ANEKDOTES. t en dan de oplossing er achter; niet ook nog de heele opgave. Bep Spierenburg neen hoor cp die rol trap waag ik mij niet, dat laat ik aan de jeugd over. De vorige week waren er nog vele heel warme dagen, eigenlijk benauwd warm, drukkend. Drietal Kükler het ingezonden raadsel doe ik ook bij mijn nieuwen voorraad. Cornel is Jean Lissenberg, je anecdotes zijn aardig, ik zal ze bij gelegenheid plaat sen. Henny Hulsbergen Henning ga'je nu weer mert plezier meedoen nu je weer thuis bent en naar school gaat. Ik heb gemerkt dat je-de raadseltante niet vergat in de vacan- tie. Catrien Warmond woon je nu. dichter bij de school, zeker wel, want van den La ge Rijndijk naar de Langebrug is een flink eindje loopen. Nico van Wijk natuurlijk herinner je je nog best den dag dat je voor het eerst naar school ging, dat is toch ook een heel belang rijke gebeurtenis in het leven. Ik ben zóó veel ouder dan jij en ik weet er ook nog alles van. Mientje en Nettie van Rièsseü ook weer bij mij teruggekomen na de vacantie, dat is best hoor, zendt maar weer trouw in. Liesbeth en Jaap Barnouw dat wist ik best dat ik na de vacanntie weer van jul lie zou hooren. Van die dame in Leiden boorde ik ook dat je vader haar had be zocht. Ik zal jullie brief a.s. week ook nog wel bijtijds krijgen, want ik krijg dien hier ook Dinsdags. Lees maar het begin' der cor respondentie. Bep Broeksema je mag nog een heel jaar meedoen. Dat weet ik best hoor dat jij trouw meedoet van af het begin dat ik de raadsel- tante werd. Heel aardig dat je mij alles zoo uitvoerig schreef over je fietstochten en logeerpartijen. Wat heb je veel gezien. Dat weet ik dat er 28 Augustus altijd feest is in Groningen. Mijne ouders waren uit' Groningen en later woonde een broer van mij er 23 jaar, dus heb ik altijd veel over GroningeD gehoord. Hartelijk gefeliciteerd mèt je verjaardag. Mini Metselaar wat een enorm lange opgave heb je mij gezonden, ik zal die eens nauwkeurig nalezen, nu wil ik eerst alle brieven eens beantwoorden, ik kreeg heel wat te lezen vandaag. Emanuel Eijon ik ben geboreD in Lei- 'deB en heb er toen tot mijn 24e jaar ge woond en later nog altijd eenige malen per jaar gelogeerd, dus de gewone oude straten en grachten ken ik allemaal, niet alle nieuwe straten die later pas zijn bij gebouwd. Maar zooals jullie kinder optocht 31 Augustus heeft geloopen, dat. weet ik o. zoo goed. Ja ik bedoelde het olifantje, ik heb het wel door den tuin zien loopen met den oppasser en het klontjes suiker laten, eten uit mijn hand. Bram Linschoten ik vind altijd prettig in de brieven te lezen als 'men het zoo recht naar den zin heeft op school. Ja ik boop net zooals jij dat je. jonge kippen gauw zullen gaan leggen. Herman Zaalberg heerlijk voor je dat je bent overgegaan naar de 5e klasse en ook prettig dat dezelfde/ onderwijzer bij die hoogere klasse blijft, dien je nu ai een jaar lang goed kent. Ik vind dat je altijd erg je best doet om mij nette brie yen te schrijven. Nellie en Corrie Broers ik ontving nu pas den brief dien jullie 2S Augustus hebt geschreven en waarin je zoo uitvoerig allee vermeldde van alle vermakelijkheden op 31 Augustus, de meeste van die spelletjes ken ik wel, want die heb ik dikwijls gezien bij feesten. Ja hoor ik vond het een heel langen uitvoerigen brief, dien ik met ple zier heb gelezen. Is het zingen naar wensch gegaan t Greta Sierag op jou briefje van 30 Aug. ook géén naam. evenmin als op dat van Plonia, ik herkende jou papier en het schrift. Heb ik goed geraden, is dat brief je met die anecdote over een leugen van jou 1 [Willem en Jan Overduyn jullie hebt aar dig wat feestelijkheden gezien, ja ringrij- dea altijd zoo aardig ogi te zien. Ons mqoie Leidsch© stadhuis verlicht is altijd prachtig óm te zien, daar heb je gelijk aan. Henk Hofkér heel aardig dat je mij zelf even mocht sChïijven met een vulpen. Kees Pauw lig jij dicht bij Henk woon jij in Leiden, én kómen ze je dikwijls be zoeken 1 Dat stukje waar ook Kees onder stond, had jij dat ook geschreven"? Ik zal daar niet op antwoorden, je weet wel wat ik bedoel niet waar, ik heb er ook veel verdriet vat. Klasientje Kralt je hebt al heel flink zelf een brief geschréven. Ligt dat lieve kleine jongetje dat bij alles dada, roept - ook in de barak, net zooals jij en heètr. dat ventje Jantéman? Gerrit Koolstra van jóu ook al een brief- je. Heb jij ook vèèl schik in kleinen Jan-, neman Al6 jij weer naar huis gaat, ga je dan ook al naar school 1 Marie W. ceia m'a féit plaisïr-de rece- voir ta letfcre. Jé cohiprends fort- bien que tu as passé de bónnés journéës. avec ta familie dans le bói$ le Fontainebleau. Ces fétes ont été bien atiusantes je suppose. Je suis comité toi, êWe, dans un caroussel m'a toujours dènrié m$l a la tête ét je pense bien Cjue si jatiais je montais dans un aéroplane, cèl& m« rendrait aussi ma- lade, mais je n'ai nullement envie d'y monter. En nu gégróet tot de volgende week, zendt dus allen bijtijds de brieven naar het Bureau ,,L« D.", lèest het begin der correspondentie. Mej. A. fcOÖPMANè v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Zóoals het klokje thuis tikt. tikt het nergens. 2. Tuinstadwijk, tuit, nit, dijk, ijs. 3. Om de graat. 4. Rijkspostspaarbank 5. Breda. Alkmaar. 6. Wintexééring. 7. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Catriha Warrtiónd, Henny Hulsbergen Hen ning. Gornelis Jean Lissenberg, Toos Flam derhijn, EmAnuel Èljóu, Margaretha Sierag (brief der vorige week), Nico van Wijk, Frans Schimmel (2 brieven), Marie Kükler, Piet Kükler, Lene Kükler, Nelly Hagoord (2 brieven), Lies Hagoord (2 brieven), Bep Spierenburg, Nellie en Corrie Broers (brie ven der vorige week), Herman Zaalberg, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema. Mini Metselaar, Jasper Koevoet (2 brieven), Arie Koevoet (2 brieven), Coba Koevoet (2 brie ven),^ Lien de Graai, Marie Affourtïb, Bram Linschoten, Leen Oudshoorn. Neeltje Oudfe- hoorn, Gerbrand Breedijk, Greetje JBreedijk, Annie de 1-Ec-Iuse. Aart van de Nadort, Jan_ Wassenaar, Plonia Smits (brief der" vórige week), Truusje Voorzaat, Hans Voorzaat, Toos de la Bije, Betsy de Graaf (2 achter stallige brievèn), Jaantje Lek, Cornelis Blaauw, Marie Redegeld, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Louise Planje, Koos Brouwer, Willem Overduyn, Jan Overduyn, Hannie Mieloo, Suus de la Rie, Léendert El- derhorst, Theo Elderhorst. Betsie Elderhbrst, Willy de Neys, Semien Voorbrood. Johanna Voorbrood, Piet Nieboer, Lambertus Smit, .Tan Smit, Niesje de Gelder, Cor Lefeber, Kees Pauw, Henk Hofker, Klasientje Kralt, Ger rit Koolstra. Liesbeth Barnouw. Jaap Bar nouw, Marie Wijnbeek (Fontainebleau). DRIE PRIJSRAADSELS VOOR DE KLEINEREN. Deze moeten alle drie opgelost worden. I. Zuurkool, ster, erwt. Neem uit ieder van deze 3 woorden letters en maak daarvan een vrouwelijfc familielid. II. Ik ken een eiland, dat bij Nederland be hoort, hèt bestaat uit 7 letters, 3 letter grepen Schud nu die letters 'eens door elkaar en dan krijg je iets, dat wel eens bij fees telijkheden aan het dessert wordt gegeten. III. Uit deze 8 letters moet je voedsel maken, dat bijna aan ieder middagmaal verschijnt (het meérvoud van dat woord) of iets ronds waarin één zeker soort water wordt be waard. Hét zijn dus beide woorden van 8 letters. o, e, e, n, n, r, t, g. DRIE PRIJSRAADSELS VOOR DE GROOTEREN. Deze moeten alle drie opgelost worden. I. Maak uit de volgende 8 letters een-grocrt gebouw en iets. dat wel een geschikt cadeau voor sommige heeren is. Het zijn dus allebei woorden van 8 letters; ze kunnen beide uit deze 8 letters worden gemaakt. e, o, o, r, 1. s, k. t. li. X X een inwendig lichaamsdeel van 4 letters. X X een stem of geluid, nabootsing van stem of geluid. X X iets om dóór te kijken. X X een vruchtbare plek in eer woestijn. Dit moeten alle vier woorden van 4 lettert zijn. Te voorste kruisjes, dus de beginlet ters- der woorden van boven naar beneden gelezen moeten den naam vormen van eer zeër wreeden keizer en de laatste kruisje? van boven naar beneden gelezen de stad, waarin die wrëede keizer woonde. III. Een vèripaak, vooral voor winteravonden van 9 letters, 2 lettergrepen. Uit die 9 letters kan je een heel bekenden verkorten jongens naam van 5 letters en een ander woord voor 'plezier van 4 letters maken. Ingezonden door Nico van Wijk. „Is het waar Vader, dat gtoote visscher sardientjes eten?" „Ja zeker, jongen." „Maar Vader, hoe krijgen ze dan de blikjes open?" Ingezonden door Mini Metselaar.- Voor een kop koifie. Twee baliekluivers hangen over ie brug leuning en vertellen elkaar hunrte ervarin gen. „Zeg, gisteren hielp ik een ouden heer om een drukke straat over te, steken. Toen we aan den overkant der straat waren, zei hü;, „Hier, goeie vriend, hier heb je iets voor een kop koffie." „En wat kreeg je?" „Een klontje suiker." Ingezonden door Mini Metselaar. Verlies. „Heb je al gehoord, dat juffrouw Nobe, haar naam kwijt is 1" „Wat zég je daar? Wat is er dan ge beurd 5" „Wel ze is getrouwd met Jansen, dys nu heet ze niet meer Nobel-''' 8 1 6 3 5 7 4 9 2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 16