f*jo. 20396. DONDERDAG 9 SEPTEMBER Anno 1926b STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCH00LNIEUWS. PRIJS DER ADVERTENTIE!*: 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliön, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeintisplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507, Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week ytvyt. 0 18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0,18. Franco per post 2.35 portokosten. Slt nummer bestaat uit DRIE Bladert EERSTE BLAD. Zangersdag in Zomerlust In den met Oranje en rood-wil-blauw gé- ilooideii tuin van „Zomerlust" werd gister middag en avond de vierde Zangersdag van den Ring Leiden en Omstreken van Chris telijk gemengde zangvereenigingen gehou den, waaraan een vertienlal gezelschappen, jn.l. die uil Noordwijk-Binnen, Noordwijk laan Zee, Leimuiden, Nieuwe Wetering, Hu- zerswoude. Leiderdorp, Oegslgeest (Morsch), Noordwijkerhout, Oude Wetering, Leiden {met 3 cn wel „Halleluja", Zang zij onze i Leus en Zingt den Heer en Koudekerk deel namen. Ook stond nog op het programma de izangvercen. „Zingt den Heer" uit Zoeter- ,-woude, doch door een meeningsverschü tus- Bchen directeur en leden was deze verhin derd om op het appèl te zijn. Het Septemberzonnetje scheen warm in 'den tuin en dat werkte er toe mee dat er 'onder de trouwen meest Jonge zangers en zangeressen die te vier uur weldra den tuin [vulden een opgewekten geest heeTschle. De Ringvoorzitter, de heer Goethart, uit Zoeterwoude, opende met een inleidend .woord de bijeenkomst en herinnerde er aan dat dit reeds de vierde zangersdag was door den Ring georganiseerd. De eerste werd ge houden op „Oud-Poelgeest de twee volgende 5n den tuin van „Oud Hortuszicht" en deze nu in den mooien tuin van „Zomerlust" die al dadelijk een goeden indruk maakt en die men bij onverhoopt ongunslig weer zou kunnen verruilen voor zaal en serre. Deze [verandering acht het bestuur een verbele- tng. Hij wees er de aanwezigen met nadruk 4>p, dat de Ring de Christelijke beginselen, 'ontleent aan Gods Woord, belijdt en hij hoopt dat de aanwezigen er voor zullen wa ken dat hun gedrag geen aanfluitmg daar van zal zijn. Met een hartelijk welkom in het bijzonder lot de directeuren, waarvan hij speciaal tnej. Tilly Lecning, van hier noemde, opewfc thii den vierden zangersdag. Hierna verschenen de verschillende zang- yercenigingen beurtelings voor het front in de mooie muziekkapel met haar bijzonder goede accousliek. Waar het hier geen wed strijd gold, doch slechts een vriendelijk sa menwerken der zangvereenigingen om van .elkander le'leeren, zuilen ook wij ons van een beoordeeling, laat slaan van eenige cri- itiek onthouden. Zeker, de eene vereeniging zong beter dan de ander, maar alles wat er gezongen werd was goed wérk en mocht ge hoord worden. Elke vereeniging zong een Jt weetal nummers behalve „Advendo" uit Noordwijk-Binnen dat de rij opende met hel 'vrij groote en zeer mooi gezongen „Zomer- '.avondlied" van C. Lanner. Des avonds werd de kapel met eleclrische gloeilampjes verlicht, wat een aardig effect opleverde. De tuin liep steeds voller en 's avonds was er geen plaatsje meer over. De Christelijke Muziekvcreeniging „De illarpo Davids" te Noordwijkerhoul, direc teur de heer G. van Velzen gaf aan het slot yen concert, ingeleid door het gemeenschap pelijk zingen van Psalm 103: 1. Ook liet concert was heel goed en werd met aandacht gevolgd. De flag werd beslo ten met het zingen door al de aanwezigen Van Gezang 49: 5. Het is een welgeslaagde dag geweest, waarop de Ring mei voldoening kan terug zien en die niet alleen in het belang der toonkunst is geweest maar die ook den band /tussehen de verschillende zangvereenigingen in den Ring Leiden hr-eft versterkt. Modeshow Vakschool L.a.b.o.r. - Onder groote belangstelling (als man zijnde noem je zooiets „ech t-vrouwelijke •nieuwsgierigheid") hield gisteravond in de receptiekamer der Stadszaal de N. V. jL.a:b.o.r. tot exploitatie van mode-vakscho- den, Heerengracht 39, alhier, een mode show, waarbij uitsluitend gedemonstreerd (wend met knippatronen van gekleurd vloei papier, geknipt en pasklaar gemaakt vol- tgens het systeem L a.b.o.r. De directrice, mevrouw van BlankenVan Kuyk lichtte dit systeem nader toe en wees er op. hoe ■het maatknippen voor de meeste dames groote, voor velen zelfs onoverkomelijke moeilijkheden oplevert. Dbor gebruik te 'maken van het systeem Labor worden deze bezwaren tot een minimum gereduceerd. Het geheeie geheim schuilt eigenlijk in den grooten eenvoud. Er wordt n.l. uitge gaan van vier grondvormen: voorpand^rug, 'onder- en hovenmouw. Heeft men de maten hiervoor eenmaal genomen, dan kan men niet behulp van de bij het systeem Labor behoorendc apparaten, welke men zich slechts éénmaal heeft aan te schaffen, zon der eenige moeile en in zeer korten tijd de fee heel e blouse, mantel, jurk of rok op maat knippen. Hef groole voordeel van dit systeem schuilt hierin, dat men ondanks de Vier grondvormen, van het -vervaardigde Geenszins den indruk krijgt van confectie werk. maar volstrekt maatwerk. Wij willen noch kunnen hier een nauw keurige beschrijving geven van het systeem, aarvan ons gisteravond de resultaten wer- getoond. Wie hieromtrent meer wil °len, wende zich tot mevrouw van Blan ken, die zich voorstelt, evenals zij reeds tal van jaren gedaan heeft, ook dit seizoen'te beginnen de volgende week, cursussen in maatknippen te geven. De condities hiervoor zijn f 15 per kwar taal omvattende 12 lessen, waarna men de kunst voldoende machtig is om zichzelve verder te bekwamen. Prof. dr. J. A. Schouten, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, is toegelaten als privaat-docent aan de univer siteit alhier om onderwijs te geven in d? wiskunde. Gisteren slaagde onze stadgenoot, de heer N. J. Lakkerwa voor het examen eerste stuurman voor de groote vaart. Ook nu weder, cn wel op Woensdag 15 September a.s., des avonds, zal vanwege het locaal-comité van de Unie voor het Ghr. On derwijs de voor ieder gratis toegankelijke openbare samenkomst (dank- en bedestond) voor het Chr. Onderwijs plaats hebben, in de Hooglandsche Kerk. De collecte langs de huizen, welke jaren geleden zulk een samenkomst voorafging, de „Unie-collecte", zal evenals reeds eenige malen ook thans achterwege blijven. Wel zal wederom in de bijeenkomst zelve wor den gecollecteerd voor de vele Chr. scholen te dezer stede. Bij de standhouders uit Leiden en om geving ter Jaarbeurs te Utrecht, dient nog gemeld de N.V. Internationale Handel- maalschij. „Imenexco", voorheen Emile Schultze en Go., alhier. Op Maandag 13 September a.s., dei namiddags 3V» uur zal op de Aalmarkt voor het Waaggebouw, eene demonstralie plaats hebben met de nieuwe automobiel-motor spuit met afneembare ladder en de overige brandspuiten. Op Woensdagavond 22 dezer 's avonds te 8 uur, zal, zooals gisteren gemeld, in de groote Stadsgehoorzaal een feestelijke bij eenkomst plaats hebben, uitgaande van de afd. Leiden van den Ghr. Ned. Vrouwen bond en van de Leidsche Chr. Oranje-ver- eeniging, van welke vergadering de op brengst der entree's en de mogelijk te hou den collecte zal strekken tol versterking van het fonds lot oprichting van een stand beeld voor Juliana van Slolberg, de stam moeder van ons Vorstenhuis. Ds. Thomas zal bij deze gelegenheid een inleidend woord spreken, mevrouw Schok king de feestrede houden, terwijl ds. Pun- selie in do bijeenkomst, die door zang en muziek zal worden opgeluisterd de slotrede zal uitspreken. De firma Vroom Dreesmann weel hoe men zaken moet doen: niet dralen, maar aanpakken. Ongetwijfeld heeft zij een belangrijk deel van haar succes daaraan te danken. Slechts kort in het bezit van het gnoole perceel Breeslraat 8G, naast café restaurant „In den Vergulden Turk" nu niemand er nog aan zou denken dat zij er van zou kunnen profileeren of er verschijnt naast „Den Turk" een etalage, die klinkt als een klok Hoe de firma deze zoo vlug en zoo mooi heeft kunnen maken, is haar geheim, het Leidsche publiek gaat dat ook niet aan, zij kan op haar wandeling lang3 Leidens hoofdstraat er eens naar hartelust van profileeren en de mooie tapijten en ander stoffen-van zuiver wol bewonderen. Alle sloffen zijn eigen fabrikatie. De prij- zijn zijn aangebracht, men kan er dus ook dadelijk een keuze uit doen. Deze 12de etalage in onze stad van deze firma spant vrijwel de kroon over alles tot nog toe door haar werd geëtaleerd en haar knappe eta leur, onze stadgenoot, de heer H. van Wei zen, die haar ontwierp en voor 't meeren- deel zelf in elkaar zette, verdient daarvoor waarlijk een pluimpje. Laat men vanmiddag en van avond maar eens een kijkje nemen. Men zal ons stellig gelijk geven. Bij de uitgeversmaatschappij S. C van -Doesburg.h alhier is versohenen „Gi<h voor studeerenden aan de Rijksuniversiteit te Leiden" voor het academiejaar 192G'27, uitgegeven vanwege het Leidsch Universi teitsfonds. De inhoud wijkt niet af van die van vo rige jaren cn beslaat uit de vermelding van het college van curatoren, bestuur van den Senaat, enz., een overzicht van de colleges en de te behandelen onderwerpen, tabellen van de colleges voor a.s. candidalen in ver schillende faculteiten, inlichtingen vo6r stu denten in de faculteit der wis- en natuur kunde, Leidsch Universiteilsfonds, acade misch statuut, jaarboek, enz. Te beginnen met morgen, wordt voorlaan iederen Vrijdagavond in „Zomer- zorg" door de .bekende, góede huiskapel, welke voor deze gelegenheden een extra- versterking zal ondergaan, een opera-con cert gegeven. Wij twijfelen niet, of dit zal door zeer velen op prijs worden gesteld. Voor het pro gramma verwijzen wij naar onze adverten tiekolommen. Gistermiddag omstreeks Halfvijf had op hel terrein van het Openbaar Slachthuis een aanrijding plaats tussehen twee auto's respectievelijk bestuurd door B, CJ. en den expediteur V. De auto van laatstgenoemde werd zwaar beschadigd. Hedenmorgen om kwart over vier wilde de locomotief 1102 op het doodloopend spoor naast ée lijn LeidenUtrecht eenige goederenwagens, welke gelost waren weg halen, toen plotseling de machine door de rails en leggérs zakle en vervolgens om kantelde. Het passagiers verkeer ondervond echter geen verlraging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 1 Door de politie alhier zijn wederom een tweetal rijwielen in beslag genomen, die niet voorzien waren van een belasting- plaatje. Gistermiddag passeerden een zware laslaulo langs den Haarlemmerweg. Toen de chauffeur wat ver naar links moest uit wijken, zakle het achterwiel in den wal kant weg. Het bleek niet mogelijk de auto met eigen krachten op vasten bodem te brengen, zoodat een hijschloestel in werking gesteld moest worden, waarmede veel tijd gemoeid ging. Met Stscrt. 172 zijn afdrukken verzon den van de gewijzigde statuien der Woning- bouwver. „Ons^Doel" alhier. De Koninklijke Familie te Utrecht. Nadat gistermorgen door de leden van het Koninklijk Huis de oorkonde was ge- teekend, die bij de plaatsing van den ge denksteen in het in aanbouw zijnd Diaco- ncssenhuis door H. M. de Koningin was in gemetseld, bood de president van de Diaconcsseninrichting, ds. H. H. Barger, den zilveren penhouder, die bij deze plech tigheid was gebruikt, aan Prinses Juliana ten geschenke. Oiiicieele berichten. Bij Kon. besluit zijn op verzoek eervol ontslagen met dank mr. G. A. H. Michiels van Kesscnich, advocaat-procureur te Roer mond en mr. M. Mendels, advocaat-procu reur te Amsterdam als lid der Staatscom missie lot wegneming van onjuistheden en aanvulling van leemten in de Nederland- sche Burgerlijke Wetgeving en benoemd tot lid der Staatscommissie mr. J. L. Polak, ad vocaat-procureur te 's-Gra-venhage; mr V. II. Rutgers, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage en mr. P. C E. van Wymen, advocaat procureur te Breda; is op verzoek eervol ontslagen met dank betuiging G. H. Cremers, als burgemeester van Grubbenvorst. Verbetering van den weg VoorburgDe Vink De weg VoorburgDe Vink voldoet sinds geruimen Lijd niet meer aan de eischen van het verkeer. De provincie Zuid-Holland, die dezen weg onlangs in beheer heeft overge nomen, heeft plannen ontworpen om hem grondig te verbeteren. Hiertoe is het echter allereerst noodig, dat deze weg ook in eigendom bij genoemde provincie overgaat. -Dientengevolge zal met de verbetering nog weg geruimen tijd gemoeid zijn. Echter zijn er eenige punten, welke in het belang van de veiligheid van het verkeer thans reeds dringend verbetering behoeven. In de eerste plaats verkeeren de bruggen in dezen weg over het algemeen in zeer slechten toestand. Met name leveren de Oost- boschbrug en de brug nabij de buitenplaats „Duivenvoorde" gevaar op voor het verkeer ten gevolge van het feit, dat de bestraling niet voldoende aansluit bij bet bruggewelf, waardoor ter. weerszijden diepe kuilen ont slaan Door aanvulling van deze kuilen met een daarvoor geschikt materiaal, zou reeds een aanmerkelijke verbetering verkregen worden. In de tweede plaats wordt, sinds de tram weg langs dezen weg-voor electrisch bedrijf i3 ingericht, de oude trambaan van een punt ter hoogte van de Horsterlaan (tot aan het viaduct van de Z.-H. E. S. M. te Voorburg) niet meer gebruikt. Op deze oude trambaan zou met zeer geringe kosten een rijwielpad van eenvoudige constructie kunnen worden aangelegd, waardoor de weg, ten bate van het andere Verkeer, van het rijwielverkeer zou worden ontlast en ook voor de wielrij ders de veiligheid belangrijk zou toenemen. Ook wanneer de weg op een breedte van 5 M. gebracht is, blijft voor een dergelijk rij wielpad nog voldoende ruimte over. Om deze reden heeft cfc wegencommissïe van den- A. N. W. B. en de K. N. A. C. zich tot den hoofd-ingenieur van den provincia len waterstaat gericht, met het verzoek om in afwachting van een algeheele verbetering van dezen weg thans te willen overgaan tot het aanbrengen van de beide bovengenoemde verbeteringen. Nederland en Haïti. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat op 7 dezer te Port au Prince de onderleekening heeft plaats gehad van een verdrag tussehen Nederland en Haïti, waarbij de handelsbetrekkingen tussehen beide Landen op basis van wederzijdsche meeslb'egunstiging worden vastgelegd. Een internationale vereeniging voor Reddingswezen en E. H. B. O. De Internationale Vereeniging voor Red dingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken is definitief geslatiluoerd door de góed-keu ring van de onlvvorpen staluten in een ver gadering van de door de verschillende sla- ten afgevaardigde verlegenwoordigers. Daar bij is Amsterdam voorloopig als zetel van de internationale organisatie aangewezen. De staten, die tot dusverre geen afgevaar digde hadden gezonden, zullen alsnog wor den uitgenoodigd. Het cadeaustelsel. In den loop van dit jaar heeft zich een commissie gevormd uit de drie Nederland- SGhe Middenstandsbonden, met hel doel oen onderzoek in te slellen naar en propaganda te voeren tegen de misbruiken in den han del met cadeaux. Alvorens nu definitief naar buiten op te treden, stelt deze commissie zich voor, een vergadering te houden in het hotel de l'Europe io Utrecht op Woensdag 15 Sep tember te halftwee, welke vergadering voor alle particuliere belanghebbenden en be langstellenden, zoo als voor afgevaardigden van Kamers voor Koophandel, Fabrikan ten- en werkgeversorganisaties, van mid den standsveTeenigingen, werklieden- en vrouwenorganisaties toegankelijk is. De uitoefening van de Aitsenijbereidkunde. Zooals wij onlangs meldden, is te Bode graven een assistent-apothekeres geverbali seerd, omdat zij recepten bereidde zonder toezicht van een wettelijk-bevoegd apothe ker. De kantonrechter te Woerden sprak haar van hel ten laste gelegde vrij. Bij het onderzoek zou o.m. gebleken zijn, dat con- currentie-nijd van een dokter aan de „en- scenceriDg" van de overtreding niet vreemd was. Volgens een verklaring van den inspec teur der Volksgezondheid Ier gerechtszitting was het toezicht echter wel voldoende. In verband niet deze kwestie heeft het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij ter be vordering van de Pharmacie zich thans met een adres tot den Minister van Justitie ge wend, waarin, op grond van het feit, dat de hoofdinspecteur en de inspecteurs der Volks gezondheid zijn aangewezen om toezicht uit te oefenen op de artsenijbereidkunst en de bovenvermelde verbaliseering blijkbaar zon der voorkennis van dezen is geschied, wordt verzocht: een onderzoek in te slellen op wiens ver; zoek en op wiens last het proces-verbaal is opgemaakt; maatregelen te willen treffen, opdat in den vervolge dergelijke vervolgingen wegens overtreding van de wet op de artsenijbereid kunst in apotheken niet kunnen plaats vin den dan op verzoek van den inspecteur der Volksgezondheid, belast met de handhaving dezer wet, of met diens voorkennis. Zondagsrust Hel comité voor Zondagsrust van de Chr. organisaties in publieken en semi-publieken dienst in Nederland heeft vergaderd. Men meende te weten dat de nieuwe wel op de Zondagsrust door het thans zittend ministe rie vermoedelijk niet in behandeling zal worden genomen. Klachten over Zondagsarbeid in de ha vens te Rotterdam, veroorzaakt door de te genwoordige drukte, konden door het comité niet worden behandeld; wel zal via de be trokken vakorganisaties en het Christ. Na tionaal Vakverbond bedoeld euvel nader worden onderzocht. Het internationaal goe derentransport maakt deze kwestie zeer moeilijk. Aandacht werd geschonken aan den onnoodigen Zondagsarbeid door brug wachters in dienst van het rijk en provin ciale besturen. Noodig achtte men volle aandacht te blij ven wijden aan de publieke middelen van vervoer, die hoe langer hoe meer trachten het verkeer op Zondag uit le breiden, waar van het gevolg is meer Zondagsarbeid voor het personeel. De propaganda tol bevordering van Zon dagsrust zal onverzwakt worden voortgezet. Het conflict in de cartonnijverheid. Gislcren had aan het ministerie van Ar beid, Handel en Nijverheid' een bespreking onder leiding van den rijksbemiddelaar mr. De Vries plaats, achtereenvolgens met de werkgevers in de stroocartonfabricage en met de besturen van de arbeidersorgani saties. Beide partijen bleven op hun standpunt staan. Een voorstel van den rijksbemiddelaar om een collectief contract aan te gaan voor den tijd van twee jaren in plaats van voor één jaar en de loonen te Oude-Pekela met 50 cent per week te verhoogen, werd al direct afgewezen door de bestuurders der arbeidersorganisaties, zoodat het geen zin had,, dit voorstel nog aan de werkgevers voor te leggen. Staking van veenarbeiders. Te Barger-Compascuum hebben de veen arbeiders hel werk neergelegd. Daar de lurf- prijzen den 1 aalsten tijd zijn gestegen, ter wijl de arbeidsloonen hetzelfde zijn gebleven eischen de arbeiders hooger loon De verve- nors willen don eisch niet inwilligen. BINNENLAND. De begrooting der Prov. Staten van Zuid* Holland voor 1927 aangenomen. Amsterdam zetel van een Internationale voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken. Ernstige ketelontploffing te Utrecht. BUITENLAND. De historische zitting waarin Duitschlani! tot lid van den Volkenbond werd toegelaten. Kans op een drie-partijen conferentie in 'I Engelsche mijnconflict Opheffing van den staat van beleg in Spanje. De staking te Krimpen. Met ingang van heden is de staking aan de motorenfabriek Bolnes te Krimpen ad. Lek opgeheven. Van ongeveer 80 man worden er 30 niet teruggenomen. Het werk wordt op de oude voorwaarden hervat De ruzie bij de communisten. „De Tribune" bevat de mededeeling, dal aan D. Wijnkoop, A. Lisser en J. Doorn» busch door het bestuur van de afdeelinp Amsterdam G. P. H. is verzocht, hun man-, daat als lid van den Amsterdamschen Ge-: meenteraad ter beschikking van de afdee- ling te slellen. „Aan Wijnkoop, omdat hij op* het jongste Partijcongres werd geroyeerd, aan Lisser en Doornbusch, omdat deze wei geren, de congresbesluiten le erkennen en zich daaraan te houden, op grond waarvan ze worden beschouwd als te zijn uitgetreden uit de Partij". Op het oogenblik, schrijft het blad verder, vertegenwoordigt dus allee partijgenoote Van ZelmVan den Berg de Partij in den Amsterdamschen gemeente raad. De vhecren zullen wel niet gaanl fVolgens het „Ilbld." is het zeker, daf tot gemeente-secretaris van Amsterdam zat. worden benoemd de heer J. J. Roovers. ad ministratief directeur der afdeeling Publieke Werken. De gewone audiënties van de Minis ters van Marine a. i. en Financiën zullen op Maandag 13 September a.s. niet plaats hebben. Ned. Herv. Kerk. Beroepen; Te De Lier, D. M. Blank- hart le Nijverdal; te Breskcns. A. Keers le Stil9werd. De Synode te Assen. Heden zal d9. Van Duin te Assen arri-. voeren Ds. Van der Veen uit Goes rapporteerde namens de dogmatische commissie over het bezwaarschrift van ds. S. P. Vermeer, pre dikant te Oudemirdum. Het rapport mc-l de conclusies werd met algemeene stemmen zonder discussie goedgekeurd. De conclusies van genoemd rapport strekken tot afwijzing van het bezwaarschrift van ds. Vermeer. Ds. W. Verhoef rapporteerde over het be zwaarschrift van den heer T. Houtsma, be lijdend lid van de Geref. Kerk le Utrecht. Het rapport concludeerde, dat geen aanlei ding bestond om op genomen besluiten terug te komen, waarom zijn "bezwaren niet ont vankelijk werden verklaard. Deze conc'u- sies werden, na enkele bezwaren van ds. Van Es uit Leeuwarden, goedgekeurd. No(f werden enkele kleine rapporlcn uit gebracht door ds. J. II. Telkamp, uit Middel burg en ds. T. Petersen uit Wolvega. Voor de dogmatische commissie werd ge-, hoord de deputatie uit de classis Bolsward, bestaande uit twee predikanten en eön ouderling, in betrekking tot de zaak ds. Ver maal le Makkum. Naar gemeld wordt vertoeft te Assen sedert enkele dagen nu de Synode be zwaarde predikanten hoort de heer T H. Buitenhuis, secretaris van het Comilé van bezwaarden te Groot-Amsterdam. De heer Buitenhuis had o m. met de predikanten Van Duin en Vermaat een onderhoud. De zitting van hedenmorgen ving om 9 uur aan en werd op de gebruikelijke wijzfl geopend. Psalm 1 72 werd gezongen/ waarna de voorzitter voorging in gebed,. Appèl nominaal werd gehouden, waarop vervolgens de tweede scriba dc acta voor las. De praeses deelde mede, dat van prof*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1