VRIJDAG 3 SEPTEMBER Anno 1926, I Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. (Wc, 20391. DAG PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bi] regelaboiinomont belangrijk dageren prijs, -J'Kleine Advertentiën, uitsluitend bij voo rui tbc laling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30, Incasso volgens postrecht Voor avunlneele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5'Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No, 57055 Posthus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; ,Voor Leiden per 3 maanden Z2.36, per week .V. ..Tit 0.13. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, pir wedk Franco per post 'f 2.35 rH portokosten. 0,18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester e-n Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat 'j. Diks, te Leiden, een verzoek beeft jingediend ter bekommg van verlof voor 'den verkoop van alcoholhoudend en, ande ren dan sterken drank, voor gebruik ter. i plaats van verkoop in hyt perceel Bros 'straat No. 31. 1^3 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris, Leiden, 3 September 1926. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat G v. d-. Zwet, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor 'den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Kort Rapenbrug No. 10. 102 N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. 1 VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 September 1926. Siunatra-Comité. Bij hel Sumatra-Comilé zijn nog de vol gende giften ingekomen: G. II. P. f 10, jhr. mr. W. J. M. v. E. f25, dr. H. R. W. f5, H. |W. v. d. S. B. f5, prof. dr. P. Th. L. K. f250. Giften worden nog gaarne ingewacht bij 'den Penningmeester, den heer F. Muys van ,'de Moer, Plantsoen 49, Leiden, giro-num mer 57171. Eleclrische installatie in de Pieterskerk. Niet zoo heel lang geleden deed de Ge- 'ïwcenle-commissie Van de Ned. Herv. Kerk •talhier een beToep op de offervaardigheid der gemeenteleden en andere vrienden der (kerk voor het aanleggen van een eleclrische installatie in de Pieterskerk. De gasverlichting voldeed al lang niet meer en de Zondagavonddienslen konden daardoor in dit mooie, groole kerkgebouw niet tot hun recht komen. De giften vloeiden ruim, zooals uit de op gaven door de Gemeentecommissie geregeld het Predikbeurtenblad vermeld, bleek. Het voor de installatie noodig geacht bedrag ,van 13000 was nog wel niet geheel bijeen, itoen men met de uitvoering begon, doch men was er volkomen gerust op dat dit be drag er komen zou. Ir. W. Fontein werd verzocht een ont werp voor de verlichting ie maken en de uilvoering er van werd aan de laagste in- Ischrijfsler, firma Gebrs. Eggink alhier, op gedragen Gemakkelijk was dit niet daar de geleidin? on de hooge gewelven moest wor den aangebracht. Architect en aanneem- "stcr halmen echter voldoening van hun werk. De Gemeente-commissie is over de bplevering bijzonder tevreden. Gisteravond waren door de Gemeente-commissie, de college's van ouderlingen en diakenen, van notabelen, van collectanten en andere ker kelijke autoriteiten, benevens de predikan ten en enkele particulieren uilgenoodigd de nieuwe verlichting in oogenschouw te ne men. Ook ui Burgemeester, jhr. De Gijse- laar en mevrouw De GijselaarViruly ^'aren aanwezig en namen met belangstel ling van de nieuwe verlichting kennis. Bij onderzoek bleek dat overal, in de vrije ban ken zelfs door ouden van dagen het kerk boek gelezen kan worden, terwijl de verlich ting in de groole rüimle het daglicht nabij komt. De nieuw aangebrachte verlichting beslaat uit 6 IIolophaene-Diffusor en 5 Landi-Armateur-lampen, tezamen een .licht sterkte gevend, van 9400 kaarsen. Vermoe delijk zullen builen de eigenlijke kerkruimte ^og een of twee" lampen aangebracht wor den. Vermelden wij tevens dat aan hel orgel 3s aangebracht een z.g. windmachine waar door de orgeltrappers overbodig zijn gewor den en de lucht in het orgel door motorische kracht wordt aangevoerd. De dienst met de nieuwe verlichting- zal Zondagavond voor het eerst worden gehou den, waarbij ds. J. C. S. Locher die na een jrnstige operatie geruimen tijd in Zwitser land verblijf hield en geheel hersteld tcrug- eerde, weder voor het eerst den dienst zal lelden. Hedenavond is er voor de gemeenteleden gelegenheid de verlichting te bezichtigen. Intocht Jan van Beieren binnen Leiden in 1420. Deelnemers aan den Optocht en het Open- uchtspel voor de 3-October-viering, waren gisteravond verzocht zich te vervoegen in de ï&anbeurs, voor het doen aanmeten voor cosluums welke door de respectieve per- Afcn moeten worden gedragen. ltife^£0rïlst was 2eer ^oo1- llel Dage- i n Bestuur der 3-October-vereeniging mede aanwezig, Teneinde, jn verband inet den lichaamsbouw der deelnemers de personen voor de verschillende rollen san te wijzen, waarna de maten konden worden genomen, waar naar de costumier zocals men weet, de heer Schippers uit Rotter dam - deze zal kunnen maken. De heer Gerard A. C. Hoppezak, costu mier en tooneelkapper alhier, vertegen woordiger van de firma Schippers verrichtte liet maalnomen. Hoewel dit vlug en handig geschiedde verliep er tengevolge van het ^groot aantal personen veel tijd mee. Het bestuur gaf inlusschen aan de deel nemers verschillende aanwijzingen en wen ken. O. a. werd aan de deelnemers te paard meegedeeld, dat zij zich in groepjes kunnen vercenigen om geoefend te wonden in de Leidsche manege, waarvan de kosten per groep slechts f 10 bedragen. Ook hiervan wilden tal van deelnemers gebruik maken. Plaatselijke Schoolcommissie. Uil hel jaarverslag over 1925 dezer com missie blijkt dat er gedurende dit jaar slechts deze wijziging plaats had, dat de heer J. J. Colin die geen lid langer blijven kon wijl geen zijner kinderen de lagere school meer bezocht werd vervanger door prof. dr. N. J. Kroon. De Commissie hield in het verslagjaar slechts 5 vergaderingen, als regel door een bestuursvergadering voorbereid. Reeds dit gering aantal vergaderingen wijst er op, dat het lager onderwijs in onze gemeente een rustig tijdperk doormaakte en weinig zaken ('t zij op eigen initiatief aan ide orde gesteld, 'l zij door B. en W. aan het oordeel der Commissie onderwerpen} de bij zondere aandacht vroegen. Aan B. en W. werd in overweging gege ven, de schoolkinderen te doen bekend ma ken met de gevaren en de regels van den weg (wat echter niet als een nieuw leervak zou mogen worden opgevat) en de scholen, ter beveiliging van de jeugd in de drukke stralen, des morgens een kwartier vroeger te doen beginnen en eindigen. Dergelijke vervroeging, ook aan de bij zondere scholen te verzoeken, zou ten ge volge hebben, dat de kinderen reeds in de school of weder thuis zouden wezen als de verkeersdrukte wegens het aanvangen of eindigen van kantoren enz. toenam. Voor zoover de Commissie bekend heeft dit advies alleen dit resultaat opgeleverd, dat aan de openbare scholen de bekende verkéersplatcn van den A, N. .W. B. zijn verstrekt. Op verzoek' werd een advies uitgebracht betreffende de voorgenomen (em inmiddels tot stand gekomen) wijziging van het leer plan voor de opleidingsscholen voor U. L. O. Bij deze wijziging werden de Kcrstvacantie en de herfstvacantie verkort en werd tevens de namiddag van den 8slen Febr. (dies "Leidsche Hoogeschool) als vacantie-middag geschrapt. Hetzelfde had plaats ten aanzien van de School voor Buitengewoon L. O. Van deze school kan voorts nog worden meege deeld, dal de leerlijden er gelijk gesteld wer den met die van de gewone lagere scholen, zulks iu overeenstemming met hel advies van den Inspecteur voor het Buitengewoon L. O. Dal er gedurende 1925 rust heerscht bij het onderwijs blijkt ook uit de verslagen der hoofden van de gemeentelijke scholen en uit de antwoorden op de vragenlijst onzer Com missie. welke door alle schoolhoofden (waar voor dank) welwillend werden beantwoord. Het onderwijs kon steeds zonder sloornis plaats hebben; slechts de onvermijdelijke personeel veranderingen, mazelen-epidemie en verschillende gevallen van srithema in- fèctuosa, verstoorden hier en daar den regel- matigen gang der lessen. Deze rust beteekent evenwel niet. dat er geen vraagstukken meer zouden beslaan, welke de aandacht bezig hielden ^of zijn komen vragen, Voor zoover ons bekend gaat de dag voor de heeren A. Mulder en K. Sytsma, die vandaag voor 25 jaar voor het eerst" zitting namen als lid van den Raad, zonder open baar feestvertoon voorbij. Wel ontvingen naar wij vernamen beide jubilarissen tal van gelukwenschen. De lieer Sytsma werd reeds dezen zomer gehuldigd door de Vrijz. Dem. kiesvereeniging, parlijgenooten en geestverwanten en vriendfen toen hel 25 jaar geleden was dat hij werd gekozen en de heer Mulder werd in de laatste vergade ring der anli-rcvolutionaire kiesvereeniging tot eerelid der vereeniging benoemd. Dinsdag 7 dezer zal de voorzitter van den gemeenteraad vermoedelijk de heeren ge lukwenschen. Hel provinciaal kerkbestuur van Fries land heeft tot de evangelie-bediening toege laten den lieer W. F. H. Terbraak, te Eiber-, gen, candidaat te Leiden. De tentoonstelling van de Leidsche Pluimvee-vereeniging is een week verzet en thana vastgesteld op Vrijdag 4, Zaterdag 5 en Zondag 6 Februari 1927. Woensdag 8 September geeft da Ring Leiden en Omstreken weder een Zangers- middag met 15 van de 19 aangesloten ver- lenigingen, terwijl enkele directeuren ded avonds met verschillende koren gezamenlijk zullen optreden. Er is slechts een gering aantal kaarten beschikbaar yoor het publiek, waarom het zeer is aan te raden zich des middags van kaarten te vooraen, wil men niet teleurgesteld worden. D.itmaal heeft het Ringbeatuur gemeend strengere maatregelen voor bet handhaven der orde te treffen, op dat elke deelnemende vereeniging verzekerd "kan zijn op een aandachtig luisterend gehoor. Voor verdere bijzonderheden 2ie men de advertentie in dit Blad. Op Zondag 12 September zal er weer van Leiden een goedkoope trein 2de en 3de klasse loopen naar Arnhem en Nijmegen. Voor bijzonderheden leze men de strooi biljetten en de advertentie in dit Blad. Hedenmorgen 10 uur werd op den Sta tionsweg door de politie wederom een fiets in beslag genomen omdat het niet wasvoor zien van een bclaslingplaalje. De fietser die zich eerst tegen zijn aanhouding verzette, liep daardoor nog een gescheurde jas op. De fiets werd zoolang in het wachtlokaal van de tram opgeborgen. Omstanders bielden voor den jongen man, omdat hij de boete .niet kon betalen, een collecte. Tegen 12 uur hedenmiddag kwam de Vracht van R. uit Noordwijk torn Zee, vol geladen komend uit het abattoir, in do Hansettstraat in een kuil, waardoor de vooras brak en /iet voorwiel ieirnstigi werd be schadigd. i De lijken van de fdinerva ge vonden. Te Rotterdam zijn gistermiddag 3 uur en gisteravond 8 uur respectievelijk voor de Dokhaven en iets meer zeewaarts drijvende gevonden de lgken van den 3C- jarigen kapitein M. K. en den 15-jarigen B. V., dio beiden Zondagmiddag op de Maaa verdronken, toen de sleepboot Minerva door het Britschc stoomschip Ranchi om. ver werd getrokken en zonk. De lijken zijn overgebracht naar do algemeene Begraaf plaats. Bij het zwenimen verdron ken. Gistermorgen is in de Koningin Wiihelminahaven te Vlaardingon bij het zwemmen verdronken een der opvarenden van het Engolsche stoomschip York Valley, J. P. 18 jaar. Het lijk is opgcvischt en zal daar ter aarde worden besteld. Onweer. Gistermorgen van half ze ven lot lien uur heeft boven Brielle en om streken een onlzettcnd onweer gewoed. On der de gemeente Rockanje sloeg de bliksem in de landbouwersscbuur van den heer Leen Tolcda, welke geheel afbrandde. Ook een gedeelte van de woning brandde af. De inbraak in het paleis op don Dam. Nador vernemen we, dat de man, die in Alkmaar zich bg de politie heeft aangemeld, inderdaad de dader van den in braak is. De ridderorde van jhr. Six heeft hg te Zaandam te koop aangeboden. Hg kon ze daar echter niet kwijt raken en heeft ze toen later in het water geworpen. Waar hij dat gedaan heeft, kan hg niet nader aanduiden. Gistermiddag is hg naar Zaandam gebracht om daar geconfronteerd te worden met den man, wien hij de ridderorde te koop hoeft aangeboden. Huiselijke twist Per auto van den G.G. en G.D. is naar het Wilhelmina- Gaslhuis te Amsterdam vervoerd een 19-ja- rige man, die bij een huiselijke Iwist door zijn vrouw met een mes in liet rechteroog was gestoken De vrouw is in verband hier mede aangehouden. De overval in de Boa z-B ank te Bussum. Gelijk gislcren nog gemeld, is de van den roofoverval in de Boaz-bank to Bussum verdachte woonwagenbewoner, de koopman Bwmmer, door den officer van justitie in overleg met den re'chlerkommis- saris op vrije voelen gesteld cn uit hel Huis van Bewaring ontslagen. Gisteren heeft de justitie andermaal een huiszoeking verricht in tiet woonwagen kamp aan den Hemweg. Er werd echter niets gevonden. Zooals men weet, was Drummer na zijn arreslatie positief als de dader herkend, o.a. door dén beheerder van de Boazbank. Het door Brummer opgegeven alibi, dat door zes verschillende personen bevestigd werd, kwam evenwel na een zeer nauwge zet recherche-onderzoek onomsloolelijk vast te staan, zoodat hij den Bussumschen aan slag niet kon hebben gepleegd De huiszne- king, die gisteren nog plaats had, wend ver richt naar aanleiding van een door de po litie ontvangen anoniemen brief. Inlusschen kon ook van de andere feiten, waarvan Brummer verdacht werd. geen be wijs geleverd worden, zoodat de officier van justitie zijn invrijheidstelling gelastte, Militaire "ontevredenheid. Wegens ontevredenheid over het optreden der militaire politie hebben te Amersfoort eenige relletjes onder de soldalen plaats ge-, had. Hevige brand te Ba-neveld. Woensdagavond heeft in do Harselaar- sch'e eng, onder de gemeente Barneveld, een hevige brand gewoed. Bij het dorschen van rogge hebben vonken uit de dorsch- machine het stroo doen vlam vatten. Door het vuur zijn verteerd ongeveer 25.000 pond stroo, '40 H L, juist gedorschte rogge en circa 20 vim nog ongedorachte rogge, alles toebehoorende aan 'do heeren H, y. Beck, J. Gaasbeek en R. v. d. Kemp, te Voorthuizen. Bovendien zijn in* vlammen opgegaan de dorschmarhine en do tractor die eigendom waren van den heer v. d. Kemp. Niets van het verbrande was ver zekerd. Typhus te Zwolle. In bel gezin van den brugwachter 'Altena, lig gende niet zijn woonschip aan de Sohocn- kuiporbnig over het Almelosche kanaal, is bij vier personen typhus geconstateerd. De man cn drie kinderen zijn naar het Sopliia-zickenhuis gebracht. Men ver moedt, dat het water door hun uitwerp selen besmet is. Het bestuur van de nabij gelegen Bad- en Zweminrichting Het Zwar te Water heeft onmiddellijk uit eigen be weging do inrichting gesloten. Door B. en W. van Zwolle is daarop de gemeentelijke Bad- en Zweminrichting in het Zwarte Water gesloten. Er zijn bij beide inrichtingen politieposten geplaatst om do mcnschen te waarschuwen voor ty phi! sge va ar. Inbrekers in Twente aan het werk. In Twente is de laatste dagen een aantal inbrekers aan het werk, die de politie handen vol werk geven. Het begon reeds Dinsdagnacht toen door opensluiting werd ingebroken in het magazijn N. V. Delflsche Boerenbond „De Nglverheid", aan de Vondelstraat te Enschedé. Uit een daar daar aanwezige actentasch werd een bedrag !van f 60 ontvreemd. Nog was do politie bezig deze zaak te onderzoeken, toen haar in den nacht van Woensdag op Donderdag werd kennis gege ven, dat de alarmschei van de Coop. Land bouwersbank en Handelsvereeniging aan den Kottendijk werkt?. Onmiddellijk begaven agenten zich daarheen. Bij de bank gekomen, bemerkten zij, dat een ruit was ingedrukt, waardoor iemand naar binnen was geklom men. De agenten drongen het gebouw binnen en verrasten inderdaad een inbreker, die 'ijverige pogingen aanwendde om de brand kast te forceeren. Bij het zien van de cgenten nam hij de vlucht, doch buiten weid hg spoedig gegrepen. Do dader bleek oen 26-jaxige monteur, dia in het bezit was van een volledig stel inbrekerswerktuigen. Het is der politie nog niet bekend, of het wellicht ook deze man ia geweest, die den vorigen nacht in het gebouw van den Boerenbond zgu slag sloeg. To Haaksbergen werd Woensdag op klaar lichten dag ingebroken bij den heer W. D. De dader wilde zioh juist met een bedrag van f 600 verwijderen, toen hg daarin door don bewoner, die alleen thuis was en ziek to bed lag, werd verhinderd. De man ging er daarop zonder geld vandoor, maar sloeg even later toch zijn slag bg den landbouwer lW., in de buurtschap Langelo, waar nie mand thuis was. Ook hier wist hij een bedrag van f600 buit te maken, dat hij zich echter niet meer liet ontnemen. Tenslotte werd ook nog op den Haaks- bergerweg onder de gemeente Lonneker in gebroken in een in aanbouw zijnde woning, waaruit verschillende gereedschappen gemist werden. Een pseudo-inspecteur. Men meldt uit Leeuwen (Geld.): Gedurende eenige dagen werd deze streek bezocht door iemand, die zich uitgaf voir inspecteur van het 'Watersnood-comité. Hij had in Druten voor oen maand een auto gehuurd en bezocht hiermee huis aan nuis. Öp grooto lijsten noteerde hij de klachten en wist overal bescheid te geven. Hij gaf zich uit voor ingenieur, doch noemdo nor- gens zijn naam. Zelfs stelde hij zich in verbinding met den burgemeester. Tenslotte begon men ver denking togen hem op te vatton. Ben nauw keurig onderzoek werd ingesteld en gis teren werd de „inspecteur", waarin men een ouden bekende van de politie meende te herkennen, 'te Druten gearresteerd. Auto door den trein gegrepen. De auto van den handelaar v. d. H., uit Boxmeer werd op den onbewaakten spoir- overweg te Moorhees door een trein uit Nijmegen gegrepen; de drie inzittenden wis ten zich door bijtijds uit den wagen te sprin gen, te redden. Hospitaal-Kerkschip„De Hoop". Het hospitaal-kerkschip De Hoop is Win IJmuidm vertrokken, voor hot maken van zijn derden kruistocht onder de haringvlv schors op de Noordzee. Als geneesheer is weer meegegaan dr. F. G. van Asperon, te Haarlem; als geestelijk verzorger maakt deze reis mee ds. J. Th. Meyer, Ned.-Uerv. predikant to Hoenderloo. i Geheime distilleerderij. Gisteren is tc Eindhoven weer een gehei me distilleerderij ontdekt, ditmaal ten huize van J. S. Ze bleek op veel grooter en moderner schaal te zijn ingericht, dan de vorige. De aanwezig ingrediënten zijn in beslag genomen, ■1 BINNENLAND. Een staatscommissie voor het Haringvis* scherijbedrijf. De Winkel- en Landbouwweek te Alphen aan den Rijn. Advies van den Middenstandsraad inzake de Weeldeverteringsbelasting. De Synode der Geref. Kerken te Assen. BUITENLAND. Amerika's voorwaarden voor toetredind tot het Internationale Hof. Nienwe besprekingen in het Engelsche mijnconflict te verwachten. Wijziging in het Dawesplan. Onbedacht. Veldwachterï Dit ia het huis van arrest. Officier van Justitie: Nu, ik rftoet zeggen, het ziet er goed uit, heel wat fraaier dan *nr> woning; eigenlijk te mooi voor die Spitsboeven en schurken. Veldwachter: Dat heb ik ook al gezegd; eigenlijk moest u er in wonen. De Höllan d-A frik a-I ij n. De schepen van de Holland-Afrika-lijn zullen in tiet vervolg ook Genua aandoen. De Bil- lilon, die over 14 dagen vertrekt, zal het eerste schip zijn, dat Genua aandoet. Vervol gens zal elke 14 dagen een schip van deze lijn Genua aanloopen. - - - v PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 SEPTEMBER. Bodegraven. Ned. Herv Kerk Voorm. 10 uur cn nam. halfzeven, ds. G. A. Poll Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Joh. Dam. Geref. Gem.; Voorm. 10 uur, preeklezcn, nam. halfzeven, ds. G. van Reenen. De Kaag. Ned Herv. KerkVoorm. 10 uur, ds. Van Baaien. Kondekerk. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Is raël; nam. halfzeven de lieer Smit, van Noordwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Kaspers. Leiderdorp. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Doop) en nam. halfzeven, ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, ds. F. H. Woudstra. Noordwijk-Binnen, Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. half-, drie (H. Doop), ds. van Haaflen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Rooseboom, em. prod, te Voorburg. Noordwij kerhont. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Brussé, van Den Haag. Noordwijk aan-Zee. Nöd. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, do heet E L de Witt; nam. 5 uur, ds. Eykman, van Sebaldeburen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. Onde-Wetering. - Remonslr. Gem.: Voorm. halfclf, dr. Sax, Sassenheim. Ned. Trot. Bond (zaal-Hoogstraten): Voorm. halfelf, dr. K. If. Boersema, van Leiden. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur (n. Avondmaal] en nam. 5 uur (Dankzegging), ds. J. B. G. Croes, van Bussum. Valkenburg. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 10 uur (II. Doop) en nam. 5 uur, ds. Ilermanides. Voorhout. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. F. G. II. 'Nicolaï. Voorschoten. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. II. P. Forlgens. Waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Dj én nam. haltzeven, ds. II. A. de Geus. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds, JV. Veder. Wassenaar. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfclf, prof. dr. G, J. Heering, van Leiden. Zoeternoude. Ned. Ilerv, Kerk: Voorm, halfelf, ds, J. H. Mulder. Zwammerdam. Ned. Ilerv. Kork: Voorm. 10 uur (doopsbe. diening) en nam. 7 uur, ds. KI00I3. Geref. Kork: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Wissink. Rc-m. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. J, H, i Smit Sibinga, van Nieuwkoop. -

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1