H. H. Winkeliers DAMESKAPSALONS. Er is geen Docter AANKONDIGING^ No. 20400. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 14 September* Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VARIA. Bezoekt onze moderne Kapsalons. J. PIELANEN, Haarlemmerstr. 197, naast firmaSTOEKE INDUSTRIE-LIJM „DE VERFT0N" ROND EN MOLLIG art FLINK EN STERK MAAKT VOET-SPECIALIST SCHOENMAGAZIJN van P. J. VAN DER ZANDEN Lange Diefsteeg 17 - Telefoon 1189 Alphen. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. Breukel geb. Schavemaker z. J. Ouwerkerk geb. Stuijver, levenl. d. r G. Verhoeff geb. de Knikker, d. Th. v. d. linden, geb. v. d. Boogaard, z. J. C. Meijer geb. Albia/s-, d. H. v. Varik geb. l>issel, z. C. v. d. Nagel, geb. v. Rijsdam, d. J. Sekeris, geb. Knor, d. Gehuwd: P. Verkade jm. 34 j. en M. Schipper, jd. 23 j. K.JL de Geus jm. 25 j. en J. M. Beider, jd. T23 j. Overleden: H. B. v. Gemert, echtgen. van H. M. de Groot, 44 j. G. M. Merks, wed. van W. v. Niekerk, eerder van G. M. Hof man 64 j. J. Hooiveld, wedn. van H. Lei ding, 68 jr. A. Zaal wedn. van G. Zuidam 78 j. Loop der bevolking; In gekomen: A. Blazer, Vinkebuurt 50, uit Nieuwkoop Ma. M. G. Vreeswijk, Aar- ikade 2, uit Zeist Aa. Heemskerk, ec'htg. van F. v. Dam, Grijpensteinstr. 7, uit Rijns burg M. Schipper, Vinkebuurt 22, uit Zwammerdam P. Kersten en gezin, Hoorn 122, uit Poederooien W. F. Rijns- burger en gezin, West Kanaalweg 18, uit Ter Aar A. G. Spreij en gezin, Hoofdstr. 136, uit Bodegraven Joh. A. O. Amers foort, Hooftstr. 126 uit Oegstgcest H. Langelaar, Achlermiddeweg 8. uit Wilnis C. J. de Groot, v. Mandersloostraat 96, uit Den Haag Agn. Koetsier, Verl. Aar kade 26, uit Ter Aar W. J. v. d. Linde, iWilhelminastr. 13, uit Harmélen A. R. Grün, echtgen. van H. JJdens, Pr. Hendr.slr. 35, uit Taroetang (N. O.-I.) C. Pauelse, wed. van G. Blom, Pr. Hendrikslr. 69, uil •Zegveld II. J. Kcijzer, Voorstr. 18, uit Zutphen Fa. v. d. Lelij. Nesse, uit Zoc- jterwoude. Vertrokken: G. Rijnsburger en gezin naar fTer Aar Ea. C. Grosheide, naar Harder wijk A. J. Middel ink naar Apeldoorn 'La. G. Meussen, naar Beesel B. Roze nstraten naar Megen W. Michies en gezin naar Zaandam, Weerpad 37 A. de BIuU naar Rotterdam, Oudedijk 291 A. G. Spelt, naar Groot Ammers Kinderen v. JSijk, naar H. en L. Zwaluwen. c In de van Mandersloostraat kwam de Vradhfcauto_van den heer v. d. II. in aanrij ding met een handkar. Deze laatste kwam door den schok in de etalageruit van den iheer P. terecht. Door de scherven werden vrij groote schade aangericht aan de uitge stalde electrische en glazen ornamenten. Bodegraven. Eenigen tijd geleden na men wij onder het plaatselijke nieuws een berichtje op, waarin melding werd gemaakt van eenige leden van een gymnastiekver- eeniging, die bezig waren leekens, welke dóór leden van de gymnasliekver „D.O.S." alhier ten behoeve van een estafetteloop wa ren gesteld, uit te wisschen", welke daad door onzen berichtgever terecht als onspor tief was aangeduid. Het bestuur van de gymnastiek Ver. „Her cules", vreezendë, dat haar leden hiervan verdacht zouden worden, vroeg aan den voorzitter vin „D.O.S." of inderdaad leden van „Hercules" en zoo ja, welke leden zich hieraan 9chuldig liadden gemaakt, doch ont ving ten antwoord, dat wel de slrepen waren Uitgewischt, doch dat niemand hierbij be trapt was, terwijl ook geen enkele aanwij zing tegen Hercules-leden bestond. Inzooverre heeft zich onze berichtgever dus verkeerd uitgedrukt. Zaterdagmiddag werd door den ge meentelijken omroeper bekend gemaakt, dat door een defect aan den Watertoren de ingezetenen zuinig moesten zijn met- hel water. Nog niet eens was de man alle stra ten gepasseerd of de waarschuwing was overbodig geworden, men kon geen water meer gebruiken, de toevoer had opgehouden. ,Wat was het geval. De groote pomp der Waterleidingmaatschappij was, om te wor den nagezien, gedemonteerd en dë kleine reservcpomp in functie gesteld. Plotseling weigerde deze Zaterdagmiddag. Met een he vig geluid staakte ze eensklaps, ijverig toog men aan het werk om de fout op te sporen, maar zonder resullaat. Ondertusschen minderde de hoeveelheid water bij het reservoir snel 's Zaterdags wordt er nu eenmaal veel water gebruikt, zoodat de kleinere pomp 't toéh al zwaar te verduren had en nu deze stopte moest de toestand onhoudbaar worden. Dus werd de genoemde waarschuwing bekend gemaakt. Of deze nu een juist omgekeerde uilwer king gehad heeft en de menschen, zoodra ze het hoorden aangespoord heeft om juist wa ter extra le lappen, weten we niet, maar spoedig was de watervoorraad uitgeput en hield de druk op de waterleiding op. De kra nen gaven geen water meer. Men kan zich Voorstellen wat een ellende dat Zaterdag middag en dan tegen 5 uur gaf. Alleen zij, die nog in het bezit waren van regenwater of welwater konden zich red den. Daarbij konden zij een voortreffelijk werk doen door buren en vrienden van het onmisbare water te voorzien. Zoo heeft men zich Zaterdagavond op allerlei wijzen be-, holpen, maar de groote beteekenis der Wa terleiding in onze moderne Maatschappij heeft iedereen wel aan den lijve gevoeld. Vindingrijke personen hadden al spoedig ontdekt dat de watertoevoer niet was afge sloten doch dat alleen de druk ontbrak, die het water naar de kranen brengen moest Dus ontdekte men, moest er uit de afsluit- kranen nog water te halen zijn. Dat was ook inderdaad het geval en in de nieuwe huizen, waar zich veelal die kranen in de kelders bevinden is op die wijze heel wat water verkregen, zij het dan ook dat het maar met een heel flauw straaltje uit de kraan kwam. Na het stopzetten van den watertoevoer werden aanstonds maatregele^ getroffen om wafer uit Alphen te verkrijgen, wat ook in derdaad geschiedde. Vorig jaar heeft Alphen op die wijze water uit Bodegraven ontvan gen. Dat hielp echter niet voldoende. Wel voor Zwammerdam doch voor Bodegraven niet, de druk was onvoldoende. Eindelijk Zondagnacht werd het defect ontdekt en kon worden hersteld, waarna terstond weer met pompen aangevangen werd, 's Morgens vroeg was dan ook weer water aanwezig. Eerst verbazend vuil, bijna donkerbruin, maar spoedig was alles weer in orde. Het opnieuw openen- van den toevoer heeft, echter nog weer heel wat onaange naamheden veroorzaakt'. Per ongeluk waren n.l. heel wal kranen en afsluilkraantjes open blijven staan, waardoor men bij heel wat personen 's morgens de boel ouder wa ter vond. Dat was dan 't eind van de water- misère. 't Is le hopen dat 't de laatste maal is dat we ons goede leidingwater moeten missen. Hoeveel het waard is hebben we nu goed begrepen. Boskoop. Zooals reeds gemeld, slaag den 38 jongelui voor het toelatingsexamen van de Rijkstuinbouwschool. Het is een ver blijdend leeken, dat dit jaar 9 jongelui uit Boskoop onder de geslaagden worden ge teld. Dit was vroeger anders: slechts een hoogst enkele bezocht de school. Nu zonen van oud-leerlingen de school blijken te gaan bezoeken, zal langzamerhand het con tingent Boskoopers grooter worden. Verleden jaar is de school vergroot; thans is de aan gifte reeds weer zoo groot, dat de lokalen maar juist de leerlingen zullen kunnen her bergen. Voor den ijverigen directeur zal een en ander een groote voldoening zijn. De handelscursus van „de Hanze" is met ingang van heden de lessen begonnen. Les wordt gegeven in boekhouden, handels rekenen, -kennis, -correspondentie, Engel- sche handelscorrespondentie, aardrijkskunde machineschrijven en stenografie, door den directeur den lieer A. M. Lucas van Oude- waler, leeraar M. O. boekhouden en de hee- ren van der Putte en van Berken, beiden van Alphen, de Ruiter, van Waddingsveen en mej. Jorink van Gouda. Les wordt ge geven gedurende 34 lesweken per jaar overeenkomstig 's Rijks voorschriften. Be halve het Rijk geeft ook de gemeente subsi die. Het lesgeld is naar draagkracht met een maximum van f20 per jaar. Koudekerk. A.s. Woensdag zal door eenige jonge dames een collecte langs de huizen gehouden worden, ten bale van hel Roode Kruis. Leiderdorp. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, z. van K. Spek en M. Mol. Onderlr.: Johannes Pclrus Reedegeldt le Leiden, jm. 20 j. en Johanna Wilhelmina de Wilt, jd. 23 j. Overl.: Pielernella Vink, echtgen. van P. J. Ramaker 63 j. Waddingsveen. Burger 1 ij ke Stand. Geboren: Hendrik, z. van P. II. van Gelooven en A. Zwanenburg. Lamberius, z. van W. Geurts en P. Boeren. Johannes, z. van W. Scheurwater en J. Sanner. Hendrik, z. van P. Metselaar en J. Verwaal. Nico- laas, z. van K. Langenbrug en J. Bosch. Overleden: Teuntje Spruitenburg 39 j. Gerril Arel 5 j. Adriana Bonefaas 24 j. Gehuwd: A. Graper en A. Vermeulen. B. Alblas en W. Pool. G. Hofman en W. Bonefaas. P. A. van Trierum en W. Drost. Gevonden: Een vulpen, een don kerblauw vest en een R.-K. kruis Inlichtingen op het raadhuis. De bevolking dezer gemeente vermeer derde met 14, door geboorte met 20 man nen, en respectievelijk 20 en 7 vrouwen. Deze cijfers bedroegen voor vertrek en sterf te respectievelijk 19 en 3 mannen en 26 en 2 vrouwen. De totale vermindering beliep al zoo 3 personen. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f136.18. Aalsmeer. Bij het gehouden toelatings examen voor de Rijkstuinbouwwinter9chool alhier, slaagden: T. van Geel, M. J. de Boer, J. Grootegoed, T. Rendriksen, J. H. Langen-, dijk, A. Kf v. d. Meij, A. van Praag, W. J. Smagge, J. Spaander, A. van Tatenhove, K. Vernooij, ^llen te Amsterdam; P. Brouwer, Leeuwarden; B. Gunnink, Kampen; J. de Jong, Aalsmeer; H. Jurissen, Kaarden; C. v. d. Kwiast, Warmond en J. Koning, Utrecht De Fa. J. D. MaaTse en Zonen; aan den Uilerweg, alhier, mocht op de Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Steenwijk, een zeer hooge onderscheiding ontvangen. Zij verwierf zti. met een inzending afgesneden rozen een groote gouden medaille, benevens een zeer eervolle vermelding. Haarlemmermeer. Reeds eerder hebben we een en ander medegedeeld over het lokaalfonds, dat zich ten doel slelde een nieuw vereenigingsgebouw te stichten ndast de Ned. Hervormde kerk te Hoofddorp en de wijze waarop het comité bezig was om het gewcnschle doel te bereiken. Uit het laatstelijk uitgebracht openbaar financieel verslag bleek dat de commissie met Kerkvoogden en Notabelen waren over eengekomen om naast de kerk een nieuw vereenigingslokaal te stichten, waarvoor volgens gemaakle kostenberekening een be drag van f 7000 zou noodig zijn, welk be drag zij 'beloofden bijeen te zullen brengen, hetgeen ook met verschillende middelen ten volle werd bereikt, waarvan het houden van bazars wef de voornaamste bron van inkomsten is geweèst. Intusschen werd door het kerkbestuur het denkbeeld geopperd om het orgineele plan le wijzigen en te combineeren met den nood zakelijk geworden bouw van een nieuwe kosterswoning en de in verband daarmede noodig gebleken verplaatsing van den paar denstal, waardoor de bouwkosten tot onge veer f 14.000 zouden moeten worden ver hoogd. Hoewel dit aanvankelijk eenig verschil van meening gaf, werd toch met het oog op de toekomst aan hel nieuwe grootere plan de voorkeur gegèven en tot de uitvoering daarvan door Kerkvoogden en Notabelen besloten. Hiervan was mede het gevolg dat in de laatstgehouden ledenvergadering van het lokaal fonds liet comité niet beier wist te doen dan z'n mandaat maar neer le leggen en besloten werd de verdere afwikkeling nu maar aan het kerkbestuur over te laten Het werk is daarna vanwege kerkvoogden en notabelen aanbesteed en dit college zal nu de zaak verder geheel voor zijn rekening hemen. Hoewel de>4eden van het lokaalcorthlé zelfstandig niet-gehee.l .hebben,- volbracht wat zij oorspronkelijk hadden gewild, is er onzes inziens, loch a life'.reden voor om hun een woord van dank en hulde lè brengen voor hel krachtig initiatief dat ze genomen hebben om het bekende p]an verwezenlijkt të krijgen en vóór de vele moeiten en zor gen die zij rich ter bereiking van' het prij zenswaardige doel hebben willen getroosten. Maar niét het minst ook c.en woord van hulde aan hef kerkbeslitÜr, dat er z'n schou ders ónder heëft# gezet om van het verdere welslagen van het plan verzekerd te zijn. voor het genomen belangrijk besluit. Hillegoxn. Burger l.:S land. Ondertrouwd: A H. Pijnacker en Th J. Vreeburg. J. H. Ycrsleege en A. M Spicrings. Getrouwd: N. Yeldhuyzen .'van Zanten en M. S. Engel. Bevallen: M. W. Wijtvliel—Feyen, d. C. M. Verbruggevan Lierop, z. F. Flip- f-hiVerhoeven, dt ,-r— E. van den Berg Veen, z. Katwijk Burger 1. Stand Géboren: nendrika Elise, D. v. D. II. Lam mens en R. Roodenburg. Pieler, Z. v. G. Zuijderdiujn en W. N. Huisdier. Dirkje, D. v. A. Vooijs en N. Haasnoot. Machiel, Z. y.M. C. van der Harst en E. van Duij ven voorde. Cornelis, Z. v. R C. Schaart en L. van der Plas. Alida, D. v. A. Haasnoot en A. van Beelen. Pelro- nella. D. v. G. van der Bent en M. v. Duijn. Aria Guurtje, D. v A. Kuipers en G. van der Voort. Pieter. Z v. P. van Duijven- bode en J. Kuijt. Rijn, Z. v. M. Varke- visser en A. van der Bent. Maarten, Z. v. W. van der Plas en C. van Duijn. Overleden: Leunlje van der Plas. 5 j., D. v. C. van der Plas en J. C. van der Boon. Dirk Willem Ouwehand, 62 j.. echtge noot van G. Hoek. Willem Hendrik Haas broek, 71 j., echtgen. van G. Bekooij. Ondertrouwd: Héndrik Messemaker en Elizabeth Kuijt Gehuwd: Willem Gaspers en Adriana van Beek. Jan Ouwehand en Jacoba van der Plas. Gijsbert van Zuijlen en Jannetje Schoonenberg. Teunis Boezaard en Lena van der Plas. Op de in Den Haag gehouden Provin cialen schietwedstrijd behaalde het vijftal uit de Katwijkschc Burgerwacht in C den 3den prijs. Tevens wonnen alle schutters prijzen,'hetzij in personeele hetzij op vrije- baan-wedstrijden. Katwijk aan Zee. Gistermiddag bracht het gemeentebestuur van Haarlem een be zoek aan de Leidsche Buitenschool alhier, met het oog op een evenlueele stichting van een soortgelijke inrichting voor die gemeen te. Met belangstelling nam hét Dag. Bestuur kennis van de gestie der school. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen te IJmuiden in de haringhaven aan de KW 147 met 237 kantjes volle en 90 kantjes maatjesharing en KW 176 met 233 kantjes volle en 36 kantjes ijle haring. De heer A. J. Wolzak, die vijf jaren het Groot Badhotel annex Paviljoen exploiteer de, gaat dezer dagen onze gemeente verlaten, om zich te Beverwijk te vestigen. Hoewel de heer W. nog tot einde dezes jaars huurder blijft, wordt het Hotel en Paviljoen geëxploi teerd door den heer Oosterwijk, als plaats vervanger van den heer Wolzak. Deze zal, naar wij vernemen, trachten door „besloten clubs" het Paviljoen na het badseizoen in tact te houden. Ook vernamen wij dat de heer O. tracht met den eigenaar in over eenstemming te komen, om een en ander zelf te exploiteeren. Door de Katwïjksclie Reddingsbrigade zijn de palen met „Gevaarlijk baden" weg genomen. Morgen zullen de vlaggen verwij derd worden- Hieruit blijkt dat hel strand en badleven zoo wat ten einde is. Gevonden voorwerpen: Een wit konijn met zwarte kop. Inl. aan het politiebureau. Van de haringvisscberij kwamen te IJmuiden binnen om te markten de loggers KW 52 met 7 last en KW 53 met 19 last pekelharing. Lisse. Burger 1. Stand. Gebo ren: Arij, Z. van^B. Moerkerken en H. Huls bos Theodora Maria, D. van C. Lagerwey en A. van Beek Jacoba Maria Johanna, D. van L. A. v. d. Zon en A. J. Nelis. Ondertrouwd: P. van Hoven en A. W. v. d. Hulst. Gehuwd: A. Boterbloem en J. Baarlse. Noordwijk. Loop der bevolking. Ingekomen personen: W. E. Vis. kappers bediende, A'dam, Voorstraat 40; I. Assche- man, winkelbediende. Den Haag, Voorstraat 52a; P. F. Angevaare en fam., glazenwas- seher, Den Haag. Voorstraat 28. Vertrokken: D. J. Grossenbag, huisknecht A'dam, Kinkerstraat 150II; J. Monsma, verpleegster, Hêerènveen. Compagniestraat 702; J VV. Faassen, dir. wasscherij, Haar lem, Korle Hofslr. 1; J. Hoekstra en gez., boekhouder, Haarlem, Karei van Mander- straat 52; A. N. van Wouw, musicus, R'dam 2e Wandéloorddwarsstraat 16a; J. N. Roest en fam., winkelier. Den Haag. Willem de Zwijgerlaan 50. Nooidwijkerhout. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Margaretha, d. van PelTus Kap- tein en M. Geerlings Gerardus Lcinardus z. van A. G. Meijer en W. M. J. Ghristi- aan^e Johannes Carolus, z. van II. Lan- geveld en M. A„ Nieuwendijk Maria Jo hanna Cornelis, d. van G. F. Bemelman en J. A. E. Koot Cornelia Maria, d. van G. van Dam en C. C. Nulkes Johanna, d. van W. Wassenaar en P. Koster. Overleden. Gerrit Cornelis van Hoeven, 28 j. le Schoonhoven (St. Bavo) Piet van Ruiten, 7 j., alhier Cornelia van Veen, 75 j. alhier, wed. van Th. v. d. Aart Willem Snel 65 j. te 'sGravenhage (St. Bavo). Ondertrouwd: Pieler André Verhulst 25 j. te Amsterdam en Erica Elisabeth Hirsch, 21 j. alhier. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Vrijdag, 's avonds 7 uur. De Zilk, die het Oranjefeest afzonder lijk viert, heeft besloten dit te houden op 9 October a.s. Hoewel wat laai in den lijd, is deze dag voor dat dorpsgedcelte het meest geschikt met het oog op de werkzaamheden in het bollenbedrijf. Zeer velen, ook uit omliggende gemeen ten, zal het spijten le vernemen, dat de uit gestrekte duingronden, rondom de „Boek horst" en belioorende aan Baron van Ilar- deDlSrock, vanaf heden, voor hel publiek verboden terreinen geworden zijn. In den zomer kwam men daar steeds, in menigte, per fiets en auto ,,pic-nic" houden, waar door tweemaal duinbrand ontstond. Weder om moeten de goeden het met de kwaden ontgelden. Noordwijk-aan-Zee. Onze plaatsgenoot J. D. Koers, leerling van de Chr. M.Ü.L.O. alhier, slaagde te Haarlem voer de derde klasse van het Lyceum (afd. Gymnasium). De tram, welke hier gistermorgen 8 25 vertrok, bleef bij de eerste halte aan de Hoofdstraat al staan, zonder stroom. De rei zigers, welke in Leiden de trein moesten hebben, waren erg gedupeerd, daar de tram pas vijf minuien voor negen de reis kon vervolgen, Kerke 1. bericht. Donder* dagavond halfacht, Ger. Kerk; ds. D. A< v. d. Bosch, Herv. pred. te 's-Gravenhage, Oegstgeest Burger 1. Stand.-* Geboren: Dirk. Z. v. L. Noort en G. Hoog* straten. Wilhelmus Hubertus. Z. v. G, Dofferhoff en G. Sloolbeek. Ondertrouwd: B. G. de Bruijn, te Pur* merend en C. Kapteijn te Oegstgeest. D. N. den Haan. te Rijnsburg en M. J. v. d. Meij, te Oegstgeest. Gehuwd: G. W. de Groot en G. M. Lubbe, beiden te Oegstgeest. G. N. Munk. te Dordrecht en O. M. Borgerhoff Mulder, (e Oegstgeest. Overleden: Jeltje Schuitemaker 5 j. Elisabeth van der Vis 18 j. Valkenburg. Gisteren hadden wij hier onze jaarlijksche paardenmarkt. Er waren pl.m. 300 paarden en hitten en een 25-tal veulens aangevoerd. De markt had een kalm verloop, ook wat den handel betreft Burger 1. Stand. Overleden: Johanna Hendrika Russchenberg 6 j Warmond. De Raad dezer gemeente komt Donderdag a s. des voormiddags 10 u. in openbare vergadering bijeen, ter behan deling van de volgende punten: I Ingeko men stukken; II Verordening op hel beheer van het Waterleidingbedrijf; lil. Voorioo- pige vaststelling der Rekening dienstjaar 1925; IV. Wijziging evenlueele vaststelling stratenplan; V. Benoeming onderwijzeres nuttige handwerken aan de O. L. School; VI. Qomptabiliteit; VII. Wat verder ter tafel zal worden gebracht; Vllf. Rondvraag. Wassenaar. In den nacht van Zater dag op Zondag hebben ongenoode gasten bezoek gebracht aan een drietal villa's. Bij den heer Van der S aan den Kcrkdam kwam men door een keukenraam binnen en doorzocht daarna verschillende kamers. Een bedrag van pl.m. f 100 werd medege nomen. Bij den heer de B. aan de Sant horstlaan wordt uit een buffet een bedrag van f 45 vermist. Het tafelzilver bleek niet van des heeren gading. Bij den heer F. aan dezelfde laan, waar men ook binnenkwam, kon de dief zijn tocht niet voortzetten, aan gezien de kamer afgesloten was. Ilicr stelde hij zich met een peer tevreden. Zoeter wonde. Op 2 October a.s. be slaat gelegenheid tot koslclooze inenting en herinenting in een lokaal der openbare lagere school alhier des morgens om 9 uur (nieuwe tijd). Verder wordt er nog daarvoor gelegenheid gegeven aan den Hooge Rijn dijk op 7 October a.s.. in café „Ik leer nog". Door het gemeentebestuur is oen ver zoek gericht aan den Minister van Water staat om op 's Rijks kosten een voetbrug te leggen naast de Meerburgerbrug zulks in het belang der voetgangers, die thans ten gevolge van het drukke verkeer niet moer veilig zijn ter plaatse. Zout op de ToilettaieL Als uw haar uitvalt, voeg dan twee eet lepels keukenzout bij '1 laatste spoelwater. Na twee- of driemaal dit geprobeerd lo hebben zult u zien dat 't uitvallen ophpudt. 't Is een eenvoudig en weinig kostbaar mid del, zoo zegt „De Holl. Huisvrouw",, die ge heel verantwoordelijk blijft voor de voren- gaande stelligheid, en kan dus door ieder een gebruikt worden We merken u nog even op, dat. als u gauw kou vat. het aanbeveling verdient het laatste spoelwater koud te nemen Zout kan ook zeer geschikt gebruikt wor den om het lichaam mee te wrijven en werkt buitengewoon opwekkend. Men neemt een kopje zout en lost dal op in zooveel heel water als daarin gelegde badhanddoek door en door nat maakt Denk erom, dat men de handdoek er pas in mag leggen als 't zout geheel is opgelost Wan neer nu de handdoek goed nat is hangt men die te drogen, zonder eerst te wringen Kr drupt natuurlijk heel wat water uit dus doet men goed er een teiltje onder te zeton. Als de handdoek heelemaal droog is, moet men er zich 's morgens good mee afwrij ven. en rnen zal ondervinden dat de uit werking opwekkend cn verfrisschend is. Men kan de handdoek blijven gebruiker» lot al 't zout eruit is, bijv. een weck En dan is er hel zoulbad voor uw voelen. Als uw voelen vermoeid zijn, geef ze dan een warm zoutbad en de vermoeidheid zal spoedig overgaan. Loop bovendien veel op bloote voelen. "Vooral 's zomers kunt u dal goed doen - Over 't algemeen lijden onze voelen aan een gebrek aan frissche lucht, want bijna altijd zijn ze ingepakt in sluitende warme schoenen of ze liggen onder dekens en la kens. Dus, loop zooveel u kunt op bloote voelen in uw slaapkamer Wij hebben Prima Krachten Billijke Tarieven Ondnleeren 50 cent Tclef. 2604 Knippen 50 cent 596 Schildert Uw Etalage-kaarten met Decoratie-verf in moderne tinten verkrijgbaar Voordeelig in 't gebruik Een sterke lüm voor het lymen van hont enz. Dir. voor het gebruik gereed In Bassen vanl K G. t 0.75 Glas- en Verfhandel Hoogewoerd 65 - Tel. 2012 -i. 8215a in Nederland die niet gaarne Molenaar's Kindermeel aanraadt. De dokters weten wel dat Molenaar's Kinder meel de kinderen niet alleen doch ook 567 Vraag gratis brochure aan P. MOLENAAR Co. Wesizaan Op herhaaldelijk verzoek van onze geachte Chënlcele om weder een Wijnveiling te houden zijn wij voornemens a.s. MAANDAG 20 SEPT. in dc STADS-G i JIOOKZAAL weder een verkoop te houden van goed cn goedkoope diverse WIJNSOORTEN, zoodat een ieder zich voor de 3-October-Fee8ten in rnime mate kan voorzien. I. VAN ENGEL 6206a WIJN-I AI PORT van Dr. W. SCIIOLL's Kliniek voor Voctlijdcrs te Londen, houdt morgen 15 dezer van 10-12 cn 2-6 u., zitting in het GBATIS ADVIES VOOR VOETLIJDERS 581

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9