeling en merkt dadelijk op dat de heer der schepping op het gebied der modes voor de schoone sekse, die den naam daar van heelt toch niet onder doet. Waarom anders om slechts een voorbeeld te noe men vindt men hier 800 verschillende typen heerendassen bijeen? Wij zouden van de ouds bekende deken- afdecling niet spreken ware het niet dat het nieuwste genre met rechte strepen en blokken er onze bijzondere aandacht had getrokken. Dat de eenvoudige alledaagsche huishou delijke artikelen niettemin een zeer smaak vol geheel vormend, niet ontbreken, zal men begrijpen. Een zeer groote afdeeling is die der dames- confectie met dameshoeden, pelterijen, enz., waar ook de afdeeling jongeheeren kleeding bij behoort. Na zoo bij vogelvlucht en slechts opper vlakkig een overzicht te hebben gekregen van dit gedeelte voert de personenlift (er is ook nog een expedilielift) ons naar de eerste verdieping, met zijn om slechts enkele exeoen le doen complete meubileering voor salon, huis en slaapkamer, serre of kantoor. Ook hier is alles zichtbaar geprijst en de verscheidenheid in prijzen groot De lift voert nog naar een andere verdie ping waar alles nog eens in veel grooler sortiment aanwezig is. Bedden, matrassen, kinderwagens, kinderstoelen, wiegen, alles stofvrij opgeborgen en toch onmiddellijk voor het oog vindt men er o.a. Wil men nog hooger dan voert de lift naar het engrosmagazijn, waar de afne mers in het groot: winkeliers in stad 'en land uitzoeken wal zij nocdig hebben of denken te moeten inslaan. Daarvoor heeft de firma op het oogenblik zes reizigers die alleen met stalen de engrosafnemers berei zen. Alle artikelen zijn met ^ert contra nummer voorzien, zoodat nabestelling zelfs over jaren nog mogelijk is. Zoo vroeg een moeder die bij haar huwelijk oen bedstel bij de firma had gekocht hetzelfde bed voor haar dochter die nu in hel huwelijk zoji tre den. Zij kreeg liet na besteJling bij den zelf den fabrikant. De kwaliteit was precies ge lijk, de prijs alleen verschilde. Hel bedstel was nu circa drie maal zoo duur. Verdere afdeelingen zijn het atelieT waarin ruim 60 meisjes den geheelen dag dames- confeclie gereed maken en zoo noodig ver anderen, de expeditiegebouwen, administra tie en kantoren aan de Van der Werffstraat gelegen, waar de goederen in- cn uilgaan. Om van hel bedrijf een denkbeeld le ver krijgen deelen we mede dat de firma circa 180 personen in dienst heeft, waarvan 75 verkoopsters en verkoopers. De Verlichting is prima, zoo wel bij dag als bij avond. De verwarming geschiedt door een gemengd systeem van stoom en heele- lucht. De winkels worden op temperatuur gehoulen door heete lucht waardoor men geen radiotoren noodig heeft, terwij! men, omdat de verwarmde lucht naar buiten dringt, nimmer last heeft van (oobt. Alles wat voor hel tot stand brengen van deze gebouwen en de a ank leeding noodig was, werd vervaardigd althans geleverd door fabrikanten en leveranciers in ons eigen land. Wij raden onze lezers en lezeressen mor gen bij de opening op hel appèl le zijn om deze nieuwe zaak dadelijk te kunnen zien en bewonderen. Het nieuwe Clubgebonw van „Njord". Het clubgebouw van de Sludenten-Roei- vereeniging „Njord" aan den Morschweg is dezen zomer zoo goed als geheel vernieuwd en uitgebreid. Er is een bovenverdieping aan gebracht met allerlei gemakken en daardoor is het benedengedeelte geheel kunnen wor den ingericht voor bootenhuis, werkplaats, enz. Op de bovenverdieping trekt allereerst het groote terras de aandacht, waarvan men een ruim gezicht over het Galgewaler en de roeiers in hun actie kan gadeslaan. Vandaar komt men in de ruime naar de eischcn des tijds ingerichte clubzaal met buffet, waar achter een ruime keuken. In de clubzaal bevinden zich het scheepje, dat van Prins Frederik afkomstig zou zijn, uit den lijd dat Z. K. H. lid van Njord was alsmede de oude boot waarmede de oude be roemde roeiers de eer van Njord zoo schille rend hebben opgehouden. Aan de rechterzijde van de Clubzaal ter zijde van het buffet en de keuken is een ver trek lol bestuurskamer ingericht, dat tege lijk gelegenheid biedt aan de dames van de leden die na het roeien hier kunnen uit rusten. Boven de Engelsche haard waarin slechts met houtsblokken kan worden gestookt hangt het levensgroot portret van Prins Frederik. Achter dc clubzaal bevindt zich een groote kleedkamer met een automatisch werkende geiser met vier douches, benevens toestellen voor gymnastische oefeningen. Eindelijk ont breken niet de verschillende gemakken, welke men in een naar den eisch des tijds ingericht gebouw vindt. Het geheel geeft den indruk van groote soliditeit en is eenvoudig-deftig. Hel werk werd onder leiding van den be kwamen architect A. Roosenburg te 's Gra- venhage door den aannemer, den heer Boot, te Scheveningen uitgevoerd, geheel ten ge- noege van het Njord-bestuur. De officieele opening zal plaats hebben zoodra de praeses, die op het oogenblik in militairen dienst is, daarvan is teruggekeerd. Commissarissen der Leidsche Duin water Maatschappij hebben in hun vergade ring van gisteren den heer C. J. van Spall, werkzaam als controleur-ingenieur bij deze Maatschappij, benoemd lot adj-direclcur. Prof. mr„ A. S. Oppenheim te Den Haag heeft om redenen van persoonlijken aard bedankt als regent van het Centraal Israëlietisch Wees- en Doorgangshuis alhier. Bij Kon. Besluit is eervol ontslagen wegens lichaamsgebreken de res. le luit. N. J. C. Snouck Ilurgronje van het Cde reg. veld-art. alhier. Bij de gisteren door den commandant van het 6e Reg. Veld-Art. alhier in de Doe lenkazerne gehouden aanbesteding van hooi, stroo en turfstrooisel: a gedurende het tijd vak van 1 November 1926 tot* 1 Januari 1927 en b. gedurende het tijdvak van 1 No vember 1926 tol en met 31 October 1927 was ingeschreven: Hooi: II. Oerleman (e Vrijhoef Capelle 67.9 cent per 10 K.G. voor drie maanden en BINNENLAND. Voor het behoud van bosschen en land goederen. Vergadering van de Vereeniging Neder- landsch Fabiikaat. De schorsing van ds. van Duin te Haar* lemmermecr Oostzijde. BUITENLAND. Het ontwerp-ieglement voor de verkiezing der Volkenbondsraadsleden in de commissie goedgekeurd. De eerste vonnissen in Spanje geveld. In Canada behalen bij de verkiezingen de liberalen de overwinning. 65.5 cent per 10 K.G. voor een geheci jaar; Huisman en Landheer, Geerlruidénberg, voor resp. 68.75 en 65.85 cent en T. A. P. Tavelaar, Rotterdam, voor respectievelijk 66.8 en 63.8 cent. Stroo per 10 K.G.: P. van Bi veren Den Haag 31.18 cent voor drie maanden en 37 cent voor het geheele jaar. Turfstrooisel per 10 K.G.: P, Oord, Den Haag, 18.9 cent voor drie maan den en 16.8 cent voor een jaar; Verkoop bureau voor Turfstrooisel, Rotterdam, 16.4 cent voor drie maanden en 16.5 cent voor het geheele jaar en T. Alema, Rotterdam, 16.5 cent voor 3 maanden en 15 G over een geheel jaar. Gisteren is in de Leidsche Sludcnleft- wereld wederom wat meer leven (letterlijk en figuurlijk) gekomen door de. aankomst van 91 aspirant-corpsleden, die eerst gcdi: -cr.de den groentijd zullen hebben te bewijzen de oer van het lidmaatschap van het roemruchte Leidsch Studentencorps waardig te zijn. Zooals gewoonlijk werden de novieten on der groote belangstelling van de zijde van het publiek binnengehaald. De nieuW-aangekomencn zijn als volgt over de verschillende faculteiten verdeeld: Rechten 50, Rechten en Letteren 4. Medi cijnen 29. Wis- en Natuurkunde 5, Letteren 3, Godgeleerdheid géén. Het vorige jaar be droeg het aantal novieten 101de plechtige inauguratie zal plaats hebben op Donderdag 30 September,, nam. zes uur in de gfoole Stadszaal. Ten overslaan van notaris Coebergh had hedenmorgen de overdracht plaats van de perceelen Haarlemmerstraat 133 en 135 en Donkersloeg 35, eertijds in eigendom toebehoorende aan de N. V. Cahen's Klee- dingmaalschappij aan de Bouw- en Exploi- latiemaalschappij Thomas uit Heemstede. De electrische verjichting van het le verbouwen kerkgebouw der Chr Cferef. Gem. aan het Steenschuur alhier, is opge dragen aan de firma Gebr. Eggink. eleclro- tcchnisch bureau. Breeslraal. Wij verwijzen naar de advertentie in dit Blad betreffende aanbesteding van schdolbehoeften. Wij verwijzen naar de advertentie in dit Blad betreffende een jubileum-concert der Eerste Leidsche Accordéon-vereeniging, ter gelegenheid van haar 12 1/2-jarig bestaan op Zondag a.s. des avonds te 8 uur in de groote Slad=zaal. De gisteren gehouden collecte voor de noodlijdenden op Sumatra heeft opgebracht f 1313.30. Van tal van zijden worden allerlei ver onderstellingen geuit over de oorzaak van liet noodlolting ongeval. Wij zullen daarop thans niet nader ingaan, van oordeel, dat het beste is de commissie van onderzoek eerst aan het woord te laten en haar rap port af le wachten. Misschien zullen wij na bet verschijnen van dit rapport nog wel eens vergelijkingen maken met de thans zoo houtweg daar neergeworpen oordeelvellin gen, w. o. zelfs van niet ter plaatse be kenden! Bij de ter-aarde-beslelling op de Ooster- bcgraafplaals le Amsterdam van het stof felijk overschot van den instructeur-machi nist L van Rhoon was de belangstelling van de' zijde van hel publiek ook zeer groot. Machinisten droegen de kist naar het graf. Het eerst heeft bij de geopende groeve het woord gevoerd ir. H. F. Thijssen, hoofdingenieur van de Ned. Spoorwegen,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1