's Morgens CORRESPONDENTIE. 's Morgens. II. «Morgens zegt Bietje-kindOch, lieve Klok, Doe mij nu eens een genoegen. Wist je, dat Oma en Tante Cato Mij op de koffie straks vroegen 1 Toe, lieve Gangklok, het duurt nog zoo lang, Vóórdat de schoolbel zal luiden. öVeet je wel, wat voor zoo'n wildzang als ik, Drie uren stil-zijn beduiden - Ik moet steeds leeren en 'rekenen, oef! Jij hebt alleen maar te tikken. - Zou je vanmorgen 't eens vlug willen doen Of ben je bang voor verslikken - Zeg eens, wat heb je er eigenlijk aan, Om toch zoo langzaam te loopen^ - Als ik meer zakgeld nog had in mijn beurs, Zou ik wat haast voor je koopens Als ieder een beurt gehad heeft, gaat de helft, die in de kamer bleef, naar buiten en wordt het spel met deze spelers her haald. Het spréékt vanzelf, dat niemand de voorwerpen, die hij ziet, mag opschrijven, daar het uitsluitend een geheugen-spel letje is. Wie de meestepunten behaald heeft, wint het 6pel. Het verdient aanbeveling, dat een per soon, die niet behoort tot degenen, die de voorwerpen in hun geheugen prenten, den tijd gedurende welken het kleed wordt weggenomen, nauwkeurig opneemt. Hierbij de beloofde prijsraadsels, want ik geloof dat iedereen nu weer gewoon aan het werk is, er zijn ook al vele bekenden weer teruggekomen bij de raadseljeugd. Leest dit allen even. Het is mogelijk dat ik de volgende week eenige dagen niet in Den Haag ben. misschien ergens buiten met mijn broei, dus allen die de brieven over de post zenden, willen die zorgen, dat de brieven Dinsdags in Leiden aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn. want ik geef bijtijds kennis aan de Redactie L. D als alle kinderbrieven naar een andere plaats moeten opgezonden worden. Ik ga vol.strekl niet ver weg, dus alles gaat heel gewoon zooals altijd. Het zijn volstrekt geen al te moeilijke prijsraadsels, dus iedereen kar. ze best op lossen met wat nadenken en zoeken. Cor Leféber, dat is goed hoor, dat )e weer bent teruggekomen. Heb je de dichtge- kleefde enveloppen weer open kunnea krijgen Frans Schimmel, heb je gezien dat ik nu 2 brieven van je kreeg? Willy de Neys .dank voor het mij toege zondene. ik zal het bij mijn nieuwen voor raad doen. Suus de la Rie. je raadsels zal ik ook eens plaatsen later. Drietal Elderhorst, prettig, dat jullie alle drie mocht meedoen met de spelletjes van het Koninginnefeest. Niesje de Gelder, dat is lastig hoor als je wilt probeeren anders te schrijven, maar het went misschien wel gauw. Hoe is het met je vriendin, ik hoorde in een poosje niet van haar. Koos Brouwer, er was daar van alles bij dat feest, zie ik wel. je zal wel plezier heb ben gehad, een poppekast, goocheltoeren, dat zijn van die vermakelijkheden, die nooit vervelen. Louis en Corrie de Hertogh, daar heb ik nooit aan getwijfeld of jullie zoudt na de vacantie wel weer trouw gaan meedoen. Betsy de Graaf, hoe kan dat? Twee oude brieven van je en geen van deze week. Zorg maar dat je prijsraadsels goed bij tijds zijn. Louise Planje, aardig dat je nu al een diploma hebt voor zwemmen. Ik wil best gelooven. dat het zwaar zwemmen is met kleeren aan, al weet ik er niets van bij ondervinding, ik heb voor mijn gezondheid nooit mogen, leeren zwemmen. Toos de la Bije, je anecdote zal ik bewa ren en eens plaatsen. Truusje en Hans Voorzaat, de volgende week ie brieven niet naar den Haag zenden, lees maar begin der correspondentie, en als jullie het later weer eens naar Den Haag zendt, dan niet naar de Prins Hendriklaan. zooals je nu deed. maar Frederik Hendrik laan 157. Ja zeker, je moeder heelt groot gelijk. Jan Koster en Strooiavonden ziju allebei boeken geschreven door mijn vader. Plonia Smit. je brief was zonder naam. maar ik begreep doordat je antwoordde op dat appeltjes happen enz. Het was je brief der vorige week, ik kreeg dien nu oas in dit pakket. Jan Wassenaar .kijk maar in het begin der correspondentie, dat het beter is je brief naar Leiden te sturen, want ik ben mis schien niet in Den Haag. Drietal Koevoet, dubbel stel brieven van' jullie ontvangen. Jullie hebt heel wat aar dige dagen gehad in de vacantje. Ja men ziet prachtige planten in de Hortus en ze ker ook in de kassen, ik ben er vroeger ook veel geweest. Vond je het niet ontzettend warm in die kassen? De raadsels heb ik al lemaal bij mijn nieuwen voorraad gelegd. Nelly en Lies Hagoort, van ieder 2 bAe- ven, dus i in het geheel en heel wat nieuwe raadsels, die ik stellig eens zal gebruiken. Jullie dachten zeker dat de brieven der vo- rige week verloren waren, daarom schre ven jullie de nieuwe raadsels nog eens. maar ik ontving alles pas in dit pakket Annie de l'Ecluse, het heeft hier in Den Haag ook eenige dagen veel geregend, maar nu is het weer zonnig warm weer. Ja met 31 Augustus was het puik weer voor alle feesten. Viertal Oudshoorn en Bresdijk uit War- mond. nu kunnen jullie weer alle vier gaan meedoen, nu je allen weer terug bent van de uitstapjes. Zoo zoo, twee samen op de fiets en twee samen per trein, dat is wel gezellig hoor. Lien de Graai ik heb er toen wel aan gedacht, dat er dien dag ook een trouwe raadselnichtje van mij jarig was. Toen ik 'n paar weken niet van je hoorde, heb ik geen minuut gedacht, dat je mij vergat, ik had toch in de eerste weken der vacantie brie ven je gehad en ik wiêt wel dat je mij nu weer uitvoerig alles zou vertellen en dat heb je dan nu ook gedaan.Wat heb je weer veel moois gekregen van alle familieleden, heerlijk hoor. Toos Flanderhijn je behoeft maar alleen het nummer van het raadsel op te schrijven

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 15