AGENDA. Toonkamer „De Ploeg" exp o sitip: van Indische Aquarellen en Houtsneden Muggebeien Kloosterbalsem SPORT. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. 3 Dinsdag. „Jeruël" (Groeneslecg 16). Bijbelbespre king. 8 uur, Woensdag. llooglandsche Kerk: Dank- en bedcslond yoor het Chr. Onderwijs. 8 uur nam. In den Vergulden Turk (bovenzaal): AI- gomeene vergadering Leidsehe IJsclub. 8 u. Ncd. Leger des Heils (Beestenmarkt 3d) Sa menkomst te 8 uur. Alphen a. d. R ij n: Paardenmarkt. 8 uur voorm. IC a t w ij k a. Zee (Gemecnlczaal): Ds. Zandt van Delft. HaHacht nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Iloogewocrd: .Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinêe. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Scala", Den Ilaag: Operette „Dc Cabaret- prinses". Bcppic de Vries als gast. Scheveningen: Circus Maxo. 8 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag ook 2 u. Dc avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Sept. tot en met Zondag 19 Sept. waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. Reyst, Sleenstr. 35, lelel. 136 en A. J. Donk, Hee- renstr. 2, telt. 1313. RECLAME. RAPENBURG 3 ▼on II. W. REICH 598 A. HUISMAN Binnenhuis-Architect. faeerschende omstandigheden, door diege nen, die deze omstandigheden kennen en met de resultaten rekening moeten hou den. Het comité der mijneigenaars verklaart koorts, dat het voortduren van de stilleg ging der mijnen alleen te wijten is «an het feit, dat men dezen factor niet erkent. He beslissingen van de districten, aldus de verklaring der mijneigenaars, die de uit eenzettingen bevestigen, welke wij u Maandag 1.1. deden, komen voort uit de diepe en ernstige overtuiging, dat over eenkomsten op nationale basis, door Uct aaneenschakelen van de industrie met de politiek, onvermijdelijk zuiver industrieele kwesties behandelen buiten haar eigen economische sfeer, en vernietigend zijn geweest voor den vrede en voor de wel vaart van hen, die er bij betrokken zijn, zooals de recente ervaring heeft geleerd en een bedreiging vormen voor de gemeen schap in haar geheel. Baldwin zal Woensdagavond van Aix- les-Bains te Londen terugkeeren. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de regee- ring geen verdere stappen in het steen koolconflict zal doen alvorens Baldwin is teruggekeerd. SPANJE. Primo de Rivera geïnterviewd. Naar aanleiding van hel gerucht, dal de Spaansche artillerie-officieren, niet of zeer licht gestraft zouden worden, had de cor respondent van de Chicago-Tribune te Ma drid een onderhoud met Primo de Rivera. Deze deelde hem mede, dat de leiders van den opstand stellig zwaar gestraft zullen ■worden. „Dat is absoluut zeker", zei-de de dictator. Verder zeide Primo, dat van een parle mentaire regeering voorloopig geen sprake icon zijn. Hij hoopte, dat zijn dictatorschap over drie jaar het land geheel zal kunnen redden. Een parlemenlaire, democratische regee ring kan later misschien wel komen," ztóde hij, „maar er moet nog veel gedaan wor den, vóór het volk daarvoor rijp is." PORTUGAL. Weer een opstandje. Uit Londen wordt gemeld, dat eenige in- fanterie-regimenlen in Noord-Portugal in op stand zijn gekomen. De muiterij moet echter direct onderdrukt zijn. ITALIË. Na den aanslag. Uit' Rome wordt nader gemeld, dat de •pleger van don aanslag op Mussolini de 26- jarige bouwvakarbeider Lucetti uit Avenza is, die zich reeds sedert begin Februari te Rome bevindt. Hij gaf eerst een valsche naam op. Bij een verhoor, dat de aanrander van Mussolini onderging, zeide hij, volgens den bijzonderen correspondent van de „Times", dat hij 'n „individueel anarchist" was. Hij deelde verder mede, dat hij zonder paspoort uit Frankrijk was gekomen, waar hij gedu rende het fascistische bewind had vertoefd. Hij ontkent elke connectie met politieke of andere organisaties en zegt, dat hij den aan slag uilsluitend op eigen initiatief hoeft ge pleegd. Twee getuigen verklaren echter, dat zij hem een paar minuten voor de aankomst van Mussolini in gesprek zagen met twee personen. Deze sprongen onmiddellijk na dat de bom geworpen was in een auto en reden snel weg. Het bezit van twee leger-bommen en een revolver, de bekendheid met Mussolini's ge woonten, zijn allo dingen, die hot voorals nog aannemelijker maken, dat hier van een poltiek complot sprake is. De hoofdcommissaris en de president van politie te Rome zijn in verband met den aanslag op Mussolini afgezet. Een deel der pers zetten de aanvallen legen Frankrijk nog altijd voort hetgeen uit Parijs niet onbeantwoord wordt gelaten. GRIEKENLAND. Nog altijd onzekerheid.' Officieel wordt tegengesproken, dat admi raal Kondoeriolis Athene heeft verlaten. Volgens een telegram van het „Journal" uit Athene zouden de garnizoenen in Mace donië de regecring vijandig gezind zijn. Ook in andere doelen van het land zou een be weging in het leger tegen Kondilis merk baar zijn. Het Parlementsgebouw te Athene wordt streng bewaakt. Er zijn machinegeweren voor het gebouw opgesteld. Eenige monar chistische politici, die gearresteerd waren, zijn weer in vrijheid gesteld. Kondilis antwoordde op publicaties van Papandreoe en Demerdji. die cischlen, dat dc premier zou aftreden en het bewind in handen zou leggen van een zakenkabinet, dat verkiezingen zou uitschrijven. De pre mier verklaarde, dat hij zulks zou aanvaar den op dc volgende drie voorwaarden: 1. dat de politieke leiders de verantwoor delijkheid tegenover het volk, dat handha ving van de orde wensebt, op zich zouden nemen; 2. dat allen het eens zijn over de perso nen, die dit zakenkabinet moeien vormen; 3. dat allen evenredige vertegenwoordi ging als kiesstelsel aanvaarden. Dit beschouwt Kondilis als noodzakelijk voor het ophouden van de worsteling om de macht, waarvan de voortduring telkens nieuwe binncnlandsche wanordelijkheden zal le voorschijn roepen. Kondilis meent, dat hel republikeinsche regime niet mag vernietigd worden door een verkiezingsstrijd ten gevolge van fouten in het meerderheids stelsel. Michalakopoelos antwoordde op Kondilie' voorwaarden, dal hij persoonlijk de eerste Iwee aanvaardt, hij verklaarde zich evenwel tegen de derde, omdat onder zulk een systeem de verkiezing slechts tot resultaat zou hebben, dat kleine partijen gevormd worden, die niet in staat zijn een krachtige regeering tot stand te brengen. Indien de andeie politici met deze voorwaarde even wel hun instemming betuigen, zou hij zich niet verzetten. Opgemerkt moet worden, dat alle leiders zich legen de evenredige vertegenwoordiging hebben verklaard, uitgezonderd Papanasla- sioe en Kafandaris. Volgens de „Ncue Freie Presse" meldden zich vier mannen in officiersuniform aan bij den directeur der gevangenis op Kreta, waar Panogalos is opgesloten cn verklaarden, dat zo opdracht hadden de bewaking van den ex-dictator op zich te nemen, ten einde te voorkomen, dat hij zou ontsnappen. Daar de directeur der gevangenis had vernomen, dat cr plannen bestonden tot vermoording van Pangalos, liet hij de vier mannen ge vangen nemen. BUITENLANDSCH GEMENGD. De spoorwegaanslag bij Leiferde. Na het verhoor tor plaatse van Schlesin- ger en Weber, die den D-trein naar Keulen bij Leiferde tot ontsporing hebben gebracht, is uitgemaakt, dat zij zullen terechtstaan wegens moord met voorbedachten rade, omdat zij zich ten volle bewust waren van de gevolgen van een aanslag, welke zij in alle nauwkeurigheden uitvoerig hadden voorbereid. Nieuwe aanslagen in Dniïschland. Op het traject OppelnKarlsruhe (Sile- zië) is Zaterdag een treinaanslag gepleegd. Even voor het station Karlsruhe bespeurde de machinist van den personentrein 1209, dat er iets niet in orde was. Daar, nadat de trein in het station was gearriveerd, geen beschadiging werd gevonden,.werd het tra ject afgezocht, waarbij men vaststelde, dat op een bepaalde plaats de moeren waren losgedraaid. Onmiddellijk werd een onder zoek met behulp van politiehonden inge steld. met het gevolg, dat men de daders reeds op het spoor is. De directie der spoorwegen te Altona deelt mede, dat gisteren op den spoorweg lus- schen de stations Neumünster en Nortoff weer een poging gedaan is, den personen trein no. 957 te doen ontsporen. Op de rails was een zeer groole steen gelegd. Door een baanwachter en treinpersoneel werd de hin derpaal verwijderd. De trein kon zonder moeite de reis vervolgen. Bij het onderzoek, dat ingesteld werd, gelukte het den dader van dezen aanslag te arresteeren. Het was een 17-jarige jongen, die door het Rijksopvoedingsgesticht bij een landbouwer in den omtrek van den spoorweg was uitbesteed. In het district Chemnitz is ook nog een treinaanslag gepleegd, de negende in een tijdsverloop van slechts tien weken. Op het traject SehmeBucholzWaltersdorf werd namelijk een hoop steenen gevonden. Door dat de in aantocht zijnde trein nog bijtijds tot staan kon worden gebracht, is een ramp voorkomen. De daders slaagden er in te ontsnappen. Brandweer en mond- en klauwzeer. De brandweer le Liverpool is gisteren uit gerukt in een nieuwe functie, die niets met blusschen te maken had, maar toch een onverwijld optreden noodig maakte. Op het abattoir werd n.l. mond- en klauwzeer ge constateerd en met het oog op het belang van Liverpool als markt voor levend en geslacht vee kreeg de brandweer bevel, carbol- en andere desinfecteerende oplos singen eenige uren lang tot in het kleinste hoekje van de gebouwen en stallen te spui ten. Men hoopt nu, dat er Donderdag weer markt zal kunnen worden gehouden. De typhus te Hannover. Terwijl le Hannover het aantal typhus- gevallen blijft stijgen, is ook to Maagden burg deze ziekte uilgebroken. Reeds zijn 30 gevallen geconstateerde Door Mexicaansche roovers opgelicht. Gisteren hebben roovers een Amerikaan- schen toerist, Rosenthal, op 50 mijl van Mexico, gevangen genomen. Federale troe pen zijn op zoek naar de roovers, die tot nog tos geen rantsoen geëischt hebben. Spoorwegramp in Australië. Er zijn 3 personen gedood en 26 gewond bij een spoorwegongeluk nabij Sydney. Vier wagons met wol geraakten los van een goe derentrein en kwamen in botsing met de N. W.-express. Treinongeluk in Roemenië. Op het slation van Contesci is een snel trein op een anderen trein gebotst. Vijf per sonen werden gedood en dertig gewond. RECLAME. 'wanneer U gestoken wordt door muggen of aDdere in secten, ia er geen vlugger, eenvoudiger en meer af doend middel dan Akker'» 574 VOETBAL. De Engeleche League. De uilslagen van gisteren zijn: Eerste divisie: BirminghamWednesday 00 Leicester C.Tottenham H. 22 Sheffield H.Derby C10 Tweede djjvisie: FulhamBarnsley 10 Nolls CountyChelsea50 SouthamptonPort Vale 22 Swansea T.Grimsbey T11 WolverhamptonPreston N. E12 ZEILEN. Intern, wedstrijden op de Schelde. Overwinningen van de Admiraal De Ruyter en Braassem ermee r. Dc derde en laatste dag van de int. zeil wedstrijden bracht een schitterende eindzege voor de Nederlandsche zeilers. Zoowel het Schcldejuweel als de Schaal van Italië wer den door een Nederlandsch jacht gewonnen. De Admiraal de Ruyter, gestuurd door mr. J. R. Carp, legde evenals verleden jaar be slag op het Scheldejuweel, terwijl de Schaal van Italië, de prijs voor den koristen lijd van de drie wedstrijddagen, door de Kemphaan, (stuurman H. J. Pluygers) gewonnen werd. De officieele rangschikking van gisteren luidt; 1. Adm. de Ruyter (mr. J. R. Carp) heen I.58.02, terug 1.51.11, totaal 3.49.13; 2. Anligon (L. ITuybrechls, België) heen 2.01.33, terug 1.51.02. totaal 3.53.25; 3. Kemphaan ?H. J. Pluygers. Holland) heen 2.01.33, terug 1.52.14, totaal 3 53 47; 4. Sally; 5. Navaho II; 6. Ciss; 7. Braas- semormeer; 8. Saenden. Eindresultaat: Schaal van Italië over drie dagen 1. Kemphaan (n. J. Pluygers, Holland) 13.1831. 2. Braassemermeer (Oskar Nathan, Hol land) 11.20.30. 3. Antigon (L. Huybrechts, België) U 20.32 4. Ciss; 5. Navaho II; 6. Saenden. WATERPOLO. „De Zijl." Niet gisteravond, gelijk gemeld, doch W o e n s d a g avond speelt De Zijl I en ÏT- combinatie tegen een L. Z. C. II en IïT- combinatie. Aanvang 7 uur. DUIVENSPORT. P.-V. „De Trekvogel". Concoursvlucht van af Soignies, België. Afstand 176 K.M. De vogels bereikten hun hokken als volgt: No. 1 D. Klootwijk ls, 5e, 32e; 2 J v. d. Lucht 2e, 4e; 3. F. Hofman 3e. 31e; 4. II. Keizer Ge. 12e. 33,r 15e. 17e, 22e. 30e; 5 Gebr. v. Dorp 7e, 9e, 20e; 6. H. Moene 8e 29e; 7. J. Lepelaar 10e, 11e; 8. J. Harmse 14e, 21e; 9. A. Gijzenij 16e, 23e. 24e, 28e, 33e; 30 J. Braxhoven 18e, 26e, 27e; 11 J. Selier 19e; 12 J. Bekooij 25e, 34e. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 55 min. 12 sec.;" de laatste duif werd geconstateerd 12 uur 17 min. 29 sec. DAMMEN. Bestuurs- en ledenvergadering der „Leidsehe Damvereeniging". Ter opening van het winterspeclseïzocn 26/27 houdt genoemde vereeniging op Woensdag 15 Sept. a.s. een bestuurs- en ledenvergadering in „Maison Bernscn", Breestraat 117. Aanvang 8.30 nam. De volgende punten zullen behandeld worden: 1. Opening door den voorzitter. 2. Goedkeuring notulen der jaarvergadering van 14 April j.l. 3. Het aanschaffen van materieel en verdere behoeften. 4. Benoe ming kascommissie voor loopend en komend seizoen. 5. Het spelen van simultaan seance^ door den heer J. H. Vos. den kam pioen van Nederland, en den heer A. Jacobs van Mutua Delectalio te Den Haag, op resp. 29 Sept. en 20 en 27 Oct. 6. Het spelen van een propagandawedstrijd op 17 October in café-restaurant „Zomerlusl". Aanvang 11 u. v.m. tot ongeveer 4 u. nam., van „Mutua Delectalio" Den Haag tegen het 1ste tiental der „HaarlemscHe Damclub", kampioen van Nederland 1926. 7. Het medespelen in de competitie van district „De Rijnstreek" tevens „Miss Elanche Wisselbeker" met dubbele ronde. Aanvang vermoedelijk ongev. 15 December a.s. 8. Het spelen van het 2de Uental legen de 2o tientallen van verceni- gingen uit de omstreken en Den Haag z. m. 9 Het laten verspelen van hel kampioen schap van Leiden (Leidseh Dagblad-dam- bc-ker voor de lsle klasse) in 2 of 3 klassen, dit naar gelang inschrijvers en de speel- sterkle der diverse deelnemers. Aanvang van het rooster 12 Januari 1927. Inschrij vingen tot en met 5 Januari 1927. De be palingen worden na 1 December bekend ge maakt. 10. De onderlinge competitie lot 1 December a.s. spelen. Achterstallige partijen z. m. uitspelen ter beslissing van het be stuur, waarna de promolic-degradaliewed- slrijden in December op rooster worden ver speeld. 13. De vereeniging organiseert Ne- derlaagwedslrijjden legen alle vereenigingen, welke hiervoor willen inschrijven, voor ten minste 35 en ten hoogste 35 spelers. Ver wacht kan worden, dat de sterkste Haagsche clubs hieraan meedoen. Eenige fraaie prij zen worden hiervoor beschikbaar gesteld, mede naar gelang van het aantal inschrij vingen. Aanvang pl. m. 1 November a.s. tot 35 Maart 3927 (alle thuiswedstrijden) 12. Het uitspelen der competitie en het bezet ten der hoogste plaatsen is van groot be lang voor het medespelen in de nederlaag- wedstrijden, daar hiervoor eenige kleine prijzen 2ijn vastgelegd voor de beste resul taten hierin. 13. Opnieuw samenstellen van het bestuur voor district „De Rijnstreek" in combinatie met ,.0. D. I." te Alphen aan den Rijn", „Excelsior" te Waddinxveen en „Bo degraven". 14. Rondvraag en sluiting, SCHAKEN. Hel ionmooi te Spa. Het eindresultaat van het te Spa gehou den meestertournooi is als volgt: Siimisch A on Thomas S'/a punt, Sapira 8. Tarlakowcr 7, Dunkelblum, Rornih en Soultanbeieff 6, J Davidson 5, Koltanski 4V3, Tackels 3. Var- j lin 2Va, Lenglez 3 punt. Het Verdrag van Locarno. GENEVE, 14 Sept. (V. D.). Hedenochtend t? elf uur zullen de ministers van buiten- landsche zaken der mogendheden, die het Verdrag van Locarno hebben gesloten, bi) het Secretariaat-Generaal van den Volken bond de ratificatie-oorkonden dcponceren. Frankrijk en Italië. ROME, 14 Sept. (Belg. Tel. Ag.) De mees te regeeringsgezinde bladen blijven erbij dat totdusverre de Fransche regering jegens de tegenstanders van het fascistische regime een toegeeflijkheid aan den dag legde die zoowel onduldbaar is als onvereenigbaar met den wcnsch om goede betrekkingen met Italië te onderhouden. Volgens de bladen is onder 'hel' groote aantal personen die gear resteerd werden, ook de bekende anarchist Malatcska. MARSEILLE, 13 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Uit een door de recherche ingesteld onder zoek naar het verblijf alhier van Lucetti, den dader van den aanslag op Mussolini, schijnt te blijken dat hij niets deed dat de aandacht der politie op hem zou hebben kunnen vestigen en dat hij het laatst in dienst was bij een marmerwerker, welke be trekking hij in Februari verliet om naar Noord-Frankrijk te gaan. GENEVE, 13 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Bri- and verklaarde bezoek ontvangen te heb ben van Grandi, die hem mededeelde zich ongerust te maken over de actie van zekere zich thans in Frankrijk bevindende ltali- aansche opposiliekringen. Briand antwoord de hem dat de Fransche Tegeering zeer uit gebreide gastvrijheid verleent aan vreem delingen, vooral Italianen, van wie meer dan 800 000 in Frankrijk werkzaam zijn doch dat, mocht men in die kringen van de Fransche gastvrijheid misbruik willen ma ken, de Fransche regeering maatregelen zou nemen, evenals- zij zulks steeds deed. Briand maakte van de gelegenheid gebruik om Grandi erop te wijzen hoezeer artikelen of woorden te betreuren zijn, die het ge vaar opleveren de openbare mcening in beide landen tegen elkander op te zetten. Driehonderd arrestaties. ROME, 14 Sept. (V. D.). In verband met den aanslag op Mussolini zijn le Rome reeds ongeveer driehonderd personen gearresteerd. Onder hen bevindt zich Enrico Malalista. een bekende anarchist, die vroeger het blad „Umanita Nova" uitgaf. Men gelooft, dat de dader van den aan slag dit niet op eigen initiatief heeft gedaan, zooals hij bij zijn verhoor de politie ver klaarde, doch dat er een complot bestond. De autoriteiten trachten thans de sporen daarvan te ontdekken om alle samenzweer ders onschadelijk te maken. Alle familieleden van den dader, wiens werkelijke naam Gino Lucetti is. zijn voor loopig in arrest gesteld. Het is gebleken, dat Lucetti een weck le Rome heeft vertoefd, alvorens hij zijn plan, om Mussolini om het loven le brengen, uitvoerde. In fascistische kringen neemt men aan, dat het complot is gesmeed door anti-fascisten in Frankrijk, die evenwel goede vrienden in Italië heb ben. Er wordt op aangedrongen, dat allen, die medeplichtig zijn, ter dood zullen wor den veroordeeld. De fascistische bladen doen heftige aanvallen op Frankrijk. Een speciale fascistische politie. ROME, 14 Sept. (V.D.) De fascistische bladen cischen de vorming van een spe ciale fascistische politiemacht, aan welke de bewaking van Mussolini tegen mogelijke herhaling van aanslagen op zijn leven zou worden toevertrouwd. Mussolini «chr ij ven zij is niet al leen het hoofd der regeering, doch ook de leider der revoiutie, zoodat al zou de ge wone politie voldoende zijn ter bescher ming van den premier, zij is ongeschikt voor de bewaking van den leider der revo lutie. De doodstraf. ROME, 14 Sept. (V.D.) Gisteren ontving Mussolini het bestuur van de Fascistische Partij. Dit verzoekt hem zoo ftX^dig mo gelijk het Parlement bijeen te roepen ter behandeling van een door den Minister van Justitie in te dienen wetsontwerp tot' wederinvoering van de doodstraf. De president der Kamer Casertano ia Maandagmorgen te Rome teruggekeerd.. Ook hij bracht gisteren nog een bezoek aan^ Mussolini. Tittoni, de president van den" Senaat, wordt heden te Rome terug verwacht. Volgens in to dienen wetsont werp wordt de doodstraf gesteld niet ah leen op aanslagen tegen den Koning en de ministers, doch ook op samenzwerin gen tegen het fascisme. Plebisciet in Spanje. BARCELONA, 14 Sept. (Belg. Tel. Ag.) In do geheele provincie heeft het plebisciet zonder incident plaats. De gouverneur ver klaarde dat in de stad alleen reeds 200.000 menschen hebben gestemd. De artillerie-opstand. PARIJS, 14 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Naar het Journal uil Madrid meldt heeft heden voor den krijgsraad te Segovia de zaak ge diend van den kolonel, directeur der artil lerie aldaar, en 45 leeraren der artillerie- hoogeschool wegens het deelnemen aan de opstandige beweging. De regeeringscommis- sa ris eischte tegen eerstgenoemde de dood straf en tegen de anderen levenslange ge vangenisstraf. Hét vonnis zat eerst worden uitgesproken, nadat het aan de goedkeuring yan den oppersten krijgsraad voor leger en vloot is voorgelegd. Interventie van Japan en Engeland? MOSKOU, 14 Sept. (V.D.) Het Russisch Tclegraafagcntsehap meldt uit Peking, dat volgens betrouwbare berichten uit Tokio de Britsche vertegenwoordiger met de Japarn- schc regeering onderhandelt over een ge< meenschappelijke interventie in China. Bet spoorwegongeluk in Australië. -3 25 dooden, 32 gewonden. SYDNEY, 14 Sept. (V.D.) Nabij Bland- ford is een personentrein in botsing geko men met een» goederentrein. De vernielde! wagon* vlogen in brand. Er zijn 25 dooden en 32 gewonden. J Groote brand. BOEKAREST. 14 Sept. (V. D.). In de stad Husi in Moldavië heeft een groote brand gewoed. Meer dan honderd huizen 2ijn door den brand verwoest. De schade is zeer aanzienlijk. Een reeks auto-ongelukken, BERLIJN, 14 Sept. (V. D.). Uit Koblenz wordt gemeld dat er bij Ebschiedeim in de Hunsrück een botsing plaats had tusschen een personentrein en een auto, die geheel bezet was. De eigenaar van dc auto werd op slag gedood. Vun de zes overige perso nen kregen de vrouw en de schoonmoeder van den eigenaar zware en de overige per sonen lichte verwondingen. Volgens een bericht uit Bremen kwamen, in het plaalsje Huchling bij Delmenhorst twee motorrijders op tragische wijze om het leven. Bij een overweg bemerkten zij te laat, dat de trein uit Bremen naderde. De motorfiets werd een heel eind medegesleept en totaal vernield. Ernstig auto-ongeluk. BOEDAPEST, 14 Sept. (V.D.) Een aula! reed in volle yaart tegen een afsluitboom* die in de duisternis niet zichtbaar was. De autobestuurder en een naast liem zittende;' politiebeambte waren op slag dood. Een be lastingambtenaar is in het ziekenhuis aan de zware verwondingen, die hij bekomen had, overleden. De vierde inzittende heeft zware verwondingen opgeloopcn. STADSNIEUWS. Op 14 October zal op het era! van den bekenden plantkundige en Leidsehe Hortu- lanus Vluvïus, den dag, dat hij 400 jaar ge leden werd geboren een krans worden ge legd. Daarvoor heeft zich een comilé ge-' vormd onder voorzitterschap van dr. Hunger, Een telegram uit hel buitenland in verschillende dagbladen van gisteravond vermeldde dat eenige Turksehe autoriteiten naar den Haag zijn vertrokken om Turkijf te vertegenwoordigen bij de behandeling van de zaak van de Lotus van het Interna- tionaal Gerechtshof. Wij kunnen verzekeren, dat noch bij net Permanente Hof van Internationale Justitie noch hij dit Hot van arbitrage, noch in of ficieele Turksche kringen te 's-Gravenhage iels bekend is op dit oogenblik van liet aan hangig maken der Jjotus-za.uk hij deze hoo- ge rechjscolleges of bijeen hunner. De Commissie voor de verdeeling van de weldadigheidszetets, die in December en Januari j.l. zijn uitgegeven maakt bekend, dat het plan der verdceling ter goedkeuring is overgelegd aan don minister van Biunen- landschc Zaken en Landbouw. Men hoopt omstreeks 1 October aan do ongeveer 250 vereenigingen, welke zich heb ben aangemeld het tiaar toekomende aan deel in de opbrengst le kunnen doen toeko men. Het Gerechtshof te 's-Gravenbag* heeft, overwegende, dat niet is gebleken van 'gegronde vrees voor ontvluchting ot van eenige andere gewichtige reden van maatschappelijke veiligheid; met ver°ic'£ ging van de beschikking van de Rechtbank te Rotterdam, de opheffing bevolen van He? beve' van genoemde Rechtbank lot voorl pige hechtenis van den gewezen Post-dire?* teur te Vlaardingen, den heer H. v. d. A-cl die was gearresteerd als verdacht yan os duistering.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2