Fa. J. G. KORT li. OP DE BOTERHAM SUPPOOSTEN HASSELMAN PANDER GERZON Groote Prijsvermindering Wiite- en Jaegerflanellen j II li NET MEISJE Veiling Gordijnen Divandekken Tafelkleeden Huisknecht Woensdag a.s. worden geen nieuwe Leden meer ingeschreven. U kunt U thans nog opgeven Breestraat 93 als I ir| Hpr Q nptnhpr.VprPPniflinn li' JAARBEURS Zeil- en Motorjachten L. GUSSENHOVEN, Telef. 411, Oude Rijn 2 Bayerische Concert- Zang- en Dans- Ensemble komt! 25 Student zoekt Kamers SPORT. INGEZONDEN. VARIA. 632 Het lidmaatschap biedt vele voordeden! Zeg-t het voort. L,U UCI! 0 UUlUUÖi WGIÖCIIiysasy GEEFT ONS 08 Beurs is geopend Ijm. Donderdag a.s. is eeit lekker stukje Speoulaas een delicatesse. U koopt ze het Voordeeligst per blik in de „HAAGSCHE KOFFIEBAAL" 3 pond voor slechtsI 1.15 Motorbooten Zeiljachten SLAGERSBEDIENDE Dame Frar^aise Mmo. R. LAMP - Morschstraat 2a HET GROOTE LEIDEN 28i Breestraat 146 Botermarkt 21'22 Nieuwste Soorten - Lage Prijzen sanitas] MARIENBAOER Restaurant „Zomerzorg' De ster van het gezelschap ie FrSulein Claire Jacke. De Duitsche bladen noemen haar een Vrouwelijke Pallenberg, men heeft bijna nooit een dergelijke vrouwelijke komiek met Zooveel natuurlijkheid en begaafdheid op pe planken gezien. Het belooft een zeer interessante avond voor liefhebbers van muziek en tooneel te zijn. N.T. Ver. Rotteidamsch-Hofstad-Tooneel. Maandag 20 dezer geeft dit gezelschap in 'flen Schouwburg alhier eene eerste vertoo- ning van zijn nieuwste succes-blijspel: „De Spooktrein", dat in Rotterdam en Den Haag met ontzaglijk genoegen is vertoond en met bijzondere waardeering is ontvangen. Te Rotterdam werd een dertigtal achter eenvolgende avonden voor volle zalen ge speeld I Het stuk wordt hier vertoond met de toe stellen en decoration die ook bij de vertoo ningen in Den Haag worden gebruikt. ATH I itïxmC. West-Daitschland versus Holland. Bon verregende wedstrijd. O e 4 x 100 Meter estafette in record-tempo. (Van een bijzonderen medewerker). Keulen, 12 September. Do jaarlijksche athletiek-match tusschen [Wcst-Duit9cbland en Holland is voor de vierde maal op een nederlaag onzer land- genooten uitgedraaid. Maar niettemin kun nen we over de resultaten verheugd zijn. Immers wanneer we de diverse punlen- standen van vorige jaren napluizen, blijkt daaruit dat Holland bezig is een achter stand op athletiek-gebied in te halen, wat nog meer te prijzen is als men bedenkt, dat juist de Duitschers in deze jaren op athle- tiekgebied zoo ongemeen snel naar voren gekomen zijn. Inloopen op Duitschland is dus eigenlijk een dubbele prestatie. De resultaten van den kamp hebben U langs telegrafischen weg zonder twijfel be reikt en we behoeven ons dus niet opnieuw te gaan verdiepen in finesses. Wanneer we ergo meer de groote lijnen volgen valt aller eerst op dat we op den korten afstand en op de spring- en werpnummers wat in de melk te brokkelen hebben, maar voor de langere afstand-nummers ook volkomen uil- gepraat zijn. De 100 Meter, de 100 Meter en de vier maal 100 Meter estafette waren zonder zweem van twijfel voor Holland, op de 800, de 1500 en de 5000 Meter hadden de Nederlanders hoegenaamd geen kans en ■werden steeds de beide Hollanders, die in deze nummers meelippelden, geslagen met afstanden die in de tientallen van Meters liepen. In Van den Berge heelt ons kikkerlandje dan toch waarlijk een sprinter met een in ternationale toekomst voor zich, aan welke laatste hij trouwens al hard bezig is. Hij klopte hier tenminste een man als Houben gedecideerd en Houben is toch ook niet de eerste de be3te. Gaarne wil ik toegeven dal Duitschland momenteel betere 100 Meter- loopers heeft dan den Crefelder, doch Hou ben liep j.l. Zondag zijn afstand toch in ieder geval nog in 10.7. Dat hij er op dezen wedstrijd 11.4 sec. voor noodig had is voor een groot gedeelte te wijten aan den toe stand van de baan. die vanwege tallooze regens doorweekt waS. maar des te sterker treft dan ook de prestatie van Van den Berge, die het in 10.9 sec. lapte. En Broos ontpopte zich opnieuw als een uitstekenden 400 Meter-kracht Het gaat blijkbaar met Harry Broos precies denzelf den weg als met den Zwitser Imbach, die naarmate hij ouder werd, een langeren af stand uitzocht en van een sprint-kampioen een kwart-mijler werd. Broo9 liep in deze ongunstige omstandigheden de vierhonderd meter in 50.4 sec. wat toch een zeer goede tijd is op een baan als deze, die met plassen en vijvertjes overdekt was. De groote ge beurtenis was dat Paulen wegens een dij spier-defect den strijd opgaf. Er heerschlen over de emsl van bet ongeval verschillende meeningen, die ik echter niet zou willen onderschrijven, maar een algemeene opinie was toch wel dat zonder dat ongeval Paulen van Broos ten tweeden male zou hebben klop gehad. Immers toen Paulen op het laatste rechte eind den strijd staakte, was hij een stuk achter op zijn concurrent, die er daarbij als een ex-sprinter, tegen het einde nog een schepje oplegde, en de Haar lemmer had het onder normale omstandig heden waarschijnlijk evenmin gebolwerkt. We zien tenminste met belangstelling het volgend jaar tegemoet, wanneer beider krachten wel weer zullen worden gemeten. De 1500 Meter was geheel voor Germa- nia. Voor de Hollanders liepen er in mee Fransse en Du Hen, die tegen het einde zoover achter waren, dat zij bij wijze van spreken met een goeden kijker nog wet waren te zien. De 5000 Meter gaf ongeveer hetzelfde beeld. Hier moest Klaasse wegens maagkrampen halverwege opgeven, maar ook zonder dat had Holland geen eerste of tweede plaats kunnen bemachtigen, omdat zelfs een crack als Zeegers ongeveer 40 Me ier arhler was op den tweeden Duitscher. terwijl de winnaar, het ventje Tomberg toen allang door de finish heen was. Niettegen staande dat vestigde Zeegers bij deze gele genheid,, een nieuw Nederlandsoh record over dien afstand. Kaan viel tegen. Deze Haarlemmer kan allicht beter dan hij gisteren deed. De Utrechtenaar Brilslra won het nummer, ter wijl zijn wijze van horden nemen toch zoo veel te wenschen overliet. De groote oor zaak van het falen van Kaan was wel een zeer langzame start en een langzame finish. Het alles beheersc'hende van den middag was dat Holland de estafette 4 x 100 meter won in den fraaien tijd van 41.7 sec. Tben die uitslag bekend gemaakt werd, dacht ik direct terug aan de Olympiade van Parijs, waar eens de loudspeaker blerde: „Uitslag 4 x 100 Meter Estafette: één Holland, twee en veertig seconden, wereldrécord gebro ken". Als men verder weet dat het Duitsche record momenteel staat op 42.2 sec. en de Duitschers toch ook uitstekende sprinters hebben, kan men begrijpen wat een lijd van 41.7 sec. beteekent. Het was dan ook over weldigend, waarbij vooral het goede loopen van de Boer en hel goed overgeven van hem aan Broos opviel, alsmede de snelle eindsprint van van den Berge. Wanneer deze ploeg gehandhaafd blijft, zal zij zeker op de Olympiade van Amsterdam een woordje hebben mee te spreken De „field-evenls" brachten geen verras sende resultaten. Buhrmann won regelma tig voor Holland het hoogspringen met een sprong van 1 75 Meter, terwij! Runia het polshoog in de wacht sleepte met 3 50 M., waarbij van Duyn een oude rot in de alhletiek onverwachts derde werd, door dat hij als „ersatz" beier bleek dan de Duitsche „ersatz-man". Trouwens de spring- en werpnummers zijn niet direct de groole kracht der Duitschers, die het wat dat betreft op de a s. Olympiade tegen de Amerikanen zullen hebben af te leggen, al mochten zij dan ook de loopnummers winnen. Het was een droefgeestige middag, daar vanaf het begin tot het einde, de regen in groote stroomen neerviel. Dit was oorzaak dat er zeer weinig publiek was in dit overi gens schitterende Stadion en dat de wed strijden later waren afgeloopen dan oor spronkelijk stond opgegeven Men heeft den ganschen middag gewerkt om het veld schoon te vegen van de ergste plassen, maar het gaf niet veel, want telkens begon het weer harder. Er werd verschillende malen geschuild en zelfs de 100 M. starters verdwenen voor een lijd op de tribune, om dat zij de brutaliteit niet hadden om buiten te komen. Er was een défilé, dat evenzeer in het water viel, als het water in den wedstrijd viel. De helft van de Hollandsche athleten was wijselijk in hel kleedbokje gebleven, om zich niet voor niets te laten natregenen, met al de gevaren van dien. Maar niette min was het toch een gek gezicht, toen er tweemaal meer Duitschers defileerden dan Hollanders en zelfs een gochemerd op de tribune opmerkte, dat dat niet eerlijk was, omdat „zij" er meer hadden. Daarbij kwam nog dat de weinige oranjebroeken die defi leerden, zoo hopeloos stonden te schutte ren en door de war liepen bij gebrek aan eenige „koninklijke" leiding, dat zij tegen over de Duilschere het systeem NA-U toe pasten. Laten we van harte hopen dat het een volgende maal beter gaatl DUIVENSPORT. „De Reisduif". Wedvlucht vanaf Soignies. In concours 85 vogels. Eerstaankemende 10.53.47; laat ste 11.09.27. P. Laman le, 4e, 15e, 16e; G. A. L. v. d. Reijden 2e, lie; J. Neuteboom 3e; H. A. de Haas 5e, 8e, 9?; A. P. v. d. Voort Ce, 10e; H. Tegelaar 7e; J. Bouw meester 12e; S. N. van Leeuwen 13e; v. d. Leek 14e en 17e. (Buiten verantwoordelijkheid der RedacüeJ. Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Noordwijk's Allerlei. De meeste inwoners waren al verheugd dat hun belastingpenningen niet gevraagd zoude worden voor de auto-renbaan. Maar de grondsipeculanten zitten niet stil. Nu zijn de Burgemeester en de secretaris en een raadslid naar Milaan toe om daar eens te kijken hoe hard men rijdt. Hoe men nu in Milaan en Parijs kan zien of een autobaan hier kan rendeeren is nog een raadsel. Nog geen enkel bekend zakenman heeft de rentabiliteit van deze banen durven te verdedigen, als die te Noordwijk komt. Zoo juist las ik nieuwe voorstellen van den minister inzake weeldebelasting, wij krijgen nog kurtax- en forensenbelasting voor badgaslén ten minste deze zijn nog niet afgewimpeld. Bouwen wordt zooveel moge lijk belemmerd. Het electrische licht heeft geen conduite stroom in Augustus en heeft liefst maar,afwijkingen van 25 volt, en pas nieuwe gemeentecxploilatie! Hoogachtend, P. T. VAN SANTEN Engelsche verzekeringscuriosa. In bijna alle landen kan men een levens verzekering afsluiten, men kan zich tegen brand, diefstal, ziekte, waterschade en tegen ongelukken verzekeren en ten slotte nog tot een begrafenisfonds toetreden. Alzoo laat zich het leven eens eerzamen burgers in al zijn uiterlijke vormen door verzekering beschermen. Alleen de groote onbekende, het toeval, dat een zoo pijn lijke en beslissende rol in ons leven kan spelen, valt buiten de verzekeringen. En het is toch zoo noodzakelijk, zich juist te beveiligen tegen het booze toeval in ons leven. I Een reusachtige Engelsche ondernc- ming van Lloyd verzekert tegen alle ri sico's van het leven en alle pijnlijke nio. gelijkheden." Men stelle zich eens voor wat daaronder wel kan vallen. Bij de amb tenaren van Lloyd komen vanzelfsprekend tal van merkwaardige aanvragen om ver- zekering binnen, die weliswaar uiterst vermakelijk zijn, maar niettemin ernstig en Nauwgezet onderzocht worden. Het jg dan ook een hooge uitzondering als d( aanvragen afgewezen worden en van de maatschappij wordt gezegd dat zij haar verplichtingen steeds prompt is nageko men, ook wanneer er langs wettelijken weg een mogelijkheid was, de poÜ6 te annu° leeren. Een medewerker van de verzekering, maatschappij vertelt in een Engelsch tijd. sohrift een en ander over de amusante aanvragen. Zoo komen verzekeringen tegen een al te rijken kinderzegen vrij dikwijls voor, ja, zelfs de geboorte van tweelingen kan de verzekerde in volle gemoedsrust tegemoet zien. Een man heeft zich zelfs tegen de geboorte van een drieling met 300 pond sterling verzekerd, daar ^ijo vrouw zelf een drieling is en in haar fami- lie de geboorte van drielingen meer dan eens is voorgekomen. Een 39-jarige heer heeft zich met 250 pond sterling verzekerd ingeval hem in de eerstvolgende acht jaren de haren mochten uitvallen en hij een glimmenden schedel mocht krijgen. Een ander heer verzekerde zich, tot groote ver. bazing der beambten, met de niet onaar dige som van 1000 pond sterling voor het geval, dat zijn schoonmoeder nog eens zou hertrouwen. Toen men over dit zonderlin ge verzoek inlichtingen inwon, bleek de aanvrager nog zoo dwaas niet te zijn, want de schoonmoeder kreeg, krachtens een testamentaire 'bepabng indien zij her trouwde, 1000 pnd sterling van de vrouw van den aanvrager. Toen een koopman vernam, dat naast zijn winkel een groot bedrijf met meerdere zaken opgericht zou worden, ging hij naar Iioyd en verzeker de zich met 800 pond sterling tegen moge lijke concurrentie. De employé verklapte, dat Lloyd tot nu toe nog niete aan hem te betalen had gehad. Een tijd geleden wilde een heer zich met een aanzienlijk bedrag verzekeren 'tegen de mogelijkheid dat zijn bruid op het laatste oogenblik I niet met hem wilde trouwen. Deze aan- vrage kon helaas niet ingewilligd worden, daar de bruid even rijk als wi6pelturi? was. Zoo kan de maatschappij natuurlijk- niet op alle aanvragen ingaan; ook kun nen de premies in dergelijke gevallen niet vooraf worden vastgesteld, maar deze veri zekeringen zijn meer een loterij voor het J publiek. In elk geval is de aanwezigheid van een dergelijke instelling een groot m mak en een geruststelling voor velen. Onze bekende prima kwaliteiten wit flanel Fransch keper flanel idem 8) c.M. breed Halt wollen flanel wit en Jaeger Gegarandeerd zuiver wol- Jaeger en grijs molton Wit molton voor luiers 37 46 cent 42 55 9» 50 62 •9 29 34 vanaf 69 cent f 1.60 en f 1.85 29 39 39 52 54 cent 75 ALLEEN HAARL.STRAAT 122, LEIDEN tegenover de Donkerstceg Telefoon 767 Bouw- eu Woningbureau „Eigen Haard" N Direoïim Gcbr. A &C.v. BEUKERING Kant. Breestr.tGg.Tsl.2623 Uw .Huizen in ver koop of verhuur Dagelijks talrijke aanvragen van Woningzoekenden 8202a Een goed kooper, die zijn eigen belang in- ziet, verzuime niet dfc TE UTRECHT TE BEZOEKEN Dagkaarten aan de loketten ad f 1. gevraagd voor Buffetwerk zaamheden. f8— per week „In don Vergalden Tnrk" 583 van N. KIEKEN, Makelaar, in Luxe Vaartuigen, zal op Zaterdag 25 Sept. a.s., des namiddags half fwee uur op het terrein der Jacht haven „CIECO" te War mond, ten overstaan van den aldaar gevcstigden Notaris P. H. ROMEIJN, in het open baar verltoopcti. w.o Race- en Toerjachten diverse Sloepen, Jollen, Boots- matoren en Buitenboords motoren. De vaartuigen zijn vanaf 20 September te bezichtigen op de Jachthaven „CIECO" te Warmond, proefvaarten worden aan ernstige reflec tanten toegestaan. Circulaires met volledige omschrijving der vaartuigen, benevens andere gewenschte inlichtingen op aanvrage te verkrijgen ten kantore van Notaris ROMEIJN en den Makelaar. Vaartuigen knnnen nog voor de veiling inge schreven worden. 578 Aan RIJKS-MUSEUM VAN OUDHEDEN te Leiden, kunnen voor enkele uren per dag 571 geplaatst worden, tegen 30 cent per uur. (Zondags 60 cent). Aanmelding met volledige inlichtingen, als leeftijd, vroegere werkkring enz., uit sluitend schriftelijk. Levering van Diners, Dejeuners, Soupers, Koodeen Warme Schotels, desverkiczend met bijlcveriug van Servies, Zilver, Glaswerk, Linnen en bediening. 292 ZAAL DISPONIBEL "W Dr. H. NANNING'S NI VA TANDPASTA Antiseptisch en verfrisschend door het hooge gehalte aan natuurlijke a;theri«che oliën Nivn Tandpasta bevat uitsluitend neutrale stoffen, welke een reinigende werking uitoefenen zonder het emaille der tanden af te slijpen en geen chemicaliën, welke op den duur het tandvleesch en de speekselklieren schaden. i/1 TUREN 75 ct. X TUBEN 25 ct. Alom Verkrijgbaar i 568 De inwikkels der tuben zijn doorloopend genummerd, en even recht op een speciaal voor ons vervaardigde: Terstond gevraagd een halfwas 593 bij. P. J. GOEDHART, Leiderdorp. Offre legons de Conversation Prix Modérés 8167a 585 De Orgineele ontvetting® pillen of Tabletten (onschad.) tegen corpulentie I 1,50 564 SCHNEIDERS Sanitas Den Haag, Wagenstraat 118, LEIDEN, SteeitBchuur 1. WILDLEDER 2 drukknopen, wil, geel.bruin grijs 8.50 Vr SPECIALE ZEEP voor het wassen van handschoenen, p.&tuk 591 vraagt flink» 584 Hij, die met timmeren bekend is geniet de voorkeur. Brieven met volledige io* lichtingen onder No. 8l63ö bureau van dit blad, 4-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 8